Een Corset van Rubber De tarieven van gas er» electriciteit weer met één cent per eenheid verhoogd E. H„ Hofstede AGENDA Theater Harmonie naar de eisen des tijds ingericht De internationale muziekweek Ni Eerste lust Arbe ALKMAARS RAAD VERGADERDE Avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs en typografencursus worden aan de Ambachts school overgedragen B. en W. hadden een succesvolle middag Kosten noch moeite gespaard om een modern geheel te verkrijgen Arm verbrijzeld De kaasmarkt Theo v. d. Pas geeft Chopin-recital Het Christelijk Lyceum Een rijl Brandweeroefen het kringcomi Oudkarspe VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1951 De Alkmaarse raad heeft gistermiddag een vergadering gehouden waarin diverse belangrijke voorstellen werden behandeld, maar waarin bij uitzon dering niet veel gesproken werd. Vrijwel alle voorstellen van B. en W. gingen onder de hamer door en alleen de kooklessen voor meisjes van de U.L.-school en de verhoging van de gas- en electriciteitstarieven hebben tot een korte dis cussie aanleiding gegeven. Inzake het technisch onderwijs hier ter stede werden enige belangrijke besluiten genomen, waarvan wij de voorstellen destijds uit voerig hebben weergegeven. Donderdagmiddag vergaderde de Taad onder voorzittterschap van de burgemeester. Afwezig was met ken nisgeving wegens ziekte, de heer Ven- neker. De burgemeester wenste de heer Venneker een spoedig herstel toe. (Applaus). Ingekomen sfukken Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering werd overgegaan tot de behandeling der ingekomen stukken. Daartoe behoorde o.a. een brief van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot her ziening van het uitbreidingsplan Over- die en Achtermeer. B. en W. stelden voor dit voor kennisgeving aan te ne men onder opmerking, dat de door Ged. Staten bedoelde verordening betreffen de schade als gevolg van stedebouw- kundige maatregelen voorbereid wordt. Ged. Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot het maken van een schuurtje voor berging van materiaal bij het gebouw van de school voor v.g.l.o. aan de Cornelis Ruysstraat no. 1 B. en W. stelden voor het door dr. J. C. Kamerbeek gevraagde ontslag eervol te verlenen met ingang van een door B. en W. te bepalen datum en het gevraagde ontslag door dr. L. Kuken- heim eervol te verlenen. Diverse verzoeken waren ingekomen om subsidie, welke alle verwezen wer den naar de behandeling der gemeente begroting voor 1952. Het waren aan vragen van de R.K. Jeugdvereniging Sint Fidelis van Sigmaringen, van de vereniging Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de B.L.O.-school, van de vereniging Zuigelingenbescher ming, van de Kath. Arbeiders Bewe ging ten behoeve van ontwikkelings werk, van de afd. Alkmaar van de Stichting 1940—1945, van de Wagen- wacht-commissie ten behoeve van het cultureel maandblad „De Speelwagen", van de muziekverenigingen „Excelsior" en „St. Caecilia", van de vereniging Pro Juventute, van de vereniging St. Francisca Romana liefdewerk, "an de Stichting voor geestelijke volksgezond heid in Noord-Holland, van de Diaco nale gezinsverzorging, van de diaconie- en der Ned. Herv. gem. Oterleek-Zuid en Noord-Schermer en van het Bureau voor medische sportkeuring te Alk maar. Ingekomen was nog een voorstel van de leden van de raad de heren A. Siets- ma, D. J. Woldendorp, mr. dr. C. Berk houwer, H. Knuistingh Neven, P. van der Borden en G. H. Hoijtink, om het ambtenarenreglement te wijzigen in die zin, dat de ambtenaren genoemd in groep XV van de salarisverordening worden benoemd door de gemeente raad onverminderd het bepaalde in art. 209 der gemeentewet. Dit stuk werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De R.K. woningbouwvereniging ver zocht om financiële medewerking voor de bouw van een stenenbergplaats aan de Catsstraat. Ook dit stuk werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Ten slotte was ingekomen een adres van het bestuur van de Ned. beweging tot bevordering van internationale vre de en internationale veiligheid (NBIV) met verzoek adhaesie te willen betui gen aan haar uitnodiging aan de re gering en volk om gezamenlijk een in ternationaal vredesfonds of opbouw- fonds in het leven te roepen, welks gel den uitsluitend mogen worden besteed voor de eocnomische en sociale ver heffing der gebieden, die in hun ont wikkeling zijn achtergebleven. Besloten werd dat stuk voor kennis geving aan te nemen, daar het geen gebruik is aan landelijke adressen ad haesie te betuigen. Vervolgens werd overgegaan tot be handeling van zes en twintig voorstel len van B. en W. welker strekking en betekenis wij in onze courant reeds uitvoerig uiteengezet hebben. Benoemingen aan het Murmellius Gymnasium. Tot conrector werd met algemene stemmen benoemd de heer dr. H. Bol- kestein (vacature dr. J. C. Kamerbeek). Tot tijdelijk leraar in de aardrijkskun de werd herbenoemd de heer Chr. D. van Dam. Tot leraar in het Frans werd in vaste dienst benoemd de heer A. Huisman te Bilthoven. No. 2 van de voordracht, de heer Eltnenhorst, bleek reeds een benoeming elders aanvaard te hebben. No. 3, de heer Koopmans, had bericht voor een tijdelijke benoe ming niet in aanmerking te willen ko men. Tot vaste leraar in de oude talen werd benoemd de heer H. Ligtenstein, leraar aan het gymnasium te Amers foort met 16 stemmen. De heer Van Omme, no. 2 van de voordracht, kreeg zes stemmen en de heer De J-onge, no. 3 had één stem. Tot tijdelijk leraar in ae wiskunde werd benoemd de heer D. Kruiswijk te Amsterdam. Benoeming tijdelijke leraren aan de Handelsavondschool. Tot tijdelijk leraar in de handels wetenschappen werden aan de Handels avondschool herbenoemd de heren M. van de Ploeg en C. Weststeijn alhier. Benoeming van tijdelijke leraren aan de Handelsschool. Tot tijdelijk leraar aan de Handels school werden herbenoemd de heren dr. A. H. Stikker te Velsen, P. J. Smit alhier, H. W. Fris te Haarlem en H. K. M. de Wild alhier. Benoeming leden en pi.v. leden commissie van advies ingevolge de Woonruimtewet. Als leden werden benoemd mevrouw Th. Th. J. M. Roos-Cikot en de heren H. Bruin, mr. H. Lesterhuis, J. F. H. Plas en A. F. Zeegers en als plaats vervangende leden mevrouw A. E. Meijer-Siewertsen en de heren M. H. Erkamp, mr. J. Warnaer, J. van Wijk en C. van Westrienen. Opheffing betrekking leraar Hebreeuws aan het Gymnasium Daar er voor deze studie momenteel geen leerlingen zijn besloot de raad tot opheffing van de betrekking van ieraar in het Hebreeuws aan het Murmellius Gymnasium en tot het verlenen van eervol ontslag aan de leraar in deze taal de heer dr. A. Vis. Overplaatsing van eeo onder wijzeres. De raad hechtte zijn goedkeuring aan de voorgestelde overplaatsing van mej. A. G. van den Tooren van de Jan Ligthartschool naar de School voor voortgezet gewoon lager onderwijs. Meubilair voor de Sint Joseph- school. Medewerking der gemeente werd verleend voor aanschaffing van meubi lair voor de Sint Josephschool (g.l.o.) Wijziging verordening Gewijzigd werd de verordening voor de Handelsavondschool daar leerlingen die niet alle vakken volgen niet aan het eindexamen kunnen deelnemen. Dagschool voor uitgebreid tech nisch onderwijs. Besloten werd de mogelijkheid te on derzoeken van de oprichting in deze gemeente van een twee-jarige of een vier-jarige dagschool voor uitgebreid technisch onderwijs en voor dat onder zoek aan te wijzen het bestuur der ver eniging „De Ambachtsschool voor Alk maar en Omstreken". Kookles aan meisjesleerlingen De raad keurde goed om kookles te doen geven aan de meisjesleerlingen van de 3e en 4e klasse van de Openbare D.L.O. school, welke lessen in de Huis houdschool zullen worden gegeven. De heer Holsmuller (VVD) ver heugde zich over de pogingen tot ver nieuwing van het onderwijs aan de ULO-school. Hier heeft de berg echter een muis gebaard. In geen enkel op zicht is voldaan aan de wens tot ver nieuwing van het lesrooster. Men is voor het slagen van het kookonderwijs volkomen afhankelijk van het hoofd der school, die er toch toezicht op moet houden, dat de meisjes op de vrije Woensdagmiddag aan deze cursus deel nemen. De raad zal graag kennis ne men van de resultaten. De cursus is nu een extra belasting op de begroting. Op den duur moeten dergelijke cursus sen in het lesrooster worden opgeno men. Wethouder Bakker (PvdA) zeide, dat het aantal deelneemsters nog wel zal meevallen. Inderdaad is dit nog maar een begin. Spreker had aan het departement een onderhoud met de minister, die deze kosten nog niet op de begrotingen van het nijverheids onderwijs kon brengen. Spreker rekent wel op financiële medewerking in de toekomst. Eigenlijk moesten alle meisjes dit onderwijs kunnen volgen en niet alleen de meisjes van deze school, maar dat kan vooreerst niet. Men mag in af wachting van een betere beslissing de U.L.schoolmeisjes deze lessen niet ont houden, temeer omdat men hier thans nuttige ervaringen kan opdoen. Gelden uit de gemeentekas. Besloten wjrd een bedrag uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor de. vereniging Alkmaarse Fröbelschool voor de eerste inrichting van de in aanbouw zijnde kleuterschool nabij de Mauritsbrug. Wijziging subsidievoorwaarden Besloten werd tot wijziging der sub sidievoorwaarden voor het bijzonder voorbereidend L.O. en van de salaris regeling voor het onderwijzend perso neel bij dat onderwijs, in verband met het uitschakelen van het betalen van premie ingevolge de kinderbijslagwet door de besturen. Overdracht gem. Avo- '«chool voor Lager Nijver" .er- wijs met typografen.-:!.'. In behandeling kwam thans hei voor stel tot overdracht van beheer en ex ploitatie van de gemeentelijke avond school voor lager Nijverheidsonderwijs met typografencursus aan de vereniging „De Ambachtsschool voor Alkmaar en omstreken". Voor het oprichten van een dageursus voor typografen aan de am bachtsschool werd besloten te verkla ren, dat deze met ingang van 1 October 1951 nodig wordt geoordeeld. Dc raad keurde een en ander goed. Voorschot voor vakonderwijs De raad besloot aan de reeds eerder door ons genoemde bijzondere scholen voorschotten te verstrekken als ver goeding in de kosten van vakonderwijs over 1951, als bedoeld in artikel 101 bis der L.O.-wet 1920. Aan drie an dere scholen zal vergoeding voor vak onderwijs over 1949 werden toegekend. Aangaan van een kasgeldlening B. en W. werden gemachtigd met de regeringscommissaris voor het radio wezen te Hilversum ter voorziening in de behoefte aan kasgeld een geldlening aan te gaan groot 200.000 tegen een rente van 3% procent. Wijziging gemeentebegroting voor 1951. Mededeling werd gedaan van de wij ziging in de gemeentebegroting 1951 waarvan wij gister een uitvoerige be schouwing hebben opgenomen. Rekening van het Burger weeshuis. Goedgekeurd werd de rekening van het Burgerweeshuis over 1950 met een werkelijk tekort van 7772,84 dat door een overschot van de rekeningen over de jaren vóór 1950 wordt gedekt. Verordening heffen en invorde ren pl. belasting op gebouwde en ongebouwde eigendommen De raad besloot tot de door B. en W. is heel iets anders dan een corset met baleinen. Komt U eens vrijblijvend passen, want wij verkopen deze cor- setten niet zonder deze eerst gepast te hebben. Onze specialiste is dagelijks aanwezig om U het nieuwste Rubber- corset te tonen engeheel vrijblijvend aan te passen. Jaren, kennis en ervaring maken dat vóór alles gaat: HOFSTEDE in de Langestraat. LANGESTRAAT 61, ALKMAAR (Ingezonden Mededeling) (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De hertogin van Idaho (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 uur: Frühling auf dem Eis (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Niet gewenst (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Let's dance (alle leeftijden). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De hertoging van Idaho (alle leeftijden); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Früh ling aud dem Eis (alle leeftijden); Ci nema Americain, 7 en 9.30 uur: Niet gewenst (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Let's dance (alle leeftij den). HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Vrijdag 7 September vm 7.12 nm 7.32 Zaterdag 8 September vm 7.56 nm 8.23 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 7.17 19.37 1.17 13.37 Zaterdag 8.01 20.28 2.01 14.28 voorgestelde wijziging van de verorde ning op het heffen en invorderen van een plaatselijke belasting op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen ingevolge ingebrachte bezwaren door de minister van Binnenlandse Zaken. Wijziging algemene politiever ordening inzake vuurwerk. De raad stelde een gewijzigde veror dening vast inzake de verkoop en het afsteken van vuurwerk van welke nieu we bepalingen wij kortgeleden uitvoe rig melding hebben gemaakt. Verhoging van de iarieven voor gas en eleclriciteit In behandeling kwam vervolgens het voorstel van B. en W. om de gas- en electriciteitstarieven met een cent te verhogen onder voorbehoud dat de met ingang van 1 Augustus 1951 toegestane verhoging \an de kolenprijzen niet wordt ingetrokken. De verhoging gaat dan in op de dag van meteropneming over de verbruiksmaand Augustus 1951. De heer Knuistingh Neven (CPN) zeide, dat een voorstel als dit reeds eerder aan de orde is gekomen. Spreker en zijn fractiegenoot blijven van mening, dat de regering in de hoge kolenprijzen maar moet bijdragen. De heer Couwenhoven (PvdA) wees er op, dat de electriciteitsprijzen steeds hoger worden. Ook steenkolen en margarine worden hoger in prijs en de meestbehoeftigen komen steeds meer in de put. Er is geld nodig voor het militaire apparaat, waar het geld vaak nutteloos wordt uitgegeven. De voorzitter verzocht bij de gas- en electra-tarieven te willen blij ven. De heer Couwenhoven wilde er dan bij een volgende verhoging nog wel iets van zeggen. De heer Van der Borden (CH) bepleitte nogmaals een gezinstarief. Hoever staat wethouder Leesberg daar mee? De heer Eriks (PvdA) wilde nood gedwongen met het voorstel meegaan. Het bedrijf moet kunnen blijven wer ken. Spreker vreest, dat straks de winst op de lichtbedrijven groter zal zijn dan gewoonlijk. In dat geval zou spreker op ernstige beperking in de tariefsver hoging willen aandringen. Wethouder Leesberg (KVP) wist wel, dat de communistische raadsfractie er tegen zou zijn. Spreker wacht op een gunstig moment om weer met een gezinstarief te komen. De begroting blijkt nu door een grotere rijksbijdrage gunstiger te zijn. Spreker zal daarom bij de volgende begroting met een ge zinstarief kmen. Er komt zeer spoedig een algehele tariefswijziging in plaats van de thans bestaande en verouderde. De tarieven zijn afhankelijk van de prijsbeheersing die vastlegt hoe hoog het tarief moet zijn in verband met de bestaande kolenprijs. Deze éne cent verhoging is beslist nodig en nog één cent lager dan het maximum waartoe men mag gaan. Spreker kan niet ga randeren of er meer winst gemaakt wordt dan de tariefsverhoging toelaat. Dat hangt van allerlei factoren af. Overal brandt men tal van lampen wat men bij een wandeling 's avonds door de stad wel kan opmerken. Wordt de electriciteitsprijs hoger dan gaat men misschien bezuinigen. Bij het gasbedrijf is de winst weg. Enige definitieve toe zegging over de komende winst is on mogelijk te geven. De heer Knuistingh Neven verheugt zich over de steun van meer- Het is verheugend dat Alkmaar on dernemingen op het gebied van to neel- en filmvoorstellingen heeft, die kosten noch moeite sparen het inte rieur van hun zalen aan de modernste eisen von schoonheid en comfort te la ten voldoen. Thans heeft het Theater Harmonie een grote verandering en verbetering ondergaan. Waren op het oplopende balcon al nieuwe fauteuils aangebracht, thans is dit in de gehele zaal het geval. Het theater heeft thans een 500 tal fauteuils die tot het beste behoren wat in ons land op dit gebied thans kan geleverd worden. De fabrikant Tijseling in Nij- kerk is daarin een specialist en wie in deze keurige hoog gestoffeerde stoelen in fauteuil-vorm plaats neemt, zal zelf kunnen constateren hoe prettig en ge makkelijk men hieruit rustig naar de film kan kijken Algehele verandering. Door het bouwbureau van de firma Ringers heeft het interieur ook een al gehele verandering ondergaan. De en tree is breder geworden, evenals de zij paden waarin men zich thans gemakke lijker kan bewegen. In de foyer is door de firma Smit uit Bergen een rookverdrijvingsappa- raat aangebracht waardoor alle rook in een ogenblik tijd wordt weggezogen. De hal vernieuwd Ten slotte is ook de hal vernieuwd en de binnenhuis-architect, de heer Groen uit Heiloo, heeft voor een paar prach tige, kunstig met glas bewerkte, klap deuren gezorgd, die niet meer dicht vallen als ze geopend worden en daar door na afloop van de voorstellingen geen last zullen veroorzaken. Akmaar is door deze veranderingen en verbeteringen opnieuw een zaal rij ker geworden waar men de bezoekers het beste biedt wat er thans op het ge bied van gezelligheid en comfort is te bereiken. Iets bijzonder is de parterre, keurig in eiken uitgevoerd, een afgesloten ge heel dat schuin afloopt en waardoor de altijd min of meer gevaarlijke afstap pen in het duister zijn vermeden. De heer Koster heeft hier de leiding van het schilderswerk en hij en zijn man nen waren deze morgen nog druk aan het werk. Ook de werklieden die de stoelen zetten en de mannen van de firma Van Til, die de gehele zaal van keurig groen zeil voorzien, waren nog ingespannen aan de arbeid, maar van avond zal alles gereed zijn om de be zoekers te ontvangen. Dat tientallen duizenden guldens no dig waren om deze verbeteringen aan te brengen laat zich begrijpen. Er zijn nu rijen van 19 fauteuils naast elkaar die in boogvorm geplaatst zijn, wat de intimiteit van het theater ten goede komt. Ook het toneelscherm is ver nieuwd en wordt electrisch geopend en gesloten. Voor .gewichtige" bezoekers. In de parterre bevinden zich een 12- tal extra brede fauteuils, welke voor „gewichtige" bezoekers geconstrueerd zijn. Dat tussen alle rijen fauteuils thans een ruimte van 80 cm is gelaten maakt het mogelijk de benen gemak kelijk uit te strekken. dere leden, waaraan de verkiezingen van het volgend jaar niet vreemd zul len zijn. Bij een volgende tariefsverho ging zal dat wel duidelijker blijken. Over de militaire uitgaven wil spreker in een openbare vergaderirg wel eens niet de heer Couwenhoven debaHeren. De heer Eriks staat vrij optimis tisch tegenover de uitkomsten die men na een goed half jaar toch wel enigs zins kan bekijken. Spreker had gaarne wat meer documentaire toelichting ge zien. De heer Van der Borden wees er op, dat het gezinstarief een punt van het program van samenwerking is. Laat men met een voorstel vóór de begroting komen. Wethouder Leesberg zeide inder daad al veel van de cijfers te weten. Men vindt dat alles trouwens in de fi nanciële nota. Het verbruik is nog enigszins toenemend maar de kolen- en materiaalkosten stijgen nog steeds. De prijsbeheersing wil de prijs drukken. Deze ene cent brengt juist weer het vereiste evenwicht. De kolenprijs is 1 Augustus verhoogd. Wij vragen de ver hoging eerst op 1 September en dat scheelt ons al een bedrag van 10.000. Bij de algemene tariefsherziening komt spreker met voorstellen. De heer Eriks las voor dat men geen terugvallen van de winst ver wacht. Van een toename wordt niets gezegd. Spreker hoopte dat de resulta ten gunstig mogen zijn. Het voorstel de gas- en electraprij- zen met één cent te verhogen werd vervolgens met twintig tegen twee stemmen aangenomen. Tegen stemden de beide communistische raadsleden. Wijziging huurovereenkomst N.V. gasvoorziening kop Noord-Holland. Gewijzigd werd de huurovereen komst met de N.V. gasvoorziening kop Noord-Holland, waardoor inplaats van een geraamd bedrag jaarlijks de wer kelijke kosten van boekhouding en ad ministratie aan de gemeente worden vergoed. Verbetering van het kruispunt Kennemerstraatweg/Kennemer singel/Wilhelminalaan. Volgens de door ons dezer dagen aan gegeven plannen werd besloten tot ver betering van het beruchte kruispunt aan de hoek van de Kennemerstraatweg en de Kennemersingel. Dit geschiedt volgens het oorspronkelijke plan, dat 35.000 zal kosten waarvan het Rijk veertig procent bijdraagt. Aansluiting op de waterleiding Besloten werd tot aansluiting op de waterleiding van de percelen Hoever - weg 53 en 55 waarbij de eigenaren der percelen in de kosten zullen bijdragen. Wijziging verordening Wijziging werd gebracht in de ver ordening regelende de bezoldiging der ambtenaren van de Keuringsdienst van Waren in het gebied Alkmaar, van v/elke wijziging wij dezer dagen reeds een exposé hebben gegeven. De burgemeester deelde ten slotte mede, dat op 20 September op nieuw een raadsvergadering wordt ge houden ter behandeling van enige pun ten, welke thans niet tijdig gereed kon den zijn. Om kwart over drie was ditmaal de vergadering, die om 2 uur was begon nen, afgelopen. Inderdaad was dit, on danks de uitvoerige agenda, een der kortste raadsvergaderingen welke wij in de laatste jaren hebben meegemaakt. Gisteru,„is-n omsueetcs nalf 12 heeft een paard van v. Gend Loos de arm van een dame verbrijzeld. Toen zij viel, schoten velen toe om de helpe-de hand te bieden. Het bleek een dames- figuur van de Firma ENGELN te zijn die buiten de deur in de Payglop No. 18 hoek Breedstraat stond. Waarschijnlijk is het dier aangetrok ken door de prima kwaliteit en uiterst lage prijs! Prachtige zware fijne kwaliteit dubbel Egypt, linnen dames- en herenregen, jassen 42.50. Het zijn merkjassen. Gaat allen kijken naar het dames, '•"uur op de stoen. voorlopig niet één arm. (Historisch). Advertentie, fnz Mei.) Het bezoek aan de Kaasmarkt mocht, rekening houdende met het feit, dat het vacantieseizoen practisch is afgelopen, niet onbevredigend worden genoemd. Onder de buitenlanders, die zich van morgen aan de voet van de Waagtoren verzamelden bevond zich ook de heer Milton P. Duffy, hoofd van het departe ment van Volksgezondheid in Califor- nie. Hij maakt een rondreis door Euro pa teneinde talrijke zuivelfabrieken te bezichtigen en wilde zich de kans om een kijkje op de kaasmarkt te nemen niet laten ontgaan. Uit publicaties had de heer Duffy reeds het een en ander van deze typische markt vernomen, en zijn genoegen over het schilderachtige tafereeltje nam nog toe, toen twee in Westfries costuum gestoken dames hem een kaasje aanboden, door bemiddeling van de heer C. W. Hoffmann, directeur van de Corn Products Refining Com pany in Amsterdam, in wiens gezel schap hij zich bevond. De markt Er waren twaalf stapels fabrieks- kaas en acht stapels boerenkaas aan gevoerd, in totaal wegende 38.000 kg De handel was stug. De prijzen van de boerenkaas varieerden van 2.142.16. Een stapel ging voor 2.20 van de hand. De fabriekskaas kon niet hoger komen dan een notering van 2.12. Op de markt te Bodegraven werden Dinsdag aangevoerd 218 partijen. Eer ste soort 2.322.38, tweede soort 2.25 2.31, extra tot 2.56. De handel was traag. Op de kaasmarkt te Woerden waren Woensdag 324 partijen, le soort 2.30 2.36, 2e soort 2.222.28, extra 2.55, De handel was traag. Op de kaasmarkt te Gouda werden Donderdag aangevoerd 260 partijen. Eerste kwaliteit met rijksmerk 2.29 2.36, tweede kwaliteit met rijksmerk 2.202.28, etra zware kwaliteit tot 2.56. De handel was traag. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Adrianus J. Voet en Vimke Reg'eling. Pieter Verboom en Catha- nna Kieft. Johannes Gerver en Marie K. de Waal. Gerardus M. Breed en Josephina T. Admiraal. Cornelis N. Koning en Jo hanna H. M. Groot. Abraham Vogelpoel en Maria de Rijke. Roelof Witke en Lena J. van Leeuwen. Jacobus W. Lut en Wilhel- mina M. M. Kroon. Getrouwd: Klaas S. Sluis en Jannetje H. Schouten. De deelnemers aan de internationale muziekweek van de „Stichting Gau. deamus" te Bilthoven hebben Woens. dag onder leiding van het stichtingbe- stuur een excursie gemaakt naar Soestdijk, Hilversum en Amsterdam. Hier is het gezelschap, waartoe jongj componisten behoren uit Duitsland, Engeland en Amerika en voorts dö Zuidafrikaanse gasten, ontvangen dooi de „Stichting Donemus". Vervolgens zijn de gasten naar Alk- maar gegaan, waar zij werden ont. vangen in de Polderkamer van het raadhuis, waar de burgemeester, de gemeente-secretaris alsmede de heren Scheffel en Spaanderman van de V.V.V. aanwezig waren. Er volgde een orgelconcert in de Grote Kerk door de organist Simon Jansen, waarna de stadsbeiaardier, de heer G. J. van der Veen, het carillon bespeelde. De burgemeester heeft de bezoekers nog het oudste stadsdeel van Alkmaar getoond, waarna namens de Stichtin; Gaudeamus en ook door de heer Heini Gottwaldt, als oudste der buitenlandse deelnemers, woorden van dank werden gesproken. Vervolgens werden de afsluitdijk en Volendam bezichtigd, waarna het ge zelschap naar Bilthoven terugkeerde. Woensdag 12 September geeft de pianist Theo v.d. Pas een Chopin-avond in het Gulden Vlies. De directie van het Gulden Vlies heeft hiermede gezorgd* voor een brillante opening van het nieuwe concert seizoen. Chopin kan onder de meest geliefde componisten van deze tijd worden gere kend en een dergelijk recital trekt zeker een volle zaal. Theo v.d. Pas staat er oni borg voor, dat de muziek van de Pools- Franse meester weer een sublieme ver tolking zal verkrijgen. Het zeer gevarieerde programma vct- meldt o.a. de bekende polonaise in As. de ballade in g, walsen en mazurka's. Een grote belangstelling voor dit concert dur ven we nu reeds voorspellen. Alsnog werden toegelaten tot het Christelijk Lyceum te Alkmaar: W. tricum; G. de Waal te Egmond aan Vaalburg, Castricum; A. v. Essen, Cas- Zee; M. J. Veltkamp te Egmond a. d. Hoef; E. Wagenaar, A. M. v. d. Brugge, beiden te HeilooL. de Vries te Hoorn; J. G. Jonker te Krabbendam; J. Groe- nevelt te Andijk; J. Sterk v. d. Weg te Andijk en W. Purmer, T. Ouwens, K, H. Boer, J. Pool, D. M. Stuart, J. de Boer, allen te Alkmaar. Tot leraren (leraressen) werden be noemd: de heer S. C. J. Verbeek te Amsterdam: Nederlands. De heer J. W. den Hartog te Uitgeest: handteke nen. Mevrouw dra. H. van Rossum te Amsterdam: Frans. De heer J. F. van Os te Zaandam: Wiskunde. De heer L. J. Antheunisse te Baarn: Na tuurlijke historie. De heer j. N. Rooker te Amsterdam: Lichamelijke oefeningen. Godsdienstonderwijs geeft ds. G. Vellinga. Reeds eerder is, zoals wij reeds meldden, tot rector benoemd: dr. J. de Wit te Groningen, eon-rector van het Willem Lodev, ijk Gymnasium aldaar. De school is gevestigd Kennemer straatweg 105, Alkmaar en telefonisch aangesloten onder nummer: 5938 K 2200. Personeel Hulskamp maakte jaarlijkse uitgaanstrip Woensdag 5 September genoot het personeel van Metaalwarenfabriek Hulskamp N.V. van de derde uitgaans dag, die ook dit jaar door de directie werd aangeboden. Met drie touring cars werd koers gezet naar het vlieg veld Schiphol, waar koffie werd ge dronken en de drukke bedrijvigheid van gaande en komende vliegtuigen werd gadegeslagen. De tocht werd voortgezet via Den Haag naar Rotter dam, waar in de nabijheid van de Maas de lunch werd gebruikt. Hierop volgde een rondvaart door de Rotterdamse havens en een gemeenschappelijke wandeling door de beroemde Maas tunnel. Vervolgens toog men langs Gorinchem en Zeist naar het „Soester Natuurbad" te Soestduinen, waar men van een Warme maaltijd genoot. Met muziek, voordracht en dans bracht men hier de gehele avond door. De heer Capelle dankte namens het personeel de directie voor de mooie dag. Om 11 uur 's avonds kwam het gezelschap weer behouden en voldaan in onze stad aan. FAILISSEMENT. Door de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar is in staat van faillissement verklaard de heer G. J. Bonouvrie, ca féhouder. wonende te Alkmaar, Oude gracht 121. Rechter-commissaris mr. P. M. J. Nolet. Curator mr. S. D. Sluis, Alkmaar, Oudegracht 219. Het Instituut voor Arb keling heeft in de na-oorl belangrijke plaats ingenoi culturele leven. De afdelii het Instituut is hierbij ni bleven. Nu op 22 Septeml lustrum wordt gevierd, 1 teerd worden, dat de ver afgelopen vijf jaren ten jjverd heeft voor de gees king van haar leden op i cultureel en technisch geh Ook dit jubileumjaar bi leden een rijk gevarieerd Op 22 September zal he gramma worden geopend denking van het eerste li aan wordt medewerking de voordrachtkunstenares man, de bariton Johan St muziek-ensemble onder le heer J. J. van Lienen. Op Maandag 15 October actueel probleem behand van de Tweede Kamer d Scheps zal dan spreken or Donderdag 25 October is avond, welke wordt verzc Kon. Ned. Indisch Institc luidt „Hoe is Indonesië?" November zal de heer Re leiding houden over lever van Albert Schweitzer, wordt georganiseerd in s met 't Nut. Op 22 Novem wederom een filmavond door de Kon. Ned. Toeris ze is gewijd aan de Wege De brandweer te Heiloo ste weken onder leiding v: we commandant, de heer te activiteit aan de dag. 2 scheidene demonstraties te men en Egmond, waarme leen 't personeel zich bek\ tevens de burgerij kon k met het uitstekende Hei weercorps en het materiaa Woensdagavond werd do commando Brandweer eer ning georganiseerd. Om 1£ n.l. de brandweer Heiloo met de mededeling dat brand was uitgebroken i: welke zou zijn ontstaan do aanval. Bij aankomst blee Fontein Verschuurlaan, en Burgemeester de Wildtl veertig huizen in brand s de brandweer Heiloo we twee eenheden ingezet en mandant van Heiloo wer vraagd aan Limmen en Egi Intussen bleek dat ook rackkenlaan en een gede Westerweg ook nog onge huizen in brand waren, werd toen hulp gevraagd Alkmaar om drie bluseen ook dit bleek niet voldoe commandant achtte het no maals twee eenheden aar Gezien de grote omvang va object bleek het gewenst o maals drie eenheden in te werden er in totaal met elf voertuigen gewerkt. Er werd hulp verleend brandweren van Heiloo, I mond, Alkmaar, Bergen, Al geest en Castricum, zodat e een grote drukte veroorz gehele omgeving. Op het terrein van de 1 o.m. aanwezig de kringcon heer v. Wjjgenburg uit Alk specteur van het Brandw heer Fehres, en de burge Heiloo, de heer Kalff. De rustte bij de brandweercom Heiloo, de heer Van Dijk. Ledenvergadering E Plattelandsvrouw De afdeling Heiloo van c Plattelandsvrouwen kwam avond bijeen in de Rustent heer Ooringa hield op de: ring een praatje over het duet Dixap appelsap. Sprei een uiteenzetting over de het algemeen, waarna de i gelegenheid werden gestel te keuren. Vervolgens werd verslag over het bezoek aan de zi te Edam. Het bestuur hoop ging uit Edam het volgen tegenbezoek te kunnen Voorts bestaan er plannen kundige leiding een han te organiseren. Reeds gav dene dames zich hiervoor van de vergadering werd programma besoroken. dat zal worden vastgesteld. OPENBARE VERKC Notaris P. G. Visser uit woude hield Woensdagavor bare verkoping in het 1< heer S. Klaver. Er werdei percelen bouwgrond ver van kopers werden de hei gen 4 percelen, 119 snees karspel voor f 6227; J. v snees aan de Winterweg tf voor f 896; K. Jongert, 43 Winterweg te Oudkarspel P. Nieuwland, 5 snees aan meersloot voor f 240; K. E aan de Winterweg te 1 woude voor f 228 en P. Bi aan het Heinskendel voor J

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2