1 iNDEL li HPS gr «ül AflHH Troonrede: Veel woorden, weinig plannen My sier ie rond „President Robert" blijft nog steeds onopgehelderd ZN. Prinsessèn namen deel aan rijtoer Dodelijk ongeval nabij Wieringerwerf mêêêBêmë -v.* raft GEDROSTE MATROOS VERTELDE Drukkende stemming aan boord van het jacht Veertien mensen bij paniek doodgetrapt Tweemaal per week televisie-uitzendingen Dr Van Mook In functie de Ver. Naties bij Afvalbeenderen worden ingezameld Verhog;ng electriciteits- tarieven toegestaan Italiaans vredesverdrag moet verdwijnen Eredoctoraten bij de A'damse universiteit GLIMLACHJE 1 - - DINSDAG 18 SEPTEMBER 19S1 25 izoen S ieme ectie. offen ellen uren. huize 'asse. NAAR 100% ZAAK? !T ONS CERIJ MAAR ■eld. De film- geloven, maar in ander licht haar letterlijk e op te geven ïaar Amerika? weggestopt in a Florida? (Vervolg van pag. 1) De werkgelegenheid heeft zich in het afgelopen jaar in het algemeen op een bevredigend peil gehandhaafd. Vooral de industrie heeft hierin een groot aandeel gehad. De terwille van uitvoer en werkgelegenheid noodzakelijke in vesteringen zullen dan ook mogelijk moeten blijven. In enkele bedrijfstak ken, waar de afzet tijdelijk was toege nomen, is enige teruggang merkbaar. De regering ziet er echter scherp op toe, dat geen algemene verlaging van het niveau der bedrijvigheid plaats vindt, ook door bij het geven van mi litaire opdrachten met dit grote belang rekening te houden. Voor gebieden waar structurele tekorten aan werkge legenheid bestaan zullen aan de Staten- Generaal soortgelijke voorstellen wor den aangeboden als het reeds aanvaar de ontwerp betreffende het ontwikke lingsplan voor Z.O. Drente. De prijzen DE algemene prijsontwikkeling is de laatste maanden van dien aard, dat, zo lang de huidige omstandigheden voort duren, geen grond bestaat voor verder gaand ingrijpen op dit gebied. Wel zal het toezicht op de ontwikkeling van het binnenlandse prijsniveau onverzwakt worden gehandhaafd. Dat in de totale kosten van het levensonderhoud sinds April een zekere stabilisatie is inge treden, komt aan de rust in het be drijfsleven ten goede. De middenstand heeft echter gedurende de afgelopen maanden 'n moeilijke tijd doorgemaakt, terwijl ook thans nog in vele bedrijven, in het bijzonder door stagnatie van de sfzet bij sterk gestegen inkoopprijzen, ernstige liquiditeitsmoeilijkheden wor den ondervonden. Het grillige prijs verloop, dat in het bijzonder voor duur zame consumptiegoederen gedurende de afgelopen maanden viel waar te ne men, heeft het risico in het bedrijfsleven in het algemeen en in de detailhandel niet in de laatste plaats sterk doen toenemen. De regering gaat in overleg met het betrokken bedrijfsleven .ia, welke maatregelen, gegeven de alge mene financieel-economische politiek, kunnen worden genomen teneinde aan de liquiditeitsmoeilijkheden in de mid denstand zoveel mogelijk het hoofd te bieden. Een ontwerp van een nieuwe vestigingswet, waarin rekening is ge houden met de bezwaren, die in en buiten de middenstandskringen tegen de wet van 1937 bestaan, zal nog in dit jaar aan de Staten-Generaal worden aangeboden. Het verheugt de regering, dat in be paalde sectoren van het bedrijfsleven plannen zijn voorbereid om te komen tot publiekrechtelijke organen en dat de sociaal-economische raad deze voor bereiding krachtig steunt. Het zal voor organische verhoudingen in de Neder landse volkshuishouding van grote be tekenis zijn als in de naaste toekomst bedrijf- en productschappen tot ont wikkeling komen, ook in die delen van het bedrijfsleven waar de voorberei dende werkzaamheden thans nog niet zijn aangevangen. Sluiting begroting DAT de begroting voor het jaar 1952 niet alleen sluitend is, maar zelfs in een dekking van een deel der uitgaven van de kapitaaldienst door middelen van de gewone dienst voorziet, moet onder de huidige omstandigheden als het voldoen aan een gebiedende eis worden gezien. Militaire werken zijn niet rendabel. De staatsschuld is reeds abnormaal hoog. Bovendien is het wenselijk de krappe kapitaalmarkt zo veel mogelijk voor dringende behoeften van de lagere publiekrechtelijke licha men en van het particuliere bedrijfs leven te reserveren, Geschiede zulks niet, dan zou niet alleen de financie ring van primaire belangen als de bouw van woningen en scholen en de indu strialisatie in gevaar komen, maar zou bovendien het herstel van het mone taire evenwicht worden bemoeilijkt De bijdrage, die van ons land in het kader van de militaire inspanning van de westerse wereld wordt verwacht, stelt zware eisen aan de schatkist »n noopt tot beperking van uitgaven, die onder normale omstandigheden als wenselijk zouden worden beschouwd Hoe groot echter ook de offers ziin, welke ons volk bereid is hiervoor te brengen, vast staat dat in het bijzon der met het oog op de betalingsbalans de verdere uitvoering van het militaire vierjarenplan zonder buitenlandse fi nanciële hulp bezwaarlijk zou zijn te volbrengen. Onderwijsvernieuwing WAAR grote krachtsinspanning wordt gevraagd voor de verdediging van onze beschaving zullen ook de geestelijke waarden zelf levend moe ten worden gehouden. Dit geldt in het bijzonder voor de jeugd, die ook in de- Ze verwarde tijd haar vertrouwen in de toekomst niet mag verliezen. Ver nieuwing van ons onderwijsstelsel diert met bekwame spoed te worden bevor derd. De voorzieningen, die in een al gemene nota hierover zijn geschetst, zullen nader worden ontwikkeld en in wettelijke regelingen worden beli chaamd. Met het oog op de toenemende bete kenis van de techniek in onze bescha ving zullen meer dan voorheen de ai- gemene vorming, de bevordering van de handvaardigheid en het technisch onderwijs nauwlettende zorg vereisen Aan de wetenschap zal bijzondere aandacht worden geschonken, ook om de internationale positie van ons land te versterken. Bevordering van hetgeen kan strek ken tot bescherming van het hoge goed der rechtshandhaving heeft de bijzon dere aandacht der regering Op sociaal terrein is het nauwe contact tussen de overheid'en de organisaties van werk gevers en arbeiders, dat sinds de be vrijding zo goede vruchten heeft ge dragen, ook dit jaar van betekenis ge weest. De sociaal-economische raad heeft op verzoek van de regering advies uitge bracht over de economische gevolgen van de invoering der werkloosheids wet. Dit advies is thans in overweging. De organisatie van de uitvoering dezer wet zal worden vergemakkelijkt in dien het ontwerp reorganisatiewet so ciale verzekering, dat bij de Staten- Generaal aanhangig is, spoedig tot stand zal kunnen komen. Emigratie In verband met de snelle bevolkings groei is naast de industrialisatie toe neming van de emigratie zeer gewenst. Zij vertoont reeds een sterk stijgende lijn. Met het oog daarop dient de or ganisatie van de emigratie te worden verbeterd mede door regeling van 1e samenwerking tussen het Rijk en daar toe geëigende maatschappelijke organi saties. Een daartoe strekkend wetsont- werk is bij de Staten-Generaal inge diend. Het streven van de regering is er op gericht de noodwet ouderdomsvoorzie ning te vervangen door een wettelijk» verzekering. De regering hoopt eerlang een voorontwerp dienaangaande om advies naar de sociaal-economische raad te zenden. Een voorontwerp ziekenfondswet is reeds bij die raad aanhangig gemaakt. Ook overigens heeft de zorg voor de volksgezondheid bijzondere aandacht. In het algemeen blijft deze zich gun stig ontwikkelen. Beperkte investering TEN aanzien van voorzieningen in de sector van het verkeer en de water staat dwingen de tijdsomstandigheden tot verdere beperking van investerin gen die nog uitstel gedogen. Naast de uitgebreide normale arbeid op deze ge bieden vinden echter ook belangrijke nieuwe werken als b.v. de drooglegging van de Oosterpolder voortgang. Ook de omvang der bouwdrijvigheid ondervond de terugslag van de noodzaak om investeringen te beperken. In het bouwprogram voor het komende jaar is gerekend op de bouw van 40.000 wo ningen. Het zal van het grootste belang zijn indien binnen het kader der finan cieringsmogelijkheden het aantal kar. worden opgevoerd. Dit onderstreept de noodzakelijkheid om te blijven streven naar verdere verlaging van de bouw kosten en om een zo groot mogelijk aantal woningen als duplex-woningen in te richten teneinde met de beperkte middelen die ter beschikking staan, een hoger nuttig effect te bereiken. De West AANGAANDE de voorbereiding van het overleg voor de vestiging van de nieuwe rechtsorde van het Koninkr.jk heeft de Nederlandse regering con tact opgenomen met de landsregeri»-_ gen van'«Suriname en de NederlaricRe Antillen. Voor dit overleg zal een con ferentie worden bijeengeroepen zo spoedig als een deugdelijke voorberei ding dit toelaat. In de Nederlandse Antillen is de in terimregeling in werking getreden, als ook de eilandenregeling, waardoor de eilandgebieden zelfstandigheid verkrij gen ten aanzien van de verzorging van eigen locale aangelegenheden. Aan de opstelling van een ontwikkelingsplan voor Suriname wordt met voortva rendheid gewerkt. Het stemt tot voldoening, dat men de uitvoering van de plannen tot inpolde ring van een gedeelte van het kustge bied van het district Nickerie zomede met de uitvoering van de projecten van het welvaartsfonds goede vorde ringen worden gemaakt. Uit hoofde van zijn verantwoordelijk heid voor Nieuw-Guinea zal Nederland zijn plichten nakomen ten aanzien van de geestelijke en materiële verheffing en de politieke ontwikkeling der bevol king. Grondwetsherziening OOK dit jaar wacht u een uitgebrei de taak. Naast de reeds aanhangige en in uitzicht gestelde wetsontwerpen, de veeleisende begrotingsarbeid en de in ternationale vraagstukken, waarmede de Staten-Generaal meer dan vroeger in aanraking komen, zal een herziening van de Grondwet, zij het van beperkte strekking, uw aandacht vragen. Gij zult bij uw werk staan voor menige moei lijke beslissing, omdat velerlei belan gen zijn af te wegen, die in deze tijds omstandigheden niet alle kunnen wor den behartigd op de wijze, die ons lief zou zijn. Veel ook wordt gevraagd van heel ons volk, veel aan persoonlijke en fi nanciële lasten, veel tevens aan bereid heid tot nieuwe krachtsinspanning. Ik doe daarvoor een dringend beroep op de eensgezindheid der nat'p Als onze democratie zich in haar be stuursorganen en vertegenwoordigende lichamen krachtig, besluitvaardig en rechtvaardig toont, als in ons volk een ieder naar vermogen medewerkt aan het beschermen van de vrede en het handhaven van de vrijheid, aan het versterken van onze geestelijke krach ten en aan de versteviging van onze economie en de verbetering van onze sociale verhoudingen, mogen wij de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Met de bede, dat God uw arbeid en ons volk moge zegenen, verklaar 1 k deze zitting van de Staten-Generaal voor geopend. Behalve de Koningin en de Prins heb ben hedenmiddag ook de prinsessen Beatrix en Irene deelgenomen aan de traditionele rijtoer door Den Haag, die op de opening van de Staten-Generaal volgde De stoet hield op twee plaatsen stil, teneinde de dogelijkheid te scheppen, dat aan H.M. een huldeblijk werd aan geboden. In de Laan van M erdervoort, bij het Gemeentelijke Verzorgingshuis overhandigde mevr. Kleyn, een 93-jarige verpleegde, de Koningin bloemen, Ine ke van Yperen deed later op het Paul Krugerplein hetzelfde namens de Transvaalbuurt. Op het Wagenpad nabij Wieringer werf is gistermiddag een ongeval ge beurd, dat aan de dertigjarige W. Ozin- ga uit Wieringerwerf het leven heeft gekost. Hij werd door een luxe-wagen aangereden en is kort na aankomst in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden. De heer Ozinga was 's middags per fiets op stap gegaan met een inteken lijst voor de tbc-bestrijding. Toen hij zich op het Wagenpad van de boerderij van de heer Lammers naar een volgen de boerderij wilde begeven, reed hij een ogenblik links van de weg. Hij werd hier achterop gereden door een luxe wagen, bestuurd door de heer B. uit Schagen, die de wielrijder door claxon signaal waarschuwde. De heer Ozinga week naar rechts uit, weifelde een mo ment en stak weer over naar de linker kant van de weg. Een botsing was niet meer te voorkomen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee jonge kinderen ach ter. Roemeense bisschop wegens spionnage veroordeeld Een militair tribunaal te Boekarest he,eft de roomskatholieke bisschop van Timisoara, Agostino Pacha, die beschul digd was van sabotage en spionnage, veroordeeld tot achttien jaar „zware gevangenisstraf" en hem voor tien jaar de burgerlijke vrijheden ontnomen. Achttien anderen, onder wie geestelij ken en functionarissen van de Ita- aanse legatie, werden beschuldigd van spionnage, verraad en samenzwering „in dienst van het Vaticaan en de Ita liaanse spionnagedienst". De beschul digden zouden de Roemeense regering hebben willen omverwerpen en het be- s»uur van de grootgrondbezitters heb ben willen herstellen. Er werden straf fen uitgesproken van vijftien jaar zware gevangenisstraf tot levenslang. Loos alarm op Vlieland Op Vlieland werd gisteravond een lichtkogel waargenomen op zeven mijl afstand. De reddingboot Brandaris van Terschelling voer om kwart over ne gen uit voor een nader onderzoek .later gevolgd door de strandreddingboot Adriaan de Bruine. Op grond van kruispeilingen kwam men tot de con clusie, dat de kogel op of nabij Wierin- gen was afgestoken en dat hij waar schijnlijk niets met een in nood verke rend schip te maken had. Beroering onder Ambonezen In de overigens tot nu toe zeer rus tige Ambonezenkampen in Gelderland en naar verluidt in Friesland, is be roering gewekt door een regerings maatregel, volgens welke de bewoners voortaan zelf hun eten moeten koken in de in ieder kamp aanwezig centrale keuken. In „Snodenhoek" te Eist moesten dientengevolge de Europese kok en een dienstmeisje, die tot nu toe de maaltijden verzorgden, worden ont slagen. De in verzet gekomen Ambone zen stellen zich op het standpunt, dat zij Nederlandse burgers zijn en derhal ve niet aangewezen willen worden voor gezamenlijk werk in de centrale keuken. Wel willen zij het aanwezige voedsel in ontvangst nemen en het dan in eigen gezin gereed maken. DE FEESTEN TE ZUTPHEN. Iedere avond varen onder het schijnsel van een fantastische verlichting, Zutphen's schonen in hun Venetiaanse gondels op het onder water gezette gedeelte van de Laarstraat. Het geheimzinnige waas rond het mysterieuze jacht „President Robert" met zijn even zonderlinge gezelschap is nog steeds niet weggetrokken. Ook niet nu een van de leden van de bemanning, wie de stemming aan boord te drukkend werd, de benen heeft genomen en in Ostende het een en ander van zijn beleve nissen heeft losgelaten. Het jacht is inmiddels uit Cherbourg vertrokken en vaart, naar men weet te vertellen, onder Liberiaanse vlag naar Liberia. Een ander bericht meldt daarentegen, dat de „President Robert" koers heeft gezet naar Zuid-Amerika. De Maastrichtse notaris Quaedvlieg schijnt zich nog steeds aan boord te bevinden en bekleedt daar de functie van „minister van financien". Onbetwist hoofd van bemanning en genodigden is de „president", de heer Roberts, die volgens de gedroste ma troos, vergezeld is van zijn ouders, twee zusters en drie broers. Behalve Quaedvlieg is er nog een Nederlandse familie Ross onder de passagiers, be staande uit vader, moeder, drie zonen en een dochter. Een van de zoons had een Nederlands uniform aan boord en heeft, aldus de zeeman, dienst gedaan in het Nederlandse leger. De stemming op het jacht is geheim zinnig en drukkend, zo vertelde de matroos verder. Nooit wordt het doel van de reis bekend gemaakt en als men vaart is dat uitsluitend 's nachts. De kapitein heeft slechts de bevelen uit te voeren van de president en zijn minis, ters. Aan boord bevinden zich grote hoeveelheden levensmiddelen zodat het schip desnoods geruime tijd op zee zou kunnen blijven. Amerika conserveert zijn historische documenten Te Washington is een plechtigheid gehouden, tijdens welke de handschrif ten van de Amerikaanse grondwet en de onafhankelijkheidsverklaring zijn opgesloten in met gas gevulde glazen en bronzen kistjes. Men verwacht, dat de stukken hierin gedurende enige eeuwen kunnen worden bewaard. Pre sident Truman heeft een toespraak ge houden, waarin hij de betekenis van beide stukken voor het Amerikaanse volk uiteen zette. Noordzeehavenconferentie gaat niet door De Kamers van Koophandel te Rot terdam en Amsterdam hebben aan de Kamers te Gent, Hamburg, Bremen en Emden medegedeeld, dat de Noordzee havenconferentie, welke van 25 tot 27 September te Rotterdam zou worden gehouden, voorlopig geen doorgang kan vinden, Aanleiding tot bovenbedoeld besluit is geweest een dezer dagen van de Kamer van Koophandel te Antwer pen ontvangen mededeling, dat deze kamer aan de conferentie niet zal deel nemen. Truman vraagt meer geld voor atoomfabriek President Truman heeft het congres Maandag om 484.240.000 dollar extra verzocht voor de bouw van een fabriek voor atoomenergie aan de rivier de Sa vannah in Zuid-Carolina. De fabriek die, naar men meent te weten, verband houdt met de fabri cage van de waterstofbom zal thans 1.180 millioen dollar kosten. Over notaris Quaedvlieg zei de man voorts, dat een vrouw, die hem verge zelt steeds zit te wenen en dat een dame, die doorgaat voor haar dochter zich bijzonder met de notaris bezig houdt. De zeeman had de indruk ge kregen, dat de genodigden een eed van stilzwijgen hadden afgelegd. De naam van het geheime genootschap zou „San Salvator" zijn. Dat de president wel eens last heeft van zenuwen had de matroos geconstateerd, toen cp een zekere keer de heer Roberts gewapend met een pistool de machinekamer bin nendrong omdat hij meende een eigen aardig gerucht te hebben gehoord. Een Nederlandse rechercheur heeft in Cherbourg een onderzoek ingesteld, waarover hij geen nadere mededelin gen wenst te doen. Verwarring in cabarei Bij een paniek in een cabaret in een voorstad van Mexico zjjn tien vrouwen en vier mannen doodgetrapt. Ongeveer 60 personen werden gewond. De paniek ontstond doordat iemand door het raam vuurwerk wierp, waar door de papieren décors vlam vatten. De menigte, die enigszins aangeschoten was vanwege het onafhankelijkheids- feest, drong zich in een onbeschrijfe lijke verwarring naar de uitgangen. Inmiddels bekommerden zich nie mand om het brandje, dat gemakkelijk geblust had kunnen worden. Het caba retgebouw werd tenslotte geheel in de as gelegd. Na twee October zullen tweemaal per week, iedere Dinsdag- en Vrijdag avond van kwart over acht tot kwart voor tien televisie-programma's worden uitgezonden, bij toerbeurt verzorgd door de AVRO, KRO, VARA en NCRV. Het eerste programma, Dinsdag 2 Oc tober om acht uur wordt gegeven door de vier omroepverenigingen. Het is een kijkspel, waarin de nar „Video" het verleden, het heden en de toekomst Iaat zien. Landing op vliegkampschip bij Korea mislukt Zondag zijn door een mislukte lan ding van een tweemotorig straalvlieg tuig op het vliegkampschip „Essex' twee mannen gedood en vijftien ge wond. Vijf mannen worden vermist. Het vliegtuig, dat van een vlucht boven het Koreaanse front terugkeerde, kwam niet tijdig tot staan en botste tegen een straalvliegtuig. Vier jagers verbrand den en vier andere straaljagers werden zwaar beschadigd. Volgens het Noordkoreaanse commu niqué werden aan de Oostkust twee schepen der verbondenen tot zinken gebracht. Dr. H. J. van Mook is in het kader van het program der Verenigde Naties voor technische hulp aan ten gebleven gebieden benoemd als stuursexpert. Zijn werk zal er in ue- staan technische bijstand te geven waar het bestuurskwesties betreft, teneinde dc economische en sociale ontwikke ling te bevorderen. achter be- be- Utrechtse studenten maken bij de jaarbeurs reclame voor shagtabak door aan iedere voorbijganger een „strootje" aan te bieden. Een ..Virginia" tabaks blad doet de mannen watertanden en aan gratis klanten heeft men dan ook geen gebrek. ER ZIJN THANS VOLDOENDE Bl'MDENGE'EIDEHONDEN De achterstand in de africhting van blindengeleidehonden is thans geheel ingelopen In Nederland behoeft geen enkele blinde meer lang op een gelei dehond te wachten, want de stichting voor blindengeleidehonden kan deze direct of op korte termijn leveren. Aan minvermogende blinden worden de honden geheel gratis verstrekt. Waardevolle grondstof In verschillende gemeenten in ons land zal eerlang worden begonnen met het huis aan huis inzamelen van afval beenderen. De bedoeling is, op deze wijze waardevolle afvalstoffen in han den te krijgen, die voor de industrie goede grondstoffen opleveren. Uit beenderen kunnen worden vervaar digd beendervet, beenderlijm, beender meel en gelatine, bij een jaarinzame- ling van dertien millioen kilo beende ren in totaal voor een waarde van bijna zeven millioen gulden aan waar devolle producten. In verband met de verhoging van de kolenprijzen heeft de regering toege staan om ue tarieven voor kleinver bruikers met één cent per kWh te verhogen. Op grond hiervan hebben Ged. Staten van Noord-Holland beslo ten voorlopig ten dele van deze be- voegheid gebruik te maken en zijn met ingang /an de eerste meteropneming na 15 September de kWh-prijzen als volgt verhoogd: vastrechttarief: alge meen en speciaal kooktarief met 0.8 cent, nachtstroom met 1 cent: verder de kleinkrachttarieven met 1 cent, de abonnementstarieven voor heetwater- voorziening met 0.8 cent en de overige tarieven in overeenstemming met het bovenstaande. Wens van De Gasperi De Italiaanse premier, Alcide de Gasperi, heeft te Ottawa aangedrongen cp afschaffing van het vredesverdrag tussen Italië en de Grote Vier. Hij meende, dat Italië meer zou kunnen bijdragen tot de verdediging van West- Eüropa, wanneer alle bepalingen, die bet land bij andere ten achter stellen, zouden worden afgeschaft. Amerikaans materiaal naar communistisch China? Een subcommissie van de Ameri kaanse senaat heeft een mededeling gedaan volgens welke materiaal van strategisch belang, voornamelijk af komstig van de Amerikaanse basis op Okinawa, heimelijk naar communis tisch China gezonden zou zijn. Het zou hier in het bijzonder gaan om benzine, autobanden, aluminimum-onderdelen voor vliegtuigen en schroot. Het mate riaal was mogelijk met hulp van Ame rikanen in jonken naar de Rioe Kioe- eilanden vervoerd en vandaar naar China. De vaartuigen werden deels door Britse autoriteiten opgevangen. De subcommissie eist strenge bestraf fing van de betrokkenen. De gemeente-universiteit van Am sterdam heeft het doctoraat honoris causa verleend aan drie vooraanstaande wetenschappelijke werkers. Mevrouw J. BonneWepster kreeg deze titel in de medische faculteit in verband met haar zeer belangrijk werk op het gebied der entomologie. Mej. M. E. Kronen berg kreeg deze graad in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, omdat zij ons land een volledige bibliografie van post-incunabelen heeft bezorgd. Ten slotte heeft de 77-jarige luit.-kol. b.d. Th. van Erp deze onderscheiding te danken aan zijn arbeid bij de restau ratie van de Boroboedoer en van an dere heiligdommen op Java. Oostduitse vakverenigingen steunen Crotewohls aanbod De Oostduitse vakverenigingsfedera tie heeft gisteren een beroep gedaan op de Westduitse vakverenigingsfede- ratie om gemeenschappelijke stappen te nemen ter ondersteuning van Grote- wohls aanbod. „Gij leunt niet, gij moet niet een nieuwe oorlog toelaten. Wij allen heb ben een grote en ernstige verantwoor delijkheid", aldus de oproep. Men verwacht, dat het Westberlijnse parlement binnen tien dagen bijeen komt om het aanbod te bespreken. Dr. Otto Suhr, voorzitter van het parle ment, verklaarde, dat het zijn „poli tieke plicht" was elke mogelijkneid van een nieuwe stemming in alle vier sectoren van Berlijn te bespreken. 11 ■- k:<i f tftn 3 c nnrmiiM n „'t Schijnt heel modern te wezen

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5