Veiligheidsraad komt heden bijeen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Engeland eisi nakoming van de uitspraak van Int. Gerechtshof De versperringen tussen Oost en West-Duitsland verdwijnen Labour wil de vrede handhaven Hoge Raad der Strijdkrachten zal vonnis vellen over opstandelingen Sjahrir zal de Vietminh steunen Kohi B&AteJk week-end Maandag 1 Oct. 1951 148e Jaargang No. 231 DAGBLAD.VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Dr Mossadeq wellicht morgen naar New York geen orders voor een blokkade Bemiddeling van Veiligheidsraad? Vrees voor Russisch veto Nog „Op verzoek van bevolking van West-Berlijn" W,tz?$.eJujdhjt BRITSE KONING BLIJFT VOORUIT GAAN Verkiezingsmanifest van vier punten Tories favoriet in Gallup-onderzoek De revolte in Argentinië De Minister van Marine afgetreden DE Argentijnen, die in opstand zijn gekomen tegen het bewind van Pe- ron zullen zich reeds vandaag moeten verantwoorden voor een gisteren inge stelde „Hoge Raad" van de Argentijnse strijdkrachten. Zaterdag is de Argen tijnse minister van marine, admiraal Garcia, afgetreden en vervangen voor kapitein Anibal Olivieri. Franco zocht contact met pretendent Don Juan Antwoordman voorlopig uit de aether Als zijn partii aan de zijn partij aan macht komt Kaesong geen plaats voor besprekingen Dr Sukiman zal andere maatregelen nemen Waarheen Nederlanders emigreerden Een goudsmokkelbende bedreigde de financiën der V.S. en andere landen Ook in Rotterdam werd handel gedreven ar. 4 op de achtei grond „Vooruit doe ook eens ten lange leste uit. „Zet de deur uit. En vlug 'a et zeuren, maar doen," woedend, om dan gauw arme hoofd te grijpen, ie eerst eens even om op eitje snelt toe om zijn te helpen. Billie heeft ;ld en dre'.gend komen •pi toe, die nog steeds t te bestuderen. 20.20 Omroep- Vlaanderen en het e", hoorspel. 21.40 Avro- umenade-Orkest en solist. 3.00 Nieuws. 23.15 Zang Gram.muziek. 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 12.00 NCRV, 12.15 19.45—24.00 KRO. weerberichten. 8.15 Gram.- gmis. 9.30 Nieuws en Wa- Gram.muziek. 10.00 „De met commentaar. 12.00 Kerkkoor. 12.15 12.40 Lichte boven baas". 13.00 «richten en katholiek musementsmuziek. 13.45 er Boeken". 14.00 Neder- 14.30 Koor en Or- .20 Kamermuziek. 15.45 16.10 „Katholiek thuis- Sport. 16.30 Vespers, jerde kerkdienst. 18.30 .35 Gram.muziek. 19.15 n de Bijbel", causerie. Actualiteiten. 19.52 20.05 De gewone man 20.12 Gevarieerd pro- en Liturgische Nieuws. 23.1524.00 Gra- AG 1 OCTOBER 402 m.: 7.00—24.00 ieuws. 7.18 Gewijde rau- voor de dag. 8.00 berichten. 8.10 Sportuit- m.muziek. 9.00 Voor de terstanden. 9.35 Gram.- 10.30 Morgen- 11.25 Gram.mu- boer en tuinder". 12.30 12.33 9 Klokgelui. 13.00 Nieuws Ensemble. 13.45 Gram.? shoolradio. 14.35 Gram.- de vrouw. 15.15 Gram,- 16.00 Strijkkwartet. 17.00 17.15 Amusementsmu- 3e jeugd. 18.00 Nieuws, e. 18.25 „Voor de man- >en en blauw", causerie, 19.00 „Volk en 19.15 Engelse les. 19.30 Radiokrant. 20.00 20.10 Vijf minu- rtgebouworkest en solist, «gels der ziel", hoorspel.) 22.00 „Wie waren Uw 22.10 Gram.muziek. en orgel. 22.45 23.00 Nieuws. 23.15— I, 298 m.: 7.00 VARA, 10—24.00 VARA. 7.00 )chtendgymnastiek. 7,30 Nieuws en weerberich? 8.30 Voor de huis- lspel. 9.00 „Denk om de i.muziek. 10.00 „Voor de rie. 10.05 Morgenwijding. ;uters. 10.40 Voor de zie- en piano. 12.00 Gram.- 12.30 12.33 12.38 Accordeon- uws. 13.15 Voor de mid- Jromenade-Orkest. 14.00 1.15 Gram.muz. 14.55 „De hoorspel. 16.15 Gr.mu^, 17.30 Instrumentaal Prof, Iding: „Over Indonesie's ,00 Nieuws. 18.15 „Het ïospitaal te Austerlitz", 5 Vara-varia. 18.30 Dans» ementair overzicht. 19.15 Regeringsuitzending: „Verbetering van het Nieuws. 20.05 Ac- ,ichte muziek. 20.40 Ge- na. 21.40 „Het Labour- 21.55 Radio Philharmo- oor. 23.00 Nieuws. 23.15 vs in Esperanto. 12.20 Gram.muziek. van de brug stond de met een op trillende be- BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Ach ter dam 20, Tel 5541 Directie: J. BIJLSMA eD C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 et. p. man Familieberichten 20 et p.mon. Vraag en Aanbod «alleen le hands goederen) tot 15 woor den f 1.-, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, f 1.72 p. mnd., f 5.15 per kwartaal, plus incassokosten. pjEDENAVOND te 9 uur (Nederlandse tjjd) zal de Veiligheidsraad in spoed zitting bijeenkomen om zich in eerste instantie uit te spreken over de vraag of de raad competent is de Britse nota inzake de Perzische oliekwestie, volgens welke de wereldvrede in gevaar gebracht wordt, te behandelen. Volgens de Perzen ligt het geschil niet binnen de jurisdictie van de Veiligheidsraad. Mocht de raad een tegenovergestelde mening zijn toegedaan, dan zal premier Mossa deq in een hem door de Sjah beschikbaar gesteld vliegtuig naar de Verenigde Staten vliegen om de Perzische delegatie te leiden en de belangen van zijn land te verdedigen. Vandaag zal de permanente Perzische afgevaardigde bij de V.N. de zitting bijwonen. De leider van de Britse delegatie, sir Gladwyn Jebb is gisteren per vliegtuig uit Londen naar New York vertrokken. Zijn vertrek, dat oorspronkelijk op Zaterdagavond was bepaald, werd door een defect aan het vliegtuig vertraagd. MIHilllllllilWIl Men verwacht te New York, dat de Veiligheidsraad zal pogen op de een of andere wijze tussen Engeland en Per- zie te bemiddelen inplaats van een oor deel ten gunste van een der partijen uit te spreken. De Britse resolutie wordt over het algemeen niet veel kans gegeven. De Perzische opvatting, dat de kwes tie een binnenlandse aangelegenheid is en de Veiligheidsraad niet tot behande ling bevoegd is, wordt evenmin onder schreven. De Veiligheidsraad legde destijds immers ook het Nederlandse argument in het geschil met Indonesië, dat de V.N. het recht misten zich in te laten met de binnenlandse aangelegen heden van een staat, naast zich neer. Vernomen wordt, dat de Sowjetunie Perzie zal steunen. Er heerst zelfs de vrees, dat de Russische delegatie baar veto zal uitspreken, indien de Veilig heidsraad een bemiddelingspoging zou ondernemen. De Sowjetunie stelt zich eveneens op het standpunt, dat het hier uitsluitend een binnenlandse aange legenheid betreft. ENGELAND, dat van mening is, dat het oliegeschil een bedreiging van de wereldvrede zou kunnen vormen, heeft de Veiligheidsraad een ontwerp resolutie toegezonden, waarin Perzie wordt verzocht te handelen in overeen stemming met de voorlopige uitspraak van het Internationaal Gerechtshof en in het oijzonder het verblijf van het Britse personeel te Abadan, dat on langs uit het land is gewezen, toe te staan. Perzie wordt voorts verzocht de raad op de hoogte te houden van de stappen, die het neemt ter uitvoering van de resolutie. Niet bevoegd. £JE persoonlijke medewerker van Mos sadeq. dr. Hoessein Fatemi, heeft verklaard, dat Engeland het beginsel van de nationalisatie van de Perzische olie heeft erkend en derhalve geen be roep kon doen op de Veiligheidsraad. „Wij hopen, dat de Engelsen de V.N. niet zullen kunnen beïnvloeden, zoals zij het Haagse Hof konden beinvloe- den", aldus Fatemi. Mossadeq die voor zijn missie ook de steun geniet van de oppositie, in het Perzische parlement, zou op grond van in beslag genomen documenten van de „Anglo-Iranian" willen aantonen, dat de maatschappij en Engeland zich met Perzische binnen- Zowel van Westduitse als van Britse en Franse zijde komen thans uit Ber lin berichten, dat arbeiders in op dracht van de Oostduitse regering overal bezig zijn de wegversperringen tussen West- en Oost-Duitsiand weg te nemen, die het verkeer tussen de beide zones maandenlang hebben belemmerd. Het stadsbestuur van Oost-Berlijn heeft in een verklaring doen uitkomen, dat men met de verwijdering der ver sperringen aan de Oostduitse actie voor besprekingen over eenheid van geheel Duitsland wil tegemoetkomen. De versperringen hadden aan hun doei, het voorkomen van smokkelen, beant woord en werden nu volgens deze ver klaring verwijderd op verzoek van de Westberlijnse bevolking en politiekrin gen. Indien de onderhandelingen van vertegenwoordigers uit geheel Duits land beginnen en vrije verkiezingen worden gehouden, zullen ook de laat ste versperringen langs de grenzen van de sector en de zone worden wegge nomen, aldus het Oostberlijnse stads bestuur. Voordat Zaterdagmorgen met het verwijderen der versperringen werd begonnen, waren van de bijna tweehonderd straten, die van Oost- naar West-Berlijn lopen, slechts veer tien hoofdstraten vrij voor het snelver keer. Bovendien zullen de inwoners van West-Berlijn gemakkelijker naar Oost- Berlijn kunnen reizen. Alle burgemees ters van Oostduitse gemeenten hebben opdracht gekregen Westduitse verzoe ken om verblijfsvergunningen zonder vertraging in behandeling te nemen. Prinses Beatrix behoorde Zater dag tot de 2000 scholieren, die in de grote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een voorstelling bijwoon den van het Joegoslavisch danstheater. Verwachting tot morgenavond: Droog weer met overdrijvende wolkenvelden, voornamelijk in de Zuidelijke helft van het land. Ma tige tot vrij krachtige Oostelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. Zon op 6.41, onder 18.17, Maan op 8.30, onder 18.20. HffllHIHnV De heer Nash, eandidaat van Prop. Conservatieve en Nat, Liberale Party tijdens zijn verkiezingsrede in Chesterfield. aangelegenheden hebben be- landse moeid. ^ANGAANDE het besluit van premier Mossadeq om persoonlijk de Perzi sche zaak te gaan bepleiten, verklaarde Sir Gladwyn: „Het zal zeer interessant zijn hem te ontmoeten en te horen wat hij te zeggen heeft. Ik vertrouw er op, dat onze reis niet geheel tevergeefs zal zijn". Gisteren onderwierp Mosadeq. zich aan een medisch onderzoek, dat door zijn zoon dr. Gholam Hoessein Mossa deq werd verricht. J-JET is mogelijk, dat Engeland een blokkade van de Perzische kust zal gelasten om de verkoop van olie, die als eigendom van de „Anglo-Iranian" wordt beschouwd, te verhinderen, al dus Reuter. Er zijn evenwel nog geen orders uit Londen gekomen en in de ligplaats van de Britse vlooteenheden is nog geen verandering gekomen. De secretaris van de Perzische olie- raad, Makki, zei te Teheran, dat een dergelijke blokkade „het teken voor het beginnen van vijandelijkheden" zou zijn. Indien Engeland op zee zou ingrijpen, zouden de tankschepen geëscorteerd worden door Perzische marinesloepen. Eerst morgen bijeen? B(j bet ter perse gaan van dit num mer, wordt gemeld, dat dc mogelijk heid bestaat, dat de Veiligheidsraad niet hedenavond maar morgen bijeen zal komen, daar de Britse gedelegeerde Sir Gladwyn Jebb door verkeersmoei lijkheden vertraging ondervindt. In een Zondag bekendgemaakt me disch bulletin wordt gezegd, dat de toe stand van de Engelse koning vooruit blijft gaan. Twee artsen brachten de nacht door in het paleis. Het bulletin, dat slechts één zin bevatte, was ondertekend door dezelfde vijf geneesheren, die vorige week de bulletins hebben uitgegeven. Geopereera aan Haar Longen aoor dr. G. Price Thomas, de operateur van de Engelse koning, heeft Jill Stebbing uit Fairlop, Essex, niet geaarzeld, de koning een brief te schrijven, waarin zij hem aanraadt om helemaal niet bang te zijn, daar de dokter haar ook weer gezond gemaakt heeft. Aan de vooravond van haar partij congres heeft nu ook de Britse socialis tische partij haar verkiezingsmanifest uitgegeven. In dit manifest wordt de nadruk gelegd op vier punten: 1. het handhaven van de vrede; 2. volledige werkgelegenheid en grotere productie; .3. verlaging der kosten van levensonder houd; en 4. bet doen ontstaan van een „op rechtvaardigheid berustende maat schappij". De levensstandaard in Engeland is volgens het manifest thans hoger dan ooit tevoren. Bovendien zou er in de zes jaren van het socialistische bewind een volledige werkgelegenheid zijn ge weest, hetgeen nog nooit eerder was geschied Engeland moet alle pogingen om de gemeenschappelijke verdediging der Westerse staten te versterken steunen, doch „de vrede kan niet slechts met behulp van de wapens worden be waard". „Armoede, honger en ziekte moeten worden bestreden, hier is de vrede evenzeer mee gediend". In dit gedeelte van het manifest volgt een felle aanval op de conserva tieven, „die nog steeds denken in de geest van imperialisme van het Victo riaanse tijdperk en koloniale uitbuite- rij. Hun leider Churchill dreigt in een crisis met geweld. Zij beperkte blik is een bezwaar voor Engelands deelne ming aan een samenwerking over de gehele wereld, terwijl toch alleen op deze wijze de vrede kan worden ge handhaafd. Het Engelse Gallupinstituut heelt weer een enquête voltooid over de ko mende Britse verkiezingen. Op de vraag hoe men van plan is te stemmen bij de verkiezingen van 25 October ant woordden 52 pet. conservatief, 41 pet arbeiderspartij, 6.5 pet. liberaal, 0.5 pet. andere partijen en groepen. Elf procent der ondervraagde Engelsen gaf geen antwoord. Velen van dezen gaven ech ter wel antwoord op de vraag, voor welke partij zij het meeste gevoelden. Wanneer ook daarmede rekening ge houden wordt, ziet de verdeling er als volgt uit: conservatieven 50 pet., labour 42 pet., liberalen 7 pet., andere partij en en groepen 1 pet. Tijdens een korte schermutseling op het Camp de Mayo, waar de opstand begon, zijn twee personen gedood en drie gewond. Volgens een communiqué heeft de opstand zich beperkt tot Bue nos Aires. Andere berichten meldden dat het ook te Mendoza in de heuvels aan de voet van de Andes tot ongere geldheden was gekomen. Voorwaarden onaanvaardbaar Volgens de Madrileense correspondent van de „New York Times" heeft gene raai Franco om een onderhoud met de Spaanse kroonpretendent. Don Juan, verzocht teneinde een herstel van le Spaanse kroon te bespreken. Don Juan zou echter aan het onder houd voorwaarden hebben gesteld, die generaal Franco hoogstwaarschijnlijk niet zou aanvaarden. In de eerste plaats zou Don Juan niet genegen zijn zijn aanspraken ten behoeve van zijn veer tienjarige zoon, Juan Carlos, op te ge ven. Voorts zou hij getuigen bij het on derhoud wensen en ten derde wenste hij de vrijheid om zijn eigen verkla ring bij de besprekingen in de Spaanse pers te publiceren, mochten deze op niets uitlopen. Franco zou het zelfde recht hebben. Nadat de rubriek „De Antwoordman" van de AVRO was voortgezet in samen werking tussen de AVRO en de Bruce Chapman organisatie in Parijs, is thans weer in de pers te verstaan ge geven als zou voor de financiering de zer rubriek een andere Amerikaanse instantie zijn benaderd. Bovendien wordt het voorgesteld als zou de ECA dit hebben verhinderd. Hoewel beide suggesties iedere grond van waarheid missen en het program ma uitsluitend een zaak is tussen Bru ce Chapman en AVRO, aangezien de ECA sedert 17 Augustus van dit jaar iedere medewerking aan de uitzending onthield, hebben beide instellingen thans, zij het met leedwezen, besloten dit programma zo lang op te schorten als nodig is om de atmosfeer, welke men er, ondanks alle tegenspraak, om wil hangen, volledig te zuiveren. Dins dag zal de Antwoordman voorlopig voor het laatst in de aether komen. De Indonesische socialisten zouden de Vietminh (communistische) beweging van Ho Chi Minh in Indo-China steu nen, indien zjj bij de komende verkie zing weer aan de macht zouden komen, aldus deelde Sutan Sjahrir op een per conferentie te Bombay mede. Sjahrir, die voor een bezoek van TEN Zweedse monteur heeft bijna een jaar lang met veel succes in het Ka- rolinska-ziekenhuis te Stockholm de rol van een doker gespeeld. De mon- tsur, die reparaties in het ziekenhuis verrichttte, kwam op het idee, toen een grote groep nieuwe verpleegster tjes werd aangesteld, di'e de aan de inrichting verbonden medici nog niet kenden. Ook zijn kennis van medische termen, die hij uit liefhebberij had be studeerd, kwam hem zeer goed van pas. Gekleed in een witte doktersjas, en met een stethoscoop in zijn zak, die hij nu en dan met een bezorgd gelaat op de borst van een patiënt prangde, deed hij dagelijks zijn ronde. Hij gaf verscheidene malen zijn zeer gewaar deerde adviezen en de zusters groet ten hem met diep ontzag. Hij sliep ook in het ziekenhuis in een voor studen ten gereserveerde kamer en hij at er goed van. Toen hij ten slotte op dra matische wijze werd ontmaskerd, bleek, dat hij erin was geslaagd, bo vendien een aanzienlijk geldbedrag, dat aan het ziekenhuis behoorde, te verduisteren. O De Westberlijnse koorddanser Richard Schneider begaf zich eveneens op gevaarlijk terrein, maar met hem liep het beter af. Hij bracht in de Westberlijnse dierentuin twee-en-twintig uur op het slappe sr-hf-.-; Nu raakt de gehele V-raad in de olie koord door, tien meter boven de be gane grond. Hij is nu van mening, dat hij het wereldduurrecord koorddan sen, voor zover dit controleerbaar is, aanzienlijk heeft verbeterd. De Sow- jets zoeken het nog hoger. Hun astro nomen zijn er in een observatorium te Kazachstan in Centraal-Azie met een nieuwe telescoop in geslaagd, sterren te fotograferen, waarvan de licht sterkte een miliioen maal zwakker is dan die van sterren, die met het blote en zelfs het gewapende menselijke ook kunnen worden waargenomen Volgens de ontdekkers bevestigt dit de theorie, dat zich in het heelal nog steeds sterren aan het vormen zijn. U In de Britse hoofdstad Londen is si» Leslie Boyce voor het komende jaar tot burgemeester van deze metropool benoemd. Sir Leslie, die in Nieuw- Zuid-Wales in Australië is geboren, is de eerste burgemeester in de ge schiedenis van Londen, die niet uit Engeland stamt. Hetgeen weer eens bewijst, dat Engeland het goede oude Engeland niet meer is. twee dagen in Bombay verblijft, zeide: „Wij hebben alle sympathie voor de zaak van Ho Chi Minh, doch wij kon den geen openlijke steun bieden. In feite hebben alle Aziatische landen voor zover ik kan beoordelen, sympathie ten opzichte van de Vietminh". Sjahrir toonde zich optimistisch ten aanzien van het behalen van meer derheid der socialisten (die thans slechts vijftien procent uitmaken van het In donesische parlement) bij de komende verkiezingen. Deelneming van de Indonesische re gering aan de conferentie te San Fran cisco inzake het Japanse vredesverdrag had de toestand in het Verre Oosten moeilijker gemaakt zo zeide Sjahrir. Sjahrir vertoeft in Bombay voor be sprekingen met Indische socialisten in zake een verbond van Aziatische socia listische groeperingen. Generaal Menendez, de leider van ds opstand, bevindt zich met dertien an dere officieren in een militaire school te Buenos Aires. Zij mogen geen con tact hebben met de buitenwereld. Ge neraal Rawson, die zich nog in de Ar gentijnse hoofdstad zou bevinden, zou in 'n schrijven aan het ministerie van defensie verklaard hebben, niet aan da opstand te hebben deelgenomen. Al fredo Palacio, „de vader van het socia lisme", die Vrijdag was gearresteerd, is Zaterdagavond vrijgelaten. Er waren geen beschuldigingen tegen hem uit gebracht. PVA PERON, lijdt aan „vergevorderde bloedarmoede" en zal nog verdere bloedtransfusies krijgen. Haar herstel zal nog lange tijd vergen. Zij was pas enige uren na het uitbreken van de opstand op de hoogte gesteld en be vindt zich sindsdien in een gedepri meerde toestand. De Argentijnse kranten hebben ver scheidene personen ervan beschuldigd tot de opstand te hebben aangemoedigd. In dit verband worden de namen ge noemd van de leiders van de radicale partij Ricardo Balbin, Arturo Frondizi, Silvano Santander, Raul Urganda en Amadeo Sabatini. Bradley in Tokio: De voorzitter van de commissie rwa Amerikaanse stafchefs, generaal Omar Bradley, heeft gisteren te Tokio ont kend, dat hij nieuwe instructies voor generaal Ridgway aangaande de wapen- stiistandsonderhandellngen had meege bracht. Hij was van oordeel, dat het van de aard van het antwoord zou afhangen, of de onderhandelingen volledig zou den worden afgebroken, indien de Noordelijken het jongste voorstel van generaal Ridgway inzake een nieuwe conferentieplaats zouden verwerpen. Hij voegde hieraan toe, dat het toch wel duidelijk was, dat de twee partijen in Kaesong geen gelijke rechten zou den hebben. Generaal Bradley besloot zijn verkla ring met de woorden, dat de V.N. zul len blijven staan op een bestand, dat is gebaseerd op een demarcatielijn van militaire betekenis, aan welke eis de 38ste breedtegraad naar zijn mening beslist niet voldeed. De veiligheid in Wesi-Java De minister-president van Indonesië, dr. Sukiman, acht nu de tijd voorbij om de kwestie van de veiligheid in West- Java op te lossen langs politieke weg. De premier heeft bekend gemaakt, dat dit vraagstuk van nu af aan op andere wijze zal worden aangepakt. De kwestie is in handen gegeven van de nationale veiligheidsstaf, waarmee premier Sukiman Vrijdag in Djokjakar ta een conferentie is begonnen. De be sprekingen, die twee dagen duren, worden goud in de V.S. te kopen en dit nister vgn defensie en door de chef staf van de Indonesische strijdkrach ten. In de eerste zes maanden van dit jaar emigreerden in totaal 22454 Nederlanders naar landen buiten Europa, uitgezonderd In donesië en de overzeese gebieds- delen. Onderstaand overzicht geeft een specificatie van deze emigranten gezinsleden inbe grepen) naar de landen van be stemming: Argentinië 54; Austra lië 7797; Brazilië 55; Canada 11187; Nieuw-Zeeland 886; Verenigde Staten 1183Zuid-Afrika 1225; ove rige landen 67. De Amerikaanse assistent-procureur Louis Kaplan heeft meegedeeld, dat Zaterdag drie personen gearresteerd zUn, die leden waren van een smokkel organisatie, welke jaarlijks honderd miliioen dollar goud smokkelde en een dreiging vormde voor de financiën vp~ de V.S. en anders landen. De '-egering houdt het oog op vijftig tot zestig personen, die er van verdacht worden ook bijgewoond door de mi- in het buitenland voor het dubbele te verkopen. De leden van de organisatie kregen vergunning voor het kopen van goud op grond van een valse verklaring, dat zij het goud gebruikten voor de «wet tige) vervaardiging van juwelen. In 1-1'" its daarvan smokkelden zij het naar zwarte markten in Rotterdam, Bom bay, Tanger en Uruguay, aldus Kaplan. waaraan zij, in het 'erhaal, telkens een

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1