Een herfstzonnetje zette alles in gouden gloed Examen in een bierkelder AGENDA Bekende opera's en operettes op 21 praalwagens uitgebeeld Het coi Opiochi, kerkconcert en vuurwerk hadden grotè belangstelling E. H. HOFSTEDE Nooit van het Kwakelpad gehoord De luisterrijke optocht Bestuursleden achter en op de paarden Limmen 25 /aar DINSDAG 9 OCTOBER 19S1 DE FEESTVIERING OP 8 OCTOBER Het herfstzonnetje heeft gisteren in alle opzichten meegewerkt om de feeste lijkheden in de middaguren te doen slagen en ook in de wat frisse avond is het droog gebleven, zodat de.Alkmaarders en hun duizenden gasten van elders over de weersomstandigheden waaronder er gefeest werd zeer tevreden konden zijn. Wij brachten gisteren reeds en dit maal onverkort de rede welke de voorzitter van de 8 Octoberverenigihg mr. G. A. de Lange bij het beeld heeft gehouden. Na de lange rij van feestelijke ge beurtenissen in de loop van de morgen •werd om twaalf uur bij het Victorie beeld op plechtige wijze het ontzet van Alkmaar herdacht. Een groot aantal ge nodigden had zich hiertoe in het park, waar de eerste herfstblaren reeds van de bomen dwarrelden, verzameld. On der hen bevonden zich verscheidene ereleden van de 8 Octobervereniging, n.l. burgemeester mr. dr. Wytema, de heer F. H. Ringers en mr. C. J. de Lan ge. Bovendien waren aanwezig het be stuur van de 8 Octobervereniging, het bestuur van de 3 Octobervereniging Leiden, het bestuur van „Volksver maak" uit Groningen en het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supr. Er heerste een feestelijke stemming in het zonnige Victoriepark en nu en dan joeg met donderend geweld een strakke formatie van negen straaljagers langs de blauwe hemel, laag over de stad. Na aankomst van het muziekcorps „Soli Deo Gloria" dat met zijn opge wekte klanken de blijde stemming nog accentueerde en de groep schoolkinde ren, die de fleurige krans met zich meedroegen, zong het kinderzangkoor onder leiding van dirigent Johan Kui per een lied uit de bekende Valerius Gedenck Clanck en een werkje van de dirigent zelf „Onze Vlag". Helder en blij klonken de jonge stemmen door de ijle herfstlucht. Hierop declameerde de heer G. Grondsma voor een zeer aan dachtig gehoor dichtregels van beziel de vaderlandse poeëten uit vroegere eeuwen en van deze tijd. dichtregels van Dirk Pieterszoon, van Valerius, van P. C. Hooft en van Geerten Gossaert, mannen die de vrijheid en de vrede be zongen als het kostbaarste goed. dat een volk kan bezitten, welgekozen woorden, die voor een dag als 8 Oc tober van grote en diepe betekenis zijn. De voorzitter van de 8 Octobervereni ging, mr. G. A. de Lange, sprak vervol gens zijn herdenkingsrede uit. Nadat de krans om het Victoria-beeld was ge hangen, zongen alle aanwezigen ten slotte gezamenlijk staande en uit volle borst het Wilhelmus en het stadslied „Van Alkmaar de Victorie". Van de luisterrijke optocht en het Kerkconcert geven wij elders in dit nummer een uitvoerige beschrijving. Uitslag kinderoptocht De uitslag van de in de morgenuren gehouden kinderoptocht iswat de prijzen betreft als volgt: 1 Pannekoek huisje, 2 krantenlopers, 3 bokkewagen, 4 Sigarettenmeisje, 5 Flipje, 6 Fiets, 7 Mickey Mouse en 8 Germaan. De prestatieloop De prestatieloop is. gezien het feit dat Alkmaar voor het eerst met iets dergelijks kennis maakte, een succes geworden. Ongeveer 110 Wim Slijkhuizens in de dop, meldden zich gistermiddag om streeks twee uur bij de Waagtoren, waar enkele AVA-bestuursleden aan wezig waren om hen tegelijk te laten starten. Klokslag twee uur haalde de heer Nap, trainer van de athletiekver., de haan van het startpistool over. En kele geroutineerde lange afstandlopers gaven 't tempo aan dat door de meeste jongens uitstekend kon worden ge volgd, hoewel o.i. wel iets te snel van start werd gegaan. Ongeveer 1500 me ter moest worden afgelegd. Slechts zes jongens konden het tempo niet volgen en gaven onder weg op of kwamen te laat binnen. Wij kunnen ons voorstel len dat het AVA bestuur met arends ogen naar de jeugdige athleten heeft gekeken. Zonder twijfel waren er onder hen die, als zij de komende maanden de intensieve wintertraining van AVA Voor de tweede maal heeft mr. G. A. de Lange, als voorzitter van de 8 October-vereniging „Alkmaar Ontzet" in een uitnemende rede de betekenis van de strijd in 1573 belicht. zouden bezoeken, tot grotere prestaties kunnen komen dan alleen het lopen van een dergelijke tocht. Allen, die de tocht goed volbrachten ontvingen een fraaie medaille. Het vuurwerk Aan alles komt een einde; ook aan het feest van het ontzet, dat de Alk maarders weer hebben gevierd op een wijze zoals ze dat alleen op 8 October doen. De dag van jolijt werd. der traditie getrouw, besloten met een machtig vuurwerk, dat de oude vestingstad op haar fundamenten deed schudden en het kermislawaai duizendvoudig over stemde. Velen zochten zich reeds tijdig een plaatsje op de Kanaalkade om toch vooral niets van het imposante schouw spel te missen. Een groot salvo van zware luchtkanonnades dat mijlenver onheilspellend na-rommelde, kondigde het begin aan van een half uur „óóó's" en „aéé's" van de met waarachtige be wondering toekijkende menigte. Hoog boorden de vuurpijlen zich in het wolkenloze hemelruim, waar zij in exotische pracht trossen robijnen of glinsterende juwelen uitwierpen, dan wel met een zware explosie uiteen spatten. Fraai was ook de in zachte tin ten gekleurde kip die gouden eieren kon leggen, doch zich daar wel eens bii vergiste. Dan veerden de eieren weer kwiek van de grond op en verdwenen op de plaats van waar zij gekomen waren. Het was kennelijk een vereie- sing van de kip. doch de honderden toeschouwers vonden het zeer verma kelijk en dat was toch het voornaam ste. De „klap op de vuurpiil" was de grote slotdecoratie. Een brilliant vuur werk met glinsterende waaiers en kleu rige zonnen ging over in een oproep aan alle stadgenoten om zich op te ge ven als lid van de 8-Octobervereniging. Het geheel eindigde met een zwaar bombardement en een sterrenregen. De kermis Natuurlijk trok de kermis op het Ca nadaplein in de avonduren grote be langstelling. Duizenden hebben zich daar vermaakt en het is te verwach ten, dat de ondernemers op Alkmaars Victoria Theater, 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Meis jes in uniform (14 j.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: De derde van rechts (18 j.) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Horizon in vlammen (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de sheriff (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Meisjes in uniform (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De derde van rechts (18 jaar). Gulden Vlies. 2 en 4.15 uur: Kinder voorstelling „Siors van de Rebellen club". HOOG WATER TE BERGEN AAN 7.EE Dinsdag 9 Oct. vm 10.17 nm 11.03 uur Woensdag 10 Oct. vm 11.57 nm 1210 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 10.22 23.08 4.22 1708 Woensdag 12.02 0.15 602 18.15 De opera „Paljas" Eén van de fleurige praalwagens in de optocht, die duizenden in verukking bracht. BEVORDERD. Bij Koniklijk besluit van 11 Septem ber is. te rekenen van 1 Januari 1951, bevorderd tot dirigerend officier der Rijkspolitie 'de klasse in vaste dienst ter standplaats Alkmaar mr. J. v. d. Steur, thans officier der Rijkspolitie lste klasse. Wij verkopen schoonheid De tijd van „zo'n nare bril" is voorhij, Heel veel mensen krijgen meer uit. drukking in hun gezicht, juist door een bril. Onze enorme collectie in alle prijzen is tot Uw beschikking. Vak. kundig advies geven wij gaarne erf gratis! 't Is HOFSTEDE met z'n d»i>iei;f Voor ieder gelaat een bril die staat. Langestraat 61, Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.) Ook in het Wapen van Heemskerk was het Zaterdag, Zondag en de eigen lijke feestdag Maandag 8 October zeer gezellig. Op de populaire dansavond onder leiding van de familie Kok kun nen de vele bezoekers met genoegen terugzien. Twee orkesten verzorgden de laatste twee bijzondere dagen een dans- en show-programma, dat temid den van de Alkmaarse feestelijkheden een eigen plaats kon innemen. Onze stad heeft weer eens gedemon streerd wat er door goede samenwer king te bereiken is. De versierde en verlichte straten die wij niet alle afzonderlijk kunnen noemen gaven weer blijk van grote eensgezindheid van wijk- en buurtbewoners, die als het ware steeds een wedstrijd voeren wie er het mooist voor de dag kan ko men. Een apart woordje mag hier aan de „muziekschuit" in de Mient gewijd worden waar men door goede zang en muziek weer duizenden enthousiaste toehoorders heeft getrokken. Het trok de aandacht dat het Payglop ditmaal in het duister is gebleven. De carillo- nist verrichtte zijn moeilijke taak on zichtbaar naar geenszins in stilte en verdient voor zijn bijzondere muzi kale prestaties een woord van dank en hulde. De politie had alles weer keurig geregeld, zodat van enige stagnatie nergens sprake geweest is en onze feestdag goede'^aken'gemaakt1 hebbëm wakkere muziekkorpsen zijn de gehele dag in volle actie geweest en hebben De drukte in de stad In diverse café's en hotels Gulden Vlies, Victory enz, duurde het feest tot laat in de nacht. niet weinig tot het welslagen van dg feestviering medegewerkt. Alkmaars ontzet is in 1951 op buiten gewoon prettige wijze gevierd. I pr-gf s ;n (-• i "w Len 8 October-viering zonder onze plaatselijke muziekkorpsen is ondenk baar. Deze foto van „Excelsior"-in-de-,opmars is dan ook een welgemeende hulde aan alle korpsen, die gisteren hun bijdrage leverden tot het welslagen van het feest. Wal niet in hef programma stond Candidaten die Alkmaar slecht bleken te kennen Men krijgt in het buitenland wel eens een gidsje in de hand waarin vermeld wordt wat niet in Baedeker staat en wie de daarin gegeven wenken opvolgt komt op vele plaatsen des vermaaks, die Baedeker gewoonlijk over het hoofd ziet, maar die toch wei bezienswaardig en aantrekkelijk zijn. Wat niet in de 8 Octobergids van dit jaar stond was een vergadering in Alkmaars catacomben en wie niet weet waar die te vinden zijn is even slecht op de hoogte van de bezienswaardigheden van onze stad als een drietal slachtoffers, die in deze diep gelegen en zwaar ommuurde kelder verhoord en gevonnisd is geworden. De catacomben van Alkmaar vindt men achter de cafézaal van de heer Otter in de Kooltuin en tijdens bet jaarlijks ontzetfeest worden daar in de bierkelder een aantal „groenen" getest om te constateren of datgene wat zij van de kaasstad weten belangwekkend genoeg is om hen te kunnen toelaten tot de vereniging Alcmaria, de groep van de stad- en streekgenoten, die zich in de Leidse studentenwereld verenigd hebben om de herinnering aan de stad der victorie ook in deze verafgelegen academiestad levendig te houden. De directeur de heer Alberts de overman-schrijver en de wik- en weegmeester met hun medebestursle- den allen met lint en penning ge tooid hebben daar gisternamiddag der traditie getrouw, in tegenwoordig heid van de burgemeester, het bestuur der 8 Octobervereniging en enkele ge nodigden, weer een drietal candidaten getest, die allen het verzoek hadden gedaan als leden tot deze illustere vereniging te mogen toetreden. Na een geestig openingswoord van de voorzitter en het voorlezen van de no tulen der vergadering van 3 October werd er stilte verzocht om de keur meester gelegenhid te gven het Alk maars kaasje, dat voor hem lag op .waliteit te onderzoeken. De keurmeester had er al eens be denkelijk naar gekeken, de bolvorm abnormaal genoemd en 'zelfs van de Alkmaarse kaas-„meid" gesproken. Met het boortje, dat uit de voorzittersha mer te voorschijn kwam werd aan het goudgele product daarna iets van zijn inhoud ontnomen, dat zo voortreffelijk bleek te smaken, dat men niets dan tevreden en glundere gezichten om zich heen zag. Onder een glas Amstelbier en een stuk kaas werd daarna besloten, de candidaten binnen te laten. Zij waren er voor uit Leiden en uit Den Haag ge komen en zij zullen wel gemerkt heb ben, dat Alkmaar een stad vol verras singen is en dat zelfs zij, die ze terdege Een bonte stoet, die een schitterend geheel vormde Opera's en operettes voeren ons in een wondere wereld, toneelspel en zang zjjn hier in harmonische wijzei vermengd, oog en oor kunnen beide te gast gaan. Maar in de grote en geslaagde optocht ter gelegenheid van de herden king van Alkmaars Ontzet waren alleen de klanken van onze wakkere' muziekcorpsen te horen, de 'opera's waren verstard tot een mimisch spel en meestal tot een tableau vivant, een karakteristieke uitbeelding van hun naam of van hun' Inhoud. Het getuigt niet alleen van de goede opzet der ontwer pers, maar ook van de muziekkennis van onze stadgenoten, dat bjj het voor bijtrekken der keurig verzorgde praalwagens het raadplegen van een pro gramma eigenlijk overbodig was. Men zag met één oogopslag welke opera of operette hier in beeld was gebracht en de w\jze waarop dit geschied was, heeft bij de duizenden toeschouwers zoveel bewondering gewekt, dat de ini tiatiefnemers en leiders en we denken daarbij dan allereerst aan Alkmaars grote optochtregisseur de heef P. Cloeck een woord van oprechte dank en hulde toekomt voor wat zy dit jaar op Alkmaars feestdag weer te aan schouwen hebben gegeven. Een 8 Oetoberviering zonder optocht is eenvou dig ondenkbaar, maar wij hopen van harte, dat allen, die daarnaar weer met zoveel genoegen hebben gekeken ook zullen bedenken welke enorme kosten aan het formeren van een dergelijke stoet verbonden zijn en hun morele plicht zullen gevoelen voor een kleine contributie lid van de 8 Octobervereni ging te worden. Oranjevlag de kop van de bonte stoet, waaraan dit jaar honderden uit stad en gewest hun medewerking verleend heb ben. De praalwagens. Vier herauten te paard gingen de praalwagens vooraf en de voornaamste daarvan was ongetwijfeld de eerste, die Orpheus te midden van zijn bewonder aarsters uitbeeldde. Het R.K. Lyceum had voor een zeer aantrekkelijke groep gezorgd en de enige opmerking, die wij ons willen veroorloven is, dat de be koorlijke volgelingen van deze opera figuur door de grimeur wat al te blauw waren gemaakt. Het kan niet van de kou zijn geweest, want het zonnetje liet ons gistermiddag niet in de steek, maar misschien was het de weerschijn van hun keurige blauwe costumes. Een compliment voor de samensteller van deze voortreffelijke groep en een bij zonder woord van hulde aan Orpheus zelf voor de keuze van de allerchar- mante volgelingen, die hem op of naast de wagen op deze lange tocht vergezel den. De Rijkskweekschool volgde met De Fidele Boer en als alle boerinnetjes er zo kleurig en fleurig uitzagen als deze zou het buitenleven voor velen nog groter attractie bezitten. Na het padvindersvendel, waarvan de tamboers en blazers een keurige indruk maakten volgde de uitbeelding van De dochter van de Tamboer Maitre, welke groep door de R.H.B.S. was verzorgd. De dochter zelf ging voorop in de zwie rige kledij met de wijde rokken van een eeuw geleden en wie haar zag lo pen kon het niet verwonderen, dat de haar volgende strijders in uniformen uit Napoleons tijd, haar in één van onze bekende opera's zo beroemd hebben ge maakt, dat iedereen haar dadelijk her kende. Danza had voor het Dreimadler- haus gezorgd, een kunstzinnige groep uit de tijd onzer klassieken en de Scher mer dansgroep kwam met niet minder dan drie ouderwetse wagens, waarvan vooral de sjees aller aandacht heeft ge trokken. Wij hebben deze dansers me nigmaal in het zwarte bruilofskleed ge zien, het was een verrassing te aan schouwen hoe bekoorlijk voornamelijk de bruid en de vrouwelijke gasten van deze Kloris- en Roosjesgroep er ook in de lichte feestkledij uitzien. De Handelsschool had met Hoffman's vertellingen voor een prachtige gondel groep gezorgd en de Landelijke Rijver, eniging, die de Kalif van Bagdad had laten komen, bracht een prachtige col lectie Duizend en één-nacht figuren, die ook Ali Babba met zijn veertig rovers hadden kunnen voorstellen als men niet dadelijk gezien had, dat vrijwel al s Kalifs volgelingen van vorstelijken bloede waren. Odeon kwam met De Klokken van Comeville, een fraaie groep voor een burcht geschaard, waarvan de torenklok duidelijk hoor baar was. Mignon van de Rijkskweek school bracht een wandelende groep Zuiderlingen, waarvan de mannen hoofddeksels droegen waartegen zelfs de beroemde kaasdragershoeden niet kun nen concurreren en de bekoorlijke in het wit geklede dames van Odeon's Walsdroom zagen er uit of zij ieder ogenblik van de wagen zouden stappen om onder de tonen van een onzer mooie oude walsen in driekwartsmaat over 't asfalt te glijden. Dat onze stedelijke autoriteiten en de bestuursleden van onze Ontzetver eniging op Alkmaars feestdag bijzon der gewichtige personen zijn kan wel blijken uit het feit dat sommige rijtui gen door niet minder dan vier paar den werden getrokken. Het geeft iets feestelijks aan zo'n stoet en het is een attractie voor de duizenden, die na lang wachten eindelijk het grote mo ment zien aangebroken en de heren met de hoge hoeden en zwarte jassen, die de gehele dag in actie zijn geweest nu eens in hun volle glorie kunnen be kijken. De heer Cloeck hoog te paard en als een veldheer om zich heen blik kend, had onder de bestuursleden vele volgelingen, die zich eveneens in de stijgbeugels hadden gewaagd en wij moeten eerlijk bekennen, dat wij niet wisten, dat er onder de grote mannen van onze Ontzetvereniging zovele goe de ruiters waren. De bestuursleden van Alkmaar, van de 3 Octobervereniging uit Leiden, van de Vereniging „Volksvermaak" uit Groningen en van het Collegium dèr Leidse studenten hebben met Alkmaars burgemeester en mevrouw Wytema de lange rondgang door onze gemeen te meegemaakt. Zij vormden in hun rij tuigen met de kleurige Elf Provincie- groep en de Alkmaarse, Nederlandse en menen te kennen, zich nog wel eens kunnen vergissen. De candidaten wor den op de rug van een der bestuursle den van het trapje gedragen en moch ten als grote gunst op de vloer zitten. Zij ondergingen onder de verwij tende blikken der leden wier vaan del achter de tafel prijkte de kaas- doop, maar bleken wat hun eigen kwa liteit betreft vaak allesbehalve 40 plus te zijn. Hun kennis van Alkmaar was zeer gering, ze wisten b.v. niet oens waar het Kwakelpad was. waarbij we als verzachtende omstandigheid moe ten vermelden, dat de hen gestelde vra gen waarschijnlijk ook de geboren en getogen Alkmaarder wel eens wat vreamd in de oren zouden klinken. Kaas, mosterd, bier en limonade alleen op medisch advies waren de voornaamste benodigdheden om dit examen naar oud gebruik te kunnen afnemen en wij kunnen met genoegen vermelden, dat deze inauguratieplech tigheid in zoverre succesvol ls geweest, dat alle candidaten, zij het dan met een kortere of langere tijd „voorwaarde lijk" geslaagd zijn, zodat ze het vol gend jaar mede tot de groep kunnen behoren, die de nieuwelingen van hun nietswaardigheid speciaal op icaas- en vlctoriegebied kunnen overtuigen. Het was een grote en vrolijke groep daaronder in die frisse kelder de exa minatoren waren heel wat meer op hun gemak dan de examinandi maar testen als deze bewijzen wel, dat ook de studerende jeugd in de Alkmaarders of wat daar uit onze omgeving voor doorgaat zeer bijzondere mensen zien, wier gedragingen waard zijn ern stig bestudeerd te worden. De stad der victorie zelf is voor deze groep het symbool van alles wat goed en verheven is waarbij men de kaas- „meid" dan maar op de koop toe neemt. Een bijzonder fraaie groep was hengrin, de zwanenridder door R.A.S A. in beeld gebracht, waarbij natuurlijk de beroemde zwaan niet mocht ontbre- ken. Het Jolige Weeuwtje van de Huis houdschool c.a. zag er met haar bloot- armige begeleidsters zo jolig uit, dat niemand op de gedachte zou zijn ge komen, dat men hier inderdaad met een Witwe te doen had. Alkmaar in d«I Spaanse tijd zorgde natuurlijk voor een i formidabele groep hellebardiers. die in 1573 zulke doodgewone verschijningen l v/aren, dat niemand er naar omkeek, maar die nu dm'olijk utrpwd'm, I dat er in kleding en vooral in Dewape- ning sinds die tijd wel het een en an-1 der is veranderd. De Paljasgroep van f Danza bracht de vrolijkheid er weer in en voornamelijk de beide paljassen heb ben door hun clownerie vele toeschou- wers vermaakt. Carmen van Canteeleer toonde een prachtige Spaanse groep, die ons onwillekeurig aan het land van de citroenen en van de stierengevechten deed denken. Alleen de castagnetten ontbraken. De gloed van het warme Zuiden lag er dik bovenop in tegenstel ling met de ietwat sombere Zilverwolt van de Alkmaarse Operettevereniging, J van welke wagen met zijn besneeuwde sparrebomen, zijn pelsjagers en hun in ij bont geklede vrouwen iets kouds uit- ij In de kinderoptocht, telkenjare één van de hoogtepunten van het Ont zetfeest, ontbrak ditmaal Prikke- been niet. ging, wat trouwens ook de bedoeling geweest is. Inderdaad een zeer verzorg de groep. Dat de Barbier van Sevilla iemand onder het mes had is welhaast vanzelfsprekend. Zijn coiffeurszaak was niet groot, maar dat kan nu eenmaal niet op een praalwagen. Er stonden heel wat klanten te wachten en er was zelfs een bekoorlijke jonge dame bij, waar uit we mogen afleiden, dat er in die tijd ook al aan permanenten gedaan werd. De Landelijke Rijverenigingen zorg den voor een prachtige groep in Rose Marie en De Geisha van Danza was een lust voor de ogen. Zelfs de beroemde zee-officier ontbrak niet en het Japan se karakter van de groep werd boven dien gesymboliseerd door een riksha waarin 'n toeriste zich door 'n pracht van een Oosterling langs Alkmaars Straten liet rijden. Dindua kwam uit met een Faust-wagen, die veler bewondering oogstte en een bijzondere attractie was de Postillon van Lonjumeau van de Am bachtsschool, een door vier paarden ge trokken diligence met in het rood geklede postillons op de bok en de rei zigers in het ouderwetse vehikel, dat zowaar nog in een eerste en een tweede klasse verdeeld was. Politie te paard, padvindersvendels met slaande trommen en last not least onze onvermoeide muziekcorpsen heb ben de optocht dit jaar woer een grote attractie gegeven Het valt niet mee om in deze tijd van het jaar vaak luchtig gekleed vier en een half uur op een praalwagen te staan en het was dan ook een voor treffelijke gedachte van de reeds door ons genoemde middenstanders om allen die zich in de lange stoet verdienstelijk gemaakt hebben in de Juliana van Stol berglaan een zeer gewaardeerde dronk en een koekje aan te bieden. Het is moeilijk om elk jaar weer wat nieuws te bedenken, temeer omdat men altijd vergelijkingen treft met vroegere jaren. Laten we eerlijk bekennen, dat de op tocht van 1951 zo goed verzorgd en zó aantrekkelijk was, dat ze menige uit voorgaande jaren in de schaduw gesteld heeft. Alle hulde voor hen. die zich als initiatiefnemers, leiders of medewerken den de moeite hebben gegeven deze stoet zo voortreffelijk samen te stellen. GESLAAGD VOOR VAKEXAMEN. Bij het te Utrecht gehouden examen voor vakbekwaamheid dames-kappers- bedrijf slaagde mej. C. C. Stuifbergen, alhier, voor het vakdiploma. Een En ook nu wee naar de Grote Kei traditie getrouw, 1 concert te beluiste we zo'n mooi conc gehoord. Het is gi dit tot de belangr beurtenissen van c Alles wat zeer Hollands glorie op gebied, hoeft diri verzameld, er ernst er een zeer schpor taat mede bereikt linck, Diepenbrock orst Meyer op n-'igd, hoort men rr Hervormde Orator Schoorl's Gemengd die ons deze avoni schopns hebben ge koren stonden de i wel technisch als zeer hoog niveau. Scho Schoorl's Gemeni mooi enkele werkj< Papa, maar leverd lce prestatie in het tus is opgestanden" penbroch. Velen heidsontfoering. wc roept, hebben onde: Neit. Herv. O De Ned. Herv. boeide niet alleen Palestrina en Ave 1 di Lasso, maar bei het volmaakte in C Pz. Sweelinck. Eei teit althans voc wel Psalm 150 vai componist B. v. d. Een aantrekkelijk de beide koren gez gevoerd en zéér m< RECRUTEh HUZi Zaterdag was het voor de dienstplic ingedeeld bij het van Boreel te Ame de namelijk tot de de z.g.n. „Passing militaire plechtighc vormt der eerste o Zaterdag werd c rade gehouden do recruten van het In de afgelopen v. vijf Pelotons van c linge wedstrijden g en sportgebied, we beste peloton en d; zaar werd geselect Zaterdagmorgen i in extra verzorgd zerne aangetreden. Commandant, Luit burg, het Eskadror zijn tevredenheid wijze, waarop de ge wedstrijden waren Kloppenburg prees en het élan, waan prestaties werden ook de officieren e waardering. Hierna vaantje door de 1 riant bevestigd op huzaar Jaspers, de het winnende pelot opleiding zal ontva Dit vaantje verle militaire plechtighc Luit. P. Bruyn ha reeds tevoren gepi housiaste dienstver onderscheidingen u Na a'floop der ple< de nieuwe huzaren Amersfoort, voora Trompettercorps Boreel. Burgerlij Geboren: Alic Peperkamp en M. F rina C. M., d. van C A. H. Brugman. \an A. G. J. Kuhn< Martinus H., z. van Baltus. Bernardus sei en E. Konijn. M. J. Philips en A. z. van C. J. Stam Theodorus C., z. va A. Ottenbros. Getrouwd: G Catharina A. A. Lo Overleden: j broek. 56 jaar. gehu* Aagje Tesselaar, W. H. Peperkamp. Heide, 71 jaar, gehi In de Alkmaars 6 October 1926 gende mededeli: Het comité \ooi bate van mevrc meester verzoe: melden, dat de lijsten lopen, ov schikken, zodat met het bespre voor de afsche mevr. Mann1 te wachten. Alle rechten prijzen als volg ƒ2.75, le rang en 3e rang 1.- ons mede, dat ring grote animi allicht mogelijk grote kunstenar voorstelling een haar bewondera omgeving te ki

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2