rSTE JWS Voor de kille avonden DE RIJWIELHAL N.V. v.b. Herms. Coster en Zn. een electrische kachel J.HEHSTRA LAAT 172 ering tegen Perzie? Zweefvlieger 5 uur en 10 min, in de lucht ;man zoon, h m b a a w sers redden epboot Mog geen daling in de varkensprijzen Fris Wieringerwaard twee punten tegen DTS Schoorl greep de winst in de laatste minuut Groot-Schermer De 5 Mei-vereniging vergaderde De Rijp V.V.V. organiseerde wedstrijden Ursem FLINKE. KRACHT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 igofdB\ IREN SMAKEN 55 per Hes g 114 toet. 2604 g enoord) m vertentie, Ing. Med.; ïgeerdi gearresieerd etrouwbare zijde Is Perzische autoritei- oormalige premier iben gearresteerd, met een beweerde in het Perzische rresteerd generaal ilig hoofd van de politie en generaal nde was hoofd van toen dr. Mossadeq is door Mossadeq nomen dat ook de van arbeid Kho- ■erraad wordt ge- ch echter schuil te ivoonlijk betrouw- irnomen dat de po ne parlementsleden wil er zich echter if dit leden van de r redacteuren) i het IJselmeer in 2r een seheepsonge- mitengewoon goed zij het doortastend lemanning van een ot. De sleepboot schipper Kuin uit n sleepkast naar l was weer op de Ier is de „Geertrui en een wrak gesto- 3e sloep verspeelde in de romp opliep. motorpomp aan andpomp kon men genoeg wegwerken. een jachtje in de ignalen v. d. „Geer- onmiddellijk assis- det jacht ontmoette schipper De Best, t naar de sleepboot leeptouw nam naar Geertruida" overge- sleepboot, die daar 5 ze naar de werf Monnikendam ge ien gerepareerd. we, dat ook de ïipper Blokker met n boord is uitgeva- had de „Geertrui- in veilige haven ge- r Nationale erve ons bericht van wij thans nader, i Koninklijk Besluit cht, waarbij wordt e vrijwilligers na 't •e twee jaar trouwe 1 worden uitgekeerd •goeding van onkos- i f 0.75 per oefen- rden verhoogd tot i ook het deelnemen demonstraties e.d. rmale oefenschema bezoldigd. conomische rechter f. J. de G., die in zijn raad had gehad, dat te itte, werd door de eco- bij verstek veroordeeld lagen, i o t baas opdracht kreeg n, had Jan van D. uit nming van het Arbeids- en. De werkgever was 'ertrek van Van D. in -d verdachte veroordeeld dagen. :emarkt van indag r vergeleken bij ver- e koeien niet waar te r deze dieren voldoende weinig omzet in var- el is goed geweest, met eien even lagere note- ■uik van varkensvlees handel in de levende duidelijk op, want de -h niet vlug verhandeld, nog wel kopen en deze urder, vooral bij de aan- VERVOLG STADSNIEUWS Alkmaar Een chauffeur reed tegen motor aan In de avond van de eerste Augustus werden de bewoners van de Kenne- merstraatweg in de omgeving van de Heilooërdijk opgeschrikt door een he vige slag. Het bleek, dat 'n uit de rich ting van de stad komende bestelwagen een motorrijwiel had aangereden, dat geparkeerd stond op de slipstrook. De chauffeur van de auto, die op het ogen blik van het ongeluk enigszins onder de invloed van sterke drank verkeer de. stond terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, welke werd ge presideerd door mr. A. D. van Regteren Altena. Als getuige was gedagvaard de heer B„ die verklaarde dat hij geen auto van de andere kant had zien komen. De verdachte, P. van N., had namelijk tot zijn verweer aangevoerd, dat een tegenligger hem zou hebben verblind. B. had de auto van verdachte uiterst rechts zien rijden: ten dele op de slip- strook, ten dele op het rijwielpad. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, merkte in zijn requisitoir op, dat uit de bloedproef was gebleken dat Van N. teveel alcohol had gebruikt. De officier achtte het ten laste gelegde be wezen en vorderde f 300 subs, 40 dagen. De verdediger, mr. C. Berkhouwer, betoogde dat zijn cliënt uit hoofde van diens beroep, vaak alcohol gebruikt. Pleiter hechtte daarom meer waarde aan het feit dat Van N. zich na het on geluk volkomen correct gedroeg, dan aan de bloedproef. Mr. Berkhouwer wees er voorts op, dat het de bewuste nacht buitengewoon slecht weer was, dat de ruitenwisser van de wagen van Van N. weigerde en dat de motor niet verlicht was. De verdediger vroeg ten slotte vrijspraak. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. De huisvrouwen, die hun familie eens een stukje vlees willen voorzetten, heb ben de laatste weken moeten consta teren, dat er van verlaging der prijzen nog geen sprake is geweest. De mark ten van Maandag handhaafden zich on geveer op het oude peil. In Amsterdam waren de prijzen iets lager, in Alkmaar iets hoger. Dit houdt natuurlijk ver band met de grootte van de plaatselijke aanvoeren, in doorsnee kan echter wor den gezegd, dat deze nog gering blijven. En zolang daarin geen verandering komt, is met lagere prijzen niet te reke nen. De verwachting, dat bij de hoge prijzen van zware varkens meerdere varkenshouders er toe overzouden gaan hun dieren langer aan te houden, heeft zich tot nu toe niet verwezen lijkt. Door sommigen wordt ook betwij feld of ons baconvarken. dat meer een vleesvarken is, zich daartoe goed leent. Wat de zware varkens betreft, we hebben sommige fokkers, die zich op de teelt van deze varkens toeleggen, de laatste tijd wel eens horen klagen, dat hun bedrijf bij de tegenwoordige hoge voerprijzen geen lonende rekening meer oplevert. Overigens bestaat de hoop, dat dit najaar de prijzen van de koeien wat zullen dalen, omdat een groot aanbod van reageerders, die op grond van het plan moeten worden afgeslacht, wordt verwacht. Aangezien het publiek over het algemeen de voorkeur geeft aan rundvlees boven varkensvlees, zou dit dan ook wel van invloed zijn op de varkensprijzen. Voorlopig echter blijft het vlees duur. Wie moet de adjunct- directeuren benoemen? De raadsleden Sietsma c.s. hebben op 22 Augustus een voorstel gedaan waar van de strekking is om de adjunct directeuren van de verschillende dien sten en bedrijven en van andere qua bezoldiging daarmee op één lijn te stel len hogere ambtenaren voortaan door de raad en niet meer door B. en W. te laten benoemen. „Uit een onderzoek van B. en W. is gebleken, dat elders beide systemen toepassing vinden. In de grotere ge meenten blijkt evenwel dezelfde rege ling als in Alkmaar te bestaan, waaruit B. en W. concluderen, dat de benoe mingsbevoegdheid hen destijds terecht is verleend en er geen aanleiding is van de gevolgde gedragslijn af te wijken". Aldus luidt een in 1949 over deze kwes tie door B. en W. uitgebracht prae advies en B. en W. blijken thans nog hetzelfde standpunt in te nemen. De raad moet h.i. alleen aan zich houden het benoemingsrecht van de directeu ren der bedrijven en diensten. Over de andere benoemingen wordt als regel toch ook de commissie van bijstand ge hoord. Bovendien zal waarschijnlijk over enige maanden aan de orde wor den gesteld een voorstel inzake een al gehele herziening van het ambtenaren en werklieden-reglement waarbij de rechtspositie der gemeente vrijwel ge heel wordt aangepast aan de regeling zoals die in centraal overleg is ontwor pen voor de gemeenten boven de 40.000 inwoners. De raad kan dan voldoende gelegenheid hebben zijn standpunt te bepalen. IN HET KORT De operettevereniging „Danza' heeft voor het nieuwe seizoen een werk van Franz Lehar in studie geno men: „De graaf van Luxemburg". Voor deze operette is een grote bezetting nodig. Groter dan de vereniging aan leden telt. Daarom heeft „Danza" een beroep gedaan op die dames en heren, die interesse gevoelen voor een lid maatschap van een operettevereniging om zich tijdens de repetitieavonden in hotel London te komen aanmelden. De opvoering van „de Graaf" hangt van hen af. Woensdag brengt het Gulden Vlies een kinderprogramma in 100 circus stijl. Het is mr. Janno's kindercircus, waarin optreden Toby en Co Clowns internationaal musical comedy, Chita de Gorilla aan de vliegende trapeze Klein Duimpje en de Reus, Hedy Dotza met haar wonder kabinet en verder goochelaars, wondermensen, steltlopers, acrobaten. Een circus vol. Onder auspiciën van het cultureel accoord met Frankrijk vertoeft een Frans gezelschap, bestaande uit 25 per sonen uit onderwijzers- en lerarenkrin gen, deze week in Haarlem. Het zal o.a. een bezoek brengen aan Alkmaar en de Zuiderzeewerken. De collecte ten bate van de prot christelijke tbc-verenigingen heeft f 1512,12 opgebracht. AAN GEVAAR ONTSNAPT Gistermorgen ontsnapte een wielrijd ster aan een groot gevaar toen in de bocht van de Helderse weg en de Gees tersingel het touw knapte, waarmee een vrachtwagenchauffeur heel provi sorisch zijn lading strobalen had be- vestigd. Twintig a vijf en twintig balen kwamen op de weg terecht op slechts enkele passen van de passerende dame. Tegen de chauffeur, afkomstig uit W'meer, is proces-veraal opgemaakt. J. LIGTHART GEPLAATST VOOR VOOR-WEDSTRIJDEN BILJARTEN De Alkmaarse biljarter J. Ligthart is ge- plaatst in de voor-wedstrijden om bet kam pioenscbap van Nederland cadre 38/2, derde klasse, welke binnenkort in Schagen zullen worden gehouden. Andere deelnemers zijn: J. Burger uit Den Helder, de Schagenaars J. Roggeveen en G. Pater en de Zaankanters R. Overdijk en H. Stolp. In een faire, frisse wedstrijd heeft Wie ringerwaard gister DTS getoond, dat een herstel in de vierde klasse niet zo bijzon der eenvoudig is: met een welverdiende 32 zege kwamen de roodbroeken uit de strijd tegen de ex-derde klasser. De wit- jakken kwamen niet tot grote dingen, ter* wijl Wieringerwaard zich met groot enthousiasme in de strijd wierp en geen moment verflauwde. DTS kwam overigens snel aan de lei ding. Na een weifeling in de Wieringer- waard-achierhoede joeg Carnas de bal prompt langs Van Balen in de derde minuut al. Geleidelijk werkte Wieringer waard zich los en het resultaat bleef niet uit, want in de twaalfde minuut veroor loofde Van der Hoven zich de bal te laten vallen, tetgeen Verblauw zonder pardon afstrafte: 1-1 Enkele corners leverde de roodbroeken n ets op, maar zij gingen steeds beter spelen en na vijf en dertig minuten moest Van der Hoven op nieuw capituleren, t ?en een goed van links aangegeven bal door Struik werd inge- knald. Met 2—1 kwam ook de rust. Na de hervatting kwam de thuisclub niet direct op gang en uit een corner kon Van der Plas dan ook de stand weer gelijk maken. Dit knakte het moreel van Wie ringerwaard echter niet en geruime tijd achtereen werd de DTS-veste gebombar deerd. Het zou winst opleveren. Oostindiër schoot eerst mis, doch hij kreeg de bal opnieuw te pakken en voor iemand be sefte, wat er gebeurde, vloog de bal in de uiterste bovenhoek. Zo leidden de rood broeken dus weer en wat DTS verder ook probeerde het bleef 32. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 18 Sept. - 8000 aardappelen: Eigenheimers 9,10—9,50, blauwe Eigenheimers 7,30—8,20, Bevelanders 8,40—8,80, Koopmans blauwe 8,80, Meerlan- ders 8,20 en grove 8,30—9; 1000 kg bieten: 6,50-6,90 en B 4,10; 3000 kg peen: B 13,20 en C 7,70; 6000 kg' uien 12,60-16,10, grove 12, drielingen 11,90—14,40 en nep 21— 22,70; 400 kg andijvie 4-4,90; 7000 kg rode kool 3—10,70; 2000 kg groene kool 11,80— 13,70; 56.000 kg witte kool 3,50-4,10; 14.000 kg slabonen 41-52, 1138-43 en afw. 28-37; 1500 kg bloemkool: BI 24-25, BII 16-17 afw. 9. ALKMAAR, 17 Sept. Aardappelen 8—10; slabonen 32—55; snijbonen: stam 20—25 en pronk 30—43; komkommers 8—24; tomaten: A 20—28 en bonken 12—18; stoksnijbonen 42— 72; bloemkool: IA 28-36, I 20-26 en II 12—18; rode kool 3—10; groene kool 9—16,50; spinazie 11—42; sla 3—14; postelein 4—11; andijvie 5-9,50; bieten 6-10; winterpeen 4- 7,50 waspeen 16—36; uien 11—22; prei 18—21; soepgroenten 2—4; peterselie 2—4; meloen 19—56; peren: Stoof 15—22 en Claps 32—52; druiven: Muscaat 69—72, Ailcante 62—86 er Franken thaler 59—1,00. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Sept. 3500 kg aardappelen: Bevelanders 9,20-9,30 en blauwe Eigenheimers 9,20-9,60; 30.000 kg rode kool 4—11,40; 30.000 kg gele ooi 9,50—12,40; 20.000 kg groene kogl 9.40— 14,90; 100.000 kg witte kool 4.50—7.90; 500 kr prei 10.90—12,90; 600 kg uien: grove 15, en nep 9,10; 900 kg bieten A 7.60; 1700 kg andijvie 6,10; 300 kg tomaten A 24—28; 6000 kg slabonen 41—52,50; 5000 stuks bloem kool BI 27,20-34,90. W ARMENHUIZEN. 18 Sept. - 4800 kg aatdappelen: Eigenheimers 8,70—10.80 en Bintjes 8,90—9,10; 2100 kg rode kool 5,40— 8 30; 1700 kg gele kool 11,10; 41.000 kg witte kool 3,50—4,40; 4200 kg slabonen 35-54. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 18 Sept. Op de Purmerender markt werden vanmor gen achthonderd runderen aangevoerd, waaronder veel vette koeien. De ham del begon zeer bevredigend en ook het verdere verloop gaf geen enkele re den tot klagen. De aanvankelijke vrees, dat de aanvoer te groot zou zijn om een levendige handel mpge- lijk te maken werd dus niet beant woord. De prijzen vertoonden een lichte nijging tot stijgen. Op de gelde- koeienmarkt werd flink gehandeld: de verse koeien gingen minder vlug van de hand. De vette schapen waren duurder dan verleden week en ook naar lammeren en fokschapen bestond veel vraag, met hoge prijzen als ge volg. De kalverènmarkt deelde in de algemene opleving. De vraag naar nuchtere kalveren was goed en de prijs zowel voor nuchtere als vette kalve ren, was daarmede in overeenstem ming. Tengevolge van 't geringe aan bod van vette varkens lag de prijs be langrijk hoger dan op andere markt dagen. Er werd 2.16 betaald en ook voor vette zeugen lagen de noteringen boven de twee gulden. De handel in biggen was stil Er werd slechts wei nig verhandeld. In een wedstrijd, waarin de Schager voorhoede een totaal gebrek aan pro ductiviteit demonstreerde, heeft SRC op het laatste ogenblik de beide pun ten aan de iets beter spelende tegen partij moeten afstaan. Ook Schoorl liet echter diverse kansen onbenut, maar dat enige doelpunt, in de laatste mi nuten door rechtsbuiten Mol gescoord, bracht de duinkanters tenslotte toch een wel verdiende overwinning. SRC's grootste fout was, dat de vleu gelspelers niet in het spel werden be trokken, terwijl de andere voorhoede spelers te individualistisch speelden Daar is de nul mee verklaard. Voor de rust was het vooral Schoorl, dat do meeste kansen kreeg. Het bleef echtei bij kansen, want eenmaal scho-ot de midvoor uit vrije positie meters naast, terwijl even later een schot van dezelf de speler recht op doelman v. Nuland afvloog, waardoor deze de bal nog over de lat kon werken. Toch mankeerde er maar weinig aan of Schoorl had toch de leiding veroverd. Op de.doel lijn staande kon één der Schager ach terspelers de bal op het laatste ogen blik nog wegwerken. Na de rust voerde SRC een drama van gemiste kansen op. Eerst was het Stam, die vrij voor doel kwam en hoog over schoot en daarna richtte zelfs Stikkelman verkeerd. We vertelden al. dat Schoorl in de laatste minuut de beide punten greep doordat Mol de bal uit een goede voorzet van links in het net kopte. Onstuimig herfstweer (Van onze weerkundige medewerker) Nadat er ook gedurende het afgelo pen weekeinde al wat harde tot storm achtige winden waren voorgekomen, zal het in Noord-Holland ook vandaag guur en winderig herfstweer zijn. Een actieve storing trekt zeer snel van IJs land in de richting van het Kattegat naar Zuid-Zweden en zal de wind tot stormkracht doen aanwakkeren. De eerste herfststormen zijn er dus en daar hierbij ook regenbuien voorko men. heeft het weer een onstuimig en volop herfstachtig karakter gekregen In den Helder kwam om 7 uur heden morgen Rl een harde wind voor. terwijl het op alle andere stations nog vrij rustig was. Ook in de komende dagen zal het weer winderig en onbestendig blijven. Daar Noord-Holland de mèest winderige provincie van ons land is zal men hier in de eerste plaats met het gure weer kennismaken. ONDER DE INVLOED Een Alkmaarse autobestuurder, die onder de invloed van sterke drank zijn wagen door het verkeer loodste, werd op de Bierkade aangehouden en ter ontnuchtering ingesloten. De auto is in beslag genomen. WIJZIGING GEMEENTEBEGROTING 1950 B. ep W. bieden de raad vier beslui ten aan tot wijziging van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1950. Onder voorzitterschap van de heerP. Cornielje kwam de 5 Mei-vereniging in vergadering bijeen in café Lake- man. Deze vereniging, waarvan prac- tisch het gehele dorp lid is, had helaas een uiterst slecht bezochte vergadering. Er waren, inclusief het uit 7 personen bestaande bestuur, slechts 13 leden. De heer Cornielje lichtte met een kort woord, de reeds gegeven avonden toe. Hierna werd door secretaresse en penningmeester verslag uit gebracht. De verkiezing van de aftredende be stuursleden de heren D. Kieft penning meester, E. J. Taai en J. Kuijn had tot resultaat dat alle drie heren werden herbenoemd. Over de dit seizoen te geven avonden viel weinig te zeggen. De eerste avond, eind October, zal worden verzorgd door de plaatselijke verenigingen alsmede het Graftdijker accordeonorkest o.l.v. de heer G. Hop. Voor het vullen van de tweede en derde avond zullen op voorstel van het bestuur respectievelijk de ANWB en de heer Viruly worden aangezocht. Berkhout'Groot Schermer 6—0 Dat was een wedstrijd waarin B. absoluut domineerde. Zij heeft zich doen kennen als een goed op elkaar ingestelde ploeg. Reeds voor de rust wist Berkhout een 30 voorsprong te veroveren door doelpunten van mid voor Nos en linksbuiten Boze. Na de rust ging het aanvankelijk iets gelijker op. doch toen na 20 min. door twee doelpunten kort na elkaar de stand op 50 werd gebracht was het met Groot-Schermer gedaan. Wel kreeg deze nog een penalty toegewe zen, doch deze kans, door Kreb geno men, en waarbij alle palen werden ge raakt, liep ook op niets uit. Kort voor het einde maakte Berkhout er 60 van en hierbij bleef het. Groot-Schermer 2St. Adelbert 2 4—0. Afd. van Plattelandsvrouwen bijeen De afdeling Grootschermer van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen heeft haar eerste bijeenkomst na de vacanöte weer gehad. Onder voor zitsterschap van mevr. DriessenBak ker kwam» men in café P. Lakeman bij een. Na de opening werd een minuut stilte in acht genomen door het over lijden van mevr. N. KieftKat. Hier na werd medegedeeld, dat de volgen de avond weer in samenwerking met de Hollandse Maatschappij van Land bouw zal worden gegeven. Mej. van der Weij uit Haarlem hield hierna een lezing over huishoudelijke voorlichting, onder het motto „Verandering van spijt doet eten". SDL HANDBALNIEUWS. SDL trok Zondagmorgen al vroeg naar Wieringerwaard, om daar Olympia partij te geven. Helaas kon maar met 9 dames worden vertrokken, daar twee leden bericht van verhindering hadden gezonden. Nochtans werd 'n eervol re sultaat behaald. In de laatste minuut van de wedstrijd wist Olympia het win nende doelpunt te scoren, daarmee de stand op 43 brengend. Een bravo voor de moedige 9 SDL-dames is zeker op zijn plaats. Van Wijk aan Zee naar Bergen aan Zee Record van instructeur Bouwknegt gebroken Het clubrecord van de E.Z.Z.C., dat pas veertien dagen geleden door in structeur Bouwknegt was gevestigd, is nu reeds gebroken met een zweef vlucht van 5 uur en 10 min. door de zweefvlieger H. J. Steen Instructeur Bouwknegt had dit record met 5 uur en 5 min. op zijn naam staan. Zondag morgen om precies 10 uur was alles klaar voor de eerste start vanaf het zweefvliegterrein „De Brabantse Land bouw" te Castricum. Vier vluchten werden toen gemaakt op de Oost-West- baan met de Grunnau-Baby. De Wes tenwind was prachtig en iedere start kwam van de lier af, na het afwerpen van de startkabel op ruim 400 meter hoogte. Geprobeerd werd om de ther miek te pakken te krijgen en verder door te stijgen. De wind blies nier echter de aanwezige thermiekbellen in flarden uiteen. Intussen werden de symptomen voor het hellingvliegen steeds gunstiger. Na kort beraad werd besloten weer een poging te doen om langer dan 5 uur langs de kust te vlie gen in de helling-stijgwind. Drie E.Z.Z.C.-ers stonden klaar om dit te proberen, t.w. de heren P. Booij, J. Molenaar en H. J. Steen. Het lot met de bekende lucifers besliste dat H. J. Steen kon instappen. Een extra jas werd aangeschoten met wat provi and. Tweemaal moest worden gestart, daar de eerste keer de lierkabel ver stek liet gaan. De volgende start vond plaats om 11.36 uur, maar toen ging het ook linia recta op de helling-stijgwind af. Het gedeelte duin, dat overgevlo gen moest worden werd zonder „pijn' genomen en ook Steen hield 250 meter hoogte tot boven de kust over. Alras bleek, dat hij de stijgwind met dikke plakken voor de duinrand kon afsnij den. Eerst richting Egmond, doch na een kwartier was hij weer terug en ging door naar Wijk aan Zee en van daar wederom terug op Egmond af. Hier bleek het zeer goed mogelijk de boulevard van Egmond te passeren. Ook daar was de stijgwind ruim vol doende. Nog verder ging 't, tot 2 km voorbij Bergen aan Zee. Wel aardig is het hierbij te vermelden dat het nu bijna twintig jaar geleden is dat de eerste wankele zweefvliegsprongen met een open-lestoestel op het strand te Egmond werden gemaakt. Met de regel maat van een klok werd dit 21 km lange traject afgelegd. Na 5 uur en 10 min. en dat is een behoorlijke zit in zo'n nauw stuurkuipje, vond Steen het welletjes. Ook hij had nu de zwaarste opgave voor zijn zilveren C-brevet in de zak, door meer dan 5 uur in de lucht te zijn geweest. De andere club leden hadden intussen de zaak ge regeld voor de landing en om 16 uur 46 min. kon vlot worden geland tussen paal 43 en 44 even ten Noorden van Castricum aan Zee. Ook hij verkreeg de traditionele veldbloemen hulde Hiermede kon weer een zeer succes volle duinvlucht in het logbok der P.H.-184 worden bijgeschreven. VVV organiseerde verschillende kin- der- en volksspelen. Door het prach tige weer slaagden deze feesten voor treffelijk. De uitslagen waren als volgt: Voor meisjes van 6 tot 7 jaar vlaggetje steken: 1. Betsy de Wolf, 2. Beppie Taam, 3. Hetty Nibbering, 4. Marijke Schermerhorn, 5. Truus Bommer. Meisjes 8 en 8 jaar Was-ophangen: 1. Martha Veenman, 2. Truus Berkhout, 3 Mientje Rooker, 4. Sientje Nibbering, 5. Corry Zaal. Meisjes 10 en 11 jaar hindernis lopen: 1. Joop de Vries, 2. Joop Vredevoort, 3. Truus Bakker, 4. Riet van der Heide. Meisjes 1213 en 14 jaar hindernis lopen met auto ped: 1. Joop Tromp, 2. Afra Nibbering, 3. S. Deckwitz, 4. Trien de Heer. Jongens van 6 en 7 jaar houtjes rapen: 1. Dicky Ent, 2. Nico Zomerdijk, 3. Co Berkhout, 4. Piet Vilten. Jongens 8 en 9 jaar zaklopen: 1. Tony Veld, 2. Martin Dalenberg, 3. Nico de Lange, 4. Klaas Honingh. Jongens 10 en 11 jaar hindernis lopen: 1. Jaap Prins, 2. Nico Houtman, 3. Kees Heynis, 4. Tijs ten Wolde. Jongens 12—13 en 14 jaar spijkerslaan met hardlopen: 1. Piet Taam, 2. Cas Sombroek, 3. Kees Tim mer, 4. Siem Smit. Gecostumeerde optocht. 's Middags werd een gecostumeerde optocht gehouden voor kinderen. Hier aan werkte het fanfarecorps mede. De winnaars waren, voor groepen: 1. Mars en Bunschoten, kaasdragers; 2. Twint en Eggers, zigeuners; 3. Koster en de Ruyter zigeuners; 4. gebr. Ten Wolde, jong gewend, oud gedaan; 5. Dicky en Lida Klinkhamer, Piggelmee; 6. Nelly en Janny Kostelijk, bloemenmeisjes. Enkelingen; 1. Gonny de Rijke, geluk; 2. Pietje Kweldam, versierde fiets; 3. Elly Mannesse, Hofnar; 4. Ankje Schermerhorn, versierde autoped; 5. Japke de Jong, Tyroolse koedrijver; 6. Ina de Swart, elfje. Volksspelen: da mes: 1. mevr. Schermer, 2. Wil de Jong, 3. Lies v. d. Meer, 4. mevr. Zee. Heren: l\ D. de Moes, 2. J. Verdonk, 3. P. de Wit, 4. J. Taam. Het ringste ken op fietsen voor dames en heren werd door een te grote deelname Vrij dag voortgezet. De winnaars (esse) wa ren hier: J. Kieft f 15, 2. Gre Kuin f 10, 3. N. Bommer f 7.50, 4. mevr. Molenaar f 5, 5. S. Roemer f 2.50. De traditionele wedstrijd in hardlopen vond, zoals gebruikelijk, op Zaterdag middag plaats. De uitslag hiervan was als volgt: 1500 meter: 1. J. Kruiswijk, 2. S. Roemer, 3. Jan Zee, 4. Jb. Zomer dijk. 2000 meter: 1. J. Mul, 2. P. de Wit, 3. Jb. Schrama, 4. C. ter Beek. 3500 meter: 1. W. Zee, 2„ H. Poel, 3. J. Klompmaker, 4. W. Woestenburg. 500 meter voor dames: 1. N. Molenaar, 2. Gre Eyk, 3. Riet Besseling 4. A. Kuin. 3500 meter voor niet-inwoners van De Rijp: 1. B. Altink, Wormer, 11.43; 2. P. Pronk, Edam, 11.43; 3. M. Hoogschade, Schermer, 11.52; 4. K, Kok, Landsmeer. De wedstrijd in hardfietsen op gewone fietsen welke in de Beemster werd verreden werd gewonnen door: 1. Jan Tromp, 2. B Wessels, 3. K. Groot, 4. J. Oudejans, 5. K. Band, 6. A. Put, 7. J. Jofried, 8. A Roele, 9. H. Notebos, 10. D. Kok. NIEUWS VAN „DE REISDUIF" Het was deze keer iets bijzonders voor de duivenhouders. Er werd n.l. gevlogen vanuit Vilvoorde in het kader van de navluehten voor oude en jonge duiven. Het aantal punten was deze keer voor de leden van „De Reisduif" niet het voor naamste. In verband met de kermis wa ren ook nog andere prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit sigaretten en bus sen koek. De prijzen werden Zondagavon) in het clubgebouw uitgereikt. In zeer korte tijd was het gehele gebouw gehuld in rook van de gewonnen sigaret ten. De uitslag van deze vlucht was als volgt: J. F. Riteco 1. 15. 21; P. Riteco 2: J Sassen 3, 6, 8, 13: A. Dootjes 4, 22, 10: J Knegt 5, 16. 19; C. Nieuweboer 7 14 20' J. Spekken 9, 12. 17, 18; S. Knip 11. MOTOR PUZZLE-R1T Zondag wera in samenwerking met de VVV te De Rijp en motorclub Schermei en Omstreken een puzzierit voor motor rijders gehouden. Aan de start versche nen 38 deelnemers. Hiervan behaalde in de klasse lichte motoren de heer G. van Harskamp te Oterleek de eerste prijs. De tweede prijs werd gewonnen door G. Vink te De Rijp, de derde door P, de Groot te Driehuizen, de vierde door G. Twint te De Rijp. In de klasse voor zware motoren be haalde A. Plevier te Oterleek de eerste prijs, J. Schokker te Graft de tweede prijs, J. Middelkamp te West-Graftdijk de derde prijs, Jan Hemke te Oterleek de vierde prijs, H. Greuter te De Rijp de vijfde prijs, G. Bossen te N.Niedorp de zesde prijs. Bij loting verwierf de heer Wierstra de door de heer Grasboer uit geloofde prijs. De Rijp vierde acht dagen kermis De aanblik die De Rijp toonde, toen op de tweede Zondag in September de traditionele Rijper kermis begon, deed de bezoeker niet vermoeden dat hier acht dagen kermis zou worden gehou den. Slechts enkele kramen hadden hun plaatsje op de grote Dam ingeno men. terwijl de zweefmolen op he* terrein van café Blokdijk, als enige muziekmakende kermisvermakelijk- heid, de mensen er aan herinnerde dat het feest zou beginnen. Een aardige inleiding op deze kermis vormde het concert op de Dam, dat door de Rij per Fanfare Zaterdagavond werd aan geboden. Op een geïmproviseerd podium, vlak voor het prachtige raadhuis, beschenen door een heldere schijnwerper, ver schafte de Rijper fanfare aan de in groten getale aanwezige ingezetenen, een zeldzame avond. Dank zij de V.V.V. en de vele uit voeringen die werden gegeven, aange vuld door film en dansgelegenheden, is het een drukke kermis geworden. In de zaal van de heer Blokdijk voerde de R.K. toneelvereniging „Be- nedictus XV" het toneelstuk op van J. J. Willemsen, „Het meisje uit het wes ten" Benedictus XV heeft haar goede naam ook nu weer in dit stuk hoog gehouden. Benedictus XV heeft door goed spel de talrijke aanwezigen een aardige avond bezorgd Het Rijper Kleintoneel bracht in de zaal van Zomerdijk „Hoera 't is een jongen". Ook dit toneelgezelschap mag op een goede uitvoering terugzien. De zangvereniging „Voorwaarts" bracht de operette „La Tzigane" van Johann Straus voor het voetlicht. Door de onsterfelijke melodieën van Straus, gebracht door Hans Keuning, werd de juiste sfeer geschapen voor deze Hon gaarse operette. De keurige costuums van de ten to nele gebrachte zwierige zigeuners te zamen met de kleurige hofhouding van de Prins vormde een prachtig geheel waarbij het toneel, ons inziens, wel wat uit de toon viel, door een minder verzorgd uiterlijk. Assendelft speelde gelijk in De Rijp In het begin ging het vrij gelijk op. Goed opgebouwde aanvallen zagen we weinig in deze matig gespeelde wed strijd. Het spel der Assendelvers was iets beter dan van de Rijpers, maar de meeste ballen werden te hard ge plaatst, zodat enig resultaat uitbleef. Kort vóór rust wist de A.-voorhoede gevaarlijk door te breken, maar de keeper der Rijpers was op z'n post. Met blanco stand brak de rust aan. Tien min. na de hervatting schoot Visser bij een A.-aanval hard in. De bal kwam tegen de benen van een der Rijp-achterspelers en stuitte voor de voeten van rechtsbuiten Winter, die geen moment aarzelde en de bal in de touwen joeg. De Rijp liet het er niet bij zitten en forceerde een corner. Bij een wir-war van spelers werd de bal in en uit het doel getrapt om vervol gens tegen de doelpaal te belanden. De scheidsrechter had daarbij geconsta teerd, dat de bal de doellijn had gepas seerd en kende een doelpunt toe. Met A. in de meerderheid door Visesr en Kranenburg werden enkele mooie kansen gemist verstreken de laatste minuten, zonder dat in de stand een wijziging kwam. R.C.Z. 1—D.R.E.O. 1 4—0 Gezien de resultaten van verleden week had D.R.E.O. z'n elftal gewijzigd. G. Vendel had de backplaats weer in genomen. De cijfers zouden doen ver moeden, dat het enigszins spel van kat en muis was. Niets is minder waar. Met de rust boekte ze slechts een 1—0 achterstand. Na de rust gaf de supe rieure techniek van R.C.Z. de door slag. Het grote enthousiasme van onze jongens kon hiertegen niet op. Gevolg: nog drie doelpunten. Zware boete voor vervalste kwitantie Voor de politierechter te Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stond gisteren H. de V, uit Ursem te recht. Hem was ten laste gelegd, dat hij een kwitantie ten bedrage van 84,10, had ver valst met de bedoeling dit geld op onrecht matige wijze machtig te worden. De oficier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, eiste tegen de niet ter terechtzitting versche nen verdachte 250,— subs. zestig dagen. De politierechter wilde rekening houden met de slechte financiële omstandigheden waarin De V. verkeert en veroordeelde hem tot f 150,— subs. één maand. Wij hebben 2 staafs vanaf 7.25, 10.50, 14.—, 17.90, 22—, 24.—, 26.—, f 27.— tot f 55.—. Merken: Ruton, A.J.G., Sola Stokvis, Huza, Daaldrop, Inventum, Veno, Hagendoorn. WASSERIJ JANSEN Zd.-Scharwoude - Tel. 598 vraagt voor spoedige indiensttreding een voor de persafd. Flink loon en verg. bus. Wij verzorgen Uw advertenties in alle bladen Voordam Tel. 3320 Alkmaar Uw advertentie in dit blad treft doel

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3