w PELS' oos& Mimosa Uitslag van onze advertentie-prijsvraag M.MEIJER&ZN Alkmaar kreeg een zelf bedieningswinkel PELS' Wijnhandel Stad en Omgeving Cadeau! Wollen Deken AGENDA 'RaM.t-cxMLeAi. Wat onze lezers te vertellen hebben De arts en de ziekenfondspatiënt „Alkmaar viert feest" Artistiek echtpaar zwerft met comfor tabele tjalk door ons land De watermol wc Experiment van Simon de Wit Geen noodt Mej Arbeidersontwikkeling vergaderde j. J. F. J. Dubois gaat op wachtgeld October- aanbieding Voor de-ontmoeting tegen „Helder" PORTWIJNEN Concours-winnaar voor Alkmaarse Jazz-Society Graft .RUIMTE-KUNSTENAAR" De woning in harmonie met het interieur „Horizon" is een summum van intimiteit Aanbieding Geraamde kc vijftien mih Gerrit Schaar op wijze gehuldi DONDERDAG 18 OCTOBER 1951 In navolging van Amerika en Enge land zijn na de oorlog ook in ons land op verschillende plaatsen z.g. zelfbe dieningswinkels verrezen. Het woord spreekt al voor zichzelf en mochten er nog mensen in Alkmaar en omgeving zijn, die nog nimmer met dit zeer mo derne en prettige systeem van verkoop hebben kennis gemaakt dan bestaat deze gelegenheid thans. Simon de Wit heeft namelijk zijn zaak in de Achterstraat verlaten en een geheel gemoderniseerd winkelpand in de Langestraat betrok ken, waar deze firma het zelf-bedie- ningssysteem heeft toegepast. Deze nieuwe zaak is gevestigd in de winkel van het voormalige Babyhuis op num mer 44. Simon de Wit, die door geheel Neder land 132 filialen bezit, heeft nog ner gens een winkel van deze soort en het kan dan ook gezien worden als een ex periment. Dat dit experiment zeker een kans van slagen zal hebben, bleek gisteren bij de opening wel uit de gro te belangstelling, die er voor de nieu we zaak bestond, zo erg zelfs, dat de mensen in de rij moesten staan. Het systeem Het systeem van deze verkoop-me thode is, dat de klant geheel vrij in de winkel kan rondneuzen. Geen winkel meisjes met: „Waar kan ik u mee van dienst zijn?" of „Zoekt u iets?" Niets van dit alles. De huisvrouw voorziet zich bij de ingang van een ijzeren mandje en deponeert daarin de door haar zelf uitgezochte artikelen. Maar ze is niet verplicht iets te kopen. Alle artikelen, die in de zaak zijn uitgestald zijn voorzien van een prijs, terwijl ook het gewicht of de hoeveelheid duide lijk zichtbaar is. Bij de uitgang terug gekomen geeft men de ijzeren mand aan een van de twee cassières, die de arti kelen uit het mandje halen, de bedra gen op een rekenmachine optellen en V de rekening presenteren. De door U gekochte artikelen worden inmiddels in uw tas gepakt of in een hengselzak, die bij de service van de zaak inbegre pen is. Het interieur van de winkel is be halve overzichtelijk, buitengewoon stijl- Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen PERFECT GOEDKOOP en SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. Onze reparatie lm aft VROOM DREESMAN V ALKMAAR HOORN (Advertentie, In*. Med.) vol en hygiënisch. In grote wandstel- lingen, die door T.L.-buizen worden verlicht, liggen op zeer overzichtelijke wijze de artikelen. Boven de stellingen staan, duidelijk aangegeven, de diver se rubrieken, als grutterswaren, dran ken, koffie en thee, specerijen, choco laterie, conserven, schoonmaakartike len enz. Achter in de winkel is de af deling voor kaas, vleeswaren en eieren, waarin geen zelfbediening is en waar in u evenals in de betere soorten cho colaterie op normale wijze geholpen wordt. In het midden van de zaak is een eiland-stelling aangebracht, waar op men een afdeling chocolaterie kan vinden, alsmede conserven en tal van waren voor de broodbelegging. Om de kwaliteit van de artikelen niet door de verpakkingen onherkenbaar te maken, heeft men zoveel mogelijk cel- lophaan of althans transparante stoffen gebruikt en anders vindt men bij het artikej wel een monster achter glas, waar de huisvrouw haar critisch oog over kan laten gaan. De afdeling Alkmaar van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling ts gisteravond in het ABB-gebouw aan de Koningsweg in een zeer slecht be zochte ledenvergadering bijeen ge weest. Hoofdschotel der besprekingen was de door het centraal bestuur voor gestelde contributieverhoging. De voorzitter, de heer E. J. M. Schinkel, en de secretaris, de heer D. P. van Wigcheren, leidden dit punt in en kwamen tot de conclusie, dat ver hoging weliswaar onvermijdelijk zou zijn, maar dat deze in de gedachte vorm te veel bezwaren had om aan vaardbaar te zijn. De vergadering verenigde zich met deze zienswijze, aanvaardde de door het bestuur voor gestelde wijzigingen en verleende overigens de afgevaardigden blanco mandaat. De heren Van Wigcheren en S. Tump zullen de afdeling op het op 11 November te Utrecht te houden congres vertegenwoordigen. Plaatsver vanger is de heer C. Snel. Tevoren had de penningmeester, de heer S. Ph. Buwalda, verslag uitge bracht van de jubileumviering op 22 September j.l. De~^ uitgaven hiervoor beliepen ƒ828.74, de inkomsten ƒ613.09. Daar de heer J. Prielink een reis naar Australië gaat maken, werd in zijn plaats de heer Tump tot be stuurslid gekozen. In zijn slotwoord vroeg de voorzit ter de aandacht der leden voor de Arbeidersavondschool. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De weg der hoop (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Angclo (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Clochemerle (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Hotel Berlin (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: De telepaath Jonglisto. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Met de kip pen op stok (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater, 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Lutherse kerk (Oudegracht), 8 uur: «Voordracht door de heer Oosterwelder uit Amsterdam. HOOG WATER TE BERGEN AAN 7.EE Donderdag 18 Oct. vm 5.30 nm 5.47 Vrijdag 19 October vm 6.09 nm 6.27 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 5.35 17.52 11.35 23.52 Vrijdag 6.14 18.32 12.14 0.32 De Haagse Comedie met „Waarom jok je, Cherie?" Dinsdag 23 October a.s. brengt de Haagsche Comedie in het Gulden Vlies als 2e opvoering in de serie A het oergeestige „Waarom jok je, Chérie?" Het stuk is een mengeling van ope rette, toneel en revue. Jan Retél en Elisabeth Andersen nemen als Gaston en Suzanna het grootste deel van de gezongen tekst voor hun rekening. Zï vormen een hoogst amusant en sym pathiek paar. Ook Bob de Lange heef' als Pompon een groot aandeel in het lachsucces, waartoe verder de koor zang van de agenten niet weinig bij draagt, Willem Deering heeft voor het geheel een paar charmante décors ont worpen, licht en vrolijk, terwijl de zeer vele wisselende costuums een lust voor het oog zijn. De regie is in handen van Cees Laseur. Door het teruglopen van het aantal leerlingen der ULO-school bedraagt dit over 1951 gemiddeld 265, zo schrijven B. en W. aan de Raad. Dit gemiddelde geeft ingevolge artikel 28 der Lager- Onderwijswet 1920 aanspraak op rijks vergoeding van de jaarwedden van het hoofd en acht onderwijzers. Het thans aan deze school werkzame personeel bedraagt een hoofd met negen onderwijzers, zodat op 1 Januari 1952 een leerkracht overcompleet zal wor den. Het gemiddelde aantal leerlingen over 1951 bepaalt n.l. de vergoeding Over 1952. Volgens een recent Kon. be sluit, n.l. dat van 3 Augustus 1951, komt bij vermindering van het aantal leer krachten die onderwijzer in aanmer king voor opwachtgeldstelling die het laagste aantal dienstjaren heeft. Hoe wel een der andere leerkrachten voor ontslag met ingang van 1 Januari 1952 !n aanmerking zou komen, heeft mej. J. F. J. Dubois zich bereid verklaard, op wachtgeld te worden gesteld. B. en W. stellen dan ook voor, haar met ingang van genoemde datum eervol ontslag met genot van wachtgeld toe tc kennen. GESLAAGD VOOR CANDIDAATS- EXAMEN Aan de Gem. Universiteit te Amster dam is voor het candidaatsexamen rer-^ ten geslaagd onze stadgenoot de heer M D. de Haas. Onvoorzichtigheid oorzaak van aanrijding Gisteravond omstreeks elf uur vond op de Kanaalkade nabij de Pa ternosterstraat een vrij ernstig ver keersongeval plaats door onvoorzich tigheid van twee voetgangsters. Zon der uit te kijken staken deze dames 1er plaatse de straat over. Toen zij plotseling een motorrijder zagen na deren, weifelden ze, met het gevolg, dat mevr. D. door de motor gegrepen werd en tegen de grond werd geslin gerd. Zij liep een diepe vleeswonde op aan haar linker knie. Ook de motor rijder kwam te vallen en kreeg een vleeswond terzijde van het linker oog. Dr. Kolk verleende eersfe hulp, waar na beide slachtoffers naar het Cen traal Ziekenhuis werden overgebracht. Mevr. D. werd na verbonden te zijn naar haar woning vervoerd en ook de motorrijder de B. kon na behandeling naar zijn woning in Sijbekarspel wor den overgebracht. Tegen mevr. D. is proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand Geboren: Carla, d. van J. Schot en M. Lindeboom. Pieter, v. van A, Piers- ma en E. Kat. Getrouwd: Cornells G. Berkhout en Maria G. Th. S. Wiggerman, Jan van Keulen en Johanna Scheer. Overleden: Hermanus P. Kareis, 68 Jaar, gehuwd met A. Tames. DE EERSTE OF LAATSTE ZWALUW Boven Rochdale is gisteren een zwaluw waargenomen, hetgeen voor de ze tijd van het jaar een zeldzaamheid is. De veronderstelling dat het de eer ste zwaluw zou zijn, klinkt wat erg op timistisch We zullen het er dus maar op houden dat het dier vergeten is op tijd te vertrekken. In onze wordt U goed gekleed voor weinig geld, en daarbij MAKKUMMER AARDEWERK Deze cadeau-reclame geldt ook in onze afd. Vakkleding, Magdalenenstraat 11 (Advertentie, ïng, Med.) HET ALCMARIA-ELFTAL IS GEWIJZIGD Voor de wedstrijd tegen „Helder" is het Alcmaria-elftal op twee plaat sen gewijzigd. De beide vleugelspelers Hillenius en Genefaas zijn vervangen door Webster en de Buyzer, met dien verstande, dat Webster als rechtsbin nen staat opgesteld. Dinkelberg speelt weer op zijn vertrouwde rechtsbuiten plaats. Het is vrijwel uitgesloten, dat Untied weer van de partij zal zijn. Het elPal komt dus nu als volgt in het veld: Vasbinder; Maasen, Paulisse; v. Meene, Helderman en Was^nk; Dinkelberg, Webster, Wielinga, Ever- steyn en de Buyzer. gerijpt in koele Portugese kelders, per fles vanaf f 4.60. ALKMAAR TEL. 2585 (Advertentie, ïng. Med.) Voor de tweede clubavond in het winterseizoen heeft de Alkmaarse Jazz' Society kans gezien de beschikking 'e verkrijgen over het uitstekende trio „The King Slam Spots" uit Zaandijk. Deze bijeenkomst wordt Vrijdagavond in de bovenzaal van Tom gehouden. Dit Zaanse orkest veroverde Zaterdag j.l. op het jaarlijkse Nationale Jazz- Concours te Koog-Zaandijk voor de vijfde achtereenvolgende keer de eerste prijs met lof der jury en stelde zich hierdoor definitief in het bezit van een wisselbeker. Deze bezetting, welke ge vormd wordt door piano, accordeon en bas, is Dinsdagavond 23 October in een Avro-uitzending voor de radio te be luisteren. Dit optreden zal worden voorafgegaan door een beknopte discolezing over „Sydney Bechet", door de voorzitter der vereniging, de heer S. Dekker. Ter verduidelijking laat hij hiervan enige opnamen horen. Voorts verleent het huisorkest van de Alkmaarse Jazz Society zowel in grote (dixieland) bezetting, als in kleine sa menstelling zi.in medewerking. Onderhandelingen met orkesten voor het op 15 December alhier in het Gul den Vlies te houden eerste Nationale Jazz Concours zijn reeds gaande. Alkmaar R P won van Den Helder De 84 overwinning hebben de Alk maarse Rijkspolitiemannen, die Dinsdag middag te Heiloo tegen het elftal van de Gemeente-politie Den Helder speelden, zeker voor een groot deel te danken aan hun nieuwe midvoor Jager. Zeven van de acht doelpunten nam hij voor zijn reke ning. Het achtste doelpunt maakte de linksbuiten Schoonbeek. Nu Alkmaar R.P. met een gewijzigde opstelling is uitgekomen leek het alsof er een geheel ander elftal In het veld stond. Goede combinaties en snél spel leidden tot het resultaat. Reeds direct na de aanvang werd Den Helder, waarvan Alkmaar R.P. veertien dagen geleden nog verloor met 2—-1, over rompeld en binnen tien minuten stond het reeds 2—0. De ruststand was 41. Na de rust kwam Den Helder er iets beter in en het gelukte rechtsbinnen v. d. Meulen (Ned. Politie elftal) dan ook drie doelpunten te scoren. Hij maakte daarbij een dankbaar gebruik van de nog niet geheel op elkaar inge stelde achterhoede-spelers. Veel last kon dit voor Alkmaar R.P. niet veroorzaken, daar zij ook regelmatig de stand opwerkte, zodat de einduitslag 84 luidde. BEVORDERD TOT ARTS Aan de Gem. Universiteit te Amster dam is bevorderd tot arts de heer C. Slooten te Graft. Kochten van een iailiiele tabriek kisten met Daarom gaan ze nu van I 3.25 voor 98 ct. KIJKT U MAAR DAT IS NERGENS ZOU (Advertentie, Ing. Med.) (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Geachte Redactie, Gaarne verzoek ik U ook mij ten aanzien van de kwestie arts en zieken fondspatiënt enige plaatsruimte te willen toestaan. Zonder me in deze wat beschamen de aangelegenheid een oordeel aan te matigen, wil ik toch graag een per soonlijke ervaring in het geding bren gen. De conclusie moge ieder voor zichzelf trekken. Mijn moeder was ook een zieken fondspatiënte. Ze was ongeneeslijk ziek en werd in het ziekenhuis ver pleegd. Door een minder soepele hou ding van het ziekenfonds zou zij het ziekenhuis hebben moeten verlaten. Dit was echter niet mogelijk, doordat zij een verzorging nodig had, welke slechts de accommodatie van een zle- knhuis kon verschaffen. De zieken huiskosten werden dus door de fami lie gedragen. Het gevolg was echter, dat van fondszijde nu ook de specia listische hulp niet langer werd toege staan. De kosten van deze hulp konden echter niet door de familie worden opgebracht, zodat ik, tot mijn leed wezen, de betrokken specialist heb voorgesteld de behandeling aan de huisarts over te dragen. Volkomen spontaan en zonder aar zeling deelde deze specialist mij mede, dat hij mijn moeder dan verder gratis zou behandelen. Het was toen reeds bekend, dat her stel buitengesloten was, zodat van medisch standpunt uit specialistische bijstand nutteloos was. Maar een ieder zal zich de toestand van een patient kunnen indenken, wanneer de ver trouwde specialist plotseling weg blijft en het laatste beetje hoop en ver trouwen wordt ontnomen. Al wat deze specialist nog kon doen, was troosten en bemoedigen. En juist in deze kwes tie stel ik er zo'n prijs op te verkla ren, wat hij in die lange, vreselijke maanden voor mijn moeder heeft betekend. Dag in dag uit vertoefde bij geruime tijd aan haar bed, als dokter, maar niet minder als vriend. En zonder het vooruitzicht een reke ning te kunnen presenteren, zelfs zon der het vooruitzicht genezing te kunnen brengen. De naam van deze Alkmaarse spe cialist wil ik niet noemen. Hij zou daarop geen prijs stellen. Maar ik acht het een ereplicht om in deze kwestie zijn houding te stel len tegenover wat in het' algemeen van de verhouding: artsziekenfonds patiënt wordt gedacht en gezegd Laten we niet generaliseren. Met dank voor de plaatsing, B. BALVERS De bijzondere advertentiepagina in ons nummer van Vrijdag 5 Oct. j.l.. met een daaraan verbonden prijsvraag, heeft meer dan grote belangstelling getrokken. Vele puzzle-enthousiasten hebben zich de moeite getroost om tot een goede oplossing te komen en hoewel daar menigeen in geslaagd is, moesten wij ook constateren, dat er velen gestruikeld zijn. Er zaten inderdaad ook een paar addertjes onder het gras! De loting, onder toezicht van de ontwerper van de advertentie pagina, de heer Rotteveel, bracht de volgende resultaten: le prijs ƒ50.Mej. C. Wayboer, Emmastraat 105, Alkmaar, 2e prijs ƒ25.R. Koelemeij, Friescheweg 156, Oudorp. 3e prijs 10. Mevr. H. O. Langereis, Dr. Schaepmanplein 11, Alkmaar, 4e prijs 5.— A. Gerla, 5e prijs 5.A. Mater, 6e prjjs 5.J. Nierop Groot 7e prijs 2.50 L. Vreeker. 8e prijs 2.50 H. Plas, 9e prijs 2.50 R. v. d. Vliet, 10e prijs 2.50 F. v. d. Lee, Reekerstraat 5, Stationsweg 48, Spoorstraat 54 Lamoraal straat 1, Corfstraat 61. Zocherstraat 25, Heerenweg 17, Alkmaar. Alkmaar. Alkmaar. Alkmaar. Alkmaar. Alkmaar. Heiloo. De gelukkigen feliciteren wij en him. die niet bij de winnaars behoren, wensen wij bij een volgende gelegenheid een gunstiger resultaat toe. De postwissels worden één dezer dagen verzonden. En tot slot hier dan nog de oplossing: Prlnz, Luttik Oudorp. Vennik v. Westrienen, N.Sloot. Lind, Mient. Hoes, Voordam. Spanjaard, Koorstraat. Bilars, Langestraat. Schoen, Stationsweg. Kraakman, Platte Stenenbrug. Woltering Wackers, Payglop. Gulden Vlies, Koorstraat. Victory, Langestraat. Krom, Langestraat. Koster, Langestraat. Alkm. Overdekte. Snoek, Langestraat. Sidonius de Jong, Mient. Cloeck, Laat. Mulder, Nieuwesioot. Gerda, Laat. v. d. Meulen, Langestraat. Bervoets, Laat. De Winter, Laat. Lind, Lahgestraat. De Haan, Langestraat. Kaal, Houttil. Tenkink. Oudegracht. Masée, Ritsevoort. Vroom Dreesmann, Laat. Worm, Houttil. Pouwels, Kennemerstraatweg. Ypma, Langestraat. Groot, Langestraat. De Munk, Zilverstraat. POA, Payglop. London, Verdronkenoord. Victrix, Kanaalkade. Dorresteijn, Stenenbrug. Mienis, Zilverstraat. Timmerman, Langestraat. BervoetsVriezelaar, Ridderstr. Worm, Langestraat. Gazellehuis, Ritsevoort. Zaak Q, Langestraat. Zaterdag a.s. publiceren wij de uitslag van onze REBUSSENPRIJSVRA AG t Enige maanden geleden verscheen er in het vakblad „Bouw" een artikel ran de hond van de binnenhuis-architect Jan J. C. Kraamer, waarin deze erop wees, dat er in de ontwikkeling van onze hedendaagse woninginrichting één factor steeds stiefmoederlijk was bedeeld. Deze factor was de ruimte op zichzelf Immers, de vertrekken, waarin wij een groot deel van ons leven plegen door te brengen zijn nog steeds ondanks modernere opvattingen omtrent de in richting ervan zoals ze enkele eeuwen geleden waren: grote, vierkante ruimten. „Dozen", zou men zeggen, die wanneer het meubilair nog niet is geplaatst een holle, ongezellige indruk maken De ruimte, het vertrek dus, en het meubilair zijn gewoonlijk nog steeds twee aparte zaken, die min of meer gelukkig met elkaar in bepaalde harmonie moeten worden gebracht. Dat gaat volgens het systeem: men neemt een kamer, men plaatst er wat meubels inJ De binnenhuis-architect Kraamer is een van de weinigen in ons landdie in de enkele ruimte van het vertrek meer zag dan alleen wanden en een zolder. Het echtpaar Kraamer heeft zijn tjalk niet alleen als drijvende woning en ate lier ingericht, doch er ook de gelegen heid geschapen voor het geven van le zingen. Een „zaal" (de afmetingen zijn verbijsterend klein, doch de bouw en inrichting suggereren een grote ruim te) biedt plaats aan bijna dertig per sonen voor het aanhoren van lezingen door de heer Kraamer over het onder werp: „Binnenhuis-architectuur en be wustwording". Gedurende de zomermaanden is het schip bevolkt door water-enthousiasten, die in dit .varende hotel" zwerftochten maken, voornamelijk door Friesland en gelegenheid hebben met kleine bootjes de zeilsport te beoefenen. De „Horizon" zelf is eveneens zeilschip. Op momenten, dat de gasten niet in hun bootjes op het water vertoeven, kunnen ze op het „Moederschip" besprekingen voeren over culturele onderwerpen. Zoals reeds gezegd, Is het schip een summum van comfort en intimiteit. Het is een „zicht bare gedachte" van zijn ontwerper, de heer Kraamer, die er al zijn ideeën om trent interieur en woning in verwezen lijkt heeft. Heel terecht noemt hij zichzelf „ruim te-kunstenaar", een begrip, dat een zeer groot terrein omsluit. Kraamer streeft ernaar de ruimte in een woning zoda nig met het meubilair te verbinden, dat het geheel harmonisch, aesthetisch ver antwoord, comfortabel en practisch wordt, dat er een eenheid ontstaat. En dit niet alleen naar zijn eigen ove rigens zeer fijne smaak, doch vooral naar het karakter van degenen, die de woning zullen moeten betrekken. Hij, en zijn vrouw, die hem in zijn werk terzijde staat, noemen het populair: „De mensen inplaats van een (de hemel weet hoe duur) confectiecostuum een maatcostuum te geven". Dit geschiedt op een wijze, die grote bewondering afdwingt, vooral voor de psychologische kijk, die dit echtpaar op de mensen blijkt te hebben. „De wo ning staat ten dienste van de mens en zij moet het gezin omvatten als een geheel waarin het goed is te zijn", zegt Kraamer. Dit hoeft niet bereikt te wor den door de aanschaffing van een ge heel nieuw meubilair en een aantal drastische veranderingen aan de wo ning. Met behulp van bestaande meubelen en door enkele schijnbaar onbe langrijke veranderingen in de ver trekken bijvoorbeeld een gedeelte lijk verlaagd plafond een uitsprin gende hoek, een leuke ingebouwde bloemenbak, schept men reeds „leven" in een bepaald vertrek. Het meubilair dat op zichzelf al is bekeken, want Kraamer werkt „van binnen naar bui ten", wordt hierna geplaatst, en we' zodanig, dat het met de vertrekken een organisch geheel gaat vormen. De heer Kraamer en zijn echtgenote bewijzen in hun eigen „woning", de tjalk „Hori zon", die tegenover de Kaasmarkt ligt, dat „ruimte" een wonderlijk we zen heeft, dat het zich als het ware laat kneden en bewerken. Ze hebben hun schip, dat in hoge mate een be perkt volume heeft, geheel volgens hei door hun verdedigde principe inge richt. Morgen van tien tot zes uur geven ze het publiek gelegenheid de tjalk van binnen te bekijken. niMiiiimniiiniinMmnnniiiiiiiiiniiniininiiniiniiniBiniHiiiiiiiiHiHiiiBHiBiiiM De voor U zo buitengewoon voordelige duurt slechts t.e.m. Zaterdag a.s.: 150x210 170x220 175x225 21.50 26.50 29.75 Grijpt Uw kans dus nog! Langestraat 37, Tel. 2983 IflllllllllMilllllllllfllIM^ (Advertentie, Ing. Med.) ONTVANGST BURGEMEESTER Naar ons wordt medegedeeld, zullen -ie Burgemeester van Alkmaar en mevrouw Wytema te hunnen huize, Emmastraat 1, ontvangen op Zondag 21 October a.s. van half vier tot vijf uur des namiddags. Het Genootschap van Ni Componisten, dat 40 jad heeft gisteravond een aangeboden in het Geb. sten en Wetenschappen Haag, met medewerking Het college van dijkgraai en hoofdingelanden van de I kwam in café Dekker in o] gadering bijeen onder voorzit de heer J. de Boer Wz. Als f wezig de oud-voorzitter, de ker Sz. Ingekomen waren verzoek heren Joh. Munster en Leej voor het in werking stellen derbemaling en het leggen v dam met duiker. De verga hiermede accoord. Medegedeeld werd dat de dijk voor het gedeelte dat wordt niet kan worden af| Het machinegemaal is ges toegang tot de Aris Witbru zakkingen vertoont, zal verl De baggermolen voldoet goe< December zal gebaggerd word gang zulks belet. Een have worden ingevoerd. De pold» verzekering tegen wettelijke heid aangegaan. De begroting 1952 werd op f 39.270,aan ontvangst gaven, waarbij een onv< i 7.596.—. De omslag blijft onveran< per h.a. Op advies van Prov. Waté: duiker bij de molen, die niet gebruikt, verwijderd wordei beter geoordeeld dan dichtei De De polder Obdam heeft des van de eerste in den lande h< systeem op zijn poldermolen passen. Helaas heeft men hit plezier genoten. Dit is één va) geweest, waarom het machin moderniseerd werd en de m geveer op non-actief kwam '1 althans slechts als aanvullfe lingsinrichting dienst te kun» een toelichting verklaarde r bestuur omtrent de staat va o.m. dat de capaciteit zeer g aat er nauwelijks sprake is v kelijk profijt. Het bestuur n polder de keuze heeft tussei molen of in het geheel geen halve molen wordt een on deeld, waarbij wordt opgem i onderhoudskosten zeer hoog 2 zoek van het dagelijks bestuu] Waterstaat een nauwkeurig f naar de toestand van de mol in samenwerking met de pol Uit het binnengekomen versla aan, dat de vijzel 70 cm. te k door bij een niet abnormaal stand niet voldoende water verplaatst. In de concertzaal van de enigde Blikfabrieken tc Kr gisteren de welbekende Zaai Gerrit Schaar op grootse v digd in verband met het f zestig" jaar aan het bedrijf v den. De grote waardering voo zonderlijk vitale figuur kwa delijk tot uiting, toen hij er lie gistermorgen werden geh mens de directie, het person vrienden werd hij hartelijk ken, terwijl hem vele geschi den aangeboden. 's Avonds werd het feest in hotel „Victory" in Alkr als verrassing de fanfare Genoegen" zijn directeur ee kwam brengen. Volgend jaar G. Schaar vijftig jaar als dil deze muziekvereniging vert Tijdens een geanimeerd i de jubilaris toegesproken doo directeur van de Verblifa, Groeneveld, die hem schets man, waaraan de maatsch dank verschuldigd is. Hij b jarige een televisietoestel ai Als bijzonderheid vermeld het personeel van de fabrie ciale jubileum-stoel had ont' zetel was vervaardigd van die in de fabriek worden gc

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2