Stad en Omgeving Boer gaf veertig varkens te veel op AGENDA Twee gebalsemde harten bleven vier eeuwen bewaard Kamer van Koophandel kwam bijeen Voor de politierechter Bakkers knoeiden met brood Een Jubileumdag voor Zondagsschool OUDE WAAG Firma TH. KRAAKMAN ZOON, m Uitslag ballonwedstrijd Zottegem eert graaf van Egmond Op grafkelder rust een „gewapende ridder" Arbeiders ontdekten graf Geen nood PERFECT GOEDKOOP er. SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. VROOM a OREESMANiY Vergadering te Alkmaar Vier October: Wereld-dierendag Sluitingsuren café's Waarland DONDERDAG 4 OCTOBER 1951 Bij zijn inventarisatie-opgave van zijn veestapel bleek de Heiloose boer Jan F. 40 varkens te veel opgegeven te heb ben, waardoor hij in het onrechtmatig bezit was gekomen van een hoeveel heid veevoedertoewijzingen. Desge- stond hij gistermiddag voor de Econo mische politierechter, mr. P. M. J. No- let, terecht. Verdachtes raadsman mr. dr. C. Berkhouwer betoogde, dat hier slechts een menselijke vergissing in het spel was en dat men van deze boer zeker geen malversatie mocht verwach ten om enige geldelijk voordeel. Ge zien verdachtes varkensstapel achtte de officier van justitie een hoge boete van f 260 op z'n plaats. De rechter von niste F. met f 100. Zijn broer Pieter, die ook gedagvaard was, bleek aaneen en ander part noch deel te hebben en werd dus vrijgesproken. De schilder Dirk P. D. uit Heerhugo- waard werd verantwoordelijk gesteld voor het feit, dat zijn filiaalhouder J. M. in de Beemster niet over de nodige vergunningen beschikte. Aangezien D.'s knecht, W. S., wel de vereiste papieren bleek te bezitten, wag het een ietwat gecompliceerde toestand. Conform de eis werd D. tot een boete van f 40 of 20 dagen veroordeeld. Wegens het zonder vergunning uit oefenen van een meubelmakersbedrijf in de Beemster werd de Purmerender Dirk A. W. veroordeeld tot een boete van f 50 of 20 dagen hechtenis. Ook Nicolaas B. uit Akersloot had een bedrijf uitgeoefend zonder de ver eiste papieren te bezitten. Oorspronke lijk in de veehouderij werkzaam, had hij zich steeds meer op de steenkool- handel geworpen. De officier van justi tie eiste een boete van f 50 of 15 dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Dit allemaal om dat B. zo'n lange tijd in overtreding was geweest. Het vonnis luidde f 50. De kleine middenstand Twee broodbakkers uit de Langedijk, Jacobus van der Z. te Zuid-Scharwoude en Willem V. te Oudkarspel werden overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een boete Op eenvoudige, doch vreugdevolle wijze heeft de Zondagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" gisteren Raar 100-jarig jubileum gevierd in „Het Wapen van Heemskerk", 's Middags genoot een vijfhonderd-tal kinderen van hetzelfde programma, dat 's avonds voor de ouderen werd opgevoerd en dat een waardig besluit vormde van de herdenking van het honderd-jarig bestaan van de afdeling Alkmaar der Nederlandse Zondagsschool Vereniging. Het programma werd voornamelijk verzorgd door de kinderen zelf en het hoeft geen betoog, dat de waardering voor de verschillende stukjes des te groter was. Vooral het tableau „De kaarsjes" was treffend en werd zeer gewaardeerd, doch ook de klompen dans door enige oudere meisjes der Zondagsschool paste volkomen in de sfeer van deze avond. De hoofdschotel van het programma bestond uit de opvoering van het stuk „Zondagsschool voorheen en thans". Dit gaf een beeld van de Zondags school-arbeid in Nederland vanaf het begin tot wat hij nu is. Vooral de les uit het jaar 1851 gaf een suggestief beeld van de wijze op welke schaal dit werk in onze stad begon, namelijk in een zeilmakerij aan de Voormeer. Dat echter ook de Zondagsschool met haar tijd is meejjegaan, mordernere leermid delen en -methoden ging gebruiken, bewees de les, zoals die tegenwoordig gegeven wordt. Maar wat er dan ook veranderd moge zijn, één ding is het zelfde gebleven en dat is het evangelie van Jezus Christus. Voor een passende muzikale omlijs ting van het programma zorgde de Christelijke muziekvereniging „Soli Deo Gloria". De voorzitter der Zon dagsschool, de heer Chr. Knaap, dankte ten slotte allen, die medegewerkt heb ben aan het welslagen van deze ge slaagde herdenking en sprak de wens uit, dat dit werk nog lange tijd tot heil van Gods koninkrijk en met Gods zegen moge worden voortgezet. Burgerlijke Stand GEBOREN: Johanna M. M„ d. v. T. J. J. Groothuizen en A. M. Over toom. GEHUWD: Johan van Dijk en Ali- da M. Rondeel; Abraham Koclewijn en Femmigje Spijkerman; Jan Halthof en Trijntje van Dijk; Johannes Set-rij en Johanna A. Vendel. ZACHTE OUDE GENEVER Per literfles f7.20 (Bij 12 Itr. fé.»5 p. Itr.) g Per >/j literfles f 3.70 Platte Steenenbrug 114 teief. 2604 g (Verdronkenoord) IIRBBHIDIIÜ W (Advertentie, Ing. Med.) van f 30 subs. 15 dagen hechtenis, om dat hun broden te weinig droge stof bevatten. Per baal meel hadden zij zo doende twee broden meer kunnen bak ken. De Alkmaarse melkverkoper Ta- mis S. werd conform de eis veroordeeld tot een boete van f 15 of 5 dagen om dat hij melk bovenuit een bus had ge schept, althans melk uit een bus had gehaald anders dan door kranen. De bakker Johannes M. P. uit Heiloo had na sluitingstijd nog een half brood ver kocht. Hij kreeg een boete van een tientje. De uitslag van de ballonwedstrijd, gehouden op 24 Augustus 1951 ter ge legenheid van het feest in verband met de vernieuwing van het Stationsplein, is als volgt (tussen haakjes vindplaats van de ballon): 7,50 waardebonnen: Rietje Bakker, Gasthouderstraat 15 (Mittet Romsda- len, Noorwegen); f 5 waardebonnen: Lia Butter, Stationsweg 80 (Lies 32, Terschelling): 2,50 waardebonnen: Ria Nijman. Scharloo 38 (Formerum, Terschelling); 2 waardebonnen: Lies- je Botteman, Snaarmanslaan 41 (haven van Terschelling): 2 waardebonnen: Wim Hop, Stationsstraat 38 (3 km bui ten West-Terschelling): 2 waarde bonnen: Rini Postma, Stationsstraat 83 (Paal 2 Noordvaarder, Terschelling); 1 waardebonnen: Carla Wit, Spoor straat 7 (Vlieland); f 1 waardebonnen: Marian Eeken, Spoorstraat 56 (Vlie land); 1 waardebonnen: Kees Thoes, Scharloo 12 (Vlieland); 1 waardebon nen: Ben Vroling. Scharloo 9 (Vlie land). Aan de vinder van het kaartje van de ballon welke in Noorwegen terecht is gekomen, zal een koperen molen tje worden gezonden, dat hiertoe werd beschikbaar gesteld door het Wesfries Koperhuis in de Spoorstraat. Schietwedstrijden te Over- veen van Nationale Reserve Tijdens de provinciale schietwedstrij den te Overveen tussen de beste schut ters op geweer, pistool en revolver van de reservediensten in Noord-Holland werd de wisselprijs voor geweerschut- ters gewonnen door het eerste vijftal van district Noord-Holland Zuid van de Nationale Reserve met 87 punten. In de personele afdeling van de geweer- schutters legde de heer J. de Boer uit Hensbroek van het tweede vijftal uit het district Noord-Holland Noord van de Nationale Reserve beslag op de eer ste prijs met 19 punten. Bij de tweede prijswinnaars schaarde zich de heer J. J. Zomerdijk uit Alkmaar met 18 pnt. De heer C. Rijke uit Heiloo van de re serve Rijkspolitie te Alkmaar werd winnaar bij de revolverschutters met 70 punten. Bij de tweede prijswinnaars plaatste zich de heer H. A. de Goede uit Egmond aan Zee met 68 punten. GEWETENSGELD De rijksontvanger hier ter stede heeft een bedrag van f 1200 aan ge- wetensgeld ontvangen wegens te wei nig betaalde inkomstenbelasting. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Die Fleder- maus (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Tarzan en de meerminnen (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Macao, eiland der gouddorst (18 jaar); Harmo nie Theater, 8 uur: Om een vrouw te behagen (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Operette „Das gibt's nur einmal". VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: Meisjes in uniform (14 jaar); Cinema Ameri cain, 8 uur; De derde van rechts (18 jr.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 4 October v.m. 5.33 n.m. 5.51 Vrijdag 5 October v.m. 6.10 n.m. 6.30 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 5.38—17.56 11.38—23.56 Vrijdag 6.15—18.35 12.15—24.35 Goodwill-club zonder financiële middelen „TOT ONS GENOEGEN" ZORGT VOOR DE ZIEKEN Men verzoekt ons opname van het volgende: Een jaar geleden werd in Haarlem het initiatief genomen om iets te doen voor hen, die ziek zijn en dikwijls jaren lang moeten wachten op hun genezing. Het is juist dit wachten, de verveling, het piekeren enz. dat een achteruitgang teweeg brengt. Hierin tracht T.O.G. ver andering te brengen door middel van verzamelen en knutselen. Na één jaar worden aan 200 patiënten postzegels verstrekt. T.O.G. sloot zich aan bij in ternationale clubs en nu, na één jaar, heeft T.O.G. onder de eminente leiding van de heer C. N. de Graaf te Haarlem, 75 correspondenten in 25 landen. Drs. H. Bovenkerk verzorgt hiervoor de bui tenlandse correspondentie. Verder kreeg men in dit jaar van de Nederlanse Bank een algemene deviezenvergunning voor de in- en uitvoer van postzegels. Het is daarom, dat ik ook tot u kom met de vraag of u uit dit epistel een stukje wilt samenstellen en in uw blad wilt opnemen. Propaganda is onze voor naamste steun. T.O.G. bestaat uit een zestal medewerkers, die dit geheel be langeloos doen en het grootste deel van hun vrije tijd hieraan geven. Wat wij echter wel vragen is de mede werking van gezonden. Het publiek kan ons bij dit omvangrijke werk helpen; zonder dit kunnen wij niet bestaan, daar wij van medeleven moeten be staan. Men doet ons een groot genoe gen met albumplaatjes, verzamelzegels, massa-postzegels, sluitzegels, lectuur, handwei'kmateriaal enz. De zieken in sanatoria, ziekenhui zen en thuis ontvangen deze middelen rechtstreeks van ons. Denk er aan, dat ook vele streek- en stadgenoten hier van profiteren. Bovenstaande middelen kunnen worden gezonden aan: T.O.G., L. Molenstraat 38b rood te Haarlem en aan de medewerker in Alkmaar, Linde gracht 1. Hopende op uw medewerking, teken ik met oprechte groeten, Hoogachtend, AD. MULDER, Lindegracht 1, Alkmaar. 2<)ALS WIJ ONLANGS meldden, zal het stoffelijk overschot van de graaf van Egmond, die op 5 Juni 1569 tezamen met de graaf van Hoorne op de Grote Markt te Brussel werd onthoofd, binnenkort in het Oostvlaamse plaatsje Zotte gem opnieuw ter aarde worden besteld in een verfraaide graftombe. Thans is be sloten de bijzetting te doen plaats vinden op 14 October. Deze zal met enkele plechtigheden gepaard gaan, waaraan ook een delegatie nit Nederland deel neemt. I AMORAAL VAN EGMONT hij schreef zijn naam zelf met een t was heer van Zottegem en na de fatale dag, waarop hij werd onthoofd, eisten de inwoners van deze plaats het stof felijk overschot op, dat zij begroeven in het koor van de kerk. Later, in 1578, werd de vrouw van Egmont, Sabina van Beieren, hier eveneens ter ruste gelegd. In een document uit die tijd wordt van de crypte de volgende be schrijving gegeven: „De graftombe bevindt zich naast het koor en is gemaakt van zwart marmer en albast, versierd met goud. Op de grafkelder ligt een gewapende ridder, gehuld in een met hermelijn gevoerde, lange mantel. Naast hem rust een als prinses getooide vrouw. Aan hun voe ten zijn de wapens van het Huis Eg mont met de zestien kwartieren afge beeld," Gedurende de gehele achttiende eeuw wist niemand meer precies waar zich het graf van de Egmonts bevond. De kerk was namelijk in 1645 door oorlogs handelingen geheel uitgebrand en ieder een meende, dat met de talrijke graven en andere monumenten ook dat van de graaf en de gravin van Egmont ver loren was gegaan. Twee kisten ("YP 17 October 1804, toen onder de Franse bezetting de kerk werd ver bouwd, troffen de arbeiders onder het altaar in de middenbeuk een grafkel der aan. Uit het bij die gelegenheid op gestelde proces-verbaal bleek, dat de graftombe twee kisten bevatte, waarin zich het gebalsemde overschot bevond van Lamoraal van Egmont en Sabina van Beieren. Op de kist van laatst genoemde stonden drie loden dozen, waarin zich, naar uit opschriften bleek, de gebalsemde harten bevonden van de Graaf van Egmont zelf en van de twee zonen van de graaf en de gravin: Ka- rel en Philips. Dc dozen werden geopend en men vond in twee ervan inderdaad gebal semde harten. De derde doos bevatte slechts bruingekleurde stofdelen en aangenomen wordt dat dit hart tot stof is vergaan. In 1857 werden de loden lijkkisten en de drie loden dozen overgebracht naar de nieuwe grafkelder onder het altaar. De laatste jaren zijn in Zottegem en daarbuiten stemmen opgegaan om meer luister bij te zetten aan de historische crypte van de graaf en gravin van Eg mont. Het gevolg hiervan is geweest, dat de grafkelder thans een vernieu wing heeft ondergaan. Speciaal de toe gang is verfraaid. De glazen lijkkisten, die de loden omhulden, zijn vervangen door bronzen sarcophagen. Naar ons hedenmorgen werd mede gedeeld, is het thans zeker dat ook burgemeester M. Niele van Egmond Binnen deel zal uitmaken van de Ne derlandse delegatie die de herbegrafe nis zal bijwonen. Het harmoniecorps „Lamoraal" uit Egmond zal zijn muzi kale medewerking aan de plechtig heden verlenen. Ter gelegenheid van deze huldiging van Egmont wordt in Zottegem een tentoonstelling ingericht, welke is gewijd aan deze voor Neder land en Belgie historische figuur. De PTT-dienst op 8 October In verband met de festiviteiten al hier op 8 October a.s. zal de dienst op het P.T.T.-kantoor als volgt worden gewijzigd: a. de loketten worden voor de postdienst te 13 uur gesloten; b. do tweede bestelling wordt op geheven; c. de buslicnting van 19.30 uur wordt niet uitgevoerd; d. kwitantie-invordering vindt niet plaats. De telegraafdienst blijft ongewijzigd. De busrechthouders kunnen hun correspondentie afhalen op dezelfde uren als op gewone werkdagen. Het agentschap Houttil wordt voor de post-, zowel als voor de telegraaf dienst te 13 uur gesloten. Benoemingen bij de Raad van Arbeid Bij beschikking van de Staatssecre taris voor Sociale Zaken zijn voor de tijd van drie jaar benoemd tot lid van de Raad van Arbeid hier ter stede de heren S. W. Arntz en ir. W. F. Stoel, werkgever-lid; H. Eekman, plaatsver vangend werkgever-lid; J. H. Meyer en H. W. Koopmeiners, arbeider-lid; H. W. Kaagman en L. J. van Jaars veld, plaatsvervangend arbeider-lid. Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen Onzo reparatie is af! ALK MAAR HOORN (Advertentie, Tng. Med.) ALKMAARSE RIJKSPOLITIE VERLOOR IN DEN HELDER Dinsdagmiddag toog het voetbal team van de Alkmaarse Rijkspolitie naar Den Helder, teneinde daar de strijd aan te binden met het elftal van de gemeentepolitie. Alkmaar R.P. slaagde er al spoedig in het eerste doelpunt te maken, doch Den Helder wist door een aanhoudende druk op het Alkmaarse doel uit te oefenen even voor de rust de gelijkmaker te scoren. Na de rust zat Alkmaar steeds voor het Belderse doel en het had doelpun ten kunnen regenen. De voorhoede van de Oranjehemden kon ondanks goed samenspel de keeper van de ha venstad niet verschalken. Bij een snelle uitval benutte Den Helder zijn kans en slaagde erin te doelpunten. Met de stand 21 kwam het einde. HET AANVANGSUUR VAN „LE FEU SUR LA TERRE" De voorstelling van het Théatre- Hébertot Zondagmiddag in 't Gulden Vlies" zal niet om drie uur aanvangen, doch om half drie. Zoals bekend, wordt opgevoerd „Le Feu sur la Terre" van Franpois Mauriac. HEDEN DIERENDAG De afdeling Alkmaar van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Die ren ontving onder het motto „4 Octo ber Dierendag" van mevrouw V. f 2.50 en van mevrouw M. G. eveneens f 2.50. (Van onze speciale verslaggever) Gistermiddag heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier een vergadering ge houden ten stadhuize te Alkmaar, ou der voorzitterschap van de heer S. VV. Arntz. Het eerste punt dat aan de orde kwam was een brief van de KNAC, waarin adhaesie gevraagd werd voor haar adres aan de ministerraad, in het welk werd aangedrongen op bespoedi ging van de uitvoering van de Velser- tunnel. Inmiddels had de KNAC al een bevredigend antwoord ontvangen en nu bovendien op de rijksbegroting voor 1952 een bedrag van zes millioen is uitgetrokken voor die werkzaamheden, stelde het bestuur der Kamer voor om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, waartoe dan ook werd beslo ten. Telefoon-belangen in H.-IIugovvaard. Een verzoek van B. en W. van Heer- Hugowaard om medewerking tot het verkrijgen van een rationeler Indeling van de telefoongids, speciaal voor aan geslotenen in de gemeente Heer-Hugo- waard, maakte de tongen los. Speciaal de heer Lakeman was van mening dat de P.T.T. met de indeling der telefoon gidsen te veel theoretisch tewerk gaat. De aangeslotenen in de gemeente Heer- Hugowaard toch wonen zo verspreid, dat zij vallen onder de telefoonnetten van zes dorpen, zodat het zeer moeilijk is om het telefoonnummer van iemand op te zoeken. Dat men daarin verande ring wenst is begrijpelijk, maar de PTT is van mening dat zij geen veran dering in de samenstelling der gidsen kan maken, omdat zulks dan voor vele andere gemeenten ook zou worden ge vraagd. In Heer-Hugowaard wenst men een soort index, waarop de namen van de aangeslotenen voorkomen met aanduiding van de gemeente waar onder zij in de gids te vinden zijn. Daardoor zou het zoeken bespoedigd worden en er zouden heel wat minder verkeerde aansluitingen komen. Nadat geruime tijd over deze kwestie was gesproken (men haalde er nog bij de plannen om districts-telefoongidsen te maken, een idee dat door de heer Van de Garde verworpen werd op grond van de belangen van het vreem delingenverkeer) zegde de voorzitter toe er nog eens in de vergadering van de vereniging van K.v.K. over «e zul len spreken. Voorlopig geen geld voor wegverbetcring nabij Mid- denmeer. In antwoord op een schrijven dei- Kamer was van de hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat Directie wegen een schrijven ontvangen, waarin erkend werd dat de aansluiting van Rijksweg no. 7 aan de parallelweg bij Middenmeer onbevredigend is. Men heeft in 1948 en '49 met het oog op de kosten genoegen moeten nemen met bestaande toestanden zo'n beetje aan te passen aan de nieuwe rijksweg. Door waarschuwingsborden, verlichting en geleidehekken is getracht aan onver mijdelijke bezwaren tegemoet te komen. Voor het lopende jaar zijn er geen fondsen beschikbaar voor verbetering en voor 1952 moet worden afgewacht of het aangevraagde zal worden toege staan. „Ik kan dan ook geen andere toezegging doen dan dat het beschouw de punt miin aandacht zal behouden", zo eindigt de mededeling. Onderhoud van wegen. De heer ir. Kranen had aan het be- bestuur gevraagd of het niet wenselijk zou zijn: a. een onderzoek in te stellen naar de regelingen voor het onderhoud van secundaire en tertiaire wegen in de provincie, en b. dat een redelijk ge deelte van de belastingen op het ver keer ten goede komt aan het wegen- onderhoud op het platteland. Hierop* had het bestuur een uitvoe rig antwoord gegeven, waaruit bleek dat de opbrengst der motorrijtuigen belasting zowel als die van de invoer rechten op benzine, doordat het Ver- keersfonds in feite is opgeheven, nu rechtstreeks ten bate komt van het gewone rijksbpdget. De uitkeringen aan rijks- en provinciaal wegenplan zijn dezelfde gebleven. De Unie van watersphapsbonden heeft zich met kun nen verenigen met een verzoek van Gedeputeerde Staten der gezemenlüke provincies om de uitkering voo' ter tiaire wegen te verdubbelen. Zij staat een afzonderlijk quartair wegenplan voor (de niet-planwegen)Dit opent de mogelijkheid om voor deze wegen enigszins lagere eisen te stellen dan voor de tertiaire wegen, terwijl meer ruimte wordt verkregen omtrent de verdeling van de beschikbare gel den. De Unie tracht haar denkbeeld in gang te doen vinden. Mocht dit niet tot succes leiden, dan zal zij het daarbU zeker niet laten. Een zeer groot aantal Noordhollandse plattelandswegen ont vangt een uitkering via het tertiair wegenplan en het provinciaal wegen plan. In het algemeen is de regel zó, dat de onderhoudsplichtigen eerst voor een uitkering in aanmerking komen, indien zij zelve een bepaald minimum bedrag aan onderhoud van de weg ten koste leggen. In het algemeen mag ge zegd worden, dat de plattelandswegen wel uitkeringen uit de motorrijtuigen- belastingwet ontvangen, maar dat deze bedragen, gezien de sterk gestegen on derhoudskosten. te gering zijn. Na een korte bespreking, waarbij de voorzitter nog zei, dat ook de vereni ging van K.v.K. zich met deze kwestie van wegenonderhoud zal bezig houden, nam de vergadering genoegen met de uiteenzettingen. De Handelsschool te Alkmaar heeft een lokaal te weinig. B. en W. van Alkmaar hebben aan de Kamer medegedeeld, dat het, aangezien er'n groot tekort bestaat aan schoolloka len, thans niet mogelijk is om een lo kaal voor het overblijven van leerlin gen van de Handelsschool beschikbaar te stellen. Deze mededeling wekte bij verschillende heren bevreemding. Er werd b.v. gezegd, dat de school tussen twaalf uur en half twee toch gesloten is, zodat de overblijvende leerlingen zeer wel een lokaal kon worden toege wezen om een boterham te eten. Toe zicht zou niet nodig zijn of. indien dit wèl het geval zou zijn. konden ouders van in de stad wonende leerlingen dit wel uitoefenen. Anderen dachten, dat er wel ruimte kon worden gevonden, opdat de leerlingen niet op straat hun brood behoefden te eten. Is er geen ge legenheid in het gebouw achter het Landbouwhuis? vroeg er één. Jawel, werd geantwoord, maar daar wil men de voedselcommissaris in hebben. De mededeling werd voor kennisge ving aangenomen. Een discussie over de wenselijkheid van al of niet verplichte winkelsluiting op een halve dag per week en over een verzoek van de slagers te Alkmaar om op Maandagmorgen verplicht te zijn tot sluiting, aan welke bespreking ver schillende leden deelnamen, werd ten slotte afgebrol en. omdat binnen afzien bare tijd waarschijnlijk de nieuwe wet op de winkelsluiting in werking zal treden. De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat voor de ko mende 8 October-viering de sluitings uren voor vergunnings- en verlofaloca- liteiten, alsmede voor de openbare ver makelijkheden, als volgt zijn vastge steld: Zaterdag, 6 October: 1 uur. Maandag, 8 October: 2 uur. Gedurende de uren, dat de optoch ten worden gehouden worden motor rijtuigen of andere voertuigen, zoala ventkarren, niet op de routes toege laten, evenmin op de Kanaalkade tij dens het vuurwerk. Ieders medewerking wordt ingeroe pen om de feestelijkheden zo ordelijk en zo goed mogelijk te doen slagen. HULP GEVRAAGD VOOR DE COL- LECTE VAN DE NATIONALE RECLASSERING Het Comité van de Nationale Re- classeringsdag in Alkmaar verzoekt ons het volgende te willen melden. Het werkcomité van de Nationale Reclasseringsdag doet een beroep op ingezetenen, dames en heren, jongs dames en jonge mannen van boven de 16 jaar, om behulpzaam te willen z(jn bij de collecte. De collecte die Zaterdag a.s. wordt gehouden, zal dienen voor ondersteu ning van mensen die door de omstan digheden zijn losgeraakt van de ge ordende maatschappij, maar die de wil hebben daarin weer terug te keren en er aan mede te werken. Dames en heren en jongelui, zet u voor enkele uren in, om mede te wer ken aan het slagen van dit doel. U kunt zich opgeven Vrijdagavond aan het gebouw „Waakt en Bidt", van half 8 tot half 9, of Zaterdag de ge hele dag. Eventueel telefonisch aan nr. 5398. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goed keuring van de statuten van de Neu trale Bond van melkhandelaren te Alkmaar en omgeving. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propaedeutisch exa men scheikundig ingenieur geslaagd de heer W. Klop, Alkmaar. DIJKGRAAF SLOOTGAARD POLDER AFGETREDEN Wegens drukke werkzaamheden op z(jn bedrjf heeft de heer P. Wester zich genoodzaakt gezien af te treden als dijkgraaf van de Slootgaardpol der. Binnenkort zal er een verkiezing plaats hebben ter voorziening in deze vacature. De heer L. P. Poland zal voorlopig als waarnemend dijkgraaf optreden, HERKIEZING SPEKETERSPOLDER De heer Jonker is dezer dagen door de stemgerechtigde ingelanden van de Speketerspolder als bestuurslid her kozen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2