...MAAK*» Pim, Pam en Pom Je kunt me vertellen wat Je wilt boven alles triumpheert VIRGINIA 20 voor @0 ct. Cadeau Stad en Omgeving Stand in WIK-tournooi gewijzigd AGENDA OudeTestamenten ons geestelijk leven DE FILMS VAN DEZE WEEK Eenvoudige grammatica en een beperkte woordenschat De Nutsspaarbank en de wereldspaardag Dat is óók reinigen! GEZONDE SLAAP: REX-TH EATER: Louise-Lotte CINEMA AMERICAIN: Ik zoek vergelding HARMONIE THEATER: Politie-dossier 301 October- aanbieding VICTORIA THEATER: Goudtransport Alkmaarse Courant ZATERDAG 17 NOVEMBER te Alkmaar De Journaals LAATSTE NIEUWS Britse vakbondleiders gaan beraadslagen ZATERDAG 27 OCTOBER J95I M. de Haas (Schagen) hoogsie korpsgooier Er blijft voor het jubileum van de dameskegelclub „W.I.K." grote belang stelling. De stand In de verschillende afdelingen is de laatste dagen belang rijk gewijzigd. Voor de korpswedstrijd heren A hebben thans twee clubs ge gooid. t.w. ZEKZ I met 640 en TOF I met 677 hout. Zaterdagavond zal in deze afdeling de beslissing vallen; dan zullen OKA I en Koekoek I voor de baan verschijnen. De stand van dit ogenblik is als volgt; Korps dames A: WIK I 614. Korps dames B: Vredelust Schagen 581; R. Raadsel 568; Vredelust II Scha gen 555; Zet 'm op 540; Onder Ons 522; R. Raadsel II 511. Hoogste korpsgooister mevr. v. d. Hoven, 135. Korps drietallen dames; Zet 'm op II 317. Hoogste korpsgooister: mevr. Nieuwe- dijk, 112. Consolatle Dames: mevr. Neefkes, 125. Vrije baan dames A: mevr. v. d. Bosch 44; mevr. v. Spanje 39. Dames B: mevr. Kokkes 42; mevr. Neefkes 38 2 x; mevr. Jongeneel 38; mevr. Eickholt 36. Dames C: mevr. Lust 39; mevr. De Boer 36; mevr. Ibink 35; mej. A. Hüs- ken 31. Verrasslngbaan dames: mevr. Lust 1 x 36; mevr. Jongeneel 1 x 36. Jubileum dames A: mevr. v. Spanje 93. Jubileum dames B: onveranderd. Korps heren A: TOP 677; ZEKZ? 640. Hoogste korpsgooier: M. Doggenaar, 149. Heren B: Sociëteit I 642; Cubo 635; Schagen 634; De Burg 627; Op de Lat Purmerend 620. Hoogste korpsgooier: M. de Haas, Schagen, 159. Heren C: Met z'n tienen II 647; Scherpschutters 642; De Unie I 640; On der Ons 632; Op en om 632. Hoogste korpsgooier: J. C. Olie, 150. Heren drietallen: Cubo 341; Op de Lat, Purmerend 341. Hoogste korps gooier: B. Oortmeijer, 120. Jubileum heren A: J. de Jong 122; A. Winder 114. Heren B: A. Koppe 108; C. Nieuwveen 104; Vrijburg, Purmerend 102; N. Oost- rom 101. Heren C: J. C. Olie 111; W. Geisler 103; mr. Schuurman 103; J. Plas 97. Overal ter wereld zal op 31 October a.s. het sparen, evenals in vorige ja ren, in het centrum der belangstelling staan. Meer dan ooit wordt er in deze tijd geschreven en gesproken over het begrip sparen. Het merkwaardige is, dat geen enkele samenleving het zon der sparen kan stellen. Ook voor de kleinste cel van de samenleving, het gezin, is de noodzaak van het sparen onontkoombaar. Men denke b.v. aan de woningbouw, die door een tekort aan gespaarde middelen dreigt te stagneren, maar ook aan de kleding, de vernieuwing van huisraad, de brandstoffen, die de overgrote meer derheid der gezinnen onmogelijk uit het lopende inkomen van een week of een maand kan betalen. Ook bij de Volkscredietbank en het afbetalingsmagazijn ontkomt men niet aan sparen, al wordt het daar sparen achteraf, hetgeen een heel dure weg is, waaraan bovendien nog grote geva ren verbonden zijn. Het overschrijden van de draagkracht bij de zo gemak kelijk schijnende aankoop; het verlies van de goederen bij betalingsmoeilijk heden; loonbeslag en de daaraan door sommige werkgevers verbonden con sequenties. „Beter aan de bakker, dan aan de dokter" zegt één van die nuch tere volksuitdrukkingen. Even goed kan men zeggen: Beter aan de Spaar bank dan aan de voorschotbank. Aan de noodzaak tot sparen ontkomt men niet en hoeveel beter is men af door eerst te sparen en dan te kopen. De Nutsspaarbank heeft in haar be staan van meer dan honderd jaar steeds op het nut van sparen gewezen en zich daarbij steeds gekenmerkt door haar sociaal karakter, waaraan elk winstoogmerk ontbreekt. De wereldspaardag. Op 31 October a.s. staat deze oude en vertrouwde Alkmaarse instelling op nieuw in het teken van de wereld spaardag. Het kantoor, feestelijk aan gekleed, zal op die dag zonder onder breking geopend zijn van negen tot half zes. Aan vijf loketten wordt het publiek zo vlot mogelijk geholpen, zo dat lang wachten veelal voorkomen kan worden. Eventueel zullen volg nummers worden afgegeven. Als attentié voor de spaarders, stelt de Spaarbank op de Spaardag, zo lang de voorraad strekt, een fraaie kalen der voor 1952 beschikbaar. Voor de jonge wereldburgers, die op Woens dag 31 October in de gemeente Alk maar en in de aan Alkmaar grenzende dorpen, zomede te Castricum op Dins dag 30 October, het levenslicht zullen aanschouwen, stelt de spaarbank een spaarbankboekje met een eerste inleg van f 5.beschikbaar. In 1950 bedroeg het aantal posten van inleg op de Wereldspaardag 1088, terwijl in totaal op de spaarbankboek jes werd ingelegd f 43.337.Het door de Alkmaarse Nutsspaarbank in 1948 te Castricum gestichte bijkantoor aan de Dorpsstraat, zal de spaarders, en in het bijzonder ook zij, die met sparen willen beginnen, op Dinsdag 30 Octo ber ontvangen en op die dag, in af wijking van de normale zittingsuren, geopend zijn van 1012.30 uur en van 2—5 uur. Heren D: J. Stavenuiter 116; J. Muis 109; A. C. Smit 104; P. J. Smit 103. Vrije baan heren A: W. v. d. Bosch 45 2 x; A'. Winter 45, 44 5 x; G. Gene- faas 45; G. v. d. Post 44 3 x. Heren B: A. de Boer 45 3 x; C. Nieuw veen 45 2 x, 44 5 x; H. v. Galen 45 2 x, 44 2 x; A. v. d. Oever 45 2 x, 44 3x; G. Bosch 45, 44, 43 2 x. Heren C: mr. Schuurman 45; M. Witte 44 2 x; A. Olie 44; KI. Langedijk 43 2 x. Heren D: S. Schaaf 44 2 x; B. v. Uitert 44; G. Ibink 42; H. de Vries 41. Verrassingbaan heren: H. de Vries 3 x 40; S. Schaaf 3 x 40; mr. Schuurman 3 x 40. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Dezer dagen werden in onze omge ving de volgende besmettelijke ziekten geconstateerd: Bergen: twee gevallen van roodvonk; Castricum: een geval van dysenteria bacillaris; St. Pancras: een geval van hepatitis infectuosa. I maar i Alcmaria T^scHt I j beter (en chemlschjUéMjA FABRIEK V00SMEER 3, ALKMAAR Til 3568 (K 2200). WINKEL. SCHOUÏENSTS. 24, ALKMAAR, IEL 4554 DEPOT I. H. M i BROEDER. BERGEN J STATIONSSTRAAT TELEFOON 2414 (K 2208) (Advertentie, Lng. Mod.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 9.30 uur: Louise-Lotte (14 j.). Harmonie Thea ter, 7 en 9.30 uur: Polltie-dossier 301 (18 jr). Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Ik zoek vergelding (18 jr). Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Goud transport (14 jr.). Wapen van Heemskerk, 8 uur: To neelgroep „Roliea" met het blijspel „Filmmaniakken". Gulden Vlies, 7.30 uur: Operette gezelschap „Odeon" met „De Mascotta". Waakt en Bidt, 3.45 uur: Toogmid- dag Chr. Hist, jongeren. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 7.30 uur: Operette gezelschap „Odeon" met „De Mascotta". MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater, 2.30 uur matinée. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 27 Oct. 1.28 v.m. 1.54 n.m. Zondag 28 Oct. 2.13 v.m. 2.31 n.m. Maandag 29 Oct. 2.27 v.m. 3.01 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 1.33 1.59 7.33 7.59 Zondag Maandag 2.18 2.36 2.42 3.06 8.18 8.36 8.42 9.06 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 28 October zijn beschikbaar de huisartsen J. Busgeest, Egmonder- straat 16 (tel. 4282) en R. F. Wester kamp, Emmastraat 93 (tel. 4357). ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek van de heer Hartong van Ark. Prof. dr. Edelkoort i in Alkmaar Het comité voor winterlezingen open de gisteravond In het „Wapen van Heemskerk" op voortreffelijke wijze haar serie lezingen voor dit seizoen met een avond, waarop prof. dr. A. H. Edelkoort het belang van het Oude Tes tament voor ons geestelijk leven be handelde. Spreker zeide zich ervan bewust te zijn, dat het Oude Testament verreweg het grootste deel van de Heilige Schrift betreft en ook het meest aangevochten gedeelte. Zelfs Luther heeft zich op wonder lijke wijze over het Oude Testament uitgelaten. Zeer sterk werd het aange vallen door het Nationaal Socialisme met zijn fel antisemitisme. De kerk aanvaardde, beleed en ver kondigde het Oude Testament. Prof. Edelkoort wilde slechts spreken over de waarde van het Oude Testament voor ons persoonlijk geestelijk leven en niet over de historie, noch over de literaire schoonheid, waaraan het zo rijk is. Spreker wilde aantonen, dat het Oude Testament zelfstandige waarde heeft voor de mens, naast het Nieuwe Testament. Het Oude bevat gegevens voor ons, die het Nieuwe mist, maar die voor een normaal, wel gefundeerd geestelijk leven onmisbaar zijn. Daar om was prof. Edelkoort van mening, dat het Oude Testament zelfstandig van belang is voor ons geestelijk leven en op deze basis wilde hij zijn lezing opbouwen. De gegevens liggen in de openbaringen over God, de mens, het volk en het Godsrijk. Israels God is een absoluut andere, dan zoals wij Hem ons voorstellen. Hij is volkomen onafhankelijk van deze wereld en juist daarom moeten wij zo'n diep respect voor Hem hebben. In iede re heidense religie komen uit de chaos de Goden, die een cosmos scheppen. In Genesis I is dit echter juist andersom. God vormt de geschiedenis. Het Oude Testament predikt niet alleen de macht, de vergelding en de rechtvaardigheid van God, maar ook zijn grote liefdei zoals die beschreven wordt in Hosea II. Het Oude Testament predikt ons een God, die wij niet kunnen en mogen missen. Spiegel van ons zieleleven Het beeld van de mens wordt ons in het Oude Testament ten voeten uit ge tekend. Het geeft onze eigen moeilijk heden en problemen weer en daarom is het van belang voor ons eigen ziele leven. Nergens worden de zonden zo getekend als in het Oude Testament. Doch hoe de mens dan ook beschreven wordt, nergens vindt men enige vorm van minachting. „Wie weten wil, wat de godsdienst voor het volk betekent, kan alleeh bij het Oude Testament terecht", aldus spreker. Het Oude Testament plaatst de mens in volksverband. Het vertelt ons over het uitverkoren volk, als het volk, waaraan God Zijn heilsboodschap gaf. Israël heeft dan ook van meet af aan een zendingsbesef gehad. Het volk pullman rfiatraóAen (Ingezonden Mededeling) Deze matrassen zijn steeds voorradig bjj de FIRMA MEIJER ZOON, Langestraat 7 - Alkmaar. (Advertentie, lng. Med.) is verstrooid over de gehele aarde, doch onderscheidt zich in zijn religie en structuur absoluut van alle andere volkeren. Geen boek is zo universeel als het Oude Testament. In dit verband haalde spreker de profetie der toe komstverwachting aan, waarin voor speld wordt, dat de wereldmachten te niet gedaan zullen worden en de vol ken zich tot God zullen richten. De toekomstverwachting Het Oude Testament verkondigt bo vendien op een ontzaglijk schone wijze de komst van het Godsrijk. Het maakt het Godsrijk los van het Israelietisch bestaan. De profeten verwachten niet slechts een nationaal, maar een uni verseel rijk mét God als de Almach tige. Juist als niemand meer licht ver wacht in deze donkere wereld en het einde der dagen er is, zal het licht gaan dagen. Dit ig hqt ontzaglijke van het Oude Testament. Zonder de toekomst verwachting kunnen wij niet leven, want wij zien deze wereld meer en meer naar de afgrond gaan. Spreker hoopte, dat dit een reden voor de aan wezigen mocht zijn om het Oude Testa ment op te slaan en te lezen. Prof. dr. Edelkoort beëindigde zijn met aandachtige belangstelling gevolg de lezing met de wens „Moge de Al machtige God de sluier voor uw ogen wegnemen". TRIUMPH (Advertentie, lng. Med.) Het bóek van Erich Kastner Das doppelte Lottchen is bijzonder ge schikt om er een film van te maken en onder regie van Josef von Baky is er dan ook een rolprent van vervaar digd, die voor alle leeftijden interes sant is. In een Beiers vacantieoord komt een tienjarig meisje Lotte Körner, die zo veel op het daar reeds aanwezige meisje Louise Palty lijkt, dat de direc trice de kinderen niet meer uit elkaar weet te houden. Het ene meisje komt uit Wenen, het andere uit München. Zij kunnen het eerst niet met elkaar vinden, maar ontdekken weldra, dat zij op dezelfde dag, in hetzelfde jaar en in dezelfde plaats zijn geboren. Het blijken tweelingen te zijn, van wie de een slechts een moeder en de ander al leen een vader heeft. Vader en moe der zijn gescheiden en hebben ieder een van de kleine meisjes meegeno men, die nooit geweten hebben, dat zij en zusje hadden. De kinderen willen de ouders weer bij elkaar brengen en besluiten van plaats te verwisselen. Lotte gaat naar de onbekende Vader en Louisa naar de moeder en de verrassingen blijven natuurlijk niet uit, omdat beide kin derèn verschillende eigenschappen hebben. Lotte heeft het 't moeilijkst, omdat haar vader, die componist is, op het punt staat met een zeer vast houdende vrouw te trouwen. Toch hebben de meisjes eindelijk succes en aan het slot van deze prettige film ziet men een gelukkig viertal her enigd. Een bijzonder woord van lof voor het spel van Justa en Isa Gtin- ther, die de rollen van de jeugdige tweelingen op alleraardigste wijze ver tolkt hebben. Esperanto als wereldhulptaal Vrijwillige consuls helpen de vreemdeling „Wat is Esperanto en waarin ligt de waarde Van deze wereld-hulptaal?" Op deze vragen gaf de heer H. J. Blokker uit Heemstede gisteravond in Valk's Lunchroom voor een betrekkelijk groot aantal belangstellenden op duidelijke wijze antwoord. De heer Blokker vestig de er de aandacht op, dat de taalstudie in ons land steeds een belangrijke plaats bij het onderwijs heeft ingeno men. Velen zeggen „de drie talen" te kennen, doch meestal blijkt dat zij het Engels en het Duits maar ten dele be heersen, terwijl de kennis van het Frans In de meeste gevallen zeer ge brekkig is. Daarbij komt, dat op de ge hele wereld nog ongeveer tweeduizend talen worden gesproken, welke even eens van belang zijn. Door de jaloezie tussen de staten is het bijna niet mogelijk een levende taal als wereld-voer'aal aan te nemen, al dus spreker. Rusland zal er bijvoor beeld nooit in toestemmen dat het Engels als zodanig wordt gebruikt. Daarbij komt, dat een natuurlijke taal gramma'icaal vaak onnodig lastig is en vele overbodige woorden bevat. Het Esperanto, dat een synthese is van bestaande talen, is sterk vereenvou digd. De woordenschat is beperkt, maar toch is er geen onderwerp of er bes'aan reeds boéken over in het Es peranto. Moeilijkheden bjj conferenties Spreker wees op de vele moeilijk heden die men thans bij internationale conferenties ondervindt. Zo worden ep bij de UNO vijf talen gebruikt waardoor men dus steeds op de hulp van tolken is aangewezen. Bovendien is het prac'isch onmogelijk vlot te dis cussiëren. De heer Blokker vestigde er de aandacht op, dat als volkeren nauw Contact met elkaar hebben, de verstandhouding in de regel zeer goed is. Ook uit dit oogpunt zou het dus wenselijk zijn dat ieder naast de natio nale taal ook een universele taal zou leren kennen. Dat hiérbij de scholen worden ingeschakeld achtte spreker van het grootsre belang. Het Esperanto, aldus spreker, Is reeds practisch over de gehele wereld verbreid en in bijna alle steden van betekenis wonen zogenaamde vrijwil lige consuls. Hun namen en adressen zijn in een speciaal boekje vermeld, zodat iemand die een wereldreis gaat maken, niet bang behoeft te ziin dat hij zich in een bepaald land nie* ver staanbaar zal kunnen tnaken. Het Es peranto wordt ook reeds veelvuldig gebruikt bij correspondentie. Vooral in Japan en Zuld-Amërika bestaa» hier voor grote belangstelling. Na de rqde van de heer Blokker welke door de toehoorders met grote belangstelling werd gevolgd, deelde de heer Luinge mede dat de vereniging L.E.Ë.N. zowel voor beginners als voor gevorderden één maal per week eel cursusavond Esperanto geeft. Namens de afdeling bood de heer Luinge de spreker van de avond een herinne ringsgeschenk aan. De acteur Alan Ladd heeft zich in Amerika en Engeland vooral grote bekend heid verworven door zijn vertolking van de hoofdrol in „Captain Carey, U.S.A.", de spannende en sensationele film, die deze week in de C. A draait onder de titel: „Ik zoek vergelding". Inderdaad voor die vergelding keert de de officier Webster Carey van de Ame rikaanse contra-spionnage, na zün strijd in Italië vanuit Amerika weer naar Italië terug om vergelding te zoeken. Hij ontdekt daar dat zijn vrienden, dè voor malige partisanen, een vijandige houding tegen hem aan de dag leggen. Zij menen n.l. dat hij mede-verantwoordelijk is voor de dood van een aantal dorpelingen, die door de nazi's werden vermoord. Het meisje Giulia, dat hij in Italië voor het eerst ontmoette en dat zijn vriendin werd, vindt hij dan terug als vrouw van een baron. Het zoeken naar deze verrader, de spannende avonturen en het vinden van hem of haar, die het verraad heeft ge pleegd, vormen het hoofddeel van deze spannende film, die niet alleen door Alan Ladd als Carey, maar ook door Wanda Hendrix als Giulia en door Celia Lotsky als gravin Francisca uitstekend wordt ge speeld. Een sensatie, die de bezoekers steeds in spanning houdt. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een tweetal zeer actuele journaals, een fraaie opname van zwemmende mensen en dieren en een Popeye tekenfilm. Zoals de titel reeds doet Vermoeden, draait deze week in Theater Harmonie een gangster-film en Wat meer zegt dit Warner Bross-product is er één van dp beste soort. De film wordt in geleid door toespraken van drie gou verneurs van Amerikaanse staten. Wij moeten het woord geloven van deze machtbekleders, die vertelden dat de meeste voorvallen in „Politie-dossier 301" werkelijk zijn gebeurd. Op onge meen knappe wijze weet regisseur An drew Stone de aandacht gevangen te houden. In de trant van een documen taire heeft hij deze Spannende en angstaanjagende film opgezet, zonder in de fout te vervallen het gangster- dom te verheerlijken. Hij laat zien met welke middelen een bendeleider zich enige tijd kan handhaven, midde len, die de bioscoopbezoeker de haren ten berge doet reizen. Dat het element sensatie het volle pond krijgt, laat zich begrijpen. Bankovervallen op klaar lichte dag, adembenemende jachten door drukke verkeerscentra, moorden op iedere tien meter filmband, een overval op een ziekenhuis, enz. zijn echter gebeurtenissen, die met groot vakmanschap iri scène zijn gezet. De moraal van deze film is en daarom staat zij op een hoger plan dan de doorsnee-sentatiefilm dat misdaad nimmer lonend i$. Zij, die niet be vreesd behoeven te zijn voor bange dromen of nachtmerries, kunnen wij het bekijken van deze film aanbevelen. Het voorprogramma bevat, behalve het binnen- en buitenlands nieuws, een te kenfilm en een interessante reportage van de (vliegende) brandbrigades in de bosrijke streken van Amerika. In onze wordt U goed gekleed voor weinig geld, en daarbij MAKKUMMER AARDEWERK In het Victoria Theater draait deze week „Goudtransport", een gekleurde Weslern van de goede, oude soort. Dit M.G.M.-product van regisseur Roy Row land biedt de liefhebbers een overdaad van stoere pioniers, ratelende huifkar- Pen, gillende Apachen en knallende six-shooters, en last but not least de onvermijdelijke charme van een beto verende blonde vrouw (Arlene Dahl). De geschiedenis speelt zich af tegen het einde van de Amerikaanse burgeroor log en verhaalt van drie Zuidelijke re bellen, die uit een Noordelijk krijgs gevangenkamp weten te ontsnappen en bij een bende belandep, die zich Uit geeft voor een guerrilla-afdeling vant leger der Zuidelijken, doch ln werke lijkheid niets minder is dan een troep op buit beluste roofmoordenaars. De spannende historie vindt haar happy climax in de met gloed en verve geën sceneerde overval op een naar St. Louis trekkend goudtransport, waarbij het drietal zich, als spionnen van de „guerrilla"-bende, heeft aangesoten. In het ontstane verbitterde gevecht wor den alle schavuiten en marqués ver delgd (onder wie ook een van de drie ontsnapten) en worden alle heersende misverstanden opgehelderd. J. McCrea vertolkt de belangrijkste rol ln deze film en geeft een kalme manlijke crea tie van de leider der ontvluchte rebel len. Het voorprogramma brengt onder meer een Interessant filmpje over men selijke eigenaardigheden en hobbles, waarbij men er eindelijk achter komt, hoe die grote schepen toch in die kleine flessen vterzeild raken. Voorts is er een grappige „cartoon" over een kana rie jagende kat. uit de komen op des middags half drie in het „Gulden Vlies" Zij rekenen op een massa jongens en meisjes 11 Op het moment dat het Engelse kroonprinselijke echtpaar gisteravohd met spanning de laatste uitslagen van de Engelse verkiezingen verbeidde, zagen wij in het buitenlands journaal de prins en prinses tijdens hun bezoek aan Canada. De opnamen in dit jour naal van de auto-races met normale standaardwagens op een modderige baan waren minder aantrekkelijk dan de reportage van de poppententoon- stelling in het binnenlands nieuws. Deze poppen werden vervaardigd door schoolkinderen tot veertien jaar, waar bij verscheidene fantasierijke en kunst zinnige modellen vielen te bewonde ren. Voordat die poppen op het witte doek verschenen, werden wij enige honderden jaren in de geschiedenis teruggevoerd. Te Rijnsburg werden op gravingen verricht, waarbij het vrijwel onbeschadigde skelet van Florls de Vijfde werd gevonden. Voorts zagen wij opnamen van de reizende biblio theek in de omgeving van Leeuwarden, een grimeerwedstrijd te Amsterdam, waarbij de titel van Nederlands kam pioen op het spel stond en opnamen van de kampioensr;t van de KNMV, GESLAAGD Opze stadgenote, mej. C. M. M. Swart, slaagde een dezer dagen voor het te Am sterdam gehouden examen dokters-assis tente. Deze cadeau-reclame geldt ook in onze afd. Vakkleding, Magdalenenstraat 11 (Advertentie, lng. Med.) (Ongecorrigeerd) Drie en dertig leiders van de Britse vakverenigingen, die teleurgesteld zqn over de nederlaag van Labour, komen Woensdag te Londen bijeen om hun politiek te bezien in het licht van Churchills overwinning. Bijna vijf milhoen georganiseerde arbeiders zijn lid van de Labourpartij. De vakverenigingen hebben reeds kenen gegeven, dat zij zich zullen ver zetten tegen pogingen van de conser vatieven om de genationaliseerde ko lenmijnen en vervoersbedrijven te decentraliseren.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2