Pim, Pain en Pom in Afrika Koopkrachtige Lezers JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Jules Desfourneaux onthoofdde vierhonderd misdadigers Mulier-veldloop voor Adrichem SPORT-ALLERLEI 3C in het De wagen Kloosterbos )nt kwam te vallen 5 onderbrak zege- ocht Hugo Boys Alkmaarsche Courant Ml De beul van Parijs is dood De slager van de hoek was zijn enige vriend Er dreigt een teveel aan dierenartsen Gerard Ruiten wil film over Egmont maken Waterschap en... water-scheppen HANDBALUITSLAGEN appie iSpookót i een Het Radioprogramma rijders werden door pech achtervolgd rijders uit Alkmaar en drie uit c hebben Zaterdag deelgenomen wedstrijden om het motorkam- ïap van Noord-Holland. Erston- dagtraject van 120 kilometer nachttraject van 60 kilometer op gramma, die voor de zware mo- let een gemiddelde snelheid van kilometer moesten worden al- Het parcours dat was uitgezet Te van gemakkelijk, aar nam deel met een team Iers. de heren M. Barsingerhorn, :n en G. Dupont en voorts nog lividuele deelnemers. Het is de irders niet van een leien dakje Reeds na vijl kilometer names verkeerde route, hetgeen hen op nzienlijke achterstand op het ma kwam te staan. Dupont was itste pechvogel. Bij zijn pogingen positie te verbeteren verloor hij Mijdrecht de macht over zijn n kwam in een vrij diepe vaart Daar hij met zijn been aan d« Dleel haken, moesten andere rij- 'aaronder de heer Bockweg uit k, hem met gezamen'ijke kracht droge helpen. Van 't Alkmaarse :ed alleen de heer Barsingerhorn strijd uit. earn Oterleek was samengesteld heren A. Plevier, J. Middelkoop tweg. De heer Bockweg staakta lags, toen de heer Dupont ten am, de strijd en keerde samen ze naar Alkmaar terug. A. Ple- eeg 's avonds, tien kilometer ;t einde, een lekke band en eveneens het veld luimen. Ook Middelkoop werd door pech olgd en moest de strijd staken, 'ficiële uitslag van de wedstrijd niet bekend. MAANDAG 8 OCTOBER 1951 n zeer goed geslaagde wedstrijd de mannen uit Warmenhuizen Hugo-Boys uit Heerhugowaard it afhandig te maken. Er werd i een enthousiaste strijd gestre- het Hugo-Boys-terrein. Twee gen kwamen daar tegen elkaar ie ploegen, die elkaar niets toe- en die in kracht deze middag verschilden. Na de altrap ging strijd rustig op en neer, terwijl earns wel wat te kampen had- t zenuwen. De vele mistrappen Hugo Boys-zijde waren hiervan irbeeld. Toch kon Vios na een r spelen niet verhinderen, dat anjeheriden, ditmaal in het gestoken, omdat zij kleurgeno- moetten. een prachtig doelpunt 1. Een hoge voorzet van de :htsbuiten kopte rechtsbinnen jver de keeper heen en het was gotd-spelende Bruijns een tik- ie Hugo Boys de leiding te ge it ontnam echter VIOS haar iasme niet. Hard werd er ge- Aanvallen gingen snel op en keer na teer werden de beide onder vuur genomen. De kee nden echter hun portie in deze Vooral VIOS liet grote kansen wat wel te wijten is aan het teel voldoen van haar voorhoe- :e spelers bleken niet op el- gespeeld te zijn en menigmaal ten de Warmenhuizers elkaar bal. rust vingen beide teams ent- aan. Harde schoten, maar de slecht geplaatst, doorkruisten d. En eerst na een kwartier wist Vios haar tijdelijk over- een doelpunt uit te drukken, otselinn brak haar midvoor er t, een goed schot suisde tussen n van de H.B.-rechtsback door tseline stond de H.B.-keeper n voldongen feit. De stand was Hierin stelde de Hugo Boys- ger wel iets teleur, hoewel hij is een goede wedstrijd keepte. 1 van de VlOS-rechtsback kon t bekoren en het is te danken goede leiding van scheidsrech te te wijten dat zijn ruwe spel ;t over alle spelers heeft ver- Overigens was en bleef het een e ontmoeting, welke door vele iaste supporters werd bijge- Een hard schot van de reehts- van de Heerhugowaarders ket- as af op de lat. Toch bleven zij en en het was voor de toe- ;rs een zeer geanimeerde wed- lie echter van de spelers het gevraagd heeft. Het einde net een 11 gelijke stand, wat e verhouding weergaf. Er zit niet alleen stijging in ons abonnement® n- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang cn ad verteert in steeds toenemende mate in de 74. In het donker hebben Pim, Pam en Pom samen met Pepi de grote sprong gewaagd en zonder dat iemand iets heeft bemerkt, zijn ze in de laag overhangende takken verdwenen. De wacht, die door de kapitein voor de deur van de hut is neergezet, heeft zijn post niet verlaten en is er dus van overtuigd, dat de drie hondjes en Pep» nog veilig opgeborgen zitten. En Billie de Spinner, die de volgende ochtend een praatje aanknoopt met de bewaker is erg in zijn nopjes. Als alles goed gaat, zal de aap hem worden toegewe zen en behoeft hij alleen nog maar naar Koning Samba te gaan om de duizend gulden beloning in ontvangst te nemen. Hij is niet van plan om de kapitein meer te vertellen, dan hij kwijt wil zijn. De kapitein^ behoeft helemaal niet te weten, dat hij werke lijk met Pepi, de apenprins te doen heeft. Nee, daar zal Billie wel voor zorgen. En dus blijft hij de wacht ge zelschap houden, totdat de order van de kapitein komt, om de gevangenen voor te geleiden, Maar dan wacht hun een grote verrassing! Billie stapt bru taal achter de bewaker naar binnen om naar de gevangenen te kijken, maar er zijn geen gevangenen! De hut welke de gehele nacht bewaakt is ge weest, is leeg! „Het was een ergaardige man" QEDURENDE de twee-en-veertig lange jaren, dat Jules Desfourneaux voorbij hun deur liep, fluisterden zijn buren in Parijs steeds: „Daar gaat de beul!" Als hij naar de hoofdsteden van de provincies reisde, zeiden de men sen zacht tot elkaar, dat „Monsieur de Paris" in de stad was. Maar vorige week was er geen gefluister en geheim zinnig gedoe meer, want Frankrijks officiële beul was dood. Hij stierf op de leeftijd van 74 jaar tengevolge van een hartaanval Nu zeggen de schoenmaker, en de eigenaar van het café-concert en alle winkeliers in de Rue de la Convention, dat Jules Desfourneaux een achtens waardig man was, die zijn plicht aeed en zij zijn allen naar zijn begrafenis geweest. Maar bijna niemand kende hem per soonlijk. Het toeval wilde, dat de sla ger met zijn vrouw en zijn leerjongen zijn enige goede vrienden waren. De slagerij is op de hoek van de grote kazernewoning, waar Monsieur Des fourneaux woonde. De meeste anderen hadden niet graag te maken met een man, die tijdens zijn leven deelnam aan de terechtstelling van ongeveer vierhonderd mensen. De vrouw van de slager zei, dat het enige tijdverdrijf van de beul in zijn laatste levensjaren was geweest het voeren van duiven, die bij tientallen zijn kamer op de vierde verdieping bezochten. „Het was een erg aardige man zei zij. „Hij had er graag mee willen uitscheiden, maar hij kreeg geen pensioen van de staat en hij kon maar weinig sparen van zijn salaris van 32.000 frs. (300 gulden) per maand. Bij zijn twee laatste terechtstellingen in Juni was hij zo oud en zwak, dat hij nauwelijks de houten trap naar de guillotine kon opklimmen". Landru tot Petiot HE carrière van Monsieur Desfour neaux begon in 1909, toen hij de assistent werd van zijn oom, Anatole Deibier, die de betrekking van zijn vader had geërfd. Onder degenen, die hij hielp onthoofden, bevonden zich de moordenaar Landru, en Corgoloff, die president Paul Doumer om het leven had gebracht. De eerste terechtstelling, die hij ge heel alleen uitvoerde, was die van Eugène Weidmann. Dit was tevens de laatste openbare terechtstelling ln Frankrijk. Weidmann werd in 1939 onthoofd op het plein voor het Palais de Justice in Versailles. Hij had zes mensen vermoord, onder wie de Ameri kaanse danseres Jean de Koven. Er ontstond bijna een oproer onder de enorme menigte, die de terechtstelling wilde bijwonen en premier Edouara Daladier besliste toen, dat in de toe komst de terechtstellingen zouden plaats vinden achter gevangenismuren. Na de tweede wereldoorlog was de beroemdste terechtstelling van Mon sieur Desfourneaux die van dr. Petiot die was veroordeeld wegens het ver moorden van bijna tachtig mensen. Momenteel telt Nederland ongeveer 850 dierenartsen. Het aantal diergenees kundige studenten beloopt ongeveer zeshonderd. Alle omstandigheden in aanmerking genomen ziet het er naar uit, dat er over enkele jaren teveel die renartsen zullen zijn. Aldus sprak dr Y. M. Kramer, voorzitter van deMaat- schappij voor Diergeneeskunde, toen hij Zaterdag te Utrecht 'n bijeenkomst dier maatschappij openende. Hij wees er ver der op, dat op het ogenblik het aantal diergeneeskundige studenten groter is dan het aantal praktiserende dieren artsen. Britse officieren zouden wapenen smokkelen Volgens de „Daily Graphic" heeft de Britse geheime dienst een onderzoek ingesteld naar een wapensmokkelzaak in het Nabije Oosten. Daarbij zou een aantal hoge Britse officieren betrokken zijn. De arrestatie van enkele officie- ren zou op handen zijn. Middenstand in overleg met minister Albregts De commissie van overleg van de Middenstandsvakcentrale heeft met mi nister Albregts diverse voor de midden stand actuele vraagstukken besproken De commissie drong er bij de minis ter op aan het cadeaustelsel aan wette lijke bepalingen te binden en deze ma terie niet te doen wachten tot de PBO tot stand zal zijn gekomen. Tevens wer den besproken de financieringsmoei lijkheden in de middenstand, de komen de bepalingen betreffende de piekuren en de toporganisatie voor de midden stand in de PBO. De Nederlandse cineast Gerard Rut ten onderhandelt volgens een Duits be richt met Alf Feich, de productieleider van de Comediafilm te Munchen over de vervaardiging van een Duits-Nederland se rolprent. Men zou Goethe's Egmont willen verfilmen. Men weet nog niet, wie de titelrol zal spelen, evenmin, wie de film zal regisseren. De Nederlandse spelers zouden reeds zijn aangewezen, de buitenopnamen zullen in ons land, de binnenopnamen ten dele ln Mun chen, ten dele in Amsterdam worden gedraaid. Hier te lande kon overigens nog geen bevestiging van dit bericht worden verkregen. ISRAEL HEEFT 'N NIEUWE REGERING Na acht maanden van onderhandelen heeft David Ben Goerion een nieuwe Israëlische regering gevormd, waarin negen ministers van de Arbeiderspartij en vier van de religieuze groeperingen zitting hebben. Het kabinet kan reke nen op de steun van 6 van de 120 par lementsleden. Waarnemers achtten de nieuwe regering zwak wegens de eco nomische crisis. De Engelsman Sanders zou krankzinnig zijn Edgar Sanders, de 44-jarige Britse onderdaan, die in April 1950 op be schuldiging van spionnage te Boedapest tot 13 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, is. volgens de Weense corres pondent van de „Sunday Dispatch" krankzinnig. Hij zou zijn overgebracht naar een gevangenissanatorium in de bergen. Dit zou de „vreemde Hongaar se houding" kunnen verklaren. Robert Vogeler, een medebeschuldigde in de zelfde zaak werd namelijk in vrijheid gesteld. Joegoslavië hervormt zijn economisch bestuur In Joego-Slavie zijn het ministerie van buitenlandse handel en vier econo mische raden opgeheven en zeven func tionarissen met de rang van minister naar andere posten overgeplaatst. Het is de bedoeling, de leiding van het eco nomische leven doelmatiger te maken. De vreedzame Gelderse vallei is de laatste tijd toneel van hevige ruzies. Er wordt protestvergade ring op protestvergadering gehou den, omdat naar veler mening het indertijd ingestelde waterschaps bestuur niet zuinig genoeg met de duiten zou omgaan. In de gemeen te Kootwijkerbroek heeft het zelfs tot een explosie geleid. Enkele waterschapsrebellen hebben bij een der notabelen, die destijds de totstandkoming van het wa terschap bevorderde, een binnen band van een fiets aan de tuin- kraan bevestigd en deze primitie ve waterslang naar de kelder van het huis geleid. De kraan werd opengezet De volgende morgen vonden de bewoners van het huis een kaart aan de deur, waarop: „Water schapZe begrepen er niets van, maar toen ze later in de kel der zagen werd alles ineens maar al te duidelijk. 64. De leeuw Piet stelde persoon lijk zijn naaste familieleden in vrijheid. Het waren Lodewijk het Luipaard en diens vrouw Lotje, Pruis de Panter, Theophiel de Tijger en diens neef To bias, die hogelijk verbaasd de deuren van hun hokken zagen openzwaaien. Maar veel tijd om van hun verbijste ring blijk te geven, schonk de leeuw Piet niet. „Vóóruit, dames en heren, naar de uitgang," riep hij streng. „Wilt u zich buiten in een rij opstellen. Zo dra u mij daar óók ziet verschijnen, trekken wij met z'n allen de stad in. Het Uur der Vrijheid heeft geslagen!" Dat was natuurlijk niet aan dovemans oren gezegd. De een na de ander verliet zijn hok en binnen een kwartier haast te zich een grote stoet dieren naar de uitgang van de dierentuin, waarvan het hek reeds door Trien wagenwijd was opengezet. Zebedeus de Zeehond wag gelde achter Nelis het Nijlpaard aan en Otto de Orang Oetan maande Barend de buffel aan wat meer haast te maken toen deze op zijn dooie gemak een perk met geraniums begon af te grazen. Ook Gerrit de Giraffe was niet achter ge bleven. In zijn haast de uitgang te be reiken struikelde hij bijna over Geral- dientje, het Guinese biggetje, dat van schrik een vreselijke kreet slaakte. (Advertentie, Ing. Med.) District West A Eerste klasse dames: Blauw Wit HHC 0-2, HOC—Sagitta 2-4, Concordia —ADA 4-1, Sport VereentAmersfoort 1-10; Tweede klasse dames A: Achiules Niloc 1-3, DWS—Zeeburg 2 2-0, WVGVVolewijckers 0-1; Tweedeklas se dames B: BatoHAV 0-2, Gita JHC 3-2, N. NiedorpVrone 2-5, OSSTo negido 2-6. Eerste klasse heren: Blauw Wit HHC 6-7, HOC—AHC 7-5, Concordia— Aalsmeer 11-6, AchillesAmersfoort 13 -3: Tweede klasse heren A: ADBHC 4-6, Sport V.—Niloc 2 2-9, APGS—Zee burg 10-5, GVATonegido 5-6; Tweede klasse heren B: Aalsmeer 2Tonegido 15-10, TurnoVriendschap 3-7. Cat chersIJmond 7-3, UnitasRapiditas 6-5. AFDELING NOORDHOLLAND Eerste klasse heren: BatoBGV 2-15, OSSRapiditas 2 10-1, HOC 2Concor dia 2 2-4. Tweede klasse heren: BGV 2Beverwijk 2-5, OSS 2Tonegido 2 7-11. Tweede klasse rames A: IJmond —Concordia 2 12-1, RapiditasCSV 1-1, BGVConcordia 2 2-2, ForestersRood Zwart 7-0: Tweede klasse dames AI: IJmond 2Heemstede 5-0, Gita 2Ra piditas 2 niet bekend; Tweede klasse dames A II: BGV 2IJmond 4 3-5, Foresters 2Beverwijk 2-5, CSV 2 Bato 2 5-1.' Adspiranten meisjes: RHC CSV b 3-0. Rood ZwartVrone 1-4. Eerste klasse dames B: SSVDTS 3- 1, Zwaluwen— Olympia 2-1, AVA—Ber gen 6-2. Tweede klasse dames B I; Ur- sem—N. Niedorp 2 5-1, RHC—AVA 2 2-1, SSV 2Bergen 2 1-3. Tweede klas se dames B II: TSVDosko 2-1, Ons Genoegen—DES 1-0, PettenVlug en Vaardig 2-3. Adspiranten meisjes: Zwa luwenOlympia, O. teruggetrokken. N. Niedorp—DTS 3-1, JHC—DES 5-0. In de wedstrijd tegen Noord Ier land hebben de Schotten weer eens hun spreekwoordelijke zuinigheid ge demonstreerd. Zij gaven geen enkele kans weg, maar profiteerden wel drie maal de fouten in de Ierse verdedi ging. De jaarlijkse Pim Mulier-veldloop in het park „Velserbeek" te Velsen ge houden, georganiseerd door de athle- tiekvereniging „Suomi", is een fraaie overwinning geworden voor Henk Adri chem van D.E.M. uit Beverwijk. De tweede plaats werd opgeëist door het Suomi-Iid A. Spek, een dubbele Bever- wijkse overwinning dus. Alvorens Pim Muiier het startschot loste voor de race, hieven alle deel nemers een driewerf hoera aan voor de nestor van de Nederlandse sport. Het was een handicap-race, want met tus senpozen van 15 seconden „schoot" de (Advertentie, Ing. Med.) De Are de Triomphe-prijs is voor de tweede maal een triomf voor het vierjarige paard „Tantième" geworden. Hoe groot üjn aandeel in de winst van 30.000 pdst. zal zijn, welke zijn eigenaar na afloop kon opstrijken, wist onze Parijse correspondent niet te ver tellen. Dat de eigenaar hem met de nodige haver en suikerklontjes zal ver wennen is echter wel zeker. Over verwennen gesproken. Jan de Bruin heeft in het ziekenhuis gele gen. Hij klaagde over zware hoofdpij- men. De doktoren in het Diaconessen- huis hebben echter geconstateerd dat die hoofdpijnen slechts het gevolg van een zware verkoudheid waren, zodat Jan weer naar huis kon terug keren. En dan dachten wij nog wel dat bok sers niet zo kleinzerig waren. In hoeverre snelwandelen over een afstand van 506 km iets met sport te maken heeft is ons niet recht dui delijk. Een jbriek „Sportverdwazing" hebben wij echter nog niet en daarom v—tellen vi' maar in „Sport in 't Kort" dat de Fransman Albert Seiber deze wedstrijd van Parijs naar Straats burg in 69 uur 29 min. en 51 sec. heift gewonnen. Zi'n gemiddelde bedroeg 7.160 km per uur. en de 20. „Dat is ja helemaal raar," ant woordde Kappie verwonderd, „man, hoe kom je hier?" „Ik had genoeg van het werkeloos toezien", vertelde de zeeman, terwijl hij af en toe aan de riemen trok om de „Kraak" bij te houden. „Toen heb ik op de Woeloe-Poeloe-eilanden een roei boot gehuurd en daarmee klamp ik nu de voorbijvarende schepen aan. Maai de meeste zijn al voorzien." Opeens schoot het Kappie door zijn hoofd, dat hij best een extra mannetje zou kunnen gebruiken met die rare heer Muiier de deelnemers weg. Twee maal moest het park doorkruist worden. Na de eerste ronde lagen Spek en Kok van Suomi aan de kop. Adrichem had de helft van de handicap reeds ingelo pen. Een driehonderd meter vóór de finish kwam Adrichem naar voren en passeerde Spek. In een flink tempo spurtte hij op de finish af, waar hij als eerste arriveerde. De verenigingsprijs was voor Suomi. J. Keesom van AV '23 toonde zich de snelste bij de junioren. De Velserbeekparkloop, een race voor militairen en politie, bracht tien deel nemers aan de start. Soldaat Van der Berg uit het kamp „Zeeburg" won. De uitslagen waren: Mulierloop: 1. H. Adrichem, DEM, 11.50; 2. A. Spek, Suo mi, 11.56.4; 3. H. Geusebroek, Haarlem 12.03; 4. D. Mars, Zaanland 12.04; 5. W. van Zeeland, OSS, 12.04.2; Junioren: 1. J. Keesom, AV '23, 5.34.2; 2. N. Mak, DEM, 5.36.4; 3. A. van Iperen, LAT, 5.43.6. Velserbeekparkloop: 1. sold. J. v. d. Berg, Kamp Zeeburg, 9.52.4; 2. sold. K. Ebbeling, Huz. van Boreel, 10.02.4; 3. sold. G. Stuyfzand, Prins Alex., 10.16.6. Euwe en Donner samen op de eerste plaats Het jubileumtournooi van de Haagse schaakbond is Zaterdag geëindigd met de partijen EuweMuilwijk en Van DonkMuhring. Euwe won van Muil wijk, zodat hij in t eindklassement de eerste plaats deelt met Donner. Muh ring bleef Van Donk de baas. Het eind klassement luidt: 1/2 Euwe en Donner, ieder 3 punten; 3/4 Muhring en Muil wijk, ieder 2 punten, 5 Van Donk, 0 punten. (Advertentie, Tng. Med.) steen aan boord en hij riep naar bene den: „Goed jong, je bent aangenomen. Kom maar aan boord!" De zeeman haalde van onder de ach terbank een enorme koffer te voor schijn en reikte die Kappie aan met de woorden: „Goed zo, help even een handje." En nog vóór Kappie van zijn nieuwe verbazing bekomen was, stond hij met de monsterachtig grote koffer in zijn handen en had de veeman zich met een handige beweging op het dek van de „Kraak" gezwaaid. „Aangenaam, aangenaam mompelde hij, terwijl hij Kappie langdurig en hartelijk de hand schudde „Hm, een prima scheepje zo te zien. Ach, wees zo goed me even mijn hut te wijzeu.' Meteen nam hij de koffer over en liep met grote passen naar voren ter wijl Kappie, wiens verbazing ieder ogenblik toenam, hem zwijgend volgde. DOOR MARIORIE VERNON HULDE VOOR HET VOORMALIGE K.N.I.L. Op Vrijdag 12 October a.s. zal de Kon. Nederlandse Vereniging „Ons Le ger" een bronzen krans onthullen aan het Van Heutzgedenkteken op het Olympiaplein te Amsterdam. De krans is bedoeld als een blijvende hulde voor °il 26 Juli 1950 ontbonden Konink lijke Nederlands-Indische Leger, 58) JSn dan zou haar leven mis schien een heerlijk avontuur zijn ge worden in plaats van een dorre woes tijnAlszo'n woord bestaat niet, sprak ze bij zichzelf. Ze overschatte dp betekenis van zijn vraag natuurlijk. En hij was van Peta, van P?ta Het scheen op het rhythme van de paardenhoeven in haar hersens door te dreunen. Neville deed geen poging meer om te praten en terwijl ze naast elkaar door een holle weg reden, scheen hij in gedachten verzonken. Ze voelde dat hij haar was ontsnapt, alsof ze em zelfs niet meer zou kunnen aanraken als ze haar hand naar hem uitstak en dientengevolge voelde ze zich volkomen verlaten. Ja, het was haar eigen schuld, re aliseerde ze zich bitter. Ze was be gonnen met hem een leugen te ver tellen en had er later meer laten vol gen. Wanneer hij avances had ge maakt, had ze zich gereserveerd be toond „Ze moet wel erg veel van die ke rel hebben gehouder", dacht Neville. „Maar eens zal ze hem toch wel ver geten, ze is nog zo jong. Het is niet waarschijnlijk dat ze de rest van haar leven zal doorbrengen in de greep van dit souvenir. Eens? Met een pijnlijk gezicht besefte hij de werkelijke situatie. „Ja, maar tegen die tijd ben ik weer verweg en ver geten, Neville Grant, aan een kan toorkruk gekluisterd in de een of andere ellendige stad. De tegenwoor dige gang van zaken kan niet meer lang voortduren, ik vraag me af hoe lang Heritage van plan is deze „grap" zoals hij het noemt, nog vol te hou den. Ik voor mij ben er helemaal niet zo zeker van dat dit nog wel een grap is. De zakelijke kant ervan is in orde, ik ben best in staat om de bezittin gen goed te beheren, maar de maat schappelijke en persoonlijke kant wordt wel een beetje-eh-gecompJi- ceerd". Hij wierp weer een zijdelingse blik op Nan, en vroeg zich af of ze Heritage aardig zou vinden als hij zijn rechtmatige plaats innam en wat Bruce van haar zou denken. Hij ge loofde wel dat hij haar sympathiek zou vinden; ze was eenvoudig en op recht en dapper en niet bang om hard te werken en in ieder opzicht volkomen anders dan de decoratieve dochters van die „koppelende moeders" die Heritage met zoveel verachting en wantrouwen bejegende. Waren de Chelfords decoratief? Een vluchtige glimlach speelde om zijn mond toen hij aan hen en hun kruisbesgroene ogen met zandkleurige wimpers, hun rode gezichten en hun lompe ongra cieuze gestalten dacht. Toch waren ze decoratief en wel in hun kleding, want ze droegen de meest schrille kleuren combinaties en hadden altijd overal een massa ruches en frilletjes zitten, die hun plompheid eerder erger dan minder deed schijnen. „Wat ben je stil", plaagde Nan hem opeens, want ze kon de stilte tussen hen niet langer verdragen en hij wendde zich dadelijk met een ver ontschuldigende glimlach naar haar toe. „Ik moest aan de Chelfords den- Ken". „O!" Ze was verbaasd en begreep het niet helemaal. Ze was er zo zeker van geweest dat hij aan haar en haar bekentenis, dat er nooit meer een andere man voor haar zou bestaan, had zitten denken, dat de ontdekking, dat hij dat zo vlot en gemakkelijk uit zijn hoofd had gezet, bepaald als een ontnuchtering kwam. Dan was het dus van heel weinig belang voor hem „Heb je ze dan sinds het tuinfeest teruggezien?" vroeg ze op gemaakt onverschillige toon en hij knikte. „Ja, ik kwam ze in het dorp tegen en stemde er in een zwak ogenblik in toe met hen mee naar huis te gaan om te tennissen. Gelukkig varen er nog een heleboel andere mensen tussen haakjes, jij was er niet bij'-. Nan lachte. (Wordt vervolgd) DINSDAG 9 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender, 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12 03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws' en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse mentsmuziek. 14.00 Gevr. programma. 14.53 Pianorecital. 15,15 Gram.muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport. 18.30 Gram. muziek. 18.45 Cursus voor lekenspelers. 19.00 „Hier is Europa", Vaudeville-pro gramma. 19.30 Voor de jeugd. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er t' zijne van. 20.15 Radio Fhilharmo- r.isch-Orkest en solist. (In de pauze: actualiteiten.) 21.45 De Radiodokter. 21.55 Gram.muziek. 22.00 „Duitsland, Ameri kaanse Zóne", klankbeeld. 22.20 Orgelcon cert. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond ge zin", causerie. 23.25—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H. 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Orgel concert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Van het platteland. 12.40 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Pro menade-Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 „Onze Ameri kaanse Buren". 16.00 Amusementsmuziek. 16.30 Voor de kinderen. 16.50 Kinderkoor 17.15 Dansmuziek. 17.45 Regeringsuitzen ding: Drs. F. J. Brouwer: „Het algemeen urgentieplan van de Republiek Indonesia". 18.00 Nieuws. 18.15 Dansmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Jazzmuziek. 19.45 „De a.s. van Riebeeck-herdenking in Zuid-Afriks", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 21.35 Strijk-Orkest. 22.00 „Dit is Uw Land, Uw Volk", klank beeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Televisie: Eerste VARA Televisie-uit zending. 20.1521.45; 1. Herinneringen; 2. Toespraak door Mr. J. A. W. Burger; 3. „Het VARA-Familiefeest 1950", VARA- film; 4. Voordracht. Pauze. 5. „Twee Cameraatjes", televisie-poppenspel. HêPsca-eFFFF .FFemira

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7