Gas- en hoger stroomprijzen zijn weer geworden Propagandist beledigde de politie de goud-gele VIRGINIA Door daartegen te protesteren bereikt men hier geen enkel resultaat emene bezuiniging is Alg geboden AGENDA Alkmaar en omgeving op de Jaarbeurs Bloembollenhandelaar kroop „onder de invloed" achter het stuur Egmond aan Zee De Rijp HEILOO Het Instituut kwam bijeen Bergen Oudorp St. Pancras Langendijk WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1951. De gar- en stroomprijzen zijn te Alk maar weer met één cent per eenheid verhoogd en dat is niet voor de eerste maal. Het zal ook niet voor de laatste keer zijn, want wethouder Leesberg heelt er al geruime tijd met enige vol doening op gewezen, dat Alkmaar met zijn tarieven altijd nog een cent lager is dan het zou kunnen en mogen zijn. We leven nog steeds in de periode Van de stijgende prijzen en men mag veilig aannemen, dat die laatste cent er ook nog wel bij zal komen en, als de toestanden niet rooskleuriger wor den, zal het nog de vraag zijn ol die laatste cent inderdaad ook de „laatste" zal zijn. De periode waarin de huivrouwen heftig protesteerden als er iets dat in het huishouden onontbeerlijk is duur der werd ligt al lang achter ons. Haar heftige reactie is overgegaan in een starre verbazing. Als zij tegen elke prijsverhoging zou moeten protesteren, zou ze wel aan de gang kunnen blijven. Alles is duurder dan vroeger en men neemt er eenvoudig kennis van en lacht een beetje schamper als de courant enthousiast komt vertellen, dat de zeep of de petroleum nu toch Weer een halve cent goedkoper is geworden. Wat thans een huishouden kost is niet meer te vergelijken met wat er Vroeger betaald werd. Men aanvaardt het omdat protesteren geen enkel re sultaat heeft, maar het is daarnaast de grote vraag hoe lang men dat alles nog zal kunnen betalen. Natuurlijk er zijn toeslagen op het loon geweest, maar de beruchte vicieu ze cirkel leidt zelden tot een goede Uitkomst. Hogere lonen zijn oorzaak van duurdere artikelen, nieuwe ver hogingen tot vernieuwde prijsstijgin gen en zo kan men aan de gang blij ven. Het resultaat is. dat het huishouden steeds duurder wordt, dat menige be narde huisvrouw geen kans meer ziet de eindjes aan elkaar te knopen en dat de goede raad van ons aller vriend professor Lieftinck om meer te sparen met een medelijdend lachje wordt be antwoord. We zullen nu var het brede terrein der kostenstijging afstappen om dit maal eens in het bijzonder de prijsver hogingen van gas- en electriciteit te bekijken. De kolenprijzen zijn enorm gestegen en als de grondstoffen duurder worden stijgt natuurlijk ook het fabrikaat in prijs. De regering die 't tegenwoordig ook niet gemakkelijk heeft blijkt er niet veel voor te voelen de stijging der kolenprijzen geheel of gedeeltelijk voor haar rekening te nemen en het gevolg is natuurlijk, dat de verbruikers weer het tekort moeten betalen. De tijd dat de gemeentebesturen zelf de gasfabrieken en electrische centra les gingen exploiteren om de bevolking tegen woekerprijzen te vrijwaren ligt al ver achter ons. Noodgedwongen zijn ook de gemeenten als 't ware be drijven geworden, reusachtige onder nemingen, die het geld voor de ge meentelijke huishoudingen niet hoofd zakelijk meer uit belastingen, maar uit belangrijke bedrijfswinsten moeten verkrijgen. Ook in deze gemeentelijke bedrijven ondervindt men natuurlijk de druk der tijden, maar een monopolistisch be drijf staat er toch weer wat gemakke lijker voor dan dat van zovele particu lieren. Men heeft geen concurrentie en men behoeft dus niet te vrezen, dat de „klanten" vandaag of morgen naar een ander zullen gaan. Dit wil natuurlijk geenszins zeggen dat men maar willekeurig de prijzen mag verhogen. Daar tegen waakt cl/ Raad die de bevolking vertegen woordigt en daarbij is er toch ooi altijd nog wei iets overgebleven van de gedachte, dat men door eigen ex ploitatie de burgerij het beste en goedkoopste tracht te bedienen Anderzijds moeten natuurlijk de fabrieken kunnen blijven werken en bet is daarom noodzakelijk dat de kost prijzen door de verbruikers betaald worden. Het is duidelijk, dat er in deze omstandigheden van grote winsten geen sprake zal kunnen en mogen zijn en het is de taak van de Raad daarop toe te zien. Geen bedrijfswinst is een strop voor de gemeente en dat is dan ook haar aandeel in de onvermijdelijke pr" tiieinpen. De opmerking van de heer Eriks in de laatste raadsvergadering, dat er geen winst mag worden gemaakt is vol komen logisch, hoewel daar tegenovei staat, dat het natuurlijk altijd moge lijk is. dat de ene cent verhoging enige winst of enig verlies zal opleveren Hef zou al heel toevallig zijn als de verhoging van lasten en die van baten elkaar precies in evenwicht zoudei houden. Het is duidelijk, dat een a' wijzing der verhoging eigenlijk niet meer dan een vriendelijk gebaar tegen over de burgerij of de kiezers is en gepn enkel effect sorteert Wanneer de regering het tekort in de kolennriizen niet betaalt moet de be- VOlkm0 Hat Hoop pip ope "p'-r»pnjng V7SP de gas- en stroomprijzen. Gebeurt dat niet dan kan de fabriek niet meer draaien, dan wordt "er geen gas en geen stroom meer geleverd en zou de bur gerij in alle opzichten gedupeerd zijn. Zolang het hier niet gaat om een prijs opdrijving die het karakter van een streven naar meerdere winst draagt, is het nutteloos te weigeren aan de ver hoogde prijzen mede te werken. Noch een verwijzing naar de steeds stijgende lasten der gezinnen, noch die naar de hoge uitgaven voor militaire doelein den kunnen ook maar enig effect sor teren. Men kan het met die uitgaven niet eens zijn, maar men zal ze in onze raad toch niet kunnen keren en als de raadsleden allen tegen de prijsverho ging zouden stemmen zou de gas- en stroomloze burgerij daarvan alleen maar de dupe worden. Wij spraken zo juist over monopolis tische bedrijven, dat zijn dus hier de gemeentelijke ondernemingen die geen concurrenten hebben en daarom geen afnemers kunnen verliezen. Toch is dat niet helemaal juist omdat er naast gas en stroom nog petroleum bestaat en het niet onmogelijk zou zijn als de prijzen exhorbitant hoog zouden worden dat men eenvoudig geheel of gedeeltelijk weer terugkeert tot de kook- en verlichtingsmethoden van onze ouders en voorouders. Op dit ogenblik ziet het er nog niet naar uit dat het zo ver zal komen. In tegendeel weth. Leesberg heeft er al eens eerder op gewezen men schijnt het gezellig te vinden 's avonds met open gordijnen te zitten en dan zo veel lampen en s chemerlampen te laten branden, dat de voorbijgangers wel de indruk moeten krijgen, dat de verho ging der stroomprijzen voor deze ge zinnen van geen enkele betekenis is. Trouwens, de stedelijke overheid moet daarop maar niet te ernstige critiek oefenen zolang men b.v. alleen al de raadszaal met een kleine honderd elec trische lampen gaat verlichten. Het is allemaal heel mooi en het wekt een indruk van gezelligheid en intimiteit, maar het past toch egenlijk niet in een tijd van nog maar steeds stijgende prij zen waarin men toch mag verwachten, dat alle overdaad geweerd zal worden om zo zuinig mogelijk te kunnen leven. De burgerij zal noodgedwongen de hogere fabriekslasten moeten beta len. Er is onder deze omstandigheden geen andere keus en verwijten tref fen hier geen doel omdat Burgemees ter en Wethouders het oek niet kun nen helpen, dat onze noodgedwongen geïmporteerde kolen zo duur zijn ge worden. Misschien is er op de verlichting nog wel het een en ander te bezuini gen. Laat de gemeente eens scherp letten op de lantarens die hier en daar dag en nacht branden en laat de' burgerij eens bedenken, dat de gezelligheid in deze abnormale tijd eens moet wijken voor het gezond verstand en 's avonds in de huiska mer eens een paar lampen minder laten branden. Wanneer de wethouder van de Lichtbedrijven er over klaagt dat zijn „klanten" nodeloos te veel gebruiken, mag men zeker van een abnormale tijd spreken. Al kunnen we dan de raad van professor Lief tinck niet opvolgen, op ons stroom- gebruik kunnen we vaak zonder moeite wat besparen, en we moeten ten slotte allen samenwerken om de moeilijkheden van deze tijd zo krach tig mogelijk het hoofd te kunnen bieden. Nasleep van landarbeidersstaking in Wieringermeer Te ernstig voorgeldboete Toen begin Juni een staking uitbrak onder de landarbeiders in de Wieringer meer, waren de gemoederen daar ta melijk verhit. De actie werd niet ge steund door de Uniebonden, waardoor een vrij groot aantal arbeiders aan het werk bleef. Dit was vanzelfsprekend niet naar de zin van de stakers, die posten uitzetten om de werkwilligen op te vangen en hen van gedachten te doen veranderen. Ook op de vijfde Juni werd er gepost en die ochtend trachtte stakingsleider Harm Bodde een bus met arbeiders aan te houden door op de weg te gaan staan. Twee wachtmeesters der Rijks politie, die per motor voor de bus uit reden, waren niet van plan zich door hem te laten aanhouden, zodat Bodde op het laatste ogenblik op zij moest springen. Bij dit incident was ook Je propagandist Jacobus H. uit Alkmaar aanwezig, die zich zo over het gebeur de opwond, dat hij 's avonds, toen nij in een café te Hippolytushoef een sta kingsrede uitsprak, speciaal van '.eer trok tegen de Rijkspolitie. Wst hij over de ordebewaarders te zeggen had, was niet bepaald fraai. Hij sprak over een moordaanslag op kame raad Bodde door „een man met stre pen op zijn mouw zoals in de oorlogs tijd ook een Oberfeldwebel had". De politie zou een fascistisch appa raat zijn ter bescherming van de bezit tende klasse en met dollars worden be taald. De petten van de wachtmeesters deden denken aan de hoofddeksels van de W A., etc. etc. De twee wachtmeesters die uit hoof de van hun functie in de zaal aanwe zig waren, voelden zich diep gegriefd en maakten proces-verbaal op. Het ge volg was. dat H. gisteren ter zake vao belediging terecht moest staan voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, welke werd gepresideerd door mr J. Krabbe Het verweer H. voerde tot zijn verweer aan, dat het proces-verbaal de letterlijke tekst van zijn rede niet weer gaf en dat de toespraak hierdoor uit haar verband was gerukt. Enkele uitdrukkingen uit de tenlastelegging ontkende hij. Hij gaf toe zich in scherpe termen te hebben uitgelaten, doch hij weet dit aan de ab normale omstandighedén die er toen in de Wieringermeer heersten en aan het incident waarvan hij 's morgens getuige was geweest Een maand gevangenisstraf De officier van Justitie, mr. A. W Holsteijn. kwalificeerde de door H. ge houden rede als beledigend en oprui end. De officier achtte het heel goed mogelijk dat in het proces-verbaal en kele zinsneden voorkwamen die niet woordelijk klopten met de door H. uit gesproken rede, doch spreker was van mening dat dit er weinig toe deed. De strekking van het geheel was zeer be ledigend. Daar deze propagandist reeds eerder voor een soortgelijk feit door het Hof werd veroordeeld, achtte spreker net noodzakelijk dat thans streng tegen Q wordt opgetreden. De eis was een maand gevangenisstraf. H., die het laatste woord had, her haalde zijn bewering dat de politie doelbewust op Bodde was ingereden en dat hem dit in hoge mate had geschokt. Hij ontkende de opzet tot beledigen. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Algemene Militaire Pensioenbond Op 8 September hield de afdeling Alkmaar van de Algemene Militaire Pensioenbond een drukbezochte verga dering in café „Centraal". De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en behan delde daarna de ingekomen stukken met als hoofdpunt de toeslag op pen sioenen. welke thans zal worden uit betaald en in het algemeen voldoe ning schonk. Hierna werd dooi de afgevaardigden verslag uitgebracht over de onlangs gehouden algemene vergadering van de Bond. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een opwekkend woord om naraat te blij ven. Burgerlijke Stand Geboren! Sijtske C d. van W. Goedhart en G. M. King'ma. - Eva B. M., cl van L. van Dijl en C. Boots. Pieter J.. z van M. de Rant en O. Deen - Elisabet' V' d. van E PenerUmnn en M. M. Fijma Getrouwd: Antoon J. Kersten en Grietjt Sclieffel. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De hertoging van Idaho ((alle leeftijden). Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Niet gewenst (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Frühling auf dem Eis (alle leeftijden)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Let's dance (alle leeftijden); Gul den Vlies, 8 uur: Chopin-avond door Theo van der Pas. HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Woensdag 12 Sept. v.m. 12.44 n.m. 1.25 Donderdag 13 Sept. 1.52 v.m. en 2.24 v.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 12.49 1.30 6.49 7.30 Donderdag 1.57 2.29 7.57 8.29 POLITIE-VOETBAL Dinsdagmiddag is er te Alkmaar een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de gemeentepolitie te Alkmaar en die te Den Helder. De Alkmaarders wisten met 10 te winnen. Enkele bedrijven uit Alkmaar en om streken zijn ook weer op de 57ste Utrechtse Jaarbeurs in de Croeselaan vertegenwoordigd. De heer Van Voorden te De Rijp is met zijn aardappelpootmachine verte genwoordigd door Agincore, Amster dam. De technische Borstelfabriek v.h. C. Bots, Alkmaar is er met borstels voor alle takken der industrie. De fa. Bruin Zonen, St. Pancras is vertegenwoordigd met stalinrichtin gen, hangend spoor, loopkatten, hooi, graan- en mesthijswerktuigen, en de heer G. Burger uit Heerhugowaard met sorteermachines, deelnemers aan de collectieve inzending van de vakgroep smederij. Damman's Pakking- en Rubbergroot handel N.V. te Alkmaar is vertegen woordigt met appendages, pakkingen, slangen, bedrijfskleding', moderne aan drijving. Hij is aileenvertegenwoordiger voor Nederland en Indonesië van Cross- ley Packings Ltd., Engeland. Deze brengt een gevlochten pakking in de handel, die officieel als een snufje ge lanceerd wordt op deze jaarbeurs. Het Engelse bed f heeft vijf jaar geëxpe rimenteerd, alvorens met dit resultaat te kunnen komen. Het is een pakking, die gebruikt kan worden voor afslui ting van stoom-, zuur-, loog-, lucht- en waterpompen, waarbij het door de mo derne techniek opgejaagde toerental, of de opgejaagde temperatuur of druk geen bezwaren meer opleveren. Eriks Pakking en Rubber te Alk maar is er met melkafsluiters, de fa briek van Draadproducten P. Kommer Co, Alkmaar, met draadmanden, bak ken en kratten voor intern transport en industrieverpakking en technische draadproducten en de C.V. Van Puyen- broek Zwemmer, eveneens te Alk maar, met langwerpige bussenspoelma- chine, yoghurtbakken, flessenkratten, ijsvriesvormen, kaasteemsen, enz. De langwerpige bussenspoelmachine is een snufje. Dit bedrijf leverde er reeds één proefexemplaar van aan een zuivelbe drijf in Loosduinen. Het voldoet daar uitstekend. De machine heeft een ca paciteit van 300 bussen per uur. Dit is een capaciteit, die de gebruikelijke ron de machines verre de baas is. Ten slotte zijn nog vertegenwoordigd de Zaadhandel en Zaadteelt van de L.T.B., Alkmaar, met zaden, zaaigraan en pootaardappelen, Gebr. Sterringa te Broek op Langendijk met electrische verwarmingsinstallaties in de stand van de Rijksnijverheidsdienst, en W. A. v. Zutphen te Heiloo met poederverstui vers. (Advertentie, Ing. Med.) „Het is duidelijk, dat deze verdachte niet in staat was een auto behoorlijk te besturen. Of h(j nu één of twee dan wel acht borreltjes heeft gebruikt doet daar om niet ter zake", aldus merkte de officier van justitie mr. A. W. Holsteyn gis termorgen op in zijn requisitoir tegen de 39-jarige bloembollenhandelaar D. van L. uit Sassenheim, die op 29 November in Heiloo een lichte aanrijding had ver oorzaakt, toen hij „onder de invloed" achter het stuur had gezeten. De kanton rechter had Van L. veroordeeld tot vier dagen hechtenis met ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. Mr. Holsteyn eiste in hoger beroep vier weken hechtenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. Hij "oegde hieraan toe, dat verdachte nog van geluk mocht spreken, dat zijn overtreding plaats vond vóór de invoering van de nieuwe wet, die dronken autobestuurders als misdadigers kenschetst. maar voetstoots aan, dat het tegenover gestelde het geval is". De officier; „U vergeet, dat de man onsamenhangend sprak en een sterke alcohollucht verspreidde". De verdediger betwijfelde ten zeerste of zijn cliënt inderdaad zo dronken was geweest als de getuigenverklaringen wilden doen geloven. Een enige uren na de aanrijding gehouden medisch on derzoek had uitgewezen, dat de man normaal sprak en handelde. Hoe kan iemand in een zo korte tijd zulk een volledige metamorphose ondergaan? vroeg pleiter zich af. Hij vond verder, dat ieder automobilist al is hij nog zo nuchter in een situatie kan geraken als zijn cliënt. Hoe vaak toch passeert men niet een file voertuigen. Van L. had toevallig pech, dat hij er niet in slaagde met zijn auto ti.ssen de andere wagens te komen. De uitspraak werd bepaald op 25 September. Gediplomeerde zwemmers Gisteravond was het in de Alk- maarse Overdekte een drukte van belang, als gold het de belangrijkste zwemwedstrijd van het jaar. Toch waren er ditmaal geen sterren van naam aan de start, maar voor de kleine deelnemers was het minstens even belangrijk. Een 124-tal candi- daten was opgekomen om onder het critisch oog van de examencommissie met aan het hoofd de heer Van der Grient de proeven van bekwaam heid af te leggen voor de verschil lende K.N.Z.B.-diploma's. Voor het zwaarste, 't zogenaamde C- diploma, slaagden alle zes candidaten t.w. Piet Koelemey, Marinus Mans, John de Jong, Barend Moermond, Dick Pool en Corn. Visser. 36 zwem mers waren opgekomen voor het di ploma „geoefend zwemmer", waaron der enkele bestuurderen van de ARB. Slechts één candidaat iriMst worden afgewezen. Voor het voorbereidend diploma slaagden 77 candidaten. Er werden 5 afgewezen. Ter afwisseling demonstreerde de ARB het reddend zwemmen, voor een deel aanschouwelijk voorgesteld in twee kostelijke pantomimes. Een DAW-meisje voerde enkele aardige sprongen uit van de 3 m.-plank. Tot besluit werd de waterpolowed- strijd DAWNereus gespeeld. Dit werd een zeer spannend partijtje. De Alkmaarders, die zonder Boxem uit kwamen en voor keeper Van Straa- ten eveneens een invaller hadden, wisten tegen de eerste klasser Nereus een verdienstelijk 77 gelijkspel te bevechten. Dat de spanning tegen het eind haast ondragelijk werd blijkt uit het feit, dat de stand vóór de rust 60 in het voordeel van DAW was In het restaurant van De Overdekte reikte de heer Van der Grient met een toepasselijk woord de verschil lende diploma's uit. Hij wekte dege nen, die nu het voorbereidende diplo ma behaalden, op, door te gaan voor het diploma „geoefend zwemmer". Met een woord van dank aan allen, die meewerkten dit examen tot een waar zwemfeest te maken, sloot de heer van der Grient deze geslaagde avond. Vier weken geëist in plaats van vier dagen Verdachte was op de bewuste dag, na een maaltijd in een Alkmaars restau rant te hebben gebruikt, tegen de avond weggereden. In Heiloo, ter hoog„ te van de St. Willibrordusstichting, reed hij naast een lange file voertuigen en slaagde er niet in tijdig uit te wij ken voor de van de andere kant na derende auto van de heer Van Buren. De wagens schampten elkaar. Een der passagiers, de heer P., die was uitge stapt om te kijken welke schade er was toegebracht, vertelde gistermorgen, dat toen hij naar de wagen van Van L. te rug wilde keren deze spoorloos was verdwenen. Op de Velser pont werd verdachte door de politie aangehouden. Van L. beweerde voor de rechtbank, dat hij zo geschrokken was van de aan rijding. dat hij geen moment meer aan zijn passagier had gedacht. De officier van justitie vond in deze houding een aanwijzing te meer, dat verdachte zich niet bepaald safe had gevoeld en ijlings was weggereden om moeilijkheden met de politie te voorkomen. De beide agen ten, die Van L. hadden aangehouden, waren positief in hun verklaringen, dat verdachte naar alcohol rook, een wag gelende gang had en onsamenhangend praatte. „Wat zei hij dan?" wilde de raads man mr. dr. C. Berkhouwer weten. Getuige: .Hij zei gedurig: Ik ben niet onken". Mr. Berkhouwer: „En dan neemt men VERLOF BURGEMEESTER Burgemeester Niele is tot 24 Septem ber a.s. met verlof afwezig. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de stichting Chris telijke Blindenhulp uit Amsterdam bracht in onze gemeente f 77.op. OPHALEN VUILNIS Nu het badseizoen is afgelopen, zal het ophalen van vuilnis, voortaan we der 2 maal in de week plaats hebben en wel op Dinsdag en Vrijdag. POSTDUIVEN NIEUWS Het was Zondag de tweede vlucht van de navluchten voor oude en jonge duiven. Over het algemeen verliep de vlucht zeer traag, de duiven lagen ver uit elkaar. De uitslag van deze vlucht was als volgt. De eerstbinnenkomende duif was van de heer C. Nieuweboer, verder waren nog van hem no. 5, 9 en 13. De duif van de heer Sassen kwam als no. 2 binnen. No. 3 en 10 was van J. F. Riteco; no. 4 en 16 van P. Riteco; no. 6 van J. Knegt; no. 7, 18 en 20 van A. Dootjes; no. 8, 11 en 19 van S. Knip; no. 12 van G. Klinkhamer; no. 14 en 17 van D. van Braam; no. 15 van S. Haas en de overduif was van J. Knegt. PSEUDO-VOGELPEST In De Rijp is opnieuw voor de zes de maal in een maand tijds een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Aangetast is thans de hoenderstanel van de heer P. Boots met het gevolg, dat 60 jonge hanen en 22 kippen ver nietigd moesten worden. De ledenvergadering van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling was zeer goed bezocht. Onder leiding van de heer N. Ma- jolée werd het winterprogramma be sproken waarover wij reeds de vorige week uitvoerig berichtten. De leden waren nog in de gelegen heid bepaalde wensen naar voren te brengen. Over het algemeen was men meer dan tevreden over het werk van het bestuur. Aan het tweede gedeelte zou men nog toegevoegd willen zien een lezing over wijsbegeerte. Ook kwam- weer de wens naar voren om een natuurhistorisch weekend op Texel te organiseren. Dit zou dan voor de derde maal zijn. De leden werd verzocht als sur prise voor het bestuur bij het 5-jarig bestaan het ledental tot ver over de 200 op te voeren. Daar mej. N. v. Erkelens om druk ke werkzaamheden als secretaresse heenging, werd in haar plaats be noemd de heer G. C. Donia die reeds in het Instituutwerk een vooraan staande plaats innam. Mej. v. Erkelens blijft echter bestuurslid daar de heer Chr. ter Buurkes zijn plaats heeft af gestaan. Uitvoerig werd gesproken over het voorstel van het Centraal Bestuur om zeer drastisch de contributie te verhogen. Algemeen was men voor verhoging omdat het huidige werk meer eist. Men wil echter niet zover gaan als het C. B. Een voorstel zal door het afdelingsbestuur geformuleerd wor den en ter behandeling op het con gres, wat op 11 November te Utrecht gehouden zal worden, aan te bieden. Ook deze vergadering toonde weer dat het Instituut leeft en diep veran kert is in een groot deel van de Hei- loose bevolking. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN Gevonden: rode portemonnaie, Lipssleutel met daaraan bevestigd staaflantaarntje, kinderportemonnaie met inhoud, jongensrijwiel, glacé da- handschoen, gouden trouwring, kinder- regencape, regenjasceintuur, Ierse set ter, ball-point, bruin lederen porte monnaie m. inh., Ierse setter. Verloren: Zilveren speldje (wa pen van Bergen), grijze (slangenleder) portemonnaie, inh. pl.m. f 2.00; gebreid damesvest (bruin met gele strepen), klein damesrijwiel, zwartgelakt, grijze damesmantel (kort model), gebloemde wollen shawl, witte haarstrik, rode por temonnaie met ritssluiting, inh. pl.m. f 40.00, ceintuur van regenjas (groen), zakmes, rood breiwerkje, één paar la ge zwarte kinderschoenen, maat 20. KOOKDEMONSTRATIE VOOR PLATTELANDSVROUWEN Maandagavond kwamen de Plattelands vrouwen van de afdeling St. Pancras voor de eerste keer na de vacantie bijeen. Mej. Vis hield deze avond een inleiding over hygiëne, waarna ze een demonstratie gaf met Duyvisartikelen. Verschillende dames ontvingen een kookboekje. Voor de vol gende vergadering staat een lezing over kanker op het programma. Spreker is dr Van Hesteren. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op Vrijdag 28 September te Alkmaar in perceel Luttik Oudorp 11. VERKOCHT Het perceel Westerstraat 104 van de heer Berghuis, is in eigendom overgegaan aan de heer Baas, fabrikant te 's Graven- hage, die dit perceel zelf zal betiekken. CURSUS E.H.B.O. Binnenkort zal een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken worden gegeven o.l. van dr Manjoero uit Langedijk. De cursus zal worden gehouden in het gymnastieklokaal van de voormalige openbare lagere school. DE THUISWEDSTRIJDEN De voetbalvereniging BOL te Broek op Lan gendijk zal haar thuiswedstrijden dit seizoen spelen op het terrein van Vrone in St. Pancras.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2