Nederlanders kunnen plaats vinden in de Canadese industrie Sport in 't kort Aanvankelijk hard werken en een betrekkelijke armoede Oude man siak zijn huis in brand Anonieme tips leidden naar de arrestatie van juwelendieven Mr. ir. Haveman ierug van vijfweekse reis: Bijtijds melden Israel reageert op de Duitse toezegging Kirk blijft in Moskou DE Nederlandse emigranten zullen in elk geval gedurende de eerste twee, drie jaar zeer hard moeten werken en zich een betrekkelijk grote armoede moeten getroosten, teneinde te kunnen sparen. Als zij eenmaal enige duizen den dollars bijeengegaard hebben, kun. nen zij rekenen op de hulp van de sett lements-service, die hen met raad en daad ter zijde staat en helpt zoeken naar bedrijven, waar de immigranten zich als zelfstandige mensen vestigen kunnen. Benzine uit waterdamp en kooloxydehoudend gas Neger wurgt luipaard Boksers overtraden „spelregels Zuid-Korea naar O.5. te Helsinki Weer twee jaar geëist Eén maand voor overval op taxichauffeur Een gladde"jongen mÈÈÊÈmi GEVAARLIJK SPEL Geneeswijze voor dronkenschap Twee jaar voor dronken autobestuurder Hijskraanautomaat is geen hazardspel in Het t.b.c.-onderzoek i Doornspijk gaat door VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1951 (Van onze Haagse redacteur) AP het eind van dit jaar zullen 16.000 Nederlandse emigranten naar Canada vertrokken zijn. In 1952 zullen er 18.000 hun geluk gaan beproeven bij onze Canadese vrienden, van wie 12000 agrariërs en 6000 industrie-arbeiders. Zo althans luiden de plannen. Of zij slagen, hangt voor een zeer groot deel van de emigranten zelf af. De kansen zijn er, naar mr. Ir. B. W. Haveman, de Neder landse commissaris voor de emigratie, die zo juist van een vijfweekse-reis door Canada is teruggekeerd, ons gisteren verzekerde. Ook is er een voortreffelijke medewerking van de Canadese autoriteiten, die de Nederlanders gaarne zien komen. Dat zij enige voorzichtigheid aan de dag leggen, is hen niet kwalijk te nemen. pANADA heeft in de eerste plaats agrariërs nodig, maar ook indus trie-arbeiders kan het in groten getale gebruiken. Canada is een van de rijk ste grondstoffengebieden ter wereld. Het spreekt dus vanzelf, dat het alles in het werk stelt om zijn nijverheid uit te breiden. Zo legt men in Brits Co lumbia enorme electriciteitswerken aan; er worden aluminiumsmelterijen opge richt en er is een stad van 45.000 zielen in aanbouw. Een bedrag van 550 milli- oen dollar is erin geïnvesteerd. Op een andere plaats zijn olievelden ontdekt, die rijker zijn dan de win- plaatsen van het Midden-Oosten! In Labrador vond men ijzerertslagen, die tot de rijksten ter wereld behoren. Het geweldige Canadese gebied telt slechts 14 millioen inwoners. Men heeft er behalve kapitaal, dat Amerika en Engeland in„ ruime mate fourneren, dus vooral mensen nodig. Het is moeilijk uit te maken in welk tempo de bevol king zal groeien, doch in het algemeen ep te knappen! (Advertentie, Ing. Med.) Israel heeft door zijn gezantschap tn Londen een spoedige en ruime schade loosstelling voor de materiële verliezen van de Joden in Europa verzocht. Even eens is verzocht, dat Duitsland een be langrijke bijdrage zal leveren bij het opnemen en de rehabilitatie van Joodse vluchtelingen, van wie overigens het merendeel een tehuis in Israel heeft gevonden. Verder wordt gewaarschuwd, dat de verklaring van kanselier Adenauer is afgelegd tegen een achtergrond „van de moord op zes millioen Joden door de hand van Duitsers". Een verklaring, hoe eerlijk ook gemeend, kon deze zaak niet uit de geschiedenis van de mens heid wissen. De Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Alan Kirk, is door de Sowjet- russische plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken Zorin ontvan gen. Uit Washington wordt gemeld, dat de ambassadeur er in toegestemd heeft aan te blijven tot het nieuwe jaar, teneinde de president meer tijd te ge ven om een opvolger uit te zoeken. Verwacht was, dat Kirk de volgende maand zou aftreden. Oog en hand verloren door explosie van granaatkop Ondanks de herhaalde waarschuwin gen tegen en de vele ongelukken met het demonteren van explosieven, kon de heer Van L. te Afferden zijn nieuws gierigheid niet bedwingen. Bij het de monteren van een granaatkop kwam dit projectiel tot ontploffing, waarbij Van L. zodanig werd getroffen, dat hij een oog en een hand zal moeten missen. Truman wenst openbaarheid over hoge inkomens President Truman heeft het Ameri kaanse congres verzocht een wetsont werp op te stellen, volgens hetwelk de congresleden en alle hoge regerings functionarissen, alsmede rechters, partijfunctionarissen en partij-em- ployé's, jaarlijks een openbare verkla ring zouden moeten afleggen hun totale inkomen omtrent Rijwielstallingen 15 cent per maand duurder In verband met kostenstijgingen mo gen van 1 October 1951 af de tarieven voor het stallen van rijwielen per maand met 15 cent worden verhoogd. gaat men fa Canada van de gedachte uit, zo vertelde de heer Haveman ons, dat zR fa ongeveer 50 jaar tot 25 a 30 millioen zielen zal moeten toenemen om van de mogelijkheden, die het land biedt, gebruik te kunnen maken. Het grote succes, dat de Canadese im migratie tot nog toe boekt moet aan twee oorzaken worden toegeschreven: de autoriteiten streven ernaar de gaten op te vullen, die ln de eigen voorzie ning geslagen zijn (het platteland) en zij volgen bepaalde methoden om de immigranten in korte tijd maximaal productief te maken. Speciaal in de eerste jaren zullen de Immigranten fa Canada er niet voor moeten terugschrikken ander werk aan te pakken dan zij fa Nederland ge wend waren te verrichten. In verreweg de meeste gevallen komen zij dan, wan neer zij althans ambitieus zijn, uitein delijk toch wel in hun eigen vak te recht. Het welslagen van een immi grant is in sterke mate afhankelijk van het opbouwen van een goede reputatie. Daarbij is nodig eerlijkheid bij het verstrekken van persoonlijke gegevens. Men kan goed in land- en tuinbouw ge plaatst worden en zich daarin later zelf standig vestigen, indien men opgeeft „zoekt en Is bereid tot werkzaamheid in land- c.q. tuinbouw". Als men vrien den, kennissen of verwanten heeft in wier omgeving men bij voorkeur ge plaatst wenst te worden, dit bij aan melding opgeven. Zo enigszins mogelijk wordt hiermede rekening gehouden. Voor het welslagen van de emigratie is beslissend, dat de adspirant zich zo vroeg mogelijk en liefst vóór 1 Novem ber meldt. De eerste plaatsing (huis vesting) wordt namelijk in vele geval len in Canada beoordeeld op grond van het formulier, dat bij aanmelding inge vuld wordt. Hoe eerder dit formulier fa Canada komt, des te groter is de kans, dat de geschikste plaatsing volgt. De laatkomers zullen de beste plaatsen reeds bezet vinden, eventueel door emi granten van andere nationaliteit. Vroeg melden yfOOR de maanden FebruariJuni 1952 Staat een vervoer op het program ma van 15.000 emigranten. Alleen zij, wier formulier tijdig uit Canada terug ontvangen wordt (wier plaatsing dus definitief is) kunnen er met zekerheid op rekenen, van dit vervoer gebruik te kunnen maken en dus tijdig vóór het seizoen aanvangt in Canada aan te ko men. De laatkomers hebben een aan merkelijke achterstand in hun jaar verdiensten en een zwakkere grondslag voor hun ontwikkeling. De regering kan iemand, die zich na 1 November meldt, vervoer garanderen vóór Juli, wellicht Augustus 1952. Nu de „Volendam" volgend jaar uit valt, zal waarschijnlijk in de bovenge noemde maanden in de vervoersbehoef te voorzien worden door twee rege ringsschepen en gecharterde vliegtuigen. De vervoersmogelijkheid over zee is beperkt, zodat het vervoersprogramma slechts ten uitvoer zal kunnen worden gebracht als een belangrijk deel dgr emigranten door de lucht reist. Er wordt een doeltreffende regeling ge maakt voor het verzenden van de bagage. Het streven is er op gericht, dat de boeking geruime tijd vóór het vertrek plaats vindt. DAPPERE NEDERLANDERS POSTHUUM GEËERD Vanmorgen om 11 uur worden door H.M. de Koningin in het paleis op de Dam onderscheidingen uitgereikt aan de nabestaanden van vijf posthuum be noemde ridders fa de Militaire Wil lemsorde. Het betreft hier wijlen generaal S. H. Spoor en wijlen generaal-majoor R. T. Overakker, beiden wegens hun op treden in Indonesië; wijlen luitenant kolonel M. P. A. den Ouden en wijlen soldaat J. F. Ketting Olivier, beiden wegens hun optreden op Korea; wijlen res. Ie luit. J. A. van Bijnen en wijlen de heer T. Dobbe, beiden wegens ver zetswerk. Wijlen generaal Spoor werd benoemd tot commandeur M.W.O., waarbij tevens tot uitdrukking kwam de erkenning van de uitstekende daden van de onder zijn bevel staande troepen. De overigen werden benoemd tot ridder M.W.O. 4e klasse. Op het Duitse congres van chemici te Keulen is sensatie verwekt door dc verklaring van de Duitse chemici dr. Koelbel en dr. Engelhard, dat het hun gelukt is, benzine uit waterdamp en kooloxydehoudend gas te vervaardigen. Benzine wordt tot nog toe nagenoeg alleen uit kooloxyde en water vervaar digd. De nieuwe methode, een verdere ontwikkeling van de synthetische me thode van Fischer-Tropsch, zou een nieuw veld van technische en economi se he mogelijkheden openen, aldus de uitvinders. Een neger was, bewapend met een speer en vergezeld door vier honden, in het oerwoud van Portugees Oost- Afrika gaan jagen. Plotseling werd hij door een luipaard aangevallen. Het roofdier sloeg hem de speer uit de hand, zodat de man geheel zonder wapen was. Daarop greep de jager de luipaard met alle kracht, die in hem was, bij de hals en poogde het ondier te wurgen. Ook de vier honden wierpen zich op de luipaard. De neger werd aan gezicht en armen gewond, doch hij bleef de lui paard zodanig vasthouden, dat de hon den hun aanvallen konden voortzetten. Andere jagers hoorden het tumult en snelden toe. Zij vonden de jager zwaar gewond naast de dode luipaard liggen. Ook drie der honden hadden de strijd niet overleefd. De man is nu herstel lende. Papagos wil geen coalitie Veldmaarschalk Papagos heeft een suggestie van de hand gewezen om als leider op te treden van een coalitie regering van drie partijen. Papagos, wiens beweging de meeste stemmen heeft behaala bij de jongste verkiezingen, staat op nieuwe verkie zingen volgens een meerderheidsstelsel. Koning Paul heeft bekend gemaakt, dat hij spoedig een beslissing zal ne men. De bokswedstrijd tussen wereldkam pioen Sandy Saddler en de oud-kam pioen in het weltergewicht Willie Pep, is allerminst een fraaie demonstratie van de noble art geweest. Voor deze klasse was het een uitermate ruwe wedstrijd, waarin beide boksers ver scheidene malen inbreuk op de „spel"- regels maakten. Willie Pep maakte in de tweede ronde reeds voor acht tellen met het canvas kennis en toen hij in de negende ronde de scheidsrechter meedeelde dat hü de strijd staakte, was zijn linkeroog dichtgeslagen, bloedde hij hevig uit een wonde boven zijn rechteroog en waren zijn mond en neus deerlijk gehavend. Geruime tijd geleden had Zuid- Korea een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de Olympische Spe len te Helsinki. De brief was echter door PTT-ambtenaren teruggestuurd met de bemerking: Geadresseerde on bekend. De tweede brief is echter wel terecht gekomen en de Zuidkoreanen hebben inmiddels reeds toegezegd dat zij een team zullen afvaardigen. Het Schotse-elftal voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland, Zaterdag 6 Oct. te Belfast, is als volgt samengesteld: Doel: Cowan (Morton): achter: Young (Rangers) aanv. en Cox (Rangers): midden: Evans (Celtic), Woodburn (Rangers) en Redpath (Motherwell) j voor: Waddell (Rangers), Johnstone (Hibernian), Reilly (Hibernian), Steel (Dundee) en Liddell (Liverpool). Dit is dezelfde ploeg die in het vorig sei zoen Engeland sloeg. De Ieren komen met de navolgende spelers in het veld: Doel: Uprichard (Swindon); achter: Graham (Doncaster Rovers) en Mc Michael (Newcastle); midden: Dickson (Chelsea), Vernon (West Brombich Albion) aanv. en Fer ris (Birmingham); voor: Bingham (Su - derland)Mc Ilroy (Burnley)Mc Mor- ran (Barnsley), Peacok (Glasgow Cel tic) en Tully (Glasgow Celtic). Een nieuw wereldrecord op 4x200 m estafette dames Bij wedstrijden te Pojana (Roemenië) heeft een Russische damesploeg, be staande uit Henkina, Dofronova Setche- nova en Malchina, de 4 x 200 meter es tafette gewonnen in 1 min 39 7 sec. Dit is een nieuw wereldrecord. Het oude stond sinds 12 Juli 1950 met 1 min. 40.6 sec. eveneens op naam van een Russische ploeg. Weer een remise-partij Na 68 zetten is gisteravond in Haar lem de zestiende partij tussen en- burg en Keiler om de wereldtitel (Sim men in remise geëindig-ï Roozenburg leidt nu met 1715 punten. De oppasser Theo Vlieger uit Artis heeft met twee in Augustus van het vorige jaar geboren tijgers vriendschap gesloten en gaat regelmatig met hen een kwartiertje spelen. Dat dit niet altijd even gevaarloos gaat, bewijst de foto, waar Centha juist een „kusje" in Theo zijn nek geeft „Er ging een zucht van verlichting in het dorp op, toen deze man fa arrest werd gesteld en men zal weer sidderen als hij op vrije voeten moet worden gelaten". Dat waren de woorden van de procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden, die de 80-jarige vee houder-brandstichter H. de H, te Sur- huizum golden. De rechtbank veroordeelde hem on langs tot twee jaar gevangenisstraf. De officier, die drie jaar had gevorderd, tekende hoger beroep aan en ook ver- Een der verdachien vrijgesproken De Haarlemse rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in de rechtzaak tegen twee mannen, die op 26 Mei van dit jaar betrokken waren bij een over val op een taxichauffeur in Zaandam. De 20-jarlge schilder P. van D. uit Breda en de eveneens, 20-jarige Am sterdammer P. J. Z„ vervoegden zich op bedoelde datum bij een garage te Amsterdam, waar zij een taxichauffeur charterden om hen naar Zaandam te brengen. Op de Hemkade in Zaandam kreeg de chauffeur een paar klappen op het hoofd, waardoor hij versuft raakte. Hij was echter nog in staat een vecht partij te beginnen met zijn passagiers. Deze verdwenen daarna uit de auto en vluchtten in de richting Velsen waar zij werden gearresteerd. Tegen beide verdachten was twee jaar gevangenisstraf geëist. De rechter sprak Z. echter vrij we gens gebrek aan bewijs en gaf Van D. een maand gevangenisstraf wegens mis handeling, aangezien hij van mening was, dat de poging tot zware mishande ling en diefstal niet bewezen was. Vijftien jaar wegens moord De Bossche arrondissementsrechtbank heeft de landbouwer W. van der S. uit Werkendam tot vijftien jaar gevangenis straf veroordeeld wegens moord op de bijna 80-jarige Hannes van Mol te Hank, op 5 December van het vorige jaar gepleegd. De officier van justitie had de moord niet bewezen geacht en we gens doodslag met beroving tien jaar geëist. Vandaag, precies een halve eeuw geleden, stichtte King C. Gilette in Boston zijn eigen maatschappij en begon zijn grootscheepse aan val op baarden, snorren, knevels tochtlatten en sikjes. Zijn pad is geenszins over rozen gegaan, want in de eerste jaren toen alleen nog maar acteurs en „dergelijke vrij gevochten lieden" zich met een gladgeschoren gezicht durfden te vertonen, had hij de grootste moeite kopers te vinden Zelfs zijn vrienden, die de apparaten gratis kregen, wilden ze niet gebruiken. Na 1004 begon de zaak echter te lopen en veranderde Gilette het gezicht van de mannenwereld. Zijn fabrieken hebben nu .een productie van honderd millioen mesjes per week. dachte ging fa appèl. Gistermiddag stond de man, vitaal en scherp van geest, al wilde hij zich wel wat doof voordoen, voor het Hof te Leeuwarden Een zestal getuigen k charge, onder wie een dochter en schoonzoon van ver dachte, bracht bezwarend materiaal naar voren. Verdachte is ten laste ge legd de woning, die hij bewoonde en die eigendom was van twee familie leden, door brandstichting te hebben vernield. Andere getuigen, onder wie zoons van de verdachte, namen het voor de oude man op. Eén der zoons verklaarde, dat htf een grote som gelds had kunnen krijgen als hij een verkla ring tegen zijn vader had onderstreept. De procureur-generaal mr. Besier, zei- de met het uitstekende vonnis van de rechtbank te kunnen meegaan en eiste wederom twee jaar gevangenisstraf. Dat verdachte reeds meer dan een jaar preventief zit, heeft hij volgens mr. Be sier aan zichzelf te wijten. In de Noorder IJpolder bij Tuindorp Oostzaan hebben ambtenaren van het Provinciale Electriciteitsbedrijf tijdens een contróle van het bovengrondse hoogspanningsnet VelsenAmsterdam Noord, ontdekt, dat een 700 meter lange blank bronzen kabel, die een ge wicht had van ruim 300 kg, is gestolen. De dieven hebben hoogst gevaarlijk spel gespeeld. Het was hun geluk, dat deze, tussen drie dertig meter hoge masten hangende, kabel toevallig stroomloos was. Op de andere kabels staat maar liefst 50.000 volt. Een Tsjechoslowaakse arts, dr. Ja- roslav Skala, past een genezingswijzè voor dronkenschap toe, die naar zijn zeggen voor goed „volledige geheelont houding" ten gevolge heeft, aldus meldt een te Wenen aangekomen vluchteling, die deze kuur tegen zijn zin gevolgd heeft. De kuur bestaat uit een cursus van zeven weken in een speciaal kamp. Behalve een grote dosis vitaminetablet ten en sinaasappelsap worden lezingen gegeven over geheelonthouding en dron kenschap en discussies gehouden over politieke en economische onderwerpen. Overdag werken de patiënten hard in de tuin van het kamp. Wie er op be trapt wordt, drank het kamp binnen te smokkelen, wordt tot twee jaar dwang arbeid in de uraniummijnen veroor deeld. Toen men de vluchteling te Wenen een borrel aanbood, zei hij: „Ik zou het glas niet aan kunnen raken na de les sen, die ik in het kamp heb gekregen". Dodelijk ongeval in Beverwijk Op de Eerste Pinksterdag van dit jaar werd in de Breestraat te Bever wijk het echtpaar Rumping op het trot toir aangereden door een auto. De heer Rumping werd door een winkelruit ge slingerd en was op slag dood. Ziin echtgenote werd ernstig gewond. De chauffeur A. F. de B. uit Assendelft, die de auto gestolen bleek te hebben en bovendien nog onder invloed van sterke drank verkeerde, werd gisteren conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te bestu ren voor de tijd van vijf jaar. Franse dame „ontrutimde" kamers van Ned. officier Bij een Nederlandse officier, ver bonden aan de staf van de NATO te Fontainebleau, is tijdens diens afwezigheid door de eigenares van de door de officier gehuurde kamers het gehele meubilair weggehaald. De eige nares, die de kamers zelf wilde betrek ken, deed de inventaris opslaan en ver anderde het huisslot, zodat de officier bij zijn thuiskomst niet kon binnen komen. Toen hij zich door een raam toegang verschaft had en zag, dat al zijn bezittingen verdwenen waren, waarschuwde hij de politie in verband met diefstal. Bij het onderzoek bleek de „elegante" wijze van handelen der dame. „Cirrus" begint vandaag Vandaag begint de luchtmanoéuvre „Cirrus", waaraan door België, Enge land, Frankrijk, Amerika, Noorwegen, Nederland, Denemarken en Italië wordt deelgenomen. De oefèning, die drie da gen duurt, vangt aan met een schijn- aanval boven West-Europa. Na een langdurig onderzoek en dank zü een tweetal anonieme tips is de Amsterdamse recherche er fa geslaagd de daders van een brutale diefstal fa de Ferdinand Bolstraat, waarbij voor ruim 38.000 gulden aan juwelen en sieraden werd gestolen, te ontmaskeren. Van de gestolen juwelen is in Den Haag en Amsterdam voor een waarde van 5000 gulden teruggevonden Drie helpers en twee daders de 27-jarlge chauffeur M. de W. uit Amsterdam en de 32-jarige Amsterdamse schoenmaker A. O. alsmede diens vrouw, zijn gearresteerd. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. In de nacht van 30 Juli kropen de dieven via een luik in het trapportaal van een belendend perceel onder de vloer van de juwelierswinkel en zaag den daar een gat, waardoor zij in een niet afgesloten kastje in de winkel konden komen. Het eerste spoor werd gevonden in Den Haag, waar men in de walkant van een oude tankgraent een pakje vond met losgemaakte ste nen en horlogebanden. Een deel van de buit is later gevonden bij de moe der van de chauffeur. Door de arresta tie van de beide inbrekers is tevens een aantal andere diefstallen aan het licht gekomen, o.a. blijkt de schoen maker ook de hand te hebben gehad Het gerechtshof te Leeuwarden deed gisteren uitspraak in de zaak tegen de 39-jarige kermisexploitant W. te Pur- merend. De man stond het vorige jaar op de Leeuwarder kermis met z.g. hijskraanautomaten. De politie zag daarin het gelegenheid geven tot ha zardspel, maar de rechtbank sprak verdachte vrij. De Officier van Justi tie ging in hoger beroep, waarna de procureur-generaal bij het Hof te Leeu warden het schuldig uitsprak en tegen verdachte 100 boete eiste. Het ge rechtshof bevestigde gisteren met ver betering van gronden het gewezen vonnis. MIN. VAN DEN BRINK TEVREDEN OVER NATO-CONFERENTIE De minister van economische zaken, prof. Van den Brink, verklaarde voor zijn terugkeer uit Amerika naar Ne derland zeer tevreden te zijn over de conferentie van de Noordatlantische organisatie, die te Ottawa werd ge houden. Ten aanzien van de Neder landse voorbereidingen voor de defen sie merkte de minister op. dat ..Neder land op basis van een hoofdelijke ver dediging zijn deel bijdraagt aan de verdediging vn Europa". in de verdwijning van gelden bij „Wees een zegen" te Amsterdam. Do^r zijn verklaringen kon de ontslagen directeur van deze stichting opniepw worden gearresteerd. De man heeft be kend ƒ3800 te hebben ontvreemd. Hij had contact gezocht met de Amster damse onderwereld en was zodoende in aanraking gekomen met de schoen maker O. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c., waartegen de Doornspijkse predikant Cuperus zich hevig heeft verzet zal toch doorgang vinden. De Stichting Massa Onderzoek vindt het onverant woord de bevolking van Doornspijk de voorlichting te onthouden, gezien het grote aantal t.b.c-gevallen op de Noord- Veluwe. Vier maanden geëist tegen Schiedamse bankdirecteur Een gevangenisstraf van vier maan den eiste de Officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank gistermid dag tegen de 50-jarige bankdirecteur A. W. U. uit Schiedam, die ervan ver dacht wordt in 1948 een bedrag van ruim 6.000 te hebben opgegeven aan de curator van het faillissement van de sigarenfabriek Graaf Floris V, zijnde een vordering van zijn bank. Er zou echter een vordering zijn geweest, die 1300 lager was. Op deze manier, al dus de dagvaarding, zouden andere crediteuren zijn benadeeld en moest verdachte bovendien een foutieve boeking verrichten. ISRAEL DIENT ONTWERP VOOR NIET-AANVALSVERDRAGEN IN De Israëlische delegatie op de con ferentie te Parijs heeft de verzoenings commissie voor Palestina der Verenig de naties de ontwerpen overhandigd der niet-aanvalsverdragen, die Israel bereid is met Egypte, Jordanië, Syrië en de Libanon te sluiten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5