AGENDA Stad en Omgeving De jaarlijkse Land- en Tuinbouw tentoonstelling Anderhalf jaar geëist tegen vijf verdachten van koperdiefstal Vrachtrijder zou onvoorzichtig en roekeloos hebben gereden Het scheidsrechterscorps moet noodzakelijk worden uitgebreid Alkmaar biedt velerlei attracties .Krakeel om het kasteel" Friese Brug wordt reeds in October geplaatst Fiets gestolen om uit Avereest weg te blijven Opening van de Winkelweek Toren zonder spits WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1951 Stad en land reiken elkaar weer de hand Woensdag 26 September wordt hier ter stede weer de traditionele Land- en Tninbouwtentoonstelling gehouden, de expositie, die jaarlijks bewijst, dat er een sterke verbondenheid bestaat tussen stad en land en dat beide ten zeerste op elkaar zijn aangewezen. Alkmaar als centrumgemeente mag er zich over ver heugen, dat uit een brede kring van buitengemeenten het beste vee en de uit- nemendste landbouwproducten hier geëxposeerd zullen worden om stad en land te kunnen tonen, dat men ook in het boerenbedrijf met zijn tijd meegaat en dat kosten noch moeite gespaard worden om op het gebied van landbouw en vee teelt het beste te krijgen wat er door goede voorlichting en noeste vlijt te telen en te fokken zal zijn. Een zeer groot aantal jaren komen de boeren en veefokkers op een dag in de prille herfst naar Alkmaar. Het is een traditie geworden en voor de landbou wende bevolking zelf een feestdag waarop zij zich lang te voren van harte kan verheugen. Moeder de vrouw komt mee om bood schappen te doen en zij treft het want het is winkelweek in Alkmaar en alle zaken hebben hun best gedaan dat wat zij te presenteren hebben zo mooi en verleidelijk mogelijk uit te stallen. Er zijn nog meer attracties want er wordt sedert enkele jaren op de Laat een lappenmarkt gehouden en de on dervinding heeft al geleerd, dat juist dit iets is waarop het vrouwelijk deel der bezoekers in het bijzonder prijs stelt. Wat is er heerlijker voor een vrouw dan naar hartelust in een grote voorraad stoffen van allerlei aard te mogen zoeken, te keuren, te voelen en te kijken met man of dochters uit te maken, dat dit nu juist iets zou zijn om een aardig japonnetje van te maken. Trouwens, de lappendag biedt niet alleen manufacturen. Er zijn op die dag op de Laat die zich daarvoor bij uit stek leent kramen van velerlei aard: er is te kust en te keur van alles wat men maar kan begeren en menige vrouw uit de buitengemeenten vindt juist hier wat zij zoekt en zal de jaarlijkse lap pendag in Alkmaar dan ook zeker niet verzuimen. Landbouw en veeteelt zijn natuurlijk op deze dag het voornaamste. Reeds is bekend geworden, dat er dit jaar zeer vele inzendingen zullen zijn. Voorname lijk zal de aanvoer van schapen en varkens die van vorige jaren belang rijk overtreffen. De afdeling paarden is thans georga niseerd onder auspiciën van het V.L.N. en ongeveer even groot als in vorige jaren, evenals de afdelingen vette koeien, bokken en geiten. Helaas zal er dit jaar op het Doden veld geen pluimvee tentoon gesteld kun nen worden, wat te betreuren is voor de vele jeugdige enthousiasten, die ge woonlijk met vader en moeder meegaan om naar de kippen te gaan kijken. Door charmante opvoering van engels blijspel Onder bovengenoemde titel gaf het Vrije Toneel (dir. Cor en Anton Ruys) gisteravond in Het Gulden Vlies een opvoering van het Engelse blijspel „Castle in the Air" en dit alleraardig ste spel heeft bij het (helaas) niet tal rijke publiek een in alle opzichten ver diend succes behaald. Het welverzorg de décor maakte al direct een prettige indruk en onder regie van Cruys Voorbergh hebben de vijf medewer kenden in vlot samenspel een mooi resultaat bereikte. Lord Locharne, de Schotse edelman, beleeft een zeer critieke periode, want zijn financiële positie is verre van roooskleurig. Zijn jonge huishoud ster „Baasje" weet echter met veel overleg, de zaak in 't rechte spoor te houden, maar na vele verwikkelin gen, ontstaan door gebrek aan geld. ziet hij zich genoodzaakt, zijn kasteel met toebehoren te verkopen. Maar dan komt de rijke Amerikaanse Mrs. Clod- felter, die niet alleen 't kasteel, maar ook de eigenaar in bezit wil krijgen. Op welke wijze echter „Baasje", die zelf zeer veel van de graaf houdt, alle moeilijkheden en hindernissen het hoofd weet te bieden en uit de weg te ruimen en ten slotte de beste gevoelens in de graaf doet zege vieren, is kostelijk om te zien. Tal van alleraardigste scènes voeren langzaam naar het ieder bevredigende slot. De reis naar Cuba gaat door. Er is zeer goed gespeeld. De vijf medewerkenden hadden allen zelf veel genoegen in dit Schotse geval en gaven individueel en in samenspel mooi werk. Nell Koppen behaalde als „Baasje" weer een nieuwe triomf. Zij was de figuur die de verschillende situaties beheerste. Gijsbert Tersteeg speelde vlot en charmant de graaf van Lochar ne. In de rol van de Amerikaanse zag men met genoegen Kitty Kluppell. Wim van den Brink was een goede Mr. Philips en de bediende Menzies vond in Willy Ruys een allerprettigste ver tolker. Maar bovenaan stond het sa menspel. Een prettige voorstelling van een echt beschaafd blijspel. G. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit, zoon van G. Lover en A. Pol; Elsje C., dochter van B. de Jong en N. Verhoeve; Rosemarie. dochter van J. P. Van Putten en E. C. Pruim. Gehuwd: Jan Schouten en Catharina C M. Kramer; Gerardus M. Breed en Jose phina Th, Admiraal. de hier en daar nog optredende pseudo- vogelpest kunnen de kippenrassen dit jaar niet geëxposeerd worden. Vanzelfsprekend zijn er wel tal van stands waarin men zich speciaal op het boerenbedrijf ingesteld heeft. Op het Hofplein en de Nieuwesloot komt een grote verscheidenheid in stands op het gebied van land- en tuinbouwwerktui- gen, gereedschappen enz. Er zijn ditmaal weer vele en belang rijke prijzen beschikbaar gesteld. De contactcommissie voor de mid denstand schenkt een gouden medaille, welke bestemd is voor de afdeling schapen en wel voor het beste schaap met één ooi- en één ramlam. Tet Texels schapenstamboek in Noord-Holland heeft een zilveren wisselbeker beschik baar gesteld voor het beste schaap met twee ramlammeren. Er zijn trouwens heel wat toezeggin gen voor medailles binnengekomen. Bij zondere vermelding verdient natuurlijk een gouden medaille van het gemeente bestuur van Alkmaar voor de afdeling paarden, die bestemd zal worden voor het beste paard der tentoonstelling. Zo zal de Landbouwdag weer als van ouds grote belangstelling trekken. Alk maar heeft dan gelegenheid te tonen hoezeer het als centrum-gemeente met de omliggende plaatsen meeleeft. Het is een dag waarop de verbondenheid van stad en land meer dan ooit tot uiting komt en er wordt op gerekend, dat de Alkmaarders hun gasten van buiten op 26 September ondubbelzinnig zullen to nen hoe welkom zij hier zijn. En wordt een beroep gedaan op onze burgerij om overal de vlaggen uit te steken teneinde onze gemeente op deze heugelijke dag een zo feestelijk moge lijk aanzien te geven. De Friese brug staat op het ogenblik in het teken van de belangstelling, nu de voorbereidende werkzaamheden langzamerhand hun voltooiing begin nen te naderen. Eerder dan verwacht werd zal men tot het plaatsen van de basculebrug kunnen overgaan. Dit zal waarschijnlijk in de tweede helft van October gebeuren, ruim veertien dagen eerder dan oorspronkelijk was gedacht. Een schip zal de brug naar Alkmaar vervoeren, waar een zware bok belast wordt met het plaatsen van het ge vaarte. Het scheepvaartverkeer zal tij dens dit werk worden gestremd. Zodra de brug is geplaatst wordt zij in ver- ticale stand gebracht en begint men met de verdere afwerking van de vaste zij-overspanning. Maandag werd door een zestigtal ingenieurs van de Water staat een bezoek gebracht aan het werk en „Isteren maakten enige leden van de Orde van Nederlandse raadge vende ingenieurs een excursie naar Alkmaar. De brug komt ongeveer vier meter boven het waterpeil, waardoor men het aantal openingen per dag tot een minimum kan beperken. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Rex-Theater, ?.30 en 8 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden); Har monie Theater, 2-30 en 8 uur: That midnight kiss (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Haviksnest, Gulden Vlies, 2.30 uur: Groot kin derfeest met kinderkermis. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jubi leum-feestavond van Centr. Ned. Hen gelaars Verbond. DONDERDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur: Francis weet het beter (alle leeftijden); Har monie Theater, 8 uur: That midnight kiss (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Brandende vleugels (18 jaar); Victoria Theater, 8 uun Haviksnest. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 19 Sept. vm 6.00 en nm 6.19 Donderdag 20 Sept. vm 6.38 en nm 6.57 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 6.05 18.24 12.05 0.24 Donderdag 6.43 19.02 12.43 13.02 Aanrijding bij Bergerbrug Een 21-jarige wielrijdster, die ko mende van de Bergerbrug geen voor rang verleende aan een van rechts over de Geestersingel naderende motorrijder, moest met enige diepe vleeswonden naar het St. Elizabethziekenhuis wor den overgebracht. Zij kreeg door de botsing het motorrijwiel, de bestuurder en diens duo-passagier over zich heen en het mag een Wonder worden ge noemd, dat niet nog meer personen werden gewond. De kleding van het meisje werd aan flarden gescheurd en haar fiets ernstig beschadigd. Een om stander bracht haar per auto naar het ziekenhuis. De duo-passagier kreeg ontvellingen aan beide handen. PROMOTIE BIJ RIJKSPOLITIE. De officier der Rijkspolitie le klasse mr. J. P. v. d. Steur, commandant van het district Alkmaar der Rijkspolitie, is te rekenen met ingang vaö 1 Januari 1951 bevorderd tot dirigerend officier der Rijkspolitie 3e klasse. LM KONINGIN JULIANA tijdens liet nit p m ran o'e troonrede Schoten knalden in de Wieringermeer In het holst van de nacht waren zij uitgereden: Picter E., Johannes E., Reinier S., Hendricus S., allen uit Alkmaar en Johan L. uit Castricum. Twee gammele personenauto's brachten de vijf mannen naar de in het duister gehulde Wie ringermeer, waar zij dachten een goede slag te slaan door een koperen peil- instailatie, die een waarde vertegenwoordigde van 3000, in de wacht te slepen. Maar terwijl de twee wagens de Schermerweg opdraaiden kreeg de politie al een tip en nauwelijks waren de mannen bezig hun snode plannen te volvoeren of uit het donker traden de dienaren van de wet naar voren. Het vijftal nam de vlucht, waarschuwingsschoten knalden en vuurstralen striemden door de nacht. Zij dwongen de koperdieven zich over te geven. Gisteren werd tegen ieder van hen voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar een gevangenisstraf geëist van een jaar en zes maanden. Dodelijk ongeval op Helderse weg Ruim een jaar geleden om precies te zjjn op 1 September 1950 gebeurde er op de Helderse weg, hoek Stationsweg te Alkmaar, een ernstig ongeluk, dat het leven kostte aan de Hagenaar Nic. A. de Bres. Deze botste met zijn motor tegen de naar links zwenkende vrachtwagen van Adrianus B. uit Ursem en over leed tengevolge van een hersenbloeding. B. stond gisteren voor de Meervoudige Kamer terecht wegens „hoogst roekeloos, onvoorzichtig, lichtvaardig en onacht zaam rijden". De rechtbank bemoeide zich voornamelijk met de vraag of ver dachte tijdig zijn richtingaanwijzer had' uitgestoken toen hij van de Helderse weg de Stationsweg wilde oprijden. Een afdoende antwoord werd hierop niet verkregen. Niettemin achtte de officier van Justitie de tenlaste legging wettig en overtuigend bewezen. Hij vorderde 200,of 40 dagen. Eis f 200. De enige van de zeven getuigen, die iets positiefs kon verklaren over de toedracht van het ongeluk was de heer G. Gilles, die naast de verdachte B. had gezeten. Hij was als monteur mee gereden om de gerevideerde motor te controleren en had B. gezegd linksaf te slaan om via de Stationsweg weer naar de Nassaugarage te rijden. Vol gens deze getuige had B. tijdig de richtingwijzer uitgestoken. Toen de vrachtwagen reeds de draai was be gonnen, bemerkte de chauffeur plotse ling de uit de richting Den Helder na derende motorrijder De Bres. Hij rem de terstond om de motor voorrang te verlenen, maar door onverklaarbare oorzaak reed De B. pardoes tegen de wagen op. Hij overleed aan zijn ver- Nieuwe cursus gaat straks beginnen Als de competitieleider van de afd. Noord-Holland een volledig voetbal programma uitschrijft en de weergo den zijn hem gunstig, zullen ongeveer tweehonderd wedstrijden zonder scheidsrechter gespeeld moeten wor den. Met andere woorden: nog meer dan andere jaren bestaat er een schreeuwend tekort aan scheidsrech ters, die onmisbare figuren op een voetbalveld. De scheidsrechterscommissie afdeling Alkmaar ziet zich dan ook, haast voor een onmogelijke opgave geplaatst. Ieder jaar worden cursussen georga niseerd en steeds weer wordt het scheidsrechterscorps met enthousiaste fluitisten versterkt. Door ouderdom en promotie naar de K.N.V.B. ziet men geen kans het aantal scheidsrechters gelijke tred te laten houden met het aantal elftallen dat ieder jaar weer groter wordt. Het is daarom dat wij de cursus die over enkele weken zal aanvangen, zo warm aanbevelen. Het is namelijk zo dat op het ogen blik de adspiranten-elftallen reeds zon der scheidsrechters spelen. Men is aangewezen op de jeugdleiders van verenigingen en helaas zijn deze men sen niet altijd objectief en soms zelfs niet capabel. Het zijn juist deze voet ballers in de dop die bekwame leiding zo zeer van node hebben. Spelregel kennis is noodzakelijk om het spel zo goed mogelijk te spelen. Hoe groot het aantal voetballers is dat niet of slechts gedeeltelijk op de hoogte van de regels is. kan bij benadering niet worden ge zegd. Zelfs eerste elftalspelers zondi gen nog vaak onbewust tegen de re gels. Hoe vaak komt het bijvoorbeeld in een wedstrijd niet voor dat een spe ler verschillende malen een bal ver keerd ingooit? Dat zijn dingen die niet mogen gebeuren. Goede leiding bij jeugdwedstrijden kan voorkomen dat deze en soortgelijke overtredingen la ter zullen plaats vinden. De belangrijkste taak van de scheids rechter is echter o.i. de voetballer, (en ook alweer vooral de jeugdige) sporti viteit bij te brengen en er zorg voor te dragen dat de voetbalsport niet ont aardt. Dat is een mooie en een dankba re taak. Wij kunnen ons dan ook voor stellen dat de scheidsrechter die een maal met dit werk is begonnen, slechts door zeer bijzondere omstandigheden (ouderdom of lichamelijke ongeschikt heid) zijn werk aan anderen zal over dragen. Eenvoudige cursus Het is een zeer eenvoudig» cursus welke men moet doorlopen om als scheidsrechter te mogen optreden. Zes genoegelijke cursusavonden, onder be kwame leiding zijn reeds voldoende en wij zijn er dan ook van overtuigd dat de heer F. Rentenaar, secretaris van de commissie, vóór 23 September tal van aanvragen om aan de cursus te mogen deelnemen in zijn brievenbus in Corf- straat 47 zal vinden. Hun die wellicht vrezen dat het scheidsrechter zijn fi nanciële offers vraagt, kunnen wij ge rust stellen. Noch de onkosten voor cursus, noch de reis- en verblijfkosten welke gemaakt moeten worden, als men eenmaal is geïnstalleerd, komen ten laste van de scheidsrechter wondingen. De duo-passagier J. Ree kers, brigadier van politie te Den Haag die met het slachtoffer in 't Zand had gevist, werd zwaar gewond. Hij ver telde gisteren, dat hij eerst op het al lerlaatste ogenblik de wagen had op gemerkt, aangezien hij achter de mo torrijder zat weggedoken. Op een vraag van de president of het slachtoffer misschien vermoeid was geweest, zeide deze getuige, dat zij 's morgens om 3 uur waren vertrok ken en de gehele dag hadden gevist. Ze hadden 's middags nog een paar uur in het gras geslapen. De brigadier van de verkeerspolitie, de heer H. de Vries, veronderstelde dat de motorrijder achter de auto langs had willen rijden, maar dat hij. toen deze stopte, geen kans had gezien zijn manoeuvre te herzien. De opperwacht meester van de Rijksverkeerspolitie de heer U. Meyer was van mening, dat de autobestuurder te laat van plan was geweest de Stationsweg in te slaan. Getuige J. C. Moejes, eveneens als deskundige gehoord, vond het twijfel achtig, dat de motorrijder niet op tijd had kunnen uitwijken. De officier van Justitie, mr. C. V. J. Meischke, zeide de overtuiging te heb ben gekregen, dat verdachte een onge lukkige manoeuvre had uitgevoerd. Hij achtte hem schuldig aan de aanrijding en de daaruit voortvloeiende dood van De Bres en vorderde f 200 of 40 dagen. Nadat de raadsman mr. dr. C. Berk houwer zijn deernis had uitgesproken over de dood van de heer De Bres, voerde hij aan, dat er hoe triest dit ook is rekening moet worden ge houden met een verkeerde handeling van het slachtoffer zelf. Hij betoogde dat zijn cliënt voorzichtig had gereden, wat o.a. bleek uit het feit, dat hij di rect gestopt had, toen hij de motorrij der zag naderen. Mr. Berkhouwer was van oordeel, dat in dit geval slechts vrijspraak kon volgen. Nergens blijkt, dat verdachte onachtzaam, roekeloos onvoorzichtig of lichtvaardig heeft ge reden, aldus spr. Uitspraak over veertien dagen Steun wettig gezag Aan alle vrijwilligers aangesloten bij de Nationale reserve. Reserve grensbewaking, Politie-reserve en Alg. vrijwilligersdepöt, is door de plaatse lijke commissie S.W.G. een uitnodi ging gezonden om deel te nemen aan de schietoefeningen welke hedenavond beginnen en vervolgens' plaats zullen hebben op de eerste en derde Woens dag van elke wintermaand te 7.30 uur n m. op de baan in het politiebureau alhier. Aan deze oefeningen wordt een wedstrijd verbonden door van elke schietavond de hoogste serie te doen I meetellen voor de einduitslag. Lucratieve handel De publieke tribune was tot de laat ste plaats bezet en buiten wachtten nog talrijke laatkomers om toegelaten te worden, toen na een kort verhoor door de president, mr. A. D. van Regte- ren Altena, de officier van justitie mr. C. V. J. Meischke zijn requisitoir nam. „Deze beklaagden", aldus de officier, „leven aan de zelfkant van de Alkmaar- se samenleving. Zij voorzien in hun on derhoud door de „handel", die bestaat uit wat lanterfanten, wat diefstalletjes en andere lucratieve zaken. Iedere Vrij dag kunt ge deze mensen in mooie, veelkleurige overhemden en met goede costuums aan naar de bioscooptheaters zien trekken. Hun „handel" werpt dus blijkbaar goede baten af. Alle verdachten, met uitzondering van Pieter E. zijn al meermalen met de justitie in aanraking geweest". Mr. Meischke besloot zijn requisitoir met de opmerking, dat het voor de verdachten wenselijk is, dat zij in een inrichting komen, waar hun wordt geleerd wat werken is. „Zij moeten eindelijk eens beseffen, dat het leven niet bestaat uit louter parasiteren", aldus spreker, die zich als tegenstander uitsprak van het huidige systeem van „vergoelijken" en een gevangenisstraf eiste van een jaar en zes maanden tegen ieder der ver dachten. Drie pleidooien. Drie advocaten waren belast met de verdediging van het vijftal op de be klaagdenbank. Mr G. van Hilten, die pleitte voor Pieter E.. vroeg de recht bank speciaal aandacht te besteden aan het blanco strafregister van zijn cliënt en aan het feit, dat deze tot voor kort steeds geregeld heeft gewerkt. De man heeft getoond altijd zelf zijn brood voor zijn gezin te kunnen verdienen, aldus pleiter. ..Nadat hij door slapte werkloos was geworden is hfj voor de verleiding bezweken en met de anderen meege gaan naar de Wieringermeer". Nadat mr. Van Hilten gewezen had op de standvastige houding van zijn cliënt tij dens de bezetting vroeg hij de recht bank Pieter E. onmiddellijk op vrije voeten te stellen. Mr. G. A. de Lange, verdediger van de Castricummer Johan L., voerde aan. dat de mannen in de veronderstelling waren, dat de peilinstallatie een door de Duitsers achtergelaten partij ver waarloosde koperen buizen was. Spr. vroeg de uiterste clementie. Tot ditzelfde verzoek kwam ook de derde raadsman mr. dr. C. Berkhou wer, die de overige drie beklaagden in een wat milder licht moest plaatsen. Hij deed dit door de geb peders S. to schilderen als knapen, die afkomstig zijn uit het kleurige woonwagenvolk, dat in de oorlog gedwongen werd zijn nomadenbestaan op te geven. Deze mensen, aldus mr. Berkhouwer, leven in een andere sfeer dan wij en door hun omgeving komen zij af en toe met de justitie in aanraking. „Dat ze ge zamenlijk Vrijdags naar de bioscoop trekken demonstreert hun saamhorig heidsgevoel, hetwelk ook tot uiting komt in het feit, dat geen van de vijf wil zeggen wie het plan tot de dief stal opperde. Zij delen collectief hun schuld. Het is een bewijs van de „clan spirit", die in deze mensen leeft. Zij geven kleur aan het leven, laten we blij zijn, dat er nog zulke mensen be staan". Wat Johannes E. betreft merkte de raadsman op, dat deze stamt uit een goede Alkmaarse familie. Overigens rekende mr. Berkhouwer uit, dat de vijf mannen slechts veertig meter pijp hadden meegenomen, wat neerkomt op een waarde aan oud koper van onge veer f 200,—. Geen verdediger nodig Zedelijke verwildering „Hü mag ook wel wegblijven", zei de gedetineerde J. P. van der K., die gis teren voor de Meervoudige Kamer te rechtstond wegens diefstal van een rij wiel te Heiloo. Verdachte doelde op zijn raadsman mr. E. H. J. Wynne, die geen bericht had gekregen dat de zaak voorkwam en dientengevolge ook niet was verschenen. De president, mr. A. D. van Regteren Altena vond het echter beter de komst van de raadsman af te wachten, maar toen met de behande ling een aanvang werd gemaakt bleek, dat Van der K. al een compleet defen sieplan had opgesteld. Hij was ontvlucht uit Avereest, en had opzettelijk een fiets gestolen in de hoop dat de rechtbank hem behalve een gevangenisstraf op te leggen ook naar een andere inrichting voor geesteszie ken zou verwijzen. „Ik heb er geen be zwaar tegen verpleegd te worden", al dus verdachte, „maar niet in een mi lieu van zedelijke verwildering als Avereest". Hij overhandigde de presi dent een in vijf punten neergelegde be schrijving van de daar heersende toe standen. De officier van justitie, mr. C. V. J. Meischke, was van oordeel, dat ver dachte, gezien zijn correcte houding voor de rechtbank en zijn allerminst van intellect gespeende pleidooi, niet in Avereest thuishoorde. De man is wel iswaar meermalen met de justitie in aanraking geweest, maar zou naar de mening van de officier beter op zijn plaats zijn in een Instituut van Bewa ring waarin in Nederland nog niet is voorzien. Ook uit dit geval blijkt Je kloof tussen het administratieve en het rechtsprekende college, aldus spr. Het eerste bepaalt waar de beklaagden hun straf moeten uitzitten, hoewel deze be slissing beter aan het laatstgenoemde college kan worden overgelaten, dat op grond van de verhoren en rapporten een veel duidelijker inzicht in de psyche van de verdachten heeft ver kregen. Mr. Meischke requireerde een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van het voorarrest, door te bren gen in de Bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. De raadsman mr. Wynne verzocht de rechtbank een nieuw psychiatrisch on derzoek te doen instellen, omdat het heel goed mogelijk is, dat de geestes gesteldheid van Van der K. een ver andering ten gunste heeft ondergaan. Uitspraak over veertien dagen. De Winkelweek 1951 zal officieel op Dinsdag 25 September des namiddags om 7.45. uur door de burgemeester op het stadhuis op de gebruikelijke wijze worden geopend. De muziekvereniging „Excelsior" zal ter gelegenheid van die feestelijke ge beurtenis een muzikale wandeling ma ken, waarbij zij om ongeveer 8.15 uur bij het stadhuis aanwezig zal zijn waar een serenade gebracht wordt aan het gemeentebestuur, het bestuur der con tactcommissie en alle anderen, die zich voor het organiseren van deze midden standsattractie verdienstelijk hebben gemaakt. Het vertrek van „Excelsior" zal om 8 uur vanaf het gebouw „De Nieuwe Doele" geschieden, waarna de volgende route wordt genomen: Doelenstraat, Koningsweg. Koning straat, Houttil, Waagplein, Mient, Lan- gestraat (Stadhuis). Na afloop van de serenade: Langè- straat, Koorstraat, Laat, Payglop. Lan- gestraat, v. d. Boschstraat, Nieuwesloot, Magdalenenstraat, Houttil, Boterstraat, Laat, Kapelsteeg, Hekelstrant, Fnidsen, Mient, Waagplein, Marktstraat. Nieu wesloot, St. Laurensstraat. Lang-s'raat, v. d. Boschstraat, Lombardsteeg naar Doelenveld. KAASTENTOONSTEIUNG Zoals bekend wordt er in de komen de feestweek door de Stichting tot be houd van de kaasmarkt op het Waag plein ook een tentoonstelling vam kaas gehouden en wel op Vrijdag 28 Septem ber. Zoals wij reeds meldden zijn ook hiervoor fraaie medailles en geldprij zen beschikbaar gesteld, waaronder een zilveren wisselbeker van het gemeente bestuur. ln Torakov (Zweden) moest een torenspits gesloopt wordendie zo danig door de mieren was toege takeld. dat gevaar van instorting dreigde. De spits wordt van zijn' oude plaats getrokken. J

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2