Vulpenbedrijf Bloemencorso „E.R.H.A" „ARDAT" MUZIEKSCHOOL SPANJAARD Tienduiz een Burgemee Nieuws uit Castricum Clubrecord werd niet gebroken, maar Zweefvliegtuig van E. Z.Z. C. bleef vijf uur in de lucht Afflauwende wind dwong tot landing Alkmaar De Rijp Bergen Opmeer Geslaagd HEILOO Egmond aan Zee Motorrijder kreeg ernstige verwonding Beemster Burgerlijke Stand Hensbroek rTobdcco(ompAni| n Dansinstituut Noordhollandse Reiscentrale Instituut Roggeveen en Gootjes N.V. „VRIESIA" Permanent Wave f6.— compleet .DE BESTE RECLAMEI ALKMAARSCHE COURANT Grootse zeg Wilhelmus klonk stationsplein DINSDAG 4 SEPTEMBER 1951 De heer Bouvvknegt, instructeur van de Eerste Zaanse Zweefvliegclub, heeft Zondag geprobeerd in een Grunau Baby II het clubrecord van een on onderbroken vlucht van acht uur te breken. Dat is hem niet gelukt, omdat er na vijf uur een windstilte kwam. Niettemin, de prestatie van een vijf- urige vlucht lijkt ons vermeldenswaard genoeg. Omstreeks 11 uur die morgen werd het toestel met de lier tot op ongeveer driehonderd meter hoogte boven het vliegterrein bij Castricum getrokken. Onmiddellijk zette de bestuurder koers in de richting van de kust om het ruimste gebruik te kunnen maken van de ideale stijgwinden boven de eerste duinenrij. Het grootste profijt bleek te liggen op een hoogte van nauwelijks tien meter boven die eerste duingor del. Het was een fantastisch gezicht voor de honderden, die zich deze Zon dag nog langs het strand waagden. Tussen het Noorderbad in Wijk aan Zee en het tentenkamp van Egmond aan Zee bleef het toestel heen en weer crossen. Omstreeks vier uur in de middag flauwde de wind echter zo danig af, dat het niet verantwoord was door te gaan. Precies op de afgesproken plaats heeft de heer Bouwknegt om 4.10 uur een perfecte landing uitge voerd VERVOLG STADSNIEUWS Benoeming vaste en tijdelijke leraren aan Het Murmellius Gymnasium Het college van curatoren van het Murmellius Gymnasium biedt de raad een aanbeveling aan voor de be noeming van een tijdelijk leraar in de wiskunde met ingang van heden en uiterlijk tot het einde van het schooljaar 1951/1952 in de plaats van de heer dr. N. T. van Est, die niet op nieuw voor een tijdeijke benoeming in aanmerking wil komen. De aanbevolene is de heer D. Kruis wijk te Amsterdam. Curatoren bieden voor de benoeming in een volledige be trekking van een vaste leraar in de oude talen aan het gymnasium ter ver vulling van de vacature J. C. Kamer beek de volgende aanbeveling aan: 1. H. Ligtenstein, leraar aan het gymna sium te Amersfoort; 2. dr. A. N. van Omme, leraar en conrector aan het ly ceum te Heerenveen; 3. dr. Th. J. de Jonge, leraar aan het inmiddels op geheven lyceum te Appingedam. Voor de politierechter Voor de Alkmaarse politierechter, mr. J. N. Alblas stond gistermiddag J. C. C. uit Alkmaar terecht wegens diefstal van lood en zink ten nadele van K. Een rapport toonde aan, dat ver dachte niet onbetrouwbaar was, doch dat hij waarschijnlijk onder invloed van twee vrienden tot deze daad was gekomen. Toch meende de officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn een ge voelige straf te moeten opleggen en hij requireerde dan ook f 75 of 25 da gen, hetgeen de politierechter redu ceerde tot f 60 of 20 dagen. Uit het zakenleven In het Handelsregister werden de volgende nieuwe inschrijvingen verricht: N.V. „Negro- ma", Doelenstraat 19, Alkmaar. Fabricage van montage-grafkisten, kisten, meubelen en alle Vcidere houtproducten en de handel in die artikelen. Dir. A. Vos. Commissarissen J. r. Dijk en J. H. Wiggers. Maatschappelijk kapi taal f 500.000,—, waarvan f 102.000,— ge plaatst en volgestort. Fa. J. Peerboom, le Kil 6, Heerhugowaard. Kleinhandel in manu facturen (geen inrichting). Eigenaar J. Peere boom Jr. De Vries, Autostallingsbedrijf en autoverhuur, Houtmanstraat 26a, Alkmaar. Eigenares mevr. H. R. de Vries. Coöp. Ver. van Aardappeltelers „Ons Aller Belang", G A. Graft. .Exploiteren van ener aardappel bewaarplaats. Dat. Ned. Staatscourant 18 Juli '51, nummer 137. P. Bakker, Rustenburg 31, Ursem. Handel in loodsen en schuren. Burgerlijke Stand Geboren: Anna M. C. M., d. van T. Butter en A. M. van Dijk. Maartje M., d. van J. W. Fakkert en A. Wortman. Marja, d. van I. J. de Mare en G. Poest. Cor nelia M. T., d. van P. v. d. Maat en C. M. Bot. Jacobus C. J., z. van J. Poland en A. Schipper. Hendrik, z. van J. Peereboom en C. C. Pater. Overleden: Margaretha A. de Munk, 76 jaar, wed. van M. M. Broers. Cornelia Holsmuller, 31 jaar, gehuwd met E. H. J. Cock. Antonie Baars, 66 jaar, gehuwd met F S. J. Vercauteren. Vermelden wij ten slotte, dat de Brunau Baby II een zweefvliegtuig is, dat de leden van de club zelf bouwden. Er werd al eerder mee gevlogen, maar dit was de eerste vlucht weer na een grondige revisie. Dit jaar eerste steenlegging van kleuterhuis? Even voorbij het prachtige kolonie huis „St. Antonius", waar doorlopend een honderd kinderen genieten van zon en licht, stond eens het vacantiehuis „De Eenheid", dat tijdens de oorlog op last van de bezetter werd gesloopt. De aanleg van de plantsoenen en de plaats, waar de fundering heeft gele gen, zijn nog de stille getuigen van dit huis, waar door velen een welver diende vakantie werd doorgebracht. Zoals reeds bekend is, zal deze plaats een nieuwe bestemming krijgen en wel voor een kleuterhuis, dat reeds de naam „Prinses Marijke-Kleuterhuis" heeft gekregen en waarin kleuters tot de leeftijd van 5 jaar in zullen worden opgenomen. Overal in den lande wor den reeds de loten van de loterij ten bate van de bouw van dit huis ver kocht. De trekking van deze loterij met zijn fraaie prijzen, zal uiterlijk vóór 31 December geschieden. Echter, naar wij vernemen zal men met de bouw van dit huis daar niet op wachten en zal waarschijnlijk voor dte tijd de eerste steenlegging plaats vin den. Het „Prinses Marijke Kleuterhuis" zal onder dezelfde directie en bestuur komen te staan als „St. Antonius". „St. Aloysius" sticht een tamboercorps Op de dezer dagen gehouden be- stuurs- en ledenvergadering heeft het rk fanfarecorps „St. Aloysius" besloten over te gaan tot de oprichting van een tamboercorps. Ruim twintig malen heeft het corps deze zomer optochten opgeluisterd en serenades verzorgd en meerdere malen verleende een tam boercorps uit een andere plaats zijn medewerking. Het bestuur is de mening toegedaan, dat, wat in andere plaatsen kan, ook in Castricum mogelijk moet zijn. En daarom heeft zij besloten het corps met een tamboercorps uit te brei den en hiermee zo spoedig mogelijk te beginnen. Verder is besloten in de maand No vember een herfstconcert te geven, in dien mogeljjk zowel te Castricum als te Bakkum. Om deze plannen te doen slagen heeft het corps de steun van de burgerij nodig MARKTBERICHT CASTRICUM, 3 Sept. 1951. Spercie- bonen 3152, trosbonen 56, snijbonen 3252, tuinbonen 12.50; pronkbonen 23 34; stokbonen 46; doperwten 47; rode kool 6; groene kool 12.50; uien 10.50; tomaten 27; bloemkool 856; komkom mers 6.5010; sla 37; waspeen 19.50; sjalotten 10.50; bramen 70190. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer G. Bas is gisteren geslaagd voor het door de Vakraad voor het Kappersbedrijf in café Haring afgenomen exa men voor het diploma Dameskapper en Vak bekwaamheid (Vestigingswet). POSTDUIVEN VLOGEN Zondag vlogen de duiven van de post duivenvereniging „De Reisduif" te De Rijp vanuit Roosendaal. Er werd gevlogen met een sterke wind teg'en. De uitslag van deze wedstrijd was: C, Nieuweboer 1, 16, 27, 29] S. Knip 2, 6, 25, 26. 28, 30; J. Sassen 3, 10, 11. 21] Klink hamer 4, 5; J. Knegt 7, 12, 14, 19] S. Haaf 8; A. Dootjes 9, 13; J. F. Riteco 15 en over duif; P. Riteco 17, 18, 20; J. Spekken 22 23; D. van Braam 24. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: wieldop auto (Opel), reserve wiel van een Ford-auto, zilverbon van f 2,50, blauwe gabardine pas, blauw gebreide dames- vest met witte knopen, bruine shawl, bruine portemonnaie (inh. circa f 9,—), gouden ring met blauwe steen? witte damesregenmantel (plastic), vier bankbiljetten van f 10,—, zilveren armband (platte schakels), aquarelsteen, twee kindervestjes (rood, blauw en groen met gele strepen), bankbiljet van f 10,—, muntbiljet van f 1,—, gehaakte broche (rose, blauw met bloe men), box-camera (zwart), zakmes (tirol), gou den ketting, gouden trouwring, jas met capu chon (bruin), zwart velours avondcape, dames regenhoed (beige), lichtbruine dames-glacé- hanrschoen, wollen herenvest (bruin), padvin- dersportemonnaie (inh. ongev. f 5,—), blauw jongensjasje met ritssluiting en beige linnen boadschappentas (inh. f 10,—). Gevonden: zilveren kettinkje met han gertje, geborduurd kussentje, ball pointpen met nikkelen dop (blauw)? haakje voor schoen- knopen, zandvorm locomotief (geel), zilverbon van f 2,50, kindervestje (grijs), rood meisjes jasje, blauw meisjesjasje, een Duitse herders hond (geel), een kerkboek, étui met rozen krans, stofbril, kinderrijwiel, zilveren armband, blauwe geruite zakdoek, zilveren dames-pols horloge, bos sleutels, zilveren schakelarmband, veldmuts, padvindersportemonnaie met inhoud, zwarte dameshandschoen (linker) en zwarte parapluiehoes. Bergen aan Zee Verloren: blauwe brillenkoker, waarin bril met nikkelen montuur, paar rode kinder schoentjes, zwart wit g'eblokt kinderrokje5 paar witte kinderschoentjes, damesbadpak (rood met wit), bril (licht montuur), licht groen meisjes- jlasje, geëmailleerde damesarmband, autowiel met band, bril (bruin montuur in blauw lederen koker), zonnebril, zonnebril (zijkanten gesloten), zwart lederen kinderportemonnaie (inh. f 1,70), katoenen kinderbadpakje, zilveren schakelarm band met bloemmotief, zwarte parapluie, wit plastic halsketting met verguld slot en blauw zwembroekje. Gevonden: auto-binnenband, sleutel met plaatje, zwarte vulpen, rood kindervestje, 1- persoons tent in foudraal, paar kindersokjes (blauw met wit) en paar nylonkousen. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het bu reau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan, tel. K 2208—2444, elke werkdag van 10—11 uur. Onze plaatsgenote, mej. M. Veenstra 'aagde op het vorige week te Amsterdam ehouden examen van de ENSAID voor coupeuse. Zij werd opgeleid door mevr Haaksma—Nieuwboer te Sijbekarspel. HSVPurmersteyn 23 Het begin van de wedstrijd HSV— Purmersteijn was al heel fortuinlijk voor de Heilooërs, want de jeugdige Piet Schuijt wist op keurige wijze HSV de leiding te geven. Purmersteijn was even de kluts kwijt, waarvan HSV dankbaar profiteerde. HSV bleef aan vallen en toen Nic. Kraakman van verre afstand inschoot bleek de bal de doellijn te zijn gepasseerd; de bal stuit te echter het veld weer in. De scheids- •chter kende het doelpunt toch toe, zodat HSV met 20 de leiding had. Purmersteijn kwam er vervolgens be ter in en nog vóór de rust wist deze club de stand op 1—2 te brengen. Na de thee werd HSV geheel op eigen helft teruggedrongen. Toen er onge veer een kwartier was gespeeld wist Purmersteijn zelfs de gelijkmaker te scoren. Tien minuten voor het einde ontstond er een misverstand in de ach terhoede van HSV waarvan de tegen partij gebruik maakte. H. den Bos uit Egmond aan Zee reed Zaterdagavond in de Wilhelminastraat met volle vaart op zijn motorrijwiel tegen een auto. die uit de Julianastraat kwam. Met een ernstige verwonding aan het hoofd werd hij per ziekenauto naar Alkmaar vervoerd. Zijn toestand is naar omstandig heden redelijk wel. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De-oorzaak van het onge luk is, dat hij, i^oen hij wilde stoppen per ongeluk gas gaf. Geboren: Anna M., d. v. C. G. Ruijter en A. Hoogendijk; Theodorus N. J., z. v. J. Smal en A. Hoogendijk- Catharina A. M„ d. v. J. S. A Duijn- en G. Schilder; Nicolaas L., z. v. G. Boots en P. Commandeur; Johannes A., z. v. J. ten Dam en G. Timmer, geboren te Purmerend. Ondertrouwd: Cornells J. Groen en Martha C. Waal; Teunis Bruntink en Maria R. Moes; Willem Spek en Niesje Hoppe; Wijbe de Vries en Jan netje Peettoom; Marinus van Moorsel en Aaltje Haster. Gehuwd: Petrus Oudejans en Ber- dina A. Hersbach. Overl eden: Albertus Hosbach, 76 jaar, echtg. van C. Mars; Petrus Roet, 40 jaar, echtg. van A. Boots, overleden te Haarlem. BENOEMD Tot chef-kaasmaker aan de Ver. Coöp. Zuivelfabrieken „IJsseldal" afd. Bathmen is uit een en twintig sollici tanten de heer H. Vogelsang, alhier, benoemd. WOONHUIS IN ANDERE HANDEN Het woonhuis A 134, bewoond door de heer J. de Jong en eigendom van de heer Woud te Oostzaan, is bij on derhandse verkoop overgegaan aan de heer P. de Vries, alhier. 62.— VOOR KANKERBESTRIJDING De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van de kankerbestrijding heeft f 62,06 opgebracht. Jm dit is namelijk ons laboratorium. Hier worden dagelijks tientallen proeven genomen. Al onze grondstoften en materialen worden op kwaliteit en hoedanigheid onderzocht. Slechts die, welke aan de hoogste eisen voldoen, worden uitverkoren voor de fabri. cat ie van UW GELIEFDS V. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND. 19.000 kg. Eerstelingen 9,10, Eigenheimers 9.20 9.70; bl. Eigenheimers 8.709,20; Be velanders 88.30; Koopmans blauwe 9.20; Bintje 7.80; grove aardappelen 6,209.60; 17.000 kg. slabonen 4253, slabonen II 3543, slabonen afw. 24 29; 150 kg. andijvie 5—6; 150 kg. bieten B 4,60; 800 kg. zilvernep 52, zilverdriel. 27; 15.000 kg. rode kool 3—10.10; 14.000 kg. gele kool 3.30—13.80; 2400 kg. groe ne kool 16.1016.60; 70.000 kg. witte kool 3.307.70; 1300 stuks bloemkool A I 39, A II 25, afw. 10. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 100 kg aardappelen: eerstelingen 9.80— 9.90, bevelanders 9.blanke eigenheimers 9.90, blauwe eigenheimers 9.209.60, 45.000 kg rode kool 47.80, 14.000 kg gele kool 9—15.90, 9.000 kg groene kool 17.8019.70, 120.000 kg witte kool 3.208.60, 7.500 kg uien 14.20—15.40, 600 kg biet A 9.60—9.90, 500 kg andijvie 6.30—6.50, 400 kg tomaten A 31—32, 5.500 kg slabonen 46.10—54.90, 900 kg bloemkool A-l 38.2040.50. WARMENHUIZEN. 4 Sept. 1951 22.300 kilogram aardappelen dore II; eigenh. 910.10; bintjes 9.109.60; Schotse Muizen 9.60; Meerlander 9.70 10; 1000 kg bieten A 8.60: B 4; 4200 kg slabonen 3456; 5200 kg rode kool 3.80—9; 12000 kg gele kool 5—13.10; 34200 kg witte kool 35.40. De ondergetekende, curator in het faillissement van: 1. Mevr. C. D. de Bruyn, weduwe van H. Jansen, zonder beroep en 2. Hendrik Jansen, zonder beroep, beiden wonende te Alkmaar, brengt ter kennis dat bij beschikking van de Rechter-Commissaris van 30 Augustus 1951 is be paald: lo. dat de schuldvorderin gen uiterlijk de 30ste Sep tember 1951 te zijnen kan tore moeten zijn ingediend; 2o. dat de verificatieverga dering is bepaald op Zater dag de 27sten October 1951 des v.m. te 10 uur in het Paleis van Justitie te Alk maar. Alkmaar, Nassauplein 28. Mr. A. W. L. BONDAM PURMERENDER MARKT PURMEREND, 4 Sept. Vanmorgen wer den op de markt Pui-merend 850 runderen aan gevoeld. Het aantal vette koeien overtrof ieders verwachting. Dit grote aanbod had tot gevolg, dat de handel, na een aanvankelijk levendig begin spoedig verflauwde. De omzet in gelde-koeien was gering, en ook op de „verse" markt werd weinig verhandeld. Een geheel ander beeld bood de schapenmarkt, waar een flinke aanvoer en een grote vraag voldoende waarborgen bleken voor een alles zins bevredigende notering. De lammeren von den een goede afzet. De grote vraag naar kalveren werd door een te geringe aanvoer onvoldoende bevredigd, welk verschil in dc hoge prijzen het best tot uitdrukking kwam. Et bestond veel animo voor vette kalveren. De kwaliteit van de vette varkens liet nog al wat te wensen over, maar de tamelijk grote vraag naar zeugen deed de prijs 'toch nog schommelen om f 2,08. Voor vette varken was de prijs gemiddeld f 2,10 per kilogram, al werd als topprijs f 2,16 genoteerd. En toch is HET instituut voor Alkmaar en omg. Daar leert U goed dansen Daar leert U beter dansen Inschr. nieuwe clubs dage lijks Langestr. 46, Tel. 3750 Bierkade 2 te Alkmaar wordt met ingang van 5 September a.s. tijdelijk verplaatst naar N.V. Boek handel K. TER BURG. KOORSTRAAT 1, t/o. Grote Kerk. Telefoon 3003. Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans I Zaterdag a.s. per tou ringcar naar het te Aalsmeer met Stadionspel „UTOPIA". Vertrek Waagplein 12.15 uur. Tarief, entree inbegre pen vanaf 3.50. S.v.p. tijdige opgave bij de Mient 1, telef. 3256 (Kreyermaat). Westerweg 17, Alkmaar. Tel. 2881. Laatste gelegenheid tot aanmelding! Volgende week beginnen onze clubs voor PRACTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN en MODERNE BEDRIJFS ADMINISTRATIE. tegen Zomersproeten JAN DE VRIES ALKMAAR. TELEF. 2875. voor GUITAAR, MANDOLINE, BANJO, BLOKFLUIT enz. Instrument gratis t. b. h. van leerling, na het beëindigen cursus instrument cadeau. Duur der lessen één uur per week a 2.50. Door erkende leraren. Dag- en avondlessen. Aanmelding dagelijks en 's avonds van 7 tot 9 uur. Vraagt inlichtingen: SPANJAARD MUZIEKHANDEL - ALKMAAR Koorstraat 23/25 - Telefoon 3483. Voor een vakkundige, tevens vlugge bediening MAISOJV JOHAN KALKSMA HOOGSTRAAT 6 TELEFOON 4453 De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de jwste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of ar+fkel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I |AN PRONK IS IN ALKM, merkt voorbij gaan, maar i liefhebbers uit de prcjvincie, a de wereldkampioen der stayei maakt, te samen zouden stromi van Jan Pronk, Kees Bakker grootse manifestatie geworden ten die gisteravond in Pronk huldigd. Voor de teams Pronk de Kaasstad een schitterende op die gedenkwaardige Augus dank zij dit viertal, zijn enige Jan Pronk en zijn gangmakt PLECHTIG klonk omstreeks 8 Wilhelmus over het Stati toen Jan Pronk en de anderer restauratie van het Station Daar vóór had de voorzitter v maria Victrix, de heer N. Bo de dames van dit viertal sportv want dat zijn zij zo zij dat nie na hun prachtige samenwei Milaan geworden, een bloem gebracht. Het was de tweede n Pronk en Wiersma ter gele van dit wereldkampioenschE Wilhelmus voor zich hoorden Evenals in Milaan moeten de 1 van ons volkslied deze harde s den hebben ontroerd, te mee men niettegenstaande de indr kende massa sportenthousiaste speld op het Stationsplein had horen vallen. De voorzitter van allerijl gevormde huldigingscorr heer Sougé, sprak enkele kern woorden tot de beide stayers gangmakers, waarna de zegetocl Alkmaar een aanvang kon nem Voorafgegaan door de Postha zat een verblufte Jan Pronk m vrouw en dochtertje in een ope te staren naar al die juichende sen die langs de route stonden Anne Marie wist he Het vierjarig dochtertje van en Lien Pronk wist het ee dan wie ook, dat haar vader reldkampioen zou worden, logeerde tijdens de-dagen dat pa en ma in Milaan verblever haar grootouders. Op de dag vader Pronk de finale moest den heerste er in de kamei haar grootouders n intense s; ning. Anne Marie heeft dat voeld en wilde niet in haar blijven. Zij zat op de knie van opa te luisteren naar de radio-re tage waar zij eigenlijk toch n niets van begreep. Wel hoordi verschillende malen de naam pa en op een gegeven mon klonk het uit de kleine kin mond: „Pappie moet nog 'n rondjes rijden. Dan stapt hij zijn fiets en dan gaat ie weer rondje met bloemen fietsen", ne Marie was namelijk bij de derlandse kampioenschappen weest en het was voor haar zt dat pappie ook in Milaan het rondje met de lauwerkrans fietsen. Jan Pronk met zijn vrouw en di tertje bij het verlaten van stadhuis. Twee renners van Alc via Victrix dragen het bloems dat hem door het gemeentebesi is aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 4