Slechts drie uur televisie per week mi Pom in Afrika Rheumatiek eist20millioengulden ziekengeld per jaar Nederland ontving ruim 110.000 Care-pakketten JIMMY BKOWN TERUG IN DE DIERENTUIN en geniet van de qeionde. verdikkende deec! De omroepverenigingen beialen hei programma uii eigen middelen Samenwerking tussen televisie en film Pronk werd tweede op Utrechtse Stadionbaan Nieuwe voorzitter van Westduitse Bondsraad De heer Leeuwin (van Philips): Urkers gaan een jaar op proef naar Argentinië in het kloosterbos Het Radioprogramma NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1951 pen, zal de Nederlandse filmwereld ge durende het eerste jaar films ter be schikking van de televisie stellen, op voorwaarde, dat er dan ook geen ande re films vertoond zullen worden. Men heeft ook de filmstudio's te Duiven- drecht aangeboden als televisie-studio, doch die bleek te duur te zijn. Later kan daar misschien wel gebruik van gemaakt worden. Toen iemand vroeg, of omgekeerd de bioscopen misschien televisie zullen gaan brengen (b.v. van interlandwed strijden) interrumpeerde de heer Ren- gelink: „Als ze maar betalen!" Mertris uw mond (Advertentie, Ing. Med.) Bescheiden begin in October (Van onze speciale verslaggever) yOLGENDE week kan een definitieve verklaring van de regering inzake het televisievraagstuk verwacht worden en dan zal vermoedelijk in October met televisie-uitzendingen via de zender in Lopik begonnen worden. Voorlopig zal er drie uur per week worden uitgezonden. Commerciële of door ondernemingen betaalde programma's (z.g. sponsored program) zullen streng worden geweerd. Een goede ontvangst zal in een groot deel van het land mogelijk zijn. De om roepverenigingen, die verenigd in de Nederlandse Televisie-Stichting voor de programma's zorgen, zullen goede verantwoorde ontspanning brengen, maar zullen ook de culturele en educatieve mogelijkheden, die de televisie biedt, niet verwaarlozen. De Nederlandse Bioscoopbond heeft voor een jaar zijn mede werking toegezegd en zal de televisie-films leveren. TYANK zij een initiatief van. de Bui- tenlandse Persvereniging in Neder land, is er deze week tijdens een Tele visie Forum, dat in de AVRO-studio te Hilversum werd gehouden, op één dag meer over de televisie in Nederland verteld, dan tevoren wellicht ooit het geval is geweest. De woordvoerder van de regering, mr. A. Landré, was van mening, dat bet probleem ingewikkeld is „gepraat", maar dat het zeker oplosbaar is. De re gering volgt de ontwikkeling met gro te aandacht en zal het experiment steunen. Financieel-economische rede nen zijn er de oorzaak van, dat de re gering het tempo niet zodanig wil op voeren, dat dit extra hoge kosten met zich mee zou brengen. Er bestaat nog verschil van inzicht over het televisie- vraagstuk en de regering zou graag starten zonder dat er enig verschil van mening aanwezig is. De heer Landré meende overigens te weten, dat de technici eigenlijk wel blij zijn met een kort uitstel. De heer Rengelink, secretaris van de Nederlandse Televisiestichting, wees er op, dat de radio in Nederland uitings mogelijkheden biedt aan alle grote geestelijke en maatschappelijke stro mingen. Men wil dit gezonde en demo cratische beginsel ook bij de televisie aanvaard zien. Bescheiden begin /VVIDAT het gaat om een experiment, waarbij men nog ervaring zal moe ten opdoen (al kan men steunen op een aantal mensen, dat voorheen de Phi- lips-programma's verzorgde) en ook vanwege de hoge kosten, zal men zeer voorzichtig beginnen. De omroepver enigingen hebben uit eiigen middelen (dus niet uit de radioretributie) f 200.000 voor de televisieprogramma's beschikbaar gesteld voor de komende twee jaar. Dit bedrag laat geen bokke- sprongen toe en „wij zouden dan ook", aldus de heer Rengelink, „op de deur van de televisie-studio in Bussum met grote letters willen zetten „Voorzichtig: iedere stap hier kost een kapitaal". Men heeft tevergeefs gerekend op een regeringsbïjdrage. Hijzelendoorn geslagen door de Italiaan Maspes Tijdens de internationale wielerwed strijden, welke gisteravond op de Sta dionbaan te Utrecht werden gehouden, is de Duitse stayer Schorn na felle strijd erin geslaagd de honderd kilo meter wedstrijd achter grote motoren te winnen in de tijd van 1 uur 24 min. 12 sec. De Alkmaarse wereldkampioen Jan Pronk (achter gangmaker Wiers- ma) bezette de tweede plaats met vijf tig meter verschil. De Duitser Lohman werd derde, Kees Bakker (achter De Graaf) vierde en de Belg Leliaert vijf de. De sprintwedstrijd voor amateurs over achthonderd meter werd gewon nen door de Italiaan Maspes, die in twee van de drie ritten Hijzelendoorn wist te verslaan. Staatssecretaris Muntendam verklaart: Sociaal euvel van zeer groot belang Alleen reeds voor het arbeidsverzuim wegens rheumatiek wordt 20 pet. van al het ziekengeld in Nederland uitge keerd, dat is vyfmaal zoveel als voor t.b.c. en meer dan voor welke andere ziekte ook. Meer dan f 20.000.000 wordt jaarlyks uitgegeven aan ziektengeld voor rheumatisch lijden. De Westduitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft eenstemmig Heinrich Kopf, de sociaal-democratische premier van Neder-Saksen, gekozen als nieuwe voorzitter. Kopf, die 58 jaar is, is de eerste so ciaal-democraat, die in Bonn een lei dende functie gaat bekleden. Bij even tuele ziekte van president Heuss zal hij optreden als president van de Bonds republiek. De heer Rengelink besloot met te zeggen: „Ik geloof, dat bij de mensen, die wij hebben uitgezocht om de tele visie te leiden en de programma's te verzorgen, niet alleen ideeën en talen ten, maar ook de durf en 't enthousias me zitten, die de televisie nodig heeft. Ik geloof, dat wij zowel in Philips als in onze eigen technische staf het ver trouwen kunnen hebben, dat de tech nische problemen op de beste wijze zullen worden opgelost. En wij geloven ook, dat wij de financieel-economische oplossing zullen kunnen vinden, om de televisie niet te laten mislukken. Wij weten, dat er een kostbare mo gelijkheid in onze handen is gelegd. De radio heeft in de afgelopen jaren tallo ze mensen in aanraking gebracht met verschillende gebieden van kunst en cultuur en daardoor hun leven rijker gemaakt. De televisie biedt nieuwe mo gelijkheden op nieuwe gebieden. Wij zullen trachten er een goed verant woord gebruik van te maken, omdat wij nog altijd geloven in de macht van kunst en cultuur". Film en TV rjF, heer Huges, die enkele woorden sprak namens de Bioscoopbond, zei, dat de practijk zal moeten uitwijzen in hoeverre televisie en film kunnen sa menwerken. „De televisie kan zoveel films krijgen als zij wil", zei hij, „als ze maar betaalt. Dat is logisch, want als iedereen een film via de televisie ge zien heeft, dan gaat er niemand meer naar een bioscoop". Hij voegde er als zijn mening aan toe, dat de film niet geschikt is voor televisie. De televisie moet een egen programma hebben. Om echter de televisie in het begin te hei- Wij willen televisie mogelijk maken voor iedereen. Daarom hebben -wij steeds naar vereen voudiging der ontvangstappara ten gestreefd. Anders zou tele- visie trouwens onmogelijk zijn. Hoe meer apparaten er gekocht worden, hoe goedkoper ze zullen worden. Philips experimenteert met kleurentelevisie. Als er later kleurenprogramma's worden uit gezonden, zal men daarvoor een nieuwe ontvanger moeten kopen, doch de bezitters van „oude" toestellen kunnen het kleuren- programma zw art-wit blijven ontvangen." Met deze woorden opende gistermor gen de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid dr. P. Munten dam zijn rede bij de installatie van de rheumacommissie. Deze onlangs in het leven geroepen commissie zal de staats secretaris adviseren over de organisa tie en financiering van de rheumatiek- bestrijdng en de oprichting van rheu- ma-centra. Spreker releveerde het verlies aan arbeidsproductiviteit en levensvreugde. Hoewel een verlengde uitkering van ziekengeld voor t.b.c.-patiënten wel tot stand mocht komen, kunnen rheuma- patiënten, voor wie dezelfde motieven gelden, van een zodanige regeling nog niet profiteren. Hij zeide met recht de leuze: een ziekte met sociale betekenis moet bestreden worden aan het begin en niet aan het einde der ziekte, tot de zijne te maken. De organisatie moet hierop gericht zijn. Er is nog een grote achterstand in te halen. De voorzitter van de commissie de heer P. L. Stal, deelde in zijn antwoord mede, dat er momenteel 36 consultatie- bureaux voor de rheumatiekbestrijding zijn en 200 „rheumabedden" bij een be hoefte van 2000. Burenruzie ,,met een traproede beslecht'' Tussen twee Rotterdamse gezinnen, die reeds jaren in een toestand van koude oorlog leefden, is het gistermid dag tot een uitbarsting gekomen. Toen de bewoonster van het souterrain op de stoep zat, kwam de andere par tij, die op de bel-etage woonachtig is, een sleepbootkapitein, aangelopen. Hij sleurde haar naar binnen en terwijl zijn vrouw haar sexegenoot in be dwang hield, tuigde hun 16-jarige zoon haar met een traproede tot bloe dens toe af. Ook de man van het slachtoffer mengde zich in de strijd en slechts een andere buurman kon de vechtenden scheiden. De toegetakelde vrouw moest in een ziekenhuis worden opgenomen, waar zij een bloedtrans fusie onderging. De aanvallers wer den door de politie ingesloten. Vijf milliard dollar meer voor defensie der V.S. De commissie voor de toewijzingen van de Amerikaanse Senaat heeft een aanvullend bedrag van vijf milliard dollar goedgekeurd voor de landsver dediging. De begroting van de defensie bedraagt zonder deze som 56 milliard dollar. 49, In afwachting van de komst van de dokter, loopt de directeur van het circus ongeduldig heen en weer te ijs beren, Af en toe kijkt hij bezorgd naar de kooi van Pepi „Wat denkje oppas ser, zou die aap weer opknappen?" De oppasser haalt zijn schouders op. „Ik hoop het voor U meneer, anders heeft U Uw goeie geld voor niets betaald, maarreeen kind kan zien, dat de ze aap zo ziek is als een hond. Kijkt U maar eens, hij ziet lijkbleek!" Ja, de di recteur heeft dat al gezien. Noch de directeur, noch de oppaser hebben ook maar een flauw vermoeden, dat Pepi helemaal niet ziek is, maar zich rijke lijk met witte poeder heeft bestoven. Pepi speelt zijn rol uitstekend! Hij kreunt maar en rolt met zijn ogen. „Waar blijft die dokter nou", bromt de directeur ongeduldig. Maar op dat zelfde ogenblik komt een deftig heer binnengestapt. „Gelukkig, daar is de dokter", roept de oppasser verheugd. „Die zal ons aapje beter maken". „Dat denk ik ook wel", zegt dr. Pim- pampo langzaam. „Waar is de patiënt?" Luchtruimstations" als VN-uitkijkposten Op het astronautisch congres, dat thans te Londen wordt gehouden, houdt men zich ernstig bezig met besprekin gen over het aanleggen van zogenaam de „luchtruimstations". Volgens sommi ge gedelegeerden z<u een dergelijk sta tion, dat 150 ton zou wegen en 50 a 65 man zonder krachtaandrijving in een kring of een ellips om de aarde zou voeren, volgens de huidige prijzen on geveer 518 millioen dollar kosten. De bemanning zou worden bevoorraad door vrachtraketten en de onderhouds kosten zouden per maand veertig a vijftig millioen dollar bedragen. De luchtruimstations zouden gebruikt kun nen worden als weerstations, radio- relaystations of observatiestations voor de V.N.-troepen, aldus de opvattingen der adspirant-astronauten. In totaal werden er ruim 12.5 millioen verstrekt De hulp aan Nederland in de vorm van de bekende Care-pakketten en loopt ten einde. In de laatste zee maanden zijn er nog „maar" 2000 in Nederland gedistribueerd. In totaal echter hoeft ons land ruim 110.000 van deze pakket ten, die hoofdzakelijk voedsel bevatten, ontvangen. Dit vertelde gisteren de heer Paul Comly French, hoofd van de C.A.R.E.- organisatie, die een halve dag in ons land vertoefde. Sedert 1946, toen de or ganisatie werd opgericht, heeft de Care 12.5 millioen pakketten, die voor 85 procent uit voedsel bestonden, gezon den naar vrijwel alle landen, die hier aan behoefte hadden en waartoe men toegang kon verkrijgen. Sinds 15 maan den behoort daar ook Joegoslavië toe, waar op het ogenblik 25 procent van de totale bevolking van de Care-paklcet- ten heeft geprofiteerd. Thans is de si tuatie zo, dat Duitsland het grootste aantal Care-pakketten ontvangt. Korea komt op de tweede plaats en Engeland op de derde. Het zijn niet alleen de Verenigde Staten, die de fondsen voor dit werk verschaffen. Canada heeft tot op heden 5 millioen dollar bijgedragen en Brazilië 3 millioen. In totaal zijn er bijdragen van 31 verschillende landen binnengekomen, maar van de 125 milli oen dollar, die de pakketten hebben ge kost, is het grootste deel toch betaald door de V.S. 39. Trien en Toos, de twee chimpan sees van de Kuitendamse dierentuin, zaten die middag heel lang met elkaar te smoezen, m ii hoek hek-maal achter in het hok. Zij trokken zich geen zier aan van de talrijke bezoekers en zelfs de pinda's en kaakjes die de kinderen zoals gewoonlijk bij handenvol in hun kooi wierpen, lieten zij achteloos lig gen. Ze zijn zeker een beetje ziek, zel den de mensen en ten slotte liepen zij maar door naar de andere apen. Ten slotte gaf het kijken naar Otto, de orang oetan, die nog maar een paar we ken in de dierentuin was, hun veel meer vertier. I)ie sloofde zich ver schrikkelijk uit om door de bezoekers aardig te worden gevonden en met zijn dwaze capriolen slaagde hij daar won derwel in. „Wij hebben maar één ding te doen", zei Toos tegen Trien, „en dat is op de een of andere manier aan de sleutel van ons hok te komen. Als we die te pakken kunnen krijgen, is de rest maar een koud kunstje". Trien kniicte. „Maar hoe", zei ze, „hoe krijgen wij die sleutel te pakken?" De twintig Urker vissers, die zoals wij geruime tijd geleden reeds meld den, een nieuw bestaan in Argentinië zullen zoeken gaan, naar thans worat medegedeeld, eerst een jaar op proef. Zij zullen in Mar del Plata onder een te vestigen Nederlandse onderneming de snorrevaadvisserij uitoefenen, waar in de Urkers specialisten zijn. Blijkt de proef na een jaar geen succes dan ke ren de vissers terug. Dit is ook de re den, waarom zij zonder schepen en uitrusting vertrekken. Daarvoor zal in Argentinië worden gezorgd. Ie wagen DOOR MARJOR1E VERNON 33) Plotseling schoot Bill hevig blaffend vooruit en ze hief verbaasd haar hoofd op, zich afvragend wat deze plotselinge uitbarsting te beduiden kon hebben. Ze had de woonwagen vergeten, maar nu ze de open piek opkwam zag ze hem, glanzend van de nieuwe verf en met wijdopen deur onder de bomen staan. Een man 'eunde tegen de deurpost aan, een lange, krachtige man met zwart haar en brede schouders. Hij droeg een sportshirt en een oude rij broek en rookte een oude pijp. terwijl hij daar volkomen onverschillig voor het woedend geblaf van de hond bleef staan. Hij had een hard bruin gezicht en een vastberaden kin; zijn mond was flink met iets van wreedheid er in en zijn heldere grijze ogen bekeken Peta met een ondefinieerbare uitdrukking toen ze naderbij kwam. „Bill, kom hier!" riep ze. Bill keek de man, die hij kennelijk voor een vagebond hie'd en Bill haatte vage bonden aan met een blik waaruit duidelijk bleek hoe graag hij hem wil de tonen wat hij waard was, maar na een ogenblik keerde hij toch gehoor zaam, zij hei met tegenzin, naar zijn meesteres terug, waar hij argwanend en op zijn hoede bleef staan, boos om zijn gedwongen machteloosheid. „Het spijt me erg", zei ze tot de vreemdeling. „Ik wist niet dat hier iemand was. De woonwagen is zo lang onbewoond geweest". „O, wat mij betreft hindert het niets. Maar als hij zo te keer ging tegen een vrouw of een kind, zouden ze zich dood schrikken. U moet hem onder appèl houden". Peta was -erontwaardigd. „In de regel is er niets met hem te doen. Maar hij zag u voor een vage bond aan en daar heeft hij een gloeien de hekel aan". Heel even gingen de zwarte wenk brauwen omhoog. „Oho! Is de meesteres net zo aggres- sief als de hond?" merkte hij op en Peta balde woedend haar vuisten. „Ik vind u verschrikkelijk onbe schaamd. Ik heb mijn excuses voor de hond aangeboden en bovendien heeft hij u niets gedaan. En ik heb genoeg er varing in de omgang met honden om geen behoefte te hebben aan de raad van een vreemdeling". De grijze ogen keken haar aan met een brutaal goedkeurende blik. die Peta nog bozer maakte. „U praat als een verwend kind. U heeft nog niet eens geleerd u zelf te beheersen, laat staan een hond" „Hoe durft u!" bracht Peta met moei te uit. Ze was nog nooit zo verbaasd geweest of zo beledigd in haar hele leven. Dat een volslagen vreemdeling en bovendien nog wel een woonwagen bewoner, het waagde om brutaal te zijn tegen en critiek te oefenen op de mooie en veelbewonderde freule Peta Darley, deed haar perplex staan. Ze bleef als aan de grond genageld staan van ver bazing en keek hem aan met boze -n ongelovige ogen, die vonken schenen te schieten. Maar de vreemdeling trok er zich niets van aan. Met de pijp in de mond keek hij volmaakt onverschil lig op haar neer, een blik, die Peta, tot haar grote ergernis, ineens het gevoel gaf van een klein, dwaas kind te zijn ,Weet u misschien niet wie ik ben?" riep ze uit, zonder haar woorden in haar woede te overwegen. Weer gingen de zwarte wenkbrauwen omhoog. „Wat maakt dat voor verschil?" „Ik ben freule Darley, van Lynford Hall. En het zou me niet verwonderen als u hier kampeerde zonder toestem ming van boer Grainger". Maar de vreemdeling scheen het tweede gedeelte van haar toespraak niet eens te hebben gehoord. Zijn grijze ogen werden kleiner en hij bekeek haar met vernieuwde belangstelling. „Zo, Peta Darley!" zei hij zachtjes. „Dus dan bent u de jongedame die achter het Lynford fortuin aan zit?" Peta kon haar oren niet geloven. „Wwat zegt u!" bracht ze met moei te uit. Haar stem was haast onhoor baar. De man nam de pijp uit zijn mond en klopte die onbewogen uit op de zool van zijn laars vóór hij ant woordde. „Ik vroeg alleen maar of u de jonge dame was, die achter het Lynford for tuin aan zit. U denkt toch niet dat het een geheim is?" vroeg hij haar. Zijn ogen keken nu geamuseerd en spottend en Peta voelde een blos op wangen en hals branden. Ze had er in de verste verte niet aan gedacht dat iemand zou kunnen raden dat ze al had besloten om met de erfgenaam van Lynford te trouwen nog voordat hij op de Hall was aangekomen; hoe was dat ook mogelijk, de Darley's leefden op de Manor toch tenminste in een schijn van rijkdom »-n bovendien was ze mooi en kon ze do zijnen mannen krijgen zonder er ach teraan behoeven te lopen? Het kwam als een grote schok, dat blijkbaar haar plannen en die van haar moeder, waar van ze had gemeend dat ze zo subtiel en onopvallend waren, volkomen dui delijk waren voor de eerste de beste buitenstaander. De gedachte deed haar gloeien van schaamte; en hoe ter we reld kon deze vreemdeling, deze vage bond, zoals ze verachtelijk meende, »r iets van af weten? (Wordt vervolgd) J ZONDAG 9 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws en weerberichten en postduiven- berichten. 8.15 Koorzang. 8.30 „Esperanto juist nu" causerie. 8.40 Orgelspel. 9.12 Sport- mededelingen en postduivenberichten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", serie. 10.00 Voordracht. 10.30 Samenkost van de Evangelisatie-commissie. 12.00 Politie- kspel. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Gram.- muziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen of gram.muziek. 13.10 Lichte muziek. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Orkestconcert. (Pl.m. 15.25 Filmpraatje). 16.30 Sportrevue. 17.00 „Gesprekken met luisteraars", 17.20 Muzikale causerie. 17.30 „De verdwenen minnaar", hoorspel. 17.50 Pianospel. 18.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Dansmuziek. 19.00 „Ook ik ben Amerika", klankbeeld. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteien. 20.15 Om roeporkest, koor en solisten. 21.05 „Rechter Van Lier vertelt", hoorspel. 21.40 Lichte mu ziek. 21.55 Cabaret. 22.30 Orkestconcert, 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9.30 KRO, 17.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.30 Vroegdienst. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 Kamerorkest. 12.15 Apo logie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Amusements muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, eerberichten en katholiek nieuws. 13.10 Amu sementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boe ken". 14.00 Residentie-orkest en solist. 14.40 Sopraan en piano. 15.05 Kamermuziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront overall". 16.15 Sport, 16 30 Vespers. 17.00 Doopsgezinde kerk dienst. 18.30 Vocaal kwartet. 18.43 Orgelcon cert. 19.00 Kamerkoor. 19.15 „Bezwaren tegen de Bijbel", causerie. 19.30 Nieuws, sportuit slagen en weerberichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 „De g'ewone man zegt er 't zijne van". 20.12 Gevarieerd pro gramma. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. MAANDAG 10 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m., 7.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 11.00 Voor dracht. 11.15 Strijkkwartet. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetj'e". 12.38 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.mwtfek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 „Wat gaat e." om in de wereld", causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht. 14.45 Kamerkoor. 35.15 Voor de vrouw. 16.15 Omroeporkest. 16*45 „Musicalender". 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor burger en militair. 18.30 Dansmuziek. 18.00 Gram.muziek. 19.30 Org'elspel. 19.45 Rege- rmgsuitzending: Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Weens programma. 21.05 Actu aliteiten. 21.15 Strijkkwartet. 21.50 „Het con cert", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sport uitslagen. 8.23 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Amuse- ments-orkest. 10.00 0 Gram.muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Tenor en piano. 11.30 Lichte muziek. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrumentaal Ensemble. 13.45 Gram.muizek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. lg.15 Gram.muziek. 15.30 Fluit, viool en altviool. 15.50 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemble en orgel. 17.00 Voo* de kleuters. 17.15 Orgelspel. 17.45 Reg'eringsuit- zending: Prof. Dr. R. van Dijk: „De Chinese volksplanting in Kalimanten Berat". 18.00 Su rinaamse volksmuziek. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Pianorecital. 18.45 Boekbespreking. 18.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 ,Volk en Staat", causerie. 19.30 Gram.muziek. 18.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muaiek. 20.15 Kamerorkest en solist. 20.50 „Een dorps dokter uit Schotland", hoorspel. 21.30 Baiftjo- oikest. 22.00 Alt en orgel. 22.45 Avondwer- denking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. Grotere zekerheid voor Uw gezin! Idealiseer Uw bij opze Bank lopende kapitaalverzekering door het bijsluiten van een jaarlijkse rente tegen een lage premie. On« vertegenwoordigers en wij geven gaarne vrijblijvend inlichtingen. Schiekade 130. ROTTERDAM, Tel. 82700 (Adverten'ic. Ing Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7