LAATSTE NIEUWS Pirn, Pain en Pom in Afrika De wagen in het Kloosferbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN 3C Op „Groot Batelaar" vinden vele ontspoorden de weg terug Schoorl wil een lening in eigen gemeente sluiten "N Het Leger des Heils reclasseert Ontwikkeling met hindernissen J")E plannen voor een nieuw verple- gingstehuis voor 60 personen zijn uitgewerkt. Het bouwvolume is toege staan, spoedig zal de bouw worden aanbesteed en de opening kan in de zomer van 1953 tegemoet gezien wor den. De „Tijd" wordtonderzocht Het Radioprogramma Vrouwen De looptijd zou 15 /'aar zijn appie iSpQokóteen St. Pancras Obdam MARKTBERICHTEN Britse kabinet weer in vergadering bijeen Spoedzitting van de Veiligheidsraad? Vijftig mille gestolen uit belastingkantoor VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1951 80. Dat Is heel onverstandig van Billie om die oude dame zo op haar neus te drukken, want dat is nu juist iets, waar Pepi niet tegen kan. „Blijf van me af, stomme dikke dakhaas" roept hij boos uit. Maar Billie's geduld is ook ten einde. Hij pakt de oude dame in zijn armen en wil haar met een for se zwaai buiten de deur zetten. En Pe pi is zo verbaasd, dat hij zich zonder ten kik te geven laat oppakken. „Zo, opoe, dat zal je leren om je niet ver der met mijn zaken te bemoeien' Billie boos, en zet de oude dame op de grond neer. Maar de oude dame is zó boos geworden over al die beledi gingen, dat zij alle wijze raadgevingen van Pim vergeet. Zij vergeet zelfs he lemaal dat zij een zwakke oude vrouw is en geeft de verbouwereerde Billie zo'n kaakstoot, dat deze sterretjes ziet en langzaam door zijn knieën zakt. Pepi schrikt er zelf van. Wat heeft hij nu gedaan? Nu zal Billie wel gauw be grijpen, dat hij niet met een oude da me te doen heeft, maar met Pepi zelf. Billie weet echter van niets meer. Hij is naar dromenland vertrokken, maar roept j achter in de hut staat Kareltje nog. Hij had zich wat achter een stoel verbor gen gehouden, maar nu staart hij de oude dame, alias Pepi met open mond aan. (Van onze speciale verslaggever). JN DE wijde eenzaamheid van het boerenland staat niet ver van Lunteren een grote boerenhofstede „Groot Batelaar" met verscheidene bunders bouw- en weidegrond, waarop de rustig werkende arbeiders verloren gaan. Het is de landkolonle, waar onder leiding van het Legfer des Heils mannen worden op gevoed, die voor hun maatschappelijke hervorming geruime tijd buiten de sa menleving moesten worden gebracht. Hier maakt men van mannen, die ont spoord zijn en met de strafrechter in aanraking kwamen, weer zo goed moge lijk bruikbare leden van de maatschappij. Men past hier in groepsverband de reclassering toe heropvoeding, waarvoor de Vereniging van Reclasserlngs- Instellingen in de komende dagen de belangstelling van het Nederlandse publiek zal vragen en waarvoor tijdens de Reclasseringsdag op Zaterdag 6 October een beroep om financiële steun gedaan zal worden op ieder, die van de noodzake lijkheid en de grote waarde van deze arbeid overtuigd is. menwerking, die de toeschouwer doet afvragen: zijn dit vrouwen, die zich vergrepen aan andermans goed, vrou wen, die zedelijk derailleerden? Wat zuster Annie hier bereikt, wekt be wondering en geeft vertrouwen. Naar gelang van haar opvoedingsmogelijk heden zijn de 42 meisjes in vier groe pen verdeeld; dat laat een individuele behandeling toe. De gehele dag zijn zij bezig; men leert haar werken, maar meer nog men brengt haar interesse en liefde voor het geregelde werk bij. Ook in de gezamenlijke ontspanning ligt een belangrijk opvoedingselement. „Maria Regina" is een model-inrich ting, niet alleen wat haar uiterlijk be treft, maar ook wat de toewijding aan gaat, waarmede de zusters zich van haar moeilijke taak kwijten. r\E landkolonie „Groot Batelaar" werd opgericht in 1895. De stoot ertoe gaf het in 1890 verschenen boek van Wil liam Booth „Darkest England And The Way Out", waarin de wegen werden aangegeven om verbetering in het re- classeringswerk te brengen. Men kocht de boerderij Groot Batelaar". Zij werd slecht geëxploiteerd en er omheen lag veel onontgonnen land. Toch kon zij al gauw ingericht worden voor de op neming van 25 personen. Later breidde men de accomodatie uit, zodat er toen 56 mannen gehuisvest konden worden. Gezamenlijk bracht men de gronden in cultuur; men stichtte een flinke boer derij; de veestapel groeide tot 100 stuks zwart-bont Fries vee. In het prille voorjaar van 1929 brand de „Groot Batelaar" af, doch reeds op 11 December van dat jaar kon op de zelfde plaats een nieuwe boerderij in gebruik genomen worden. De grootste ramp trof de kolonie ge durende de bezetting, toen zij door de Duitsers gevorderd werd, de boeren leider Roskam er zich vestigde, het te huis tenslotte met de grond gelijk ge maakt werd en de veestapel geheel verdween. OEDERT 1946 is de boerderij volledig hersteld, men beschikt er weer over 49 melkkoeien, die deze zomer gemid deld 800 liter melk per dag leverden, over een fokstier en 35 stuks 'jongvee. Nieuw tehuis Het werk voor de 24 verpleegde die er thans vertoeven, is wel eens zwaar aan boerenarbeid moet men wennen doch hard werken is r n uitstekende therapie voor mannen, die weer op het rechte pad gebracht moe ten worden. Zij krijgen kost en inwo ning, wat zakgeld, soms kleding, be nevens betaling van de arbeid buiten de gewone uren. Zij hebben gelegenheid tot ontwikkeling en studie. Met de godsdienstige beïnvloeding door het Leger des Heils leidt dit alles naar men ons bij ons bezoek aan „Groot Ba telaar" verzekerde, tot bevredigende resultaten. „Maria Regina" VAN Lunteren zijn we naar huize „Maria Regina" in Stevensbeek Noord-Brabant getogem Daar een ge heel ander beeld, een andere zijde van het mooie reclasseringswerk. Als in een klein, gezellig zaaltje stoelen bij elkaar geschoven zijn en de gasten, die een welkome afwisseling in het dagelijks leven der verpleegden brengen, hebben plaats genomen, treedt een aantal meisjes en vrouwen binnen Namens haar heet een van de reclas- santen eveneens voorwaardelijk ver oordeelden en voorwaardelijk in vrij heid gestelden ons welkom en dan zingen zij en declameren; zij voeren reidansen uit, laten rhythmische oefe ningen zien en voeren een toneelstukje op. En dat alles met een overgave en in een sfeer van vriendschap en sa- Op 9 October zal een comissie wor den geïnstalleerd, die een onderzoek zal instellen naar het plan van prof. Van den Bergh tot oplossing van het tijdvraagstuk in die zin, dat in de zo mermaanden de bevolking meer pro fijt kan trekken van de uren, dat er zonlicht is. De „klokkenhervormings- commissie" bestaat uit deskundigen op velerlei gebied. ZATERDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gram.muziek. (9.10—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Roemeens Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-Or kest. 1.50 Fries programma. 15.15 Ha- waiïanmuziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Amu sementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Gram.muziek. 21.00 „Let op Uw telen". 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Amu sementsmuziek. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.30—24.00 Albert de Booy dertig jaar artist. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano-duo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Lichte muziek. 14.00 „Theo Casion in misdaad en antiek", hoorspel. 14.20 Gram.muziek. 14.50 Har monie-Orkest. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Kifiderkoor. 16.05 Gram.muziek. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Wervingspraatje Koninklijke Marine. 18.25 Orgel en zang. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualitei ten. 19.27 Gram.muziek. 19.52 Journalis tiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 Causerie over de nade rende verkiezingsstrijd. 22.00 Lichte mu ziek. 22.30 „Wij lulden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25 Sport. 23.2024.00 Strijkorkest en soliste. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, .de grote pijnverdrijver. Togal is onscha delijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94 (Advertentie, Ing. Med.) 56. Het was Oehoe, de grote uil, die Trien en Toos zo verschrikkelijk had doen schrikken. Hij zat hen met z'n ronde, gele ogen verbaasd aan te kij ken. „Ik dacht", zei hij „dat het tijd om te slapen was en niet om als een paar samenzweersters door de nacht te slui pen". Toos gaf Trien een por in haar zij. „Oh, dag Oehoe", zei ze met haar liefste stemmetje. „Ik hoop, dat wij u niet uit uw slaap hebben opgeschrikt, want dat was helemaal onze bedoeling niet. Wij zijn namelijk door Jimmy aangesteld om 's nachts de dierentuin te controleren, maar wij hebben de strikte opdracht niemand van de dieren in hun slaap te storen". Oehoe keek de twee apen met een onbewogen gezicht aan. Hij stond bekend als een zeer wijs dier en dat was hij ook. Hij dacht even na en zei toen langzaam: „Je dist me daar een vreemd verhaal op, Toos. Ik vraag mij af of je wel de waarheid spreekt. Maar goed, dat zal ik morgen wel eens onderzoeken". „Ik vind het héél onaardig van u, meneer Oehoe", zei Toos, „om ons zó te wantrouwen. Vraagt u het morgen maar aan Jimmy, dan zult u zelf horen, dat wij dat elke nacht moeten doen". Na dit gezegd te hebben, liepen de twee apen haastig, maar met heftig kloppende harten door. Toen zij buiten het gehoor van de oude uil waren, zei Trien bevend: „Daar zijn we lelijk ingevlogen, Toos. Als hij morgen Jimmy spreekt, zijn we zo zuur als een pint azijn". Door het gemeentebestuur van Schoorl is tot de draagkrachtige inwo ners dier gemeente het volgende schrij ven gericht: Uit de laatste tijd steeds menigvuldi- ger wordende courantenberichten zal u reeds zijn gebleken dat de gemeente besturen niet meer in staat zijn op de normale wijze gelden te verkrijgen voor de uitvoering van bouwplannen, open bare werken, scholenbouw en derge lijke. De reden hiervan is niet de min dere credietwaardigheid van deze ge meenten, maar de omstandigheid tot het rentepercentage van door lagere pu bliekrechtelijke lichamen te sluiten geldleningen door de regering op een dusdanig laag niveau wordt voorge-« schreven dat op de vrije markt voor deze leningen geen animo bestaat. Het funeste gevolg van een en ander is, dat in het bijzonder de gemeenten als ver zorgsters van de zo urgente woning bouw worden uitgeschakeld en ook haar krachten aan andere nuttige pro jecten niet kunnen blijven geven. Voor het gemeentebestuur zou niets eenvoudiger zijn dan deze moeilijke toestand te aanvaarden en kalm af te wachten tot het tijdstip komt waarop weer gelden langs de gebruikelijke weg beschikbaar komen. Dit afwachten menen wij ons in Schoorl niet te kunnen permitteren om dat zulks een hoogst ongewenste toe stand zou doen ontstaan voor het huis- vestings- en het onderwijsprobleem: de bouw van nieuwe huizen zou geduren de een reeks van jaren niet mogelijk zijn, met het gevolg van alle mogelijke huiselijke narigheden welke daaruit zouden voortkomen terwijl ook het ge mis van de nodige school-accommodatie, welke inderdaad dringend nodig is, zo wel bij het openbaar als het bijzonder onderwijs, het gehalte van het onder wijs zeer nadelig zou beinvloeden, iets waarvan dehier opgroeiende jeugd ja renlang de gevolgen zou moeten onder vinden. Ten slotte is er nog de noodzakelijke verbetering van een voor het vreemde lingenverkeer belangrijk weggedeelte, v/elke niet uitgevoerd zou kunnen wor den indien de middelen óns daartoe niet werden verschaft. Ook dit zou voor onze gemeente die het zozeer hebben moet van het vreemdelingenverkeer, een stap terug betekenen. Om nu deze algehele lamlegging van de gemeentelijke activiteit te voorko men zouden wij, evenals dit reeds in andere gemeenten zo prijzenswaardig tot stand kwam, een lening willen uit schrijven waaraan alle ingezetenen die daartoe financieel in staat zijn zouden kunnen deelnemen. Een dergelijke le ning zou pl.m. 125.000 groot dienen te zijn om ons voorlopig met één slag van alle moeilijkheden- te bevrijden doch gelet op het feit dat dit voor een betrekkelijk kleine en niet zo bijzonder kapitaalkrachtige gemeente als de onze een grote som is, zou zelfs de helft van dit bedrag reeds de meest dringende projecten tot uitvoering kunnen bren gen. Het ligt in ons voornemen te trach ten de bovenvermelde som bijeen te brengen door de uitgifte van onders- handse schuldbekentenissen in stukken van 500.en 1000.welke 4 rente zouden mogen opbrengen. De looptijd van deze lening gaat vijftien jaar bedragen, terwijl na afloop van die termijn de geleende som in zijn geheel wordt terugbetaald. Elk jaar wordt 4 over het geleende bedrag betaal baar gesteld. en de 12. In haar wapperend gewaad had ze iets van een geestverschijning en toen de Maat haar zag bovenkomen, liet hij van schrik het stuur los en greep met beide handen naar zijn hoofd. Op hetzelfde ogenblik deed een he vige windstoot Madame Mirabelle bijna het evenwicht verliezen. Met een gil greep ze het eerste het beste, wat haar handen vonden. Dit was het stuurrad en door de onverwachte ruk eraan maakte de „Kraak" een vreemde slin gering, zodat zij bijna dwars op de wind kwam te liggen. „Blijf er af!" gilde de Maat. „Moeten ben, komt niemand van ons er levend king van doodsangst in zijn ogen. we soms naar de kelder gaan?" En uit af!" Zij moest krijsen om zich boven „Ik heb het wel gezegd!" jammerde alle macht rukte hij het stuurrad de het geweld van de storm uit verstaan- hij. „Daar kon nooit iets goeds van ko- andere kant om. Doch Madame Mira- baar te maken, doch de Maat had ieder men!" Hij vergat het stuurrad en greep belle kreet: „Vergaan doen we toch! woord gehoord. Ze waren in zijn her- opnieuw naar zijn arm, geplaagd hoofd. Daar helpt geen stuurmanskunst aan! sens gedrongen als een langzaam wer- zodat Madame Mirabelle nü alleen het Het is de steen. Die steen is behekst, kend vergif en er kwam een uitdruk- stuur in handen had. weet U. Zolang wij die aan boord heb- DOOR MARjORIE -fc VERNON 50) Het was heel stil in de open ruimte van het bos, het was alsof er een zon- doordrenkte betovering op de plek lag. Peta zat volkomen stil en keek naar het gras en de bomen en de intens blauwe plekken aan de hemel, die door het gebladerte zichtbaar waren en realiseerde zich plotseling tot haar ver bazing dat ze volkomen tevreden was en het onrustige gevoel van de laatste dagen ineens was kwijt geraakt. Wat merkwaardig! Alleen door het feit hier rustig te zitten nietsdoen in een klein bosje aan de zijde van een man met wie ze juist hevige ruzie had gehad! Maar het was natuurlijk de warmte die haar zo slaperig en gemak zuchtig e> loom maakte. Daar kwam het natuurlijk door. .Het is u dus nog niet gelukt?" Peta schrot op. Ze was zo verdiept "eweest in haar eigen gedachten, dat zijn stem met zijn spottende klank haar aan het schrikken maakte. „Wat gelukt?" „Dat rijke huwelijk natuurlijk." Peta kreeg een kleur en haar smalle handen balden zich onwillekeurig. „Waarom beledigt u me xo?" „Waarom is dat een belediging? Dat was toch uw bedoeling, is het niet, om de nieuwe eigenaar van Lynford in uw netten te verstrikken en hem desnoods met geweld tot een huwelijk te dwin gen?" „Ik zou me er nooit toe vernederen te trachten een man te vangen." Haar rossige hoofdje ging omhoog. „En ook nietnietO, wat laat u het afschuwelijk klinken!" „Het is ook afschuwelijk," zei hij kalm, „eerlijk gezegd vind ik het zelfs bepaald weerzinwekkehd." Peta liet een quasi-spottend lachje horen dat niet zeer overtuigend klonk, zelfs niet in haar eigen oren. „U gelooft zeker in liefde en roman tiek en al die onzin meer?" „U dan niet?" Heritage draaide zich om en keek haar recht in de ogen en tot Peta's teleurstelling kon zij zijn blik niet weerstacn. „O, het zal allemaal wel best zijn als je naar zo iets uitgaat. Persoonlijk heb ik nooit enige behoefte gevoeld aan liefde in een hutje op de hei en derge-. lijke sentimentele nonsens". „Neen, u heeft natuurlijk meer be hoefte gehad aan orchideeën en dure auto's en bontjassen en zo. Maar ja, u bent zelf allerminst natuurlijk en niet echt, dus hoe zoudt u dan van de een voudige, waardevolle dingen van het leven kunnen genieten?" „Wat bedoelt u, niet echt?" „Nou," hij haalde de schouders op, ,.u draagt een vernisje, het is allemaal uiterlijke schijn. U etaleert al uw at tracties openlijk en verkoopt ze aan de hoogstbiedende. U ziet er opvallend uit en u rekent er op dat u zich overal uit A**************-********************* J. (Advertentie, Ing. Med.) zal redden, net zo goed als u zelf ook alleen aandacht voor het verguldsel aan de buitenkant heeft. Als iemaijd ooit eens sympathie of begrip of moed of trouw van u zou verwachten, wat zou hij dan vinden? Niets, u bent een lege dop, o ja, heel aardig verguld, daar niet van. En u vindt dat voldoende. Daarom zeg ik dat u niet natuurlijk, niet echt bent". „Hoe durft u zulke dingen te zeg gen?" riep Peta beledigd uit. Niemand had het ooit gewaagd haar te becriti- seren of te kapittelen en het was een grote schok voor haar te ontdekken dat er iemand bestond die niet weg was van bewondering, maar haar zelfs als vrij waardeloos en vol fouten be schouwde. Ze was zo gewend aan be wondering en vleierij, dat ze dat als iets vanzelfsprekends had leren be schouwen en er in de verste verte niet aan had gedacht dat er ook wel eens iets minder goeds in haar mooie per soontje te vinden zou zijn. „U kent me niet" voegde ze er aan toe en verweet zichzelf meteen dat ze zwak was geweest. Het klonk heus net alsof ze bezig was zich tegenover hem te verdedigen. „Er is niet veel kunst aan om u te kennen," antwoordde Heritage ijzig. „U heeft niet de minste diepte." „U bent werkelijk de akeligste man die ik ooit heb ontmoet. Vindt u het leuk om zo onuitstaanbaar te doen?" (Wordt vervolgd) Om te weten te komen of een derge lijke lening hier kans van slagen biedt zouden wij u met aandrang willen ver zoeken zeer ernstig bij uzelve te over wegen of u voor dit doel een bedrag liefst een veelvoud van 1000.- be schikbaar kunt stellen. De rentevergoe ding van 4 "/o is zeker niet onaantrek kelijk en het is best mogelijk dat u voor menige andere soliede belegging een lager rendement maakt. Wij vernemen dus gaarne of u in be ginsel op onze aanvrage wilt ingaan. Desgewenst zijn wij bovendien bereid om u te bezoeken en deze aangelegen heid nader met u te bespreken. Van zelfsprekend zullen uw mededelingen als strikt vertrouwelijk worden behan deld. AANLEG TELEFOONKABEL. Woensdag is het staatsbedrijf der PTT begonnen met het aanleggen van een telefoonkabel. De kabel zal dienen voor voeding van de bestaande lei dingen, zodat daarop meer telefoonaan sluitingen kunnen worden aangebracht. De kabel zal komen te liggen van Broek op Langendijk tot de Halve- maansbrug te Oudorp. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeu ring van de statuten der Coöperatieve Tuinbouw- en Handelsvereniging „De Tuinbouw G.A.", alhier. LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE, 28 Sept. 2500 kg aardappelen: Beve landers 8,60—8,80; 19.000 kg rode kool: A 8,80—13,30 en B 3,20—8,30; 5000 kg gele kool: A 8,10—8,70 en B 6,50; 5000 kg groene kool 6—6,70; 230.000 kg witte kool 4—5,50; 11.000 kg uien 17,90—21,90, grove 16,40—19.40 en nep 22,70—26,70; 3000 kg bieten: A 8—9,20; 2000 kg peen: B 7,70—12,30 en C 7,20—11; 350 kg an dijvie 5,505,60; 275 kg tomaten A 27: 6000 kg slabonen 36,5044,60; 12.000 stuks bloemkool: BI 12,10—22 en BII 8—13,30. Doorgedraaid: 7.000 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 28 Sept. 3500 kg aardappelen: Eigenheimers 8,10, blauwe Eigenheimers 8,10—8,80. Bevelan ders 9,20 en grove 7,90; 800 kg uien 16,40 —17,60, grove 15,80—17,40, drielingen 21 —22 en nep 25—26; 5000 kg peen: B 11,20—12 en C 11,80—12,60; 500 kg bieten A 8,408,80; 14.500 kg slabonen 3946, II 32—39 en afw. 20—36; 12.500 kg rode kool 314,80; 1000 kg groene kool 7,60 8,90; 155.000 kg witte kool 44,40; 2500 kg bloemkool: BI 13,23 en BII 8.10. Doorgedraaid: 75.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 28 Sept. 2900 kg rode kool: A 7,20—10.40 en B 4,80; 976.000 kg witte kool 4,—; 5200 kg slabonen 29— 48; 235 kg andijvie 5,30, 650 kg bieten 8,70 en 4100 kg Eigenheimers 99,90. Doorgedraaid: 60.000 kg witte kool. Ongecorrigeerd) De Britse eerste minister Attlee heeft opnieuw een vergadering van ministers van het kabinet bijeengeroepen ter be spreking van de Perzische oliecrisis. De politieke atmosfeer in Londen ts gespannen terwijl Engeland het resul taat van zijn rechtstreeks beroep op de Sjah afwacht. Ministers van het Britse kabinet heb ben vandaag de mogelijkheid van een spoedzitting van de Veiligheidsraad be sproken. In de afgelopen nacht is ingebroken in het kantoor van de directe belas tingen te Leiden. De inbrekers, van wie ieder spoor ontbreekt, sneden een brandkast open en maakten zich mees ter van de inhoud, bestaande uit f 50.000.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7