Nachtelijke terugtocht in de regen Pim, Pam en Pom in Afrika JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Plastic geld gaat op in rook Aneurin Bevan trekt ten aanval appie l De wagen in hei Kloosterbos De Nederlandse iroepen oogsten buitenlandse lof De kok was de Britten te slim af W" zagen in de hulpverbandplaats een Jager met een behoorlijke bajonet steek op de plaats waar de rug van naam verandert. Hij vond dat hij niet klagen mocht, want met de kolf van zijn geweer had hij weinig zachtzinnig drie paratroopers uit hun mitrailleur opstelling verdreven. Generaal Hasselman bij „Counterthrust" KRE0FLAV0N Het Radioprogramma iSpcckóteen Vier maanden voor drie hoofdprijs„winnaars" Handelsverdrag tussen O.- en W.-Duitsland VRIJDAG 31 SEPTEMBER 1951 Mei de 31ste R.G.G. in Duitsland (Van onze speciale verslaggever) pTKS werd er In Nienburg geknokt, toen de Belgen uit het Zuiden en de Neder landers uit het Noorden oprukkend, elkaar in het hart van de stad de hand reikten en gezamenlijk de Deense en Britse para's te lijf gingen. Het knalde aan alle kanten en toen de „losse flodders" opraakten ging men hier en daar op gewekt aan het plukharen. Met moeite maakten de scheidsrechters een einde aan deze zeer realistische straatgevechten, waarbij onze Grenadiers en Jagers nu niet bepaald tot de muurbloempjes gerekend konden worden. in gi-ote lijnen het schema van de te rugtocht aangaf, de tijden van vertrek, volgorde, routes en plaatsen van be stemming. Toen wij in onze jeep terug reden, zagen wij overal waar zijwegen cp de grote straatweg uitmonden, onze troepen wachtend op het sein van ver trek. Voor sommige onderdelen heeft dat uiteraard uren geduurd. TERWIJL de avond begon te valen en een koude westenwind de regen voor zich uit joeg, kwam in het hoofd kwartier van de kolonel Van Griethuy- sen het bevel tot de terugtocht binnen. Ver naar het Oosten waren de Ameri kanen door onze stellingen gebroken en om een omsingeling te vermijden, dien de onze Regiments-Gevechtsgroep te ruggenomen te worden tot vèr achter Nienburg. Dinsdagavond 18 uur stonden overal de Nederlandse colonnes gereed om te vertrekken. Omstreeks diezeldfe tijd ontbood de kolonel zijn ondercomman danten in het hoofdkwartier, waar hij IJzeren waakhonden. Y'ER naar voren, in de oude frontlijn, hielden de Shermans als machtige waakhonden het oog op de vijand ge richt, infanterie, „opgezeten" op hun stalen rug, het geweer in de aanslag. Zij dekten de duizenden kameraden, in fanteristen en artilleristen, verbindings mensen, pioniers, hospitaalsoldaten, die op het uur U, te 20.00 in beweging kwa men, colonne na colonne. Geen verslagen leger trok hier naar het Zuiden, vergis u niet! Neen, dit wa ren de taaie Nederlandse troepen, die driemaal de Fransen uit Dörverdcn wierpen, wier geestdrift, uithoudings vermogen en vooral „vakbekwaamheid" op zo hoog peil staan, dat hun faam Weinig zieken en gewonden (Van onze speciale verslaggever) QNDANKS het realistische ka rakter van de oefeningen in. Duitsland zijn er weinig zieken en gewonden, zo verteld ons ka pitein dr. J. P. J. van Doorn uit Voorburg, het hoofd van de me dische dienst. In Hannover, in het militaire hospitaal, worden nu zes patiënten verpleegd, twee ge wonden en vier zieken, wier toe stand zodanig was, dat zij naar het hospitaal moesten worden vervoerd. Levensgevaar is bij hen echter niet aanwezig. Verder zijn er een aantal lichte ziektege vallen en lichte gewonden, een zeer klein aantal in verhouding tot de 7.000 militairen die aan de oefening deelnemen. 60. Billie en Kareltje kunnen hun ogen niet geloven. Daar komen die drie speurhonden op het allerlaatste ogen blik aan boord, maar zonder aap! „Daar steekt wat achter", bromt Billie tot zijn compagnon. „Waar zouden ze die aap, die Pepi gelaten hebben?" „Misschien bij de bagage," fluistert Ka reltje. „Wat je daar zegt is zo dom nog niet!" mompelt Billie goedkeurend. „Ik zal dat dadelijk gaan onderzoeken. Hou jij intussen die drie „stillen" in de ga ten. En let een beetje beter op dan gis teravond!" Kareltje Kat knikt maar eens. Hij weet, dat hij wat goed te ma ken heeft en hij verliest dan ook de drie speurders geen ogenblik uit het oog. Maar wat valt er te zien? De drie hondjes wandelen wat over het dek en praten en lachen met elkaar alsof ze nog nooit van een apenprins gehoord hebben. Kiik, nu passeren ze een oude dame, die al enige uren in haar ligstoel zit te breien. Wanneer de drie hondjes haar passeren laat ze per ongeluk haar kluwen vallen en Pim raapt deze ga lant voor haar op. „Alstublieft Pepi ik bedoel: mevrouw." zegt hij stikkend van het lachen. Maar dat kan Kareltje die achter hen loopt, natuurlijk niet horen. Maar wie zou nu ook kunnen vermoeden, dat die vriendelijke oude dame in werkelijkheid, Pepi de apen- prins, is? reeds is doorgedrongen tot het geal lieerde hoofdkwartier in Hannover. Hoge buitenlandse stafofficieren ver zekerden ons vandaag, dat de 31e Keg. Gevechtsgroep bjj de generaal Ward, onze opperbevelhebber, zeer goed aan geschreven staat. Het verbeten vasthou den van onze mannen in de oude front lijn, hun vuurdiscipline en camouflage, dit alles is het geallieerde opperbevel niet ontgaan. ^EDEROM geleek Nienburg deze nacht een stad in oorlogstijd. Colon ne na colonne daverde over de keien. Als tanks passeerden, spatten de von ken er af. De stoottroepen marcheerden er zingend door, zodat het weerkaatste tegen de oude geveltjes: „Vijf jaar de mot in, ,Maar nou zit er schot in!" De Belgen, die in hun op de stoepen gereden carriers de Nederlandse wapen broeders langs zagen trekken, namen het liedje van Willy Vervoort lyidkeels over. In de moerassige streek west van het Steinhuder meer, 20 km ten zuiden van Nienburg, betrokken nog in de nacht onze mannen nieuwe stellingen. Uit de ogenschijnlijke chaos van hon derden voertuigen, slippend en glijdend over binnenwegen vol kuilen en be zaaid met losse stenen, ontstond nog vóór het aanbreken van de dag een geordende militaire samenleving Avontuurlijke tocht gERGEANT VAN VLIET uit Amers foort, die in de keuken van de staf compagnie de scepter zwaait, maakte vannacht een avontuurlijke tocht. Met zijn drie-kwart-tonner op zoek naar water overschreed hij de frontlijn, maar de Britse posten aan de overkant wist hij te overbluffen met de mededeling: Inspection by captain Jones". Drie posten liepen er in, één gaf hem zelfs een Nederlandse krijgsgevangene mee. maar de vierde post had het dóór, en nam de hele zaak in beslag. Sergeant Van Vliet werd op zijn beurt krijgs gevangene, maar toen de wagen even langzaam reed. sprong hij er uit en verdween in de duisternis. Na een om zwerving van vele uren keerde hij weer bij de stafcompagnie terug. Het eten was op tijd klaar! 50. Vol spanning wachtten de chim pansees Trien en Toos op het vallen van de avond. Het leek hen toe of het die dag maar niet donker wilde wor den. Toos had de sleutel van het hok zo goed mogelijk onder wat zaagsel verborgen, maar telkens als de twee apen in de buurt voetstappen hoorden, klopte het hart hen in de keel Langzaam viel de avond en dat was altijd het sein om te gaan slapen Slaap hadden zij echter geen van tweeën. Zij kropen wel zo dicht mogelijk bij elkaar en deden wel alsof, voor het geval, dat Sijmen Sabel mocht komen controle ren. Af en toe spraken zij fluisterend. „Wat ga je nu strakjes tegen de leeuw Piet zeggen?" vroeg Toos aan Trien. „Ben je eigenlijk niet een beetje bang, dat hij je wat zal doen? Het blijft ten slotte een leeuw en als-ie hongerig is, kan je zo iemand nooit vertrouwen.." „Ja", zei Trien peinzend, „daar zeg je zo wat. Zou het daarom niet beter zijn als jij met me méé ging?" „Jij bent een leukerd", zei Toos smalend. „Jij denkt ook, Toos is een beetje vetter, misschien grijpt hij haar in plaats van mij". MANOEUVRE-VARIA (Van onze speciale verslaggever) WAT rookt een Regiments Gevechts groep in een paar dagen op? Wat gebruiken 7000 soldaten aan chocolade, limonade, sprits en koeken? De man die ons hierop het antwoord kan geven is de kaptein van Agtmael uit Voorburg, van de Cantinedienst Kon. Landmacht. De kapitein is hoofd van de aanschaffing en bevoorrading, te vens van de dienst cantinewagens en als hij ons verzekert, dat hij het de laatste weken druk heeft gehad, dan menen wij dat hij zich voorzichtig uit drukt. Bij de oefening Counterthrust is de Cadi present met acht cantinewagens. Elke militair heeft f 15.70 aan plastic geld ontvangen, waarmee hij met uit sluiting van alle andere geldsoorten bij de Cadi terecht kan. Een eenvoudig rekensommetje leert ons dus dat in de acht winkeltjes van de kapitein van Agtmael in deze dagen in totaal voor •vim honderdduizend gulden omgaat. De meeste belangstelling gaat uiter aard naar de sigaretten. Hoewel alle nlitairen elke dag tien sigaretten van ■ie dienst krijgen (men noemt dat voe dingssigaretten) is hun rooklust niet te breidelen. Een belangrijke factor is nog, dat alle rookwaar accijnsvrij is, zodat de prijzen per doosje van 25 tot 40 cent variëren inplaats van 75 tot 120 cent. Donderdag begon de verkoop van 50.000 doosjes. Vrijdagavond waren ze cp, ondanks het feit, dat na enkele uren nog, maar één doosje per mav werd verkocht. Onmiddellijk werd opnieuw een ge lijke hoeveelheid in Nederland aan gevraagd, die Maandagnacht arriveer de. Vandaag zouden ze in de verkoop komen. Twee-en-vijftig ton goederen vormt om te beginnen de inventaris van de acht cantine-wagens. Daar zijn 150.000 sigaren bij, 50.000 koeken. 40.000 choco lade-repen, 7000 flesjes chocolademelk, 7000 flesjes limonade, 3000 flesjes bier. Men is na 5 dagen bijna door de voor raad heen. Aanvulling geschiedt regel matig. Vijf-en-twintig duizend mooie ansichtkaarten van de Lüneburger- heide kocht men in Hannover. Hel enige artikel, dat in Duitsland zelf aan geschaft werd. Ze zijn (d tien cent bijna uitverkocht. Een nieuwe zending van 20.000 stuks is onderweg. Tot in de voorste linie komen de can tinewagens. Zondagmorgen werd er bijna een door de vijand veroverd, maar op het laatste moment kon met vol gas worden ontsnapt. Van de verkopers en chauffeurs wordt in deze dagen wel het uiterste gevergd. Vaak komen ze pas tegen middernacht binnen. Dan moet de kas opgemaakt worden, 's Morgens vroeg begint de nieuwe bevoorrading. Een uur later zwermen ze weer uit.' Continu-bedrijf Luitenant-generaal Hasselman, de chef van de generale staf, is gisteravond op het hoofdkwartier in Hannover gearri veerd. Generaal Hasselman zal met de chefs van staven van andere landen, die deel namen aan de oefening „Coun terthrust", de laatste phase van deze manoeuvres volgen. voorkomt en geneest k Buis!» -i ZO sobUU»" i Advertentie. lnj{- INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie i WAARHEID OF BEDROG (III) In uw blad van Zaterdag 15 Septem ber las ik een ingezon-'en stuk ven de heir Van Haren met bovenstaand op schrift. Naar mijn bescheiden mening is er aan de gepubliceerde foto waarop door de schaduw van wolken een Christus- kop zichtbaar is niets bijzonders te con stateren. Als men eens naar de lucht kijkt ziet men meerderen malen wol ken in een vorm waaruit men figuren of landschappen kan opmaken. Toch is deze foto wel heel merk waardig. De Christus hebben wij nooit gezien en de afbeeldingen van Hem zijn door de mensen gemaakt en geven waarschijnlijk geen zuiver beeld. Ik voor mij geloof niet, dat deze wolken foto iets met godsdienstige inzichten te maken heeft. De christenen verwachten trouwens geen figuur maar de werke lijke Christus. Wij leven in een tijd, waarin gelovigen en ongelovigen er kennen dat er grote veranderingen in de naaste toekomst kunnen verwacht worden omdat de gehele wereld in voortdurende spanning (verkeert. Wanneer het hier geen Amerikaanse fototruc betreft, moet men eens lezen in Lucas 21 25 en men zal dan zien, dat er niet over een Christusfiguur ge sproken wordt. Christus komt in wer kelijkheid en daar behoeven de chris tenen zich niet angstig over te maken, want dan komt de verlossing, dan krij gen wij een wereld waarop gerechtig heid zal worden betracht en zal er dus een feest der verlossing zijn. Wellicht Is het mogelijk, dat een gees telijke hierover ook eens zijn licht wil laten schijnen. J. GOBELS. Zaandam. Scherpe criiiek op beleid van Labour-regering J^OG geen etmaal nadat de Britse pre mier Attlee had aangekondigd, dat op 25 October verkiezingen zullen wor den gehouden, hebben de aanhangers van Aneurin Bevan een brochure uit- ZATERDAG 22 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Giam.muziek. 8.40 Orgelspet. 9.00 Gram.- muizek. (9.30-9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders, in de continu-bedrijven. 11.30 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-Orkest. 13.45 Accordeonspel. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Orkestconcert. 14.40 Koorzang. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Accordeonorkest. 16.30 Sportpraatje. 16.50 Radio Philharmonisch Orkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Hnwaiïan-muziek. 18.40 Madrigaalkoor 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze Tijd", causerie. 19.55 „Deze Week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Tiro- ler-muziek. 20.45 Socialistisch commentaar. 21.00 Symphonie-Orkest. 22.00 „Onder de pannen", hoorspel. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal Sextet en soliste 23.45—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Lichte muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Amusemtensmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuim bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.5o Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 „Op z'n boerenfluitjes". 14.00 „Theo Casion, in misdaad en antiek", hoorspel voor de jeugd. 14.20 Gram.muziek. 14.40 Ama teursuitzending. 15.20 Kroniek van Letteren rn Kunsten. 15.55 Kamerorkest en soliste. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". ^17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Ac tualiteiten. 18.25 Pianospel. 18.40 Regerings uitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defen sie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.40 „Steek eens op, herenl". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doenf". 22.00 Symplionette-Or- kest en solist. 22.30 ,,Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Sport. 23.27-24.00 Gram.muziek. De 24 uursstaking van Italiaanse ambtenaren, werkzaam bij het verkeers wezen en de PTT, is Woensdag te mid dernacht beëindigd. De staking was geenszins algemeen. en de 6. „Jij bent me d'r ja ook eentje", schold Kappie op de Maat, „is dat een manier om onze passagiers te ontvan gen!" De Maat begon zich jammerend te verontschuldigen, terwijl Madame Mirabelle hem, met een trek van af schuw op haar gezicht, door haar lorg net stond op te nemen. Maar Siebinga gaf Kappie een klap ten had, haalde hij een groot pak te op zijn schouders, zodat hij bijna door voorschijn en reikte dat aan Kappie het dek heenging en brulde: „Kom, er over. zijn belangrijker dingen aan de orde! „Hier is ie, de glimmer. Pas er goed Waar kunnen we praten?" op! De postzegels, die er op zitten mag Kappie ging hen voor naar zijn hut jg houden!" en toen hij de deur achter zich geslo- „Oh, die afschuwelijke steen!" klaag de Mirabelle opeens. „Het is gewoon een horreur! Ik voel, dat hij ongeluk zal aanbrengen. Zijn uitstraling is ver keerd! Die goede baron van Maesneck had hem slechts één dag in huis toen hij vermoord werd en graaf Beuzelaer wilde hem meenemen naar Siam, maar het schip is met man en muis vergaan! Er zullen horriebele dingen gebeuren, ik voel het!" Niemand merkte, dat de Maat door een patrijspoort naar binnen keek en hevig begon te sidderen, toen hij die laatste woorden hoorde. DAGELIJKS DOOR mariorie -jfcr VERNON 44) Intussen verliet Neville de moestuin en stak het groene grasveld, dat vol mensen was, over naar de andere kant van de tuin, waar hij verschillende stal letjes onder de bomen ontwaarde. Handwerkjes, zelfgemaakte jams en weck, koekjes en lekkers, bloemen.... Hij zag Peta dadelijk, ze zag er mooier uit dan ooit tevoren en was in een luchtig gesprek, met een jongeman in een vroolijk gestreept jasje en een witte tennisbroek gewikkeld. „Peta?" Ze draaide zich om en trok haar smalle wenkbrauwen op. „O, hallo, Neville", zei ze. Niets anders; ze wachtte op een ver ontschuldiging. een uitleg, dat voelde hij. Maar de woorden bleven hem in de keel steken: hij wist wel dat hij onaar dig tegen haar had gehandeld, maar wat moest hij zeggen? Hij was niet van plan zich te vernederen tegenover die... die Het meisje richtte zich uitsluitend tot de jonge man in het bonte jasje „Goed dan, Gerald, kom me dan om zes uur afhalen", Peta schonk hem haar stralendste glimlach. „Het zal dolgezel lig worden". Ze deed geen pogmg om de beide mannen aan elkaar voor te stellen en Gerald wierp Ne "ille erige dreigende blikken toe Nu echter verliet de boze "pjik zijn ogen en hij glimlachte, kenne lijk dankbaar voor de bewezen gunst. „Fijn Peta, ik zal er zijn!" Het meisje knikte. „Beste Gerald, ik weet dat ik op je kan rekenen". „Die is voor mij bestemd" dacht Ne ville. Hij stond erbij en voelde zich merkwaardig onverschillig. Peta was met het oudste spelletje te wereld bezig besefte hij, dat van de ene man tegen de andere te willen uitspelen. Ze trachtte hem, begreep hij zonder enige spijt, jaloers te maken „Ga je mee een kopje thee halen, Peta?" vroeg hij. De bonte jongeling was, na een laatste stralende glimlach van Peta met een luchtig wuiven van zijn hand, verdwe nen. „Ik kan hier niet weg voordat Iris Chelford er is om mijn plaats in te ne men. O, daar komt ze juist aan". Een kort gedrongen meisje met een vuurrode jurk, die akelig vloekte met haar purperkleurig gezicht, kwam over het grasveld op hem toe. Ze was ver legen en onhandig en zou er over een paar jaar net zo uitzien als haar moe der, dacht Neville. Peta stelde hen aan elkaar voor en Iris gichelde en keek hem op haar manier verleidelijk aan met haar kruis bes-groene ogen. „Moeder heeft me net van u verteld, meneer Heritage, ze zegt dat u gauw eens komt tennissen." O ja? dacht Neville grimmig, maar vóór hij kon antwoorden kwam Peta tussen beiden, „Wil jij mijn plaats nu innemen, Iris? Ik ga even thee drinken". Peta en Neville baanden zich een weg door de menigte naar de theetent, waar het nog veel voller was. „Waar komen al deze mensen toch in 's hemels naam vandaan?" vroeg hij. „Ik meende dat dit een klein dorp was, geen plaats met krioelende volksmas sa's". Peta lachte. „Vergeet niet dat een tuinfeest een belangrijke gebeurtenis is hier op het platteland. De mensen ko men van mijlen ver; het is een van de belangrijkste feestelijkheden van hot jaar, die niet gemist mag worden. Alle jongens en meisjes uit de naburige dor pen komen, de meesten waarschijnlijk omdat er aan het eind gedanst wordt. En wat de vooraanstaande families be treft, zij voelen zich verplicht de zaak te steunen". „Nou, de hemel zij dank dat het niet regent en iedereen als haringen in een ton binnen zou moeten zitten. Hoewel er dan misschien niet zoveel mensen zouden zijn gekomen.Hier is een tafeltje, houd jij het even vast, dan zal ik wat te eten halen". Toen hij was teruggekomen met aard beien met room, vruchtengebakjes, koekjes en thee, aten ze onder het wis-- selen van zo nu en dan een enkele opmerking. Peta was nog steeds op haar teentjes getrapt en geneigd wegens zijn onacht zaamheid te bouderen; was hij een minder belangrijk personage geweest dan zou ze hem de waarheid hebben gezegd en hem hebben verteld de rest van de dag maar op dezelfde wijze door te brengen als het eerste gedeelte, maar tegen haar zin besefte ze toch wel dat ze voorzichtig moest zijn met Neville Heritage. Ze had hem nog niet vol doende in haar macht om risico's te durven nemen.... gegeven, waarin zij een aanval doen op de defensie-politiek van de Labour-re gering. Het geschrift houdt de innerlijke verdeeldheid in de Labour-partij leven dig. De regering wordt ervan beschul digd „de werkelijke gevaren te ver hullen. Deze gevaren waren gelegen in de armoede van de ten achter gcb'cven gebieden en de bewapeningswedloop „aangevuurd door onnodige vrees en hysterie". yfOLGENS Bevan rechtvaardigt de te genwoordige wereldsituatie de eis tot vermindering van de bewapemngs- kosten volledig. De Britse begrotings berekeningen voor de bewapening wa ren van begin tot einde onjuist. Bevans medestander Harold Wilson verklaart, dat de Europese economie volkomen ten gronde zou gaan ais er geen verandering zou komen in de Amerikaanse theorie, dat het mogeiijk was „meer boter en meer kanonnen" te hebben. Tenzij de Atlantische herbe wapening tot een „realistisch cijfer" teruggebracht zou worden, zou de we reldinflatie steeds groter vaart krij gen. Door de herbewapening verliest de Britse export grond aan de concur renten op het vasteland, aldus de Be- vanisten. Duitsland bijvoorbeeld doet zijn voordeel, terwijl de Britse export achteruit gaat. 'Wordt vervolgd» Fraude bij voeibalnool Drie medewerkers van het inmiddels cpgeheven sportweekblad „Koning Voetbal" zijn door de Amsterdamse rechtbank conform de eis ieder tót vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Dit drietal had fraude gepleegd bij de door het blad uitgeschreven voetbal prijsvraag. Nadat des Zondagsmiddags de uitslagen van de twaalf voetbalwed strijden, die door de inzenders van te voren moest worden geraden, bekend waren geworden, vulden zij nog enkele formulieren in, waarbij er voor werd gezorgd, dat de ingevulde uitslagen die van de beste inzenders overtroffen. „Koning Voetbal" won op die wijze zijn eigen eerste prijs. West-Duitsland en Oost-Duitsland hebben een handelsovereenkomst gete- ud, die voorziet in een goederenuit wisseling ter waarde van ongeveer 900 millioen gulden. De overeenkomst treedt onmiddellijk in werking en loopt tot 30 Juni 1952 Voorwaarde Is. dat de handel mei West Berlijn niet meer wordt verstoord. i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6