Toch stelden „voorlopigen" teleur Belgische parachutisten landden tussen Uitgeest en Castricum Minister Lieftinck wenst einde te maken aan de onzekerheid Burgemeester van Uitgeest vroeg commandant om straatgevechten Drieduizend soldaten vochten fanatiek wm&m x> xx> Biesbrouck was de grote en Lenstra de onbegrepen man in Neêrlands team Geluksfactor speelde een voorname rol Het belastingstelsel moet eerst hervormd worden Karei Lotsy bedankt als bestuurslid van N.O.C. Radio-actief kobalt in ons land aangekomen Ridgway stelt vier voorwaarden Joegoslavisch vliegtuig landde in Zwitserland De piloien en hun gezinnen vroegen polHiek asyl Export van bloembollen door sanering geremd DONDERDAG 18 OCTOBER 1951 Militaire oefening in Noord-Holland snel groter wordt. Daar landen er reeds een paar. Met een smak komen ze op de grond neer. Ze buitelen over de kop. De wind grijpt in de parachute, maar snel lopen de mannen rond hun val scherm, zo er voor zorgend, dat de wind tegen de bolle kant blaast. Snel schrom pelen de parachutes ineen. Tweemaal daalde zo'n zwerm Belgen uit de lucht neer. Vier-en-vijftig paratroopers zijn in enkele minuten tijds letterlijk en fi guurlijk uit de lucht komen vallen. Opoe verkent QP de Provinciale Weg hebben de grond- en luchttroepen met elkaar contact gemaakt en gezamenlijk rukt men nu op naar Uitgeest, dekking zoekend in greppels en het struikgewas langs de weg. Bij het café van Jan Gast stuitten ze op Blauwen, die daar met een mortier in stelling staan. Het mortier kan slechts enkele geweldige knallen laten horen, want dan moet men reeds overijld vluchten. Inmiddels rukken aan de andere kant van Uit geest reeds Rode troepen binnen. Het gehele stadje is in de war. Niemand denkt aan middagrust, de jeugd het minst. Op de anders zo rustige Middel weg razen jeeps voorbij. Met nevelbus sen legt men een dicht rookgordijn. Dan is er het eerste contact in de buurt van de Middelweg. Er vallen schoten en geschreeuw weerklinkt. Overal doemen soldaten uit de nevel op. Ze hebben zwarte strepen over het gelaat en takjes in hun helmen Het zijn verdedigers. Via het Anemo- nenpad ontvangen ze versterking. Ner gens is het veilig. Op elk erfje zitten Roden verscholen, het geweer in de aanslag. Overal knettert nu het ge weervuur. Dikke rookwolken, afkoms tig uit de nevelbussen, hangen boven het dorp. In het Slimpad is ook vuurcontact gemaakt. De schoten knallen er zonder (Van onze speciale verslaggever) UET WAREN afgrijselijke tonelen, die zich gisteren rond de gewoonlijk zo rustige gemeenten Uitgeest en Castricum hebben afgespeeld. Reeds in de vroege morgenstond wemelde het van soldaten in de stille straten; geweer- en mitrailleurvuur verscheurde de slaap van velen, auto's raasden langs benevelde polderwegen en er klonk krijgsgeschreeuw in menig fraai voortuintje of glim mend gepoetst portiek. Maar vreselijker was de schrik, die zich meester maakte van de gezapig grazende koeien in de Limmerpolder, want kort na melktijd Leen de zwart- en roodbonte dames plotseling mensen uit de lucht neerploffen. Mensen, die hingen aan geweldige valschermen. „Het belemmert onze productie, dat defensieve gedoe", zullen deze dieren wel gedacbt hebben, bij het zien van oveel drukte in de vredige polder. Inderdaad, het was een enerverend schouw de! toen gisteren ruim drieduizend soldaten, waaronder een compagnie Bel gische paratroopers, nabij Uitgeest en Castricum in actie kwamen. De drie ter ritoriale bataljons 921, 922 en 923, onder commando van de garnizoenscomman dant van Amsterdam, kolonel B. A. de Veer, voerden gisteren de slotfase uit een oefening in Noord-Holland, die in totaal drie dagen duurde. De Neder landse territoriale bevelhebber, luit.-gen. D. C. Buurman van Vreeden, woonde de „acties" bij. HET 923e bat., dat in het verband van de interne verdediging van ons va derland tot taak heeft de plaatsen Uit geest en Castricum veilig te stellen tegen aanvallen van de „rode partij", werd gisterochtend in alarmtoestand gebracht. Bij Den Helder waren twee rode bataljons geland, die snel op marcheerden in de richting Limmen. Eén bataljon zou -daar blijven. Het an dere rukte op naar Castricum, waar men alles reeds in staat van verdedi- ging had gebracht. Ook Uitgeest wer bedreigd en de hier gelegerde compag nieën van het 923ste bereidden zich eveneens op een aanval voor. Zo stonden de zaken, toen uw ver slaggever gisteren het gevechtsterrein in Castricum betrad. Buiten het dorp hadden rode en blauwe patrouilles reeds contact gehad. In het dorp zag men overal soldaten bezig met het zoeken van goede stellingen. Ze slopen langs de ramen van de huizen in de Dorps straat, welks bewoners met verbijster de gelaten de gordijnen sloten. In het tuintje voor het bureau van de Rijks politie was een brenpost ingericht. Een soldaat, voorzien van de z.g. Walkie- talkie" hield contact met de staf, die nabij het Geversduin stond. De spoor wegovergang lag aan alle kanten bin nen het bereik van de vuurwapens der verdedigers. Midden voor de overgang stond een gigantische brigadier, met een vóór-oorlogs kasteleins-voorkomen die luide verklaarde de spoorbomen te zullen sluiten als de vijand naakte. Hij droeg het blauwe hart op de rech te plaats en keek ons argwanend aan. Is niet menig blauw bataljon naar de haaien gegaan door tussenkomst van de pers? Tevreden burgervader INE bevolking van Castricum en Vit- geest was geheel op de hand der verdedigers, hoewel ze htm chauvinis me gauw lieten varen toen de vijand binnen kwam. Om zeven uur waren de winkels al geopend en menig sol daat bekwam ravitaillering in de vorm van gevulde koeken of een kopje thee via de vensterbank van een particu liere woning. Vooral Uitgeest leefde mee. De schooljeugd smeekte de sol daten toch asjeblieft met schieten te wachten tot na twaalf uur, want dan begon hun vrije middag. En had de burgemeester van deze goede plaats niet aan de commandant van de oefenin gen gevraagd om als 't eventjes kon wat straatgevechten binnen zijn veste te leveren? Zoiets had men in twintig jaar niet beleefd! zei hij en het was weer eens een afwisseling. De eerste burger kreeg zijn zin en misschien meer dan dat, waarover straks. Keren we terug naar Castricum, waar tegen tien uur de rode en blauwe troepen elkaar op de spoo'wegover- gang ontmoetten. Luid davt' den Se knallen van de mortieren en het anti- tankgeschut. Een „blauwe" sergeant riep luide om een scheidsrechter Hij had met zijn mortiersect e de spoor baan subiet cr.der vuur, maar die „rot- Rcjen" liepen ondanks dat g?woon door! De scheidsrechter kwam en maakte met een gehandschoende wijs vinger een aantal doden. De roden ga ven naar hun gevechtsstaf door, dat ze verder oprukten. Weldra was Castri cum in hun handen. Het landelijke ca fé Meijer puilde uit van vijandelijke troepen, die eigenlijk kwamen voor de zuivering, maar liever de oorlogsel lende in het gebruik van kopjes koffie en Coca Cola trachtten te vergeten. Parachutisten! IJITGEEST werd nu ernstig bedreigd. In de Limmerpolder stond een Bel gische radiowagen, door middel waar van men contact zocht met het vlieg veld van Brussel. Men vroeg parachu tisten en meer luchtsteun aan om de aanvallende roden te hulp te komen Tegen twaalf uur klonk het geloei van twee Gloster Meteors van de LSK. de voorlopers van drie Belgische Dakota's. Grimmig staken de silhouetten van de transporttoestellen tegen de heldere hemel af. Eerst vlogen ze in een grote cirkel om het terrein te verkennen. Dan vlogen ze terug, vliegend op 300 meter hoogte. Vanaf de weg in de verte sloegen bonderden de landing gade. De landing! Een adembenemend gezicht. Terwijl de toestellen laag overbromden zag men kleine, grijze pluimpjes zich van de machine losmaken. Als met een explosie schiet het pluimpje uit tot een wolkje en dan als ware het reusachtige bloemen hangen de valschermen in de lucht. Schuin onder de parachute hangt de man; een klein streepje, dat ophouden. Een zenuwachige bewoner van één der belegerde huizen zoekt dekking achter een schutting. Een ge zellig opoetje, kennelijk wat doof maar toch door het lawaai uit haar middag slaapje opgeschrikt, steekt het hoofd uit het raam. Ze trekt het snel terug als er vlak naast haar oor een geweer afgaat. Maar de nieuwsgierigheid is sterker. Daar is het hoofd weer Pang!Hoofd weer naar binnen. Weer even kijkenPang!enz. Tot het de soldaat, die in haar portiek je is opgesteld, verveelt en hij opoe tegen het grijze hoofd klopt, zeggend: „Laat dat ding nou niet lek worden, moeder!" Het hoofd zagen wij verder niet meer Geen verbroedering. /NOK bij het station wordt hevig ge vochten. Er ligt een spervuur over het kruispunt en de weg zit potdicht van de nevel. Overal liggen de nevel bussen te stinken en te smeulen. Het geknetter der schoten is hier oorver dovend. De auto's durven slechts lang zaam te passeren. Het gehele dorpsle ven is ontwricht. Voor het raam van een barbier ziet men het half inge zeepte gezicht van een baardige heer. wie het te machtig wordt. De kapper zelf staat op de stoep. Ieder heeft zijn werk in de steek gelaten. Daar lopen waarachtig vier bakvisjes giechelend met de aanvallers mee! Een vijfde colonne? Misschien. De soldaten ver broederen niet. Dit is bittere ernst. Dar ziet men het beste aan de Belgen, die we in de buurt van het stat-on gekleed en wel door een prutsloot zagen krui pen. Een half uur geleden hingen ze tussen hemel en aarde, nu zijn het (door de eeuwen heen wist men dat verstopping der Ingewanden de oorzaak van veel klachten en kwalen was. Gelukkig heeft de moderne wetenschap betere en minder drastische middelen dan vroeger om verstopping te bestrij den. De samenstelling van Laxeer- Akkertjes waarborgt het snel en volledig afvoeren der giftige stof fen die de oorzaak kunnen zijn van niet onschuldige kwalen. Neem daarom eens per week één of twee Laxeer-Akkertjes. Ook in chroni sche gevallen het aangewezen mid del: geen kramp, geen gewenning. (Advertentie, Ing. Med.) perfecte infanteristen: spijkerhara, be hendig, waakzaam. Het lijken Kamele ons: men kan ze in elke situatie neer zetten, ze passen zich direct aan. Doch ook de Nederlanders weren zich. De enkele moedeloze die we za gen, was dood, gewond of krijgsgevan gen. Meestal zakken ze af naar de Uitgeester café's. De anderen vechten verbeten. Maar later in de middag moeten ook zij het opgeven. Uitgeest is in rode handen. Een smeulende ne velbus herinnert alleen nog aan de ti tanenstrijd, die in deze vredige straten gestreden is. Vriend en vijand zitten samen weer op de vrachtauto's, die hen zullen terug brengen naar de legerplaats Wittenberg. Hun herhalingsoefeningen, die voor het kader vier weken en voor de minderen twee weken duurden zijn bijna afgelo pen. Donderdag trekt men het burger pak weer aan voor de operatie „thuis vaart". Maar zeker zijn er dan herinne ringen aan het beleg en de verdediging van Uitgeest, het dorp met een burge meester, die waarschijnlijk liever der gelijke acties dan raadsvergaderingen bijwoontWaar we het volkomen mee eens zijn. \rv/\ dXXXXXX,, JXiXXXXX*: X X X X X D O R Q r T v ÏXXXXX-X V4 KXX^ i:X:X:2 •>-<v iXgS- X ;XÏ> iXlX WËMtiLrmmm* jÉI X^lr i X'Xxè' vlxx XX XS IX® XX£ XX§ X!X£ XX* (Advertentie, Lng. Med.) Middlesex Wanderers mei AA verslagen (Van onze sportredacteur) LS de Finnen een afgezant hebben gestuurd naar de wedstrijd van het voor lopig Nederlands elftal tegen de Middlesex Wanderers, zou het weieens kun nen gebeuren, dat de aanstaande tegenstanders van het Oranje-team met vrij veel optimisme de reis naar ons land zullen aanvaarden. Niet omdat de Finnen over een wonder-team beschikken, maar omdat die afgezant heeft kunnen con stateren, dat de „voorlopigen" er maar een bitter klein beetje van terecht brach ten. Het zal dan ook al een zwak Fins elftal moeten zijn als van dit Nederlands elftal wordt verloren. Dat onze landgenoten gisteren niettemin een 41 over winning konden boeken op een Engels amateurelftal, en nog wel het sterkste elftal dat de Britten konden formeren, zou in lijnrechte tegenspraak kunnen zijn met deze bewering. Die zege is echter sterk geflatteerd. Een gelijk spel of zelfs een nederlaag zou de verhouding beter hebben weergegeven. VEKER, men kan ons tegenwerpen dat Van der Tuyn (tweemaal), Van Me lis en Abe Lenstra toch maar kans heb ben gezien om de Engelse goalie te laten misgrijpen en dat doel man Kraak, geassisteerd door een ver dediging waarin Bakers, Odenthal en Wiertz debuteerden, slechts eenmaal behoefde te capituleren. Dat is allemaal waar, maar dat neemt niet weg, dat dit elftal als los zand aan elkaar hing en dat de goals niet ontstonden uit aanvallen die doelbewust werden op gezet. Wij kunnen ons niet aan de in druk ontrekken, dat de geluksfactor bij de aanvallen, hoewel de doelpunten op zichzelf van een prima gehalte waren, een voorname rol heeft gespeeld. Kraak betrouwbaar. I/RAAK was onder de lat weer volko men betrouwbaar. Aan het doelpunt waarmede Bruce enkele minuten vóór de rust de gelijkmaker scoorde, nadat Van der Tuyn met een prachtig dia gonaal schot Nederland de leiding had gegeven, had de IJmuidenaar geen schuld. Alleen het uittrappen van de Stormvogels-doelman was ditmaal slecht. Zelden plaatste hij de bal voor de voeten van een landgenoot. De ro- buste Tinus Terlouw was ook ditmaal weer meer „rots" dan technicus en het was in het geheel niet verwonderlijk, dat scheidsrechter Van Aussum meer dan eens een vrije trap tegen de stop- iperspil van het Nederlands elftal moest toekennen. De debuterende Bakers van PSV demonstreerde op de rechtsback plaats een ontstellend tekort aan schiet-capaciteit. Ook zijn opstellen was niet grandioos. Neen, dan heeft zijn buurman Odenthal het beter ge daan. De grote man in de verdediging was echter de tweede Haarlemmer, links half Biesbrouck. Zowel aanvallend als verdedigend heeft de RCH-er o.l. uit stekend voldaan. Het debuut van Wiertz was lang niet slecht. Hoewel wij voor de DWS-er liever Van Schijndel zien spele, zal men Wiertz toch niet uit het oog mogen verliezen. In de voorhoede faalden Kuneman en Van Melis volkomen. Hun plaatsen was abominabel slecht en zelfs 'n Abe Lenstra, Abe de „onbegrepene", kon hen niet tot wat meer fantasie bij de aanvallen inspireren. Het waren Groe- neveld en Van der Tuyn, die met de Fries somstijds wat vaart in de aan- valslinie brachten, hoewel ook het plaatsen van de buitenspelers meer dan eens te wensen over liet. De wedstrijd. QVER de wedstrijd kunnen wij kort zijn. In de eerste helft waren onze landgenoten zonder twijfel aanzienlijk in de minderheid en de Engelsen had den dan ook meer verdiend dan de ruststand 11. De tweede helft was nauwelijks vier minuten oud, toen Van der Tuyn voor de tweede maal het net achter doelman Ritchie vond. Nadat in valler Danmall Kraak met een formi dabel -chot op de proef had gesteld, deed Van Melis een van de weinige gcede dingen, die wij hem gister zagen presteren- Abe Lenstra onderbrak een aanval van de Engelse linkervleugel en plaatste de bal over de hoofden van twee Engels verdedigers en van Van Melis in de richting van het heiligdom van Ritchie. Van Melis won de sprint van Cowan en Adams, maar in zijn ijver liep hij de bal voorbij. Algemeen was de verwachting dat ook deze kans weer „om zeep" zou worden geholpen. Van Melis herstelde zich echter uitste kend en met een fraaie boogbal zag hij toch nog kans om Ritchie voor de derde maal het nakijken te geven. Het mooi ste doelpunt kwam echter van ae voet van onze Friese voetbalvirtuoos. Ge flankeerd door twee of drie verdedigers pikte Abe op de rand van het straf schopgebied de bal met zijn rechter voet uit de lucht en nog vóórdat het ronde ding tijd had om op de grasmat te stuiten schoot zijn linkervoet uit. Ritchie had geen tijd om te rea geren. In de resterende twintig minuten kwam deze sterk geflatteerde overwin ning niet meer in gevaar. Ook de En gelsen zagen kans om de Nederlandse aanvalslinie verder in toom te houden. De noodvoorziening voor de gemeenietinanciën Financiëel resultaat der gemeenten niet ongunstig gIJ DE gistermiddag in de Tweede Kamer voortgezette algemene beraadslaging over bet wetsontwerp houdende voorzieningen ten aanzien van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten betoogde de heer Oud (V.V.D.), dat de in 1948 tot stand gekomen noodvoorziening ondanks alle gebreken een rede lijke oplossing was gebleken. De verlenging van deze noodvoorziening noemde mr. Oud evenwel een belangrijke stap achteruit en hij was van oordeel, dat deze nieuwe maatregel de financiële zelfstandigheid der gemeenten geen goed deed. Spreker had er vooral bezwaar tegen, dat de minister een gedeelte van zijn schuld renteloos bij de gemeenten had staan. pE heer Hofstra (PvdA) men eerst zou moeten vreesde, dat komen tot een hervorming van het algemeen be lastingstelsel alvorens men het vraag stuk der financiële verhouding zou kunnen oplossen. Spreker meende, dat het ontwerp de onbevredigende stand van dit vraagstuk illustreerde. Verder adviseerde de heer Hofstra, die beden kingen had tegen de wijze waarop de regering meende te moeten handelen met de gelden van 19481950, dienaan gaande tot een collectieve reservering. De heer Van Dis (SG) had ernstige bezwaren tegen de compensatieregeling en wenste de verzekering, dat de ge reserveerde bedragen zouden worden aangewend ten behoeve van de ge meenten. Volgens de minister van financiën, prof. P. Lieftinck, had de regering het ontwerp bezwaarlijk eerder kunnen indienen dan in November 1950. Ook de minister wenste de onzekerheid voor de gemeenten met betrekking tot de nieuwe regeling spoedig opgeheven te zien. Als motief voor de voorgestelde reservering voerde spreker aan, dat de financiële resultaten der gemeenten de laatste jaren niet ongunstig waren ge weest. Bovendien was er de wenselijk heid, voorbereid te zijn op eventueel lagere belastingopbrengsten. Als derde motief noemde de minister het feit, dat de monetaire omstandigheden het on gewenst deden voorkomen de bedragen uit het gemeentefonds uit te keren. Wat betreft een eventuele verandering van de status der reserve wilde spreker eerst het advies van de commissie-Oud afwachten. Naar wij vernemen heeft de heer K. J. J. Lotsy aan het bestuur van het Nederlandse Olympische Comité mede gedeeld, dat hij zich genoodzaakt ziet te bedanken als bestuurslid van dit li chaam. De heer Lotsy heeft een zeer drukke maatschappelijke functie en verder eisen het voorzitterschap van de KNVB en zijn andere arbeid voor die bond, alsmede het bestuurslidmaatschap van de FIFA zo veel van zijn beschikbare vrije tijd, dat hij het juister acht thans zijn functie van bestuurslid van het NOC neer te leggen. De heer Lotsy blijf chef de mission van de Nederland se ploeg voor Helsinki. £ireWest-Duitsland 32 Dertigduizend toeschouwers zijn ge tuigen geweest van de eerste na-oorlog- se landenwedstrijd tussen Eire en West- Duitsland welke door de gastheren na een levendige en in sommige perioden aantrekkelijke strijd met 32 werd ge wonnen, nadat de rust met 20 voor sprong voor Eire was ingegaan. Uurrecord voor amateurs Zucchetti, een Italiaanse amateur, heeft op de Vigorellibaan in één uur 42.707 km afgelegd, welke prestatie als een record wordt beschouwd. De beste wereldprestatie stond tot nu toe op naam van zijn landgenoot Rossi met een afstand van 42.620 k.m. De minister van binnenlandse zaken, de heer Van Maarseveen, bestreed de mening, dat het ontwerp de gemeente lijke autonomie aantastte en oordeelde, dat men niet mag spreken van verkor ting van verkregen rechten, als men tot reservering overgaat. Hierop werd de vergadering ver daagd tot hedenmiddag. Veel goedkoper dan radium In het Instituut voor Kernphyslsch onderzoek te Amsterdam is gistermid dag een hoeveelheid van 21 curie ra dio-actief kobalt aangekomen. Deze hoe veelheid komt ongeveer overeen met 30 gram radium wat haar kracht betreft, doch zij kost 3000 gulden tegen radium f 2.4 millioen. Het kobalt is in Oakridge (Tenn. VS) in een uraniumzuil kunstmatig radio actief gemaakt. Dt voor medische doel einden zo belangrijke stof is verpakt in kleine dunne r aaldjes en cylindertjes en deze zijn op hun beurt onderge bracht in een loden houder die 600 kg weegt. Op deze wijze heeft men even tuele straling onschadelijk gemaakt. De inhoud van de bus zal nu te voor schijn worden gehaald met loden tan gen, gemeten en in de meest geschikte verpakking naar verschillende zieken huizen in het land worden gezonden. £|ET hoofdkwartier van generaal Ridg way heeft verklaard, dat allereerst overeenstemming moet worden bereikt omtrent vier punten, waarover de ver bindingsofficieren het thans nog niet eens zijn, alvorens de feitelijke be standsbesprekingen hervat kunnen wor den. Deze punten zijn: het door beide par tijen aanvaarden van gelijke verant woordelijkheid voor het optreden van guerrillastrijders in de neutrale zone; overeenstemming over de neutrale zone; volledige overeenstemming over de voornaamste punten en ten slotte overeenstemming over de aard der daden, die een schending der neutrale zone zouden betekenen. Een Joegoslavisch Ijjnvliegtuig, dat op weg was van Ljubljana naar Belgra do, is gisteren niet te Belgrado, maar op het Zwitserse vliegveld Kloten ge land. Toen het toestel Zagreb naderde, maakten de eerste en tweede piloot, wier vrouwen en twee kinderen zich eveneens aan boord bevonden, plotse ling bekend, dat zij besloten hadden naar Zwitserland te vliegen. De marco nist, die zich tegen dit plan verzette, werd door hen vastgebonden. Van de twee en twintig passagiers en de vijf leden van de bemanning hebben achttien passagiers en de marconist, de mecanicien en de stewardess verzocht te mogen terugkeren. De piloot en de tweede piloot hebben voor zichzelf en hun gezinnen om politiek asyl verzocht. Later is een tweede Joegoslavisch lijnvliegtuig in Zürich geland om de genen, die wilden terugkeren, mee te nemen. Onder hen bevinden zich velen, die een belangrijke rol spelen In het economische leven van Joegoslavië. Van Melis tipt de bal juist over de handen van de Engelse doelman heen en bezorgt Nederland een 31 voorsprong. Onlangs maakten wij melding van de mededeling van de Bond van bloembol lenhandelaren, dat in September de ex port van bloembollen het bedrag van 100 millioen al heeft bereikt. Enkele maanden eerder dus dan in 1950. Nu le zen wij in het Weekblad voor Bloem bollencultuur, dat wanneer over vol doende voorraad was beschikt, het be drag waarschijnlijk al met enige mil- lioenen zou overschreden zijn. „Vast staat, dat wij niet konden leveren wat verkocht was. Bloembollen zijn geen machinale producten. Als men er 80.000 te kort komt, kan men ze er maar niet een, twee, drie bij fabriceren. Uitbrei ding van het areaal is niet in een hand omdraaien mogeiijk. Daar gaan enkele jaren mee heen en toch zeker, waar het hyacinthen, tulpen en narcissen be treft". Commando voor Midden- Ocsten Naar te Londen verluidt, hebben Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid- Afrika zich in beginsel bereid ver klaard, toe te treden tot het commando van het Midden-Oosten wanneer de plannen er voor gerijpt zijn.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7