JOB Productie van electriciteit, staal, steenkool en landbouw moet omhoog Zig-Zag Rotterdam heeft een kernplan Koningin Juliana bezocht de FF Organisatoren van Een-Nul voor de Kantonrechter De slavenhandel neemt nog toe Sireven naar beëindiging van kostbare invoer van Amerikaanse kolen Productie in afgelopen drie jaar reeds met een kwart uitgebreid Nieuwe beschuldiging der Noordelijken India wil raffinaderij voor olie stichten Een groep adelborsten naar Engeland Stadscentrum is in tien jaar herbouwd Faanhof zal starten in Parijs-Brest-Parijs Nederlands geschenk werd overgedragen Grote belangstelling voor het geëxposeerde Engeland heeft nieuwe straalbommenwerpers DAMESHOEDENMODE Neiging naar voren "DE grote doorbraak is een feit" Dit deelde een zegsman van het hoe- deninformatiecentrum gisteren mede. V/erd reeds vorig jaar velours van velerlei kwaliteit veelvuldig gebruikt voor dameshoeden, ook dit jaar zullen dameshoeden op grote schaal van dit materiaal worden vervaardigd. Het hoedeninformatiecentrum heeft nog een belangrijke mededeling te doen: de neiging is naar voren. Dit wil zeg gen, dat men in het komend winter seizoen in toenemende mate dames zal ontmoeten, die haar hoofddeksel iets meer in de richting van de ogen zullen hebben geplaatst, dan tot heden het geval was. Groen en in het bijzonder de donkere tinten van deze kleur zijn dit jaar favoriet. Maar ook rood in al zijn schakeringen mag zich dit jaar in de speciale gunst van de Parijse mode koningen en hun volgelingen verheu gen. .Meeste Nederlanders wensen: W.-Duitsland, Joegoslavië en Spanje bij Atlantisch Pact Wederom zware straften geëist Mossadeq wacht op de Britten en de Britten op Mossadeq Windhoos en zondvloed vernielden het feestkleed in de Wijde Wormer Een vreselijk moment VRIJDAG SI AUGUSTUS 1951 ]N het programma, dat de achttien landen van het plan-Marshall te Parijs samenstelden en waarin, zoals wij reeds gisteren meldden, een uitbreiding van de productie in West-Europa in de eerstkomende vijf jaar met 25% wordt be oogd, wordt gezegd, dat door vergroting van de productie de toekomst zonder vrees kan worden tegemoet gezien, dat de economische verbetering voor onbe paalde tijd moet worden opgeschort, of dat een inzinking op de uitbreiding der defensie zal volgen. Er kan vertrouwd worden, dat de huidige noodzaak tot beperking slechts tijdelijk zal zijn. De industrie kan er van verzekerd zijn, dat na de periode van snel stijgende defensie-uitgaven, de behoeften waarin moet worden voorzien zodanig zullen zijn, dat geen onderdelen van de nieuw ge schapen capaciteit ongebruikt zuilen blijven. Hiertoe is het noodzakelijk, dat de uitvoercampagne moet worden voort gezet. Door een doelmatig gebruik van de hulpbronnen hoopt men de produc tieverhoging van 25 pet. te verwezen lijken. In de afgelopen drie jaar slaag de West-Europa er reeds in de produc tie met 25 pet uit te breiden. Al zal de stijging aanvankelijk grotendeels be stemd zijn voor de defensie, geleidelijk zal een groeiend overschot beschikbaar komen ter vergroting van het aanbod van verbruiksgoederen, voor het bou wen van meer huizen en ter vergro ting van de bijdrage van de Europese industriële landen tot de uitrusting van economisch nog niet ontwikkelde lan den en gebieden. Teneinde de economische uitbreiding te verkrijgen moeten de regeringen zo snel mogelijk gezamenlijk handelen om de productie voor steenkool, staal, elec triciteit en landbouw te verhogen. Europa moet een weg vinden om de kostbare invoer van Amerikaanse steenkool te beëindigen. Tevens zal een meer doelmatig gebruik van electrische stroom gemaakt moeten worden. Wat de werkloosheid betreft dringt de orga nisatie aan op krachtig ingrijpen. Het millioen werklozen in West-Duitsland kan wellicht worden opgevangen door een binnenlandse uitbreiding van het bedrijfsleven, doch wat de twee mil lioen werklozen in Italië betreft, moet de dominerende rol worden gespeeld door emigratie. Er zal een einde gemaakt moeten worden aan inflatoire prijsstij gingen en iedere regering moet ver antwoordelijk zijn voor het tot stand brengen van evenwicht tussen goederen en diensten. Een stijgende productie en het onder controle houden van de inflatie zullen het tijdstip naderbij brengen, waarop alle Europese landen in staat zullen zijn zich uit eigen middelen te bedrui pen zonder hulp van buiten. Volgens radio-Peking is Woensdag vroeg in de ochtend een vliegtuig der verbondenen over het neutrale gebied van Kaesong gevlogen. Het had licht- kogels uitgeworpen. Ook tijdens de besprekingen, aldus het station, vlogen bij herhaling vlieg tuigen der V.N. over het gebied van Kaesong. Het maximum aantal vluch ten over het gebied qp een dag was 43. Gisteravond is in een uitzending van radio-Peking verklaard, dat generaal Ridgways verwerping van het commu nistische verzoek om een nieuw onder zoek in te stellen naar het bombarde ment van Kaesong „het duidelijk maakt, dat Ridgway opzettelijk een oprecht aanbod, dat een weg uit de impasse zou hebben kunnen verschaf fen „de rug toekeert". Drie maatschappijen zijn uitgenodigd India heeft aan de Caltex, de Stan dard Vacuum en de Burmah Shell, een Britse en twee Amerikaanse oliemaat schappijen voorgesteld, een olieraffina derij in dat land op te richten. De re gering garandeert, dat deze gedurende tenminste dertig jaar niet zal worden genationaliseerd. De raffinaderij zal een capaciteit van twee millioen ton per jaar hebben. Tomatenexport naar Engeland wordt voorlopig voortgezet De uitvoer van tomaten naar Enge land wordt voorshands normaal voort gezet. De vergunning voor invoer op het Britse eiland zou oorpronkelijk op 31 Augustus aflopen, doch besprekin gen hebben ertoe geleid, dat de Neder landse verschepingen voorlopig wel kunnen worden voortgezet. Over de sluiting van de nieuwe termijn wordt thans nog onderhandeld. In export kringen beschouwt men deze verlenging als een flinke meevaller. Zaterdag 1 September zullen zeven en dertig zo juist afgestudeerde adel borsten der eerste klasse van de Kon. Marine naar Engeland vertrekken. Zij zullen daar een oefenperiode van drie maanden bij de Britse Marine doorma ken. Zij zullen op verschillende oorlogs schepen worden geplaatst. Deze detachering is een gevolg van het feit, dat de Kon. Marine op het ogenblik de handen vol heeft aan de opleiding van personeel, dat de nieuwe oorlogsschepen, welke in de komende jaren in de vaart zullen komen, zal moeten bemannen. Daardoor is alles tot de laatste plaats bezet. Verleden jaar bestond deze toestand ook reeds, maar toen kon nog een deel van de adelborsten naar Indonesië gaan, om aan boord van de daar gestationneer- de schepen een vaartijd door te maken. Dit is thans niet mogelijk, zodat er voor 37 van de 90 adelborsten, die zo juist hun studies in Den Helder heb ben afgesloten, geen plaats meer is. Volgend jaar zal deze moeilijkheid aanzienlijk geringer zijn. Dan komt een der nieuwe kruisers in de vaart. Wanneer de gemeenteraad zowel als de regering zich accoord verklaren met het kernplan, dat voor de herbouw van Rotterdams binnenstad is ontworpen, dan zal na verloop van tijd althans op beperkte schaal weer een stadskern ontstaan op de plaats, die het bombar dement van 14 Mei 1940 heeft achter gelaten. B. en W. stellen zich hiervoor een termijn van ten hoogste tien jaar voor. Om te beginnen moet de bebouwing van de Coolsingel worden hersteld. De ze straat zal met verschillende stads delen worden verbonden. Zo met het Westen via de Nieuwe Binnenweg en via een straat in het verlengde van de West-Kruiskade. Van het Noorden is aansluiting gezocht op de Jonker Frans straat via de Meent. Van het Oosten zijn de Hoogstraat en de Goudsesingel als verbindingen gekozen. Al deze straten worden winkelstraten met woningen of kantoren. Voorts zijn enige dwarsver bindingen ontworpen, zoals de Lijn baan en de Westewagenstraat en de Pannekoekstraat. De inschrijving voor de wedstrijd FarijsBrest—Parijs (7, 8 en 9 Sep tember) is thans gesloten. Er zijn 50 renners geselectionneerd, bij wie de Belgen Impanis, Hendrikx, Breuer, Van der Stock en Geur, de Oostenrij ker Valenta, de Zwitser Huber, de Luxemburger Kirchen, de Nederlander Faanhof, en de Fransen Marinelli, Brambilla, Muller, Cogan, Goasmat,. Vietto, Teisseire, Leveque, Benoit, Faure en Morvan. Tijdens een receptie ten huize van de Nederlandse gezant, de heer A. J. T van der Vlugt, is de fruit- en gioen- temand, symbool van de 50.000 kilo Nederlands fruit en groenten, die tij dens de spelen in 1952 als geschenk voor de deelnemende athleten naar Helsinki worden geëxporteerd, aange boden aan de leden van het Finse Olympische Comité. Dit geschiedde door de chef de mission van de Ne derlandse ploeg, de heer K. J. J. Lotsy en de secretaris van het N.O.C. dr. J. N. van den Houten. Het Deense hospitaalschip Jutlan- dia is met 206 gewonden uit Korea on der wie vier Nederlanders, in Port Said aangekomen. Koningin Juliana heeft gistermorgen een bezoek gebracht aan de tentoon stelling -FF- te Enschede. Zij werd vergezeld door de prinsessen Beatrix en Irene, met wie zij eerst naar het terrein reed, waar het nationale con cours hippique zou worden gehouden. Daarna reed de Koningin terug naar de ingang van het tentoonstellingsterrein, waar zij werd begroet door de com missaris der Koningin in Overijsel ir. J. B. M. G. ridder De van der Schueren en de burgemeester van En schede. de heer M. van Veen. De Koningin toonde tijdens haar rondgang een grote belangstelling voor verschillende afdelingen, zoals het lös hoes, de bakermat der textielindustrie de textielvakschool, de moderne ma chines. Maar ook op de afdeling land bouw met haar prachtige veestands hadden de grote interesse van de ko ningin. Nadat ook verschillende andere on derdelen van de expositie waren be zocht, heeft de Koningin in het restau rant enige verversingen gebruikt. Hier werden nog enkele geschenken aange boden voor haarzelf en voor de prin sesjes. Om kwart over twaalf vertrok H. M. weer naar Soestdijk. Prins Bernhard is in gezelschap van zijn moeder, prinses Armgard, met een regerings-Dakota van Soesterberg naar het vliegveld Twenthe gevlogen. De prins nam in Enschede deel aan het concours hippique. VLEESTEKORT IN POLEN In Polen heerst een groot tekort aan vlees, dat onder de bevolking reeds al gemene verontwaardiging heeft veroor zaakt. De regering wijt deze toestand aan speculanten en heeft zware straf fen gesteld op clandestien slachten en zwarte handel in vlees. Speciale pre mies zijn beloofd aan boeren, die var kens en rundvee aan de staat afleve ren. De Polen schrijven zelf het tekort toe aan leveringen aan Rusland en voorraadvorming voor het leger. Grote hoeveelheden vleen worden tot dat doel ingeblikt. Aan woningen zijn bij deze opzet on geveer vijfduizend betrokken, al noemt men voor de gehele stadskern een to taal van 18.000. Bepaalde gedeelten, rondom de oude havens, nabij het sta tion DP en ten Westen van de Mari niersweg is bedrijfsbebouwing gedacht. De totale inhoud van de voorgenomen bebouwing beloopt 5,2 millioen m3. Twee nieuwe viermotorige Britse 'straalbommenwerpers hebben onlangs htm eerste vlucht gemaakt. De Vickers „Valiant" maakte de eerste vlucht in Mei j.l. de SA/4 van „Short Brothers" op 10 Augustus j.l. Er zijn thans enige nadere bijzonder heden bekend gemaakt over de „Va liant". Deze bommenwerper heeft een hoog aan de romp bevestigde terugwij kende vleugel en een eveneens terug wijkend hoogteroer, dat hoog aan het kielvlak is bevestigd. Deze constructie wijst op de grote snelheid, die met deze bommenwerper bereikt moet kun nen worden. De „Valiant" is de eerste Engelse bommenwerper met terugwij kende vleugels. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft onlangs aan een representatieve groep uit de Nederlandse bevolking de volgende vraag gesteld: „Het Atlantisch Pact is een overeenkomst van de Westeuropese staten met Amerika en Canada om in geval van een aanval gezamenlijk mili- tiar op te treden. Bent u er voor of er tegen, dat ook Joegoslavië wordt uitgenodigd hieraan deel te nemen? en Spanje? en West-Duitsland?" De antwoorden op deze vraag luiden: Joegoslavië: voor toelaten: 41 pet., tegen 17 pet., geen antwoord 42 pet. Spanje: voor toelaten 39 pet., tegen 20 pet., geen antwoord 41 pet. West-Duitsland: voor toelaten 49 pet., tegen 14 petgeen antwoord 37 pet. Er zijn dus aanzienlijk meer Nederlanders voor toelating van Joegosla vië, Spanje en West-Duitsland tot het Atlantisch Pact dan er tegen. De communisten zijn in grote meerderheid tegen de toelating van West-Duitsland, Spanje en Joegoslavië tot het Atlantisch Pact. Bij de overige politieke partijen vinden we voor elk van de drie landen meer voorstanders vooi toelating dan tegenstanders. De enige uitzonde ring vormt de Partij v. d. Arbeid. Hier vinden we bij Spanje meer te genstanders dan voorstanders voor de toelating. Bij de A.R. en de V.V.D. vinden we de grootste aantallen voorstanders voor toelating van elk der drie landen tot het Atlantisch Pact. Bij de K.V.P. vinden we veel voorstanders voor toelating van Spanje tot het Atlantisch Pact. De Rotterdamse kantonrechter heeft zich gisteren opnieuw moeten bezig- hcuden met een aantal zaken, betrek king hebbende op de verboden voetbal pools. Ditmaal waren zes en vijftig ver dachten gedagvaard, die op enigerlei DriolbampToena» paneren derovv* No. S Rogier van der Kammen, dameskapper. draalde in één dag 3334 krullen in de haren van zijn klanten en verwled daarmee het wereldkampioenschap *V.# krullendraalen „Hel was zenuwslopend". **J.(jd* zei hij na afloop, „temeer omdai .t„p 9 Ik heel wat krullen moest overdraaien die niel .«lfc wilden blijven zitten." Hei draaien van een _\9 sigaret is hei tegendeel van zenuwslopend - het kalmeert de mens. En van overdraaien is geen sprake, y' indien men de beste vloeitjes gebruikt die er te krijgen zijn: E N Zig-Zag en Job: *'té regit (Advertentie, „Er zijn geen nieuwe ontwikkelingen. Het schijnt, dat het oliegeschil nog in precies hetzelfde stadium verkeert als te voren". Aldus luidde de verklaring van de Amerikaanse ambassadeur in Teheran, Grady, nadat hij een bezoek had gebracht aan premier Mossadeq teneinde een nieuwe basis te vinden voor voortzetting van de oliebesprekin gen met Engeland. „Hoewel Mossadeq de ernst van de economische toestand, die Perzië te wachten staat, beseft, is er geen veran dering in zijn houding tussen thans en de dag, waarop ik vier maanden gele den met hem sprak", zo vervolgde Gra dy. De premier schijnt nieuwe voor stellen te verwachten van de Britten. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft echter gisteren wederom herhaald, dat Engeland geen nieuwe stappen zal doen en op Perzische voor stellen wacht. Voor het geval Perzië er niet in slaagt elders technici voor de olie-industrie te krijgen, zal het de Verenigde Naties om technische hulp verzoeken. Alle buitenlandse employé's der „Anglo-Iranian" zijn thans uit Perzie weggevoerd. De laatsten zijn met drie speciale vliegtuigen in Londen aange komen. wijze te maken hadden gehad met de voetbalprijsvraag Een-Nul. Uitgever hiervan was W. van der L. uit Den Haag, die ook verkopers aan wierf en prijzen uitkeerde. Zijn rech terhand in dezen was M. A. van der A, uit Loosduinen. Deze was overigens niet verschenen. Van de vertegenwoor digers was o.m. W. de J. uit Kromme nie opgekomen. Deze werd verleden week in de zaak tegen Sportfavoriet tot twee maanden hechtenis veroor deeld. Aangezien de formulieren voor deze prijsvraag ook opgenomen waren ge weest in de weekbladen Sport en Sport wereld, moest zich deswege de jour nalist C. H. G. uit Amsterdam verant woorden. De ambtenaar van het O. M., mr. H. van Buuren, hekelde de grenzeloze bru taliteit, waarmee de hoofdpersonen ia deze zaak waren opgetreden. Slechts ecn paar procent van alle uitgereikte formulieren waren gratis verspreid. Spr. eiste tegen Van der L. zes weken hechtenis, tegen G. f 300 subs. 2 weken hechtenis, alsmede een maand hechte nis voorwaardelijk met twee proefja ren, tegen Van der A. drie maanden hechtenis en tegen De J. een maand hechtenis. Tegen de andere verdachten werden straffen geëist, uiteenlopend van één maand hechtenis tot een geld boete van f 40. De verdediger, mr. W. J. van Es, pleitte de juridische onhoudbaarheid van verschillende punten van de dag vaarding. Hij meende, dat geen der verdachten zou kunnen worden veroor deeld. De kantonrechter zal over veer tien dagen schriftelijk vonnis wijzen. De kantonrechter heeft overeenkom stig de eis de beide drukkers van de formulieren, die in een vorige zaak hebben terechtgestaan, veroordeeld tot een boete van f 100 subs, twee weken hechtenis, alsmede een voorwaardelijke hechtenisstraf van één maand met een proeftijd van twee jaar. In een door deskundigen van de Ver enigde Naties samengesteld rapport, dat gisteren is gepubliceerd, wordt medegedeeld dat de slavenhandel na de afgelopen oorlog in bepaalde delen van de wereld is toegenomen. In het aan de economische en speciale raad uitgebrachte rapport wordt gezegd, dat slavernij „in haar ruwste vorm" heden ten dage nog voorkomt. „In be paalde gebieden", aldus het rapport, „neemt de slavernij af, doch in andere schijnt zij zich uit te breiden". De deskundigen bevelen de Verenig de Naties aan dezelfde rechten uit te oefenen, die de voormalige Volken bond bezat overeenkomstig de interna tionale conventie op de slavernij van 1926. Verder stellen zij voor dat een nieuwe aanvullende internationale overeenkomst betreffende het tegen gaan van slavernij zal worden geslo ten, waarbij een internationaal orgaan met het toezicht op de naleving ervan zou moeten worden belast. (Vervolg van pag. 1 „Het was een vreselijk moment" vertelde de kellner Jb. Voet uit Pur- merend ons gistermiddag, toen hij, na dat hij zijn werk in de feesttent nood gedwongen had moeten staken, bezig was in het Dorpshuis het centrum van het Wijde Wormer verenigings leven. „Ik was aan mijn werk, terwijl de heer v.d. Woude uit Purmerend bij de uitgang van de tent stond. Plotse ling zag ik, dat de tent naar beneden kwam. De kinderen, kleuters van 4 tot 7 jaar, die vlak bij mij stonden be gonnen te gillen, er ontstond een pa niek. Ik boog me voorover om het zware zeil en de palen tegen te hou den en enigszins de kinderen te be schermen. Natuurlijk ging dit niet. want alles was loodzwaar van het vele regenwater. Buiten was het een nood weer, de ene donderslag volgde de an dere donderslag op en het felle blik semlicht maakte alles nog veel angsti ger. Toen de tent eenmaal op de grond lag, heb ik mij door een doolhof van gescheurd zeil, touwen en palen een weg weten te banen en heb ik de kin deren stuk voor stuk kunnen over geven aan de heer v.d. Woude, die de jongens direct in het Dorpshuis bracht. De kinderen zijn nog van streek Toen de heer Voet zich losworstel- de uit de ruïnes, kwamen de buurtbe woners, bekomen van de eerste schrik naar buiten. Angstig keken zij naar hetgeen gebeurd was en holden direct naar het Dorpshuis, waar de kinderen bibberend van de kou en de doorgesta ne angst huilend naar hun vader of moeder liepen. Maar intussen had niemand in de ga ten, dat de vier-jarige Otto Boon door de windhoos in de langs de Noorder- weg lopende sloot was gesmakt. De bulderende windvlagen en de zware donderslagen overstemden het klagelijk geroep van de kleuter, die ongetwijfeld was verdronken, indien de hond van de familie Boon hier niet als redder was opgetreden. Het trouwe beest sprong in de sloot en beet zich vast in de kleren van het kind, waarna hij het jongske naar de walkant trok en daar werd op gemerkt door omstanders. Allen verwonderden zich er over, dat er geen slachtoffers te betreuren zijn en daarom vinden de Wijde Wormers de schade, die gistermorgen werd ver zaakt eigenlijk niet zo heel belangrijk. Terwijl een nieuwe regenbui het ver blijf aan de Noorderweg allesbehalve aangenaam maakte reden de boeren van Wijde Wormer af en aan naar de tentoonstellingstent, die was blijven staan, omdat de witstenen lagere school een beschutting vormde. Want ondanks het slechte weer bren gen de boeren hun producten: bloemen, fruit, groente, kortom van alles wat rij verbouwen op de vette akkers en win de nen van de glanzende koeien naar grote tent. Anderen herstellen de schade. De pa len voor de feesttent staan weer over eind, maar met het overtrekken van het zeil moet worden gewacht, omdat dit tentzeil eerst gerepareerd moet worden. Toch moet alles voor vandaag klaar zijn, want vandaag staat Wijde Wormer in het teken van het 325-jarig bestaan en dan zullen alle sporen van de woedende elementen uitgewist moe ten zijn. De bloemen, die aan de ere poorten en langs de Noorderweg waren aangebracht en thans stuk gewaaid en verregend op de straat lagen, werden vervangen door nieuwe. Monteurs v Provinciaal Electrisch Bedrijf werkten koortsachtig, om de bewoners van de Noorderweg weer van stroom te kun nen voorzien, waarbij men zich be perkte tot voorlopige herstellingen, om dat het niet ging voor de gebroken lichtmasten direct andere te plaatsen. Heel de „Wijde Wormer" kwam gis teravond in het Dorpshuis, waar ds. Ve nemans uit Purmerend een gedachte nis-rede uitsprak als inleiding op het grote feest, dat ondanks de tegenslagen, die men gisteren ondervond, vandaag toch doorgang heeft kunnen vinden! Door bliksem gedood. Niet alleen de Wormer maar ons ge hele land is gisteren bezocht geworden door een hevig onweer, dat vooral in het Westelijke provinciën gepaard ging aan zware slagregens en harde wind stoten. De angstaanjagende duisternis, die het passeren van de depressie met zich meebracht, deden velen in huis kamer en werkplaats naar de schake laar van het licht grijpen. De hierdoor veroorzaakte overbelasting van het net noodzaakten de, electrische centrales in verschillende plaatsen hun stroom- leveranties te beperken. Een dodelijk ongeval deed zich bij Winterswijk voor, waar de 60-jarige echtgenote van de landbouwer B. Brun- tink tijdens het melken door de blik sem werd getroffen en gedood. Drie koeien, die zich in haar onmiddellijke nabijheid bevonden, ondergingen het zelfde lot. Te Drimmelen in de Biesbosch werd de 39-jarige landbouwer J. Brooymans, toen hij met zijn wagen op weg was naar huis, door de bliksem dodelijk getroffen. Te Amsterdam werden twee huizen op het Bickerseiland en in de Jacob van Lennepstraat door het hemelvuur getroffen, zonder ernstige gevolgen trouwens. Tal van bomen sneuvelden en de bovenleidingen of spandraden van het tramnet moesten het ontgel den. Auto's en trams reden met de lampen op. Na anderhalf uur scheen de zon weer. Voor het eerst in de geschiedenis van Rotterdam moest het electriciteitsbe- drijf aan een stadgedeelte de levering stopzetten. Ook in Den Haag moest de stroomleverantie aan grote stadsge deelten worden beperkt. Ten Noorden van Alkmaar en in West-Friesland sloeg de bliksem herhaaldelijk in de uitgestrekte bovenleidingen. Tussen zeven uur 's morgens en ze ven uur 's avonds werd in Den Helder een neerslag van 19 mm gemeten, t' wijl vliegveld Valkenburg zelfs 30 mm werd geconstateerd. In De Bilt viel slechts 1 mm.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5