Combinatie Pronk-Wiersma reed buitenlandse concurrentie murw De economische positie van ons land sterk verbeterd Het lijk van Lamoraal graaf van Egmond teruggevonden ALKMAARDER IN REGENBOOG-TRUI Kees Bakker snelde te hulp door tal van aanvallen op te vangen Bevilacqua overtroefde wielerfenomeen Koblet Nederland deelt eerste plaats met Gr. Brittannie Vice-consul te Durban zou f 30.000 hebben verduisterd Ere functie kost geld Russische schepen met Marshallgeld gebouwd? Pronk enBakker dol gelukkig VIRGINIA shap; Graf in kerk ie Zotiegem was vergeten Als de siari niei lukie, bonden wij een hamer aan de staart Nog geen navigatrices bij de K.L.M. Na drie jaar Europees herstelprogramma Oorlog op Korea gaf sterke weerslag Nieuwe kampen voor militairen „De beste militaire koop die wij kunnen sluiten'' Minister was geestelijke De invoer van bloemen en planten in Engeland „Rijke man" veroorzaakte debacle van fabriek Twee treinbotsingen eisen vijf slachtoffers Zes doodvonnissen bij proces te Amman Slaapt U slecht Korporaal gedood door electrische stroom WOENSDAG 39 AUGUSTUS 1951 (Van onze speciale verslaggever) gLECHTS TWEE NEDERLANDSE BAANRENNERS zijn tot de finales we ten door te dringen. Het waren de stayers Jan Pronk en Kees Bakker die tegen de Belg Leliaert, de Fransen Lesueur en Lemoine en de Duitsers Loh- inann en Schoen, de Nederlandse driekleur op de Vigorellibaan moesten verde digen. Over het algemeen had men een Franse (Lesueur) of een Duitse (Loh- mann) zege verwacht, maar de Alkmaarder Jan Pronk heeft op duidelijke wij ze al die voorbeschouwingen van optimistische buitenlanders en pessimistische Nederlanders naar de prullenmand verwezen. Noch Lesueur noch Lohmann konden zich met het goud tooien. Het was onze landgenoot Pronk, die wij de laatste maanden steeds als een van de voornaamste favorieten voor de titel van wereldkampioen achter grote motoren hebben aangewezen, die deze eer voor zich opeiste. Na een serie teleurstellende resultaten van de Nederlandse baanrenners in Milaan heeft Pronk er voor zorg gedragen dat de Nederlandse driekleur toch een maal aan de hoogste mast kwam te wapperen en dat het Wilhelmus door tal van wielersportenthousiasten eerbiedig werd aangehoord. zijn landgenoot Lesueur door de aan vallen van Pronk, die hem een ronde achterstand wilde bezorgen, af te slaan. De samenwerking tussen onze beide landgenoten was prima, steeds was Bakker erbij om de eerste stoot op de leiderspositie van Pronk af te slaan en werd hij een keer gepasseerd dan was gangmaker De Graaf er snel bij om de verloren positie weer onge daan te maken. Tussen de 60 en 70 km kreeg Schorn een derde lap, een aan val van Lohmann op de eerste plaats werd door Pronk afgeslagen en Le moine capituleerde bij de eerste de beste aanval van Pronk, zodat ook de Fransman een ronde achterstand had opgelopen. De strijd gestreden £Jc strijd werd met elke ronde feller. Toen Lohmann een aanva op Pronk's positie deed gaf Bakker zo goed partij, dat Lohmann losraakte en een dergelijke inzinking kreeg, dat hij enkele minuten later werd gelapt. De posit' was toen: Pronk, Lesueur en Leliaert, die zonder ronde achterstand de laatste 20 km begonnen. Lesueur ging telkens van 't zadel af. Betekende dat, dat hij de laatste en beslissende aanval zou inzetten, of zou het ee i teken van vermoeidheid zijn? Dit laat ste was kennelijk het geval, want toen Leliaert een aanval inzette liet de Fransman onmiddellijk los. Spanning steeg ten top In de eerste tien km werd nerveus de onderlinge krachtsverhouding afgo tast met als resultaat, dat Leliaert aan de kop lag met Schorn op de tweede plaats, Lohmann derde, daarachter Le sueur, Pronk, Bakker en Lemoine. Maar in de volgende tien km werd er reeds met scherper wapens gestre den en na 20 km had Lohmann de kop genomen met Lesueur op de tweede en Pronk op de derde plaats. Daarachter reden in deze volgorde Schorn, Leliaert, Bakker en Lemoine. Nu was de strijd pas goed ontbrand. Had Lohmann na 30 km nog de lei ding, in de volgende kilometers zette Lesueur zo scherp aan, dat hij al spoe dig de kop van de Duitser had overge nomen, hetgeen evenwel niet zonder strijd was gegaan. Pronk wilde hiervan profiteren en in een machtige rush van 2'/, ronde draaide hij enkele tegen standers voorbij Lesueur incluis, zodat onze landgenoot de eerste plaats be zette, waarbij hij Bakker zijn eerste lap had bezorgd. Bakker nestelde zich handig achter Pronk en verhinderde Lesueur om een directe aanval te ondernemen op de leiderspositie van de Nederlandse kam pioen. Na 50 km was de stand: Pronk, Lesueur, Lohmann, Leliaert en Le moine, op één ronde achterstand Bak ker en Schorn. Steeds duidelijker te kende de strijd zich af, een strijd, wel ke tussen Nederland en Frankrijk werd uitgevochten. Bakker hielp Pronk door Lesueur zo weinig mogelijk, kans te geven om te passeren en Lemoine hielp Eur. kampioenschap caneion Op een ruwe zee werden in de om geving van St. Nazaire de wedstrijden om het Europese kampioenschap in de caneton-klasse voortgezet met de twee de race. Groot Brittannie bezette met 81/4 pnt. de eerste plaats, gevolgd door de Nederlandse combinatie F. en A. C. Laagwater met 7 pnt., Italië 6 pnt., Frankrijk 5, Portugal 4, Oosten rijk 3 en Belgie 2 pnt. Het klassement luidt thans: 1 Gr. Brttannie en Neder land 15 1/4 pnt., 3 ex aequo Frankrijk, Portugal. Italië, Belgie, Oostenrijk en Zwitserland. £JE spanning steeg ten top in de laat ste ronden en toen de bel luidde voor de laatste 400 meter begreep de kleine Hollandse kolonie in Milaan, dat Nederlandeen wereldkampioen had gekregen bij de stayers, hetgeen sedert 1903, toen Piet Dickentman te Kopen hagen won, niet meer was gebeurd. Dat Bakker in deze strijd een enorm aan deel heeft gehad moge na dit verslag wel heel duidelijk zijn, en daarom een bijzondere pluim op de hoed van de combinatie Bakker—De Graaf, die in prachtige samenwerking Pronk en Wiersma aan het wereldkampoenschap hebben 'eholpen. De tijd van Pronk bedroeg 1 uur 21 min. 30,6 sec. Gehuldigd JJIRECT daarna volgde de huldiging. Pronk kreeg op de efe-tribune de regenboog-trui, daarna volgde een ere- ronde en werd het Wilhelmus gespeeld. De vrouw van Pronk zat ook op de tri bune en natuurlijk moest ook zij in de eer delen. Na de zware nederlagen, welke Nederland in deze wereldkam pioenschappen op de baan heeft gele den, betekende de verovering van deze titel een wel zeer welkom geschenk. Beschuldigd van het verduisteren van 3044 Zuidafrikaanse ponden stond gis termiddag voor de Haagse rechtbank de 51-jarige H. W. v. d. E„ honorair- vice-consul te Durban in Zuid-Afrika terecht. De beklaagde, die enige tijd geleden naar Nederland was overge bracht, erkende, dat hij zonder toe stemming over bepaalde gelden be schikt heeft ten bate van behoeftige landgenoten of andere dingen, die hij uit hoofde van zijn beroep moest doen. Voor zich zelf zou hij nooit een cent hebben gebruikt. Toen de president opmerkte, dat het hem toch bekend moest zijn. dat de positie van honorair- consul hem geld zou kosten, zei de be klaagde, dat hem in het vooruitzicht was gesteld, dat hij op korte termijn betaald consul zou worden. Amerikaanse vakbond protesteert bij Trumsn Een Amerikaanse vakvereniging heeft bij president Truman geprotesteerd tegen het feit, dat 42 Russische koop vaardijschepen zijn gebouwd in Euro pese havens in het kader van program ma's gefinancierd door het plan-Mars hall. Beweerd wordt, dat België, Neder land en Italië concurreren met Ameri kaanse scheepsbouwondernerrmgen door de gelden van het plan-Marshall. Voorts worden zowel in Duitsland als in Japan meer schepen gebouwd dan in de Verenigde Staten. De ministeriële beschikking was echter nooit afgekomen. De raadsman belichtte het vele goede werk, dat zijn cliënt voor Nederland heeft gedaan. Zijn salaris bedroeg slechts 55 pond per maand, waarmee hij bij lange na niet alle onkosten kon bestrijden. In tegenstelling tot de officier van justi tie achtte de pleiter verduistering niet bewezen en vroeg vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank zal 11 September be slissen over de eis De uitslag luidde: Wereldkampioen Pronk (Nederland) 1.21.30.5 (gem. snelheid 73.610 km. 2. Leliaert (B.) op 50 meter. 3. Lemoine (Fr.). 4. Lesueur (Fr.). 5. Lohmann (Did.). 6. Bakker (Ned.). 7. Schorn (Did.). MADAT Bevilacqua korte metten had gemaakt met de Deen Nielsen en Koblet zijn super-klasse had bewezen in de achtervolging tegen de Luxem burger Gillen, werd met grote span ning uitgezien naar de kamp tussen de beide finalisten. De Zwitser werd al gemeen als kampioén gedoodverfd maar de Italiaan bewees, dat hij voor de finale zijn troeven niet allemaal op tafel had gelegd. In de snelste tijd. welke tijdens de strijd om de titel van wereldkampioen achtervolger was ge maakt, versloeg de Italiaan de Zwitser. Het verschil bedroeg slechts negen se conden (Bevilacqua 6.16.0, Koblet 6.25.2), maar toch zo groot, dat de su perioriteit van de Italiaan duidelijk aan de dag trad. -JTOEN Pronk na de ere-ronde in de kleedkamer kwam, werd hij op Italiaanse Wijze gezoend door de ver zorgers, Leon Sonnet en Piet van der Heyden. En toen Bakker met De Graaf ook een kijkje kwamen nemen werd het een handenschudden over en weer. Pronk sloeg Bakker uitbundig op de schouder en zei: „Dank je wel, je hebt schitterend gereden". Nadat ook De- Graaf een stevige handdruk kreeg tot dank, schudde de gangmaker van Bak ker het hoofd: „Niet de moeite, wat ik gedaan heb, was mijn plicht". Wij vernamen van de 32-jarige Jan Pronk, dat hij met veel vertrouwen in de course was gegaan. Bakker en hij zouden de beide Duitsers Lohmann en Schorn en ook de beide Fransen Lesueur en Lemoine eens even laten zien, dat ook Nederland nog tot iets goeds in staat was. En", vroeg Pronk ons, „hebben wij het goed gedaan of niet?" Daarna werd ons gesprek gestoord door buitenlandse journalisten, die alle mogelijke bijzonderheden van de nieu we wereldkampioen wilden weten, of hij getrouwd was, of hij kinderen had, wat hij verder ging doen enz. enz. Zo vernamen wij ook, dat Pronk 30 Augus tus reeds in Zurich zal rijden; 31 Augustus in Parijs en 6 September in Amsterdam. Daarna staan er nog ver scheidene contracten op het program ma, o.a. in Duitsland. C2« I (Advertentie, Ing. Med.) Eind volgende maand herbegrafenis Enkele dagen geleden kreeg de heer Nicle, burgemeester van Egmond aan Zee, bezoek van een historicus uit Bel gië. Het was dr. F. de Vos, woonachtig te Zottegem, een plaatsje, gelegen tus sen Brussel en Gent, die naar Egmond was gekomen om bijzonderheden te vernemen omtrent Lamoraal, graaf van Egmond. Hij was de drooglegger van de Egmondermeer. Deze Lamoraal is echt r ook de graaf van Egmond, die op 5 Juni 1568 op de Grote Markt te Brus sel, tesamen iret de graaf van Hoorne, werd onthoofd. Na zijn terechtstelling werd zijn stof felijk overschot bijgezet in de kerk te Zottegem, een van zijn vroegere heer lijkheden en later vond daar ook zijn gemalin, Sabina van Beieren, haar laatste rustplaats. Er zijn sedertdien bijna vier eeuwen verstreken en in die tijd werden de beide overledenen vergeten. Hun gra ven werden uit het oog verloren, tot dat kort geleden onder in de kerk te Zottegem achter het altaar twee lijk kisten werden ontdekt. Ze verkeerden in een slechte staat. Alles echter wees er op, dat ze de stoffelijke resten moes ten bevatten van personen van bijzon der betekenis. Herinnering van eerste militaire vlieger „ALS vroeger een toestel de lucht niet in wilde, bonden we een hamer aan de staart, als we dachten, dat deze te licht was", vertelde luit. generaal b/d H. ter Poorten, toen hij terug dacht aan de 29e Augustus 1911, de dag waarop hem als acht-en- veertigste het brevet van de Fe- deration Aeronautigue Interna tionale werd uitgereikt. Veertig jaar geleden behaalde hij, de jonge artillerieofficier, als eer ste militair zijn brevet. Hij werd de eerste militaire vlieger in Nederland en al spoedig maakte hij naam door met 'n Broncltere tweedekker in anderhalf uur een afstand van90 km af te leggen. Reeds als jongen had hij belang stelling voor de luchtvaart. Toen hij hoorde, dat in Frankfort in 1909 een Zeppelin werd tentoon gesteld, schraapte hij zijn laatste Penningen bijeen om voor het eerst te kunnen vliegen. De tocht eindigde in de bomen van het Zwarte Woud en „van die tijd af had de luchtvaart me te pakken", vertelde hij. Na een vliegongeval in 1916 keerde hij naar de artille rie terug. Direct contact kreeg It. generaal Ter Poorten er weer mee, toen hij in 1941 werd be noemd tot opperbevelhebber van het K.N.I.L. Hij leidde de strijd tegen de Japanners, waarin de luchtmacht zo'n belangrijke rol speelde. Met enige geallieerde bevelhebbers vertoefde hij de rest van de oorlog in kampen. Na de bevrijding keerde de gene raal naar Nederland terug. Nog steeds is zijn belangstelling voor de luchtvaart groot. Toen de kisten waren geopend, vond men in de ene het gebalsemde lijk van een vrouw, in de andere dat van een man. Deze lijken waren nog in een goede toestand en het merkwaardige was, dat uij de man het hoofd op de borst was geplaatst. Blijkbaar had men te doen met iemand, die was onthoofd. Deze aanwijzing was voldoende, om het ve.moeden te wettigen, dat dit de stoffelijke resten waren van Lamoraal en zijn vrouw. De veronderstelling bleek juist te zijn en terstond werden maatregelen genomen om aan de twee een waardi ge rustplaats te geven. De kisten zijn hersteld en over enige weken zullen ze worden bijgezet in een nieuwe graf kamer. Deze plechtigheid zal plaats hebben op 23 of op 30 September de datum staat nog niet geheel vast en het is begrijpelijk, dat de burge meester van de plaats vanwaar het ge slacht der Egmonden afkomstig is, een uitnodiging ontving om daarbij tegen woordig te zijn. Vliegende studente Naar aanleiding van berichten als zou de KLM het plan hebben om een vrouwelijke navigator op een van haar luchtlijnen in te zetten, deelt de lucht vaartmaatschappij mede, dat deze me dedelingen op zijn minst een voorbarig karakter hebben. Mej. L. la Tour, een van de leden van het corps KLM-stewardessen, die o.a. reeds in het bezit is van het vlieg brevet B en die dus over de vereiste kennis als navigatrice beschikt, heeft, op haar verzoek, van de KLM-directie de gelegenheid gekregen in deze rich ting verder te studeren. Te dien einde maakt mej. La Tour als extra-bemanningslid de vlucht van het vrachtvliegtuig naar New York mee, om, onder leiding van de gezagvoerder en de voor deze vlucht ingedeelde na vigator, haar praktijkstudie voort te zetten. De vraag of een en ander zal leiden tot een eventuele indiensttre ding bij de KLM in deze functie vormt op dit moment nog geen punt van overweging in de maatschappij. In het feit, dat het Europese econo mische herstelprogramma drie jaar ge leden in werking trad, heeft de Neder landse regering aanleiding gezien een verslag samen te stellen over de eco nomische ontwikkeling van ons land in die periode. Het reële nationale inkomen per hoofd van de bevolking steeg van 1947 tot 1950 met 18 pet., In dezelfde periode vertoonde de industriële productie een stijging met 48 pet., waarmee deze is gekomen 39 pet. boven het peil van 1938 bij een bevolkingsgroei van 16 pet. De arbeidsproductiviteit bereikte vrij- De Chinese nationalisfen moeten Birma verlaten De Birmese regering heeft de Chine se nationalistische troepen, die opere ren in het noordoostelijke grensgebied, order gegeven hun wapens neer te leg gen. Diegenen, die zich niet overgeven, zullen uit het land worden verdreven. Te Ermelo en Nunspeet Kortelings heeft de regering aange kondigd. dat er vier nieuwe kampen voor militairen zullen worden gebouwd, teneinde lcgeringsruimte te verkrijgen voor twaalfduizend manschappen. Dit houdt verhand met het feit, dat er geen Nederlandse militairen in Duitsland zuilen worden ondergebracht, zodat hier te lande een onderkomen voor hen moet worden gevonden. Naar de Volks krant verneemt, zullen twee kampen worden gebouwd te Ermelo en te Nun speet. Het eerste is Ermelo aan de beurt. Daar gaat een complex verrijzen, dat ongeveer acht millioen gulden zal kosten. Verder bestaan er plannen voor een kampement te Nunspeet. Het bestuur dezer gemeente is van oordeel, dat Nun speet zich als pensionplaats zeer slecht leent voor de legering van militairen. Het zal daarom alles in het werk stel len, om het voor dit kamp benodigde terrein te behouden. Vier democratische senatoren hebben de Amerikaanse senaat er van in ken nis gesteld, dat zij zullen ijveren voor het ongedaan maken van de bezuini gingen op het door president Truman voorgestelde bedrag van 8,5 milliard dollar voor militaire en economische hulp aan het buitenland. Zij zijn van mening dat het volledige programma van 8,5 milliard dollar de „beste militaire koop is, die wij kunnen sluiten". De senatoren ramen, dat het de Ver enigde Staten per jaar 50 milliard dol lar zal kosten om een leger van drie millioen man op de been te houden. „Het zal slechts 8,5 milliard kosten om dit jaar een even groot leger te schep pen langs de grenzen van de vrijheid overzee". Pijnlijke vergissing De organisatoren van de tentoonstel ling F F te Enschede hadden be richt ontvangen, dat minister Ghoelam Almad Bashir uit Pakistan de expositie zou komen bezien. Als zijn functie werd opgegeven: hoofd van de Ah- madijja Mauslim Mission in Nederland, aldus de Volkskrant. Het bericht van zijn komst werd met gepaste vreugde begroet. De gast, gekleed naar de trant van zijn geboortegrond, werd op het sta tion door een delegatie van het bestuur begroet en vervolgens op de tentoon stelling rondgeleid. Er werd hem een lunch aangeboden in het deftigste ho tel van de stad, waarvan het menu was samengesteld met nauwgezette toepas sing van de voorschriften van 's minis ters religie. Vervolgens stond de gast belangstellende journalisten te woord. Zij informeerden naar de mogelijkhe den voor export van Twentse textiel naar Pakistan en wilden graag weten, welke belangrijke bestellingen Zijne Excellentie te vergeven had. Toen kwam de ontgoocheling. De gast moest het antwoord schuldig blij ven. Het bestuur van FF had in de drukte een paar kleinigheden over het hoofd gezien: dat het Engelse woord minister in onze taal óók predikant kan betekenen en dat mission niet alleen door handelsdeleaatie maar ook door zendingsgenootschap kan worden vertaald. Minister Basiir verkondigt in ons land bepaalde leerstellingen van de Islam. Hij wist overigens van de minister geen kwaad en was zelf nog het meest verbaasd van al Engeland zal volgens mededelingen van het ministerie van handel de in voer toestaan van snijbloemen uit Is- real en Zuid-Afrika en van volle dig uitgegroeide potplanten uit Neder land. Voor de invoer uit Nederland zul len aanvragen in overweging worde- genomen voor de volgende variëteiten potplanten: azalia mollis, begonia, bou- gainvillea, bromelia, cissus antarctica. calceolaria, campanula, euphorbia, fi cus, fuchsia, gloxinia, impatiens, ixo- ra, kalanchoe, philodendron, scandens, saintpaulia, sanseviera, scidnapsus en aurens. wel het vóóroorlogse peil door in deze drie jaren met 17 pet. toe te nemen. De uit- en invoerwaarde namen respectie velijk met 184 en 82 pet. toe. Het door de uitvoer gedekte deel van de invoer gaf een vooruitgang te zien van 24 pet. tot 68 pet. Het tekort op de handels balans nam echter van f 73 milioen tot f 2466 millioen toe, waarbij de gevol gen van de Koreaanse oorlog een on gunstige invloed hebben uitgeoefend. Ten aanzien van het eerste kwartaal van 1951 merkt het verslag op, dat de productie bevredigend kan worden ge noemd, ondanks de grondstoffen- schaarste. De bestedingen in de volks huishouding, die sedert de laatste oor log steeds de productie hebben over troffen, zijn de laatste tijd echter een sterke uitbreiding gaan vertonen. Spe ciaal de defensielasten namen aanzien lijk toe. In verband met het tekort op de betalingsbalans kan een inzet van een belangrijk deel van onze goud- en dollarreserves slechts voorkomen wor den door een verdere aanpassing van de volkshuishouding aan de ongunstige omstandigheden. Het zal dan ook van het hoogste be lang zijn, wat Nederland van het bur gerlijke en militaire hulpverlenings programma van de Verenigde Staten zal ontvangen. Twee en een hall jaar gevangenisstraf opgelegd De 32-jarige vertegenwoordiger W. van E. uit Apeldoorn is door de recht bank te Rotterdam veroordeeld tot twee-en-een-half jaar gevangenisstraf. Van E. heeft zich een zekere faam ver worven, doordat hij de directie van de automobielenfabriek Veritas in Rastatt (Baden) de indruk wist te geven, dat hij het op springen staande bedrijf zou kunnen helpen aan een flink kapitaaL Dankbaar voor deze belangrijke dienst gaf men hem de beschikking over een dure wagen. Het geld bleef uit en de fabriek ging failliet. Voorts heeft hij een Rotterdamse juwelier opgelicht voor een gouden horloge en een heren- ring. De "bis luidde twee jaar gevange nisstraf. De locomotief explodeerde Op de lijn Hamburg-Bremen is door onbekende oorzaken een locomotief van een goederentrein uit elkaar gesprong en. De locomotief kwam dwars op het tegenspoor te liggen, waardoor een goe derentrein uit de tegenovergestelde richting ontspoorde. De machinist, de stoker en een reservemachinist van da eerste trein kwamen om het leven. Twaalf wagons van de tweede trein ontspoorden en twee oliewagens vlo gen in brand. In Noord-Frankrijk. In de nabijheid van Blanc-Mesnil (Noord-Parijs) zijn twee goederentrei nen met elkaar in botsing gekomen. De machinist en de stoker kwamen om 't leven. Twee spoorwegbeambten wer den gewond. De moord op koning Abdoellah Een militair gerechtshof te Amman heeft Dinsdag zes van de tien beklaag den, die terecht staan op beschuldiging van medeplichtigheid aan de moord op koning Abdoellah van Jordanië, ter dood veroordeeld. Het Hof bevond de overige vier be klaagden onschuldig aan het ten laste gelegde. De terdoodveroordeelden zijn: de oud-gouverneur van Jeruzalem, kolo nel Abdoellah Teil (bij verstek), een groentehandelaar uit Jeruzalem, Moesa Ahmed Ayyoebi (bij verstek), dr. Moe- sa Abdoellah Hoesseini, een veehande laar uit Jeruzalem, Abed Okke, een koffiehuishouder uit dezelfde stad, Ab- doel Kadir Farhat, en een slager en veehandelaar, Zakariya Okke, een broer van Abed. Van hen had alleen Hoesseini zich schuldig aan het ten laste gelegde ver klaard. Een woordvoerder van het Egypti sche ministerie van buitenlandse zaken heeft te Cairo verklaard, dat Egypte niet zal over gaan tot de uitlevering van Abdoellah El Teil en Moesa Ahmed Ayyoebi. Kort na de aanslag kwamen beiden naar Egypte. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor harten maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08, f7.94 (Advertentie. Ing. Med.) In Appingedam is de daar gelegerde 23-jarige korporaal van de luchtstrijd krachten E. J. Evers uit Zutphen met een electrische stroomleiding in aanra king gekomen en gedood.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5