50 JAAR WIE? Landbouwdag en Winkelweek zijn feestelijk geopend GLOECK Fa. II. S. Cloeck Frankenberg N.V, BERV0ETS 97." 189. De eerste uitslagen der tentoonstelling AGENDA Alkmaarder werd vrijgesproken Huwelijk tussen vrouwe Agraria en jonkman Middenstand Van groot belang voor de stad en omgeving Vervuiling viswater nog steeds acuut Verkeersongeluk in Uitgeest Eerste bijeenkomst van Huisvrouwen in het winterseizoen Alkmaarse Schaakclub V. V. V. Mevrouw Cohen Stuart- Wichers overleden WOENSDAG 26 SEPTEMBER 195t (Advertentie, Ing. Med.) IK ZOU WILLEN spreken van een huwelijk tussen vrouwe Agraria en de krachtige jonkman Middenstand", zo zei de burgemeester, mr H. J. Wytema, gisteravond in de raadzaal van het stadhuis, waar de wethouders, talrijke raads leden, de Contact-commissie voor de Middenstand, en vele vertegenwoordigers van de Alkmaarse middenstand aanwezig waren ter gelegenheid van de offi ciële opening van de in samenwerking met de commissie voor de landbouw tentoonstelling georganiseerde winkelweek, welke zal duren van 26 September tot en met 6 October. De burgemeester sprak de hoop uit, dat deze echtverbin tenis tussen Agraria en Middenstand van lange duur zou mogen zijn en vele vruchten zo mogen voortbrengen. Zich wendend tot de voorzitter van de Contact-commissie voor de Midden stand, de heer C. W. Keysper, zei hij, dat ongetwijfeld een zijner wensen in vervulling was gegaan, nu na twee jaar weer een winkelweek gekoppeld was aan de land- en tuinbouwtentoon stelling. Ten slotte wees hij op het grote belang van de landbouwdag en de winkelweek voor de verhouding en het contact tussen de stad Alkmaar en haar agrarische omgeving. De heer Keysper herinnerde eraan, hoe het gemeentebestuur na de bevrij ding, toen handel en marktwezen kapot geslagen waren, de Contact-commissie voor de Middenstand in het leven had geroepen en hoe deze commissie, na talloze moeilijkheden en veel tegen stand overwonnen te hebben, in 1946 de eerste winkelweek had georgani seerd. De commissie had toen terstond contact gezocht met de landbouworga nisaties en de in die dagen ontstane samenwerking was nog steeds uitste kend. Dertig procent liet verstek gaan. De heer Keysper betreurde het, dat ditmaal dertig procent van de midden standers verstek had laten gaan en niet aan de winkelweek deelnam. „Zij be grijpen nog niet", zo zei hij, „dat een dracht macht maakt, dat het algemeen belang gaat vóór het eigen belang en dat wij tezamen Alkmaar kunnen en moeten maken tot een centrum van handel en verkeer voor de omgeving. Tot slot zegde hij dank aan de burge meester en het ganse gemeentebestuur voor de vele moeite, die zij zich had den getroost bij de organisatie van de winkelweek. Hierop sprak de burgemeester de hoop uit. dat de winkelweek een groot succes zou mogen worden en verklaar de haar ten slotte geopend. Op het bordes van het raadhuis luisterden de talrijke genodigden na afloop van deze korte plechtigheid naar enkele opge wekte melodieën van de muziekvereni ging „Excelsior", dat met deze feeste lijke klanken de winkelweek goed in zette. De opening der tentoonstelling In café „Marktzicht" op het Waagplein waren reeds hedenmorgen om kwart voor negen vele autoriteiten en belang stellenden uit de middenstand en de agrarische sector bijeengekomen, ten einde de opening van de land- en tuin bouwtentoonstelling bij te wonen. On der de talrijke aanwezigen bevonden zich verscheidene burgemeesters uit de omgeving, o.m. burgemeester Van den Heuvel van Akersloot, burgemeester Bakker van Oudorp, burgemeester Posch van Oterleek, burgemeester Driessen van Zuid- en Noord-Schermer en Schermerhorn, burgemeester Schel haas van Langedijk en burgemeester Niele van Egmond aan Zee. De voorzitter van de Commis sie van de Land- en Tuinbouw tentoonstelling, de heer J. Borst, gaf in zijn welkomstwoord een kort overzicht van alles wat de tentoonstel ling biedt en zei, dat de organisatie had kunnen slagen dank zij de uitstekende I «MIlililliEifflH! ■IIIIIIIIIIH Kijken kopen bij: is m Prima Kamgaren Costuums Costuums naar maat 00 Kledermakers Laat 110-112 ALKMAAR ■l! ll3ÉII!!l!llllll!!>!l!il!illilll!!IRilll!ll!!!ll!ljl!!!!lll!llllllll (Advertentie, Ing. Med.) samenwerking tussen het tentoonstel- lingsbestuur, het marktwezen, de politie en Openbare Werken. Er waren vele inzendingen, zo zeide hij, en zonder de ze samenwerking zou het niet gelukt zijn. De heer Borst stelde het verder zeer op prijs, dat ditmaal weer de win kelweek tezamen met de landbouwdag werd gehouden. Volledig overzicht De burgemeester, mr. dr. H. J. Wy tema, zeide, dat het aantrekkelijke van deze tentoonstelling was, dat men een volledig overzicht kreeg van het agra rische gebied, waarbij de schapen de glorie van de dag vormen, doch ook de tuinbouw zeer goed is vertegenwoor digd. Vervolgens zeide de burgemeester verheugd te zijn over het feit, dat de tent op het Doelenveld te klein bleek te zijn voor haar doel en dat de tuin bouwproducten daar zoveel belang stelling trokken. Speciale aandacht vroeg de burgemeester voor de stand met poppen van de Koningin. Ten slot te sprak hij de wens uit, dat de typisch vrouwelijke eigenschap van vrouwe Agraria: trouw en standvastigheid in de liefde, waarbij hij weer doelde op het huwelijk tussen vrouwe Agraria en jonkman Middenstand, met de schoon ste resultaten bekroond zou mogen wor den, waarna hii de tentoonstelling ge opend verklaarde. De heer Hoogetoren, voorzitter van het Schapenstamboek, wees op het gro te belang van deze dag voor het Noord hollandse Schapenstamboek en voor de gehele Noordhollandse veehouderij. Hii legde de nadruk op het opvoedend ka rakter van de keuring en op de uit stekende gelegenheid, die thans werd geboden voor de aanschaffing van goed fokmateriaal. Hij zegde de commissie dank voor het prachtige werk, dat zij had verricht en wenste haar veel suc ces. Tot slot sprak de heer A. Olivier, adjunct-secretaris van de Holl. Maat schappij van Landbouw uit Den Haag. die namens drie standsorganisaties zijn dank betuigde voor het organiseren van deze belangrijke dag. De agrariërs kunnen thans aan de stedelingen tonen wat zij waard zijn. zo zeide hij en hii besloot met de woorden, dat Alkmaar niet drie standsorganisaties vraagt, doch één boer. Drukte in de morgenuren Voetje voor voetje schuifelt de men senmenigte over het tentoonstellings terrein, waar vanmorgen de jury-leden nog bezig waren de ingezonden dieren te beoordelen. Het was druk, niet al leen op de Kaasmarkt, en in de Door braak waar de veehouders acte de pre sence gaven, maar ook in de grote tent op het Doelenveld en op de Laat, waar 'n aaneengesloten rij marktkramen de bezoekers de meest uiteenlopende wa ren biedt. Wie mocht twijfelen aan de stroom van bezoekers, die Alkmaar vanmorgen te verwerken heeft gekre gen, werpe slechts een blik in de fietsenstallingen, die niet bij machte zijn de grote hoeveelheden karretjes te bergen. Zij staan in dichte stalen klom pen op straat, provisorisch tegen het druilerige motregentje beschermd door een inderhaast aangebracht dekzeil. Aan lotenverkopers ontbreekt het na tuurlijk niet. Zij zijn vaste verschijnin gen op dergelijke dagen, evenals men in de tentoonstellingstent niet ver be hoeft te zoeken om een wasmachine te ontdekken. De stands op deze expo sitie zien er buitengewoon goed ver zorgd uit. Beter nog dan verleden jaar, zouden we willen zeggen. Radiotoestel len, wasmachines, fruit, meubelen, wat men ook maar bedenkt is hier aanwe zig en wordt op zeer aantrekkelijke wijze aan het publiek getoond. Op de Nieuwesloot wordt de aan dacht gevraagd voor de nieuwste land bouwmachines, die de laatste tijd op de markt zijn verschenen. Dit is het do mein van de boeren en landbouwers, die zich maar al te graag de werking van deze vernuftige apparaten laten uitleggen. Het ziet er naar uit, dat de drukte in de loop van de dag nog aan merkelijk zal toenemen, want met iedere NACO-bus komen nieuwe bezoe kers naar de Kaasstad, die met kaas op het ogenblik niets gemeen heeft, maar meer dan ooit te voren het bewijs le vert, dat zij de centrumplaats is van het platteland. IN HET KORT Ter voorkoming van misverstanden delen wij mede, dat het gisteren ge plaatste ingezonden stuk betreffende het oecumenisch jeugdappèl betrekking had op de afgelopen Zondag. Het zou de indruk kunnen wekken, dat het ap pèl aanstaande Zondag wordt gehou den. Zaterdagavond om 7 uur zal de Nederlandse Wereldomroep voor de Zuidafrikaanse luisteraars een reportage uitzenden van de Kaasmarkt. Enige we ken geleden werden door enkele radio verslaggevers de indrukken van de markt op de band vastgelegd. De eerste uitslagen luidden: Rammen, geboren in 1948 of daarvoor 1 Eigenaar P. Donder, Hoogwoud, 2 D. Oostwouder en J. de Jonge, Beem- ster, 3a Gebrs. Koorn, Driehuizen (Texel), 3b P. Pijper, Twisk. Rammen geboren in 1949: la Eige naar P. Pijper, Twisk, lb G. C. Kikkert, de Westen (Texel), 2a Gebrs. Donker, Schagen, 2b H. J. Keijzer, Texel en J. de Jonge, Beemster; eervolle vermel ding F. A. Bakker, Beemster en G. Laan, Benningbroek. Ooien met haar in 1951 géboren lam meren: 1 Eigenaar Jac. Lap Kz. Zo nen, Den Hoorn (Texel), 2b N. Ruijter, Beemster, 3a A. Dekker Kz., Oterleek, 3b N. Kikkert Jz„ de Koog; eervolle vermelding G. C. Kikkert, de Westen, Texel en N. Ruijter, Beemster. Geiten geboren in 1948 of vroeger: 1 Eigenaar P. Zonneveld, Krommenie, 2 P. v. Vuuren, Zaandam, 3 K. de Boer, Koog aan de Zaan, 4 idem, 5 G. van Roode, Krommenie, 6 afdeling Krom- meniedijk, 7 S. Groentjes, Castricum plus eervolle vermelding. Geiten geboren in 1949. 1, Eigenaar A. van Wageningen, Oostzaan; 2. P. Zonneveld, Krommenie; S. J. Groen tjes, Castricum; 4. G. Brakenhof, Cas tricum; 5. J. Groentjes, Castricum. Geiten geboren in 1950. 1. Eigenaar P. Zonneveld, Krommenie, 2. P. Lan- ser, Zaandam; 3. J. Nleuwenhuizen, Castricum, 4. P. Groentjes, Castri cum. Geitlammeren. 1. Eigenaar P. Zon neveld, Krommenie, 2. G. Brakenhof, Castricum, 3. P. Bloem, Krommenie- drjk, 4. B. Groentjes, Castricum. 5. P. Bloem, Krommeniedjjk. Fokzeugen, sterzeugen, ouder dan twee jaar, la Eigenaar D. van Kam pen, Hoogkarspel; lb Jb. Visser, Sij- bekarspel, 2a D. Schoen, Benning broek, b2 W. Kos, Starnmeer, 2c D. Haremaker, Beemster, 2d S. Bakker Johz., Aartswoud. 3a G. Kant, Winkel 3b G. Koorn, Winkel, eerv. verm. S. Bakker Johz., Aartswoud. Alcmaria VietrixWA v wordt1 uitgesteld Naar het officieel orgaan van de KNVB, „De Sportkroniek" meldt, is de voor Zondag 7 October vastgestelde wedstrijd Alcmaria VietrixWA uit gesteld. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 j.) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ver boden huwelijk (18 jaar)Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Muurbloem van het leger (alle leeftijden). Doelenveld, 9 tot 22 uur: Korenbeurs- tentoonstelling. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Strijd zonder genade (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouwenkooi (18 jaar)Har monie Theater, 8 uur: Verboden huwe lijk (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Muurbloem van het leger (alle leeftijden) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 26 Sept. vm 00.10 nm 12.55 Donderdag 27 Sept. vm 1.23 nm 1.57 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 12.15 24.59 6.75 8.59 Donderdag 1.28 14.02 7.28 20.02 VULPENHOUDERS VULPOTLODEN BALLPOINTS Langestraat 24, Alkmaar (Advertentie. Ing. Med.) Hengelaars bijeen Op de gisteravond gehouden vergade ring van de afdeling Alkmaar van het Centraal Nederlands Hengelaarsverbond is door enkele leden opnieuw gewezen op de vervuiling van het viswater in de Schcrmerpolder. Het bestuur heeft hierover reeds enige malen contact op genomen met het polderbestuur maar een afdoende oplossing van dit pro bleem is nog steeds niet gevonden. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental tot boven de 750 is gestegen. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen. Medegedeeld werd, dat op 20 pn 21 October weer een hen- gelwedstrijd zal worden gehouden in het Noordhollands kanaal (Westeinde). De beste prestaties zullen worden be loond met huishoudelijke en henge laars-artikelen. Burgerlijke Stand Geboren: David, zoon van J. D. He geman en C. M. D. Savonije. Corne lls J., zoon van J. J. Hogeling en A. C. Rodenburg Thea J., dochter van H. J. Flutsch en T. Uitvlugt. Gehuwd: Cornelis N. Koning en Jo hanna H. M. Groot. Wilhelmus C. Klaver en Theresia A. Houtenbos. Johannes M. Hennink en Jelletje Kater. Overleden: Elisabeth Kuijt, 88 jaar, wed. van W. Kaaijk. <5en keur van aparie modellen uit onze met zorg samengestelde collectie MANTELS EN JAPONNEN voor het a.s. seizoen tonen wij U in onze op Vrijdag 28 September as. in ,,'t Gulden Vlies", Koofstraat 24 Alkmaar des middags van 3-5 uur en des avonds van 8-10 uur. Toegansprijs f. 2.50, inclusief thé-complet. Kaarten, in beperkte mate, verkrijgbaar in onderstaand filiaal. vmt i FILIAAL ALKMAAR. LAAT 11 8 (Advertentie, Ing. Med.) De Alkmaarder Toon van E. moest zich gistermorgen voor de rechtbank te Alkmaar verantwoorden voor enkele overtredingen van de wegen-verkeers wet. Op 12 Februari van dit jaar had had hij, om een aanrijding te voorko men, zijn auto in een sloot geparkeerd. Na de lezing welke de verdachte en twee getuigen i décharge van dit on geval gaven, meende de officier echter dat Van E. diende te worden vrijgespro ken en, zo er van enige schuld sprake was, de getuige V. hiervoor aanspra kelijk gesteld moest worden. 's Morgens omstreeks tien uur werd Van E. in Uitgeest door een bestuur der van een andere wagen gepasseerd. Enkele honderden meter verder ver minderde die wagen snelheid en Van E. was juist van plan om op zijn beurt weer in te halen, toen de bestuurder van de voor hem rijdende wagen, de getuige V., plotseling naar de linker kant van de weg stuurde. Om een aan rijding te voorkomen gooide Van E. het stuur van zijn auto om en kwam in de sloot terecht. Daar twee getuigen a dé charge een gelijkluidende verklaring aflegden, meende de rechtbank dat verdachte inderdaad geen schuld had. Ook de Alkmaarder Gustaaf van W. werd gistermorgen vrijgesproken. Hij werd er van beschuldigd dat hij zonder vergunning goederen had op gekocht. Daar de politie er niet in was geslaagd om getuigen te vinden, kon de ten laste legging niet worden be wezen. Op 25 April was er op het rij wielpad langs de Nieuwe Schermer- weg een aanrijding geweest tussen een wielrijder en een bestuurder van een bromfiets. De wielrijder, Johannes E., had niet geheel- rechts van het rijwielpad gereden, niettegenstaande het feit dat de bestuurer van de bromfiets herhaaldelijk signaal had gegeven. Laatsgenoemde wilde toen de wielrijder aan de rechterkant inhalen, waardoor een botsing ont stond. De officier eiste een boete van 5.tegen E., maar meende dat de civiele vordering van de bestuurder van de bromfiets niet kon worden toegewezen daar deze eveneens een overtreding had begaan door rechts te willen inhalen. DIERENBESCHERMING Zwervende poesjes zijn aangetroffen in Heiloo (bont poesje) en in Alkmaar in de Frans Halsstraat (rode poes met veel wit). Eventuele liefhebbers gelie ven zich te wenden tot de inspecteur van Dierenbescherming in de Baanstraat. Belangstelling was boven alle verwachting De belangstelling voor de eerste bijeenkomst in het winterseizoen van de afdeling Alkmaar der Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen was gistermiddag boven verwachting zo groot, (lat zelfs hotel Victory, waar men over het algemeen niet voor een kleintje vervaard is, met een tekort aan stoelen te kampen had. Alle dames wisten zich ten slotte toch nog een plaatsje te veroveren, waarna de presidente der afdeling Alkmaar, mevr. W. C. Swanenburg de VeyeMulder, hen een hartelijk welkom toeriep. Een der bestuurs leden,m evrouw W. Tonduvan der Laan, haalde vervolgens een bonte i-ij herinneringen op aan haar reis naar het woeste en dun bevolkte Corsica, het geboorteland van Napoleon, het eiland van Maquis en vendetta. Aan het slot van haar interessante ver telling liet zij de huisvrouwen genie ten van een filmpje, waarop zij vele schoonheden van het eiland had vastgelegd. In de pauze werd met veel succes een verloting gehouden ten bate van het Jacobafonds, het steunfonds voor zieke en zwakke verenigingsleden, voor welk doel velen aardige prijzen hadden beschikbaar gesteld. Tot besluit van deze uitstekend geslaagde eerste winterbijeenkomsl hield de bekende Bergense kunstena res mevrouw Marijcke Visser voor een aandachtig gehoor een boeiende beschouwing over het kunstenaar schap en over haar werk, en gaf aan de hand van interessante practische voorbeelden een uitleg van haar werkmethoden bij het uitoefenen van de edelsmeedkunst en de beeldhouw kunst. Competitie met recordaantal deelnemers. Niet minder dan 70 leden, waaronder vier dames, hebben zich bij het bestuur van V.V.V. opgegeven voor deelname aan de wintercompetitie '51'52. Er wordt gespeeld in 5 groepen van 14 spelers en de wedstrijdleiding stelt zich voor dat deze competitie 31 Maart 1952 zal beëindigd zijn. (Het zal echter wel tot de vrome wensen behoren). In de hoofdgroep zal het een spannende strijd worden om de eerste plaatsen, mede ook door het weer meespelen van D. Appel Jr. uit De Rijp. E. G. Kayser behaalde Maandagavond zijn eerste overwinning tegen J. Veis en W. Kwak maakte remise tegen D. Appel Jr. In de eerste klasse won de steeds vooruitgaande Leddy van Hak- steen, en in de derde groep won mej Bouwman van F. van Vliet. In de tweede groep behaalde dr. Helder een snelle overwinning (20 zetten) op G. Groenewoudt en in de vierde groep was de eer ook weer aan de dames want mevr. Veis versloeg Duinmaijer. De volledige uitslagen waren: I. Hoofdgroep. D. Appel Jr.—W. Kwak Vs—Va, J. Veis—E. G. Kayser 01, ir. G. F. Cooldrs. P. Vreeken P. SeewaldP. Hoekstra afgebr. II. Eerste klasse: J. de RuiterG. F. van Brenk 10, A. HaksteenR. Leddy 01, D. AppelA. Vis afgebr., J. de WaalW. Pieterse 10. III. Tweede klasse. C. F. MeijerD. Oudes 'hVa, F. Bosch—J. Schuurman 0—1, F. Hol—L. Wijman 1—0, A SchaapsA. Kirkenier afgebr., A. v. d. Tak—H. Dagelet afgebr., ir. v. Rossum du ChattelP. Groenenberg afgebr. IV. Derde klasse: Mej. Bouwman F. v. Vliet 10, J. Bastiaanse—P. Holz- mann Va, J. de WolfH. v. d Minnen afgebr., A. H. BenardJ. v. Ekeren 01. V. Vierde klasse. F. ZanenP. Dek ker 10, K. v. VlietM. Wolters 10, K. ZijpJ. Bakker afgebr., N. Bree- baart—C. de Jong 1—0, mevr. de Jong —F. Faber 0—1, mevr. Veis—C. Duin meyer 10. Bezoekt onze KELUu- DEMONSTRATIE (Ie etage) Wilt U deze mooie hei .vlijt zelf beoefenen? Onze Handwerk-afdeli 3 brer, t alles wat U nodig heeft I YROÖIYlkum* ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Naar wij met groot leedwezen verne men is in haar villa ..Coendersborch" in het dorpje Nuis, gemeente Marum in Groningen, op 77-jarige leeftijd overleden mevrouw M. Cohen Stuart Wichers, een der bekendste en welda digste inwoners uit onze gemeente Zij was de weduwe van mr. Cohen Stuart, die in het Alkmaar van een 30 tot 40 jaar geleden een zeer bekende persoonlijkheid was, die in het vereni gingsleven en ook in betrekking tot het stadsbestuur veel in het belang van onze gemeente gedaan heeft. Na zijn overlijden heeft mevrouw Cohen Stuart haar taak voornamelijk gezien in het werk ten behoeve van behoeftigen en in nood verkerenóen. Zij was jarenlang bestuurslid van de Sociale Raad, waaraan zij de laatste tien jaren het vice-voorzitterschap be kleedde. Daarnaast was zij bestuurslid van de Vereniging voor Gezinsverple ging en beschermvrouwe van de Ora toriumvereniging. In het bestuur van de Districts-Ar- menraad werd zij in 1930 benoemd en bij elke periodieke verkiezing herkozen. Zij had grote belangstelling voor het Karenhuis en de Huishoud- en Indus trieschool, waarvan zij in de besturen ruimschoots blijk gaf; Mevrouw Cohen Stuart was tevens een stuwende kracht bij de oprichting van de Verstel- en Kookcursussen tij dens de crisisjaren. Bij tal van acties waarbij comité's inzamelingen hielden kinderpostzegels, tochten voor Ouden van Dagen, enz. ontbrak zij nimmer. Bij haar vertrek uit Alkmaar in 1947 zij gevoelde zich door de moeilijk heden met haar woning in de Wilhelminalaan daartoe gedwongen werd zij door het bestuur van de Dis- tricts-Armenraad gehuldigd en werd haar een boekwerk als bewijs van dankbaarheid aangeboden. Buiten haar werk in al deze vereni gingsbesturen om is mevrouw Cohen Stuart voor hulpbehoevenden in ónze gemeente een ware weldoenster ge weest. Haar financiële middeleriisteiden haar daartoe in staat en wat zij met de haar bekende bescheidenheid voor vele in moeilijkheden verkerende stad- en streekgenoten gedaan heeft, is zelfs niet bij benadering te schatten. Zij had een groot en goed hart, bleef uiterlijk vaak onbewogen, maar toonde haar medelijden en medeleven door steun te verlenen wanneer de behoef te daaraan was gebleken. Hoewel zij de laatste jaren niet meer hier vertoefde, bleef haar belangstel ling leven voor alles wat er hier ge beurde. Een der edelste figuren die onze gemeente gekend heeft is door haar overlijden de gemeenschap ont vallen. De teraardebestelling zal Zaterdag om half drie op de Algemene Begraaf plaats te Alkmaar plaats vinden. De treinverbindingen van Alkmaar met Bergen, Hoorn en Den Helder Naar wij van de zijde van de Ned. Spoorwegen vernemen zal in het be gin van de volgende maand op de lijn AlkmaarDen Helder beter materiaal in gebruik worden genomen, namelijk stalen rijtuigen met een middenpad en een indeling zoals die in de thans gebruik zijnde electrische treinen voor komt. Waarschijnlijk zal als men daarmede tijdig gereed kan komen op deze lijn het volgend jaar van die- seltreinen gebruik worden gemaakt. Voorlopig blijven de stoomtreinen tussen Alkmaar en Hoorn en die tus sen Alkmaar en Bergen in gebruik, maar het is niet zeker dat ze onafge broken blijven rijden en zo nu en dan niet door buslijnen vervangen worden. Dat is afhankelijk van de kolenpositie, en hoe deze zich in de naaste toekomst zal ontwikkelen kan natuurlijk ook door de Spoorwegen niet met zeker heid voorspeld worden. Hoofdklasse Biljart-tournooi In het biljarttournooi, dat in October hier in De Nachtegaal verspeeld wordt gaat het om „De Zilveren Waag" (niet biljart), terwijl op de lijst der deelnemers niet vermeld stond onze bekende speler J. Feeke. Deze mocht in het achttal natuurlijk niet ontbre ken. Weinig verandering in spoor dienst De winterdienstregeling der Spoor wegen welke op Zondag 7 October in gaat, brengt voor het station Alkmaar nagenoeg geen veranderingen. Op de lijnen AlkmaarAmsterdam/Haarlem, AlkmaarHoorn en AlkmaarDen Helder is de nieuwe dienstregeling vrijwel geheel gelijk aan de thans van kracht zijnde regeling. Alleen ten opzichte van de tram- dienst AlkmaarBergen aan Zee zijn er nogal wat veranderingen. De meeste trams in Westelijke richting vertrek ken vanaf 7 October zes minuten eer der van Alkmaar. In het spoorboekje wordt bij deze dienstregeling nadruk kelijk vermeld, dat deze alléén geldig is tot nader te bepalen datum. Motorongeluk op Helderse weg Dezer dagen vond er op de Helderse weg bij de oversteekplaats voor wiel rijders een ongeluk plaats door on voorzichtigheid, dat gelukkig goed afliep. Een motorrijder, die in de rich- ring Koedijk reed was juist de spoor bomen gepasseerd, toen een wielrijder ter plaatse de weg overstak. Deze wei felde echter, omdat hij de motor achter !ch hoorde en zwenkte halverwege weer om met het gevolg, dat een aan rijding ontstond. Beiden kwamen te vallen, maar slechts de motorrijder'liep lichte verwondingen op, terwijl zijn motorrijwiel werd beschadigd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2