JpWiP Speculaas Borstplaat Stad en Omgeving CONCERT IN DE GROTE KERK AGENDA niLCKMANN KARPETTEN 1e etage Fa. Woltering-Wackers 6. SOECKER HEEL ALKMAAR De ontsmettingsinrichting wordt waarschijnlijk opgeheven Predikbeurten E. H. Hofstede Jong Holland op jacht naar eerste winstpunt Vrouwenbond N V.V. kwam bijeen 25 591, 9.95 4.95 79 e, 4.98 I «87 3,95 De kaasmarkt Keuze uit meer dan 500 stuks HEILOO Aantal ziektegevallen werd steeds kleiner Zo n Rubbercorset e VtUJlJAG 28 SlüPTEMBEft 1951 Een uitvoerig programma dat zeer in de smaak viel Dit kerk-concert uitgaande van de King Noord-Holland van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland, waaraan niet minder dan tien koren hun medewerking verleenden, had èn om de grote deelname èn om de zeer uiteenlopende keuze van de te zingen werken, meer het karakter van een zangdemonstratie dan wel van een specifiek concert in de ge bruikelijke vorm. De belangstelling voor dit concert was bijzonder groot. Honderden luiste raars vulden het gehele middenschip. De organist, de heer B. v. d. Veen, opende met het Preludium en fuga in F. Hierna werd door de deelnemende koren gezamenlijk het „Bondslied" ge zongen. Het Christelijk mannenkoor „De Lof- stem" uit Broek op Langendijk zong onder leiding van de heer Paul Kok o.a. Haec Dies van Nico Hoogerwerf, zéér muzikaal en mooi genuanceerd. Het Christelijk Gemengd Koor „Soli Deo Gloria" uit Purmerend, directeur de heer G. Kremer, gaf een verdienstelijke uitvoering van Psalm 96 van H. Schütz, en Lofzegging van Joh. Wagenaar. De stemming had vooral in de Psalm iets zuiverder kunnen zijn. „Hosanna in Excelsis" uit Opperdoes directeur de heer Bontan, zong o.a. met goede nuancering Psalm 116 van A. Teljeur. Het Chr. Mannenkoor uit Den Helder, directeur de heer J. v. d. Vliet, presenteerde het bekende Liederenta- felnummer „Nimmer Nacht" van N. H. Andriessen. De uitvoering hiervan was over het algemeen goed. Ook in „Te huis" van Jac. Bonset werd met goed ensemble en voordracht gezongen. „Geza" uit Zaandijk, directeur de heer Joh. de Vos, had uitstekende momenten in Tenebrae Facta Sunt van Hendrik Altink. „Halleluja" uit Broek op Lan gendijk, directeur de heer Paul Kok, is een koor met mooi stemmateriaal. Psalm 8 van Jac. Bonset liet de dirigent zéér zuiver en met boeiende voordracht zin gen. Een lofwaardige prestatie. Sanc- tus van Hoogerwerf werd prachtig ge zongen. Hierna zongen gezamenlijk onder lei ding van hun directeur de heer B. v. d. Veen „Sursum Corda" uit Anna Paulow- na, „De Lofstem" uit Den Oever, en het Ger. Kerkkoor uit Alkmaar. Van dit optreden willen we als zéér goed ge zongen speciaal vermelden „Ambrosia- nischer Lobgesang" van Gebhardt en „O Herder Israëls" van Bortnianski Waarom werd dit koor niet in de oorspronkelijke taal gezongen? „De Lofstem" uit Zaandam, directeur de heer Jac. Kaat, zong twee nummers van Jac. Bonset „Jeruzalem" en „O, Gulden hoofd". Vooral in laatstge noemd werk viel een goede voordracht BANKETBAKKERIJ LANGESTRAAT 39 Telefoon 2485 van de tekst te constateren. Daarna zong voor de tweede maal het Christe lijk mannenkoor „De Lofstem" uit Lan gendijk, om met twee stevige werken voor mannenkoor „Zomerzotternij" van Wierts en het bekende „De Ruïne" van Brandt Buys het grote programma zéér muzikaal te besluiten. De organist speelde na al de vocale prestatie nog „Marche Triomphale" van Sigfrid Rarg-Elert. Men kan over het geheel genomen zang-technisch bij dit concert zeer vol daan zijn. Atrtistiek gezien zou men te gen enkele verouderde werken wol enig bezwaar kunnen maken, maar we nemen aan dat men in de Ring Noord- Holland zeker in de toekomst aan pro grammavernieuwing zal denken. De talrijke luisteraars volgden met grote aandacht het lange programma en zijn zeker uiterst voldaan huiswaarts gekeerd. Ms. Vogelpest op het Zeglis Bij de heer Almekinderen op het Zeglis nr. 73 is dezer dagen een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Het betrof hier vijftien kippen, die van een handelaar uit Veenendaal wa ren betrokken. De dieren zijn vernie tigd en de hokken afgekrabd en met een natronoplossing geschrobd. De eie ren werden in beslag genomen. Naar het schijnt heeft dezelfde Veenendaalse handelaar ook pluimvee verkocht naar Oudorp, St. Pancras en IJmuiden. Het is het tweede geval van pseudo- vogelpest, dat zich in de gemeente Alk maar heeft voorgedaan. Het vorige jaar moesten aan de Omval ruim honderd kippen tengevolge van deze ziekte wor den afgemaakt. Het Wormerveerse Blauw Wit komt morgenmiddag de strijd opnemen tegen Jong Holland. Gezien de resultaten zou den we geneigd zijn Blauw Wit méér kans op een overwinning te geven dan de thuisclub. Jong Holland n.l. wacht na drie wedstrijden nog steeds op zijn eerste winstpunt. Vandaar, dat de Alk- maarders er alles op zullen zetten, de punten thuis te houden. We zullen ho pen, dat het pechduiveltje Jong Holland deze keer eens geen parten zal spelen. Jong Holland komt uit in de volgen de opstelling: Vos; Kouwen, v. Westfrie- nen; Rol, Hoekstra, v. Til; C. C. Joo- sens, G. Jansen, Hartog, Kuiper en Tesselaar. (Advertentie, Ing. Med.) Op een grote openbare avond in de zaal van het „Gulden Vlies" kwamen gisteravond de leden van de Vrouwen bond van het NVV bijeen. Dat deze bond in Alkmaar een groot aantal leden telt werd wel bewezen door het feit dat de zaal practisch tot de TSatste plaats bezet was. Na zang door mevr. Blik-Harms, die o.a. enige liederen van Catharina van Renes ten gehore bracht en een aardige dans door de dansgroep van de Culturele Sportbond van de af deling Amsterdam hield de secretaris van het NVV, de heer A. Vermeulen, een gloedvolle propaganda-rede, waar in hij vooral wees op de taak van de vrouw in deze moeilijke tijden. Hij memoreerde de talloze sociale verbe teringen, 5t5 door hef NVV na narde strijd tot sfand zijn gebracht en de idealen, waarvoor het NW thans nog strijdt. De hoofdschotel van het programma bestond uit de opvoering van het „Pandora"-spel, dat speciaal voor de Vrouwenbond van het NVV werd ge schreven door de heer A. Pleyzier. Dit spel symboliseert de periode, waarin vrouwen en kinderen in de fabrieken werkten zonder enige soctalë regeffilg, de drang naar arbeidersorganisaties om althans gezamenlijk verbetering in deze toestanden te brengen, de tegen stand die hierbij werd ondervonden van de zijde der eigenaars van de fabrieken en tens'*! e de overwlur-ins met als gevolg tadoze sociale verbete ringen voor de arbeiders. Een spel dat uitstekend ten 'onele werd gebracht en dan ook groot succes oogstte. De slui ting vond plaats met een dankwoord aan de medewerkenden door de voor zitster van de afdeling Alkmaar van de vrouwenbond van het NVV, mevrouw N. Kranenburg. Jubileum bij de gem.-politie Maandag 1 October zal de adjudant rechercheur der gemeente-politie, de heer J. v.d. Berg, het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de politie alhier. Dat dit 25-jarig jubileum niet onopgemerkt voorbij zal gaan spreekt vanzelf en de jubilaris zal dan ook Maandagmiddag met zijn gezin om twee uur op het politiebureau worden 'ontvangen en temidden van zijn collega's worden gehuldigd. Voorts wordt er die dag van vier tot zes uur receptie gehouden in hotel „London" aan het Verdronkenoord. Grove onvoorzichtig met noodlottig gevolg Woensdag vond er op de Nieuwesloot een noodlottig ongeval plaats door grove onvoorzichtigheid van een be stuurder. De bestuurder van een vee wagen reed achteruit, terwijl er in zijn cabine nog enige personen zaten, waar van niemand de moeite nam om uit te stappen en de bestuurder aanwijzingen te geven. De wagen reed vlak langs de trottoirrand, waarop enige jongens zaten te knikkeren. Een der knapen zat met zijn voet over de rand en was zo verdiept in zijn spel, dat hij de naderende wagen niet opmerkte met het noodlottig gevolg, dat zijn voet overreden werd. Hij liep een ernstige bloeduitstorting op. Tegen de bestuur der van de wagen werd proces-verbaal opgemaakt. Het overlijden van mevrouw Cohen Stuart-Wichers Een onzer lezers, die met voldoening gelezen heeft wat wij naar aanleiding van het overlijden van mevrouw N. Cohen Stuart-Wichers hebben geschre ven, deelt ons ter aanvulling daarvan mede, dat zfj ook vanaf de oprichting der afd. Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis in 1913 tot haar vertrek in T?47 daarvan een zeer ijverig bestuurs lid is geweest. Haar werk voor deze organisatie werd door het hoofdbe stuur betoond door haar het Kruis van Verdienste toe te kennen. Jeugddienst In de jeugddienst, die Zondagavond om 7 uur n.m. in de Grote Kerk ge houden wordt, zal één van de plaatse lijke predikanten, ds. J. Dikboom voorgaan. Het onderwerp voor deze dienst is: „De deur open". Dit is de laatste jeugddienst die dit jaar in de Grote Kerk plaats vindt. De volgende worden in de Kapel- kerk gehouden. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Die Fleder- maus (18 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Tarzan en de meerminnen (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 u.: Macao eiland der gouddorst (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Om een vrouw te be hagen (14 jaar). Gulden Vlies, 3 en 8 uur: Modeshows van Bervoets. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Die Fledermaus (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Tarzan en de meermin nen (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Macao eiland der gouddorst (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Om een vrouw te behagen (14 j.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 28 Sept. vm 2.20 nm 14.42 Zaterdag 29 Sept. vm 2.55 nm 15.16 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 2.25 14.47 8.25 20.47 Zaterdag 3— 15.21 9.— 21.21 ct. loopt morgen op zwart zijden SOKKEN van Hilckmann, p. paar HOLL. THEEDOEKEN met zoom en lus Pracht doorgeweven DAMESZAKDOEKEN DAMESPYAMA'S, pr. blauwe flanel Pr. flanel KINDER- PYAMA's vanaf KIND.SJLIPS 49 DAMESSLIPS HERENOVERH. 495 Best WERKOVERH. Grote fantasie DAMESSCHORTEN STERKE KOUSEN 97 Pr. NYLON KOUSEN WOLLEN JAPONNEN, I "7 QA keurig model I V DAMESMANTELS, WOl.^Q QA geheel gevoerd T WONDER VAN ALKMAAR: Billijk Man" Langestr. 23 sinds 1887,Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) I0ct. Interlocale kermisregeling Wethouder Kaldenbach uit Hoorn heeft in een ledenvergadering van de afd. Hoorn van de K.V.P. een causerie gehouden over de gemeente-politiek van Hoorn en daarbij o.a. gezegd, dat het een fout van Zaandam, Alkmaar en Hoorn is om bij het organiseren van de kermissen geen overleg te ple gen. Thans zijn er evenwel besprekin gen gaande, die zover gevoftierif zijn, dat hopenlijk binnenkort voor Zaan dam, Alkmaar, Den Helder en Hoorn de kermisdagen worden vastgesteld met een weelc Tussenruimte voor iedere gemeente, waarbij het niet uit gesloten is, dat ook een gezamenlijke verpachting een punt van övefleg zal uitmaken. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 11 stapels fabrieks- kaas en 3 stapels boerenkaas, tezamen 14 stapels, wegende 36000 kg. De prijzen waren voor fabrlekskaas f 1.03 en voor boerenkaas f 1.05. De handel was stug. De kaas-tentoonstelling. Hedenmorgen werd op de kaasmarkt een tentoonstelling van fabrieks- en boerenkaas gehouden, welke georgani seerd was door het bestuur van de Stichting „Fonds tot Behoud der Kaas markt te Alkmaar". Ook deze tweede expositie van 1951 is een groot succes geworden. De jury, welke bestond uit de heren C. W. Keysper, J. K. de Boer (NHZB) en A. Agema (ZKB), had een moeilijke taak, aangezien verscheidene inzendingen met elkander in afwerking en kwaliteit evenaarden. Wel kreeg men de indruk, dat de gemiddelde kwa liteit, vooral van de boerenkaas, lager was dan op de vorige tentoonstelling op 6 Juli j.l. De volgende prijzen werden ten slotte toegekend: fabriekskaas: eerste prijs: De Goede Verwachting, Bobeldijk (gro te verguld zilveren medaille en 25, alsmede een door de gemeente Alkmaar beschikbaar gestelde wiselbeker); twee de prijs: Excelsior, Heerhugowaard (vergulde zilveren medaillle en 20); derde prijs: De Volharding, Wieringer- waard (grote zilveren medalile en 15); vierde prijs: De Dageraad, Burgerbrug (zilveren medaille en 10). Boerenkaas eerste prijs: gebr. Rui ter, Blokker (grote verg. zilveren me daille en 25); tweede prijs: de heer Heeman, Beemster, (verg. zilveren me daille en 20); derde prijs: de heer Groot, Hoogwoud (grote zilveren me daille en 15); vierde prijs: de heer Frans, Heiloo (zilveren medaille en 10). Bovendien was er een derde prijs voor een stapel Goudse kaas van de heer Laan uit 't Zand (buiten mede dinging) In Bodegraven waren Dinsdag 198 partijen aangevoerd, le soort f 2.30 f 2.36, 2e soort f 2.23f 2.29, extra tot f 2.56. De handel was matig. Woensdag waren er in Woerden 265 partijen, le soort f 2.29f 2.37, 2e soort f 2.22f 2.28, zware tot f 2,55. De han del was matig. In Gouda waren er gister 224 par tijen, le kw. f 2.28f 2.38, 2e kW. f 2.24 f 2.27, extra zware tot f 2.59 met een kalme handel. Burgerlijke Stand Geboren Cornelia, d. van C. Meurs en M. Krijt. Peter F., z. van A. Wat- tel en M. J. van Woudenberg. Ondertrouwd: Peter A. van der Zanden en Maria K. W. Freden. Hu- bertus Lenting en Maria C. de Wit. Simon Bakker en Rensje Stoop. Jacobus G. Rozemeijer en Maria C. van Veen. Aart Broekhulzen en Elisabeth Brüning. Huibert Truijen en Martje J. Bron- kema. Gerrit Schoonewil en Catharina A. Louwe. Lambert Monen ên Stijntje de Wit. Johannes Tol en Boukje Salm. Overleden: Andreas J. J. Admi raal, 11 maanden. Menno Nienhuis, 64 jaar. Bezoekt onze expositie Vrij entree ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De grote boksmatch RobinsonTurpin Drie middagvoorstellingen. Zaterdagmiddag zullen in het Theater Harmonie drie speciale uur-voorstellin gen worden gegeven en wel om 2, 3 en 4 uur van de grote boksmatch Robinson Turpin, die na een enerverende strijd door Robinson werd gewonnen. Deze originele film van de match is bijzon der geslaagd en geeft een uitstekend en opwindend beeld van deze belangrijke strijd in de bokswereld. Aan belang stelling zal het dan ook stellig niet ontbreken. GOUDEN ZAKENJUBILEUM Morgen hoopt de firma Woltering- Wackers in het Payglop alhier het 50- jarig bestaan van de zaak te herden ken. Ter gelegenheid daarvan wordt van 29 September tot 10 October aan ieder die voor f 10 koopt een aardige verras sing aangeboden. DRIE GEVALLEN VAN ROODVONK Dezer dagen werd zowel te Akersloot als te Oterleek en Warmenhuizen één geval van de besmettelijke ziekte rood vonk geconstateerd. (Advertentie. Ing. Med.) Alkmaarse Damclub W.D.O. Gisteravond zijn bij WDO de wedstrij den voor de nieuwe wintercompetitie met vee) animo begonnen. In de eerste afdeling zijn tien deel nemers, die een dubbele ronde spelen, dus elk in totaal 18 partijen. In de tweede afdeling zijn achttien deel nemers, die één ronde spelen, dus elk 17 partijen. Er werd al direct sterk op wibst ge speeld en van de twaalf partijen werden er slechts vier remise. De uitslagen in afdeling I waren: C. Dammer—H. Kruider 0—2; D. Kiewitt— P. Veer 1—1; M. v. d. Pavert—R. Zaad- noordijk 1—1; D. J. Heyes—W. Piederiet 11; H. J. ToepoelA. Burgert 20. Kruider en Toepoel zijn dus met een over wining gestart in deze afdeling. In afdeling II waren de resultaten als volgt: P. NoomJ. Dik 11; M. J. Langras B. Bakker 20; P. BeukersJ. Oosten broek 0—2; DeichmannAt v. Doorn 02; J. StrijbisG. v. d. Kuyt 02; J. Homma A. Bosman 0—2; C. PrinsD. Davelaar 0—2. TE WATER GERAAKT EN GERED Gistermiddag geraakte bij het uit gaan der kleuterscholen een der klei nen vanaf de hoge walkant aan de Oudegracht te water. De heer P. Haijtema, die juist met de bestelwagen passeerde, trok z'n witte jas uit en sprong onmiddellijk te water met het resultaat dat hij de kleine be houden aan de wal kon brengen. Oplichter gearresteerd De politie te Heiloo heeft een zekere R. gearresteerd, die een aantal inwo ners van Heiloo heeft opgelicht. Hij gaf zich uit voor militair, ging adressen van gerepatriëerden af en wist onder valse voorwendsels geld van hen los te krijgen. BANDENDIEVEN GEARRESTEERD Twee militairen, afkomstig uit deze provincie, hebben enkele maanden ge leden uit een bewaarplaats in Soester- berg een partij autobanden gestolen en deze verkocht aan een zekere V. te Heiloo, die ze weer in onze omgeving verkocht. Zowel de militairen als de opkoper zijn gearresteerd. De banden konden bij de nieuwe eigenaars in beslag wor den genomen. DE RODE KRUIS-COLLECTE De uitgestelde Rode Kruis-collecte zal de volgende week worden gehou den. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Donderdag wa ren: trawlers: IJM 20 f 14.300, 54 f 11.700, 57 f 11.800, 3 trawlers gezamenlijk f 40.000; loggers: KW 84 f 5210, 64 f6630; kotters: IJM 227 f 600, 213 f 80; KW 128 f 290, 35 f. 930, 12 f 730, 66 f 170; TX 33 f 3820; WR 67 f 3200; SCH 17 f 100. Prijzen per kg.: gr. tong 4.303.80, grm. tong 2.602.10, kim. tong 1.981.71, kl. tong I 1.62—1.45, kl. tong II 1.05— 0.86, tarbot I 2.55—1.65. Prijzen per 50 kg.: tarbot III 50, tar bot IV 50, tongschar 8167, kim. schol 66—67, kl. schol I 52—50, kl. schol II 448, schar-268, v. haring 12.6010, makreel 2310, gr. schelvis 9280, grm. schelvis 8475, kim. schelvis 62 55, kl. schelvis I 5451, kl. schelvis II 3822, wijting 228, gr. gul 5146, mid. gul 45—36.50, kl. gul 16. Prijzen per 125 kg.: gr. kabeljauw 160—124. k Op 29 Sept. 1951 hopen wij hei 50-jarig besiaan van onze zaak ie herdenken Als dank voor hei genoten vertrouwen geven wij van 29 Sept. ioi 10 Oct 1951 ieder die boven de f 10.besteedt een aardige verrassing. Payglop 8 Alkmaar SPECIAALZAAK: Herenmodes, Herenhoeden, Heren- en Damesparapluies Belangrijk voorstel van Witte Kruis Jaarlijks terugkerende tekorten Het hoofdbestuur van het Witte Kruis is voornemens de ontsmettingsinrich ting aan de Karnemelksbuurt (achter de V.B.) op een nader te bepalen datum op te heffen. Een desbetreffend voorstel zal worden gedaan aan de in November te houden algemene vergadering. De overweging hierbij is, dat de werkzaam heden van de dienst aanmerkelijk zijn verminderd nu het aantal besmettelijke ziekten in de loop der jaren is afgenomen. Een andere reden is, dat de dienst geregeld met een tekort werkt, dat door de vereniging Het Witte Kruis moet worden aangezuiverd. De ontsmettingsinrichting bestaat reeds van 1895 af. Zij was destijds ge vestigd op het Jaagpad, maar werd door de sterk toegenomen werkzaam heden te klein, zodat in 1921 een nieuw gebouw werd betrokken aan de Karne melksbuurt. De dienst ontsmet goede ren uit geheel Noord-Holland boven het IJ, met uitzondering van Zaandam, en heeft ongetwijfeld een sociale en voor de volksgezondheid belangrijke functie vervuld. Een verandering in het me disch inzicht over het besmettingsge vaar van bepaalde ziekten, zoals rood vonk; de waterleiding, die het aantal typhusgevallen tot onbeduidende pro porties deed slinken en de inentingen, die de ziektegevallen drastisch beperk ten verminderde de betekenis van de dienst. In Hilversum waar het Witte Kruis in 1908 een ontsmettingsinrichting stichtte constateerde men dezelfde ver schijnselen, doch daar ging men, na een reclamecampagne, over tot de bestrij ding van mot en houtworm voor parti culieren en fabrieken. Het resultaat hiervan was, dat de begroting sluitend I als zodanig in functie kwam. bleef. De commissie van beheer in Alk maar heeft hier nimmer voor gevoeld. Zij was van oordeel, dat het hier een dienst betrof voor de volksgezondheid, die zich niet moest gaan bewegen op com mercieel terrein. De moeilijkheden wer den groter, toen in de crisisjaren de rijkssubsidie werd ingetrokken. Prac tisch kwam het hier op neer, dat het Witte Kruis alleen stond voor de fi nanciering van de ontsmettingsdienst, Reeds vorig jaar gingen er stemmen op de dienst op te heffen, doch toen werd door een bepaalde subsidie het desbe treffende voorstel nog even aangehou den. Nu schijnt het er dan van te ko men tenzij de afdelingen in Noord-Hol land anders besluiten en zich tegen het voorstel verklaren. Welke bestemming er aan het gebouw op de Karnemelks buurt wordt gegeven is nog niet be kend. Vermoedelijk zal men met Zaan dam of Amsterdam een regeling moe ten treffen om in het ontsmetten van goederen van particulieren en uit zie kenhuizen te voorzien. In de commissie van beheer hebben zitting dr. J. Degenaar Sr., voorzitter; de heer W. Voorthuysen, technisch lei der en secretaris-penningmeester, dr. W. Loyenga, gedelegeerde lid van het hoofdbestuur; dr. Mol; de heer F. H. Ringers en dr. C. M. Hoogenboom. Hoofdontsmetter van de dienst is de heer P. Dokter, die op 1 Januari 1930 ALKMAAR. Grote Kerk, 10 uur Her denkingsdienst 100-jarig bestaan Zon dagsschool door ds. Van Kooten van Amsterdam en ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur Jeugddienst ds. Dikboom. Kapelkerk, 10 uur ds. Dik boom. Rem. Geref. Gem„ 10.30 uur prof. dr. Van Holk uit Leiden^Luth. Kerk (Oudegr.), 10.15 uur prof. dr. Kooiman van A'dam. Doopsgez. Gem„ 7 uur ds. v. d. Sluis (Zangdienst). Geref. Kerk, 10 uur ds. Vellinga, 5 uur ds. Von Meyenfeldt. Geref. Kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur Preeklezen, 5.30 uur ds. v. d. Lingen. Verbreiding der Waarheid (Brouwer straat 31), 10.30 uur ds. Ruys. Ned. Chr. Gemeenschapsband, in W. en B., Zaterdag Bijz. Jeugdsamenkomst om 7 uur in N.-Doelen; Zondag 3.30 uur openluchtprediking in de Hout, 7 uur Jeugdsamenkomst in N.-Doelen, spre kers ev. Van Oostveen en Wilson; Do. 8 uur Evangelisatiesamenkomst in W. en B„ evangelist Dammuller. Leger des Heils, Lipimerhoek 28 (William Booth), 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Openluchtprediking, 8 uur Verlossings samenkomst o.l.v. kapt. Doetjes en luit. Rijsdijk; Do. 8 uur Heiligingsdienst. Vereniging van spiritisten Harmonia, Hotel de Nachtegaal, 10.30 uur Morgen wijding, spr. de heer Van Bergen uit Amsterdam. AKERSLOOT, 7.30 uur ds. Kaptein. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Be- kius. Geref. Kerk, 10 en 5 uur prof. dr. Polman van Kampen. Rehoboth, 10.30 uur ds. Dronkers van Utrecht. Verbreiding der Waarheid (v. Borselen- laan 2), 5.15 uur ds. Ruys. BROEK OP LANGENDIJK, Geref. 10 en 5 uur ds. Donner. Doopsgez. Kerk, geen dienst DIRKSHORN, Geref. Kerk, 9.30 en 2.15 uur ds. Van Reeven. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, herv. gem„ 10 uur ds. Roobol. Geref. Kerk, 10 uur ds. Von Meyenfeldt, 5 uur ds. Vellinga. EGMOND -BINNEN, 10 uur ds. Plug. EGMOND AAN DE HOEF, 7.30 uur Jeugddienst door ds. Veenhuysen van Wormerveer. GROET, 10 uur ds. de Jong. GROOT-SCHERMER, 10 uur de heer Albertz. HEILOO, 7 uur ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10.1& uur ds. Wiegers van Middenmeer, 7.15 uu us! Dekker van Amsterdam Geref K-'rk (in Ev. gebouw Kerklaan), 8.30 ds. Von Meyenfeldt, 3.30 uur leesdienst. HEERHUGOWAARD, Herv. Gem„ 10 uur ds. Wiltink. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur ds. Huismans van Stiens. KOEDIJK, 2 uur de heer Slager (voor het laatst) NOORD-SCHARWOUDE, Geref Kerk, 10 en 4 uur ds. Vegter van St. Pancras! OOST-GRAFTDIJK, ds. Van Wijk. OUDORP, 9.30 uur ds. Klein Was- sink van Alkmaar. SCHERMERHORN, Herv. Gem„ 10 uur ds. Van Dijk Geref. Kerk, 10 en 2.30 uur ds. de Nood van Oostvoor- ne. SCHOORLDAM, Verbreiding der Waarheid (Kanaaldijk), 7.15 ds. Ruys. SINT PANCRAS, Geref. Kerk, 10 u. ds. Vegter van Nrd.-Scharwoude, 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 7.30 uur ds. Keja. Evangelisatie, 10 uur de heer Spaar garen van Westzaan. URSEM, 7 uur ds. Meyboom. WEST-GRAFTDIJK, geen dienst. ZUID-SCHERMER, 10 uur ds. Keja. moet U eens gaan passen voordat U de nieuwe winterkleding gaat aan schaffen. Werkelijk, het is een open baring. Niet alleen wordt U slanker door de massage, maar U voelt zich veel vrijer. Geen druk van baleinen en van stijve stof. U voelt zich veel gemakkelijker in zo'n Rubbercorset. Wij hebben nu reeds jaren ervaring, en dit maakt dat voor alles gaat: HOFSTEDE in de Langestraat. Midden in de Langestraat. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2