Zweetsokken als geheim wapen en een kazerne vol bigamisten.... Pim. Pan en Pom in Afrika Algemei op 25 De wagen in het Kloosferbos 5C appie Overstromingen en hongersnood in Chi ina In 1953 èn De bloem des vaderlands is een (sympathieke) caclus De techniek als pijl op de boog van Amor JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN FEUILLETON <$pookóteen Het Radioprogramma U blijft monter en fris wanneer u geniet van de Labour aam op diepiepu Uniehof bere geen besliss Twee branden ric veel schade a< WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1961 De „Hap van Jan" weer compleet (5) QNS GOEDE VADERLAND heeft door de eeuwen heen steeds twee soorten militairen opgeleverd. De ene categorie was die der „dienstkloppers", de mensen, die een soldaat onbestaanbaar achtten, als zijn koperwerk niet glom, als zjjn puttees (of anclets, zoals tegenwoordig de beenwindsels heten) niet keurig recht zaten, en als hij niet voor iedereen in de houding ging staan. De andere groep deed pas van zich spreken, als het werkelijk nood gaf. Het zijn de dapperen van 1940, die stand hielden tegen een geweldige overmacht. Het zijn ook de „Jannen" van overzee, verzameld In dat wonderlijkste aller legers „Het leger van Jan". Nu zal het velen een steek door het hart lijken, als ik zeg, dat de troepen, die momenteel voor herhalingsoefeningen zijn opgeroepen, vrijwel allemaal tot die laatste categorie behoren. U zult ze wel eens in de treinen zien: een uniform uit verschillende kleuren, een geweldige spuuglok en als het kan een rode zakdoek om de nek. Maar dan moet er geen M.P. in de buurt zijn.Zo is de tegenwoordige bloem des vaderlands. Hoe cactusachtig ook, het zijn kerels om mee uit vissen te gaan. Het zijn de soldaten waarvan eens een Engelse gene raal heeft gezegd: „Je kunt een Hollandse soldaat met een fiets de hel ln sturen; ik garandeer je, dat hjj er met vier gloednieuwe auto's weer uit komt. Wie het voorrecht geniet van nabij de herhalingsoefeningen gade te slaan, zal een licht gevoel van onrust niet kunnen onderdrukken. Onderofficieren zeggen gemoedelijk tegen hun troep: „Komop, jongens, dan lopen we weer eens 'n stukkie. Trap mekaar niet op de hakken, dus ga maar marcheren!" Bij de artillerie ziet men ze liggen rond de stukken geschut, zalig knabbe lend op een sprietje, terwijl de instruc teurs genoeglijk in de kring les ge ven. Als er daadwerkelijk geoefend moet worden en de richter staat klaar om te „vuren" (u begrijpt, dat men eerst zonder granaten oefent) dan gaat er één, de pet ergens op zijn achter hoofd voor de loop staan en zegt tegen de richter: „Lamaar zachies komme, chauffeur!" Het is waar, een beroeps militair zou op de plaats neerstorten bij deze aanblik. Maar wacht even met uw oordeel. Zo gauw het er werkelijk op aan komt, wordt het anders. Aan 't klakkeloos herhalen van de saaie oefe ningen heeft de ex-pisangschuiver niets. Hij heeft grotere sensaties meegemaakt Bell en Amor Een typisch staaltje is het volgende. Een afdeiing van de verbindingsdienst moest tussen twee kleine plaatsen op de Veluwe een telefoonlijn leggen. On der de nodige gekruide opmerkingen reden de verbindingswagens uit, ter wijl de „lijntrekkers" zorgden, dat de telefoondraden op hun plaats kwamen. Ten slotte werden ook de telefoontoe stellen en een centrale op het net aan gesloten, waarna de berichtenwisseling via de draad kon beginnen. Nu wou het toeval, dat alle posten, inclusief de centrale, zich in de keukens van ver schillende boerenhofsteden hadden ge nesteld. waar ze zich en passant bezig hielden met het veroveren van de har ten van enkele landelijke schonen. Nu gunt een soldaat iedereen, vooral een lid van de andere sekse, graag een pleiziertje, dus stonden enkelen gena diglijk toe. dat verschillende boeren deerns met elkaar gingen telefoneren. De dames waren verrukt, al moesten ze af en toe de hoorn aan de telefonist overdragen, teneinde deze in de gele genheid te stellen enkele vuurcomman- do's door te geven. Geen lifters De oefening was animerend en het speet iedereen, dat ze was afgelopen, want de techniek bleek een geweldige pijl op Amors boog te zijn. De lijnen werden weer opgerold en reeds was besloten het contact 's avonds wat ste viger te leggen, toen eensklaps iemand een rookwolk in de verte zag en con cludeerde, dat de hei in brand stond. Onmiddellijk vloog men erop af om met blussen te helpen. Een chauffeur vloog met bijna super sonische snelheid met zijn wagen naar het dichtstbijzijnde dorp, waarschuwde de brandweer en ijlde terug. Even la ter was hij al weer op weg naar het dorp om schoppen en stokken te halen. Onderweg ontmoette hij een charmant lifteresje, toevallig hetzelfde meisje als degeen, die hij 's middags tijdens de oefening „een tikkie rije" had geleerd. Het kind, dat ook de brand wou zien was al bijna zeker van een plaats in de cabine. Maar de chauffeur raasde voort. Hij heeft 's avonds, na de brand, het kind nog opgezocht, maar de liefde was even grondig geblust als de heide brand. „Soedah". zei toen die chauf- deur pathetisch, „me plicht heb mijn tot slachtoffer gemaakt Een verbindingsploeg heeft ook een bezoek gebracht aan het huis van „Jeanne d' Are", een aardappelschilster van de kazerne, die haar bijnaam dankt aan het feit dat ze op een morgen moedeloos zittend op een wagen, zich vasthoudend aan een kiebelton, langs het appél kwam rijden. Iemand riep „Jeanne d' Are gaat naar de brandsta pel", en de naam was geboren. Bij Jeanne thuis kwam de verbindings dienst ook een telefoonlijn leggen, die merkwaardigerwijs langs de trap om hoog moest, door het overloopje, langs een klein slaapkamertje, door het oor van de nachtspiegel, en via hét ven ster weer naar buiten. Toen Jeanne's moeder verbijsterd vroeg wat de reden van dit gedoe was zei een korporaal met gedragen stem: „Militair geheim". Het geheim bleek te bestaan uit een kilo of wat aardappelen, onder het donzen dek van de weliswaar vrouwe lijke, maar weinig aanvallige pieper- schilster. Er lag een briefje bij: „Uit dankbaarheid aangeboden. En denk om de ogen". Hier hebt u twee essentiële zaken naast elkaar. Het eten en..-Eva, ook al draagt ze dan lange zwarte kou sen en al bungelt er een knotje aan haar achterhoofd. De vrouw heeft de eerste dagen on der de troep een zeer belangrijke plaats ingenomen. Veel van de sawahtrappers zijn na hun terugkeer getrouwd en zulks moest natuurlijk op de militaire administratie geboekstaafd worden. Nu is militaire administratie voor leken onbegrijpelijk en vqor ingewijden waar schijnlijk al evenzeer. Men was dus slechts lichtelijk verbaasd, toen uit kwam, dat verschillende oppassende jongelieden met een andere vrouw in de echt waren verbondenOp papier althans. Een zekere korporaal Koster werd zelf bigamist. De man was al ge trouwd, maar is bovendien in de hu welijkse staat getreden met de vrouw van niemand minder dan uw verslag geverMen kan in dienst iemand ongewild verweduwnaren, want het gaat er wonderlijk toe. De troep, die niets anders hoort, dan: „We worden op Amerikaanse leest ge schoeid", zegt op al deze malle dingen: „Dat is Amerikaans, daar scheiden ze ook om de haverklap". Amerikaans noemt men ook het feit dat de wacht posten zonder wapens veiligheid en or de in de kazerne moeten bewaken. Er zijn namelijk wapens tekort. Toen een officier van Piket eens aan een wacht post vroeg waar zijn wapen fvas, zei deze: „Ik heb een geheim wapen, luit!" En met een geleerd gezicht viste hij uit een van zijn model-bevestigde pa troontassen (waar ze voor dienen Js men geen wapen heeft) een paar grijze soldatensokkenDe vijand mot flauwvallen van de stank, luit", zei die soldaat. 58. Nauwelijks hebben Billie de Spin ner en Kareltje Kat de boot verlaten of de hondjes en Pepi komen onder de tafel vandaan. „We kunnen hier niet blijven," zegt Pim beslist. „Wanneer die twee handelaars met de wachtsman spreken, dan horen ze natuurlijk, dat wij hier al aan boord zijn gegaan." „Ja en hoorde je wat die ene zei? roept Pepi uit. „Ze willen mjj weer vangen om een beloning in handen te krijgen. Maar ik laat me niet meer vangen." „Nee, daar heb je gelijk in. Maar ver geet niet, dat wij je onder valse voor wendsels uit het circus gehaald hebben. Volgens de wet ben je het eigendom van de directeur van het circus „Salto". Dus het lijkt me beter, dat je ver dwijnt!" „Hoe wil je dat voor elkaar boksen," vraagt Pepi en staart zijn vriend verbijsterd aan. „Ja, ik heb nu geen tijd om dat allemaal uit te leggen," antwoordt Pim. „Ga mee!" Allen stui ven de boot af en verdwijnen in de richting van Hal-Es-Asem. Juist op tijd, want Billie de Spinner heeft de wachtsman gevonden en hoort van deze dat er zich vier heren aan boord be vinden in de rooksalon. Billie is woe dend. „Vlug terug," sist hij tot Kareltje. „De beloning zal ons niet ontgaan!" Maar als ze aan boord komen, zijn de vogels al lang gevlogen. 48. Na die uitbarsting van Trien be greep Sijmen zelf ook wel, dat Trien en Toos totaal onschuldig waren aan het geheimzinnige verdwijnen van de sleu tel van het hok. „Met dat al snap ik er niets van", bromde hij. „Ik ben er toch mee binnen gekomen en nu is dat ding spoorloos verdwenen". „Wat 't huis verliest, geeft 't huis terug", riep Toos geruststellend, maar zij wachtte zich er wel voor van haar plaats op te staan. Zij voelde de sleutel gewoon onder zich branden„Méns, laat die sleutel toch de sleutel", zei Trien zo onverschillig mogelijk, 't Ding kan niet weg zijn. U zult zien, dat het vanzelf weer opduikt. Trek 't hok gewoon dicht. Wij zullen hem heus niet smeren. Wij hebben 't bij u veel te goed. Wat moeten wij in die vijandige wereld uitvoeren, wij, twee weerloze, arme chimpansees. Wij zouden alleen maar kans lopen door de een of andere circusklant opgepakt te worden en dan zou ons leed niet te overzien zijn. Heus we zijn wel wijzer!* Sijmen Sabbel moest toegeven dat er in deze woorden veel waarheid schooL „Ja, dat zal ik dan maar doen", zei hij, ..maar Trien en jij ook Toos jullie moe ten mij beloven, echt eerlijk belóven, dat jullie hier geen misbruik van zullen maken". „Meneer Sabbel", zeiden de twee chimpansees als uit één mond, „maak u nou geen zorgen, wij zijn net nü al vergeten, dat ons hok niet hele maal goed dicht zit". In Kwangsi eet de bevolking gras Dertig millioen boeren het slachtoffer In Noord-China zijn uitgestrekte ge bieden door overstromingen geteisterd. Er dreigt nu hongersnood te komen. Dertig millioen boeren hebben de na delige gevolgen der overstromingen on dervonden. De oogst is geheel of ge deeltelijk verloren gegaan. De Chinese communistische pers heeft gemeld dat de regering te Peking honderd duizenden tonnen levensmid delen in de getroffen gebieden heeft doen verdelen. Een gebied ter opper vlakte van 130.000 hectare moest geheel worden ontruimd. In Augustus jl. heeft de Gele Rivier de Hoang-Ho, ongeveer 700.000 hectare land overstroomd. De Hoang-Ho en de Jang-Tse Kiang blijven stijgen, zodat nog meer overstromingen zijn te ver wachten. Naar schatting wordt de oogst van vijf millioen hectare land bedreigd door overstromingen, grote droogte en insecten. In de provincie Sjantoeng zijn 170.000 man bezig met het herstellen van de door de Gele Rivier doorbroken dij ken. Voorts zijn honderd duizend boe ren, arbeiders en soldaten aan het werk gezet om de dijken van de Tsjien-Li, die ten zuidwesten van Han- ko stroomt, te versterken. In Noord- zowel als in Zuid-China heerst in uitgestrekte gebieden grote droogte. Een communistische journalist meldt, dat de inwoners van een streek in de provincie Kwangsi zich met gras en bladeren moet voeden. Aspirin Aan één vingerafdruk wordt U uit miilioenen herkend. Aan het Bayer- kruls herkent men uit talloze hoofdpijntabletten het Asptrin-tableL Yutis/ (Advertentie," Ing. Med.) Explosie eist acht doden In een raffinaderij van de „Shell" te Woodriver, in de Amerikaanse 'staat Illinois,' heeft een ontploffing plaats gevonden, waardoor acht personen zijn gedood, terwijl 22 andere zwaar wer den gewond. (Advertentie, Ing. Med.) MARIORIE VERNON 42) „Stil, Neville. Het gaat om de koek, uil! Gedraag je alsjeblieft fatsoenlijk!" smeekte ze hem. Mevrouw Chelford, het potlood gereed, zag hem vol ver wachting aan. „Nu u, meneer Heritage! Zoudt u deze heerlijke koek niet graag willen winnen? Het is heel gemakke lijk, weet u, raad maar eens". Neville betaalde zijn dubbeltje en noemde een getal, maar mevrouw Chel ford was nog niet klaar. „Kunt u morgenavond komen eten, meneer Heritage? Heel huiselijk en ge woon". „Het spijt me ontzettend, maar voor morgenavond heb ik een afspraak, me vrouw Chelford". „Oh, u bent dus al vlug in de kennis sen geraakt, hè?" Esther Chelfords ho ningzoet lachje klonk geforceerd. „Zul len we dan de volgende Woensdag of Donderdag afspreken?" „Dat gaat werkelijk niet. Ik heb in geen weken een avond vrij", ant woordde Neville, de wanhoop nabij. „O". Mevrouw Chelford haalde haar vette schouders op en haar smalle ge verfde mond werd een streepje. „Zo populair? Wat prettig voor u. Of zou het alleen maar het nieuwtje zijn?" „Ik denk dat dat het is", beaamde Neville onverstoorbaar en terwijl hij zijn hoed afnam, liep hij met Nan ver der. „Nu heb je je een vijand gemaakt, Neville", merkte Nan op. „Het was niet erg tactvol om al haar uitnodigingen af te slaan. Ze geloofde er natuurlijk niets van dat je zo bezet was". „Nou ja, maar wat hindert het?" antwoordde hij met luchthartige on verschilligheid. „Ik mag dieoude dame niet". „Neen, maar in een kleine gemeen schap als deze kan iemand als mevr. Chelford soms heel onaangenaam zijn. Je hebt haar afgepoeierd en dat zal ze nooit weer vergeten". „Lieve hemel! Waarom moet 'n mens zijn kostbare tijd verspillen aan mensen die hij op het eerste gezicht al onsym pathiek vindt?" Nan haalde de schouders op. „Dat is de keerzijde van je rijkdom en je positie in de maatschappij." „Nu begin ik het te begrijpen". Ne ville's ogen stonden peinzend. „Wat?" „Niets. Dat kan ik je niet uitleggen". Maar Neville begon te begrijpen, hoe ontzettend hinderlijk dergelijke dingen waren voor een man van Heritages karakter, met zijn vrijheidsdrang, min achting voor de conventies en die lange reeks van jaren achter zich waarin hij volkomen vrij was geweest om te doen en te laten wat hij wilde en aan nie- en de 4. „t>h ja", baste Sjoerd Siebinga, die inmiddels, half dubbelgevouwen ook een plaatsje had gevonden, „dit is madame Mirabelle, een vriendin van mijn dochter. Die moet ook met je mee, want anders is ze niet op tijd voor de bruiloft, en dat zou mijn dochtei zonde vinden! Kan die vent niet eer beetje harder rijden?" En hij roffelde met zijn vingers op de ruit. Madame Mirabelle bekeek Kappie nogmaals alsof hij een vreemd insect was en sprak toen lijdend: „Ach mijn ;aritein. ik ben bevreesd, dat de overtocht mij geen goed zal doen. Ik lijd altijd zo vreselijk aan die affreuze zeeziekte. Het is gewoon horiebell Is uw schip wel hecht genoeg gebouwd, zodat wij onderweg geen schipbreuk lijden? Zoiets zou ik eenvoudig niet overleven, moet u bedenken". Terwijl Kappie nog steeds naar woor den zat te zoeken, zwenkte de auto in snelle vaart de kade op en niemand zag iets van de somber geklede figuur, die. veilig verscholen achter een hoek, de wagen nastaarde en in zichzelf mom pelde: „Ik mag hen vooral niet uit het oog verliezen. De tijd nadert!" mand verantwoording schuldig was. „Ha, daar is de hoepla! Laten we eens een poging wagen!" Nan was zo vrolijk en enthousiast als een klein kind en toen Neville erin slaagde de ring om een klein grijnzend clowntje te gooien en haar het ding trots ter hand stelde, kende haar vreugde geen grenzen. „O, is hij niet enig? Ik zal hem altijd bewaren, misschien brengt hij me wel geluk aan!" riep ze uit. Ze keek Ne ville stralend en onbedorven aan en toen hun ogen elkaar vonden en ze de diepe, ernstige uitdrukking erin zag, kreeg ze een kleur. „Nan, je bent ontzettend lief, weet je". Het scheen vanzelf uit hem te ko men en toen ze verder liepen had het meisje het gevoel dat ze ergens hoog in de wolken liep. „O, Neville, is het niet gezellig? Ik had nooit gedacht dat het zo zou zijn". „Ik ook niet", antwoordde Grant eenvoudig. Ze liepen verder en letten niet meer op de richting. En plotseling uitte Nan een kreet van verbazing. „O, kijk eens, we zijn in de moestuin terecht geko men!" „Hindert niet dan kun je me in wijden in de geheimen van bessen en frambozen en aardbeien hoe ze ge kweekt moeten worden, hoe de ziekten bestreden moeten worden, enz." Ze lachten, omdat het lachen hen vandaag zo gemakkelijk afging. „Maar toch zouden we hier eigenlijk niet moeten zijn", legde Nan met tegen zin uit. „Jij bent de „clou" van het feest, weet je en zou kennis moeten maken met je buren, de pachters en je toekomstige vrienden. Ze verwach ten dat van je". „Laat ze het maar verwachten", ant woordde Neville luchthartig. „Ik wil eerst zelf een beetje pleizier hebben en zo is het veel te prettig". „Het is prettig". Ze waren een ogenblik stil en vol komen tevreden dwaalden ze rond tus sen de frambozen, bessen en aardbeien, planten. (Wordt vervolgd) DONDERDAG 20 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. (9.30—9.35 Wa terstanden.) 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en bariton. 11.45 Voordracht. 12.00 Giam.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole Orkest. 13.50 U kunt het geloven of niet. 13.55 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.05 Gram. muziek. 14.30 Piano-recital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Op zoek naar de horizon", hoor spel. 16.25 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 .Orgelconcert. 17.50 Regering'suitzendingt Jeugduitzending: K. H. Smit: „Wat wil je weten?". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Militaire reportage. 19.10 Lichte muzfek. 19.45 „De medische sportkeuring", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio Philharmonisch Or kest. 21.20 „De Woeste Hoogte", hoorspel. 22.40 Gesproken brief uit Londen. 22.45 Zang declamatie en gitaar. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichton, 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voof de zieken. 11.45 Jongenskoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.55 Sopraan en piano. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Fluit, viola da gamba en clavecimbel. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 „Tussen Dollard en Schelde", causerie. 17.50 Gram.muziek. 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 „Werkclassificatie in de landbouw", cau serie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Muzi kale causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuw». 20.05 Gram.muziek. 20.45 „Wat doen wij met de film en de bioscoop?", causerie. 21.00 Ba» en piano. 21.30 Promenade Orkest. 22.15 Bui tenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Franse marine betreurt 68 doden in Indo-China Van de zijde van het Franse leger Ig bevestigd, dat tengevolge van het op een mijn lopen van een Frans marine landingsvaartuig, 68 soldaten en mari nemannen van de strijdkrachten der Franse Unie worden vermist, terwijl ">6 anderen werden gewond. Men meent dat de vermisten door verdrinking om het leven zijn gekomen. Bijeenkomst van Europese Beweging te Hamburg Op een conferentie van de Europese beweging welke van 21 tot 23 Septem ber te Hamburg wordt gehouden, zal gesproken worden over de plaats van Duitsland in het Europa van heden. Winston Churchill is ook uitgenodigd voor deze conferentie, die geleid zal worden door Paul Henri Spaak, da voorzitter van de Raad van Europa. STAFFORD CRIPPS HERSTELD. De geneesheren van de voormalige Britse minister van financien en am bassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps, hebben Dinsdag medegedeeld dat hij volledig hersteld is. De thans 62-jarige Cripps heeft geleden aan een tuberculeuze aandoening van de rug- gegraat. verklikkende chte*»U *9°" BUREAU: ADMINISTRATE Voordam 11, Tel. 332C Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. 554 Directie: J. BIJLSMA en C KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN De Britse premier, Attlee, 1 op 25 October a.s. algemene v< zal op 4 October bijeengeroep de verkiezingen zal het pari Dingdag 6 November zal koni Twee standpunten ov rehabilitatie-uitker De zitting van het Uniehof geschil tussen de Nederlandse donesische regering over de bilitatie-uitkering en de algei logs-ongevallen-regellng heeft een beslissing geleid, „aangez het hof twee onderling niet 1 gen standpunten bleken te bes ke elk door de helft der lede aanvaard". Afgezien van een verzoek president van het Internatic rechtshof om aanwijzing van e de lid, bestaat de mogelijkh beide regeringen onderling tot gelijk komen. De Nederlandse leden van hof Prof. Beaufort en mr. Pri trekken heden met de „Orar Nederland, mr. Donner en d landse griffier mr; Reyers vi Maandag per vliegtuig. De Ne pleiter, prof. De Grooth, is rt Nederland vertrokken. Twee gewonden, tien r werden dakloos Gistermorgen is in de gemee Dungen (N-B) brand uitgebr de schuur en garage van d€ Cooymans. Door krachtdadig i van de vrijwillige brandweer i Dungen bleef de brand tot de beperkt. Bij pogingen om een t de auto te blussen en uit de g- duwen liepen slager Cooymans zoon ernstige brandwonden op. Te Erp gingen een schuur en van de familie Zomers geheel i men op. Van de inboedel en c bouwinventaris kon niets gert den. Het vee wist men te redd personèn zijn door de brand geworden. PRINSES WILHELMINA ENGELAND De particulier secretaresse v ses Wilhelmina meldt ons, dat Wilhelmina gisteren met een si de maatschappij „Zeeland" v< kort verblijf naar Engeland is ken. Wilson ziet Productie drievou Kore van voor Charles E. Wilson, de direcf het Amerikaanse bureau voor lisatie ten behoeve van de ver heeft voorspeld dat tegen het i 1953 een schitterend verdedigii zal zijn opgebouwd en de Ame economie niet alleen gezond d gestabiliseerd zal zijn. Hij zeide: „Wij zullen niet all kanonnen beschikken, doch t ons ook hiervoor de boter brood niet te ontzeggen, al zt tevreden moeten zijn met een i der dik gesmeerde boterham". De productie van militaire i beliep voor de aanval op Ki waarde van ongeveer 500.000.0( Per maand, doch is inmiddels drievoudige van dit bedrag j UleeAfebtcPit Verwachting tot Vrijdaga' Vannacht en morgenochtenc koud met hier en daar nev mist. Morgen overdag droog met enkele overdrijvende wo velden en ongeveer dezelfde peratuur als vandaag. Overwt zwakke wind uit uiteenlo; richtingen. I (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6