Wat één man kan bereiken Schermerhorn Berkhout Broek op Langedifk Beemster Bevestiging van vonnis gevraagd Twee Helderse artsen valselijk beschuldigd? Algemene Jaarvergadering Coöp. Aardappel-bewaarcentrale te De Rijp Kadercursus staat St. Pancras Graft Burgerlijke Stand Groot-Schermer voorlopig stop Scheepvaartberichten Rector Toebosch over de Sint Vincentius-vereniging In 1953 bestaat de Sint Vincentlus- vereniging te Alkmaar honderd jaar. Mede in verband daarmee heeft giste ren rector G. H. S. Toebosch, Mont- fortaan te Heiloo, voor de Sociale Raad alhier een inleiding gehouden over het levenswerk van St. V'incen- tius a Paulo en over het ontstaan van de naar hem genoemde liefdadige or ganisatie in Frankrijk. Het betoog van rector Toebosch eindigde in een vurig pleidooi voor een juiste houding ten opzichte van de noodlijdende mede mens: een houding van eerbied voor zijn menselijke waardigheid en van meeleven met zijn toestand met de bedoeling, hem naar vermogen op te heffen. Men moet de moed daarbij niet opgeven, maar volhouden. In 1833 ontstond in Frankrijk de eerste conferentie van de St. Vincen- tiusbeweging, toen een jonge student, Frederic Ozonan. in Les Landes ge boren en ten volle op de hoogte van de nood waarin zijn volk verkeerde, samen met een vriend besloot, het laatste wat zij bezaten aan de armen te schenken en de hulp van een gees telijke inriep voor de organisatie van liefdadig werk. Tot dusverre hadden de jongelui zich gewijd aan het leven van studenten, dat bestond uit studeren en het voe ren van vruchteloze debatten. Plotse ling bevredigde hun dit niet meer en zij besloten een orgaan te stichten ter leniging van de ongelooflijke nood in Frankrijk. De idee hadden zjj overgenomen van die reus, de priester Vincentius a Paulo, die uit dezelfde streek kwam en twee eeuwen eerder, in een even roerige als bloedige tijd leefde. Deze heette in zgn tijd de „millioenengoo chelaar" om de wijze, waarop hij iedereen geld uit de zak wist te klop pen voor zijn armenzorg. Hij was taai en vasthoudend, had een scherpe men senkennis en fantaseerde niet. Daar door kon hij vrijwel alles, wat hij on dernam, tot een goed einde brengen. Ook in Alkmaar. Hij wijdde zich in de eerste plaats aan de bestrijding van de godsdien stige en morele verwording op het Franse platteland. Toen echter een maal zijn oog was gevallen op de grote armoede, organiseerde hij hulp acties voor de armen. Dames werden samengebracht in de Confrérie des Dames de Charité een beweging, die zich al ras over geheel Frankrijk voortplantte. Deze dames werden over al gezonden, waar hun hulp nodig was. Naar haar model werden de „con ferenties" van de in 1833 opgerichte Twee inbraken gepleegd Zondag hebben enige percelen aan de Westerweg ongewenst bezoek ge had. Tijdens afwezigheid van de familie één enkele tuinder zal exporteren, daar 256, heeft een inbreker kans gezien over het platte dak van de keuken een slaapkamerraam te bereiken en naar binnen te dringen. Vermist wordt een portemonnaie met f 6,een aantal vreemde munten, enige sierraden en rookgerei. Deze inbraak moet zijn ge pleegd tussen 15 en 21 uur. Later op de dag werd zeer waarschijnlijk door dezelfde persoon weer ingebroken. Nu bij de familie W. op nummer 49 in de gemeente Heiloo. Ook daar werden sieraden en enig geld gestolen. Het was de inbreker hier gemakkelijker gemaakt, want hij kon door een open staand keukenraam naar binnen klau teren. De politie heeft de zaak in on- deizoek. St. Vincentiusvereniging opgezet. Ook deze beweging breidde zich snel uit, in 1842 waren er in Frankrijk al con ferenties in 48 plaatsen in 1852 kwam de eerste in Alkmaar tot stand één der oudste liefdadige verenigingen in stad en streek. Particulier initiatief. Nog steeds bestrijdt deze organisa tie alle vormen van nood, die op haar weg komen, al heeft zij in de loop der jaren sommige terreinen aan andere verenigingen moeten afstaan. Maar nog steeds is het huisbezoek bij de armen het liefste werk van de Vin- centianen: het aan een tafel gaan zit ten met de armen en het bespreken van hun belangen van hart tot hart. Spr. betoogde, dat het door het par ticuliere initiatief verrichte sociale werk, dat voortkomt uit de geest van chrstelijke naastenliefde, nooit zal kunnen worden gemist. Hij meende voorts, dat het uit deze geest verricht moet slagen. Een enkel mens kon dit werk doen, omdat hij zich helemaal gaf met elkaar moeten wij toch ten minste hetzelfde kunnen doen. Dr. H. J. M. Hofstee, de voorzitter van de Sociale Raad, verbond hieraan in zijn slotwoord een opwekking, om stand te houden en het noodzakelijke maatschappelijke werk ten behoeve van wie dit nodig hebben voort te zetten. De slaehtveemarkt Ter slaehtveemarkt werden Maandag aangevoerd: 7 paarden 700900; 193 koeien 500—950, le kwal. 2.45—2.60 per kg., overige soorten 2.202.45 p. kg.; 11 graskalveren 130—190; 20 nuchtere kalveren 4090; 16 vette schapen 120 140; 237 varkens, spekvarkens 2.20 2.32, vleesvarkens 2.14—2.26, lichte var kens 22.06, zeugen 22.08 p. kg. Er was veel animo en een willige handel in het ruime aanbod koeien. Men kon duidelijk waarnemen, dat de belangstelling even meer uitging naar de beste van de tweede soort, met als gevolg, dat de prijzen voor die dieren ongewijzigd bleven en de noteringen van de eerste kwaliteit even daalden. De handel in kalveren was trekkend. De aanvoer was te gering en de prij zen waren te hoog. Het was voor de slagers weer eens mogelijk op de varkensmarkt keus te maken, want 't aanbod bestond over wegend uit prima slachtdieren. De markt kenmerkte zich door twee perio den van handel. Direct bij de aanvang was de handel n.l. vrij vlug en noteer den de spekvarkens van f 2.28f 2.32, de vleesvarkens van f 2.24f 2.26 per kg. Toen de aanvoer bleef aanhouden en het peil van verzadiging was be reikt, ging de verkoop trekkend met snel aflopende prijzen. In die periode deden de spekvarkens f 2.16f 2.20 en de vleesvarkens f 2.14f 2.16 per kg. Lichte dieren brachten gemiddeld f 2.06 per kg. op en voor de zeugen moest men van f 2 tot f 2.08 p. kg. betalen. Het verhandelen van varkens geschiedt te Alkmaar met korting op 't levende gewicht. Uit het zakenleven Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven: West Europese Handels Compagnie N.V., Bergen, Wilhelminalaan 2. Han dels- en agentuurbedrijf import en ex port van alle handelsgoederen. Direc teur: C. C. W. Bonnet. Commissarissen: C J. Bonnet en H. G. Postma. Maat schappelijk kapitaal f 50.000, waarvan f 10.000 gepl. en gest. J. Oud, Alkmaar, Hekelstraat 4. Ver huur van glas, aardewerk, tafelzilver, tafels en stoelen. K. Rol, Alkmaar, Baansingel 62. Uit voeren van tegelwerken. Examen schermleraar Onze stadgenoot IJzendoorn, sportin- structeur bij de Marine in Den Helder, heeft dezer dagen examen gedaan ter verkrijging van het praedicaat „scherm leraar". Te zamen met twee andere can- didaten heeft hij op uitstekende wijze aan de eisen van de examencommissie, samengesteld door de vereniging van in Nederland gevestigde schermleraren, voldaan. IJzendoorn zal amateur blij ven tot dat hij het beroep van scherm leraar gaat uitoefenen. De wereld heeft geen wachtkamer De Commissie voor Goede Toneel kunst, ontstaan uit de samenwerking van Instituut voor Arbeidersontwikke ling en Alkmaarse Bestuurdersbond, heeft gisteren haar derde serie voor stellingen sinds het begin van haar werkzaamheden geopend met het op treden van het Nederlands Volkstoneel in „De wereld heeft geen wachtkamer", spel in drie bedrijven van Maurits Dek ker .Er is over het stuk in deze ko lommen uit en terna geschreven, zodat we te dien aanzien kunnen zwijgen. En het Volkstoneel? Hoe gehavend het de laatste tijd ook is door het uit treden van een aantal onmisken baar talentvolle leden het heeft nog altijd een kern, die een stuk als dat van Dekker „aan" kan. Met name Ben Groeneveld, Ferd. Sterneberg en Annie Verhulst leverden in dit kader knap werk. De zaal was niet uitverkocht; de aan wezigen waren dankbaar en welwillend gestemd en lieten zich door de wel wat gemakkelijke problematiek van het stuk gaarne aanspreken. Hun tevredenheid was duidelijk hetgeen inhoudt, dat hun in elk geval een genoegen was gedaan. UITNEMING GROND UIT HET GRONDBEDRIJF B. en W. stellen de Raad voor in te trekken het besluit van 24 Mei tot uit neming van grond in verband met de bouw van een school aan de Ruys daelkade, een terrein tussen deze ka de en de Jan Steenstraat, groot 2373 m2 uit het grondbedrijf te nemen en aan het grondbedrijf een bedrag van 33.222 uit ce keren. Het is nodig ge bleken de grens van het bedoelde ter rein iets te verleggen waardoor de grootte van 2600 m2 veranderde In 2373 m2 en de uitkering aan het grondbedrijf te verminderen van 36.40 tot 33.222. Cabaret in het Huis van Bewaring Zaterdagavond bracht het cabaretge zelschap „De Lachspiegel" een bezoek aan het Huis van Bewaring. Met de ca baretrevue „Wie het laatst lacht, lacht niet mee", oogstten de twee dames en drie heren, waaruit het gezelschap be stond, veel succes, wat wel bleek uit het grote applaus dat zij mochten ont vangen. Het trn tonele gebrachte stond op hoog peil en men zou niet zeggen dat men hier met amateurs te doen had. Het is een zeer geslaagde avond ge worden, die een welkome afwisseling bracht. Nadat de verschillende schet sen, zang en goochelnummers vlot v/aren afgewerkt, sprak de directeur een woord van dank tot het gezelschap dat zich belangeloos beschikbaar had gesteld. Tenslotte sprak nog een gede tineerde enkele woorden namens allen en overhandigde de beide dames bloe men, waarna allen voldaan hun bed opzochten. WONINGBOUW GOEDGEKEURD Ged. Staten hebben aan het besluit van de gemeenteraad van Alkmaar, om de bouw van vijf en zeventig wo ningen door de bouwvereniging Roch dale goed te keuren en hiervoor gronden beschikbaar te stellen, hun fiat gegeven. Deze beslissing is thans doorgezonden aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting. Hierbij is gevoegd de door het gemeentebestuur verstrekte verkla ring, dat de financiering van deze bouw verzekerd is. De wijze waarop deze geschiedt moet thans door de minister worden goedgekeurd. VERORDENING INZAKE OPKOPERSREGISTERS Volgens het wetboek van strafrecht moeten diverse handelaren, die goede ren opkopen een doorlopend register houden waarin de door hen gekochte of op andere wijze verkregen goederen worden geregistreerd met vermelding van bijzonderheden, waardoor mis drijven kunnen worden tegengegaan. De Raad kan daarvoor nadere voor schriften uitvaardigen, waartoe B. en W. het voorstel doen. Het lid van de commissie van strafverordeningen, de heer De Zeeuw, acht voorschriften tot het van de hand doen van goederen door opkopers overbodig in tegenstel ling met de andere leden. B. en W. stellen voor een door hen opgemaakte verordening vast te stel len. AANKOOP TUINGROND AAN DE ZANDERSLOOT De heer J. W. Teerink alhier bood de gemeente een perceel tuingrond aan bij de Zandersloot ter grootte van 91 aren voor ƒ3.per m2, in totaal voor ƒ27.300.De zich daarop be vindende stenen en houten gebouwen alsmede gereedschappen, palmen en verdere inventaris zijn niet in de koop begrepen, maar worden gemeente eigendom wanneer zij niet op 1 Fe bruari 1951 van het terrein zijn ver wijderd. B. en W. stellen de raad voor daartoe over te gaan. Protest van Tuinbouwver. Schermerhorn en omstreken Dezer dagen vergaderde de tuinbouw vereniging „Schermerhorn en Omstre ken" onder voorzitterschap van de heer J. Broersen. De vergadering was be legd naar aanleiding van de maatrege len, die door het Bedrijfsschap zijn be kend gemaakt aan de exporteurs van 1 f_l?j pootgoed. De boeren in Frankrijk wen- sen een Eerstelingen-maat van 2835, 3540 en 45—50. Voor de Saskia is dit 28—35, 35—45, 45—55 en 55—60. Schermerhorn besloot zich hiertegen j ernstig te moeten verzetten, aange- zien de organisaties van pootgoedtelers hierover niet zijn geraadpleegd. Slechts éénenk el tuinder zal exporteren, daar hij zijn sortering op deze maat reeds gereed had. Coöp. „Berkhout" 50 jaar Woensdag 17 October zal een van de belangrijkste coöperatieve verenigin gen in Noord-Holland, de malerij en aankoopvereniging .Berkhout" te Berk hout haar gouden bestaansjubileum vieren. Deze vereniging is van enorm be lang geweest voor de ontwikkeling van de veehouderij in West-Friesland. Thans telt ze 228 leden, wonende in vrijwel alle delen van dit gewest. De jubilerende coöperatie beschikt thans over een grote fabriek en op slagplaatsen te Berkhout en verder over een uitgebreid complex opslag plaatsen aan de Hoornse haven. Woensdagmiddag zal er te Berkhout een receptie worden gehouden en 's avonds wordt een feestrevue opge voerd. Van deze revue volgt Donderdag en Zaterdag een reprise. VOORLOPIGE VASTSTELLING GEMEENTEREKENINGEN OVER 1947 B. en W. stellen de Raad voor te besluiten de gemeenterekening en de bed rijf srekeningen over 1947 voorlo pig vast te stellen als vroeger is aan gegeven en het bedrag der kapitaals uitgaven der gemeente-reiniging op ƒ1.te stellen, alsmede de begro tingscijfer der diverse gemeentelijke bedrijven aan te passen aan de cijfers der rekeningen bij de in ontwerp over- geegde wijzigingsbesluiten. SCHADEVERGOEDINGS VERORDENING Ged. Staten hebben B. en W. gead viseerd door de Raad een regeling te laten vaststellen voor vergoeding van schade als gevolg van stedebouwkun- dige maatregelen. B. en W. hebben een dergelijke verordening thans ter goed keuring aan de Raad aangeboden. WIJZIGING LESUREN VAKONDERWIJS Te rekenen met ingang van 1 Octo ber wordt aan de openbare school voor voortgezet L.O. 2 uur meer vakonder wijs gegeven. Voorgesteld wordt het getal der wekelijkse lesuren thans op 3% te bepalen. Wouwaapje aangetroffen Dezer dagen is te Broek op Langendijk een wouwaapje gevonden. Deze zeldzame vogel, die een verborgen leven pleegt te leiden in uitgestrekte rietmoerassen, werd in het dorp vechtend met een kat, aan getroffen. Het beest is bij dit gevecht do delijk gewond geraakt. De huid van de vogel is geprepareerd en zeer mooi opge zet. De heer K. Bak, Dijk 13, die het dier in bezit heeft, is graag bereid de vogel aan belangstellenden te tonen. BURGERLIJKE STAND Geboren Petrus H., z. van P. S. Oudejans en W. Henkes. Jan, z. van K. Klink en J. Itigterink. Catharina, d. van J. van der Heijden en C. Kosters. Hans, z. van J. de Boer en A. D. Prins Gen. Franco was aanwezig bij de 459ste verjaardagsceremonie van de ont dekking van Amerika door Columbus. Een gedeelte van de plechtigheid was de opening van het Instituut van Spaanse cultuur in Madrid. De zaak-Fonteyn in hoger beroep By de behandeling in hoger beroep voor het Amsterdams Gerechtshof heeft de procureur-generaal mr. H. Kist be vestiging van het rechtbank-vonnis ge- eist tegen de 52-jarige ex-sergeant konstabel der Koninklijke Marine, A. H. F. Fonteün uit Amsterdam met uit zondering van de vervangende hechte nis. Zyn eis luidde dus: f 100,boete, subs. 1 maand, plus 2 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak is 24 October. Aan de verdachte is ten laste gelegd, dat hij twee met name genoemde artsen ten onrechte van valsheid in geschrifte heeft beschuldigd. Deze artsen waren lid van keuringscommissies, die 16 jaar geleden (in 1935) verdachte wegens asthma voor verdere dienst afkeurden. Verdachte heeft in de afgelopen 16 jaar vele instanties attesten overgelegd van andere artsen, die in dezelfde periode hebben verklaard, dat hij nimmer aan asthma heeft geleden. Naar verdachtes mening is hij dus ten onrechte afge keurd. Toen hij zich geen recht kon ver schaffen, ging verdachte er 2 jaar ge leden toe over een pamflet te laten drukken, waarin hij de twee artsen uit Den Helder van valsheid in geschrifte beschuldigde. Van dit pamflet ver spreidde hij 1000 exemplaren. De dok toren lieten daarop tegen hem een ver volging wegens smaadschrift instellen. NIEUWLANDERBRUG GESLOTEN. Openbare Werken van Alkmaar maakt bekend, dat de Nieuwlanderbrug tussen Groot- en Klein Nieuwland over de Oude Gracht vanaf heden ge durende drie weken gesloten zal zijn. Aanrijding zonder ernstige gevolgen Zondagmiddag omstreeks drie uur kwam de heer J. B. met een rijwiel met hulpmotor uit de richting Koedijk- Zuideinde Sint-Pancras ingereden. Op weg naar zijn woning raakte hU ter hoogte van het pand van de heer Ver kuil de macnt over zun stuur kwijt en reed tegen een hek dat aan de Oost zijde van de Benedenweg staat. De heer B kwam te vallen, doch liep geen verwondingen op. Het rijwiel met hulpmotor werd licht beschadigd. Getrouwd Pieter J. Sanders en Nellij Bankersen. Loop der Bevolking Ingekomen: M. Slootmaker van Purmerend naar West-Graftdijk la. A. J. Neutenboom van Dalfsen naar Oost- Graftdijk 35. Vertrokken Nellij Bankersen van West-Graftdijk 21 naar Edam. A. Kool en gezin van West-Graftdijk naar Wor- merveer. GROOTSCHEltMER LEED EEN ZWARE NEDERLAAG. Grootschermer zal aan zijn reis naar Zaan se Boys geen prettige herinne ringen behouden. De gasten moesten een grote 61 nederlaag incasseren. De enige troost voor de ploeg uit Groot schermer mag zijn. dat deze uitslag wel boeken voor de St. Laurentiusschool. j wat geflatteerd was. H. W. TILANUS BESPREEKT ACTUELE POLITIEKE PROBLEMEN Zaterdag 27 October zal door ae Chr. Hist. Jongerengroepen in Noord Holland te Alkmaar een Toogmiddag worden gehouden, waarbij onder meer het woord zal .vorden gevoerd door de fractievoorzitter van de C.H.U. van de Tweede Kamer, .de heer H. W. Tilanus. Deze zal actuele politieke problemen bespreken. TOEKENNING GEMEENTELIJKE VERGOEDING Voorgesteld wordt vast te stellen de gemeentelijke vergoeding over 1947 ingevolge art. 101, le t.m. 8e lid en art. 101 bis der L.O. wet aan de diver se besturen van bijzondere scholen voor lager onderwijs. AANSCHAFFING VAN SCHOOLBOEKEN B. en W. stellen voor de finaciële medewerking der gemeente te ver lenen voor het aanschaffen van school Dezer dagen hield de Coöp. Aardap- pel-Bewaar-Centrale G.A de eerste al gemene jaarvergadering in café Gras- boer, onder voorzitterschap van de heer G. Roelofsen. De voorzitter van de plaatseiyke af deling van de L.T.B. sprak aanmoedi gende woorden tot enkele aanwezige le den van de kadercursus om ook dit jaar weer de cursus te bezoeken. Hem was ter ore gekomen dat verschillende zich hadden teruggetrokken, omdat naar hun mening de stof te hoog lag. Naar aanlei ding hiervan zal er voorlopig geen cur sus worden gegeven. De voorzitter deelde mede, dat beslo ten was de heer G. J. Visser in vaste dienst te nemen tegen een jaar-salaris van f 2700.De heer H. Nibbering, be heerder in vaste dienst van de bewaar plaats, zal een salaris ontvangen van f 2630.Het salaris van de secretaris penningmeester zal worden gebracht op f 1000.per jaar. Verder werd medege deeld dat besloten is dat de schulden van de leden aan de Coöp. het gestorte bedrag op hun aandeel (en) niet te bo ven mogen gaan. Uit de ter goedkeuring aangeboden balans en verlies- en winstrekening bleek dat een batig saldo was verkre gen ad. f 174.04. De verlies- en winstre kening sloot met een bedrag aan in komsten en uitgaven ad f 32.684,93. In de voorlopige exploitatie-rekening voor het boekjaar 1951-1952 werd gere kend op een bedrag aan inkomsten en uitgaven groot f 24.915.Hierin zijn niet begrepen de inkomsten en even tuele uitgaven door verhuring van de bewaarruimte aan derden. Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester sprak een optimis tische geest. In totaal waren in de be- waarruimten 219 wagons aardappelen geborgen geweest. De balans, verlies- en winstrekening alsmede de voorlopige exploitatie rekening werden goedgekeurd. Als bestuurslid werden herkozen de heren P. Taam en A. Kramer en de heer C. Bakker als lid van de Raad van Toezicht. Rondvraag Tijdens de rondvraag deelde de heer G. J. Visser mede, dat er een flinke party aardappelen was verkocht, deze zullen procentsgewijee worden geleverd. Vermoedeiyk zal binnenkort ook nog een grote partij kunnen worden ge leverd. Desgevraagd deelde de heer Visser mede, dat vermoedeiyk spoe dig de laatste aardappelen zullen wor den verkocht. Verder werd de wens geuit, dat getracht wordt spoedig de kriel te verkopen. In verband met het grote aantal leden van de Coöp. welke aangesloten is by de Z.L.T.B. meende men, dat het aanbeveling verdiende dat een der leden werd opgenomen in het bestuur van deze stichting. Dit zal ter bestem der plaatse worden bekend gemaakt. Verder werd geïnformeerd naar de mogeiykheid voor plaatsing van z.g. T.L. verlichting in één der bewaarhut- ten welke bestemd is voor bewaring van eigen pootgoed. Besloten werd de kosten van een en ander te vrager, en de mogelijkheden om te komen tot een intensieve bewaring door middel van verlichting te onderzoeken. Eersfe bijeenkomst van dc N.K.J.B. Vrijdag kwamen de leden van de af deling van de NKJB voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen. De voorzit ter, de heer Jac. Smit, opende deze eerste avond. De traditionele vijfminu ten-speech nam de voorzitter voor zijn rekening. Hiermede maakte hij meteen van de gelegenheid gebruik om de aan wezige leden een uiteenzetting te geven over het doel van de vereniging: een middel te verschaffen om de jongeren aangename avonden te bezorgen, maar hen vooral geestelijk en maatschappe lijk te vormen. De resultaten van de vijf jaren van bestaan der afdeling mogen, aldus de voorzitter, bevredigend genoemd worden. Verder werd de avond gevuld met de diverse spelen zoals kaarten, sjoelen, damrrien en biljarten. Degene die het hoogste aantal punten had behaald mocht een pakje sigaretten in ontvangst nemen. Uien kunnen worden geveild in Purmerend Op een door het bestuur van de vei ling te Purmerend georganiseerde bij eenkomst voor telers van uien, werd dezer dagen een uiteenzetting gegeven over de mogelijkheid uien te veilen op de veiling te Purmerend, ten behoeve van de exporthandel. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de veiling Beem ster, Purmerend en Omstreken, de heer Van der Hoek. Uit de verschillende besprekingen bleek, dat er ongeveer nog 10 a 15 wa gons uien in onze omgeving voorradig zün. De prijzen welke in Purmerend zullen worden gemaakt, zo meende de heer Van der Hoek, zullen zeer zeker niet lager liggen dan op andere veilin gen. Men hoopt half November de eer ste uientransportveiling te houden Het product moet voldoen aan de eisen die gesteld worden door de NCB. Men hoopt per veiling ongeveer op een aan voer van minstens één wagon. Na een interessante discussie werd de vergadering gesloten. OPBRENGST COLLECTE Naar we vernemen heeft de collecte ten bate van Nationale Reclassering f 54,77 opgebracht. Aagtedijk, Buenos Aires—New York, 14-10 te Santos Alamak, R'dam—Cal cutta, 14-10 te Calcutta Alblasserdijk, R'dam—Golfhavens, 13-10 te New Orleans Almdijk, New YorkGolfhavens, 13-10 van New Orleans naar Brownsville Almkerk, KobeR'dam, 14-10 van Co lombo naar Aden Alphacca, 15-10 van Buenos Aires te New York verwacht Ainpenan, R'dam—Indonesië, 14-10 te Su- rabaja Amstelland, 13-10 van Buenos Aires te A'dam Amstelvaart, 12-10 van New Orleans naar Nederland Aagte- kerk, 14-10 van R'dam naar Hamburg Aardijk, 13-10 van R'dam naar New York Abbekerk, 14-10 van Antwerpen te R' dam Aldabi, R'damBuenos Aires, 14-10 van St Vincent (KV) naar Rio de Janeiro Alkaid, Buenos Aires—R'dam, 15-10 van Montevideo naar Santos Al- ptiard, 13-10 van R'dam naar Hamburg Aludra, 16-10 van R'dam te Philadelphia verwacht Bali, MakassarNew York, 15-10 te Penang verwacht Bantam, 13-10 van New Orleans naar New York Baarn, A'dam—Chili, 14-10 van Sail Antonio naar Talcahuano Beverwijk, Sibenek—R'dam, pass. 13-10 Gibraltar Boschfontein, A'dam—Beira. 13-10 van Genua Bennekom, Chili—A'dam, 14-10 van Paita naar Cristobal Boskoop. A' dam—Guayaquil, 14-10 te Maracaibo Breda. Peru—A'dam. 14-10 te R'dam Caltex Nederland (t), 13-10 van R'dam naar Kopenhagen Caltex Pernis (t). 14-10 van Sidon naar R'dam Caltex The Hague (t), 15-10 van Sidon te R'dam Caltex Utrecht (t),14-10 n.m. van Tandjong Priok naar Cheribon Ceram. R'dam—Calcutta, 15-10 te Port Said Congostroom. A'dam—W.-Afrika, 14-10 n.m. te Accra verwacht Daler'dijk R' dam—Pac. Kust, 13-10 n.m. te Cristobal Delfland, Buenos AiresA'dèm, 14-10 van llheus naar Las Falmas Drente, 15-10 v.m. te Donkale ter rede verwacht Edam, R'dam—New York, 12-10 n.m van Antwerpen Farmsum, J3-10 van New Portnews te A'dam Gaasterkerk, A dam Beira, 14-10 van Lorenzo Mar- quez te Beira Garoet, Balik Papan— R'dam, 13-10 te Makassar Heemskerk, Sydney—R'dam. 14-10 van Sydney naar Melbourne Hector, A'dam—Levant, 13-10 van R'dam naar Algiers Helena, A'dam —Guayaquil, 16-10 te Laguira verwacht Hoogkerk, Kobe—R'dam, 13-10 van Cebu naar Singapore Indrapoera, R'dam Indonesie, 15-10 te Surabaja verwacht Java, Balik Papan—A'dam. 15-10 te Ma kassar verwacht Kedoe, Tandjong Priok —R'dam, 14-10 van Belawan naar Port Su dan Kieldrecht, R'dam—Japan, pass. 14-10 Ouessant naar Genua Kota Ba- roe, R'dam—Makassar, 14-10 te Port Said Lemsterkerk, Perzische^ Golf—R'dam. pass, 14-10 n.m. Ouessant Lievevrouwe- kerk, 14-10 van Antwerpen te R'dam Lissekerk, A'damPerzische Golf, 15-10 te Dubai Loenerkerk. Calcutta—R'dam, 13-10 v. Chittgong n. Aden Madoera. Calcutta—Vancouver,14-10 te Penang Ma- cuba (t), 14-10 v. Alexandrie te Ras Ta- nura Mapia, 13-10 v. Tandj. Priok te A'dam Mariekerk, R'dam—Sydney, 16-10 te Fremantle verwacht Meliskerk, A' dam Z.-Afrika, 13-10 van Teneriffe naar Kaapstad Metula (t), 14-10 van Ras Tanura te Colombo Mirza (t), 13-10 van Mersey te Ceuta Modjokerto, 14-10 van Tandjong Priok te R'dam Oranje- fontein, A'dam—Beira, 15-10 te Kaapstad verwacht Overijsel. Australië—R'dam, 15-10 te Aden verwacht Polyphemus, A'dam—Indonesie, pass. 14-10 Socotranaar Penang Prins Willem n, R'dam—Gal veston, 15-10 te New Orleans verwacht Raki, 14-10 van Menado naar Inbonto Roepat, A'damHouston, 14-10 te New Orleans - Rossum, A'dam—Setubal, pass. 12-10 Dungeness Rijndam, R'damNew York, 13-10 te Southampton Ri.jn.kerk, BeiraA'dam, 13-10 te Antwerpen Scherpendrecht (t), 14-10 nan. van Sidon te Montreal Salland, Buenos Aires A'dam, 15-10 te Rio de Janeiro Siba- jak, R'dam—Surabaja, pass. 14-10 20 mijl n.m. van Ouessant Singkep, A'dam— Surabaja, pass. 14-10 n.m. Finisterre Sloterdijk, Java—New York, 14-10 van Port Said naar Halifax Sommelsdijk, 14-10 van R'dam naar Bremen Stad Haarlem. Huelva—R'dam, pass. 13-10 Ouesant Stad Vlaardingen, 14-10 n.m. van Emden te Narvik Sumatra. Cal cutta Balik Papan, 15-10 te Singapore verwacht Sunetta (t), 15-10 v.m. van Batonrouge te Liverpool verwacht Ta- binta, Melbourne—Makassar, 15-10 te Su rabaja verwacht Teiseslas, A'dam—In donesie, 15-10 te Semarang verwacht Tiba. 14-10 van Port Alfred te Montreal Tjipanas, Singapore—Rio de Janeiro. 14-10 van Kaapstad naar Buenos Aires Utrecht, Colombo—Pac. Kust, 14-10 n.m. te Vancouver - Volendam, 13-10 van Quebec naar R'dam Westerdam. 15-10 van New York te K'dan»

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5