t in het Kloosterbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN appie Spookóteen Stad en Omgeving Plechtige onthulling van gedenkteken op Joodse begraafplaats AGENDA Vele interessante stands op de Korenbeurstentoonstelling Inside vierde het eerste lustrum was een Jubileumfeest „Instituut volledig succe; Dixieland-muziek van goede kwaliteit Drukbezochte receptie Successen van Jan Pronk te Neurenberg Ponnenver'otinri ten hate van het aebrekkige kind MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 Alkmaar verloor 177 Joodse inwoners Op de Joodse begraafplaats aan de Westerweg vond gistermiddag onder grote belangstelling de onthulling plaats van een gedenksteen, die beoogt een blijvende getuige te zijn van de wrede jodenvervolgingen in de jaren 1940-'45 en een herinnering aan hen, die daarbij omkwamen. In zijn openingswoord memoreerde de heer L. Trijbetz, waarnemend voor zitter der Nederlands Israelietische Ge meente te Alkmaar, de onlangs over leden heer E. S. Hamburger en heette hij de genodigden en belangstellenden van harte welkom. De plechtigheid, die geheel volgens de Joodse ritus plaats vond, werd be gonnen met het uitspreken van een ge bed voor de aanvaarding van de God delijke lotsbeschikking door de eer waarde heer M. Philipson, voorganger van de Nederlandse Isr. gemeente te Haarlem, hetgeen eerst in het He breeuws geschiedde, waarna de Hol landse vertaling volgde. Hierna werd overeenkomstig de Joodse begrafenis ritus door de enige uit de oorlog over gebleven opperrabijn van Nederland en tevens van 't Synagogale Ressort Noord- Holland. de weleerwaarde heer J. Tal, in het Hebreeuws een verklarende tekst gelezen, eveneens gevolgd door een vertaling, waarna de onthulling van de eenvoudige gedenksteen plaats vond. Opperrabijn J. Tal noemde in zijn toespraak de gedenksteen een symbool voor hetgeen in de jaren 1940-'45 ge beurde. Een getuigenis van 'n tijd, die nimmer vergeten mag worden. „Doch", zo zeide de opperrabijn, „reeds lange tijd geleden werd ons voorspeld, dat bij niet-navolging van Gods geboden vervolgingen ons zouden treffen". Hij sprak de wens uit, dat een ieder bij het zien van deze steen de bezettings jaren in herinnering mochten worden gebracht, opdat de offers, die hierbij gebracht zijn, ook uit onze stad, nim mer vergeten zullen worden. Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema had in zijn vroegere gemeente Beilen de jodenvervolgingen van nabij mee gemaakt en in het kamp Westerbork de martelingen van het Joodse volk gezien. Hij bracht in herinnering, dat de gemeente Alkmaar vóór de oorlog 202 inwoners van Joodsen bloede telde, terwijl er bij de volkstelling in 1947 nog slechts 25 bij het Nederlands Is raelietische Verbond waren aangesloten. Spreker was ervan overtuigd, dat de herinnering aan de meer dan 100.000 landgenoten, die niet terugkeerden, in brede kring zal blijven en dat de steen er een levende getuigenis van zal zijn. Vervolgens zeide de eerwaarde heer M. Philipson een gebed van gedenken, gevolgd door psalm 23 in het He breeuws, bij welke gelegenheid naar oud-testamentisch gebruik ter ere van de doden enige symbolische ba zuinklanken op een ramshoorn werden geblazen, ter vervanging van de ge bruikelijke stilte. Besloten werd met het traditionele gebed voor de zielerust, waarna de heer L. Trijbetz een dankwoord uit sprak voor de betoonde belangstelling. De steen. De steen is vervaardigd door de Am sterdamse beeldhouwer P. Starreveld en bevat het opschrift „Deze steen zal ons herinneren aan de zonen en doch ters onzer gemeente, weggevoerd en omgebracht doo. de wrede overweldi ger in de jaren 1940-'45". De steen be vat hiervan ook de Hebreeuwse verta ling. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. nog de Amsterdamse beeldhouwer P. Starreveld, die de steen ontwierp, mr. C. Berkhouwer, wethouder Bakker, gem.secr. Veendorp, hoofdinspecteur Pijl, het raadslid Eriks, een deputatie van het bestuur van de stichting Oud- illegale Werkers en vertegenwoordigers van verschillende kerkgenootschappen, waaronder ook het Leger des Heils. DS. W. v. d. LINGEN BLIJFT IN ALKMAAR. Ds. v.d.' Lingen, Geref. Predikant (art. 31 K.O.), die een beroep ontving van de gemeenten Neede-Eibergen, deel de gistermorgen mede, dat hij voor dit beroep had bedankt. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Verboden huwe lijk (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Muurbloem van het leger (alle leeftijden). Kochdaleschool (gymn.lokaal) 8 uur: Reünie van oudleerlingen en ouders der oud-leerlingen. DINSDAG Bioscopen als Maandag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Waandag 24 Sept. vm 9.57 en nm 10.34 Dinsdag 25 Sept. vm 11.23 nm 0.07 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 10.02 22.39 4.02 16.39 Dinsdag 11.28 12.02 5.28 6.02 BEDELAAR HAD NOG TWEE MAANDEN TEGOED. Gisteren werd op aangifte van een bewoner van de Oudegra».it daar een 62-jarige koopman aangehouden, die zich schuldig maakte aan bedelarij. Hij is in verzekerde bewaring gesteld, na dat was gebleken dat hij nog een von nis van twee maanden gevangenisstraf te goed had. SCHOORSTEENBRANDJE WAS SPOEDIG GEBLUST. Zaterdagmiddag werd er in de Inge landstraat alarm geslagen wegens een schoorsteenbrandje. De constructie van de schoorsteen maakte het noodzake lijk, dat de hulp van de brandweer werd ingeroepen. Voor het brandweer personeel was het een kleine moeite het vuur te blussen. GEMEENTERAAD Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester om de eerstvolgende raads vergadering te beleggen op Donderdag 18 October 1951 om 14 uur. Bijna zestig medailles liggen gereed In de grote tent op het Doelenveld, waar men vandaag druk bezig is met de inrichting der stands, zal morgen en Woensdag in het kader van de grote Land- en Tuinbouwtentoonstelling van de H. M. van L., de L. T. B. en de C. B. T. B. een interessante expositie worden gehouden, de bekende Koren beurstentoonstelling, waar men behalve een zeer mooie collectie konijnen, tuin bouwproducten, fruit en bloemen ook industriële artikelen kan bewonderen. Vele firma's hebben zich een stand op de expositie weten te veroveren en Clubkampioenen werden gehuldigd Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de tennisclub „Inside" wer den onderlinge wedstrijden georgani seerd, welke besloten werden door een gezellige avond, die op Zaterdag 22 Sep tember in het Victory Hotel plaats vond. De wedstrijden, die gedurende enkele week-ends werden gespeeld, waren be gunstigd door goed weer en er werd met veel animo getennist. Bij het dames enkelspel A kwam mej. Koppen in de halve finale uit te gen mevr. Manjoero. Het werd een prachtige strijd, waarin beide dames zich volledig gaven en waarin ten slotte mevr. Manjoero met een mini maal verschil de overwinning behaal de, waardoor zij zich in de finale tegen mevr. Schuurman plaatste. Na een vin nige strijd wist mevr. Schuurman ten slotte in drie sets te winnen. Bij de heren wist één der jongeren, P. Adolf, zich langzamerhand omhoog te werken tot de finale, waarin hij evenwel een dr. Damsté tegenover zich vond, die in dit seizoen zeer sterk speelt en dan ook met de erepalm ging strijken. Het dames-enkëlspel in B leverde een verrassing op voor mej. Henny Evssen, die door zeer vast spel in de finale te gen mej. R. Driessen winnares werd. De heer T. Jansen zorgde ook voor een verrassing. In B werden alle jongeren langza merhand uitgeschakeld, zodat ten slot te de strijd moest worden beslist door de beide spelers, die door hun routine en vastheid steeds weer hun tegenstan ders de loef afstaken, T. Jansen en R. Edel. T. Jansen behaalde ten slotte na een zeer lange partij de overwinning. De gemengd dubbelspelen leidden in A tot een zeer spannende en vinnige strijd tussen het echtpaar Schuurman en mej. R. Koppen—dr. Damsté, waar bij de laatsten zich in de derde set iets sterker toonden dan hun tegenstanders. In B bleken mej. R. Driesen en T. Jansen in de finale tegenover mej. H. Eyssen en J. Sijp sterker. In het Victory Hotel verzamelden zich leden en introducé's na afloop van de wedstrijden. De voorzitter, de heer J. Lienesch, gaf een kort overzicht van de geschiedenis van Inside en dankte leder, die tot het slagen van dit ten- nisseizoen had medegewerkt, alsmede diegenen, die hun krachten hadden ge wijd aan de feestavond. Speciaal werd dank gebracht aan de heer H. van Gooi. In de loop van de avond werden de prijswinnaars op het toneel geroepen, waar zij op zeer geestige wijze werden toegesproken door het erelid, de heer H. Bottinga. Tot drie uur was men gezellig bijeen Het dansen, waaraan vele attracties waren verbonden, werd afgewisseld door het zingen van een lied waarin het wel en wee van de club op een hu moristische wijze tot uitdrukking kwam en door het opvoeren van enige dans jes, ingestudeerd door mevrouw Holsmuller. Inside kan op een geslaag de avond terug zien. zullen ongetwijfeld trachten een af meer van de bijna zestig medailles te bemachtigen, die door een groot aantal particuliere bedrijven en instellingen uit- Alkmaar en omgeving voor de land- en tuinbouwtentoonstelling zijn beschikbaar gesteld. Het gemeentebe stuur van Alkmaar en de Alkmaarse Contactcommissie .voor de Midden stand hebben ieder een gouden medaille ingezet. De tent op het Doelenveld, die meer dan twintig bij vijftig meter van op pcrvlakte is, bleek nog niet groot ge noeg om alle aanvragers van een stand te kunnen helpen. Bijzonder mooi zul len ongetwijfeld de stands zijn van de Alkmaarse Exportveiling en de Neder landse Fruitorganisatie. Verder hebben' de volgende exposanten zich een plaats weten te veroveren: fa. Zaadnoordijk, de LTB. de Landbouwhuishoudschool, de Gezondheidsdienst voor dieren, de „Mica", fa. De Wild Tros' Woningin richting, Gebr. Kaal, fa Ypma, fa Schuurman, fa Bakker, fa Hildering, fa Pereboom, fa Heuseveld, fa Poorter, fa De Jong, fa Netel en de Nederl. Bor.d voor kleur- en zangvogels „Kleur en zang", alle te Alkmaar, fa Bruin en Dresscher te Heiloo en de fa Bakker te Wognum. 52. Trien en Toos, nog steeds op hun tenen lopend, bewogen zich als twee schimmen door de dierentuin op weg naar het leeuwenhok. „Ik voel me ver schrikkelijk confuus", fluisterde Trien, terwijl zij schichtig om zich heen keek om er zich van te overtuigen dat er geen onraad was. Halverwege slaakte Toos een gesmoorde kreet. Zij was bij na tegen een lantaarnpaal opgebotst Af en toe bleven zij plotseling stil staan, denkend, dat er in de verle iemand aan kwam. Eensklaps hoorden zij duidelijk iemand hoesten Trien dacht, dat ze het bestierf en Toos voel de iets kouds langs haar rug lopen, maar dat was natuurlijk verbeelding ,W,-w-wie h-h-hoestte daar?" vroeg ze fluisterend. „Ik gelóóf, dat 't Gerrit de giraffe geweest is", zei Trien, toen ze wat was bijgekomen van de schrik. „Die is de laatste tijd een beetje bron- chitisachtig". Bibberend slopen ztj ver der, maar eindelijk bereikten zij dan toch het leeuwenhok,Hoe krijgen we Piet wakker?" vroeg Trien een beetje bezorgd. „Hoor je 'm snurken, lieve help. 't Lijkt wel een zaagmolen in vol bedrijf" „Pie-ie-iet!" riep Toos, maar hard schreeuwen durfde zij na tuurlijk niet. De leeuw Piet bewoog zich even Op eerste Jazz Society avond Door de aanwezigheid van twee der beste Nederlandse amateur-jazz-orkes- ten, t.w. Chiel de Ruyter's Jazzband uit Amsterdam en The Jig Rhythm Club uit Haarlem is de Zaterdagavond bij Tom gehouden eerste clubavond van de Jazz-Society-Alkmaar tot een waar jazzfeest uitgegroeid, waarvan een ge heel bezette zaal getuige was. Het orkest van Chiel de Ruyter speelde in een oude-typische jazzstijl, welke vooral doet denken aan de pe riode van de rag-time, een marsachtige bluesmuziek. In de bezetting vielen vooral op het banjospel en de geblazen baspartijen. In de blaas-sectie werden de beste improvisaties echter gebracht door Chiel de Ruyter op clarinet (dit maal geen houten, maar een metalen) en sopraan-saxofoon (Sydney Bechet). Tijdens het optreden van dit orkest werd menige knappe solo enthousiast door het publiek met luid applaus be groet. The Jig Rhythm Club bracht meer de stijl van de „Revival", de herleving, welke de oude New-Orleans-muziek de laatste jaren in de gehele wereld mee maakt. Met meer individuele soli en minder gezamenlijke improvisaties. Als intermezzo, meer in moderne trant, verscheen op het podium het vo cale quintet „The Angels" uit Amster dam, vier heren en een dame, begeleid door piano, drums en bas. Zij maakten een goede indruk met hun knappe vijfstemmige zang, o.a. met een zeer moderne bewerking van de oude wals „Blowing Bubbles". Het Alkmaarse Jazz-Society-orkest beëindigde de avond. Dit jonge ensem ble verzorgde de balmuziek en zonder schroom kan gezegd worden, dat zo wel dit huisorkest als de vereniging zelf het nieuwe seizoen veelbelovend hebben ingezet. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Nicolaas W., z. van J. N. Twuijver en J. L. v. d. Mee. Mein- dert B„ z. van M. Opdam en A. M. H. van Uitert. Getrouwd: Abraham Vogelpoel en Maria de Rijke. Johannes Gerver en Marie K. de Waal. De receptie werd des middags ge opend door de voorzitter, de heer E. J. M. Schinkel, die een overzicht gaf van vijf en twintig jaar cultureel en ont wikkelingswerk. Hij wees er op.'1 hoe het laatste was ontstaan uit de behoefte van de socialistische arbeidersbeweging aan geschoold kader - en hoe men tot culturele arbeid was gekomen door het verlangen, in te gaan tegen de immer dreigende vervlakking. Voorts gewaag de hij met grote erkentelijkheid van de uitstekende samenwerking met de Ned. Reisvereniging, de Volksuniversiteit, de Ned. Vereniging van Huisvrouwen en de Ned. Natuurhistorische vereniging, wat de organisatie van lezingavonden aangaat en met de Alkmaarse Be- stuurdersbond in de Commissie voor Goede Toneelkunst. en de 8. Buiten adem rende de Maat naar de kapiteinshut, waar hij zonder klop pen binnenstormde'. Kappie zat ver moeid te luisteren naar het gekwetter van Madame Mirabelle en de Maat hoorde haar nog juist zeggen: „..het Dat zou niets dan narigheid geven!" is frappant mijn kapitein, maar ik heb Madame Mirabelle slaakte een door- altijd voorgevoelens, en bij deze steen dringende kreet: „De steen! Dat is de heb ik alleen maar visioenen van invloed van de steen! Een orkaan! Hor- bloed!" Er ging een siddering door de riebel! Naar de reddingboten! Sauve Maat heen, maar dapper viel hij haar qui peut!" in de rede: „Orkaan op komst, kapi- Kappie trachtte haar te kalmeren: tein. We kunnen onmogelijk uitvaren. „Kalm mevrouw, we zijn ja nog niet eens vertrokken." Doch Madame bleef zenuwachtig zitten jammeren en wap perde met een zakdoekje met eau de cologne. Boos wendde Kappie zich tot de Maat. „Je lijkt ja wel getikt, man! Om de passagiers zo aan het schrikken te ma ken!" Uitstekende balletvoorstelling in Gulden Vlies Het feest, dat de afdeling Alkmaar van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling ter gelegenheid van haar vijf-en-twintigjarig bestaan organiseerde, mag in alle opzichten als geslaagd worden beschouwd. Zaterdagmiddag, ter receptie in de zijzaal van het Gulden Vlies, werd van vele zijden hartelijke belangstelling getoond, zojvel in woord en geschenk alsook in geschrift en bloemen. Des avonds is voor een uitverkocht huis een voorstelling gegeven door het Ballet des Lage Landei., die ook artistiek een succes werd. Zeer velen hebben nadien hun geluk wensen aangeboden en gewezen op de waarde van het door het Instituut ver richte werk ook voor een ruimere kring dan de arbeidersbeweging. Van vele ziiden ook werd met dank gewaagd van de uitstekende relaties van de ju bilerende afdeling met andere organi saties en zwaaide men de voorzitter lof toe voor zijn leiding. Zo voerden het woord de heer Borgers uit Rotterdam voor het Centraal Bestuur en de heer Westdorp voor het gewest Noord-Hol land van het Instituut, de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, en de wethouders R. Bakker en J. Coerts als persoon mr. Wytema wees er op, dat slechts behoud en ontwikkeling van onze culturele waarden zin kan geven aan de huidige defensieinspanningen de heer J. Sietsma namens de raads- fractie van de PvdA en nog zeer vele anderen namens de vakbeweging en de samenwerkende organisaties. Schriftelijke gplukwensen waren o.m. ingekomen van dr. W Drees. de minis ter-president. en van het partijbestuur van de Partij van de Arbeid. De avond. Ter inleiding van de 's avonds gege ven balletvoorstelling vertelde een der artistieke leiders van het Ballet der Lage Landen, de heer Max Dooyes, zeer in het kort. wat dans wil zijn. en liet vervolgens de bezoekers een blik in de keuken werpen: de training en een aantal van de voornaamste passen en bewegingen werden getoond, met een enkele liin de ontwikkeling van de techniek geschetst. Daarna werd een programma afge werkt, dat weliswaar eenvoudig van stof. maar uitstekend van gehalte was en dat derhalve uitstekend geschikt bleek, het publiek te boeien. Het zou bepaald te ver voeren, om hier elk nummer te bespreken of zelfs maar te noemen. We bewonderden Mashca ter Weeme en Karei Poons in drie elegant gedanste oud-Franse dansen, Mascha Stom en Pieter van der Sloot oogstten dankbare waardering met hun prach tige vertolking van de pas de deux l'Oiseau Bleu, van Tsiaikowsky: van dezelfde componist danste Ine Rietstap gracieus de Danse des Mirlitons en ten slotte steeg de biival tot een ovatie na het slotnummer, het geestige Garden- partv op muziek van Offenbach. De pianist Wolfgang Wiideveld toon de zich een uitstekend begeleider. Hij werd terecht in de slothnlde betrokken. Deze balletavond was voor het be stuur van het Instituut een experiment het zal stellig met voldoening op de resultaten ervan terug zien. In de te Neurenberg gehouden inter nationale wedstrijden achter grote mo toren, werd de wereldkampioen Jan Pronk derde in de één-uur rit. In de wedstrijd over 20 km. bezette hij de eerste plaats in de tijd van 18 min. 26 seconden. Wedstrijd over 1 uur: 1. Lohmann (Duitsl.) 64.8 km.; 2. Schorn (Duitsl.) op 80 m.; 3. Pronk (Ned.) op 100 m.; 4. Kittsteiner (Duitsl.) op 1380 m.; 5. Bakker (Ned.) op 1760 m.; 6. Hiltl (Duitsl.) op 1830 m. 20 km.: 1. Pronk 18 min. 26 sec.; 2. Schorn op y meter; 3. Kittsteiner op 80 meter; 4. Bakker op 260 m.; 5. Hiltl op 720 m. 6. Lohmann op 1500 m. „Ja, maar er komt heus een orkaan" verweerde de Maat zich. „Kijk maar, de lucht wordt al donker!" „Dan vertrekken we morgen, klont" zei Kappie, maar op hetzelfde ogen blik kwam er een jongen van het post kantoor met een telegram binnen. DAGEWJKS FEBM.ETON 1 Qq Wagen DOOR MARIORIE VERNON 16) Een paar keer zag hij Nan Sylvester en wuifde haar vriendelijk toe, maar er was iets straks en koels in de wijze waarop ze antwoordde, vond hij. Hij vroeg zich af of ze het gevoel had dat hij haar had laten „stikken". Maar het was op haar eigen voorstel dat hij was weggegaan en hij had Peta het eerst beloofd haar begeleider te zullen zijn Neville gaf het op. Hij was nog niet gewend aan de manier van doen van de hoge adel en het scheen dat hij eerst een paar mensen moest beledigen voor dat hij er in zou slagen wat meer tact vol en diplomatiek op te treden. Niet dat hij het een prettig idee vond Nan misschien gekwetst thebben daar was ze veel te goed voor. Maar ze was natuurlijk niet gekwetst, bedacht hij met een plotselinge ongemotiveerde ja- louzie er was immers een man in haar leven geweest, zoals ze had be kend en blijkbaar gingen al haar ge dachten nog naar hem uit, hoewel ze uit elkaar waren gegaan. Anders zou ze niet hebben gehuild toen hij dat liedje laatst speelde. Bovendien was dat de enige verklaring voor de reserve en terughouding, die ze soms opeens ten toon kon spreiden... Zoals Nan hem had voorspeld, werd er een beroep op hem gedaan om de prijzen uit te reiken en hij moest veel voor het voetlicht verschijnen in de loop van de middag en avond. Hij werd aan zoveel mensen voorgesteld, dat hij de een niet meer van de ander kon on derscheiden en ontdekte dat hij zonder enige moeite van alles de leiding kreeg. Hij werd niet bepaald gehard, zoals Nan had gezegd, maar hij slaagde er toch in alles met een uiterlijke zelf beheersing en vertoon van goede wil tot een goed inde te brengen. Het bracht hem in ieder geval niet van de wijs, maar hij kon zich heel goed voor stellen en inwendig lachte hij grim mig hoe Bruce zich in dergelijke omstandigheden zou hebben gevoeld. Om halfnegen begon het 'dansen én na verscheidene dansen met Peta en verscheidene plichtdansen, die ze hem vroeg te willen verdragen, keek hij uit naar Nan. Maar ze was nergens te be kennen en hoewel hij telkens opnieuw naar haar uitkeek, kreeg hij geen glimp van haar te zien. Naderhand, toen hij langzaam met Peta naar huis wandelde tussen de rozenhagen door waar de witte roosjes lichte plekken vormden in de scheme ring, wist Neville dat dit het einde was van een dag, die hij nooit zou ver geten, iets waaraan hij tot het einde van zijn leven zou terugdenken. Ieder een had hem aardig ontvangen en was vriendelijk tegen hem geweest, en hij kon het niet helpen dat hij er trots op was, de uitverkorene van Peta Darley te zijn geweest. Peta, die verreweg het mooiste meisje op het hele feest was geweest en maar te kiezen had tussen de jonge mannen uit de buurt, hoe rijk ze ook waren of hoever hun stamboom ook terugging, dacht hij. Mevrouw Darley was wel een paar uur op het feest komen kijken, maar was om een uur of zeven weer terug gegaan, bang om haar maaltijd te mis sen. De beide jonge mensen wandelden op hun gemak voort .spraken weinig en dachten na over de gebeurtenissen van de afgelopen dag. „Hij is aardig", sprak Peta bij zich zelf. „Hoewel hij vanmiddag veel te laat kwam opdagen, maar dat was waarschijnlijk gebrek aan goede ma nieren, te verwachten van iemand die jaren in de wildernis heeft doorge bracht. Iedereen vond hem aardig en alle meisjes benijdden me. O, ik heb geboft! Ik zal een echtgenoot krijgen v/aar ik trots op kan zijn, knap, vrien delijk, een prettige kameraad Ze brak haar gedachten af en fronste te haar wankbrauwen. Wat klonk dat saai allerminst opwindend! Plotseling had ze een visioen van een grote, breedgeschouderde gestalte met een krachtig gebruind gezicht. Een le ven met de „Woonwagenbewoner" zou vast en zeker opwindend zijn, dacht ze.hoewel je hem nu niet bepaald als een prettige kameraad zou kunnen betitelen. HOOFDSTUK VI. Peta had zich nog nooit in haar leven zo rusteloos en ongedurig gevoeld. Het scheen vreemd, daar alles zich toch scheen te ontwikkelen zoals ze had ge hoopt; soms dacht ze wel eens dat het kwam omdat het allemaal te gemakke lijk was gegaan Er hadden zich geen hindernissen op haar weg voorgedaan, geen moeilijkheden die overwonnen hadden moeten worden, niets dat ook maar enigszins spannend was geweest (Wordt vervolgd) Hare Majesteit de Koningin heeft des tijds een 200-tal poppen ontvangen welke vervaardigd waren door de Vrouwenvereniging te Oregon. Deze poppen heeft de Koningin be stemd als prijzen voor een verloting ten bate van gebrekkige kinderen van alle gezindten, met de bedoeling het mogelijk te maken, dat deze kinderen in de zomermaanden enige tijd van een kampleven kunnen genieten. Twee duizend loten zijn door de Ko ningin aan Alkmaar toegewezen en deze zullen hier ter stede vanaf 26 Septem ber tot en met 8 October verkocht wor den. Een hier ter stede gevormd dames comité zal in een stand in de tent op het Doelenveld de lootjes vanaf mor- gpnnvond aanbieden en men vertrouwt er op met het oog op het goede doel dat deze op de Landbouwdag en, wanneer dit noodzakelijk mocht blij ken, nog op de feestdag van 8 October, verkocht zullen worden. Op feestdagen gedenkt men graag zieken en gebrek- kigen en wij vertrouwen er op, dat deze lootjes heel spoedig uitverkocht zullen zijn. Er zal voldoende gelegenheid ziin da verzameling nonnen die na de Land- bouwdag ook bij de firma Heuseveldt geëtaleerd zullen worden te bewon deren. Op 1 Nov. van dit jaar zal de verlo ting gesloten worden en daarna zullen de nrijzën spoedig worden bekend ge maakt.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2