flffr fiïae Een fc Pim, Pain en Pom in Afrika ^Cappie Urkers naar Argentinië t in bet Kloosterbos Zilvermijn in gootsteenput Twee ponten van oude Moerdijkse veer naar het Noordzeekanaal <Spookót i een I Vóór zomer 1952 vier boten te Velsen Felle brand teisterde aardappelmeelfabriek Wolprijzen stijgen weer Leiden at 7900 broden en 15000 baringen De reis van de Prins Clandestiene slachters in arrest HET GEHEIM OM OUO TE ZIJN EM JONG TE SCHIJNEN Voormalig eiland kende meerdere uittochten In 1918 met botters en jollen naar de Zaan JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Het Radioprogramma DAGELIJKS FEUILLETON De wagen Nieuw woo BB Nieuwe bi in Ko Nieuwe m tegen China Uleet 71. Billie en Kareltje weten niet, wat zij horen, wanneer Pim roept, dat de oude dame zijn vriendje Pepi is! Maar de kapitein weigert hem te gelo ven. „Zo, als de oproerkraaier een apenprins is, dan bent u zeker de kei zer van Afrika. Deze raddraaier heeft mij aangevallen en daarvoor gaat hij op water en brood". „Maar kapitein, luistert u nu toch even", roept Pim, maar de kapitein, die de bult op zijn hoofd voelt zwellen, heeft helemaal geen zin om naar allerlei uitleggingen te luisteren. „Voorlopig op water en brood", roept hij woedend en zwaait met zijn revolver. „Ja maar u bent ver plicht ombegint Pim nogmaals, maar de kapitein maakt korte metten. „Jullie hebt mij te veel praats. Als je dan zo op deze raddraaier gesteld bent, dan ga je maar mee naar beneden". En zo worden de drie broertjes met Pepi samen opgebracht door de boze kapi tein. Billie de Spinner staat er luid keels bij te lachen. Hij weet best, dat Pim, Pam en Pom gelijk hebben, maar hij wacht zich wel om iets te zeggen. De kapitein behoeft helemaal niet re weten, dat hij met Pepi, de Apenprins te doen heeft. ie en de 17. Toen Kappie de volgende mor gen aan dek kwam was de storm wel iets in hevigheid afgenomen, doch er woei nog een straffe wind en de zee stond akelig hol. Hij begaf zich naar de brug, waar hij de Maat vond, die, met zijn handen aan het stuurrad nog zachtjes stond na te jammeren. „De zee zwalpt en het zwerk kolkt en die noodlotssteen heeft mij een hoofdpijn bezorgd van hier tot Lutjewier!" „Jij moet maar eerst een uurtje gaan slapen, klont", zei Kappie, „en hou als jeblieft op met dat gemekker over die steen, want ik heb nog nooit een steen gezien, dit heksen kon!" Hij greep het stuurrad en de Maat liep met toen hij tot zijn schrik en afgrijzen Madame Mirabelle gewaar werd, die gewapend met een grote tas, op hem afstevende. Nog vóór hij de tijd had, zich uit de voeten te maken, had zij zijn hand aan het hoofd naar beneden, hem bij een mouw gegrepen en gilde Hij wilde juist zijn hut binnengaan, „Ah, mijn pauvre homme! Ik moet u onverwijld spreken. U bent de enige hier aan boord die sensibel is. Met u kan ik praten. Ik moet u waarschu wen!" „Waarvoor nu weer?" zuchtte de Maat, terwijl hij zich als een willoos werktuig liet meesleuren. (Advertentie Ing. Med., (Van onze speciale verslaggever). De Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier, die in het begin van Augustus een brief stuurde aan de Rijkswaterstaat directie Noord- Holland, waarin verschillende klach ten werden gereleveerd en waarin o.m. werd verzocht de vierde pont te Vel sen ook op Zaterdagen te laten va ren, heeft daarop een antwoord ont vangen, waarvan de leden der Kamer in de gister gehouden vergadering hebben kennis genomen. Daarin wordt voorop gesteld, dat de verkeerssituatie in de afgelopen maanden aan bedoeld veer over het algemeen goed of zeer goed was, dank zij het feit, dat alle beschik bare mensen en materiaal waren in gezet. De ponten werden ingelegd op die uren, waarop het meeste profijt voor het verkeer mocht worden ver wacht. Slechts ééns per week was er gelegenheid om een pont een goede beurt voor onderhoud te geven. (Dit gebeurde dan op Zaterdagen. Dan werd n.l. met niet meer dan drie pon ten gevaren. Red.) Het ligt in het voornemen om een tweetal ponten van het voormalige Moerdijkse veer te verbouwen voor de pontveren over het Noordzeekanaal. Men hoopt, dat deze verbouwing haar beslag' zal hebben verkregen vóór de zomer van 1952. Het plan bestaat om dan wederom met vier ponten te va ren, zo mogelijk volgens een uitge breider dienstregeling dan in de afge lopen zomer het geval was. Hoe die nieuwe dienstregeling zal zijn, kan thans nog niet worden gezegd; zjj zal mede afhangen van de verkeersdrukte en de verdeling van het verkeer over de diverse uren van het etmaal. Intussen hebben zich gister in bo vengenoemde vergadering wederom enige heren beklaagd over de ver keersregeling bij de ponten, Het zou n.l. meermalen zijn voorgekomen, dat Een felle brand heeft gisteravond ge woed in de aardappelmeelfabriek „Mus- selkanaal en omstreken" te Terapelka- naal. Twee fabrieksspuiten en de brandweercorpsen van verschillende plaatsen in de omgeving bonden de strijd aan met de vlammenzee, waar door men er uiteindelijk in slaagde de brand tot het hoofdgebouw te beper ken, dat geheel uitbrandde. Een dag productie van ongeveer 1250 balen aardappelmeel ging hierdoor verloren, terwijl de werkzaamheden voorlopig stil zullen liggen. Het verwoeste ge bouw was verzekerd. Eerste bijeenkomst van de N.A.T.O.-commissie De nieuwe commissie van het Atlan tisch Pact voor een nauwere coördina tie van de inspanningen op het gebied van de defensie en van de economie zal volgende week Dinsdag in Parijs voor het eerst bijeen komen. Engeland zal vertegenwoordigd wor den door de minister van financien Gaitskell, Frankrijk door Monnet en de VS door Harriman. Deze drie zullen het uitvoerende deel vormen van de nieuwe commissie en in Parijs perma nent vertegenwoordigd worden door plaatsvervangers. de ponten een paar minuten te vroeg afvoeren, zodat weggebruikers, die hadden gemeend de pont nog juist te kunnen „pakken", toch nog twintig minuten moesten wachten. En als dan geklaagd was, had men ten antwoord gekregen: „Uw horloge gaat zeker niet goed, wij varen volgens mijn hor loge." De Kamer besloot zich nog eens te richten tot de Rijkswaterstaat en aan te dringen op handhaving van de vastgestelde vertrektijden van de ponten. Wilhelm Pieck, president van Oost-Duitsland, is Woensdag na een vacantie in de Sowjetunie in Berlijn teruggekeerd. De wolprijzen op de veilingen in Zuid-Afrika en Australië vertonen weer een neiging tot stijgen. Te Gee- long in Australië lagen de prijzen Woensdag 15 pet hoger dan op de vei ling te Melbourne op Maandag j.l. Ko pers uit Amerika en Europa boden op tegen Australische fabrikanten. Op de veiling te Port Elisabeth (Zuid- Afrika) zijn de prijzen in vergelijking met de notering op 4 Sept. j.l. thans dertig procent gestegen. Zij volgden de stijgende ndenz op de Australische veilingen. MASSA-EXECUTIES TE SJANGHAI Op 28 September zijn te Sjanghai 141 personen wegens contrarevolutionnaire activiteit doodgeschoten. Van 37 per sonen werden de vonnissen twee jaar opgeschort om hun een kans te geven, „zich te hervormen door dwangarbeid". 49 personen werden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld en 191 kregen straffen variërend van drie maanden tot twintig jaar. Tijdens de uitstekend geslaagde tra ditionele Drie October-viering te Lei den werden gistermorgen niet minder dan 7900 wittebroden en 15000 haringen uitgereikt aan de „uitgehongerde" be volking. Te Delft werd gisteravond de Drie October-veldslag geleverd tussen de eerstejaarsstudenten uit Leiden en Delft. Met de trein kwam een grote groep strijdlustige eerstejaars mee, die terstond het offensief openden op üe studentensociëteit in de Phoenixstraat. Het ging er heet toe en een enorme hoeveelheid voetzoekers werd tussen de vechtenden geworpen, zodat de kruitdamp in wolken in de rumoerige straat hing. Ten slotte moesten de Lei- denaars het onderspit delven en de vechtpartij eindigde in 'n vrolijk feest. „UITDAGENDE HANDELINGEN" LANGS BERLIJNSE ZONEGRENS Dengin, de vertegenwoordiger te Berlijn van de Russische controle-com missie, heeft een protest-schrijven ge zonden aan generaal-majoor Carolet, de commandant van de Franse sector, waarin hij zegt, dat jeugdige leden van anti-communistische Westberlijnse or ganisaties, vooral sedert het Oostduitse voorstel tot het houden van algemene verkiezingen, voortdurend „uitdagende handelingen plegen" langs de grens tussen Oost- en West-Berlijn. Westerse militaire missie spoedig naar Turkije Een militaire missie van de Westerse Grote Drie zal over ongeveer tien da gen een bezoek brengen aan Turkije ter bespreking van de mogelijkheid van het oprichten van een commando voor het Midden-Oosten, verbonden met de organisatie van het Noordatlantisch verdrag. Leider van de missie is gene raal Omar Bradley. Hij zal worden vergezeld door hoge Britse en Franse Officieren. Engeland zou Egypte voorstellen tot het voorgestelde commando toe te tre den, zodra het duidelijk wordt dat de oprichting hiervan een positieve moge lijkheid is. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te United Church (Canada): G. J. Ten Sijthoff, cand. te Velp. Bedankt voor Krimpen aan de Lek' J. H. Cirkel te Ede. Geref. Kerken. Tweetal te Hilversum: dr. N. J. Hommers te Rotterdam Hil- legersberg en G W. Rijksen te Rotter dam Zuid. Beroepen te Lexmond: H. K. Poelman te Andel. Beroepen en aangenomen naar Halle: dr. K. J. Cremer, em. pre dikant ïe Kampen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Bur, schoten: A. Hilbers te Oud-Beijerland. Woensdagmorgen in de vroegte be gon in de Waag de traditionele uit deling van haring en brood. Z. K. H. de Prins der Nederlanden zal op zijn reis met een Amerikaans militair toestel naar Washington verge zeld worden door zijn chef staf der koniklijke marine, kapitein ter zee G. N. H. baron van Til en zijn adjudant It. ter zee eerste klasse A. F. Eibers. Na afloop van zijn onofficieel bezoek aan Amerikaanse marine-instellingen zal de Prins nog een dag bij zijn broeder Prins Aschwin te New York door brengen. Te Bussum zijn drie mannen gear resteerd wegens clandestien slachten. Zij kochten op tal van veemarkten ziek en wrak vee op en slachtten het dan in een totaal vervuilde schuur in Bus sum. De mannen werden betrapt, toen zij een pink en een kalf op zeer ondes kundige wijze hadden afgemaakt. Het vlees werd prompt afgekeurd en ver nietigd. ligt in vele gevallen in het nor maal functionneren der Ingewan den. Trage darmwerking is dikwijls de oorzaak van een te snelle af braak van het lichaam met alle zichtbare en onzichtbare gevolgen. Houdt Uw ingewanden vrij en zui ver met Laxeer-Akkertjes, die een regelende werking op Uw darmen en op Uw gehele gestel hebben. Eens per week één of twee Laxeer- Akkertjes maken U een ander mens. Ook In chronische gevallen het aangewezen middelgeen kramp, geen gewenning. (Advertentie, Ing. Med.) HET N.-EUROPESE COMMANDO VAN DE NATO Lt.-generaal Sir Robert Mansergh, op het ogenblik opperbevelhebber van de Britse strijdkrachten in Hongkong, is benoemd tot plaatsvervanger van de opperbevelhebber van de Noordatlanti- sche strijdkrachten in Noord-Europa. De groep Urker vissers, die in Argen tinië de visserij zal gaan uitoefenen, ver trekt Vrijdag naar Oostende in België, vanwaar men scheep zal gaan. Deze „uittocht" staat niet op zichzelf. Reeds in het begin van deze eeuw keer den enige Urker gezinnen het eiland de rug toe om zich in Amerika te vestigen. In 1908 volgde een migratie op grotere schaal naar de glasfabrieken te Leerdam en <de textielindustrie te Enschede. De omstandigheden, waaronder de vissers bevolking toen leefde, waren van dien aard, dat men voor een loon van f 6, per week naar de „vaste wal" ging. In 1918 waren het andere omstandig heden die noopten tot verhuizing. De vis serij op de Noordzee was te gevaarlijk door de mijnen, waaraan een groot aan tal Urkers ten slachtoffer is gevallen en die op de Zuidezee niet lonend was, daar Duitsland als afnemer was uitgeschakeld. Met botters en jollen trok men naar de Zaanstreek om daar werk te zoeken. In Wormer, Wormerveer en Krommenie vindt men heden nog vrij grote nederzettingen van Urkers. In 1920 waren de economische toestanden op Urk zo slecht, dat een groot aantal vaklieden het eiland voor goed verliet. 'n Teveel aan mensen In 1928—1939 werd op verzoek van de dienst der Zuiderzee-werken een onder zoek ingesteld naar de bevolkingsomstan digheden in de randgebieden rond de Noordoostpolder. Ir. Groemans, thans prof. Groemans, kwam toen tot de conclusie, dat er op Urk bestaansmogelijkheid was voor p.l.m. 2600 mensen. Er woonden er toen al meer dan 4000. Tijdens de oorlog bood de visserij grote bestaansmogelijk heden en daarna ving de Noordoostpolder een groot gedeelte van het arbeidersover schot op. Visserij op de Noordzee en het LTselmeer biedt nog steeds mogelijkheden, maar toch komt er weer langzaam aan een overschot aan arbeidskrachten. Bij de zuidelijke inpoldering zijn thans nog vrij veel Urkers te werk gesteld, maar dit is slechts tijdelijk en bovendien nog seizoen werk. Toen dan ook het aanbod kwam van een Belgische onderneming om een aan tal Urkers als vissers naar Argentinië over te brengen, heeft burgemeester Keijzer hiervan gebruik gemaakt en een aantal Urkers in contact gebracht met de onder nemers. Geen georganiseerde poging In visserij kringen op Urk is men van mening, dat hier eigenlijk geen sprake kan zijn van georganiseerde poging om het overschot van Urkers vissers elders te plaatsen. De twee grote vissersvereni gingen hebben hierin dan ook geen aan deel. Men beschouwt dit meer als een za kelijke kwestie tussen een buitenlandse reder en de vissersknechten. Vóór de oor log kwamen hier Duitse reders om volk te huren voor hun schepen. Het verschil is dat de Urkers nu naar Argentinië gaan, één jaar wegblijven en als het goed bevalt daar zelfs voor goed blijven en hun gezinnen laten overkomen. 61. Met een klik vloog het slot van het leeuwenverblijf open en het vol gende ogenblik duwde Toos de deur naar binnen. De leeuw Piet keek er toch met enige verbazing naar. ,Ze hebben 't toch maar voor elkaar ge bokst", mompelde hij niet ontevreden. Een beetje onwennig stapte hij naar buiten. In de verte sloeg de torenklok van Kuitendam op plechtige wijze drie uur„We heten u welkom, meneer Piet, en wensen u geluk met uw be vrijding", zei Trien op vleiende toon. „Nu moeten jullie eens uitscheiden met dat menéér Piet", zei de leeuw Piet ge- ergerd, „Ik ben, zoals jullie misschien zult weten de Koning der Dieren en als zodanig wens ik toegesproken te wor den met sire, Is jullie dat duidelijk?" „Zeker, Sire, zeker, Sire!" riepen Trien en Toos om het hardst, doch ondanks zichzelve met bibberende stemmen, want om zo eensklaps oog in oog te staan met een grote levende leeuw was toch een héél ding voor twee weerloze apen. .Prachtig", zei de leeuw Piet, „en waar zijn nu de andere Sleutels?" „Ze liggen allemaal in ons hok, Sire", zei Trien haastig, maar er klonk toch eni ge h-ots in haar stem. De leeuw Piet knikte goedkeurend. „Breng mij naar jullie hok", zei hij gebiedend. „Maar langs de kortste weg, want er valt van nacht nog heel wat werk te verzetten" VRIJDAG 5 OCTOBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.» muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Alt en piano. 11.30 Amusementsmuziek. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Harpen-ensemble. 13.45 Gram. muziek. 14.00 „Hoeveel water hebben kamerplanten nodig", causerie. 14.15 Pro menade-Orkest. 14.50 Gram.muziek. 15.40 Voordracht. 16.00 Altviool en harp. 16.30 Voordracht. 16.50 Gram.muziek. 17.00 Verzoekprogramma voor de jeugd. 17.30 „In dienst van het Vaderland", reportage. 17.40 Gram.muziek. 17.45 „Sophia Hedwig van Bunswijk", causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Salonorkest. 18.45 „Een goed woord voor een goede zaak". 18.50 Lichte muziek. 19.15 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.35 Gram.muziek. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Reclassering". 20.15 Radio Phiihar- monisch Orkest en soliste. 21.15 „Bezoek aan Berlijn", causerie. 21.35 Pianorecital. 22.05 Kamerkoor. 22.30 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 „Het Evangelie in Esperanto". 23.3024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Kinderen en Mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio, 16.50 Cello en piano. 11.15 Radio-feuille ton. 11.35 Orgel en zang. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- óelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.45 Sport- praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole-Orkest. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Gram. muziek. Intermezzo: Poëzie over muziek. 18.00 Muziek. 16.30 Jeugduitzending. 17.00 Gram.muziek. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 Spreekuur voor emigranten. 19.30 „De nieuwe kerkorde", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Bene lux". 20.40 „Een sterk volk", causerie. 21.00 Cabaret. 21.30 „De Ducdalf". 21.50 Buitenlands overzicht. 22.05 Instrumen taal trio. 22.30 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", cau serie. 23.30—24.00 Gram.muziek. Eerste AVRO Televisie-uitzending. 20.15 —21.45: 1. Opening door G. de Clercq en W. Vogt; 2. „Televizier"; 3. Film-docu- mentaira; 4. „Artis-ticiteiten", causerie. Pauze. 5. Cabaret. Adv. Mevrouw G. te H. bemerkte tijdens het afwassen dat een theelepeltje in de gootsteen verdween. Haar echtgenoot maakte het afvoerputje epen en ont dekte toen tot zijn grote verbazing een hele collectie tafelzilver in de put: alle verloren gewaande lepels en vorken waren in de loop van de tijd door de gootsteen verdwenen! Iets dergelijks zal U wel niet overko men, maar toch raakt in ieder huisge zin wel eens tafelgerei zoek. Geen nood: wanneer U de waarde- punten van Niemeijer's Thee en Koffie spaart, kunt U geheel zonder kosten in het bezit komen van het prachtige „Sa- fira"-tafelbestek, vlekvrij door-en-door. U geniet dubbel wanneer U Nie meijer's Thee en Koffie gebruikt: hoe zeldzaam geurig is zo'n kopje Gala- Thee en welk een pittig kopje koffie zet U van Niemeijer's-Paarsmerk. En op beide: waardepunten voor „Safira"! Indien U nog geen caöeaulijst mocht hebben, vraagt er dan nog heden even een per briefkaart aan Niemeijer-Gro- ningen (dat adres is voldoende). (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARJORIE VERNON 55) „Maar", troostte ze zich, terwijl ze van terzijde zijn lange, liggende gestalte opnam, „er is nog geen onheil geschied. Dat wil zeggen, alleen in mijn eigen hart en dat gaat alleen mezelf aan, maar deze ontmoetingen hebben toch ook iets bitter-zoets, dat heel waardevol is en me tenminste souvenirs voor de toe komst zal geven". Hoewel ze een beetje koel afscheid hadden genomen in de moestuin en ze nogal gereserveerd had gedaan wan neer hij haar later in de tuin had toe gewuifd, was het de volgende ochtend toen hij zijn rijles kwam nemen weer over geweest en hadden ze dadelijk hun oude vertrouwde vriendschappelijke verhouding hervat. Nan was vast van plan geweest haar gereserveerde hou ding te handhaven en Neville had haar van zijn kant willen laten merken, dat hij gegriefd was over haar optreden van de vorige dag, maar toen ze elkaar weer zagen en even onwillekeurig glimlachten bij de begroeting, was alles vergeten en vergeven in de vreugde van het hernieuwde samenzijn. Neville vroeg waar ze was gebleven, omdat hij tevergeefs naar haar had uitgekeken voor een dans en het meisje had met een hevige bons van haar hart (hij had haar dus niet vergeten, toen hij naar Peta was gegaan) geantwoord, dat ze zware hoofdpijn had gekregen en naar huis was gegaan. Hartepijn zou dichter bij de waarheid zijn geweest, dacht ze- maar hoe dikwijls in het leven kon men de waarheid niet zeggen! Soms vroeg Nan zich af of Peta in staat zou zijn om Neville gelukkig te maken. Ze waren zo verschillend van elkaar Neville was rustig, artistiek, vriendelijk ja, dat was het woord ervoor. Hij was krachtig en rustig en vertrouwenwekkend; maar hij was niet autoritair of sterk dominerend, zoals ze dacht, dat Blake Holdcroft zou zijn. Dat zou een goede man zijn voor Peta, dacht ze met een klein binnenpretje! Werke lijk? Ze zouden hun krachten meten en hevige botsingen hebben, maar kracht bewondert kracht, dus ze zouden elkaar respecteren. Maar Neville Nans gedachten keerden terug tot de man, die ze liefhad en ze voelde zich bezorgd. Peta en hij waren zo totaal verschillend zouden ze elkaar wer kelijk gelukkig kunnen maken? Of zou Peta met haar autoritaire dominerend» persoonlijkheid Neville,'die zoveel rus tiger, gereserveerder en... kwetsbaar der was, pijn doen? Zou hij in alles Peta's zin doen om der wille van de huiselijke vrede? NeenNan kon zich niet voorstel len, dat hij dat zou doen. Hij mocht dan vriendelijk en onzelfzuchtig zijn, hfj was bepaald geen zijden zakdoek. Of zwak! Maar Peta's onstuimige natuur zou hem ongelukkig maken, hem. Maar toen bracht Nan zichzelf met een ruk tot de werkelijkheid terug. Ze beeldde zich dit allemaal maar in, om dat ze hoopte, dat Neville gelukkiger zou zijn met haar. Het waren wensdro men om te denken dat als het mis ging tussen Peta en Neville, dat voor hun eigen bestwil zou zijn, omdat ze toch niet bij elkaar pasten... BUREAU: ADMINISTRA7 Voordam 11, Te Postgiro 18729 Redactie; Achterdam 20, T< Directie; J. BIJLSMA en C. Hoofdredactei A, KAPTEIT ENERAAL RIDGW) Hiken van zijn voc te heropenen, aanged behoefde niet Songhyc offensief begonnen, w; aanval heeft voornam* deltfken een linie te posten en weerstands) UET BEZOEK, dat l vergezeld van de het State Departmen' aangelegenheden, Bol en Korea heeft gebr; delijk wat ook n verborgen kon blijver reaanse conflict in e send stadium is gekt maanden slepen de over een wapenstilst Rus Maisky in zijn b do radio der Vere: stoot gaf, zich nu al de lijdensweg, die d zijn gegaan, nog eens springt één feit onr oog: misschien, heel de communisten op zeker was het hun aan de 38ste breedtes het verloop der milit hadden verloren en i taire weg biet kon to herstellen. De Verenigde Nati hebben er nooit twi; staan, dat zij een st ren wensten, waarbij troepen aan beide nemen, behoudens zouden moeten wori andere politiek kon militaire redenen nie Het is op dit pri verschil en niet op i over schendingen va ne van Kaesong, da zijn vastgelopen. To ten bemerkten, dat de conferentietafel was te behalen, ver langstelling voor he gen zij er toe over i Inmiddels hebben sinds de eerste bijeet is verlopen fel daarin niet gebri: pen en luchtmacht sterken. De rapporti tingendienst der V.I afdoende uitsluitsel, allieerden hebben n er is alle reden om zij in dit opzicht ni communisten hebbel dezer dagen door afgelegde verklaru winnen", was zeker Hoe de doorbraak impasse zal worden nog niet geheel vas dat waar de Russen in Kaesong geen er uitgeoefend tot beë delijkheden, de Ver< de tijd gekomen a( dergelijke pressie te Ernest Gross, de Amerikaanse afge VN, heeft aan een eniging van corres VN te New York dien er 6 Novembi wapenstilstand is. i dering der VN, die Parijs bijeen komt nieuwe economischi regelen tegen comr Noord-Korea te ne: der VN heeft in de verschillende niem studeerd, zoals pol sche blokkade van Korea, aldus Gross GENERAAL AMERIK Generaal Bradley rale staf der Vere Korea te Washing Generaal Bradle; t i Washington i naar Europa te rei Verwachting tc In de nacht er plaatsen nevel overdag droog meen vrij zonn wind. Weinig vi peratuur. Zaterdag: Zon Maan op 14.09,

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 10