Hensbroek-Obdam aan de spits Obdam zal mee betalen in water- leidingaanleg bij 32 woningen De Gemeente werd haardplaat uit 1596 aangeboden Muzikale koersverandering is voor het koor noodzakelijk opgetogen Gemeenteraad bijeen Petten Flevo komt nu op bezoek West-Graftdijk „Telefoon voor meneer" door Nieuw Leven en Harmonie Ook Oudorp zal waarschijnlijk een bouwlening uitschrijven HEILOO HAMER Egmond aan Zee Limmen DONDERDAG 4 OCTOBER 1951 Mooiste Floor uit de omgeving De Fleralia-vereniging „Hensbroek- Obdam" heeft in café Kossen de herfst- tentoonstelling van bloemen en tuin- bouwgewassen gehouden. Hoewel door omstandigheden later in de tijd dan ge woonlijk, overtrof de kwaliteit der bloa- men over het algemeen de verwachtin gen, zodat naar het oordeel der jury „Hensbroek-Obdam" de kroon spande van verschillende verenigingen in de omtrek. De afdeling tuinbouw was niet zo sterk vertegenwoordigd als vorige ja ren, doch de kwaliteit was prima. Het bezoek was bevredigend. De verschil lende attracties ter versterking van de kasmiddelen genoten een dankbaar ge bruik. De uitslagen waren als volgt: Meisjes: Aster, 2e prijs Lenie Appel; Afrikaan: 1. Betsie Hartland, 2. Betsie Schrooder, 3 Tiny Visser, 4 Betsie van Leijen Ad, 5 Janny Haak. Jongens: Afrikaan, 1 Dick Visser, 2 Jo Spaander, 3 Nico de Hart, 4 Wim Beers, 5 Hans van Duin. Binnenplanten: groepsprijzen: 1. Jac. van Vuure, 2. D. de Jong, 3. Jac. Bas. Cyclame: 1 J. Turkstra, 2. J. van Gul- dener. Vlijtig Lies je: 1. Jac. van der Molen, 2. W. Schaak. Fuchsia: 1. A. W. Bart, 2. J. Vergaaij. Buitenplanten: groepsprijzen: 1 K. de Hart, 2. Joh. Vis ser. Geranium: 1. burg. Kooiman, 2 mej. M. A. Volkers. Lobelia: 1. J. van Leijen Kz, 2. L. Appel. Chrysant: 1. mevr. N. Blauw-Saal, 2. mevr. de wed. S. Schrooder-Van Egmond. Kamerplan ten: 1. J. Vergaay, 2. J. Wit. Bloem stukken: 1. K. Roeten, 2. mej. L. Admi raal, 3. J. Wit; eervolle verm. mej. M. A. Volkers. Floor-dahlia: 1. F. van Duin, 2. P. Kort, 3. A. P. Koeman. Dahlia-bouquetten: 1. mej. M. A. Vol kers, 2. D. Wit, 3. mejM. A Volkers, 4. J Spaander. Gewone bouquetten: 1. mevr. A. van Leijen-Bloem, 2. D. Wit, 3. K. de Hart. Afd. Tuinbouw. Rode bewaarkool: 1. W. Dekker, 2. K. Speets, 3. J. Klerk. Gele bewaarkool: 1. K. Speets, 2. K. de Hayt. Groene kool: 1. P. Fok, 2. D. Groot. Lange biet: 1. K. de Hart, 2. D. de Jong. Ronde biet: 1. K. de Hart, 2. K. Roeten, 3. A. van Leiien Kz. 4. D. Wit. Wortelen: 1. C. Groet, 2. A. van Leijen Kz., 3. K. Roeten. Spruitkool: 1. P. Fok 2 D. Groot, 3. J. Klerk. Diversen: 1. D. Wit. Fruit: 1. K. Blauw, 2. mevr. de wed. M. M. Haak-Pijper, 3. K. Blauw. Sla- bonen: 1. K. de Hart, 2. K. Roeten, 3. K. Speets, 4. P. Fok. Uien: 1. J. Klerk, 2. K. Speets. Nep: 1. K. Speets, 2. P. Fok. Rosa voederbieten: 1. P. Fok. Groenkraag: 1. D. Groot, 2. J. Klerk, 3 J. Leegwater Gz. Rijkmakers: 1. C. Groet. Aardappelen: Prummel, 1. D. Turkstra, blauwe Eigenheimer 1. D. Turkstra. Grootste aantal inzendingen: K. Speets met 9 stuks. Het aantal bloemen op de coupon ja- ponstof bedroeg 1080. Dit getal werd geraden door mevr. N. Blauw-Saal. De feestelijkheden werden besloten met een opvoering van het bekende en mooie toneelwerk in 3 bedrijven „Pyg malion" van G. Bernhard Shaw, door de toneelvereniging „Harmonie" uit Heerhugowaard, onder regie van de heer J. de Groot. Auteur en stuk zijn genoegzaam bekend om er hier nog over te schrijven. Voor het spel van „Harmonie" niets dan lof. Er werd met veel entrain gespeeld. Talloze malen is er hartelijk, ja soms uitbundig gelachen om de uitstekende creaties. Soms bv. in het vierde bedrijf werd het spel met ingehouden adem gevolgd. Een heel hartelijk applaus vertolkte de dank van het talrijk publiek. Het werd onderstreept door een welge meend woord van de heer D. Wit. voor zitter van de floralia-vereniging. Met een gezellig bal werd de avond besloten. WAT „ONTWIKKELING EN DEZE WINTER BIEDT ONTSPANNING" Het programma voor het wintersei zoen van „Ontwikkeling en Ontspan ning" is als volgt samengesteld: 9 October, een lezing van het voor lichtingsbureau van de Voedingsraad met de film ,.De vloot gereed tot ha ringvangst"; 23 Nov., Peter Creutzberg; 11 Jan., mr. Frima, commissaris eerste klasse aan de Rijkspolitiesehool te Hil versum; 12 Febr., de heer W. Wiese, Hoorn, met „Iets over de ontwikkeling van het leven op aarde" (bodemerosie! 25 Maart, de heer K. Schenk, Anna Paulowna. over zijn reizen naar Davos en persoonlijke ervaringen omtrent zijn schaatsenrijders-loopbaan. STRAATVERLICHTING AAN DE UITGANG De Uitgang, ressorterende onder de gemeenten Ursem en Hensbroek, is eerst kort geleden van electriciteit. voorzien. Van betrouwbare zijde ver nemen we dat thans ook pogingen in het werk worden gesteld om hier straatverlichting te doen aanbrengen. BORDEN „SCHOOL" Om het drukke verkeer langs de Dorpsstraat attent te maken op de aanwezigheid van de kleuter- en la gere school, zullen van gemeentewege twee borden worden geplaatst met de desbetreffende aanduiding Bergens Mannenkoor jubileerde In eenvoudige werken opmerkelijke prestaties Het publiek was Hoorbaar maken van menselijke stem of muziek" aan politionele banden Voor Pettens eerste elftal is er al weer een thuiswedstrijd, nu tegen Flevo: De Petteners komen om twee uur met de volgende ploeg in het veld: doel Jb. Raven; achter C. Snip en H. Vriesman; midden C. Rens, J. Geensen en P. Koopman; voor G. Molenaar, J. Vriesman, G. P. Molenaar, P. Kooij en K. Quak. Reserve T. Watertor. Petten 2 speelt om wart over elf thuis tegen DTS 3. Opstelling: doel G. Kooij; ach ter Jb. de Waard en B. Kutterink; mid den T. Watertor, A. van der Vlies en D Manneveld; voor D. Weijgertse, N. Zwakman, T. de Waard, J. de Graaf en G. Kramer. Reserves: D. Vorst en G. Sarapof. De adspiranten mogen het, ook al thuis, om tien uur opnemen te gen Nieuwe Niedorp a en wel met het volgende elftal: doel G. Raven; achter J van der Sluis en P. Moot; midden T. Rampen, J. Rens en B. de Groot; voor O. Molenaar, L. de Beurs, A. Eriks, Jb. Quak en J. Schrijver. Reserves D. van Rijswijk en G. Kramer. En dan tenslotte de handbalsters. Zij spelen Zondagmiddag om vier uur thuis tegen Vlug en Vaardig. Opstel ling: doel M. Kuiper; achter R. van der Vlies en I. van Essen; midden C. Quak, I. Kutterink en A. Bakker; voor L. Kuiper, L. en N. Quak, A. Klaver en T. uak. Reserves M. Kutterink, E. Bellis en I. Rademaker. De leden van de toneelverenigingen „Nieuw Leven" uit West-Graftdijk en „Harmonie" uit Oost-Graftdijk brach ten Maandagavond voor een volle zaal gezamenlijk een opvoering van „Tele foon voor meneer". Na het welkomst woord door de heer K. Jonker, ging het doek op om een ieder dadelijk midden in de verwikkelingen te plaatsen. De heer Jb. Dubbeld als de uitgever, mevr. T. v. Ammers-Drenth als Char lotte, J. Prins als Loeki en Jos Kool als Aad leverden een voortreffelijk spel. Ook S. Booy als Peter Stam, de huis knecht, voldeed goed. Na hen moeten worden genoemd mej. D. v. d. Hoff als de werkster, E. Ydel als de boekhouder, Jb. Heinis, de corrector en het perso neel van de zaak, mej. Sj. de Jong, mej. A. Jonker en C. Slootmaker, die allen iets van hun rol wisten te maken, dat bij het publiek waardering kon vin den. Met iets meer routine en wat minder zenuwen zullen zeker ook de laatste drie, die aan het begin van het plankenland staan, nog meer van hun rol kunnen maken. Het was jammer, dat in het begin de souffleur in de zaal goed te horen was. Het was voor bepaalde spelers misschien wel even nodig, maar het ging toch iets te luid. Later werd dit euvel geluk kig verholpen en over het algemeen kunnen we dan ook zeggen, dat de com binatie „Oost-West" succes heeft ge had. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester De Boer. De vergadering die door alle le den werd bijgewoond, werd geopend met gebed. De notulen werden goedge keurd. Een verzoek om subsidie voor de vereniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer werd, onder er kenning van het grote nut dat ge noemde vereniging afwerpt, afgewe zen. Voor het zoontje van J. P. Oude- jans, dat de Bijz. B.L.O.-school te Alk maar zal bezoeken, zal drie-vierde van de reiskosten uit de gemeentekas wor den vergoed. Enige bezwaarschriften tegen hon denbelasting wegens tijdig sterven der honden, zullen naar bevinding wor den behandeld. Aangezien het wense lijk wordt geacht om in bepaalde ge vallen het gebruik van geluidsverster kers op de openbare weg te kunnen verbieden, werd de algemene politie verordening aangevuld met het vol gende artikel: I. In andere gevallen dan die, waar in artikel 431 van het Wetboek van Strafrecht of artikel 64 van het Radio reglement 1930 van toepassing is, is het verboden door middel van de men selijke stem, van een muziekinstru ment of van een toestel, bestemd tot het hoorbaar maken van de menselijke stem of muziek, hetzij in een al dan niet afgesloten ruimte, hetzij op de weg of elders in de buitenlucht voor de omgeving hinderlijk geluid te ma ken. II Voor overtreding van het in het eerste lid gestelde verbod is, wanneer deze gepleegd wordt in een woonhuis of een aanhorigheid van een woonhuis, mede aansprakelijk het hoofd van het gezin, dat het plegen van die overtre ding niet heeft belet. Aanleg waterleiding aan de Luthe-, Berkmeer- en Obdammerdiik. De aanwonenden van de Óbdammer-, Berkmeer en Luthedijk hadden een verzoek bij het Prov. Waterleidingbe drijf ingediend om in het genot van waterleiding te worden gesteld. Dit bedrijf heeft toch berekend voor welk bedrag de gemeente garant zal moeten zijn voor het tekort op de ex ploitatie en dit bedrag bleek te belopen 32 x pl.m. f 39 of 1248 per jaar, te eeuwigen dage. Deze som schijnt B. en W. toe veel te hoog te zijn om hier mede voor slechts 32 percelen ieder jaar de begroting te belasten, zodat met de belanghebbenden overleg is gepleegd over de vraag hoeveel de be trokkenen en hoeveel de gemeente in deze kosten zal bijdragen. Het slot van dit overleg is geweest dat het gemeentebestuur voor het ge noemde gedeelte van de gemeente zal invoeren een baatbelasting met een zo danig tarief, dat 60 pet. van het tekort van de belanghebbenden wordt ont vangen, zodat dan 40 pet. voor reke ning van de gemeente komt. Dit be sluit is door belanghebbenden in een derde bijeenkomst, waar B. en W. niet aanwezig waren, aanvaard met 30 te gen 2 stemmen. Echter meenden de betrokkenen met de aanleg nog bv. 'n jaar te moeten wachten. De bijdrage van het PWN in het te kort zal worden verhoogd. De 40 pet. die voor rekening van de gemeente komt beloopt jaarlijks de som van pijn. f 500. B. en W. menen dat dit bedrag hoog is te noemen maar menen ook te moeten voorstellen in principe met de commissie van het hierboven aangegeven overleg tussen B. en W. en de betrokkenen accoord te moeten gaan en dus de gevraagde garantie te verlenen. Aldus werd besloten. Gemeentebegroting 1951. In de vori ge raadsvergadering is besloten om de door G. S. geweigerde post 200 ten behoeve van de Nationale Reserve toch op de begroting te houden en dan door de Kroon te laten beslissen over cie juistheid van deze post. Nadien is overleg gepleegd met de betrefende hoofdambtenaar in den Haag en het resultaat hiervan is dat het voor 90 pet. zeker moet worden geacht dat de vergoedingen aan de mannen van de Nat. Reserve, voor de tijd dat door hen meerdaagse oefeningen worden meöegmaakt. toereikend zullen zijn om eventuele vervangers op hun bedrijf te kunnen betalen. Aldus werd besloten. Suppl. begroting 1951. B. en W. stel len voor een suppl. begroting 1951 vast te stellen groot 900 voor herstellingen in de woning voorheen bewoond door J. Oudhuis. Goedgekeurd. NAAR CANADA. Onze plaatsgenote mej. H. Wichers heeft zich op het stoomschip „Volen- dam" ingescheept voor de reis naar Br. Columbia (Canada), waar ze bij haar aankomst in het huwelijk zal tre den met onze oud-plaatsgenoot de heer S. Dekker. heren J. Koster en M. van Gulik. Ver der gaven Bergens Vrouwenkoor, de Harmonie, de koorvereniging Bergen en „De Stem des Volks" blijken van be langstelling. De jubilerende vereniging had o.m. ook een bloemenhulde in ont vangst te nemen. Deze over het algemeen zo geslaagde avond moge voor Bergens Mannenkoor een stimulans zjjn niet alleen te volhar den. maar ook te vernieuwen. Men be denke. dat onze muziekcultuur niet sta- tisch is, maar steeds dynamisch: bcwe- het bekende „Ave Maria' van JacolC Arcade), t. Wat Karei Bohne in vocaal opzicht met zyn beschikbaar siem-ma-j teriaal heeft weten te bereiken, wasj yjjp PERCELEN ONDER DE De grote zaal van de Rustende Jager v/as gisteravond goed gevuld, toen daar het Bergens Mannenkoor, o.l.v. Karei Bóhne zijn jubileum-concert gaf, ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan. Het koor zong een aantal werken uit het geliefde mannenkoor-programma, Roesbe. Bonset, Keereweer e.d. en o.a. Ms vooral in de eenvoudigste werken bij zonder goed. Het koor beeft echter be hoefte aan jonge krachten, terwyl een vergroting van het repertoire eveneens nodig is. Scm Dresden xvees al eens op het isolement, waarin een mannenkoor spoedig dreigt te verkeren. Een muzi kale koersverandering is ook voor het Bergense mannenkoor noodzakelijk, hoe prijzenswaardig de volharding van diri gent en leden op zichzelf ook is. Aan het jubileumconcert werd mede gewerkt door het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor te Bergen. Dit ensemble wist onder leiding van Piet Groot •e luisteraar door goede voordracht te boeien. Het beschikt over goed stern- materiaal. Er werden verschillende werken van Purcell en Rossini uitge voerd. De sopraansolo in „La Carita" van Rossini werd buitengewoon goed gezongen. Ook de bekende tenor Leo Larsen werkte aan het concert mede. Ons trof vooral zijn zeer muzikale in terpretatie van twee Handel-aria's en die liederen van Schubert. De piano be geleiding was bij Henk Duinker in goe de handen. Het enthousiasme bij het publiek was dan ook zeker niet mis plaatst. Na het muzikale gedeelte van het programma werd het jubilerende koor door burgemeester dr. W. Huygens ge complimenteerd. In het bijzonder werd een waarderend woord gericht tot de twee zangers van de oude garde, de Raad met geanimeerde rondvraag Onder voorzitterschap van burge meester Bakker kwam de raad Dins dagavond in openbare vergadering .^Si- een. Onder de ingekomen stukken was n ontslagaanvrage van wethouder Van der Post wegens vertrek naar el ders. Van het r.k. schoolbestuur was een verzoek ingekomen om 24 nieuwe banken aan te schaffen t.b.v. de jon gensschool. B. en W. stelden voor dit verzoek af te wijzen, omdat in 1949 reeds 24 nieuwe banken zijn aange schaft en de toen vrij gekomen goede banken aan de andere klassen zouden worden toegevoegd. Vervolgens was er een aantal verzoeken om subsidie welke werden aangehouden tot de be handeling van de begroting. B. en V/. stelden voor een bijdrage van f 25,- te verlenen aan de VVV te beginnen met het volgend jaar. De heer Buren zag het nut voor deze gemeente niet in. Na toelichting door de voorzitter en wethouder Van der Post werd het voorstel aangenomen. De geloofsbrieven van het nieuw aangewezen raadslid werden in orde bevonden. Hierna wer den de ingekomen rekeningen van het 0.L. en Bijz. Onderwijs behandeld: de uitgaven voor het openbaar onderwijs bedroegen over 1950 f 1979.met als voorschot f 1650.05. Voor het bijzondei onderwijs f 7232.04 met als voorschot f 5997.68. Aan de heer A. P. M. van Tooren te Heerhugowaard werd onder dankbetuiging eervol ontslag verleend als controleur der steunverlening. Ter voorziening in deze vacature is door B. en W. een drietal opgemaakt: t.w. 1. Bleijendaal, Oudorp, 2. Rentenaar, Alkmaar; 3. Peetoom, Sint-Pancras. Bij stemming werd de heer Bleijendaal met algemene stemmen gekozen. Bij de rondvraag informeerde de heer Buren of bij het bouwen van de nieuwe Friese brug het riool uit de Burgem. Bosstraat is doorgetrokken. De voor zitter zeide, dat deze zaak in orde is. Verder vroeg de heer Buren om bij het Raadhuis en Herv. kerk meer parkeer gelegenheid te maken. Bij gelegen heden als trouwen en begrafenis wordt sems van particuliere grond gebruik gemaakt tegen de wil van de recht hebbende. De voorzitter zal aan deze zaak aandacht schenken. De heer Visser klaagde over de ver lichting in het Ooievaarsnest. Het ge beurt dat sommige lampen vele dagen niet branden. De voorzitter adviseerde bij eventuele klachten deze terstond telefonisch door te geven aan de ver- Burgerlijke Stand GEBORENSibylla Elisabeth, d. v. H. de Vries en S. E. Kremer; Alida, d. v. F. J. Schoonhoven en A. C. Bel- lekom. ONDERTROUWD: Hermanus Jaco bus Godijn te Alkmaar en Catharina Theresia Zentveld. GETROUWD: Jacob Stam en Ca tharina Ter Beek; Pieter Bloembergen en Geertje Scholtens. OVERLEDEN: Johann Heinricht Wil- ken, oud 79 jaar, gehuwd met Marie Jeannette Veen. tegenwoordiger van het P.E.N. of aan het gemeentehuis. De heer v.d. Pos: zeide, dat het thans voor ae bewoners van de Kanaaldijk zeer moeilijk is op de weg te komen. Een gedeelte is muur en verder zijn er kuilen in de grond. De voorzitter zeide, dat thans, nu de werkzaamheden in volle gang zijn, het niet gemakkelijk is, maar zal moeite doen om de overlast voor de bewoners niet groter te doen zijn dan strikt nodig is. Aan het einde der vergadering zeide de voorzitter dat men voor deze ge meente twee woningen mag bouwen, maar dat het geld daarvoor ontbreekt. De mogelijkheid werd besproken een lening onder de ingezetenen uit te schrijven. De raad was algemeen van oordeel, dat dit zeer goed mogelijk is en kans van slagen heeft. De rente zal 4% bedragen. Ten overstaan van notaris C. Knook te Bergen werden Woensdagmorgen in café „De Oude Prins" de volgende percelen bij afslag in het openbaar verkocht. 1. Het landhuis „Toi et moi" aan de Eikenlaan no. 10. In bod gesteld op 10.200, gemijnd door de heer Pronk te Amsterdam op 11.600. 2. Het pension „Neptunis", Prins Hendriklaan 19. In bod gesteld op 6700, gemijnd door de heer Chr. Meijer te Bergen op 7200. Opgehou den; de huurder maakte gebruik van de clausule, waarbij aan de huurder het eerste recht van koop werd gewaar borgd. 3. Het landhuis aan de Burg. Lo- vinklaan no. 1. In bod gesteld op 5400; gemijnd door de heer Joh. Noort voor 7200. 4. De villa „Merelhoeve" aan de Komlaan no. 4. In bod gesteld op 10.500, gemijnd door de heer A. Wal- ma te Bergen voor 15.100. 5. Het landhuis aan de Vinkenbaan no. 4. In bod gesteld op 10.400. Ge mijnd door de heer A. Bosma te Ber gen voor 12.100. Aanrijding op gevaarlijk kruispunt Op het gevaarlijke kruispunt Kom laanKerkelaan, waar het uitzicht be moeilijkt wordt door walletjes, vond gisteren om half zeven (niet voor de eerste maal) een verkeersongeval plaats. Twee personenauto's botsten tegen el kaar, waarbij één der inzittenden, me vrouw O. uit Castricum, een arm brak en zware kneuzingen opliep. De bestuurder van een der wagens, de heer P. M. uit Bergen, die van de Eeuwigelaan kwam, kon, hoewel hij duidelijk signalen gaf, een aanrijding niet voorkomen, doordat hij de andere auto uit de Kerkelaan niet tijdig van rechts zag naderen. Laatstgenoemde wagen werd bestuurd door de heer H. O. uit Castricum, die zelf evenals de heer M. met de schrik vrij kwam. De rijkspolitie en dokter Lugten wa ren spoedig aanwezig. De auto's waren geen van beide zwaar beschadigd, maar die van de heer M. kon toch niet op eigen kracht Wegrijden en werd later door een kraanwagen van de firma Met uit Alkmaar weggesleept. De verkeers politie uit Alkmaar onderzocht beide auto's. WINTERDIENSTREGELING Verschenen is een gewijzigde dienst regeling voor NHADO „Bergen-Bin- nen" N.V. voor de dienst AlkmaarBer genSchoorlGroetGhmperduin. Scholen gehandhaafd in Groot-Schermer Voorlopig voor de tijd van drie jaar vaardde de raad een haardplaat uit het zullen de openbare lagere scholen in Groot- Schermer en Driehuizen in stand worden gehouden. De toekomst wettigt de over tuiging, dat het leerlingen-aantal zal wor den verbeterd. Het onderwijs staat op een zo hoog niveau, dat verandering geen ver betering zal zijn. Aldus overwoog en be sloot Dinsdagavond de gemeenteraad van Zuid- en VOord-Schermer. Na he onderzoek van de geloofsbrieven werd de D. Pascha als lid van de raad toegelaten. In zijn toespraak dankte bur gemeester Driessen de heer B. Lageweg voor zijn arbeid in de raad en sprak de wens uit, dat ook de heer Pascha zyn beste krachten aan de belangen van de gemeente zal wijden. Onder dank aan- OPENBARE VERKOPING Ten overstaan van not. mr. C. J. de Lange uit Alkmaar, werden Woensdag middag in „De Vergulde Valk" geveild de volgende percelen te Egmond aan Zee; 1. een woonhuis met erf en schuur aan de Wilhelminastraat 23, groot 388 ca, verhuurd voor f 4.25 per week; 2. een woon- en winkelhuis a. d. Voorstr, 79, groot 93 ca, beide eigendom van de heer J. van Elswijk. Perceel 1 werd op geboden door de heer H. van der Plas tot f 2900, perceel 2 werd opgeboden tot f 4925 door de heer B. Eeltink, bei den te Egmond aan Zee. Geen van beide percelen werd afge mijnd. De gunning werd aangehouden. Ds. J. A. R. TERLET MET EMERITAAT Bij de aanvang van deze maand is in gegaan het emeritaat van ds. J. A. R. Teriet, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente in Limmen. Er is nog geen be roep uitgebracht op een opvolger. In ver band met huisvestingsmoeilijkheden blijft ds. Teriet voorlopig nog in Limmen ge- jaar 1596 met het wapen van Philips H van Spanje van de heer P. Jongert. Na restauratie zal de plaat achter de haard van de raadszaal worden geplaatst. Vervolgens werd een groot aantal subsidie-aanvragen behandeld. Ten be hoeve van de openbare lagere scholen zal een abonnement op „De Speelwagen" wor den genomen. De Bond van openbare lees zalen te Alkmaar en de Prov. VVV in Noord-Holland verkregen geen geldelijke steun; de commissie Land- en Tuinbouw tentoonstelling te Alkmaar wel, n.l. voor een bedrag van f 25,—. In verband met ae openbare orde op de weg werd de algemene politie-verordening gewijzigd. Het verzoek van de speeltuinvereniging i.o. tot het verkrijgen van een stukje ge meente-grond werd aangehouden. De voor zitter vond het nog moeilijk een dergelijk stukje grond te vinden en achtte boven dien toezicht noodzakelijk. De heer D. Pascha werd herkozen als lid van het burgerlijk armbestuur. Tot leden van de advies-commissie in zake de woonruimtewet werden gekozen de heren F. Wiedijk, KI. Schermerhorn, D. Pascha, W. Knibbe en J. Kieft. Over de brug te Driehuizen, waarnaar de heer Schermerhorn bij de rondvraag informeerde, kon de voorzitter nog geen inlichtingen verstrekken. „Zanglust" vergaderde Het vergaderen zit de Groot-Schermers bepaald niet in het bloed, want op de door de Gemengde Zangvereniging gehouden jaarvergadering waren maar.... elf leden aanwezig, toen de voorzitter, de heer Ouweltjes, de vergadering opende. Het jaarverslag van de penningmees- teresse werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende leden, de heer K. Ouweltjes en mevr. N. Kreb—Kieft wer den herbenoemd. Voor mevr. H. Klok— Hamstra komt in de plaats mej. M. Kieft. Het door het bestuur samengestelde reglement werd zonder verandering door de leden aangenomen. Voorts zal er naar worden gestreefd om zo mogelijk 's zomers weer voor een concours in te schrijven om ook in de zomermaanden de animo voor het zingen levend te houden. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 4 Oct. 2500 kg aardappelen: blauwe Eigenheimers 9,209,30; 45.000 kg rode kool: A 9,50—12,10 en B 3—7,70; 12.000 kg gele kool: A 5,509,40 en B 36,30: 18.000 kg groene kool 6—9,20; 250.000 kg witte kool 44,10; 10.000 kg uien 16.60 21,30, grove 16,6017,50 en nep 15,40 19.70; 5000 kg bieten A 8,10—9,20; 3000 kg peen: B 12,50 en C 10,90—11,60; 40 kg druiven: Franke -thalers 84; 7000 kg sla- bonen 30.5042.50; 6000 kg bloemkool: BI 14—24,10 en BH 8—12,50. Door gedraaid 140.000 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 5 Oct. '51. 6.000 kg Eigenheimers 9; Blauwe Eigenheimers 8,20; Bevelanders 8,50 8,80; IJselster 8,208,50; grove aardap pelen 8,20; 1600 kg uien 15,2021; gro ve uien 15,7019,10; drielingen 1222; nep 1923; 4400 kg bieten A 7,80 8,40, B 5.90—6,20; 4.000 kg peen B 9— 9,90, C 10—11,20; 250 kg andijvie 4,50— 5; 12.000 kg slabonen 38—42, II 33—37, afw. 2836; 19.000 kg rode kool 3,90 12; 3.000 kg groene kool 6,408; 200.000 kg witte kool 44,20; doorgedraaid 190.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 4 Oct. 5400 kg. aardappelen, Eigenh. 99.90, Meerlan- ders 9.30, Bintje 8.40; 1300 kg. rode kool A 6.60—8.40, B 3.80—5.50; 93.300 kg. wit te kool 4, doorgedraaid 80.000 kg.; 2730 kg. slabonen 2545; 2000 kg. bieten A 7.70—8.10, B 4.30; 3800 kg. peen B 9.10 —10.40, C 9.10—9.70; 150 kg. uien 14.90, drie!. 17.40, nep 16.10. ZWAAG, 3 Oct. Vr. aardappelen 4.108.70, spinazie 426, uien 7.50 21.30, bieten 4—8.80, Chin, kool 12.70— 13.60, savoye kool 613, rode kool 6 12.20, spruitkool 4042, slabonen 2057, snijbonen 2670, tomaten 1245, augur ken 3063, breekpeen 5.3011.10, bos- peen 1323, andijvie 59, sla 2.90—9.20, bloemkool 831, komkommers 813, knolselderij A 78, B 4, perziken 22 25, gare biet 1617, Reine Vict. 1156, Witte druiven 91115, Alicante 4686, Frankenthaler 47104, Westfrisia 59 61; Cox Orange Pippin 1951, Transp. de Croncels 744, Jacques Lebel 718, Zoete Kroon 1732, Schellinkhouter 13 47, Notaris appel 1133, Manks Codlin 1038, James Grieve 1262, Allington Pippin 6334, Ellisons Orange 1058, Laxton superbe 3849, Beurré Hardy 2467, Durandeau 950, Lebrun 2530, Bonne Louise d'or 1754, Conference 1266, Legipont 1958, Soldat Labou- reur737, Gieser Wildeman 1433, Hertogin Elsa 1143, William Duchesse 1546, Triomphe de Vienne 3056, Nouveau Poiteau 430, Emii d'Heyst 1234, Zwijndr. Wijnpeer 2127, suiker meloen 2765, Ananas meloen 3046, President Landseniel 1544, Gratiool 2070, Maagdepeer 1338, Conseiller 1635, Kamper Veen 1124, Pelicaan 13—22, Ch. Ros 14—55, Glorie v. Holl. 1226, Groothertog Fred. v. Baden 16 —31, Prins Noble 18—48, Signabilis 22—38. GROOTEBROEK, 2 Oct. 15000 kg. blauwe Eigenh. 7.509, Bintje 7.808.10, veevoer 4.605.10; uien grof 2020.30, middel 19.20—20.80, driel. 18.60—19.70, nep 26.30—26.90; 2500 kg. bieten A 9.10 9.60, B 6.10: 4000 kg. rode kool 4.60— 12.70; 1800 kg. witte kool 4, 8800 kg doorgedraaid; 1000 kg. groene kool 7.60 9.40; 150.000 stuks bloemkool B 15.10 —23.80, B II 8.70—16.30, C 9.20—12. stek 6.5016.10. Pootaardappelen; 210.000 kg. Eerstelingen A 35/50 19.20—19.40; 38.000 kg. Saskia A 28/60 29.60—30.50; 20.000 kg. Bintje A 28/45 26.30; 20.000 kg. Bin tje A 45/60 14.80—14.90; 11.000 kg. Alpha A 28/60 24.40; 22.500 kg. Alpha B 28/60 23; 800 kg. BI. Eigenh. B 28/35 26.70; 2000 kg. Blw. Eigenh. AB 28/45 23.10; 1500 kg. Blw. Eigenh. AB 45/60 11.50; 2000 kg. Koopm. bl. A 28/45 23.20; 600 kg. Koopm. bi. 45/60 12. WOGNUM, 3 Oct. Vr. aardappelen 8.10; knolbieten A 7—8.10, B 4.10—5.50; uien midd. 15.3020.90, grof 15.80 18.50, driel. 1718.50, nep 1417; prei 1416; rode kool 4.2012.70; slabonen 4185; pronkbonen 2737; tomaten 12 38; augurken 12114; breekpeen B 10.20—12.70, C 9.20—11.80; bospeen 17— 19; spinazie 319; andijvie 69; sla 4.20 7.60; komkommers 817; meloen 11 35; pompoenen 5998; Alicante A 82 90, B 6578; Frankenthaler A 8186, B 6071; Zoete Kroon 2637; Glorie v. Holland 1832; Beurré Hardy 2466; Bonne Louse d'or (fabr.) 2043; Con ference (fabr.) 1748; Legipont 2636; Soldat Laboureur 1936; William Du chess (fabr.) 2938; Maagdepeer 2128; Nouveau Poiteau 1825; Klerenmaker 18—25. BLOKKER, 3 Oct. Beurré Hardy 2979; William 2344; Bonne Louise 3152; Conférence 3164; Emil d'Heyst 2135; Hertogin Elsa 16—34; Maagde peer 2935; Nouveau Poiteau 1325; Gratiool 14—28; Soldat 1530; Zwijndr. Wijnpeer 21—24; Legipont 25—43; Dek kers Glorie 30—36; Manks Codlin 17— 34; Signe Tillisch 2140; Sterappel 14— 33; Transparant 1935; Zigeunerin 23— 30; Alicante 7591; Frankenthaler 70— 97; tomaat 1734; andijvie 56, bloem kool 20—29; groene kool 10—12.50; knol bieten 68; peen 711.10; spruitkool 2629; sla 23.50, slabonen 2653; stoksnijbonen 57—82; pronkbonen 31— 38; uien 1119. ZUIDER KOGGE, 3 Oct. Bloem kool 828, tomaten 1534, slabonen 46—55, uien middel 20.50—21.80, driel. 1820,60, nep 1723.50, kroten A 7.80 8.80, B 6.307, bospeen 24, spinazie 34, andijvie 57.80, Frankenthaler 60 98, Alicante 5288, Cox Orange 2060, Bonne Louise 20—50, Gratiool 17—26, Zoete Kroon 2038, Hertogin Elza 12 22, Laxton 20—44, Glorie van Holland 18—26, Zoete Ermgard 2035, St. Remy 1428, Nouveau Poiteau 1620, Cosell- ler 2030, knolperen 2027. OBDAM, 3 Oct. 36000 kg. slabonen 36—46, afw 21—33; 19000 kg. uien 20.40 —23, grof 18.30—18.50, driel. 19.80—21.90, nep 21—27.30; 3000 kg. peen B 13.20— 14.10, C 12.30—13.10; 3000 kg. biet A 8.909, B 5.606.20; 6000 kg. rode biet A 7.80—11.20, B 5.10—6.80; 1600 kg. gele kool A 7.40—7.80, B 4—6.80; 1500 kg. aardappelen 850—9.10; 500 kg. savoye kool 10.50.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5