Danslesse Stad en Omgeving Kennemer Kluit, RECLAME-VERKOOP Hoge uit raming en uitkeringen het gemeentefonds AGENDA Van de philosofie-studie naar de ijsrevue en de film Tentoonstelling van kaas Winkelweek in voorbereiding Dat ligt er dik bovenop... Begroting Bergerweg overschreden met ruim honderdduizend gulden Een lamp blijkt geen lamp te zijn Cor-du-roy Jasjes 15.- Leeftijd 15 tot 18 j, 12.— Leeftijd 10 tot 14 j. 9.- Leeftijd 2 tot 9 j. SPECIAALZAAK LEO PRINZ DANSSCHOO P. KEMPEN een HUIS Voordelige Aanbieding1 SLOPEN LAKENS JAARVERG/ DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1951 Er zal geen verzoek om een hogere bijzondere uitkering worden gedaan Ged. Staten zonden de gemeentebegroting voor 1951 terug met het verzoek daarin enkele minder betekenende wijzigingen aan te brengen. B. en W. willen daarvan gebruik maken om de begroting in overeenstemming te brengen met 4e situatie zoals deze zich thans doet aanzien. De minister van Binnenlandse Eaken heeft medegedeeld dat de ramingen van de algemene en de bijzondere uitkeringen uit het gemeentefonds over 1951 thans kunnen worden gesteld op ,135 in plaats van 125 van de basisbedragen, terwijl wegens afrekening van 'deze uitkeringen over een vroeger dienstjaar een uitkering van 5 kan worden geraamd, wat een bedrag van 198.241 betekent. Daarentegen is de voorlopige belastinguitkering uit het gemeentefonds 14.776 lager dan in de begroting is geraamd. De werkelijke tekorten over 1946 en 1947 bedragen resp. f 421.964,12 en f 350.000. De in de begroting 1951 opge somde dekkingsmiddelen f 522.440,86 zullen voldoende zijn om het ge deelte der tekorten dat nog overblijft na aftrek van de bijdragen uit de tweede afdeling van het gemeentefonds in die tekorten te dekken. De bij volg nummer 8 van de begroting 1951 ge dane raming van kapitaalslasten ter zake van de nadelige saldi van vorige dienstjaren groot f 39.300 kan nu ver vallen. OPENBARE NUTSBEDRIJVEN De gevolgen der prijsverhogingen van kolen en gasolie kunnen worden opgevangen foor de tariefsverhogingen van gas en electriciteit. De 5 loonsverhogingen en een verhoging der productiekosten maken het raadzaam de winstraming van het gasbedrijf f 46.294 op nihil te brengen. Nu de verlaging van de grootverbruiktarieven voor de industrie en het vastrechttarief voor winkels niet doorgingen, kan de winst van het electriciteitsbedrijf op f 79.295 geraamd blijven. Loons- en prijsverhogingen aan het slachthuisbe- drijf kunnen door de exploitatie wor den gedekt. Bij het Sportparkbedrijf loopt de exploitatie bevredigend, ondanks een loonsverhoging tot een bedrag van f 2500 en f 1000 meer voor het onder houd. Door de loonsverhogingen aan het Plantsoenbedrijf wordt het geraamde exploitatieverlies, nu f 8000, verhoogd tot f 120.721. Bij de Reiniging eisen de loonsverho gingen f 18.000 meer maar er wordt f 6800 minder afgeschreven. Het ex ploitatieverlies zal f 247.088 zijn. De uit gaven voor Maatschappelijk Hulpbe toon blijven op f 623.500 geraamd. De laatste tekort-raming van het Centraal Ziekenhuis is f 23.8.305, onver minderd de loonsverhogingen. Deze en ook de prijsstijgingen van voedings middelen en materialen kunnen uit de laatste verhoging der verpleegtarieven worden bestreden. DE ALGEMENE DIENST In een ontwerp-begrotingswijziging zijn de salaris- en loonsverhogingen per 1 September 1950 en 16/19 Maart 1951 verwerkt, behoudens voor zover zij drukken op de ten laste van de gewone dienst komende uitgaven voor de door het bedrijf der gemeentewerken uit te voeren onderhoudswerken en andere dienstverrichtingen. Het is moeilijk uit te maken welke invloed de loons- en prijsverhogingen op elk van de desbetreffende posten zullen hebben. B. en W. verwachten met een bedrag van f 60.000 te kunnen volstaan, welk bedrag op de post voor onvoorziene uitgaven kan gezet wor den. De stelpost van f 75.000 op hoofdstuk XV van de gewone dienst kan nu ge schrapt worden. GEVOLGEN VAN DE VERBETERDE BEGROTINGSPOSITIE De verbeterde begrotingspositie stelt B. en W. in staat de geraamde beschik king over een gedeelte van het batig saldo van de gewone dienst 1948 van f 160.000 terug te brengen tot f 40.000. De begroting sluit met een post van f 75.538 voor onvoorziene uitgaven. B. en W. achten het uitgesloten, dat de gemeente bij deze stand van zaken in aanmerking zal komen voor een ver hoging van het bedrag der bijzondere uitkering uit het Gemeentefonds. Gezien het succes van het vorige jaar heeft het bestuur van de Stichting „Fonds tot Behoud der Kaasmarkt te Alkmaar" het voornemen ook dit jaar weer twee tentoonstellingen van kaas te organiseren. De tweede expositie van fabrieks- en boerenkaas wordt gehouden op Vrij dag 28 September 1951. De kaas moet dan vóór 's morgens 9 uur worden aan gevoerd op het Waagplein te Alkmaar. Fabrieken moeten minstens 200 stuks en zelfkazende boeren minstens 100 stuks hebben aangevoerd (Edam mers of Commissie). De kaas zal door deskundigen worden gekeurd. De prijzen voor de beste kwaliteit en voor de meest verzorgde kaas zijn voor de beide afdelingen als volgt: le prijs een grote verguld-zilveren medaille plus f 25.—, 2e prijs een ver guld-zilveren medaille plus f 20.3e prijs een grote zilveren medaille plus f 15. 4e prijs een zilveren medaille plus ■f 10. Ve kaas dient daags te voren te wor den gewassen. Voor de stapel welke het hoogste aantal punten behaalt, heeft de ge meente een zilveren wisselbeker be schikbaar gesteld. Wie de beker drie maal wint, mag deze in eigendom be- 'n mirifm B. en W. nemen aan dat de Raad goedkeurt dat zij voorhands geen uit voering geven aan de op 19 Januari j.l. gedane toezegging om pro forma een verzoek om een hogere bijzondere uit kering te doen wat trouwens niet ur gent is, gezien het stadium waarin de behandeling van het wetsontwerp be treffende de financiële verhouding tus sen het rijk en de gemeenten verkeert. Mocht de verdere doorwerking van de loons- en prijsverhogingen, tegen de verwachtingen in, toch leiden tot een belangrijk begrotingstekort dan zullen B. en W. zich hierover alsnog beraden. De contact-commissie voor de mid denstand heeft een winkelweek in voorbereiding, welke van 26 Septem ber t.e.m. 6 October zal plaats hebben. De verkoopactie zal bestaan uit het gratis verstrekken van bonnen. Aan elke bezoeker van een winkel zal kos teloos een bon worden uitgereikt, zo ook bij elke gulden contante verkoop. Tevens moeten de kopers een rebus op lossen. Deze zal bestaan uit het sa menvoegen der stukken van een afbeel ding van een bekend Alkmaars ge bouw. Bij deze rebus moeten twintig bonnen worden gevoegd om in aan merking te komen voor de verdeling der waardebonnen, o.a. f 250, f 100, f 50, f 25 en f 10. De winkeliers zullen bo vendien extra premie uitloven. De secretaris van de contact-com missie de heer A. Broekstra verzocht ons de winkeliers te verzoeken, niet langer te wachten met de inzending van het deelnemers-formulier. IN HET KORT Gistermorgen omstreeks negen uur racede een bestuurder van een bakfiets op twee wielen vanaf het Verdronkenoord de Hekelstraat in Een dame, die geheel rechts rijdend uit de Hekelstraat kwam, werd om ver geworpen. Per ziekenauto moest zij naar het Centraal Ziekenhuis wor den overgebracht. Zij klaagde over hevige pijn aan haar rechter been Tegen de bakfietsrenner werd proces verbaal opgemaakt. De politie heeft gisteren en heden morgen twee personen aangehouden, die nog enige straf tegoed bleken te hebben. (Ontleent! aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Tarzan's vlucht (veertien jaar). Cinema Ame- ricain, 8 uur: Lach en vergeet (alle leeftijden). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Abbott en Costello en de onzichtbare man (14 jaar). Harmonie Theater ge sloten. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De hertogin van Idaho (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 uur: Frühling auf dem Eis (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Niet gewenst (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Let's dance (alle leeftijden). HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Donderdag 6 September vm 6.32 nm 6.53 Vrijdag 7 September vm 7.12 nm 7.32 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 6.37 18.58 12.37 0.58 Vrijdag 7.17 19.37 1.17 13.37 Laatste jonge-duivenvlucht van de concourscommissie De laatste jonge duivenvlucht van de Alkm. Concourscommissie werd ge houden van Sint Quentin. De duiven werden 's morgens gelost met Zuid westenwind. De eerste duif bereikte de formidabele snelheid van 1933.30 me ter per minuut. Er waren 274 duiven in concours. Het resultaat was: P. Konijn (Cas); M. Maas (HK); W. L. Peters (Sis); W. Butter (PA); C. Jansen (PA); J. de Moei (PA); G. Tromp (Cas); J. de Moei (PA); J. van der Eng (Hei); P. J. Brouwer (Hei); J. Bruno (Cas); J. van der Eng (Hei); S. van der Meulen (Sis); D. Andringa (HK); C. Jansen (PA); W. Pijper (Sis); H. de Jager (Sis); A. Metselaar (Cas); J. W. Schmersal (Hei); A. Zwart (Hei); Pater de Geus (Hei); H. Vinke (Sis); C. Veldhuis (HK); P. Konijn (Cas); Pater de Geus (Hei); P. Kranenburg (Sis); B. J. Teileman (Sis); J. Schipper (DR); C. Streicher (Sis); C. Rabeling (AV); B. B. van Tricht (Hei)B. Butee (Cas)J. Bruno (Cas)W. Pijper (Sis); J. N. van Baden (Sis); J. van der Eng (Hei); C. Beij (HK); H. J. Struijs (PA); J. M. Schipper (AV); H. Pel (Hei); S. Knip (DR); Pater de Geus (Hei); J. Bruno (Cas); H. Duineveld (HK); J. Bruno (Cas); M. Maas (HK); G. Vink (AV); W. Pie pers (Cas); A. de Rooij (Sis); C. Beij (HK); J. de Moei (PA); P. J. Brou wer (Hei); A. Metselaar (Cas); B. J. Telleman (Sis); P. G. Deen (Cas). Zondag is er een wedvlucht met oude en jonge duiven van Parkestone (Eng.), waarvoor de postduivenvereni ging „De Postduif" te Alkmaar het inkorfcentrum is. Deze wedvlucht wordt georganiseerd ten bate van de t.b.c.-bestrijding. ...dat cadeautjes uit de lengte öf uit de breedte moeten komen! Daarom houden alle verstandige huisvrouwen onwrikbaar vast aan het merk, dat élke cemt besteedt aan koste lijke kwaliteit en romige smaak, aan (Advertentie, Ing. Med.) Burgerlijke Stand Geboren: Adriana M., d. van P. S. J. Schilder en H. E. Ranzijn. Johannes M., d, van J. Orij en A. T. Mooij. Josefa M. J., d. van A. Wetsteijn en M. Niggl. Theodo- rus, z. van G. Veldman en A. T. Bakkum. Getrouwd: Wilhelmus P. van den Bosch en Adriana Akse. Josephus E. Buijs en Elisabeth Frijlink. Theodoras M. van Tongeren en Maria C. Mors. Willem Borst en Gre*ha E. Smit. Uitgaven zonder machtiging Raadsleden zullen krachtig protesteren De agenda, die de gemeenteraad van Bergen morgenavond ter behandeling krijgt voorgelegd ziet er op het oog onschuldiger uit dan zij in werkelijkheid is. Het op één na laatste punt vermeldt namelijk de vaststelling van de derde suppletoire gemeentebegroting en daar is het juist waar de schoen wringt. Deze begrotingswijziging dient ter aanvulling van de post van 210.000.die aan. vankelijk uitgetrokken was voor het verbeteren van de Bergerweg, welk bedrag nu, blijkens de nieuwe cijfers, verhoogd moet worden tot maar liefst 319.000. Diverse raadsleden toonden zich over de gevolgde gang van zaken ten zeerste ontstemd en het ljjdt dan ook geen twijfel of er zal Vrijdag een hartig woordje worden gesproken. Reeds eerder is tot B. en W. het ver wijt gericht, dat zij zich uitgaven per mitteerden waarvoor door de raad geen machtiging was verleend. Het nader hand noodgedwongen aanvaarden van deze uitgaven bij supletoire begro ting ontmoette, naarmate deze metho de bij herhaling werd gevolgd, een steeds groeiend verzet.dat thans vrij wel zijn hoogtepunt heeft bereikt en zich ongetwijfeld in felle debatten zal ontladen. Aanvankelijk was door de burge meester medegedeeld, dat de inves- terings-commissie voor het tweede ge deelte van de Bergerweg geen geld meer beschikbaar wilde stellen. Toen was van het eerste deel van de weg reeds f 60.000 meer uitgegeven dan was beraamd en scheen de enige mo gelijkheid om alle moeilijke klippen te omzeilen het stopzetten van de werkzaamheden te zijn. De eerste aanlegkosten zouden in dat geval ruimschoots door de begro ting van f 210.000.zijn gedekt en de raad behoefde dan niet in deze kwes tie te v/orden gemoaid. Men dacht hiermede de zaak te hebben gered, maar de raadsleden en speciaal de commissie voor gemeentewerken, wei gerden te geloven, dat de kans op voortzetting van het werk geheel zou zijn verloren en dit bleek inderdaad niet het geval te zijn. Her werk kon doorgaan, doch toen kwam tevens aan het licht hoe de papieren in werke- Voor de Alkmaarse politierechter Fabrikant zonder vergunning veroordeeld Een ingewikkelde zaak diende gistermiddag voor de Alkmaarse economische politierechter mr. P. J. M. Nolet. Het betrof de Alkmaarse lampenornamenten en kunstnijverheidsartikelenfabrikant Jan B. Het Openbaar Ministerie legde hem ten laste, dat hjj lampen vervaardigde, waarvoor hij een vergunning van de smids- en electrotechnische bedrijven nodig zou hebben. Beklaagde, die zich met veel verve met behulp van wetboeken, snoer, lampekappen en getuigschriften verdedigde, hoorde een boete tegen zich eisen van 25.of tien dagen. in diverse kleuren Alkmaar, Luttik-Oudorp 114, Tei. 3459 - Hoorn, Gouw 17, Tel. 4414 Eva Pawlik, een zeer sportieve jongedame (Van één onzer redacteuren). De ochtendzon schijnt op de kunstijsbaan, waarop een klein figuurtje zwierige krullen draait en pirouet teert om dan ineens, met een ruk roerloos te staan. Zij heeft voor vandaag ge noeg gerepeteerd en is fit voor de voorstelling van vanavond, Eva Pawlik één van de felst flonkerende sterren van de Wiener Eis- revue, die nu zo'n grote rol speelt in de film „Frühling auf dem Eis" (Lente op het IJs). Zij schaatst naar het restaurant, uw verslagge ver die zich, doodgewoon lopend op het ijs een vreemde eend in de bijt voelt (om het eens met een in dit verband zonderlinge beeldspraak te zeggen) schiet op haar toe. Direct bl(jkt ze bereid tot een in terviewtje, deze charman te kunstrijdster, die de pu bliciteit niet zoekt, maai ook zeker niet schuwt. On der het genot van een kopje Weense zwarte koffie voor haar en een minder bitter drankje voor mij, vertelt zij van haar leven en van haar carrière. Ze is Wienerin en ze was nog geen zes jaar, toen ze al op de schaats stond, hetgeen overigens ons, Neder landers, niet zó uitzonderlijk voor komt. Zij kreeg toen met Kerstmis 'n paar schaatsen, met welk geschenk haar ouders wilden bevorderen, dat ze ook 's winters zoveel mogelijk buiten zou zijn. Op een ijsbaan zag ze kunst rijden; dat probeerde ze na te doen en „zo begon het". Zij heeft veel gereden met de wereldkampioen Felix Kas- par. kreeg daardoor enige naam en werd uitgenodigd op te treden in een korte film in Zwitserland „Sonnige Jugend" waarin ze ook moest schaat senrijden. „Frühling auf dem Eis" is haar eerste grote speelfilm. Lang heeft zij de ijssport als amateur beoefend; sinds ruim twee jaar is ze professio nal. „Ik studeerde philosofie," vertelt ze, maar mijn collegelopen werd afgewis seld met een stevige training op de schaats. In 1948 nam ik deel aan de Olympische Winterspelen; in 1949 werd ik te Milaan Europese kam pioene kunstrijden. Ik had toen aan de universiteit eni ge semesters achter de rug, maar ik gaf mgfi studie op; ik zag een kans mijn hobby te beoefenen als beroep en zo werd ik professional. Eenvoudige story, niet?" Zo heel eenvoudig lijkt haar „story" mij niet en vermoedelijk hebben haar ouders er ook niet zo licht over ge dacht toen zij haar studie opgaf, maar zij vertelt al verder; hoe je als pro fessional natuurlijk terecht komt bij een ijsrevue, hoe dat te Wenen van zelfsprekend de beroemde Wiener Eis- revue is en hoe zij daardoor de hoofd rol kreeg in de kleurenfilm „Frühling auf dem Eis". Zij heeft met de Wiener Eisrevue inmiddels tal van Europese landen bereisd en denkt o.a. met plei- zier aan de succesvolle tournees in Nederland, Ik vraag haar, of ze niet een beetje spijt heeft, dat ze het amateurisme heeft verwisseld voor de beroepssport. Waarom? Zoveel verschil maakt dat toch niet. De grens tussen het ama teurisme van iemand, die titels behaalt en geregeld in buitenlandse wedstrij den optreedt, en een engagement bij een ijsrevue, die eveneens binnen- en buitenland bereist, is niet zo scherp. In het algemeen gaan de amateurs na enkele jaren toch tot het professiona lisme over, namelijk als ze aanbiedin gen van ijsrevue's krijgen. Zo'n revue en die film waarin onze revue een zo groot aandeel heeft, vormen een be langrijke propaganda voor de ijssport. Daarom vonden we het prettig aan de film mee te werken. We hebben er heel wat in te doen gehad: de ijsscè- nes van „Frühling auf dem Eis" du ren samen meer dan één uur! Ze zijn afwisselend, o.a. is er wat u als Nederlanders wel zal interesseren een Hollands tafereel in. „Neemt u nog wel eens deel aan wedstrijden?" „Neen, want wedstrijden voor professionals zijn er alleen in En geland en ze hebben weinig waarde: m stal nemen slechts oudere ttainers er aan deel. Voor zover ik niet in en vóór de revue en de film schaats is mijn sportieve belangstelling gericht op andere takken van sport, bijvoor beeld zwemmen." Daaruit ziet men dus, dat Eva Pawlik, de sportieve ster van „Früh ling auf dem Eis" (Lente op het Ijs) zich zowel op als in het water in haar element voelt De verdachte meende, dat hij, in 't bezit zijnde van een vergunning voor het vervaardigen van verlichtings- ornamenten, ook het recht had ver lichtingsornamenten te maken. Het ministerie van Economische Zaken verklaarde echter bij monde van de getuige-deskundige L. Ch. Bouricius, dat er een beperking bestond ten aan zien van die werkzaamheden, die on der andere vergunningen vielen, die beklaagde niet bezit, n.l. op electro- technisch en smidsgebied. Immers, zo zeide deze getuige, de verdachte drijft een detailhandel in electrotechnische artikelen zonder diploma. „Dan moet ik zeker drie of vier jaar studeren om dit draadje te mogen aanleggen," riep de beklaagde pathetisch uit, terwijl hij een simpel snoertje liet zien, dat hij in zijn ornamenten pleegt aan te bren gen. „Een normaal mens denkt, over een lamp sprekend, dat het ook een lamp is. Thans blijkt dit niet zo te zijn bij de beschikking van het minis terie van Economische Zaken," merk te de officier van justitie in zijn requi sitoir op. Omdat de officier echter niet over beschikkingen van de mi nister mag oordelen, achtte hij over eenkomstig de voorschriften beklaag de onbevoegd lichtornamenten met snoer enz. uit te rusten. De politie rechter vonniste conform. Overtreding van prjjsvoorschrif- ten. Tegen de Alkmaarse schoenwinke liers Jan G., Jan M. en Franciscus N. eiste de officier van justitie een boe te van 275.subs. 30 dagen. Hun was ten laste gelegd, dat zij bij con trole schoenen in hun winkel of etala ge voor verkoop voorradig bleken te hebben, die nog niet van de nieuwe (lagere) prijzen waren voorzien. Om dat er in de jurisprudentie geen een stemmigheid bleek te heersen omtrent de term „ten verkoop aanbieden" be sloot de politierechter de zaak nog eens te bestuderen en over acht dagen schriftelijk vonnis te wijzen. Verkeerde verpakking? Voor de tweede keer werd de zaak tegen de Alkmaarder Jacobus J. M. behandeld, die in hulzen voor dierlijk vet plantaardig vet zou hebben ver pakt. De officier persisteerde bij zijn eis van de eerste zitting, n.l. ƒ150. subs. 30 dagen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen hoeveelheid vet ter waarde van ƒ128.—. Uit het getuigenverhoor kwam niet duidelijk naar voren of de koper, getuige J. v. d. N., met de beklaagde afgesproken zou hebben de leveranties op deze wij ze te doen. De enige getuige, die licht in deze materie had kunnen brengen bleek een familielid te zijn, die zich uitdrukkelijk op zijn verschoningsrecht beriep. Verdachte's pleiter, mr. W. C .A. Buers, achtte de getuigenverklaringen vooral van de koper twijfelach tig en meende, dat vrijspraak zou mesten volgen. Een kwart eeuw raadslid Op 9 September 1926 nam de heer Jb. Swaag voor het eerst zitting in de gemeenteraad. Hij heeft zijn zetel voor het Middenblok sindsdien niet meer afgestaan en zal morgenavond, r.a afloop van de raadsvergadering, wegens zijn 25-jarig lidmaatschap van de raad officieel worden gehuldigd. De heer Swaag, die vroeger het boerenbedrijf uitoefende, is speciaal de vertegenwoordiger van het agrari sche gedeelte der bevolking. Namens het gemeentebestuur zal hem een ge schenk worden overhandigd. lijkheid lagen: de reëele kosten zouden in totaal f 319.000.moeten bedragen. Het schijnt, dat verschillende onder delen van het werk buiten het be stek zijn gelaten. Hierdoor zou deze extra uitgave van ruim honderddui zend gulden kunnen worden verklaard, Urgentielijst Op de agenda komt verder een vooi- stel voor tot hei vaststellen van een urgentielijst voor nog niet uit te voe ren werken. Hieronder valt de aan schaffing van een rioolzuiger (f 5000). de kosten van het sociografisch on derzoek (f 4000), verbetering van pa rallelweg en riolering Bergerweg (f 8900). Voor deze objecten zijn reeds gedeel telijk uitgaven gedaan. Bij de nog aan te vangen werken staat o.a. op het programma de verbetering van het Natuurreservaat ad f 8250, waarvan f 2250 voor rekening van de gemeen te komt, de bouw van 8 duplexwonin- gen (f 90.000), en de bouw van een 5-klassige Bijzondere Uloschool (f 125.000) en een 5-klassige Openbare Lagere school (f 100.000). Zo mogelijk zullen bovendien nog worden uitgevoerd de verbreding van de Zeeweg (f 20.996,49) en de uitbrei ding van de Straatverlichting f 33.500. De laatste twee punten krijgen echter een plaatsje onder aan de urgentie- lijst. Voor het aanschaffen van 300 meters en 200 klokken van het GEB Zaandam wordt een suppletoire begroting van het electriciteitsbedrijf ad f 4500 aan geboden. Stadgenoten naar jubileum tournooi van de N. B. B. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Nederlandse Biljartbond wordt te Amsterdam een groot jubi- leumtournooi georganiseerd. Vertegen woordigers uit tal van plaatsen zullen hieraan deelnemen en het is begrijpe lijk, dat ook Alkmaar op dit biljart festijn vertegenwoordigd zal zijn. De navolgende spelers nemen aan het tournooi deel: 5e klas libre J. H. Hiem- stra van B.V. „de Lindenhoek", 4e klas libre A. J. v. d. Schilden van de B.V. „de Lindenhoek", 3e klas libre J. Blank van de B.V. „Excelsior", 2e klas libre W. Barten van de B.V. „Volhar den", le klas libre J. Zwart van de B.V. „Het Witte Huis", hoofdklasse li bre J. Ligthart van B.V. „Excelsior". De heer W. Pool gehuldigd Veertig jaar in Rijksdienst Gistermorgen had op het kantoor van de Invoerrechten en Accijnzen een officiële huldiging plaats van de assis tent de heer W. Pool, die zijn 40-jarig dienstjubileum vierde. In een toespraak schetste de inspec teur, de heer Hofman uit Den Helder, de heer Pool als een accuraat, plichts getrouw, beleefd en vriendelijk mens. Op elk gebied van onze veelomvatten de dienst weet hij zich te redden en het publiek vraagt hem nimmer tever geefs om inlichtingen. In één woord: hij is een allround ambtenaar. Spr. hoopte, dat de jubilaris de nog reste rende ruim acht jaar, die hem van zijn pensionnering scheiden, met dhzelfde kalmte en opgewektheid zijn werk mag blijven verrichten. Vervolgens werd hij toegesproken door zijn chef, de verificateur de heer De Jager, met wie de heer Pool meer dan 22 jaar samenwerkt. Deze hoopte, dat de vriendschappelijke verhouding tussen hen bestendigd mocht blijven. Ook de verificateur de heer Van Ai- dere noemde de jubilaris een uitste kend administratief ambtenaar, die met de vele voorschriften goed op de hoogte is. Nadat de ontvanger, de heer Gans, z'n dank had uitgesproken voor de prettige samenwerking en de heer Van de Slikke als voorzitter van de Alge mene Bond v. Ambtenaren het trouwe lidmaatschap van die bond had geme moreerd, werd de heer Pool een stof felijk blijk van belangstelling aange boden, terwijl zijn vrouw met een bloemenmand werd vereerd. Zichtbaar ontdaan bedankte de heer Pool voor de grote belangstelling en de woorden die tot hem waren gespro ken. Aangeb. voor rustig ecl zonder kinderen ZIT- en SLAAPKAMEÏ centr. verw. met wai maalt. Brieven onder A 35 bureau van dit bis om correct en stijlvol leren dansen....... bie< de beste kansen. Inschrijving: Spoorstraat 34. Tel. 3478, Alkmaar. Heiloo, in de „Rustel de Jager", Tel. 3618. Koedijk bjj Jac. Schuil Telefoon 236. Aanvang half Sep tember. Te koop gevraagd voor zelfbewoning m modern zijn en zes kam bevatten. Huls voor ruil aanwezig. Br. onder A 36 bureau van dit bl royale maat, sterke kwaliteit, n met overslag1 2 6 met ajour 150 x 225, g met ajour .O** PAYGLOP12 Een vertrouwd adre Grote belai De voetbalvereniging Egm Dinsdagavond haar jaarvergad Vergulde Valk", onder voor* mr. Spit. De voorzitter bel de opening nog eens het do« eniging, dat men wel eens ui liest. Het gaat ten slotte o: sportbeoefening en men voe' gezondheid en tevens voor Daarom kan niet genoeg de legd worden op de noodzaak waaraan voortaan streng de den gehouden. Tevens beple een goede onderlinge vers betoning van clubliefde en bestuur in plaats van dikw lende critiek. Uit het jaarverslag blijkt, over het afgelopen seizoen ni gens het behalen van vier ka pen, maar ook in financieel zicht tevreden kan zijn. De financiën zijn gezond, al financieel een grote handicap rein een groot gedeelte van onder water stond. Op vooi kascommissie, die bij monde Visser verslag uitbracht, werd ningmeester décharge verl dankzegging voorrijn accura De begroting voor het nie in ontvangst en uitgaven f 4000, werd goedgekeurd. Als bestuursleden werd, tegencandidatuur, herkozen tema en C. Blok. Als lid der elftalcommissie zen de heer A. Visser. In Dekker, die zich niet her werd gekozen de heer A. Vervolgens werden door missie de elftallen voor het zoen vastgesteld. Als aanvoc door de elftallen daarna gek< lste de heer J Mul, voor D. van Dam en voor het Hollenberg. De voorzitter spelers met hun verkiezing er tevens op, dat wie in speelt zijn plaats week moeten verdedigen, terwijl een lager elftal speelt omge ment de kans heeft zich ken door intensieve trainin* te verdringen is in dit geval sportieve strijd. Ook de aam ste hij geluk en hij hoopte elftallen naar het kampioen m-^en leiden. De secretaris, de heer hierna een korte inleiding ging van de snelregels, w gaf tot een geanimeerde P.ij de rondvraag bracht de training ter sprake, die is. waarom het niet billijk niet trainen uit te schakelen- De voorzitter antwoordde zou de training niet intensief dit toch niemand het daaraan te onttrekken. Het streng aan vast houden, worden ongesteld degener trainen. Daarna komen de wen. vervolgens degenen, kunnen, omdat zij b.v. irtc'+PCp<# zijn Ten slotte die nooit komen trainen, kunnen. Deze worden b< steTd Tedere die zie hidd-'-Tt een d<=>-/e1ijke st« niets bijzonders. E Een en ander gaf aanlei en langdurige discussie, handhaafde zijn standpunt steun der vergadering, nadat er nog op ewezen had, bekeert en alsnog gaat

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2