TELEVISIE Sterke tr« de „Gord Stad en Omgeving Bekend stadgenoot heengegaan Nieuw program van Kees Stet AGENDA Dameskegelclub Willen is kunnen in het zilver Een uitstekende opvoering van de operette „De Zilverwolf" Opvoering van „Per Luchtpost slaagde uitstekend De heer H. LIND op 68-jarige leeftijd overleden Sympathieke figuur, die node zal worden gemist Locomotief reed door geopende spoorbomen Een opvallend jubiieum Gevonden voorwerpen Partituur bood weinig mogelijkheden Er werd gespeeld met grote toewijding Bergen Hei verirouw Nederlan Er heerst nog een aan schepen en wor Fraude bij Sociale t te Zaandam MAANDAG 22 OCTOBER 1951 In de ouderdom van 68 jaar Is Za terdagavond, na een langdurige ziekte, overleden de heer H. Lind, een in Alk maar en verre omgeving zeer geziene persoonlijkheid, die zich op velerlei terrein verdienstelijk heeft gemaakt. De heer Lind, die geboren en getogen Alkmaarder was, heeft een volle dienst tijd aan de Spoorwegen gewijd, waar hij een bekwaam en hulpvaardig bu reau-ambtenaar is geweest. Ook heeft hij veel en goed werk gedaan als twee de voorzitter van het landelijk bestuur der Vereniging tot t.b.e.-bestrijding bij de Spoorwegen. Zeer veel heeft ook de afdeling Alk maar van „Volksonderwijs" aan de thans overledene te danken. Jarenlang gaf hij als secretaris zijn beste krach ten aan deze vereniging, in welke functie hij een belangrijk aandeel had bij het organiseren van de jaarlijkse uitstapjes voor de schooljeugd naar Schoorldam. In het bestuur van de thans opgeheven turnvereniging „Kracht en Vlugheid" heeft hij destijds bewe zen dat ook de zorg voor de lichame lijke opvoeding zijn volle belangstelling had. De heer Lind maakte lange tijd deel uit van het college van notabelen en de Kerkeraad van de Ned. Hervormde Kerk. Ook als bestuurslid van de afde ling Alkmaar der Vereniging voor fa- cultieve lijkverbranding en als lid van het scheidsgerecht voor de gemeente ambtenaren nam hij een vooraanstaan de plaats in het openbare leven in. Bovendien heeft de overledene zich speciaal en met zeer veel ambitie in dienst gesteld van de Openbare Lees zaal en Boekerij. Vooral nadat hij was gepensionneerd, gaf hij zich geheel aan deze instelling. Schier iedere dag kon men de onvermoeibare penningmeester op zijn post in de leeszaal aantreffen. Met het heengaan van de heer Lind heeft Alkmaar een zeer gevoelig ver lies geleden. Zijn vele vrienden, in wier harten hij steeds een warme plaats zal blijven innemen, zullen hem slechts node missen. De crematie van het stoffelijk over schot zal plaats hebben op Woensdag 24 October om 2.15 uur, na aankomst van de trein van 1.40 uur uit Alkmaar en 1.30 uur uit Haarlem, te Driehuis- Westerveld. P.T.T.-wagen meegesleurd Kort nadat de spoorwegbomen van de overweg aan de Bergerweg Zater dagmorgen omstreeks 8.20 uur weer voor het verkeer omhoog waren ge gaan, schepte een rangerende locomo tief een vrachtauto van de PTT. Hoe wel de locomotief slechts een geringe snelheid had, kon de machinist niet voorkomen, dat hij de auto raakte en nog enige meters meesleurde, zodat deze dwars op de overweg kwam te staan. Bij een poging de machine weer van de wagen te bevrijden door ach teruit te rijden, sleurde de machinist de PTT-wagen bovendien nog tegen een der spoorbomen. De wagen werd aan voor- en zijkant beschadigd. De drie inzittenden wisten zich tijdig uit de wagen te verwijderen. De politie stelt een nader onderzoek in. De algemeen bekende „Kees Stet" is gisteravond in Het Gulden Vlies ge start met zijn nieuwe kleinkunstpro- gramma voor dit seizoen onder het motto: „Beter dan ooit". Een goed ge vulde zaal heeft hem en zijn medewer kers een hartelijke ontvangst bereid. De leider zelf heeft in zijn creatie van „Kees Stet van Ierswoud" weer een nieuw succes behaald. De verschillende voorvallen uit zijn dorp wist hij alleen of met medewer king van Nico Akkerman en Truus Schot op aantrekkelijke en zeer grao- pige wijze te vertellen. Er is hartelijk gelachen om de vele dwaze geschiede nissen, die Kees zo langs zijn neus weg lanceerde: „Laatste nieuws" en „Zo komen de praatjes in de wereld" had den veel bijval en de scène met Ak kerman deed het best. Nico Akkerman toondie zich een vlotte conferencier. Met genoegen zag men het zeer goe de muzikale trio Annie de Moor, dat diverse accordeonnummers bracht, goed begeleid door Ger Hop als pianist en J. Meyer uit de Zaanstreek als bassist Een hartelijk applaus beloonde telkens de melodieuze nummers. Beryl Baronv toonde zich een charmante cabaret- tière. Wat Betty Visero aan gratie en souplesse te zien gaf was uitstekend. Haar moeilijke oefeningen voerde zij onberispelijk uit. MacCroy trad met- mooi basgeluid op als zingende neger en zingende zwerver. Een wondershow van bloemen, licht en kleuren brachten „de Fleski's", die hun verrassende goocheltoeren met elegance uitvoerden. Zij kregen even als de andere medewerkers een luid applaus. De vrolijke muziek van Annie de Moor en haar ensemble was terecht een goed slot van de geslaagde avond van het ensemble „Kees Stet". Wij twijfelen niet of dit programma zal nog vele malen in diverse andere plaatsen worden opgevoerd. G TE VEEL AAN BACCHUS GEOFFERD i Tijdens het afgelopen weekend heb ben weer enige mensen te veel aan Bacchus geofferd. Een dronken wiel rijder en zes wandelaars in kennelijke staat werd ter ontnuchtering gratis logies verstrekt op het politiebureau. TELEVISIE-UITZENDING. Vanaf morgen is er in Café Scher- merhorn gelegenheid ook de televisie uitzendingen van Dinsdag- en Vrijdag avond te volgen. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Met de kip pen op stok (tot 10 jaar o.g.)Cinema Americain, 8 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: „Lezen en Oordelen" (II). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: „Spanje, het romantische schier eiland". Gulden Vlies, 8 uur: Haagse Come- die: „Waarom jok je, Chèrie?" Tombola van het1 Rode Kruis De leden van het Rode Kruiskorps houden op 8 November een feestavond, waarvoor door diverse personen gratis medewerking is toegezegd. Het is de bedoeling tijdens deze feestavond een tombola te houden. Van de opbrengst van deze tombola zullen met Kerstmis aerstpakketten aan langdurige zieken van Alkmaar worden uitgedeeld. Het vorige jaar werden 53 pakketten uitge reikt. Voor bovengenoemde tombola, doet het feestcomité van de leden van het R.K.K. een beroep op de winkeliers om gratis prijzen ter beschikking te willen stellen. Voor deze inzameling is ver gunning verleend door de Middenstands Commissie. De eventueel ter beschikking te stel len prijzen kunnen worden bezorgd bij (of worden afgehaald door) mevr. Ren tenaar, Corfstraat 47 tel. 3733; J. Tam- bach. Krelagestraat 8; C. Wagemaker, Spoorstraat 75. (Advertenö», Ing. Med.) Simavi-collecte Dezer dagen zullen de Simavi-collec- tanten weer aan de deuren en harten der Alkmaarse burgerij kloppen. Ja renlang beijvert deze vereniging zich nu reeds om het onmenselijke lijden van de inwoners der tropenlanden te helpen lenigen. Reeds duizenden me laatsen, framboesia-lijders, malaria-pa tiënten e.d. hebben aan de verstrekte medische hulp hun leven te danken. Dit jaar tracht Simavi in het bijzon der de onmenselijke medische nood van Suriname en Nieuw Guinea te lenigen. In deze landen moet nog zo ongeveer alles gedaan worden op het terrein van de volksgezondheid.. De giftige tropi sche ziekten heersen daar nog onbe perkt en bijna onbestreden. Met grote aandrang doet Simavi dan ook een be roep op ons volk om de schouders on der dit onbaatzuchtige werk van mens lievendheid te zetten. Voor wat de Alk- maarders betreft zijn we ervan, over tuigd, dat het geen vergeefs beroep zal zijn. Mogen zij bec^jÉlen, dat ook de kleinste bijdragen ^Wkom zullerf zijn. Vele kleintjes maken immers nog steeds een grote. En om die grote is het in dit geval begonnen. de vereniging, welke in het achterzaal tje onder een schat van bloemen recep tie hield, te feliciteren. Mevr. Bosch, voorzitster van de ju bilerende club, was verrast door deze spontane hulde en bedankte allen, die hadden medegewerkt om dit concours tot stand te brengen. Hierna volgde de invitatiewedstrijden Korps vijfballen voor dames, welke werden aangevan gen door de jubilerende club W.I.K. Zij brachten het op 611 hout. In de loop van de dag werd dit aantal overtroffen door „Nooit Mis", Amsterdam, 636, ge volgd door „Raak", Amsterdam, 635. 3. „Ophouden wint", Alkmaar, 613; 4. W.I.K.Alkmaar, 611 (buiten mededin ging); 5. E.V.A., Haarlem, 585; 6. Vrede- delust, Schagen, 574 hout. TOEN de voorzitter van de Alkmaar- se Kegelbond Zondagmorgen te ruim 11 uur in het kegelhuis „De Unie" het woord nam, herinnerde hjj aan zijn voorwoord in het feestprogramma ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de dames-kegelclub. In dit voor woord schrijft de voorzitter dat een zilveren feest van personen of vereni gingen geen zeldzaamheid is, maar wel van een dames-kegelclub en wel om twee redenen: ten eerste om dat onze mooie sport vroeger maar zelden door dames werd beoefend en ten tweede, omdat het door verschillende omstan digheden voor hen moeilijk is dit jaren vol te houden. Daarom, aldus spreker, willen wij ook van deze plaats hulde brengen aan allen, die hebben medegewerkt om tot dit jubileum te komen en wel zeer in het bijzonder aan de voortreffelijke lei ding, die van het thans zittende be stuur uitgaat. Gaarne wilde de voorzit ter de oprichtsters van deze damesclub memoreren, n.l. mevr. Witte, mevr. Plas, mevr. Oolders, mevr. Buys en mevr. Obdam. Vervolgens dankte hij namens het bestuur van de Alkm. Ke gelbond de feestvierende vereniging voor de vele steun, welke de bond in al die jaren van haar heeft mogen ont vangen. Spreker feliciteerde de dames kegelclub W.J.K. met haar zilveren feest en hoopte, dat het haar gegeven zou mogen zijn nog vele jaren het spel te blijven beoefenen. Vervolgens dankte de voorzitter voor de enorme belangstelling ook namens mevr .Bosch, voorzitster van de feest vierende club. Eveneens ging een woord van dank naar de heer Genefaas voor de aankleding van de kegelbanen en het etaleren van de prijzen. Ten slotte dankte spreker de technische- en wed strijdcommissie voor de vele werkzaam heden, alsook de clubs, dames en heren die een prijs beschikbaar hebben ge steld, om vervolgens het woord te ge ven aan de voorzitter van de wedstrijd commissie, de heer W. Lagas. Na enige veranderingen in het wed strijdprogramma te hebben vermeld, complimenteerde ook de heer Lagas de feestvierende damesclub om vervol gens over te gaan tot het openen van de banen. Alvorens tot de wedstrijd over te gaan werd gelegenheid gege ven de feestvierende club geluk te wen sen. Doordat 25 dames-vijftallen aan de hierna te houden invitatie-wedstrijden zouden deelnemen, werd door deze af- •.evaardigden dankbaar van de gelegen heid gebruik gemaakt om de jubileren- De volgende voorwerpen werden ge vonden in het tijdvak van 11 tot en met 17 October. Ze zijn iedere werkdag, be halve op Zaterdag, van 17 tot 18 uur te bevragen aan het bureau van politie. Feestmuts, gummi beestje, weekkaart N.S., bril in doos, bril, kettinkje, paar handschoenen, zakmes, plakplaatjes, portemonnaie, enkele kleedjes, wind jack, hoepeltje, ceintuur, paar hand schoenen, twee paren kinderschoentjes met kousjes, wollen muts, portefeuille, kinderwantje, sleutel, gereedschap, wan tje, armbandje, wantje, wantje, mes, zakkammetje, zaag, haarstrik, alpino muts, handschoen. Van de volgende voorwerpen wordt aan het bureau van politie de adressen van de vinders be kend gemaakt: actetas met inhoud, schrift, portemonnaie, paar herenhand schoenen, armband, meisjesjurk, bou vier, groene erwten, wieldop, notitie boekje, rozenkrans, moer, kettinkje en ringetje, dekkleed, bos sleutels, dames handschoen, aansteker, katrol, rozen krans. Voorlichting op huishoudelijk gebied Nu het winterseizoen voor de deur staat, heeft de Commissie voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting weer diverse cursussen op het programma geplaatst. Aan de Alkmaarse Huishoud school wordt alweer druk genaaid op de avondcursussen; menig oud afge dankt kledingstuk wordt omgetoverd tot een alleraardigst, bruikbaar jasje, jurkje of iets dergelijks voor de kinde ren. Het ligt nu in de bedoeling ook een middagcursus in te schakelen. Voorts ral hij voldoende deelname een cursus Kinderverzorging worden gegeven. Desgewenst kan hierbij tevens het ver vaardigen van eenvoudig speelgoed worden behandeld. Op verzoek zal verder een aantal les sen worden gegeven in het maken van lampenkappen. DDD 1—Edam 12—8 In zaal Haring werd Vrijdagavond de wedstrijd gespeeld tussen het eerste tien tal van Damclub DDD (Alkmaar) en dat van Edam voor de clubcompetitie eerste klas. Na een spannende strijd won DDD met 12—8. De gedetailleerde uitslagen waren (DDD IEdam I)H. de JongC. Plas 02; M. HemelsA. Plas 20; N. OudE. Lan- gereis 2—0; M. Oud—P. Groot 2—0; L. VerverK. Munnik 11; G. Woonijk K. Olij 11; N. RiebeekTh. Kemper 11; J. SchuitJ. de Moes 11; P. Booy G. Westerning 2—0; M. J. Langras Jr. B. Reijmers 02. Voor de onderlinge competitie werd nog gespeeld: D. KlinkhamerN. Visser 02; C. BijwaardM. J. Langras Sr. 11; N. LengersD. Stam 02; M. A. Langras C. Balder 02; J. BleekerN. Visser 11; D. KlinkhamerD> Bruggeman 20. Feestavond handelsreizigers Zaterdagavond hield de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Handels reizigersvereniging een propganda- feestavönd in hotel „Victory". Na een korte openingstoespraak door de heren Welker en Komen, trad het XYZ-ca- baret onder leiding van Klaas Komen voor het voetlicht. Dit jonge gezel schap bracht een vlot. beschaafd pro gramma, dat de talrijke aanwezigen op voortreffelijke wijze wist te amuseren. De voorzitter van de propaganda- commissie, de heer Bottemanne. wekte na de pauze de ongeorganiseerde ver tegenwoordigers op zich bij de NHRV aan te sluiten, waarbij hij het doel der vereniging uiteen zette. Een geani meerd bal sloot deze geslaagde avond VERKOOP VAN SCHENKINGEN Vanavond heeft in de zaal van het Leger des Heils, Limmerhoek 22, een verkoop plaats van verschillende ar tikelen die door stadgenoten disponibel werden gesteld; De opbrengst is ten bate van de ar beid van het Leger des Heils (stichter W. Booth). De verkoop begint 's avonds om 8 uur. Ieder is welkom. iedere Dinsdag en Vrijdag-1 avond van 8-10 uur bij FRANS PIET, Langestraat 96, Hotel „MODERN", iede*el middag proe'uitzending van 4—5 uur. VRIJ ENTREE Alkmaarse Operette- en Orkestvereniging QE ZAAL van het Gulden Vlies was Zaterdagavond geheel bezet met donateurs van de Alkmaarse Operette- en Orkestvereniging em getuige te zijn van de opvoering van de operette in drie bedrijven „De Zilverwolf", muziek van Vada Ennem. Het was jammer dat aan deze min of meer verouderde partituur weinig muzikaal vreugdevols of iets van werkelijke dramatische spanning viel te beleven. De componist was bij het schrijven van dit werk dan ook kennelijk zwak geïnspireerd. Men is dus in de keuze van het werk minder fortuinlijk geweest. Wat niet in de partituur zit, kan men er ook niet uithalen. De Alk maarse Operette-vereniging onder leiding van dir. P. Potgieser stond dus voor de opgave er van te maken wat maar»enigszins mogelijk was. (Advertentie, Ing. Med.) v; In het „Wapen van Heemskerk" werd Zaterdagavond voor een groot aantal belangstellenden door „De Bergerhofspelers" een aardige comedie in twee be drijven van Norman Krasna ten tonele gebracht. „Per luchtpost" is een komisch spel met tal van complicaties en buitengewoon humoristische seenes, dat door een aardige vertolking buitengewoon in de smaak viel. Aardig verwikkelings- de vader van het gezin wilkins'die 3u" blijspel De oorzaak van alle ellende is een meisje op bakvis-leeftijd, Miriam Wil- kens. Zij is hoogst eigenwijs, wispeltu rig enz. en meent zich tegenover haar familie alles te kunnen veroorloven. Zo geeft zij haar vader op zeker ogenblik als donor voor de bloedtransfusiedienst en gaat onder haar zusters naam met een sergeant van de luchtmacht corres ponderen. Dit leidt natuurlijk tot moei lijkheden, wanneer deze sergeant Wil liam Seawright overkomt om zijn „meisje" voor de eerste maal met eigen ogen te aanschouwen. Dit meisje, Peg gy Wilkens, is echter al verloofd, en durft dit de rergeant niet te vertellen Alles wordt nog gecompliceerder dooi een zelfde soort story, die door het ver haal heen geweven wordt. Bij al deze complicaties en doldwaze situaties blijft rist is, een droge humorist. Goed spel. Het spel werd vlot vertolkt. Fen te opmerkelijker prestatie wanneer men in aanmerking neemt, dat een der speel sters onlangs een ongeluk kreeg, waar door deze rol te elfder ure door een an der moest worden waargenomen. Zonder te kort te doen aan het spel der overigen, willen wij toch allereerst de uitstekende vertolking memoreren van Harry Wilkins, de vader van het gezin, door W. v. Wieringen Hiernaast onderscheidden zich mej. M. de Vos, die op buitengewoon spectaculaire wijze de rol van Peggy Wilkins vervulde, en mevr. T. H. Simonides-Nieuwenhuis in de rol van Miriam Wilkins. Sudces oogstte ook mevr. B. Hos Langenberg in de rol van de negerin Dinah, de meid. Een goede avond van „De Bergerhof spelers." Met veel waardering hebben we ge constateerd, dat men dit ook en niet zonder succes heeft gedaan. Vooral wat het spel aanging slaagde men er vaak in het verhaal van deze operette, waarin de Russin Kara het slachtoffer wordt van een avonturier, spanning te geven. Wat de vocale prestaties betreft mogen allereerst worden genoemd de zeer verdienstelijk gezongen koren. Van de solo-partijen memoreren we als vaak goed gezongen de partij van Kara (mevr. Groot-Besse) en Constantijn (A. Govers). W. Pieters en P. Kesselaar hadden succes met hun komische rol len. K. Schot had in zijn rol van avon turier, in het tweede bedrijf wel zijp beste momenten. De overige rollen wer den op prijzenswaardige wijze ten to nele gebracht. In artistiek opzicht vormde wel het ballet, ontworpen en ingestudeerd door Annemarie Kühne, één van de meest geslaagde momenten van deze avond. De choreographie was in één woord charmant te ijoemen. Verdiend succes bleef jdan ook niet achterwege. Fraaie decors Dat men menig voortreffelijk ta fereeltje te zien kreeg, zoals bijv. de speelzaal te Boekarest, in het tweede bedrijf, daarvoor kan men regisseur Govers erkentelijk zijn. Dat de goed verzorgde costumering en de fraaie de cors het visuele beeld belangrijk ten goede kwamen behoeft wel geen be toog. De alles stimulerende factor voor het slagen van een operette is wel een goede orkestbegeleiding. Dit belangrijke onderdeel te verzorgen, was toever trouwd aan 't bekende amateurs Alkm. Klein-Orkest. Een extra compliment lijkt ons voor dit ensemble wel ver diend. Er werd over het algemeen goed ge speeld en bovendien zeer volgzaam. De intenties werden vaak goed gereali seerd voornamelijk in de begelei ding van het ballet. Van grote verdienste was dus het aandeel van dit orkest in de gehele op voering. Wat echter in „De zilverwolf" niet geheel kon bevredigen lag niet In de uitvoering daarvan, maar in het werk zelf. Een volgende maai hopen we dat deze vereniging wat gelukkiger in de keuze van een operette zal zijn. Het talrijke publiek heeft deze met kennelijke toewijding opgevoerde ope rette gewaardeerd en dit met langdurig applaus tot uiting gebracht. M.S. Burgerlijke Sland Geboren Ariën, z. van A. Hoog- carspel en H. Wartena. Ondertrouwd Johannes C. van Doorn en Neeltje Kooy. Sjoerd P. Pasma en Gerdina Seholten. Overleden Charles J. W. Maas, 92 jaar, wed. van G. Badenhuizen. VEEMARKT Ter Veemarkt in Alkmaar werden hedenmorgen de volgende prijzen ge noteerd; 6 paarden 500900; 125 vette koeien 4001020; 16 graskalveren 140 190; 39 nuchtere kalveren (slacht) 40 90; 5 vette schapen 90140; 192 var kens 2,20—2,30 per kg. Schuld aan dodelijk ongeluk W. H. uit Castricum is Vrijdagmor gen door de Alkmaarse kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van vijf tien gulden subs. 10 dagen hechtenis, omdat hij op 18 Augustus als wandel- laar schuld gehad heeft aan een dode lijk verkeersongeluk. Slachtoffer van dit ongeval is geweest de motorrijder G. J. D. uit Alkmaar. Het gebeurde op de Kanaalkade. Verdachte wilde ter hoogte van de Kaarsenmakersgracht bij de Bokkebrug overs'eken, maar keek daarbij niet goed of de weg vrij was. De motorrijder, die de wandelaar van achteren naderde, probeerde H. nog te ontwijken. Hij raakte hem ech ter even en slingerde vervolgens tegen het trottoir en viel. De verwon dingen waren van dien aard, dat D. kort na het ongeval overleed. Overigens had het onderzoek aan het licht gebracht, dat ook de motor rijder niet geheel vrij van schuld ge weest is. Kort voor het ongeval had D. zich een moment omgedraaid op zijn motor om een kennis te groeten. Het is mogelijk, dat hij hierdoor even af geleid is geweest, terwijl zijn snelheid vrij groot was. Gevonden en verloren voorwerpen In het tijdvak van 10 tot en met 17 October werden te Bergen de volgende voorwerpen als verloren aangegeven: halskettinkje (bestaande uit stokjes van bloedkoraal), militair ransel, snoeischaar, gladde gouden zegelring, rood kinder- want (beige kleur met bloemmotief), gladde gouden zegelring, rood iknder- wantje, wandelstok, zonnebril met geel montuur, nummerplaat GZ 8913, bruine herenportemonnaie, groene portemonnaie (inh. 2 bonkaarten), Lipssleutel en deur sleutel aan lederen riempje, gouden ket tinkje met geëmailleerd kruisje, tabaks pijp, zilveren rozenkrans in bruin lederen étui, stalen borstel, rode portemonnaie met rits (inh. muntbiljet f 1.— plus enig kleingeld), zilveren rozenkrans, lichtgrijze' herenportemonnaie (inh. ongev. f 10,— plus Lipssleutel) en ijzeren huissleutel. Gevonden werden de volgende voor werpen: Ierse Setter, bruine portemon naie met ritssluiting, benen broche (hondje), bruine lederen motorhandschoe nen, jute zak, handdoek (wit met gebl. rand), sleutel, kip (Islander), zwarte vul pen, bruine lederen portemonnaie (inr. twee nota's en enig kleingeld), lederen lantoffels, gehaakte handschoen, rood kin derkoffertje (inh. pop met hoofdkussen), een kwartje, gebreide kindermuts, bank biljet en hoornen bril (zwart). (Van QP ZATERDAG 13 OCTO Rotterdamse Lloyd met het vermelden nauwelijks Oost gemaakt als de regering gecharterd emigra handen van de overheid „los het afwerken van de wachtl partner te bespoedigen. No Nederlanders zeer groot, wjj de verwachting uit, dat genoten zou blijven bestaan In deze verwachting zijn dat de betrekkingen tussen reiniteit allengs zijn verslapt treft en dat de Nederlanders ben" de praetjjk heeft uitge gert om de evenaar als een teriijk uitdrukte eer toe LIET opvallende verschijnsel zelfs voor, dat het vervoei donesie met de beschikbare i accomodatie niet te verwerke zelfde geldt trouwens voor in omgekeerde richting, do< bijna twee jaar zo. Het lijK gischer. Vlak na de overdracl souvereiniteit demonstreerde derdaad een inzinking in he passagiers, dat de reis naar ondernam. Langzaam trad her in het voorjaar van 1950 wa teruggang geheel te boven, gon een stijging en wel in dl er sinds Mei of Juni geen sc te voldoende is om aan de passage te voldoen. Nu dient hierbij in het den te worden, dat het aanta bare plaatsen in vergelijking ger verminderd is. In de enige passagiersschepen v£ daarvoor is niet veel in de komen. Het verschil is evenw heel groot. Men heeft het noo euvel beschouwd, omdat het vóór-oorlogse gouvernemen dat toen ongeveer 30 procent totale vervoer uitmaakte, ver Als het andere vervoer op 't logse peil gebleven was, da voldoende scheepsruimte aan' weest zijn. Het particuliere vervoer is ker niet afgenomen; integenc heeft sterk de indruk, dat het dan vóór 1940. Het zijn voo mensen, die naar Indonesië Uit de passagierslijsten van de lijke Rotterdamse Lloyd blijkt leeftijden meest liggen tussen jaar. (De leeftijd van de thuis ligt tussen 45 en 55 jaar). In heeft men namelijk het liefst den, die al eens in Indonesië zjjn. Technici en JJITERAARD bevinden zich die naar Indonesië reizen die in ons land hun verlof heb' gebracht en nu hun arbeid tropenzon gaan hervatten. Ei ook, die op avontuur de reis men, doch zij vormen slechts ne groep. De meesten zijn te employé's van Nederlandse m pijen im- en exportonderr banken, oliemaatschappijen zaken uitbreiden en in mind employé's van de cultures. B sie, die men hieruit kan tr dat de door Nederlanders in gedreven handel en geleide ii omvangrijker zijn dan vóór Er valt een lichte toeneming gouvernementsvervoer voor derhalve van de Indonesische waar te nemen. Het betref technici en medici. De regering in Indonesië pr afvloeiing van Nederlandse kr beperken en nieuwe mensen hard nodig heeft, aan te trek in het buitenland wendt zij da gingen aan, doch het succe niet bijzonder groot te zijn. van Indonesië heeft in het b niet zo'n goede klank meer a en zo komen de Indonesiërs in Nederland terecht. Ambtenaar werd ges Bij de dienst van sociale Z Zaandam hebben accountants verificatiebureau van Nederla meenten fraude ontdekt. In af van het nader onderzoek is de ambtenaar R. met verlof gezc is kassier en had tot taak de van overleden gesteunden, d de dienst van Sociale Zaken Seen familieleden achterlieten kopen. De gemaakte ontvan zijn onjuist ingeboekt. Tot he den de accountants een niet woord bedrag van f400.—. WOGNUM, 19 Oct. 1951. V;?P.eer 38—48; Emil d'Heys öoiaat Laboureur 26—46; Cc Lesip°nt 54—64; Nouv 26~34; Jonathan 45—52; Holland 36—43; Laxton Supe 46, Ellison Orange 42—58; Do Cornice 99-106; Cox Orange

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2