ILCKMANN Stad en Omgeving WOENSDAG Cadeau Mantels en Japonnen HAASTIGE SPOED E. H. HOFSTEDE Mr. F. Bordewijk, de knappe beschijver van de angst HET WERK van de vruchtbare auteur mr. F. Bordewijk vormde wel het voor naamste onderwerp van de tweede voordracht in de interessante serie „Lezen en oordelen", welke drs. Max B. Teipe gisteravond onder auspiciën van de Volks universiteit in het Landbouwhuis voortzette. Drs. Teipe zette uiteen, dat in het tijdperk vóór 1930 de roman vrij eenvoudig van opzet en compositie was. Dit was de periode van de familieroman met een weinig gecompliceerde intrige en een „ondiepe" psychologie. Voor het doen slagen van dit genre romans dienden de schrijfsters (want meest vrouwen waagden zich hieraan) evenwel de milieu- typering tot in de finesses te beheersen. Een van de grootsten uit dit tijdperk was ongetwijfeld de onvergetelijke Carry van Bruggen. Na 1930 deden zich andere hehoeften gelden, nieuwe ideeën en opvattingen braken baan, en Ina Boudier-Bakker sloot met haar bekende werk „De klop op de deur" de époque van de familieroman af. Twee schrijfsters, die het leven lief hebben Liefst 192 hengelaars en maar 123 baarzen Keurcollectie vogels en siervissen AGENDA V OUDE WAAG Firma TH. KRAAKMAN ZOON, Inwoning bij famalie leidde tot krakeel Persoonlijk kampioenschap 1.25—2.00 Resultaten van de AVA-teams Nieuws uit Heiloo De levenswaarden van de mens Laatste gang van de heer J. H. Smits October- aanbieding Koedijk De gymnastiekwedstrijd van „Voorwaarts" Wisselbeker ging naar Gurie Visser Lezing voor de Volksuniversiteit Tot 1930 was de familieroman almachtig TYEZE vernieuwing was vooral een ver- nieuwing in mentaliteit. De taal wordt dikwijls wat slordiger, maar in ieder geval zakelijker en directer. De mens en de motivering van zijn han delingen vormen het alles overheer sende middelpunt van deze romans en de psychologie wordt veel geraffineer der. Mr. F. Bordewijk is nog geen vol waardig representant van deze rich ting, hij is meer een overgangsfiguur. In zijn boeken wordt de angst, het be klemmende, het demonische, als domi nerende factor naar voren gebracht, de angst, die ook bij de existentialisten als psychische motor te vinden is. Borde wijk zegt dan ook, er in zijn schep pingen naar te streven, het sensatio nele tot een hoger plan op te voeren. Hij haalt zijn inspiraties uit de reali teit en herschept deze in verbeeldin gen. Vooral in de krachtige tekening van zijn portretten toont hij zich een meester. Drs. Teipe achtte het onmogelijk de psyche van de schrijver te analyseren aan de hand van de schaarse gegevens, die er omtrent zijn psychologische ge steldheid publiekelijk bekend zijn. Vic tor van Vriesland heeft namelijk Bor- dewijks apotheose van de angst toege schreven aan de onmacht, welke de auteur in zijn jeugd gevoeld zou hebben bij zijn confrontatie met de realiteit. De spreker, die zijn voordracht illus treerde met het lezen van verschillen de passages uit werken van de schrij ver, noemde ten slotte enige van zijn boeken, die zijn werk het best typeren: „Karakter", „Noorderlicht", „Fantasti sche vertellingen" (zijn eerste boek) en „Rood paleis". Speciale verkoop Maar dan ook een zeer speciale!!! Dit is in onze nieuwe zaak Langestraat 22. Aan de overzijde op 23: Zeer speciale textielkoopjes! „Billük man", - Langestraat - Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Gure wind, slechte vangst Honderd twee en negentig hengelaars hebben Zaterdag en Zondag deelgeno men aan de door de afdeling Alkmaar van het Centraal Nederlands Henge- laarsverbond georganiseerde wedstrij den in de omgeving van het Westeinde. Het weer was droog, maar de gure wind en de slechte vangst waren er oor zaak van, dat velen al vóór het einde van de wedstrijd de warmte van de wachtende autobussen opzochten. Door de 53 hengelaars, die Zaterdag een kansje waagden, werden 26 maat- baarzen gevangen. De 153 man sterke Zondagsploeg haalde de volgende dag 97 baarzen boven water. De uitslag van Zaterdag was: 1. H. Agelink, 2. N. Haas broek, 3. P. J. van Heugten (tevens grootste baars). De uitslag van Zondag luidde: 1. D. Bos, 2. C. Boots, 3. Schui ling, 4. D. Koeman, 5. C. van Weert. De wisselbeker werd ditmaal gewonnen door de heer D. Bos. De uitreiking van de waardevolle prijzen op hengelsport- en huishoude lijk gebied had plaats in café Tom, waar de voorzitter verschillende leden dank bracht voor hun onmisbare steun bij de organisatie van de wedstrijden. De heer C. J. Klugt, die twee hengels beschikbaar stelde en ook op ander ter rein zijn medewerking had verleend, kreeg een apart plaatsje op de erelijst. Burgerlijke Stand Geboren Marina A., d. van M. Kunst en A. A. Veldboer. Nicoline, d. van K. v. d. Pol en W. Grim. Elisa beth G. M.. d. van G. A. Leuwenkamp en A. M. 'Nieuwenhuizen. Catharina M., d. van P. Groothuizen en M. A. Bruijn Martinus G., z. van S. Wit en C. A Weder. Albertina, d. van A. W. Ver schuur en A. Popken. Esther, d. van T. Leungen en J. ter Stal. Getrouwd: Geerlig van der Vegt en Maria Kieft. Overleden: Hendrik Lind, 68 jaar, gehuwd met J. M. W. Burger. yERVOLGENS besprak drs. Teipe in een korter bestek de schrijfsters A. H. Nijhoff en Clare Lennart. In de roman van de eerste schrijfster, „De vier doden", een boek, dat in een bij zondere sfeer werd geschreven, wordt haar grote liefde voor het leven vol ledig uitgezegd. Mevr. Nijhoff ontwijkt de conventionaliteit en speurt langs door haarzelf gezochte wegen naar het grootste en goddelijke in het leven. Zij accepteert de mens zoals hij is, zij is geestelijk zeer onafhankelijk en treedt het leven vrij en onbevangen tegemoet. Vooral „De vier doden" is een hymne aan het leven zelf. Als bezwaar tegen haar oeuvre voer de drs. Teipe aan, dat haar mannen- portretten over het algemeen minder geslaagd zijn. Ter verluchting van zijn betoog las de uiterst deskundige spre ker bovendien enkele kostelijke intel ligente passages uit haar werk voor. Ten slotte wijdde hij nog enkele woorden aan de schrijfster Clare Len nart, die, hoewel zij minder intelligent schrijft, met mevr. Nijhoff gemeen heeft, dat ook zij hunkert naar het le ven en het liefheeft. Op deze beide auteurs is Goethe's woord van toepas sing: „Wie's auch sei, das Leben ist gut!" „Fauna-Victoria" is de naam van de nieuwe zaak in vogei- en aquarium- artikelen, welke hedenmiddag haar deuren opent. De eigenaar, de heer Bor dewijk, heeft het pand op de hoek van de Schoutenstraat en de Breedstraat, waar vroeger de drukkerij van de fir ma Slinger gevestigd was, grondig ver anderd. Er zijn tientallen volières en nog meerdere aquaria gebouwd, die een schat van exotische dieren huisvesten. Daaronder bevinden zich enkele zeer zeldzame exemplaren. Zo heeft de heer Bordewijk enkele tropische vissen in vdorraad welke enig zijn in Nederland en waarvoor de leden van de aquarium vereniging „Rode Rio", die gister avond een bezoek aan de winkel brach ten, natuurlijk intense belangstelling hadden. In de vogelafdeling was het een drukte van belang. De diertjes in specteerden hun nieuwe volières en le verden luidruchtig commentaar. Ook onder deze gevederde huisvrienden be vinden zich enkele zeer fraaie exem plaren. Zo is er bijvoorbeeld een fel gekleurde Zuidèfrikaanse dwergpape gaai. een kuifkardinaal, een paradijs weduwe met haar bijzonder lange staart en niet te vergeten een grijs-rode pape gaai, die de geachte clientele familiaar met „dikkop" aanspreekt en dan ver wacht dat men hem zal „koppiekrau- wen". Het is een bont en gezellig wereldje, waarin de heer Bordewijk, die uit lief hebberij met zijn verzameling is begon nen, kennelijk met veel plezier werkt. Geen wonder ook, want zijn zaak is thans een van de grootste en meest ge sorteerde in Noord-Holland boven het IJ. Behalve vogels en vissen verkoopt de heer Bordewijk ook zaden, dieren benodigdheden en voeder en heeft hij in een speciale afdeling zestien ruime hokken die dienst kunnen doen als pén sion voor honden. VERPLAATSINGEN BELASTINGDIENST De heer J. Bendeker, adjunct-com mies-titulair ter belastinginspectie Alk maar, is verplaatst naar Amsterdam (inspectie). De heer H. Schouten, adjunct-com mies-titulair ter inspectie van de belas tingen te Amsterdam, is verplaatst naar Alkmaar (inspectie). (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Met de kip pen op stok (tot 10 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Song of the Islands (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mr. Craig (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Taxi 85 rijdt voor (18 jaar). Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: „Spanje, het romantische schier eiland". Gulden Vlies, 8 uur: Haagse Come- die: „Waarom jok je, Chèrie?" WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Harmonie, 8.15 uur: Genootschap Nederlandu.igeland. 0 ZACHTE OUDE GENEVER gj Per literfles f7.20 (Bij 12 Itr. f 6.95 p. Itr.) Per l/2 literfles I 3.70 Platte Steenenbrug 114 telef. 2604 g (Verdronkenoord) aammmwmmmn^ (Advertentie, Ing. Med.) PolHierechier oordeelde De huisvesting-problemen en in het bijzonder de inwoningsmisère vinden geregeld een uitlaat bij de Alkmaarse politierechter. Ook gistermorgen stonden een inwoonster en haar huis bewoners tegenover elkaar, omdat zij elkaar geruime tijd het leven on dragelijk hadden gemaakt. De in woonster, Bavonia A. K. uit Alk maar, had haar getrouwde zuster, bij wie zij was ingetrokken en die de electriciteit had afgesneden, enige onbeschaamde woorden toegevoegd, die haar tegenstandster ten zeerste verdroten. De politierechter mr. R. W. J. C. v. d. Wal Bake ried Bavonia aan een ander adres voor inwoning te zoeken om moeiijkheden in de toekomst te vermijden. Hij veroor deelde haar tot een boete van f 15 of 9 dagen. De eis van de officier van Justitie mr. Meischke luidde f 25 subs. 10 dagen en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De los-arbeider Jan K„ uit Egmond aan Zee had de vriendelijkheid een hem gastvrijheid verlenende Egmond- se herbergier op het gelaat te tim meren en tegen diens benen te trap pen. De enige verklaring voor deze ongewone handeling was te vinden in het feit, dat Jan „een borreltje" op had. De rechter veroordeelde hem tot f 40 subs. 20 dagen, conform de eis. Een tik van acht gulden Johan C. K. uit Heiloo werd vrij gesproken van de hem ten laste ge legde mishandeling van één zijner bedienden. Eliza B. J. V. uit Bergen werd veroordeeld tot een boete van f 8 subs. 4 dagen, omdat hij een hem met klitten of mouwkruipers voort durend treiterend knaapje een tik tegen het hoofd had gegeven. Het was niet hard aangekomen, maar het was duidelijk, dat de man er beter aan had gedaan die tik in gedachten te houden, hetgeen hij toegaf. We gens het stelen van een hoeveelheid papier werd de Alkmaarder Frans J. A. veroordeeld tot een boete van f 25 of 10 dagen. „Roliea" viert eerste lustrum met „Filmmaniakken" De toneelgroep „Roliea", die voort- gekomen is uit de gelijknamige buurt vereniging, zal 26 October Vrijdag dus vijf jaar bestaan. Dit eerste lustrum zal herdacht worden met een opvoering van Henk Bakkers „Film maniakken". Dit geschiedt op Zater dag 27 October in „Het Wapen van Heemskerk". Ook nu weer zal een deel van de recette bestemd zijn voor de Alkmaarse t.b.c.-bestrijding, een ge woonte, die deze jonge en sympathieke vereniging van het begin af aan heeft gevolgd. Zeven spelers gepromoveerd naar de 3e kl. libre Toon Pater kampioen Zaterdagavond werden de laatste par tijen gespeeld. Groot, Scheuerman en Pater waren de grote kanshebbers. Koning versloeg Scheuerman in twaalf beurten met een moyenne van 6.25 en hoogste serie van 33 caramboles. In de laatste partij Groot—Pater had Groot aan remise genoeg, maar hij verloor en zo eindigde de heer T. Pater als num mer een. Na deze partijen sprak de heer Poest- lcoke namens het district Alkmaar en overhandigde bloemen aan de kampioen. De heer Bouwstra van de B.V. „De Driesprong" reikte de vele prijzen uit. De heer L. v, d. Aakster sprak de kam pioen toe namens de B. V. „De Drie Ruiten". De uitslagen van Zaterdagavond waren: Koning 75 23 15 3.26 De Waard 39 23 9 1.69 Vingerling 23 13 3.26 23 6 1.69 12 33 6.25 Scheuerman 28 12 9 2.33 30 9 2.50 30 11 1.86 De eindstand is: 1. T. Pater 483 196 16 2.48 10 2. F. Koning 416 140 33 2.97 9 3. G. Groot 471 173 20 2.75 9 4. N. Quant 500 150 20 3.12 8 5. J. Scheuerman 431 165 21 2.61 8 6. M. de Waard 294 198 19 1.48 6 7. S. Vingerling 436 167 14 2.61 4 8. D. Jonker 427 202 10 2.12 2 Uit de stand blijkt dat er zeer sterk gespeeld is in deze klasse. Vermelden wij nog als bijzonderheid dat nummer 8 mag medespelen in het gewestelijk tournooi. Dit omdat hij 20% boven z'n moyenne is gekomen. De AVA-heren speelden te Zand- voort tegen één der kopploegen, het sterke OSS, en verloren deze wedstrijd volgens verwachting. De uitslag 103 is echter voor OSS zeer geflatteerd te noemen. Vooral in de tweede helft b.v. zagen we de AV A-heren gedurende een hele tijd volkomen in de meerderheid en werd OSS bijna overspeeld. De AVA- voorhoede had echter in die periode weinig geluk. De AVA-dames deden het weer pri ma. AVA 1 won in Wieringerwaard met 64 van Olympia 1. AVA II won ditmaal van Ursem 1 met 42. De AVA-adspiranten speelden in St Pancras om de bovenste plaats tegen Vrone-adspiranten. De wedstrijd ging gelijk op, doch de Vrone-meisjes wa ren iets gelukkiger en wonnen met 4 3. Voor de pas opgerichte AVA-ploeg toch nog een goed resultaat. Alkmaarse Schaakclub VVV Hoewel het gisteravond geen com- petitieavond was (want de wedstrij den in de wintercompetitie zijn om de veertien dagen vastgesteld) werden er toch nog enige uitgestelde en afgebro ken partijen afgespeeld en wel met de volgende uitslag: Eerste klasse: A. TegelJ. de Ruiter 1—0. Derde klasse: W. PijningJ. Hofstee 10, J. BastiaanseA. Benard 10, J. v. EkerenP. Gevree 01, mevr. De JongC. de Jong 01, F. v.d. Vliet— J. Bastiaanse 10. Door het bestuur van WV zijn stap pen ondernomen om het spelpeil van de leden op te voeren. In verband daarmede is aan drs. P. Vreeken, E. G Kayser en P. Seewald verzocht op het grote demonstratiebord in het club lokaal theorielessen te geven om de veertien dagen. Aan dit verzoek heb ben de heren met genoegen voldaan Gisteravond werd de- theorie der ope ningen behandeld door drs. P. Vreeken op heldere en voor beginners vooral zeer leerzame wijze. Drs. Vreeken bleek deze materie buitengewoon goed te beheersen. Belangstellenden zijn op deze avonden welkom. Door de wedstrijdleiding van de NHSB zijn eindelijk de wedstrijddata voor de wintercompetitie van de Bond vastgesteld. Het tweede tiental, dat in de eerste klasse uitkomt moet zijn eerste wed strijd spelen op 31 October tegen de Hoogovenschaakclub te Beverwijk. Het vierde tiental speelt de eerste wedstrijd tegen de Adelborsten schaak club op 3 November in het Kon. Ma rine instituut in Den Helder. HeF was een wielrijder In het verslag van de zitting van de politierechter komt een onjuistheid voor, waar onder het hoofdje „Dron ken achter het stuur" wordt vermeld de veroordeling tot 100 gulden boete of vijftig dagrn hechtenis van iemanl „die beneveld achter het stuur van een auto had gezeten". Het betrof hier geen automobilist, maar een wielrijder. „De Lachspiegel" in actie In de bovenzaal van „Tom" werd Zaterdag een feestavond gegeven voor de St. Annastraat e.o. De voorzitter, de heer Keysper, opende de avond op vlotte wijze. Daar na kwam het cabaretgezelschap „De Lachspiegel" voor het voetlicht in de revue „Wie 't laatst lacht, doet niet mee!" met de medewerkenden Ina Triest, Zita Vedder, Wim Arts, Jaap Smit en Gerard Feldman. Zij toonden zich van hun beste zijde. Deze vijf personen hebben het gepresteerd een non-stop-revue van zang, goochelen, sketches en muziek te brengen, die klonk als een klok. Zij oogstten dan ook groot succes, wat wel bleek uit het spontane applaus en de woorden die de heer Groothuizen aan het eind van de avond sprak. Hierna bleven al len nog gezellig bijeen, waarbij de Geba's hun muzikale medewerking verleenden. De slachtveemarkt van Maandag Het verbruik van varkensvlees is de laatste tijd van zo weinig betekenis, dat de slager tracht alleen spek te ko pen. Ofschoon het aantal varkens ogen schijnlijk dus tamelijk minder was dan verleden week, was toch het aange voerde kwantum, in verhouding tot de zeer geringe vraag, ruim voldoende te noemen. De handel is stug geweest met prijzen die vrijwel gelijk, dan wel even lager waren. Alleen bij de aan vang der markt werd de hoogste note ring besteed. De prijzen zijn gegeven met korting op het levende gewicht Ook het aantal koeien was minder, wat vooral met de kwaliteitsdieren het geval was. Naar de prima dieren be stond wel vraag; zij waren dan ook even hoger in prijs. De overige soor ten, waarin de handel taai-stug was, ondergingen in prijs hoegenaamd geen verandering. De handel in kalveren is stug en duur geweest. TERUG UIT NIEUW-GUINEA Per Hr. Ms. „Pieter Floresz" zal sto ker H. N. J. Breeker, P. L. Takstraat 11, uit Nieuw Guinea repatriëren. De aankomst zal vermoedelijk plaats vin den op 27 October te Den Helder. TEXEL—R.K.A.F.C. UITGESTELD De KNVB heeft de voor Zondag vast gestelde competitiewedstrijd Texel RKAFC van het programma afgevoerd. Interessante rede van mevr. Van der Sluis-Sintelman De Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heiloo. ha<l gisteravond een bijzondere keus gedaan door mevr. v. d. SluisSintelman te laten spre ken over: „De levenswaarde van de mens". De spreekster begon met het onderwerp in verschillende groepen te verdelen. Als eerste noemde z(j de waarde die 't allernoodzakelijkst is. De tweede levenswaarde is het lijden. Verder behandelde mevr. v. d. Sluis —Sintelman de waarde van de breuk in het leven; de waarde van het goe de; de waarde van het edele in de mens; de rechtvaardigheid; de wijs heid; de dapperheid; de zelfbeheer sing, om tenslotte te besluiten met de allerhoogste waarde van de mens: de liefde. Spreekster schetste hoe de liefde vaak slecht wordt begrepen. Er be staan drieërlei vormen van liefde, n.l. de liefde voor vrienden, die vaak een zijdig kan zijn; de liefde voor kinde ren, die vaak gebaseerd is op ego isme; doch werkelijke liefde is eigenlijk het enig scheppende ele ment, dat achter onze daden behoort te staan. Het is het vermogen in de ziel om lief te hebben. Het is een tovermacht, doch niet een opoffering, zoals zo vaak wordt beweerd. Zij is de spiegel van onze ziel. en we zien daarin de verborgen mens. Liefde schenken geeft 't hoogste geluk. De voorzitster mevr. Glijnis Schermerhorn bracht mevr. v. d. SluisSintelman hartelijk dank voor deze interessante en leerzame rede. Van datgene wat aan de lezing vooraf ging memoreren wij, dat ver schillende dames zich opgaven voor het volgen van een cursus Engels en een handwerkcursus en dat de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo, zal deelnemen aan het spaarsysteem van de P.T.T. om in groepsverband te gaan sparen. Verder werd medegedeeld, dat de Kledingtentoonstelling in het afgelo pen seizoen gehouden te Alkmaar een Gistermiddag is het stoffelijk overschot van de heer J. H. Smits, in leven direc teur van de „West-Friesland Expres se" en oud-gemeente-secretaris van Schoori, op de begraafplaats „Zorg- vlied" ter aarde besteld. Een groot aantal vrienden, kennissen en mede werkers gaf van belangstelling en medeleven blijk. In de aula vond een sobere en in drukwekkende plechtigheid plaats. Na dat het orgel gespeeld had „Ich rufe zu Dir" en Psalm 23 „De Heer is mijn Herder" werd door de predikante ds. M. M. Hoogslag van Soeren het woord gevoerd. Zij gewaagde van de vrucht bare arbeid door de overledene ver richt en van de slag, die de zijnen door dit verscheiden heeft getroffen „In dankbaarheid zal ieder, die de overle dene gekend heeft, hem blijven geden ken", aldus de predikante. Zij besloot haar rede met de woorden, dat er bo- van het mysterie v&n de dood, die een einde is, er de zekerheid van een nieuw begin bestaat. Ten slotte ging zij voor in een gezamenlijk gebed, waarvan de slotregels luidden: en neem op in Uw Heerlijkheid om wie ons hart rouwt, maar die wij overgeven in Uw Enige Hoede". Nadat de orgelklanken vervaagd wa ren van: „Wat de toekomst ook brengen moge" zette de stoet zich in beweging achter de baar. In plechtige stilte schaarden allen zich om de laatste rustplaats van de overledene, onderwijl de kist aan de aarde werd toevertrouwd. De enige zoon sprak aan de open groeve een kort en ontroerd dankwoord. Ten slotte ging ds. M. M. Hoogslag van Soeren in het gebed voor. Het „Onze Vader" kreeg in deze omgeving en oij deze droevige gelegenheid een diep aangrijpende betekenis. Na de teraardebestelling bestond in de aula gelegenheid de familieleden te condoleren. AFDELING ALKMAAR VAN DE P.V.D.A. De afdeling Alkmaar van de Partig van de Arbeid belegt Vrijdagavond ter gelegenheid van de Engelse ver kiezingen een „instuifavond" in het A.B.B.-gebouw, Koningsweg 1. Aan de hand van de op deze avond binnengekomen uitslagen zullen de heren W. v. d. Vail en M. Coerts korte beschouwingen geven over de gevolgen van de uitslag van deze belangrijke verkiezingen voor de bin nen- en buitenlandse politiek van Engeland. De zaal gaat om half acht open. Bij de radio kan daar ook geluisterd worden naar het commentaar van de V.A.R.A. medewerker Arie van Nie- rop, dat om 9 uur uitgezonden zal worden. is zelden goed, maar soms noodzakelijk. Wanneer U zeer snel Uw nieuwe bril moet hebben of „met spoed" een repa ratie wenst, dan weet U dat Hofstede voor U klaar staat. Met de modernste machines en prima vakmanschap komt het in orde. Leverancier aan alle Ziekenfondsen. Langestraat 61, Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.) dermate groot bedrag aan overschot had opgeleverd, dat verschillende fond sen met dit batig saldo konden wor den geholpen. Nog werd medegedeeld, dat mevr. Schrale aan de Bond van Plattelandsvrouwen acht k.g. post zegels had geschonken, waarvoor zjj een dankwoord in ontvangst had te nemen. P. A. van der Noordaa overleden Na een kortstondig lijden is j.l. Zaterdag overleden de heer P. A. van der Noordaa, in leven secretaris van het Roode Kruis, afd. Heiloo. De hr. Van der Noorda, die als administrateur verbonden was aan de Boerhaave Mij., ging bij de liquidatie van deze Mij. over naar 't Hooge Huys, waar hij administrateur was van de afdeling Ziekteverzekering. De grote sociale inslag die de overledene kenmerkte, kon hij uitleven in het vele werk dat de organisatie van het Roode Kruis, afdeling Heiloo, van he.n eiste. Zeer veel heeft hij voor deze afdeling ge- gedaan en vanaf de oorlog is hij de ijverige secretaris geweest. Hij was een geziene persoonlijkheid. Veel heeft hij persoonlijk gedaan om het zover te brengen dat het Roode Kruis afdeling Heiloo over een eigen zie kenauto kan beschikken. Het over lijden van de heer Van der Noordaa kan als een ernstig verlies worden be schouwd. De begrafenis zal morgen plaats hebben op de Gemeente-be graafplaats te Alkmaar. Vertrek 2 uur van het sterfhuis. In onze wordt U goed gekleed voor weinig geld, en daarbij MAKKUMMER AARDEWERK Deze cadeau-reclame geldt ook in onze afd. Vakkleding, Magdalenenstraat 11 (Advertentie, Ing. Med.) Zaterdagavond hield de gymnastiek vereniging „Voorwaarts" in de zaal van de heer Jacq. Schuit onderlinge gym- nastiekwedstrijden, die werden voor afgegaan door een openbare les van de kleuters. Met grote aandacht werden de oefeningen gevolgd, die onder lei ding van mej. Borjeson werden uitge voerd. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Meisjes A 2e graad: 1. Atie Molenaar en Ankie Stuffers, beiden 37 p.; 2. Ine- ga Schuit 36 p.; 3. Marja Slotemaker 34 P Meisjes A le graad; 1. Marry Dissel, 39 p.; 2. Lidia Hofma 37,5 p.; 3. Joke Visser en Ineke Butter, beiden 36,5 p. Jongens A 2e graad: 1. Dik Kalis 34,5 p.; 2. Piet Leegwater 34 p.; 3. Lex Schipper 30,5 p. Jongens A le graad: 1. Freek Raat 35 p.; 2. Jan Barsingerhom 34,5 p.; 3, Jan F. Schipper, 34 p. Meisjes B 2e graad: 1. Greetje Visser, 36 p.; 2. Marja v. Loenen, 34 p.; 3. Marion de Waal en Atie Kerkmeer, beiden 33,5 p. Meisjes B le graad: 1. Janny Raat en Trijnie Dissel, beiden 40 p.; 2. Tiny Visser, 37 p.; 3. Nelie Bos, 36,5 p. Jongens B 2e graad: 1. Peter Schuit, 36,5 p.: 2. Rein Korver, 36 p.; 3. Henk Leek, 35 p. Jongens B le graad; 1. Herman Vis ser, 37,5 p.; 2. Luit de Waal, 35,5 p.; 3. Aldrik Stel, 35 p. Adspirant Dames: 1. Agnes Maste- ling 41,2 p.; 2. Annie Molenaar en Wil Dissel, beiden 37,7 p.; 3. Gurie Lange- dijk, 36,9 p. Adspirant Heren: 1. Jac. Boon 37,9 p.; 2. Jac. Langedijk 36,2 p.; 3. Wim v. Duin 34,8 p. Dames 2e graad: 1. Gurie Visser, 38,5 p.; 2. Annie BloothoofdEikel 33,7 p.; 3. Marjan Barsingerhom, 32,2 p. Dames le graad: 1. Annie Masteling, 37,8 p.; 2. Annie Barsingerhom, 37,1 p.; 3 Ma BloothoofdRens, 36,6 p. De wisselbeker voor de adspiranten werd gewonnen door Agnes Masteling, die met 41,2 punten het hoogst aantal had van de adspiranten. De wisselbeker voor de dames en heren leden werd gewonnen door Gu rie Visser, die met 38,5 punten het hoogste aantal punten had.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2