LAATSTE NIEUWS en wmgeving A.V.R.O.'s wi ntertournee startte in Alkmaar SLCKMANN Prachtig herstel van Schoorl „MANJEL AGENDA R.K.A.F.C. 2 Het bestuur van de L.G.C. vergaderde De rode kool-regeling Onverdiende nederlaag van Alkmaar £te nieuwste ï$AiZ! E. H. HOFSTEDE w LIKEUREN Firma TH. KRAAKMAN ZOON, B Samenzwering tegen Sjah van Perzie? Hoornse vissers redden een sleepboot DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 De Avro vond gisteravond in het Gulden Vlies een bijna geheel bezette zaal bij haar eerste voorstelling van het programma in de nieuwe winter- tournee. De als steeds volijverige voorzitter van de Avro, de heer De Clercq, was natuurlijk aanwezig om allen namens de Avro van harte welkom te heten. Men was ditmaal in Alkmaar gestart, niet alleen omdat van deze stad de „Victorie" begon, maar ook omdat de Avro in deze stad en verre omgeving zo vele vrienden had. In 't bijzonder vestigde spr. de aandacht op de komen de televisie-uitzendingen, waarmee de Avro op Vrijdag 3 October hoopt aan te vangen. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat deze avond de eerste zou mogen zijn van een reeks succesvolle avon den, gaf spr. de leiding verder over aan Jan Boots enz. Jan van Ees heeft voor de Avro- tournee een speciaal spel geschreven: Het mysterie van de dodende schaduw, welk spel in vlot tempo werd opge voerd, met snel wisselende decors, bij zonder spannende avonturen en met uitstekend spel van de actrice Eva Jan sen als Ina, Matthieu van Eysden, Piet Urban, Robert Sobels enz. Het was voor de aanwezigen natuurlijk een gro te voldoening, de personen, wier avon turen zij zo vaak aan de luidspreker hadden gevolgd, thans in „levenden lij ve" op 't toneel in een zeer spannend spel in actie te zien. Het Schaduw- mysterie zal nog vele malen door hon derden gevolgd worden. Er werd uit stekend gespeeld en de verrassingen waren vele. De wisseling der taferelen geschiedde vlot, en Paul Vlaanderen beheerste steeds de situatie. niet zó veel geld uit. Ik koop morgen 'n MANTEL, zo'n pracht wintermantel bij HILCKMANN en houd er geld van over voor een mooie japon of regenmantel". „Billijk Man" Langestraat 23, Alkmaar (Advertentie Ing. Med.) JUBILARIS GEHULDIGD Hedenmorgen werd aan de chocolade fabriek van de firma Ringers de heer G. A. de Leij gehuldigd, die 40 jaar in het bedrijf werkzaam is geweest. De jubilaris werd in de directieka mer met zijn familie door de voltallige directie en zijn collega's-bedrijfschefs gehuldigd. De heer H. Ringers sprak de heer De Leij toe. Hij zeide, dat het tot voor kort de gewoonte was de ju bilaris voor het voltallige personeel te huldigen, maar het is toch goed het vóór dien in intiemere kring te doen zodat enkele persoonlijke woorden kun nen worden gesproken. Spr. haalde herinneringen op aan de vroegere jaren van samenwerking en wees op een ra diohoorspel waarin een man van de oude stempel zijn gezag uitoefende door de lat. De jubilaris is als jongen in het bedrijf gekomen en daar opgevoed on der de toestanden van de oude stempel. De lat was afwezig, maar deze oude leermeester is toch onvermoeid aan 't werk gebleven. Daardoor heeft hij kun nen opklimmen tot zijn tegenwoordige positie van productiechef en heeft hij de vruchten van zijn arbeid kunnen plukken, wat zowel blijkt uit zijn ma teriële welstand als uit de grote waar dering die ieder voor hem heeft. Spr. bood daarna enige geschenken aan. Namens de chefs sprak de heer Vel- linga. Deze memoreerde de kameraad schappelijke wijze van samenwerken en wenste eveneens de jubilaris alle goeds toe, waarna hij een ets van Jan Ponsteljn en sigaren en bloemen voor mevrouw De Leij aanbood. De huldiging door en voor het per soneel zal in November plaats vinden op een grote feestavond in het Gulden Vlies. TIJDELIJKE LERAREN BENOEMD Bij beschikking van de minister van Onderwijs zijn wederom benoemd tot tijdelijk leraar aan de R.H.B.S. te Alk maar de heren B. H. Poppinga, Chr. D. van Dam en N. Akkerman. Een interessante afwisseling was het optreden van de „Amateurs", waarvan we noemen het orkest onder leiding van de heer Cornelissen het huisorkest van de Alkmaarse Jazz Society, dat zeer goed musiceerde, Truus Schot en Tom de Munk in goede operette-soli en duo's, de heren De Vries en Koo- men in conference en mevr. De Vries- Deutekom in haar kostelijke West- Friese voordracht. Alle amateurs had den veel succes. Tot slot werd nog een prijs uitgereikt aan de winnaar van de kleine amateurwedstrijd. De Avro is vlot gestart. Wij twijfelen niet of de navolgende rit door 't land zal even succesrijk zijn. Tegemoetkoming in studie kosten van het gemeente- personeel Door de grote uitbreiding van de taak der overheid is de vraag naar personeel zeer toegenomen zonder dat het aanbod van vakkundige krachten daarmee gelijke tred heeft gehouden. B. en W. menen, dat de gemeente thans ook voor de vakstudie van haar personeel belangstelling moet tonen, te meer daar de belangen van de open bare dienst daarmede gebaat worden. Bij het Rijk wordt de vakopleiding geheel voor rekening van het Rijk ge nomen. B. en W. zouden niet zover willen gaan en willen een regeling ma ken voor een bijdrage in de studie kosten en de noodzakelijke reiskosten. Zij hebben in hun ontwerp de bijdrage der gemeente gesteld op 50 procent voor hen, die kostwinnaar zijn en op 30 pro cent voor de anderen. Geen aanspraak bestaat voor het politiepersoneel, het Rijkspersoneel en zij, die ouder zijn dan 35 jaar, hoewel hiervoor een uit zondering mogelijk is. Voor boeken enz. wordt geen tegemoetkoming gegeven. Het college zal dan bepalen aan welke studie een bijdrage zal worden gegeven. Een en ander zal f 1500 per jaar kosten en het ligt in de bedoeling dan in te trekken de tegenwoordige regeling in zake het geven van toelagen voor het bezit van diploma's hoewel, zij die deze vergoeding reeds ontvangen, in het be zit daarvan zullen blijven. De personeelsbonden achten, met ver wijzing naar de ontwerp-regeling van het Centraal Bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van gemeen telijke personeelsaangelegenheden en met verwijzing naar regelingen in an dere gemeenten, een percentage van resp. 50 en 75 procent noodzakelijk. Wanneer dit niet mogelijk is zagen zij de bestaande diplomatoeslag-regeling liever gehandhaafd. Deze geeft aan spraak op een vergoeding van ten hoog ste f 200 per jaar voor het bezit van diploma's die voor de ambtsvervulling van waarde zijn te achten, maar heeft voor de meerderheid van het personeel geen betekenis. De meerderheid van het college acht de verhoging tot 50 en 75 procent on aanvaardbaar. Wanneer de ambtenaren niet minstens evenveel als de gemeen te betalen gaat het karakter van tege moetkoming te loor. De meerderheid handhaaft dus zijn voorstel en wanneer dit niet wordt aangenomen wil zij de bestaande regeling handhaven. De minderheid vindt de vermeerder de uitgave van weinig betekenis, te meer omdat dan f 1200 als diploma toeslagen zullen vervallen en stelt dus voor de percentages op 50 en 75 procent vast te stellen. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden); Har monie Theater, 8 uur: That midnight kiss (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Haviksnest. Gulden Vlies, 8 uur: Het vrije toneel met „Krakeel om het kasteel". Hotel „London", 8 uur: Demonstra tieve vergadering, spreker J. Hoog- carspel. WOENSDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden); Har monie Theater, 2.30 en 8 uur: That midnight kiss (14 jaar); Cinema Ameri cain, 2.30 en 8 uur: Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Haviksnest. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jubi leum-feestavond van Centr. Ned. Hen gelaars Verbond. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 18 Sept. vm 5.22 en nm 5.44 Woensdag 19 Sept. vm 6.00 en nm 6.19 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 5.27 17.49 11.27 23.49 Woensdag 6.05 18.24 12.05 0.24 Burgerlijke Stand Geboren: IJsbrand H., zv H. Bruijn en N. E. Lek Anna A. M., dv P. M. Bel en M. A. de Gruijter; Bernardina J. G„ dv A. J. Ravenstijn en A. J. M. van Tol; Liesbeth, dv J. H. Ooijevaar en J. Oostwouder; Cecilia M. E., dv B. J. Haring en C. M. Verberne. Gehuwd: Arnold van der Goot Maria D. L. A. Albert. Korea-strijders op thuisvaart Aan boord van het uit Korea thuis varende troepentransportschip met het afgeloste Nederlandse detachement der Verenigde Naties, bevindt zich onze stadgenoot L. P. Moes, Frieseweg 2, zo mede A. W. Tromp, Kerkplein 76 te Akersloot. Het schip wordt op 1 Oct. in ons land verwacht. De volledige passagierslijst ligt op ons kantoor aan de Voordam ter inzage. WERK GEGUND Behoudens goedkeuring van Ged. -Staten is het aanleggen van een aarden baan voor spooraansluiting voor in dustrieterrein Noord gegund aan de laagste inschrijfster de firma Kuiper en Leeuwenkamp te Petten voor een bedrag van f 64.540. Onder sirene-geloei werd de nieuwe brug welke de verbinding gaat vormen tussen Dieren en Doesburg, met behulp van grote kranen op zijn plaats gebracht. De brug, waarvan de kosten ongeveer 2.5 millioen gulden bedragen, zal omstreeks de jaarwisseling in gebruik genomen kunnen uiorderv. en MR. JANNO'S KINDERCIRCUS Het nieuwste op 't gebied van kinder amusement brengt Mr. Janno met zijn z.g.n. Kindercircus dat in Nederland grote bekendheid geniet. Het gehele programma is opgebouwd in 100 circus-stijl hetgeen de meest mogelijke variatie biedt, o.a. Toby en Co, Clowns, Internationaal Musical Comedie, Chi ta de Gorilla aan de vliegende trape ze. Klein Duimpje en de Reus, Hedy Dotza met haar Wonderkabinet en nog veel meer. Een programma, dat geen kind mag missen. Langs de Noordhollandse velden Hugo Boys en Nieuwe Niedorp aan de kop Goed werk van De tweede speeldag heeft de verwach tingen na het begin van vorige Zondag gewekt, ingelost, maar niet over alle linies. Grootschermer liet het lelijk lig gen, ook van Kolping Boys hadden wij iets beters verwacht. 1 A: Egmondia werd het in Uitgeest duidelijk gemaakt, dat men ook daar doelpunten kan maken. Drie maal werd de doelverdediger der badplaatsbewo ners gepasseerd, door de USVU-ers. De Zeevogels deden het beter en klopten de oudste Uitgeester club met 41. ODIZ herstelde zich tegen Knol lendam. RCZ behield het rechte pad te gen DREO, Beemster kon het tegen SVA niet klaren, met een 41 neder laag keerden zij terug. 1 C: Berdos won van Foresters, al was het met de hakken over de sloot- Koedijk slikte in Heerhugowaard-N. een bittere pil. Vijf maal vonden de Hugo Boys het net. N. Niedorp behaal de de tweede overwinning. Kaagvogels was tegen de club van Peereboom c.s. niet opgewassen. Van Alkmaar hadden we meer verwacht, na het goede begin. Kom groenwltten, zo komen jullie er niet. Schoorl verraste vriend en tegen standers, in de laatste minuut behaal de zij een keurige 10 overwinning op SRC. In 2 A: kwam Kolping Boys met de kous op de kop bij Jisp vandaan. Met een 51 nederlaag keerde zij in Oudorp terug. Berkhout heeft goede voorne mens. Nu behaalde zij weer een grote overwinning op Grootschermer. Pur- merland kwam aardig voor de dag te gen PSCK. St. Bavo verloor voor de tweede maal, nu thuis van WBSV. Westzaan schijnt een abonnement te hebben op een 21 nederlaag, nu in eigen huis tegen Zaanse Boys. Graftd ijk is nog niet op dreef. Nu werd er weer met 60 van RKSVS verloren. 2 C: Hollandia op bezoek in 't Zand nam de punten na een spannende strijd tegen Geel Zwart mee naar huis. Duin- randers zette de competitie slecht in. Een 61 nederlaag tegen Zeemacht is geen hoopvol begin. Een herstellend LSW klopte de Koog in Texel 15. Petten behaalde zijn tweede zege, nu De heer C. Wagenaar krijgi gouden medaille De voorzitter van het marktbestuur, burgemeester Schelhaas, zeide in zijn openingswoord, dat de resultaten van de vroege aardappelteelt niet ongun stig waren en dat ook de pootaardappelen goede prijzen hebben. De vroege, kooibouw geeft echter weinig reden tot tevredenheid en vooral de witte kool gaat momenteel slecht. Hij gaf het woord aan de veilingleider, tevens voor zitter van de L.G.C., de heer De Boer, die met een korte toespraak de heer C. Wagenaar de gouden medaille van verdienste van de L.G.C. overhandigde. Hjj zeide, dat het bestuur hiertoe is overgegaan omdat de Fa. K. Wagenaar, die pas haar 75-jarig bestaan heeft herdacht, zoveel heeft gedaan voor de ontwikkeling van de tuinbouw en de welvaart van deze streek. Burgemees ter Schelhaas sprak ook woorden van waardering voor het werk van de Fa. K. Wagenaar, waarvan de heer Wagenaar directeur is. Deze dankte voor de onderscheiding en verheugde zich erover, dat zijn werk waardering heeft ge vonden, waabij hij nog wees op het grote aandeel, dat de heer P. v. d. Molen in het werk van de fa. K. Wagenaar heeft gehad. duur Is het gebrek weinig invloed op de gemaakte prijs heeft. De heer Butter meende, dat wij, nu de hele regeling nog niet bekend kan worden gemaakt, beter de aanvoer enkele dagen kunnen stopzetten. De fabrikanten hebben voorraad voor enkele dagen, waarbij er nog heel wat onverkocht ligt. Het voorstel vond echter weinig ondersteuning. De heer Stenneberg verklaarde, dat het vorig jaar om deze tijd al 2500 va ten zuurkool verkocht waren en thans misschien 20. Uit een verslag van de heer K. de Boer over de uienteelt bleek, dat 33 cm. de beste rjjenafstand is voor zaai- uien en dat onkruid in uien goed be streden kan worden met verdund zwa velzuur. Het bezwaar is, dat 't niet in een gewone sproeier verspoten kan worden. Statutenwijziging. Utvoerig werd ingegaan op het voorstel van het D.B. om het heffen van een uittreegeld mogelijk te maken, terwijl bij ongemotiveerd uittreden 't aandeel in de ledenrekening aan de bond vervalt. Van de zijde van „de af delingen De Zuid en Het Kruis be stonden wel enige bezwaren, doch men kon ten slotte wel begrijpen, dat de grote bedragen, die de L.G.C. heeft moeten lenen, aansprakelijkheid en 'n vaste band noodzakelijk maken. Met de afd De Rijp L.T.B. zal in onder handeling worden getreden over het vrijwillig afstaan van hun deel in de ledenlening. Gaan zij daarmede ac- coord dan zou het D.B. willen voor stellen om geen uittreegeld van hen te vorderen. De heer De Boer gaf de inventari- satiecijfers van de L.G.C: vroege rode kool 47 ha., herfst rode 12, vroege gele 21, herfst gele 48, vroeg wit 16, herfstwit 89, succeswit 33, winterrood 156, wintergele 207, Deense witte 175, groene kool 140 bloemkool 17, andij vie 57, slabonen 30, uien 55, peen 9, bieten 12, witlof 59 ha. Vervolgens deelde hij mede, dat 110 wagons po ters zijn geveild, waarvan 90 wagons Eerstelingen en dat op aanvraag 50% voorschot kan worden gegeven op bij de L.G.C. geveilde pootaardappelen. Hij gaf bovendien het bestuur in over weging zich te beraden over de aan sprakelijkheid voor de in quarantaine gestelde voor export bestemde aard appelen De handel kan dit niet blijven dragen. Voor het volgend jaar zullen wij hiervoor een andere regeling moe ten maken. De omzet in Juni, Juli en Augustus bedroeg 1.187.505.66 tegen 1.502.505.66 in dezelfde periode van het vorige jaar. Besloten werd om we derom 25.beschikbaar te «tellen aan de comm. voor de Landbouwten toonstelling te Alkmaar. Medegedeeld werd, dat van de heer Kemmers van het C.B. uitvoerig antwoord is binnen gekomen op onze klacht tegen de vroege rode kool regeling. Na vrij uit voerige besprekingen stelde de voor zitter vast, dat, dank zij de kleinere uitplant en het openstellen van Enge land de doordraai niet is tegen geval len. Verschillende leden spraken hun ontstemming uit over het feit, dat, doordat er een klein overschot is, bijna de gehele oogst ver onder de kostprijs het land in gaat. Van 1 Juli tot 25 Aug. werden 130 wagons rode kool aange voerd, waarvan er 19 doordraaiden. Van geel en wit is in dezelfde periode practisch niets doorgedraaid De heer C. Duif en enkele anderen zouden het volgend jaar, als de toestand er weer zo somber zou uitzien, liever geen re geling van het C.B. willen hebben. De heer De Boer meende, dat dit wel eens niet mee zou kunnen vallen. Hij zei de, dat met ingang van heden de mi nimumprijs voor de witte kool op 3.50 is gebracht, dat echter de ver goedingsregeling nog niet bekend kan worden gemaakt omdat het bestuur van het C.B. hierover nog niet heeft beslist. Het ziet er echter niet best uit. Het bestuur is ontevreden over het feit, dat men dezelfde minimumprijs van het vorig jaar niet heeft kunnen handhaven Er is echter gebleken, dat de overheid bezwaren heeft tegen 't vaststellen van minimumprijzen op of boven de L.E.I.-prijs. De heer Slot verklaarde, dat onze vertegenwoordiger in het prod.fonds de zaak tot het einde toe heeft verde digd, doch het grote tekort van het vorig jaar stond een betere regeling in de weg. Het voorstel om de telers zelf dit jaar een regeling voor eigen rekening te laten uitvoeren, werd door de andere provincies niet aanvaard. Men klaagde ook over het doorsnijden van witte kool tegen rand. Er zijn mensen, die daar erg over vallen. De heer De Boer meende, dat dit altijd zo is als niet alle kool wordt verkocht daar het echter een verbor gen gebrek is tijdens de groei ont staan is de teler aansprakelijk. Het is slechts vreemd, dat wanneer de kool thuis met 31 op Texelse Boys. In een doelpuntenrijke wedstrijd bleef Flevo één goal sterker dan Dirkshorn. JVC liet zijn aanhang 6 maal juichen. Ooster end stelde hiertegenover slechts één doelpunt. In 3 A neemt SSV de kop. De uit wedstrijd tegen Zuiderwoude leverde 'n goede 41 overwinning op. Dat belooft wat te worden daar in Stompetoren. Oudendijk behaalde een stevige 51 overwinning op Oosthuizen. SDOB—WVSV werd 5—3. Ursem leed een kleine 10 nederlaag tegen St. Adelbert. Res. 1 A: Alcmaria 4 haalde de eerste punten binnen door OFC met 42 re kloppen. Purmersteyn doelpuntte er weer lustig op los. Nu moesten de Zaanlandia reserves er met 71 aan geloven. WFC won van IVV met 21. VolendamVVZ en ZFCRCZ kwa men met een gelijk spel uit de bus. Res. I B: In Res. 1 B zag Boys 3 hot Zaanse uitstapje beloond met een 42 zege op ZFC 6. Alcmaria 3, (dat vorige week in tegenstelling tot de berichten niet met 18 verloor, maar met 81 won van het derde Boys-elftal) stelde nu erg teleur tegen dé reserves v. GVO. Eén doelpunt verschil is wel niet veel. maar de punten zijn weg. Vitesse deed het beter: een 31 zege op QSC in Wormerveer is behoorlijk. KFC klopte KW. Zaandijk 3 deelde de punten broe derlijk met ZFC 5. Res. 1 C. De RKAFC reserves pas seerden één maal de Succes-doelman, net genoeg om beide punten naar de Kaasstad mee te nemen. Alkmaar 2 moet in haar nieuwe afdeling nog ac- clamatiseren, Nu werd weer van Scha- gen 2 verloren. HRC kraakte Westfrisia BKC herstelde zich tegen WW 2. ter wijl Helder 3 in Hoogwoud verloor. Res. 2 C: De reis naar Bakkum lever de Alcmaria 5 geen winst. Met een 5—2 nederlaag toog zijn huiswaarts. Meer- vogels trok tegen HSV aan het langste eind. Limmen gooide het met Zeevo gels op een accoordje 22. Uitgeest SVA werd 34. Berdos liet de eer aan USVU 5—1. Res. 2 D: RKAFC 3 kon het thuis te gen Kaagvogels 2 niet bolwerken. Met medewerking van haar eigen achter hoede werd het een 41 nederlaag. Oudesluis 2 wilde voor het eerste elf tal niet onderdoen. Een zwaar bevoch ten 32 overwinning tegen HRC 5 was het resultaat. ZAP 2 klopte SRC 2. Watervogels 2 stuurde Texel 2 met le ge handen naar bet eiland terug. Het gelijke spel van DTS 2 tegen Vios 2 viel enigszins tegen. Toen ongeveer tien minuten vóór tijd de zwak leidende scheidsrechter op on verklaarbare wijze na eerst naar het midden te hebben gewezen een doel punt van Alkmaar had geannuleerd en direct daarop de Vios-midvoor 'n „ge haaid" buitenspeldoelpunt scoorde, had de scheidsrechter verdere tegenstand van Alkmaar „doodgefloten". Het ge annuleerde doelpunt zou de stand op 23 voor Alkmaar hebben gebracht en uiteindelijk de overwinning betekend •hebben. Gezien het spel had Alkmaar daar het meeste recht op en de door ons verwachte verbetering van het spel peil na de eerste competitie-Zondag bleef in deze wedstrijd dan ook niet uit. De eerste vijftien minuten gaven een gelijk opgaande strijd. Alkmaar nam nadien een licht veldoverwicht en stel de de Vios-achterhoede voor lastige problemen. Succes kwam aan de ande re kant waar de midvoor van een mis verstand tussen Bakker en Duiveman profiteerde en zijn ploeg een 10 voor sprong gaf. De Alkmaar-aanvallen kre gen nu een gevaarlijker karakter en uit één hiervan wist de Vios-rechtsback op de doellijn staande niets anders te doen dan zich met het gehele lichaam op de bal te werpen, waarbij zijn doel voor 'n doorboring vrijwaarde. Het was echter uitstel van executie, want uit een vol gende aanval wist de Alkmaar-midvoor op prachtige wijze gelijk te maken. Door het te veel op de aanval spelen van A.-midhalf kreeg de midvoor van ae gastheren veel vrijheid van bewe ging; hij wist kort vóór de rust Vios op nieuw aan een voorsprong te helpen. Na de rust was Alkmaar overwegend sterker en aanval op aanval golfde op de Vios-veste af. Fraai combinerend be laagden de Alkmaar-voorwaartsen re gelmatig 't Vios-doel, maar de verdedi ging daar wist voorlopig stand te hou den. Men verwonderde zich er dan ook niet over dat linksbuiten Gerritsen een voorzet van rechts waarbij de bal over de hele lengte van de lat rolde en het veld insprong met 'n klein tikje de stand wederom op gelijke voet bracht. Na het bovenvermelde geannu leerde Alkmaar-doelpunt en het bui tenspeldoelpunt van Vios was Alkmaar zodanig gedeprimeerd, dat verdere te genstand onmogelijk was. In de laatste minuten wist Vios haar voorsprong te vergroten tot 42 en kwam daarmee in het bezit van twee goedkope winstpun ten. sterker dan een glasbril is de „Etoile de Paris". Sierlijker dan een glasbril. prachtige lijn en pasvorm. Werkelijk iets aparts. Langestraat 61 Alkmaar imorwm VELE FIJNE SMAKEN gj 16.95 en f7.55 per lies g B Platte Steenenbrug 114 tcict. 2604 B (Verdronkenoord) (Advertentie, Ing. Med.; i Ongecorrigeerd) Oud-premier gearresteerd Van gewoonlijk betrouwbare zijde is vernomen dat de Perzische autoritei ten vandaag de voormalige premier Ali Motaardi hebben gearresteerd, zulks in verband met een beweerde samenzwering tegen het Perzische vorstenhuis. Voorts zijn gearresteerd generaal Sartipzateh, voormalig hoofd van de Perzische geheime politie en generaal Baghai. Laatstgenoemde was hoofd van de Perzische politie, toen dr. Mossadeq premier werd, hij is door Mossadeq ontslagen. Voorts wordt vernomen dat ook de voormalige minister van arbeid Kho- nari wegens hoogverraad wordt ge zocht. Hij schijnt zich echter schuil te houden. Van dezelfde, gewoonlijk betrouw bare zijde wordt vernomen dat de po litie ook verscheidene parlementsleden wil arrésteren. Zij wil er zich echter niet over uitlaten of dit leden van de oppositie zijn. (Van één onzer redacteuren) Vanmorgen is op het IJselmeer in de buurt van Warder een scheepsonge val gebeurd, dat buitengewoon goed is afgelopen, dank zij het doortastend optreden van de bemanning van een Poornse vissersboot. De sleepboot „Geertruida" van schipper Kuin uit Amsterdam had een sleepkast naar Hoorn gebracht en was weer op de terugweg. Bij Warder is de „Geertrui- da" waarschijnlijk op een wrak gesto ten, waardoor zij de sloep verspeelde en een groot gat in de romp opliep. De boot had geen motorpomp aan boord en met de handpomp kon men het water niet snel genoeg wegwerken. Toevallig voer er een jachtje in de buurt, dat de noodsignalen v. d. „Geer truida" opving en onmiddellijk assis tentie ging halen. Het jacht ontmoette de „Hoorn 51" van schipper De Best, die op volle kracht naar de sleepboot voer en deze op sleeptouw nam naar Edam. Hier is de „Geertruida" overge nomen door een sleepboot, die daar toevallig lag en is ze naar de werf van Van Goor te Monnikendam ge bracht om te worden gerepareerd. Nader vernemen we, dat ook de „Hoorn 1" van schipper Blokker met een motorpomp aan boord is uitgeva ren. De „Hoorn 51" had de „Geertrui da" toen echter al in veilige haven ge bracht. Bonus voor Nationale Reserve In aansluiting op ons bericht van gisteren, vernemen wij thans nader, dat binnenkort een Koninklijk Besluit kan worden verwacht, waarbij wordt bepaald, dat aan de vrijwilligers na 't vervullen van iedere twee jaar trouwe dienst een bonus zal worden uitgekeerd van f 100. Voorts zal de vergoeding van onkos ten, die tot nu toe f 0.75 per oefen avond bedroeg worden verhoogd tot f 1 terwijl voortaan ook het deelnemen aan bijeenkomsten, demonstraties e.d. die bui tem het normale oefenschema vallen, z91 worden bezoldigd. Voor de economische politierechter De Langedijker A. J. J. de G., die in zijn bakkerij brood in voorraad had gehad, dat te weinig droge stof bevatte, werd door de eco nomische politierechter bij verstek veroordeeld tot f 30,— of vijftien dagen. o o o Omdat hij van zijn baas opdracht kreeg grondwerk te verrichten, had Jan van D. uit De Rijp zonder toestemming van het Arbeids bureau ontslag genomen. De werkgever was door dit plotselinge vertrek van Van D. in moeilijkheden gekomen. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot f 30,— of vijftien dagen. (Advertentie, Ing. Med.) De slachtveemarkt van Maandag Veel verschil viel er - vergeleken bij ver leden week bij de koeien niet waar te nemen. Er bestaat voor deze dieren voldoende animo, omdat er maar weinig omzet in var kensvlees is. De handel is goed geweest, met voor de allerbeste koeien even lagere note ringen. Het gering'ere verbruik van varkensvlees werkt remmend op de handel in de levende dieren. Gisteren viel duidelijk op, want do kleine aanvoer werd toch niet vlug verhandeld. Zware varkens wil men nog wel kopen en deze waren dan ook even duurder, vooral bij de aan vang van de markt.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2