Dronkenschap, baldadigheid en heling berecht Van de Noordhollandse velden Zware straffen voor vijf koperdieven .25 jaar geleden. Bergen Burgerlijke Stand HEILOO Dame door bus mee gesleept Mef gebroken dijbeen naar ziekenhuis overgebracht Vijftienjarige jongen onder puinwagen Pater wint voorwedstrijden 3e klasse kader 28/2 in Schagen Clementie voor dronken arbeider Zeevogels wint de Egmondse Derby S S. V. blijft winnen I DINSDAG 2 OCTOBER 1951 VERVOLG STADSNIEUWS Veertien dagen geleden heeft de rechtbank te Alkmaar zich beziggehou den met de zaak tegen vijf mannen, vier uit Alkmaar en één uit Castricum, die zich enige maanden geleden in het holst van de nacht naar de Wieringer- meer begaven, om daar een koperen peilinstallatie te stelen. Zij werden op heterdaad betrapt en gearresteerd. Te gen allen werdatoen anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist. Hedenmorgen heeft de rechtbank uit spraak gedaan. Vier der mannen, na melijk Johannes E., Reinier S. en Hen- dricus S. uit Alkmaar en Johan L. uit Castricum, hoorden zich veroordelen tot een gevangenisstraf van een jaai, met aftrek van voorarrest. De Alkmaar der Pieter E„ die nog niet eerder ver oordeeld werd, kreeg een gevangenis straf van zes maanden met aftrek, als mede zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Jeugd van „De Jeep" had feestmiddag De wandelsportvereniging „De Jeep" organiseerde Zondag voor zijn jeugdle den een feestmiddag. Professor Cakl heeft de kinderen met zijn fantasti sche goocheltrucs in verrukking ge bracht en de accordionnist Mulder zorg de voor de feestelijke klanken. Het jeugdlid dat de zich bij de ledenwerf actie het meest actief had getoond, ont ving een medaille en tevens bood net bestuur de jeugdleden een eigen vlag aan. De voorzitter van De Jeep sprak de hoop uit dat deze vlag op vele toch ten vertegenwoordigd zou mogen zijn. Natuurlijk ontbraken ook de tractaties niet en het laat zich begrijpen dat deze middag voor dejeugdige wandelaars een onvergetelijke is geworden. „De Doorbraak" een nieuwe biljartvereniging Dezer dagen is Alkmaar weer ver rijkt met een biljartvereniging. „De Doorbraak" heeft als domicilie het café van de heer A. Martin gekozen. Henk Hoogland, die enkele jaren geleden vele triomfen vierde op tal van biljarttafels in het binnen- en buitenland, werd voorzitter. P. Kamp zal de verrichtin gen van de banjamin boekstaven en P. Randorp gaat de penningen beheren. Dronken visboer aange houden Hedenmorgen om vijf uur werd op de Stationsweg een visboer aangehou den, die in kennelijke staat van dron kenschap verkeerde. Bovendien was de man gewond. Na in het Centraal Zie kenhuis te zijn verbonden is hij ter ontnuchtering naar het politiebureau overgebracht. Het vermoeden bestaat, dat hij van de kermis te Burgerbrug is gekomen, waar hij met een mes zou zijn gestoken. Helderse politie ontvangt Rijkspolitie Alkmaar Het elftal van de Helderse politie speelt morgen aan de Sportlaan zijn vierde competitiewedstrijd. De tegen stander is het elftal van de Rijkspolitie te Alkmaar. De wedstrijd begint om half drie. NATIONALE RECLASSERINGS- DAG Teneinde de collecte, welke op Zater dag 6 October a.s. zal worden gehou den ten behoeve van reclasseringsinstel- lingen van alle gezindten, aan te beve len, is er naast het Nationaal Comité van Aanbeveling, waarvan wij reeds eerder melding maakten, een plaatselijk comité van aanbeveling gevormd. Hierin hebben zitting de heren mr. H. J. Wytema, mr. A. D. van Regteren Al- tena, mr. J. C. V. Meischke, mr. F. G. G. Boerrigter, dr. H. J. M. Hofstee, mr. A. J. M. Leesberg, mr. A. Schenkeveld, S. W. Arntz, D. J. Scheffel, J. Th. Ja cobs, Da. F. W. Rappold, Sj. Doetjes, Ds. C. von Meyenfeldt, Ds. N. den Oud sten, Ds. J. Dikboom, Ds. W. Wesseldijk, Ds. H. J. A. Haan en Ds. A. J. v. d. Sluis. Alkmaarse schaakclub WV Hoewel er gisteravond op de club avond van V. V. V. eigenlijk niet zou worden gespeeld voor de wintercom petitie, werden er toch al verschillende partijen vooruit gespeeld met het oog op het overladen programma (70 deel nemers). Ook afgebroken partijen uit de le ronde werden afgespeeld. De volgende resultaten werden be haald: Hoofdklasse: D. Appel Jr.J. Veis 10. P. DeugdR. Pijning 10. Eerste klas: A. VisD. Appel 10. Tweede klasse: G. GroenewoudC. Rus 10. A. SchaapsA. Kirkenier 1—0. A. v. d. Tak—H. Dagelet 1—0. Derde klasse: C. v. OorschotJ. Mei boom 01. J. de WolfA. H. v. Min nen 10. W. Pijning Sr.H. Maats 10. A. H. BenardJ. v. Ekeren 10. J. WortelP. Genet 10. Vierde klasse: F. Schutsmevr. Da- gelet 10. H. Lansenmevr. de Jong 01. M. WoltersT. Zanen 01. 15 October is weer de officiële com petitieavond voor alle deelnemers. Biljart-wedstrijden In de afgelopen week zijn er voor wedstrijden verspeeld voor het per soonlijk kampioenschap 4e klas libre, moyenne 1.252.00. Na een spannende strijd zijn de volgende acht spelers voor de finale geplaatst: A. Pater, B.V. De Drie Ruiten, Alk maar; C. Groot, B.V. De Driesprong te St. Pancras; N. Quant, B.V. Excelsior te Alkmaar; S. Vingerling, B.V. Ge kroonde Valk te Alkmaar; F. Koning, B.V. De Driesprong; J. Scheuerman, B.V. Optimisten te Alkmaar en De Waard, B.V. De Molen te Heerhugo- waard. Als reserve zijn aangewezen de heren Jonker en Duin. De finale zal plaats hebben in de week van 15 Oct. t.m. 21 Oct in het café van de heer Bouwstra te St Pancras. De slachtveemarkt van Alkmaar Voor het ruime aanbod koeien bestond veel belangstelling. Het gevolg hiervan was, dat de handel vlug verliep, terwijl over de gehele linie een kleine daling van de noteringen viel waar te nemen. Door de abnormaal hoge prijzen blijft de han del in de kalveren (gras- zowel als nuch- tere-kalveren) stug. De zware varkens, wier aantal voor de grote vraag onvol doende was, zijn zeer vjot verhandeld. Ofschoon de prijzen wel variërend waren, lag de notering toch gemiddeld f 0,04 per kg boven die van verleden week. Voor de lichtere dieren bestaat die grote animo niet, doch wanneer er geen zware var kens zijn moeten er door de noodzaak wel lichte worden gekocht. Verkoop van varkens heeft plaats met korting op het levende gewicht. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: D. Goodijk (E.), Langedijk, Broek op Lan- gedijk. Dorpsstraat 246. Sloperij van mo toren en auto's, in- en verkoop van oude metalen. Bergen Agency, Bergen, Kerke- laan 10. Agenturen en Commissiehandel. Eigenaar: C. J. de Waard. Coöperatieve Werktuigenvereniging „De Egmonden" G.A., Egmond-Binnen 84. Exploitatie van landbouwwerktuigen en -machines. Reclame-studio „Horo", Bergen, Karei de Grootelaan, Reclamebureau. Eigenaar: J. H. Houtman. M. v. d. Zeijden (E.), Lan gedijk, Broek op Langedijk. Dijk 66. Schoenherstellersbedrijf. Fa. Reichhart en Zuurbier, Alkmaar, Ropjeskuil. Exploi tatie tuindersbedrijf. Vennoten: M. Reich hart en N. Zuurbier. Exportmaatschappij Grondsma N.V., Alkmaar, Handelskade 12. Handel in zuivelproducten en andere levensmiddelen en voorts het deelnemen in en het voeren van de directie over andere ondernemingen. Dir.: G. Gronds ma, G. Grondsma en S. Rienks. Adj-direc- teur: L. Steenaart en J. M. Grondsma. Commissaris: mevr. G. C. Grondsma Schuil. Maatschappelijk kapitaal: f 500.000, waarvan f 35.000 geplaatst en gestort. Filiaal te Leeuwarden, Schoolstraat 5. H. P. Ditsel (E.), Alkmaar, Schouten straat 36. Schoenherstellersbedrijf. (Overname verboden) COLLECTE VOOR HET RECLAS- SERINGSWERK. Wij wijzen gaarne de Rijper ingezete nen er op. dat Zaterdag 8 October de collecte zal worden gehouden voor het reclasseringswerk In de Alkmaarse Courant van 28 September 1926 vinden wij de vol gende mededeling: De heer W. J. Creveld, stadsklok- kenist, is thans in zoverre van zijn ziekte hersteld, dat hij van 1 October af zijn functie als ca- rillonbespeler van de Waagtoren weer zal kunnen vervullen. A.s. Vrijdag zal hij dus weer voor het eerst als zodanig optreden. In de tijd van bespeling is verande ring gekomen. Vroeger geschied de dit tussen 12 en 1 uur. Voortaan echter zal dit van 11 tot 12 uur plaats hebben omdat uitgemaakt is, dat zich dan de meeste bezoe kers op de kaasmarkt bevinden. Dê heer Creveld is voornemens een leerling op te leiden tot caril- lonist, die hem, wanneer hij zelf eventueel om de een of andere re den verhinderd mocht zijn, volle dig kan vervangen. Bomen van spoorwegover gang in reparatie In verband met een noodzakelijke reparatie aan een der spoorweg-slag bomen van de overgang aan de Ber- gerweg werd gisteravond, op momen ten dat er treinen passeerden, het ver keer tegengehouden door een spoor weg-employé, die was voorzien van een rode lantaarn. Dit tot geruststel ling van lezers, die meenden, dat er een ongeluk op de overweg had plaats gevonden. GEBOREN: Teuny Albertina, d. v. H. D. Tolsma en W. Hoevenberg; Theo- dorus Franciscus Maria, z. v. M. C. van de Klundert en A. M. Dorresteijn; En- gelina Gijsberta, d. v. P. Marsman en A. J. Veldhuizen; Reinier Alphonsus, z. v. R. Beukers en A. A. Groot; Maria Cornelia Catharina, d. v. Th. C. de Waard en M. J. C. Polle; Anton Peter, z. v. N. Rietkerk en A. Modder; Wilhel mus Hendrik Maria, z. v. F. Metselaar en M. Sandkuijl. ONDERTPOUWD; Johannes Lexis Alkmaar en Maria Alida Karremans; Elize Bertus Johannes Vahl en Ruth Ingeborg Schulz. GEHUWD; Cornells Engelbertus Racch en Elisabeth Cornelia Martin; Johannes Petrus Laurentius Woldendorp en Maria Margaretha Bakker; Franciscus Johan nes Goosen en Nelly Clara Haasbroek. OVERLEDEN: Hilchiena Smid, 81 j., eehtgen. van Pieter Blokker. Tegenover het postkantoor heeft zich Zondagavond een ernstig ongeluk voorgedaan, toen de 68-jarige mevr. O. uit Heiloo als laatste een bus van de NACO verliet. Toen de chauffeur bij de Kerkelaan enige passagiers had uitgelaten en in de mening verkeerde, dat ook mevr. O. op straat stond, gaf hij gas en sloot de zijdeuren. Het bleek echter, dat mevr. O. de bus nog niet helemaal had verlaten; zij bleef met haar mantel tussen de deur vastzitten en werd door de bus meegesleept. De reeds eerder uitgestapte personen sloe gen tegen de bus teneinde de aandacht van de bestuurder te trekken. Alles was echter zo snel in zijn werk gegaan, dat de bus nog vijf meter nodig had om tot stilstand te komen. Mevr. O. was er ernstig aan toe. Met een gebroken dijbeen en diepe vlees wonden aan handen en voeten moest zij op aanraden van dr Hoolwerf naar het Centraal Ziekenhuis worden over gebracht. Bij transport overleden Maandagmiddag geraakte de vijftien jarige K. M. uit Haarlem op de Hoofd weg bij de Rijksstraatweg te Santpoort onder een met puin beladen paard-en- wagen. Twee wielen gingen over zijn lichaam heen. Tijdens het transport naar een ziekenhuis te Amsterdam overleed hij aan de bekomen verwon dingen. Het ongeluk zou te wijten zijn aan het omkijken van de jeugdige fiet ser, die daardoor de wagen niet zou hebben zien naderen. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Maandag wa ren: trawlers: IJM 42 f 15.300, 1 traw ler f 29.100; loggers: KW 7 f 6230, 9 f 2250, 160 f 7180, 51 f 5250, 133 f 5680, 104 f 2700, 19 f3460, 69 f 4950, 108 f 2340, 26 f 3290, 169 f 3220, 166 f 3280, 125 f 4460, 107 f 3600. 59 f 1820, 114 f 2490, 17 f 3000, 41 f 2000, VD 83 f 4440; IJM 204 f 2870; kotters: IJM 229 f 3500, 230 f 1670, 276 f 2500, KW 21 f 2280, 94 f 2150, 34 f 3080, 27 f 2470, 53 f 2600. 77 f 2340, 210 f 2200, 31 f 1540, 92 f 1860; BU 33 f 4050; RO 29 f 1700, 3 f 2620; SCH 17 f 70. De brigade-generaal van de Ar gentijnse luchtmacht en gouverneur van de provincie Cordoba, San Martin, heeft ontslag genomen. pU Tijdens de wedstrijden in de derde klasse kader 38/2 is het in De Post hoorn wees eens duidelijk geworden, dat het biljartspel een sport is, waarbij omgeving en materiaal geducht mee tellen. Dat kwam Rob Overdijk aan de weet, die in een tournoooi in de Zaan streek een gemiddelde van 20,15 be reikte, maar evenzeer Jac. Ligthart, die in Alkmaar 14,58 haalde. Maar evenzeer de oude rotten. Reeds de eer ste dag was het zo, dat niemand het hoogste aantal punten kon bereiken, omdat alle deelnemers reeds een ver- liespartij hadden te boeken. Overigens viel er af en toe veel te genieten. Zo noteerden wij een goede serie van 101 van Overdijk. Toch speel den de negen vakken hem parten. Het was duidelijk te merken, dat Overdijk, Burger en Ligthart zelf over een tafel beschikken. De beste partijen leverden Overdijk en Ligthart, leder in 18 beurten met een gemiddelde van 13,88. Stolp daar en tegen toonde te weinig vechtlust. Dat Hoogeboom niet zijn gewone vorm benaderde is te verklaren. Door zijn gezondheidstoestand kon hij de hele zomer niet trainen. De beste gemiddel den over alle partijen werden behaald door Roggeveen. Pater daar en tegen speelt fors met een soms te grote bru taliteit, wat het spelpe.l niet ten goede komt. Er worden echter uitstekende resultaten mee bereikt. Indien men bedenkt, dat vroeger de derde klasse met geheel vrij midden vak speelde met een gemiddelde van 69 en men beschouwt de resultaten van nu, zonder vrij middenvak, dan kan men constateren, dat het spelpeil behoorlijk vooruitgegaan is. Het uit eindelijk resultaat was: 1. G. Pater 1439 157 53 9.16 2. J. Ligthart 1257 140 62 8.97 3 J. Roggeveen 1360 138 66 9.85 4. H. Stolp 1254 175 56 7.16 5. W. Hoogeboom 1314 197 57 6.82 6. R. Overdijk 1290 170 101 7.58 7. J. Burger 1316 192 46 6.85 De resp. cijfers betekenen: car., brt, h.s. en gem. Het tournooigemiddelde bedroeg 7.93. Voor de politierechter VISWEDSTRIJD C.N.H.V. De jeugdleden van het C.N.H.V. uit Stompetoren en Alkmaar hebben het Zondag niet getroffen. Zij waren er op uit getroken om in de laatste viswed strijd van het seizoen zo veel mogelijk vis te verschalken. I. de Jager kreeg de eerste prijs omdat hij een vis op het droge bracht die tevens de grootste was. C. van der Heide, J. Riesebos, C. Worsbecher, H. de Jager, B. Lange dijk, F. Dingerdis en S. van Veen ver deelden, daar zij eveneens ieder één vis hadden gevangen, de andere prijzen. VERKOOPMIDDAG ZENDINGS- KRANS „MARIA MARTHA" Deze Zendingsvrouwenclub organi seert op Donderdag 4 October, 's mid dags van 3 uur tot half 6 in Waakt en Bidt, een verkoopmiddag. De opbrengst komt ten goede aan de Zending. Aan geboden worden gebreide goederen, die in elk gezin welkom zijn, o.a. wol len baby-kleertjes, wollen sokken enz. Het is te hopen, dat de ijver van deze dames door een druk bezoek beloond zal worden. JUBILEUM-AVOND ZONDAGSSCHOOL In verband met ons verslag over de re ceptie van het honderdjarig jubileum der Zondagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" kan er enig misverstand ontstaan over de Woensdag te houden jubileum feestavond. Deze avond is alleen 'toegan kelijk voor ouders van leerlingen, die in het bezit zijn van een kaart en dus niet voor publiek. N. Z. uit Sint Pancras moest zich gis termiddag voor de Alkmaarse politie rechter, mr. J. N. Alblas, verantwoor den wegens het onder invloed van sterke drank besturen van een rijwiel. Z. was in Alkmaar naar een verjaar partij geweest en had hier acht glazen bier en zes glazen jenever gebruikt. Er was dus wel degelijk een reden om aan te nemen, dat verdachte onder invloed verkeerde en de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, achtte het ten laste gelegd dan ook bewezen en vroeg de hiervoor gebruikelijke straf van 100 of 30 dagen. De politiei echter wilde echter cle mentie in acht nemen, omdat hij er van overtuigd was, dat het hier een incidenteel geval betrof en hij ver oordeelde Z. tot ƒ50 of 25 dagen. Omkoperij. P. de W., eveneens uit St. Pancras. werd verdacht van een poging tot om koperij van een wachtmeester der Rijkspolitie. Verdachte reed op 8 Juli van dit jaar met zijn meisje te Lange dijk, waarbij de fiets van het meisje geen licht had. Hiervoor werden zij door de wachtmeester aangehouden, waarop K. had gezegd: „Ik geef je ƒ2.50 wanneer je het er bij laat zitten en geen verbaal opmaakt". Later was verdachte naar de groepscommandant geweest om te vertellen, dat hij het als een schikking had bedoeld. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde echter overtuigend bewezen en vroeg 100 of 40 dagen. De politierechter vonniste 75 of 25 dagen. Schuldheling. W. S. uit Alkmaar werd beschuldigd van heling. Als grondwerker had hij bij het leggen van een kabel te Den Helder gezien, hoe een jongetje met drie horloges in het zand zat te spe len. Hij vist het jongetje over te ha len hem een van die horloges te geven en betaalde hem daar vijf cent voor. Achteraf bleek het een gouden hor loge te zijn, dat het jongetje van zijn moeder had meegenomen. De officier vond schuld aanwezig, omdat S. niet voldoende naar de her komst van het horloge had geïnfor meerd en hij eiste ƒ25 of 10 dagen, waarmee de politierechter zich ver enigde. Mishandeling. C. W. uit Langedijk had zich op 30 Juni schuldig gemaakt aan mishande ling. Hij was in zijn tuin bezig, toen hij door buren zijn 2-jarig dochtertje hoorde beledigen. Hij stapte hierop naar hen toe en gaf zekere G. een duw, die daardoor over een kistje, dat achter hem stond, struikelde en kwam te val len. Vervolgens gaf hij diens vrouw een stomp. Conform de eis werd ver dachte veroordeeld tot 25 of 10 dagen. Baldadigheid gestraft. F. E. uit Heerhugowaard, A. T. uit Oterleek en A. R. uit Oterleek waren naar een bal geweest in Stompetoren en keerden daarvan 's avonds een beetje brooddronken terug. In hun bal dadigheid hadden F. E. en A. T. een hoeveelheid hooi in brand gestoken, waarvoor zij zich hoorden veroordelen tot ƒ25 of 10 dagen. R. had met stenen tegen een straatlantaarn gegooid en daarbij een lamp stuk gegooid. Wegens zijn geringe inkomsten werd hij ver oordeeld tot 30 of 25 dagen. Winkeldievegge berecht. Johanna G. uit Heiloo moest giste ren voor de politierechter verschijnen terzake van verduistering van verschil lende goederen uit enkele winkels. Jo hanna had verstek laten gaan, zodat zij de lijst van verduisterde artikelen niet kon horen opsommen. Het betrof enkele kleine zaken, zoals een asbakje, een zakje pepermuntballetjes e.d., en verder een lingerie-artikel. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, achtte een en ander echter ernstig genoeg om een boete van zestig gulden, subs. 20 dagen te eisen. De politerechter. mr. J N. Alblas, veroordeelde Johanna conform. De eerste competitie-maand zit er weer op. De meeste elftallen kwamen, on danks gebrek aan scheidsrechter, vier maal in het veld, zodat de competitie- leider niet ontevreden mag zijn. RES IB Alcmaria 3 bleef op het sportpark met 31 de meerdere van KW. QSC 3—ZFC 5 werd 2—0. De Boys 3 waren tegen Zaandijk 3 niet op gewassen, 5-2. ZFC 6GVO 2 eindigde met 14. In 1 A heeft Zeevogels de punten thuisgehouden door de buren met lege handen naar de badplaats terug te zen den. ODIZ beleefde weinig plezier in haar eerste wedstrijd na de officiële terreinopening. Zij kreeg wel de bloe men van RCZ doch de punten namen de Racers zelf. USVU kraakte Dreo met 8-3. SVA ging er thuis met 2-1 op tegen Uitgeest. Beemster maakte een slechte beurt door in Knollendam te verliezen. D stand is: RCZ 4 4 0 0 14—0 3 USVU 4 3 0 1 12—5 6 Zeevogels 4 2 2 0 139 6 Egmondia 4 2 0 2 129 4 Uitgeest 4 2 0 2 6—8 4 Beemster 4 112 11—13 3 Knollendam 4 112 710 3 SVA 4 1 0 3 6—9 2 ODIZ 4 1 0 3 7—16 2 Dreo 4 1 0 3 7—18 2 IC Hier liet Alkmaar de kans schieten om zich bij de kopploegen te scharen. Maar een 6—1 nederlaag is te veel. Hoewel SRC zich heftig weer de, trok Berdos met 20 aan het langste eind. In een matige wedstriid moest Foresters een 3-1 nederlaag lij den in en tegen Schoorl. Vios drukte WGW nog iets vaster op de ondersta plaats. N. Niedorp en Koedijk speelden een onprettige wedstrijd tegen elkaar. Twee Koedijkers werden vroegtijdig naar de kleedkamers gestuurd, zodat deze 3-1 overwinning N. Niedorp geen grote voldoening zal schenken. De stand in IC is: Hugo Boys 4 4 0 0 214 8 N. Niedorp 4 4 0 0 155 8 Vios 3 3 0 0 -11—4 6 Schoorl 4 2 1 0 5—3 5 Berdos 3 2 0 1 43 4 Alkmaar 4 112 6—11 3 SRC 4 1 0 3 7—9 2 Koedijk 4 1 0 3 4—13 2 Kaagvogels 3 0 1 2 38 1 Foresters 4 0 1 3 412 1 WGW 3 0 0 3 4—12 0 2A Graftdijk kwam onverrichter zake uit Ursem terug, waar St. Bavo met 21 de zege thuis hield. Jisp won met 10 van Zaanse Boys na een har de wedstrijd. Groot Schermer keerde weer op het pad der nederlagen terug. Nu werd uit tegen WBSV een 3-0 ne derlaag genoteerd. Purmerland hield de kop met een 40 op RKSVS. Na eerst met 10 te hebben voorge staan tegen Berkhout, keerde Kolping Boys toch nog met een 21 nederlaag naar Oudorp terug. De stand is: Purmerland 4 4 0 0 15—3 8 Jisp 4 4 0 0 13—3 8 WBSV 4 3 1 0 9—2 7 Berkhout 4 3 0 1 17—7 6 Zaanse Boys 4 2 0 2 95 4 St. Bavo 4 2 0 2 5—9 4 RKSVS 4 112 7—10 3 Kolping Boys 4 1 0 3 813 2 Gr.-Schermer 4 1 0 3 415 2 Westzaan 3 0 1 2 35 1 Graftdijk 4 0 1 3 5—17 7 PSCK 3 0 0 3 6—12 0 PETFNS VOORHOEDE OP SCHOT Door een 110 overwinning nam Pet ten de kop in 2C op de voet gevolgd door JVC, die veel tegenstand onder vond van Dirkshorn. Ook LSVV knapte zijn doelgemiddelde op, wat Duin- randers met 81 moest ondervinden. Zeemacht is na het goede begin er uit. Nu werd op het Ankerpark verloren van Oosterend met 2—1. Flevo was in Tuitjehorn niet opgewassen tegen de Hollandianen, getuige de 8—3 neder laag. De stand is: Petten JVC Hollandia LSW Geel Zwart Zeemacht Texelse Boys Dirkshorn Flevo Oosterend Duinranders De Koog 3A Na een week rust deed SVV het weer goed. In een aardig gespeel de wedstrijd tegen SDOB incasseerde zij de punten. St. Adelbert won met 2—0 de uitwedstrijd tegen Oudendijk. OosthuizenWVSV deelde de punten, terwijl Kwadiik en Ursem ook al niet verder kwamen. Hier is de stand: 4 4 0 0 18—1 8 4 4 0 0 17—4 8 4 3 0 1 24—10 6 4 3 0 1 17—8 6 4 3 0 1 11—6 6 4 2 0 2 11—8 4 4 1 0 3 10—10 2 4 1 0 3 11—13 2 3 1 0 2 9—18 2 4 1 0 3 4—13 2 3 0 0 3 5—18 0 4 0 0 4 3—32 0 ssv 3 3 0 0 7—1 6 Adelbert 4 3 0 1 11—2 6 WVSV 4 2 1 1 15—12 5 SDOB 4 2 1 1 8—7 3 Ursem 4 1 2 4—5 3 Oosthuizen 4 0 3 1 6—10 3 Oudendijk 3 1 0 2 5—4 2 Kwadijk 3 0 2 1 6—8 2 Zuiderwoude 3 0 0 3 3—16 0 RES, IA De prestaties van Pur- mersteijn gaan hier in dalende lijn. Was het de vorige week nog een gelijk spel, thans werd met 4—1 in Wormer- veer verloren. ZFC 4 nam gelijktijdig de leiding over door haar buren VVZ mer dezelfde cijfers te kloppen. Zaan landiaOFC werd 21. Alcmaria 4 haalde met de veteraan Bijlsma in haar midden een puntje uit Volendam van daan. RCZ won de thuiswedstrijd tegen IW met 3—2. De stand is: ZFC 4 4 3 1 0 12—7 7 Purmersteyn 2 4 2 I 1 16—7 5 WFC 4 4 2 1 1 9—6 5 5 Alcmaria 4 4 2 1 1 11—14 RCZ 2 4 1 2 1 10—10 4 Volendam 4 4 1 2 1 10—13 4 OFC 2 4 0 2 2 7—9 O IVV 2 4 1 0 3 12—12 2 VVZ 2 3 0 2 1 6—9 2 Zaanlandia 2 3 X 0 2 4—10 2 De stand is: Vitesse 2 3 3 0 0 10—1 6 GVO 2 4 3 0 1 15—10 6 ZFC 5 4 2 1 1 9—9 5 Zaandijk 3 4 2 1 1 14—14 5 Alcmaria 3 4 2 0 2 16—9 4 QSC 3 4 2 0 2 8—6 4 Alkm. Boys 3 4 2 0 2 10—15 4 KFC 5 3 1 0 2 5—10 2 KW 3 4 1 0 3 8—13 2 ZFC 6 4 0 0 4 5—14 0 RKAFC 2 kwam in 2C met de eerste nederlaag naar huis. In de laatste se conde benutte WW een penalty, 2—1. Een kleine 2—3 nederlaag tegen Helder 3 bewijst een klein herstel bij de groen witte reserves. Kunnen we volgende week het eerste punt noteren, Alk maar? HRC en Schagen verspeelden in haar uitwedstrijden elk 1 punt. BKC won van Westfriesia 4. Uitslag 21. De stand is: HRC 4 4 3 1 0 21—3 7 Schagen 2 4 3 1 0 13—7 7 RKAFC 2 4 3 0 1 11—2 6 Grasshopp. 2 4 2 1 1 8—6 5 WW 2 4 2 0 2 4—3 4 Helder 3 4 2 0 2 9—U 4 BKC 2 4 2 0 2 5—8 4 Succes 2 4 0 2 2 5—8 2 Westfriezen 4 4 0 1 3 5—12 1 Alkmaar 2 4 0 0 4 5—26 0 RES 2C Hier won Alemaria 5 haar eerste wedstriid. Uitgeest eins er met 42 aan. CSV en Bevdos deelden geliik op 11. De burenstrijd Limmen 2HSV 2 eindigde met 41 voor de thuisclub. Meervogels bleef met 5i de mindere in de thuiswedstrijd tegen USVU. De Zeevogels reserves kwamen met een behoorlijke 40 overwinning bij SVA vandaan. De stand is: Zeevogels 2 4 3 1 0 14—8 7 USVU 2 4 3 0 1 14—6 6 SVA 2 4 3 0 1 11—12 6 HSV 2 4 2 0 2 11—9 4 CSV 2 4 1 1 2 8—8 3 Berdos 2 3 111 5—6 3 Limmen 2 4 1 1 2 68 3 Uitgeest 2 4 1 0 3 9—12 2 Meervogels 2 3 1 0 2 811 2 Alcmaria 5 5 1 0 3 1218 2 RES. 2D In deze afdeling moesten de koplopers het wel ontgelden. DTS zag Texel met de winst naar het eiland terugkeren, terwijl Kaagvogels Oude- sluis de baas bleef. SRC wisselde met Watervogels van plaats. HRC wacht nog op haar eerste overwinning. Nu werd verloren van Vios 2. RKAFC 3 haalde het eerste punt binnen. Na met 41 te hebben voorgestaan moest ze tegen de ZAP-reserves met een gelijk spel genoegen nemen. De stand is: Texel 2 4 3 0 1 14—5 6 Oudesluis 2 4 3 0 1 10—6 6 DTS 2 4 2 1 1 10—6 5 Kaagvogels 2 4 2 1 1 11—10 5 ZAP 2 4 1 2 1 10—12 4 SRC 2 4 2 0 2 9—13 4 VIOS 2 3 1 1 1 2—2 3 Waterv. 2 3 1 1 1 6—7 3 HRC 5 4 0 1 3 7—12 1 RK AFC 3 4 0 1 3 9—15 1 In verband met de uitstekende re- sultaten der Alcmaria-Junioren plaat sen wij hieronde: de stand van deze af- deling. Alcmaria a 4 4 0 0 27—3 8 ZFC a 4 4 0 0 11—2 8 Zaandijk a 4 3 1 0 14—7 7 WFC a 4 2 0 2 16—12 4 ZW a 3 2 0 1 10—9 4 OSV a 4 2 0 2 6—13 4 Purmerst. a 3 1 0 2 9—8 2 KFC a 4 0 1 3 3—10 1 Alkm. B. a 4 0 0 4 4—17 0 QSC a 4 0 0 4 4—23 0 AANHOUDEND DROOG EN ZONNIG WEER (Van onze weerkundige medewerker) Het krachtige hogedrukgebied boven Scandinavië nam in de laatste vier en twintig uur naar onze omgeving nog in betekenis toe. Er wordt in het cen trum een barometerstand van ruim 775 mm. aangetroffen. Dit weertype, dat nog verschillende dagen zal aanhouden, is zeer gunstig voor de najaarswerk zaamheden te velde. De kans op regen blijft de eerste dagen nog zeer klein. Met de overdag tot krachtig toenemen de Oostenwind wordt steeds drogere lucht aangevoerd. Hierdoor kunnen de nachttemperaturen lager worden, maar hier in Noord-Holland is voorlopig nog geen gevaar voor nachtvorst. Overdag stijgt het kwik tot vijftien 4 zestien graden Celcius mede door het overwe gend zonnige weer. Na vele maanden is dan eindelijk weer een periode met stabiel, droog weer aangebroken, waar op wij lang gewacht hebben. In de wintermaanden zou deze situatie onge twijfeld strenge vorst met zich mee brengen. Maar daar de zonnestand nog te hoog is, behoeven wij voorlopig hier voor geen vrees te hebben. Onze win terjassen kunnen 's morgens echter wel dienst doen, daar vooral in de och tend de temperaturen aanmerkelijk la ger zullen liggen. FILIAAL VAN VELASQÜES- FABRIEKEN GAAT SLUITEN De filiaalfabriek van de Velasques- sigarenfabrieken te Reusel zal stilge legd worden. Van het ruim 100 perso nen tellende personeel worden er on geveer 25 tewerkgesteld op de hoofd fabriek. Aan de overigen is met ingang van 8 October aanstaande ontslag aan gezegd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3