Iedere Alkmaarder lid van de 8 October- vereniging Gepensionneerden bespraken de nieuwe toeslagwet Gezamenlijk feeslvieren beiekent gezamenlijk de kosten dragen wei tevreden, maar nog sionneerden brengt en besprak hierbij Stadgenoot gewond bij aanrijding op Afsluitdijk AGENDA Kwart eeuw cultureel werk voor de socialistische beweging Het begon met veertien centen Stericilwerk P.O.A. n.v. Payglop F de werkwijze kwam weinig veran dering. Er werd een winterprograra- ma opgesteld van lezingen over poli tieke, culturele en andere onderwerpen. Ook werd er samenwerking gezocht met de Volksuniversiteit, en in de zo mermaanden werden excursies ge maakt. A FINE TRADITION Another Fine Tradition GEZONDE SLAAP DIT /O./Mrs/in§\4t\ Laat van Alkmaar opnieuw de victorie beginnen Er is één dag in het jaar, dat Alkmaar zich van alle steden van ons land onder scheidt door een karakteristieke feestviering, dat is de achtste October, de dag die alweer met rasse schreden nadert. Ook Leiden en Groningen hebben hun ontzetdag, maar hoewel die dag daar ongetwijfeld enthousiast gevierd wordt, mist hij het intieme karakter dat de 8-Octoberdag in Alkmaar zo algemeen be kend heeft gemaakt. Nergens in heel ons land vindt men op een jaarlijkse gedenkdag zo'n geest van saamhorigheid, nergens is de bevolking als het ware plotseling één grote familie geworden, mensen, die trots zijn op hun vaderstad en dat laten blijken door een eensgezinde feestviering en het tooien van straten en pleinen. De vlaggen wapperen, overal zijn bloemen in allerlei kleuren. De ene wijk is al mooier dan de andere, het floodlight beschijnt onze fraaie gebouwen, de straten zijn vol drommen vrolijke feestgangers, overal is muziek en het kermisterrein biedt tot laat in de nacht velerlei vermakelijkheden. Door samenwerking kan iets goeds worden verkregen HOEVEEL steden zullen er in ons land zijn, die als Alkmaar een eigen volkslied hebben? Wij herinneren ons nog hoe de burgemeester van Den Hel der, die onze stad eens op 8 October bezocht, min of meer verbaasd stond te luisteren toen burgemeester en wethou ders met wie hij de feestviering mee maakte het „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord?" zongen. „Zingt u nu eens het volkslied van Den Helder, burgemeester", zei een van de wethouders, maar de burgemeester zweeg, niet omdat hij geen goed zanger was, maar omdat Den Helder geen eigen volkslied heeft en hij het dus ook niet kon zingen. DIE feestviering op 8 October is al tijd iets bijzonders geweest. Nergens leeft de gehele bevolking zó mee, nergens vindt men op een feest dag zó'n grote eensgezindheid, nergens hebben mannen en vrouwen, die elkaar misschien dagelijks zonder groeten voor bij lopen, juist voor die éne dag met elkander beraadslaagd en moeite noch kosten gespaard om hun straat, hun plein, hun gracht of hun wijk te ver sieren. Het is kenmerkend voor de geest van Alkmaars bevolking. Er zijn waarach tig uit onze geschiedenis en zeker uit die van de laatste halve eeuw wel belangrijker dagen te herdenken dan onze bevrijding van het Spaanse juk, maar het is net of de gedachte aan die latere gebeurtenissen ons in Alk maar min of meer koud laat en zelfs de nationale feestdagen worden zelden of nooit gekenmerkt door een zó grote samenwerking als juist die éne dag, op de achtste October. DAT is voor een zeer groot deel te danken aan de actie van onze voortref felijke 8 Octobervereniging, waar de mannen zitten, die ieder jaar weer op nieuw bergen werk verzetten om Alk maars ontzetherdenking tot een glori eus feest te maken. De actie van weinigen is op zo'n dag niet voldoende. De gehele bevolking moet van haar medeleven getuigen en dat doet zij dan ook elk jaar weer op een wijze, die algemeen slechts waar dering kan vinden. Maar er is een andere kwestie, die daarbij niet onvermeld mag blijven. „Geld is de zenuw van de oorlog", zegt een oud spreekwoord, maar geld is ook de zenuw van de feestviering. Zonder geld kan er niets gedaan worden en nu is de 8 Octobervereniging niet gewend met de hoed rond te gaan en te bede len, maar zij moet er toch op kunnen rekenen, dat haar belangeloos werk door de burgerij zoveel mogelijk ge steund wordt. DAT kan men niet alleen doen door aan die feestviering daadwerkelijk mee te werken, maar ook door lid te zijn of te worden van de 8 Octobervereniging. Er zijn mensen en zij zijn helaas in Alkmaar in groten getale aanwezig die allereerst vragen: wat krijg ik voor mijn geld? Wanneer er in een jaar niet een extra verrassing aan vastzit, een cabaretvoorstelling bijvoorbeeld, of een andere attractie, dan geloven zij het wel. Dan vieren zij het feest gratis en dat is natuurlijk heel goed mogelijk, omdat alles zich vrijwel op straat af speelt. maar het is" niet fair tegenover de kleinere groep, die niet alleen ge zorgd heeft, dat er op gepaste wijze ge feest kan worden, maar ook. dat de be volking iets wordt geboden, dat de toets der critiek in alle opzichten door staan kan. Men moet niet gratis profi teren van andermans werk en op an dermans kosten genieten. Juist op een dag van verbondenheid als de 8e Octo ber moet men één ziin. ook als het er omgaat gezamenlijk de kosten van de feestviering te dragen. IN 1939 was de 8 Octobervereniging door de lauwheid van velen vrijwel dood en dreigde de feestviering op die dag voorgoed te verdwijnen. Toen zijn er enige jongeren geweest, die het gevaar gekeerd hebben door een hernieuwde actie, die huis aan huis leden hebben geworven en hen, die be dankt hadden opnieuw als lid hebben ingeschreven. Zo is het ledental in die tijd verrassend snel gestegen en opge lopen van 900 tot niet minder dan 4500. Natuurlijk zal hieraan niet vreemd geweest zijn, dat er in die tijd avond aan avond cabaretuitvoeringen werden gegeven, want zodra men weet, dat men voor zijn geld iets krijgt, dat een ander moet betalen, is men er in den regel gauw bij om zich als lid op te geven. ONGETWIJFELD zou de beste ma nier om het ledental, dat nu weer terug gelopen is tot een goede tweeduizend, snel omhoog gaan als er weer derge lijke cabaretavonden in het vooruitzicht gesteld konden worden, maar dat is helaas niet meer mogelijk, want alles is zó duur geworden, dat dergelijke bonte avonden niet meer te betalen zijn. Nog steeds zijn er gelukkig enthou siasten, die geen moeite en kosten ont zien om Alkmaar op die dag goed naar voren te laten komen en er zijn talrijke stadgenoten, die de vereniging hun ge hele leven trouw gesteund hebben. Maar de tijden zijn veranderd, de deelnemers aan de optocht geven hun tijd en moeite met genoegen gratis, maar de muziek moet betaald worden én dat is niet weinig. Een feest zonder muziek is niet denkbaar maar wij zou den onze corpsen toch op het hart wil len drukken hun rekeningen op een dag als deze zo klein mogelijk te maken. Hoeveel duizenden kinderen lopen er jaarlijks niet in de lampionoptocht mee. Vaders en moeders verheugen zich over het enthousiasme van de kleinen, maar bedenken zij ook wat dat alles kost en zijn zij bereid, door zich eenvoudig als lid der vereniging op te geven, de kos ten en lasten naar vermogen mee te helpen dragen? ALLEN, die uren met de optocht rondgaan hebben behoefte aan een klei ne verfrissing, maar de 8 Octoberver eniging kan dat voor 400 mensen on mogelijk betalen. Is het niet mogelijk, dat de caféhouders van Alkmaar de hoofden eens bij elkaa steken en deze belangeloze medewerkers b.v. bij de Muziektuin eens een kleine verfrissing aanbieden? En zo zijn er nog zoveel dingen, waar men door algemene samenwerking nog zoveel tot een prettige feestviering zou kunnen bijdragen. Natuurlijk streeft men er naar aan de leden iets meer te kunnen bieden dan aan hen, die eenvoudig langs de kant van de weg staan. Zij hebben re ductie bij het kerkconcert en gratis toe gang tot het vuurwerk. Zij zullen ook over korte tijd gratis toegang hebben tot de filmavonden, waaraan de hier bestaande smalfilmclub „40 plus" haar belangeloze medewerking verleent. Overal in de stad zullen leden dezer vereniging op 8 October filmen en de kans is daardoor natuurlijk zeer groot, dat men zelf ook op de film staat wat de leden der vereniging met eigen ogen zullen kunnen bekijken. WIJ zullen dezer dagen een exposé van de komende gebeurtenissen geven. Zij verschillen niet zoveel van die van andere jaren, maar er is ditmaal als grootste attractie een optocht van niet minder dan 12 wagens met 24 groe pen en een vijftigtal paarden, een optocht waaraan niet minder dan 400 mensen medewerken en die dit jaar een opera-optocht zal zijn. Van de meestbekende opera's zullen markante gedeelten op praalwagens ip beeld gebracht worden en alle operette verenigingen alsmede de 'leden van alle toneelverenigingen hier ter stede zul len daaraan belangeloos hun medewer king verlenen. Er zijn weer gymnastielcdemonstra- ties, ér is een lampion- en een kinder optocht. er is een kerkconcert, er is een prachtig vuurwerk en een aantrekke lijke kermis. Alkmaar zal weer als van ouds kunnen feesten, maar laat de saamhorigheid zich niet beperken tot het gezamenlijk versieren, maar ook tot uiting komen in een algemeen lid zijn van onze aloude 8 Octobervereniging. Wij praten tegenwoordig veel over vrijheid en wij erkennen die als het hoogste goed, maar bij woorden mag het niet blijven. Op de dag, dat wij onze vrijheid herdenken, op de dag dat Alk maar geheel ons land toont hoe trots het er op is, dat van hieruit de victorie is begonnen, moeten wij ook bedenken, dat wij gemeenschappelijk de kosten dezer herdenking moeten dragen. Het lidmaatschap der 8 Octobervereniging kost maar f 1.50 per jaar, werkelijk geen bedrag waarvoor men krom zal moeten liggen. Men kan zich daarvoor opgeven bij de penningmeester, de heer W. Hartong van Ark, Langestraat no. 1, een nummer dat gemakkelijk te ont houden is. Cnige jonge enthousiasten zullen waarschijnlijk, evenals vroeger, huis aan huis nieuwe leden zien te werven. Behandel hen met de eerbied, die men kan hebben voor mensen, die een goede zaak belangeloos dienen en er hun vrije tijd en moeite voor geven en beloon hen met de toezegging van een lidmaatschap. Er zullen waarschijnlijk uit het Po lygoonarchief enige films worden op gevraagd waarop de feestviering van vorige jaren is vastgelegd. Ook deze films zullen aan de leden vertoond worden en het zal interessant zijn eens na te gaan hoe men hier vroeger ge feest heeft. Er zijn nog diverse andere attracties in overweging waarover wij vóór de feestdag het een en ander zullen ver melden. Dit artikel heeft alleen ten doel onze stadgenoten op hun morele plicht te wijzen om lid van de in grote moei lijkheden verkerende 8 Octobervereni ging te worden. Als men er in kan sla gen het ledental weer op 4500 te bren gen zullen de feesten nog een geheel ander karakter kunnen krijgen. En die kant zal het uit moeten. Van Alkmaar begon de victorie. Laten we het niet alleen zingen, maar ook tonen, dat wij er een kleinigheid voor ever hebben om dit--merkwaardige feit gezamenlijk te vieren. De penningmeester staat als het ware dag en nacht gereed om de namen van nieuwe leden te noteren. Hij is ook telefonisch te bereiken op no. 3107 en hij vindt het helemaal niet erg als hij zijn eigen werk even met rust moet laten om een nieuw lid van de 8 Oc tobervereniging te noteren Laat 1951 het jaar zijn waarop dc victorie ook weer voor deze zo bij uitstek Alkmaarse vereniging kan be ginnen. Wie nog geen lid van de 8 October vereniging is, of wie lid geweest is. maar zich in een ogenblik van onbe dachtzaamheid liet schrappen, lope dezer dagen even naar de Langestraat of neme de haak van de telefoon. Hij zal ervaren met hoeveel voldoening hij dan die haak weer ophangt. Want elke goede daad vindt haar beloning aller eerst in zich zelve en de gedachte, dat men iets goeds heeft gedaan is er altijd nog de oorzaak van geweest, dat men zich gelukkig en tevreden gevoeld heeft. I II de bijzondere toeslag voor de gepen- lang niet voldaan In de bovenzaal van café Tom was gistermiddag een groot aantal leden van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden, afdeling Alk maar en omgeving bijeengekomen, ten einde in de daar gehouden huishoude lijke vergadering enkele nieuwe be stuursleden te kiezen en te luisteren naar een nadere toelichting op bet tn Juli door de Tweede Kamer aangeno men wetsontwerp 2190, aangaande de verhoging van de bijzondere toeslag voor gepensionneerden. Nadat de voorzitter van de afdeling, de heer G. Govers, een inleidend woord had gesproken en een overzicht had gegeven van de strijd, die door de ge zamenlijke bonden van gepensionneer den was gevoerd om de verhoging er door te krijgen, waarbij hij ook dank bracht aan de Kamerleden, die de ac tie hadden gesteund, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuwe secreta ris, ter vervanging van de heer J. Straus uit Heiloo, die voor deze func tie had bedankt. Zonder hoofdelijke stemming werd de heer J Graven uit Heiloo, die tot dusver als tweede se cretaris optrad, thans tot eerste geko zen. Als zevende bestuurslid werd zon der hoofdelijke stemming gekozen de heer G M. Schouten uit Alkmaar. Hieron gaf een der bestuursleden, de heer J. Langhorst uit Alkmaar, voor een zeer aandachtig gehoor een uit voerig overzicht van hetgeen de wet op talrijke gevallen van toeslagverlening. Na hem voerde de heer G. Eekhof uit Amsterdam, lid van het hoofdbestuur van de bond het woord. Deze roerde eveneens verschillende punten van het wetsontwerp en zijn mogelijke gevol gen aan. De algemene indruk was. dat er thans inderdaad en eerste stap op de goede weg is gedaan en dat de ge pensionneerden. zoals de voorzitter zich in het begin had uitgedrukt, wel tevre den zijn. maar nog lang niet voldaan. De voornaamste bezwaren, welke men tegen het wetsontwerp heeft, zijn de beperking van twintig procent voor de laatgste pensioenen en het ontbreken van de opheffing van de ongemotiveer de verschillen tussen de pensioenen van voor 1 Januari 1947 en die van daarna welke sterk in het nadeel zijn van de oude pensioenen. De bonden van gepensionneerden zullen blijven strijden om ook deze gebreken opge heven te zien. Bij de rondvraag maak ten verschillenden van de gelegenheid gebruik om nadere inlichtingen te vra gen. NAJAARSEXAMEN ZWEMONDER WIJZER (ES) De najaarsexamens voor het behalen van het diploma als Zwemonderwij zerfes) van de Kon. Ned. Zwembond zullen in de periode van 15 October tot 15 November 1951 in verschillende steden van ons land worden gehouden. Zij. die aan deze examens wensen deel te nemen, dienen zich vóór 1 Oc tober te wenden tot het bureau van de K.N.Z.B., Ger. Doustraat 20, Utrecht. In Schermerhorn is men begonnen met de restauratie van de uit het midden der 16de eeuw daterende kerk. Ook de twee zogenaamde „de Ruyterscheep- 'ies", historische modellen van het admiraalschip van Michiel de Ruyter, die lange tijd in de kerk hingen, zullen •■'grondig worden opgeknapt. De zeiltjes zijn vergaan en het houtwerk moet eveneens worden nagezien. Dit gaat nu gebeuren in het Scheepvaartmuseum te Amsterdam. Gistermórgen tussen vijf en zes uur is de heer T. Leeuwenkamp van het Kwakelpad te Alkmaar een ernstig on- geluk overkomen toen hij met zijn Volkswagen op de Afsluitdijk tegen een juist van een parkeerplaats weg. rijdende vrachtauto met dorsmachine botste. Men meent te weten dat de wegrijdende au'o onverlicht was. De Volkswagen werd geheel vernield en is later op de dag naar Alkmaar ge sleept. De heer T. Leeuwenkamp moest worden overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Harlingen, waar bleek dat hij er met een hersenschudding was afgekomen. ZATERDAG Rcx Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden! Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: That midnight kiss (tot 14 jaar onder gelei de); Cinema Americaïn, 7 en 9.30 uur; Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Haviksnest (13 jaar)Canadaplein, 3 en 8 uur: circus Bever jubileert; Gulden Vlies, 8 uur: Kleinkunst-ensemble Kees Stet. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, *7 en 9.30 uur; Canadaplein, 8 uur: circus Van Bever jubileert; Gulden Vlies, 8 uur: Operette „Das gibt 's nur einmal". MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 3 uur. Rex Theater: 2.30 uur matinee; Canadaplein, 8 uur: circus Van Bever jubileert (laatste voorstelling). HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Hoog Laag Zaterdag 15 Sept. 3.27 v.m. en 3.53 n.m. Zondag 16 Sept. 4.09 v.m. en 3.53 n.m. Maandag 17 Sept. 4.47 v.m. en 5.08 n.m. TE CAMPERDUIN Zaterdag 3.32 5.58 9.32 9.58 Zondag 4.14 4.37 10.14 10.37 Maandag 5.02 5.13 11.02 11.13 De Land- en Tuinbouw tentoonstelling De jaarlijkse Land- en Tuinbouw tentoonstelling zal Woensdagmorgen 26 September geopend worden door de burgemeester. De openingsplechtigheid heeft om 8.45 uur plaats in café „Marktzicht" van de heer E. J. Beemster, voorheen café Bos, op het Waagplein. Doktersdiensten Zondag 16 September zijn beschikbaar de huisartsen dr. J. F. Nijman, Oude gracht 283 (tel. 2384) en dr. J. Lourens, Oudegracht 291 (tel. 2892). Te beginnen met hedenavond 8 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek De Bever, Emmastr. 36. GROTE KIPPENEIEREN In de tuin van de woning van Dick Schrieken, Kooimeerlaan 16, scharrelen twee kippen rond; Hollandse blauwe, zoals hij ons verzekerde. Een van de twee blijkt tot uitzonderlijke prestaties in staat te zijn, want deze kip légde in korte tijd drie maal een ei dat zwaar der was dan een ons. Dick toonde ons gisteren twee van deze eieren, die resp. 105 en 106 gram wogen. Instituut voor Arbeidersontwikkeling jubileert Grepen uit de historie der afdeling Alkmaar ^yANNEER op 22 September de leden van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling en van de geestverwante organisaties in het Gulden Vlies bij een zijn, zullen zij een avond meemaken, die in zekere zin valt buiten het bestek van het eigenlijke Instituutswerk voor deze winter. Wel is een uit voering van het Ballet der Lage Landen niet iets, dat de Instituutsleden ont houden pleegt te blijven, maar de viering van een zilveren jubileum komt niet dagelijks voor. De afdeling Alkmaar van gezegde organisatie viert dan n.l. haar vijf-en-twintigjarig bestaan. Zij heeft gemeend, dit te moeten doen op een wijze, die overeenkomt met haar culturele taak en met haar plaats in het verenigingsleven in deze gemeente. JJIGENLIJK begon het al eerder dan algemeen wordt aangenomen, dit ontwikkelingswerk in socialistische geest. Veel gegevens zijn er niet meer over op te diepen, daar het archief Van het Instituut tijdens de bezetting ver loren is gegaan. Uit wat er nog te vin den is blijkt, datreeds in de zomer van 1923 een commissie ontstond, sa mengesteld uit drie vertegenwoordigers van de S.D.A.P. en drie van de Alk maarse Bestuurdersbond. Deze wilde het ontwikkelingswerk ter hand nemen en werd dan ook de Centrale Commis sie voor Arbeidersontwikkeling ge doopt. Zij bestond voor het eerste jaar uit J. Burger, voorzitter, J. Koopal. secretaris, L. Roet, penningmeester, mej. Jannie Westerhof, F. Dekker en W. J. Bulens, leden. Eigen geldmidde len had ze niet. De samenwerkende or ganisaties verleenden elk een klein kas- voorschot voor de rest moest ze het maar zien te redden met wat haar avonden opbrachten. Na wat zoeken en tasten vond de commissie haar vorm. Begonnen werd met de organisatie van een paar kunst avonden o.m. traij de bekende to neelspeler en voordrachtkunstenaar J. Sternheim voor haar op met een inlei ding over Multatuli daarna kwamen ook politieke en .andere onderwerpen aan bod. Het Instituut ontstaan J7EN paar jaar was de commissie op deze wijze werkzaam. Over het succes van haar avonden mocht zij over het geheel genomen niet klagen. De belangstelling ervoor was zeer bevre digend. Wel leverden zij een flink te- als programma's, convocaties, bestekken, circulaires, verslagen, etc. (Advertentie, Ing. Med.) kort op, maar dat werd door de samen werkende organisaties bijgepast. Toen kreeg het werk een nieuwe vorm. Begin 1925 stichtten de S.D.A.P. en het N.V.V. een organisatie, die in zonderheid het scholingswerk ter hand zou nemen: het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. In tegenstelling tot de Centrale Commissie werd dit een zelfstandige organisatie op basis van het persoonlijke lidmaatschap. Deze be gon haar werk het eerst in Amsterdam, maar weldra werden ook hier ter stede stappen ondernomen, om tot de stich ting van een afdeling te geraken. Be stuurdersbond en Partijafdeling riepen een vergadering bijeen in Centraal, waar Koos Vorrink als spreker optrad. Deze had in zoverre succes, dat er zich 62 leden en drie donatrices opga ven. Veertien dagen later, op 30 Juni 1925 werd doprichtingsvergadering gehouden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Burger, voorzitter, P. van der Berg, secretaris. K. Hoogen- boom, penningmeester. Heertjes, Van der Vliet Tomassen en Schwantje. be stuursleden. De afdeling begon met., veertien cc it aan kasmiddelen, het restant van de bezittingen der Centrale Commissie Voor de groei van de afdeling was dit overigens geen belemmering. Na enkele maanden waren er reeds 178 le den en 23 donateurs. Het werk Naarmate de landelijke organisatie meer taken aanvatte, breidde ook het werk van de afdeling zich uit. Zo ont stond er in Alkmaar een Natuurvrien denclub de naam spreekt voor zich zelf -T die al ras een bloeiend onder deel werd. De Arbeidersavondschool werd opgericht; ze bestaat thans nog. Een plaatselijke kaderschool verdween na enkele jaren weer. Of er geen be hoefte aan bestond? Het was ook wel eens moeilijk, de nodige leerkrachten te krijgen. De bezetting deed het Instituut uit de openbaarheid verdwijnen. Nauwe lijks echter was de vijand verdwenen, of het werk werd weer opgenomen. De slag bij Arnhem Ter gelegenheid van de zevende herdenking van de Slag om Arnhem, heeft onze oud-stadgenoot, de heer Jan H. de Groot, die thans in de Gelderse hofdstad woont, een declamatorium geschreven in de Engelse- en Neder landse taal, geti'eld „De Brug". Dit declamatorium zal Maandag pn- der auspiciën van het Arnhemse Air borne Comité in samenwerking met het Nederlands Oorlogsgraven Comit in ..Musis Sacrum" te Arnhem worden opgevoerd en van 8 159.15 uur n.m. I door de VARA over Hilversum I wor-| den uitgezonden. De winkelweek Verschijning van het speciale nummer. De contactcommissie verzoekt alle 'deelnemers, die in het speciale nummer van de winkelweek zullen adverteren, er voor te zorgen, dat de tekst voor de advertenties uiterlijk Woensdagmorgen vóór 12 uur bij de drukker is. Een goede verzorging van dit num mer en de grote oplaag vereisen veel tijd. MOTORRIJDER SLIPTE Gistermiddag om één uur slipte een motorrijder, die van de St. Laurens- straat naar de Nieuwesloot reed, in de bocht en botste daardoor tegen een personenauto aan. Beide voertuigen werden beschadigd. (Advertentie. Ing. Med.) Kern ervan bleven lezingen en excur sies, alsmede het scholingswerk. Ten aanzien van de organisatie van lezingen bestaat er in de laatste jaren een zeer hartelijke samenwerking met de Ned. Reisvereniging, de Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, de Volksuni versiteit en de Natuurhistorische Ver eniging, alle alhier. Toneelavonden Sinds een paar jaar onderneemt de afdeling samen met de A.B.B. een ex periment, dat zich in een behoorlijk succes mag verheugen. Nu al voor de derde maal wordt in de komende win ter een reeks toneelvoorstellingen 'ge geven, waaraan de beste gezelschappen meewerken. Om een zo breed mogelijke kring van mensen te bereiken, is bij herhaling de aandacht van personeels verenigingen van diensten en bedrijven gevraagd. Ook daar is de belangstel ling zeer groot. Voor het komende sei zoen staat bovendien een concert van de H.O.V. op het programma. Nu de eerste naoorlogse moeilijkhe den zijn overwonnen, leidt de afdeling met haar ruim 220 leden een bloeiend bestaan. Het feest vsn 22 September bakent een periode af. Maar het is te vens een begin van een nieuwe, waarin het werk voor de schoolse ontwikke ling en de culturele vorming van de dem. soc. arbeiders met niet minder élan zal worden voortgezet dan waar mee het eens is begonnen. MERK/1 Comfort-, ■UW WAARBORG (Advertentie, Ing. Med.) Deze matrassen zijn steeds voorradig bij de FIRMA MEIJER ZOON, Langestraat 7 - Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2