Pro en contra de ontsmettingsinrichting ster?^ 3 15 6 Stad en Omgeving VERV AGENDA Alkmaar berec De heer Keyman nam afscheid als leraar van het gymnasium rees van de leerlingen ging over in waardering I00°/o is volmaaktheid— CHIEF WHIP [s 100%! floteebt U emm? faas® Skelet van Floris V in anatomische kliniek Vergadering van „Hef Witte Kruis" Bezoek aan het badhuis neemt toe Betere taakverdeling bij gezinsverzorging Bedrijfsleider en arts verschillen fundamenteel van inzicht Deskundigen moeten een onderzoek instellen Attractieve Verkoop Reclame Films ter nagec aan Louis DONDERDAG 1 NOVEMBER 1951 LÜ «f' r - i ,,Renaie, ben je boos? Gistermiddag hebben curatoren, de rector, leraren en leerlingen afscheid ge nomen van een der populairste leerkrachten aan liet Murmellius-gymnasium, de heer J. Keyman, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Vier-en- dertig jaar lang was de figuur van de scheidende docent één met de „Latijnse school", aan welke h\j steeds zyn beste krachten heeft gegeven. Hij was tevens een der merkwaardigste leraren, zoals de verschillende personen, die hem ter gelegenheid van het afscheid toespraken, in verschillende toonaarden zeiden. Menige Latinist-in-de-dop zal de heer Keyman d-e eerste maanden hebben ge vreesd. Hij heeft een originele en duidelijke manier om van zijn eventuele ont stemming over de prestaties van pupillen blijk te geven. Doch later ging men de wiskunde-leraar anders zien: nu als een man met een diepe liefde voor zijn werk, met heel veel begrip en hartelijkheid voor zijn leerlingen en een grote dosis sportiviteit. Een leraar zoals ze naar velen menen alleen in jongens boeken plegen voor te komen. Hoe groot de waardering voor zijn persoon is, bleek wel uit de speeches die tot hem die wat schuchter-lachend op de ere plaats zetelde werden gericht. De heer Keyman voelde zelf zeer weinig voor een huldiging op deze dag. „Officieel gedoe", zoals hy het noemt, ligt hem nu eenmaal niet. Doch de sfeer van dit afscheid was zo hartelyk en gewoon, dat hy later in zyn dankwoord zeker uit het diepst van zyn hart zei: „Het is toch een leuk feest geworden!" „Beulswerk"' werd verricht op onnavolgbare wijze Om ongeveer drie uur betraden me vrouw en de heer Keyman de aula van het gymnasium, waar de curato ren, rector, leraren en leerlingen, als mede een groot aantal genodigden, onder wie burgemeester mr. dr. H. J. Wytema en de gemeente-secretaris, de heer Veendorp, aanwezig waren De echtgenote van de scheidende leraar gold de eerste hulde in de vorm van een bouquet bloemen, haar aange boden door de leerlinge Hierk Hak ker. Daarna sprak de president-curator, ds. C. Von Meyenfoldt de heer Key man toe. In een hartelijke en vaak geestige toespraak beschreef hij de vertrekkende docent als een man die als grondeigenschap „trouw" bezat. De 84 jaren, gedurende welke de heer Keyman aan het gymnasium was ver bonden, zijn waardevolle jaren ge weest. Ongetwijfeld zal de vertrekken de weemoed gevoelen uit de druk'e. die de mens jong houdt, weg te gaan. Doch in zijn vele en verscheidene lief hebberijen zal hij zeker compensatie kunnen vinden. De heer Von Meyen- feldt noemde de heer Keyman een op timist, wiens speciale taak het was eventuele jobstijdingen aan de leer lingen over te brengen, na de tijd van de examens. Op een onnavolgbare wij ze wist hij dit „beulswerk" te ver richten, de gezakten te troosten en nieuwe moed in te spreken. Met de wens, dat de heer Keyman nog lange tijd van zijn welverdiende rust zou mogen genieten, besloot de spreker zijn sympathieke toespraak. Onder luid applaus van de aanwezigen overhan digde hij de scheidende leraar de zil veren medaille, die gewoonlijk aan eindexaminandi wordt uitgereikt. Op de medaille, die aan de heer Keyman werd overhandigd, stond een spreuk gegrift, die op de wiskundeleraar zelf van toepassing was. Veelzijdige interesse De leerlinge Rietje Hornstra, een provinciegenoot van de vertrekkende docent, nam namens alle leerlingen afscheid. Onder grote hilariteit van de leerlingen beschreef ze de verbazing van de eerste-klassers, als ze kennis maken met de wiskunde-leraar, com pleet met zijn ongebruikelijke, doch zeer duidelijke terminologie. Ook zij wist uit eigen ondervinding, dat de vrees, die men aanvankelijk voor de heer Keyman voelde, later overging in diepe bewondering. Ze memoreerde verder zijn veelzijdige belangstelling, die letterlijk gaat van kloos'erfunda- menten tot de sterrenhemelEen luid applaus volgde op haar speech. De praeses van de schoolvereniging „Autoi Esmen". Akke de Vries, sprak eveneens woorden van waardering. De heer Keyman kreeg uit haar handen het erelidmaatschap van „Autoi Es- men" aangeboden. Een oud-leerling, de heer B. van Amerongen, sloot zich hoewel in an dere bewoordingen bij de vorige sprekers en spreeksters aan en wenste, dat de heer Keyman „nog lang in een hoek van 90 graden door Alkmaars straten mocht gaan". Uit naam van de leraren sprak dr Bolkesteyn, die memoreerde hoe ook de heer Keyman voor de andere le raren steeds een vast punt was ge weest: een man waarop je kon reke nen. De rector van het gymnasium, dr. Hemelrijk was de laatste van de rij sprekers. „De heer Keyman is de zesde docent die ons in dit jaar gaat verlaten", al dus de rector, „en het vt tevens de merkwaardigste". Oud-leerlingen her inneren zich van de docenten aan het gymn. meestal voornamelijk de heer Keyman, en vast niet alleen om de ongeiïouten manier waarop hij zijn leerlingen kon vertellen wat ver langde. Wat de heer Keyman voor de rector en de collega's betekende, druk te de heer Hemelrijk uit met de woor den: „Vooral wij ouderen zullen je zeer missen". Namens de leraren, oud leraren, leerlingen en oud-leerlingen werd de heer Keyman een aantal boe ken, naar zijn eigen keuze aangeboden Verder ontving hij nog een oud-Engels klokje. DE HEER J. KEYMAN „Renate, ben je boos?" Tenslotte sprak de heer Keyman een kort dankwoord. „Ik heb zolang ge kaatst", aldus de scheidende leraar, dat ik zeker had kunnen verwachten, dat de bal nu zou worden teruggesla gen". Toch was dit een gezellig af scheid geworden, waarbij hij de ge voelens van vriendschap en waarde ring van allen had gevoeld. Het was even ontroerend, toen de heer Keyman op de hem eigen wijze herinnerde aan de vele kleine wond jes, die gedurende deze 34 jaar tucsen leraar en leerlingen over en weer, wa ren veroorzaakt. „Wat mij betreft", aldus de heer Keyman, „bij mij zijn de wondjes geheel genezen en hebben niet het minste litteken nagelaten. Ik hoop, dat het bij de leerlingen ook het geval is". Toen, zich wendend tot de verzamelde leerlingen, zocht hij naar degeen, die zijn laatste vermanende woord in ontvangst had moeten nemen. „Renate, ben je boos?", vroeg de le raar aan een leerlinge. Renate schudde met nadruk van neen. Dit kleine inter mezzo zei meer dan iets anders hoe goed steeds de geest tussen de schei dende wiskunde leraar en de hem toe vertrouwde jeugd is geweest. VIRGINIA CHIEF WHIP CIGARETTES (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lot- te (14 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: Politie-dossier 301 (18 jr.); Cinema Americain, 8 uur: Ik zoek vergelding (18 jr.): Victoria Theater, 8 uur. Goud transport (14 jr.) VRIJDAG Harmonie Theater 8 u.: Schipper naast God (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De politie volgt het spoor (18 j.) Victoria Theater, 8 uur: De dochter van Rosie O'Grady (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 ja^O. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 1 November 4.33 vm 4.50 nm Vrijdag 2 November 5.13 vm 5.30 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 4.38 16.55 10.38 22.55 Vrijdag 5.18 17.35 11.18 23.35 Het telefoonnummer van l. Alkmaar is voortaan zowel voor de Dameszaak Langestraat 31 als voor de Herenzaak Laat 143 (Advertentie, Ing. Med.) Afscheid zuster Constant Zoals wij reeds meldden heeft zuster Constant na een lange diensttijd we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, afscheid genomen van het Centraal Ziekenhuis. Zowel dr Lojenga als de directrice hebben de zuster, die reeds vanaf 1928 .-.an het C.Z. is verbonden, gehuldigd, evenals burgemeester Wytema namens het col lege van regenten, dr Hoogeboom na mens de specialisten en dr Lourens namens de huisartsen. De directrice bood zuster Constant een fraaie lamp en een ontbijtlaken aan. De afscheidsreceptie was 's mid dags zeer druk bezocht. Zoals bekend bevindt zich in de Grote Kerk alhier een grafkist, waarin het ge balsemde hart en de ingewanden van Floris V bewaard worden. Deze week werd in de voor-program- ma's der films een opname getoond van cpgravingen in Rijnsburg, waarbij o.a. het skelet van Floris V werd blootgelegd. In verband daarmede is aan het H.bl. het volgende medegedeeld „Naar aanleiding van het Polygoon filmpje over de vermoedelijke vondst van het stoffelijk overschot van graaf Floris V, „der Keerlen God" bij opgravingen te Rijnsburg bij Leiden, hebben wij ons tot het Biologisch-Archaeologisch Instituut \an prof. dr. Van Giffen te Groningen gewend, waar men ons meedeelde, dat de ontdekking reeds in 1949 is geschied. In het dwarsschip van de gravenkapel al thans op de plaats waar dit dwarsschip moet zijn geweest werden twaalf ske letten gevonden, waarvan één met sporen van geweld aan de schedel, waarvan werd aangenomen dat het graaf Floris moet zijn geweest, die in 1296 door enige edelen werd vermoord. De ouderdom van de gra ven klopt met de jaartal; van de graf stenen, die in de kapel moeten hebben gelegen, zijn er enige ingemetseld in de hervormde kerk van Rijnsburg terug gevonden. Het lichaam van Floris V werd niet alleen in Rijnsburg aan de schoot der aarde toevertrouwd; zijn hart en inge wanden werden in de Grote Kerk van Alkmaar begraven. Thans bevindt zich het skelet van Flo ris V in de anatomische kliniek van de Groningse universiteit, tot nader onder zoek." Aan de werelctepaardag is gisteren in Alkmaar luister bijgezet door een mu zikale rondgang van de Postharmonie Spandoeken riepen hierbij op tot spa ren. Als altijd trok het keurige korps veel publiek. Tot besluit van hun mars brachten de muzikanten twee nummers ten gehore voor de Nutsspaarbank aan de Nieuwesloot. Deze sympathieke geste werd door de directeur van de bank, de heer Schoorl, in zijn dank woord zeer gewaardeerd. Ook hier was het overstelpend druk. De politie moest maatregelen nemen. De Spaar- oank zelf beleefde de drukste dag van het laar. Van 's morgens negen uur tot 's avonds kwart voor zeven Werden door veertien man personeel 1122 men sen geholpen, die voor een bedrag van 39.977.40 aan spaarduiten achterlieten. 432 spaarbusjes met centen, dubbeltjes en kwartjes leverden f 3821.op. Een mooi resultaat van deze actie! Een voor „Het Witte Kruis" ongekend groot aantal belangstellenden gaf gister avond in hotel „Centraal" acte de présence by de algemene ledenvergadering van deze vereniging. Oorzaak hiervan was het verzoek van het hoofdbestuur om het machtiging te verlenen de ontsmettingsinrichtingen te Alkmaar en Hil- versums naar bevind van zaken op te heffen. Aan dit voorstel werd reeds eerder in ons blad ruime aandacht besteed. De gisteravond gehouden discussies waren zó diepgaand, dat wij elders in dit blad een apart verslag aan dit onderwerp wijden. Een tweede belangrijke agendapunt was het aftreden van de heer D. G, G. Margadant, die enkele tientallen jaren de voorzittershamer heeft gehanteerd, doch zich nu niet meer herkiesbaar stelde. In de vacature van de heer Marga dant werd gekozen d-e heer G. Kruisinga, apotheker te Alkmaar. De heer D. G. G. Margadant treedt af Nadat de heer Margadant de verga dering met een kort woord had ge opend, werd de begroting 1952 van de afdelingen Magazijn, Badhuis, Wijk verpleging, Kraamverpleging, Gezins verzorging en Gezinshulp ter goedkeu ring aan de leden voorgelegd. De be groting voor het magazijn sluit met een bedrag van f 30.315. Hierbij is een voordelig saldo van f 1900. De begro ting voor het badhuis sluit op f 11.351. Het voordelig saldo is hier f 175. De secretaris deelde hierbij mede, dat het bezoek aan het badhuis aan het Kwe- renpad toeneemt. In het kader van de preventieve gezondheidszorg is dit ten zeerste toe te juichen'. De begroting voor de wijkverpleging is, dank zij sub sidies van gemeente, rijk en AAZA, eveneens sluitend. Hier is het eindbe drag f 24.412. De begroting „Kraam verpleging" sluit op f 39.380, de begro ting „Gezinsverzorging" op f 11.631 en de begroting „Gezinshulp" op f 4.895. Taakverdeling Dr. J. Lourens deelde mede, dat „Het Witte Kruis" zich in het verleden lier- haaldeljjk voor moeilijkheden zag ge plaatst, omdat meerdere verenigingen zich bezig hielden met gezinsverzorging en gezinshulp. Hierdoor kon het ge beuren dat twee verenigingen voor één gezin zorgden, terwijl een ander gezin van de nodige hulp verstoken bleef. Het Witte Kruis heeft in verband hiermede contact opgenomen met het Wit-Gele Kruis en de Gereformeerde en Hervormde verenigingen voor ge zinsverzorging en gezinshulp, waardoor men thans is gekomen tot een goede taakverdeling. Ieder is nu vrij de ge zinsvereniging te kiezen die hy wil, doch men zal naderhand niet van ver eniging kunnen veranderen. Bij de behandeling van de Beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring te Amsterdam werd besloten de afgevaardigden van Alkmaar op te dragen de candidatuur van de heer P. Waardenburg uit Velsen als lid van het hoofdbestuur te steunen. Voor de vacature van de heer Van Leersum zijn twee candidaten: de heren J. Baken uit Winkel en C. Mol uit Wijdenes. De af gevaardigden krijgen voor deze benoe ming vrij mandaat. De afdeling Alk maar zal in Amsterdam worden verte genwoordigd door mevr. M. Elema-Sas en de heren D. G. G. Margadant en C. Couwenhoven. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden mevr. Elema-Sas en de heer C. Cou wenhoven herkozen. De heer D. G. G. Margadant, die tientallen jaren de Het belangrijkste punt van bespreking bij de gisteravond in Hotel „Centraal" gehouden algemene ledenvergadering van „Het Witte Kruis" was het verzoek van het hoofdbestuur, om naar bevind van zaken de ontsmettingsinrichtingen te Alk maar en Hilversum te mogen opheffen. Vele leden maakten te dien aanzien hun mening in een vaak geëmotionneerde stemming kenbaar. Tot een bevredigende op lossing kwam men echter niet. Besloten werd tenslotte het hoofdbestuur te ver zoeken een commissie van deskundigen samen te stellen, die zal moeten nagaan in hoeverre en in welke vorm het voortbestaan van de ontsmettingsinrichting te Alkmaar gerechtvaardigd is. In een toelichting op het verzoek tot opheffing was door het hoofdbestuur meegedeeld, dat het accent bij de be strijding van besmettelijke ziekten de laatste jaren is verlegd van de repres sieve naar de preventieve zorg. Dit is een gevolg van het gewijzigd medisch inzicht ten aanzien van het gevaar van infectie door levenloze voorwerpen. Hierdoor zijn de werkzaamheden van de ontsmettingsinrichtingen de laatste jaren sterk verminderd. Tevens wordt de wijze van ontsmetten als te omslach tig beschouwd. De heer Dokter spreekt. Het eerst werd hierover het woord gevoerd door de heer P. Dokter, de be drijfsleider van de inrichting. Deze be toogde, dat het voorste] tot opheffing waarschijnlijk voortvloeit uit de over weging, dat geen sluitende exploitatie rekening kan worden verzekerd. Het argument van het veranderde medisch inzicht bevreemdde spreker zeer en hij bestreed dit aan de hand van verschil lende voorbeelden uit de practijk. De ontsmetting van beddegoed van zieken huizen in zogenaamde formalinekamers achtte de heer Dokter te enenmale on voldoende. Ook het centraal laborato rium te Utrecht is van mening dat deze werkwijze niet afdoende is. Spreker be toogde dat de werkwijze van de inrich ting te Alkmaar veel beter is dan die te Hilversum. Als men de ontsmettingsdienst te Alkmaar opheft, zal geheel Noord-Hol land zijn aangewezen op de ouderwetse stoomoven te Hilversum of de inrich ting te Amsterdam. In tijden van oorlog zal deze capaciteit volkomen ontoerei kend blijken te zijn. Inrichting 1)1 ij ft nodig •Als een van de redenen van het ex ploitatietekort noemde de heer Dokter het feit, dat tot nu toe ieder jaar f 1000 moest worden afgeschreven. Dit be drag zal nu vervallen. Spreker vond het vreemd, dat men de inrichting niet méér dan thans het geval is dienstbaar wil maken aan de bestrijding van mot en houtworm. Men hoeft niet bevreesd te zijn zich te veel op particulier ter rein te begeven. In verband met de ministeriële voorschriften mogen slechts weinigen deze werkzaamheden uitvoeren. Als voorbeelden van gebou wen, die ernstig door de houtworm zijn aangetast, noemde spreker de Gro te Kerk te Alkmaar en het gemeente huis te St. Pancras. Ook in het ge meentemuseum alhier bevinden zich onvervangbare voorwerpen die nodig moeten worden behandeld. De bedra gen, die de gemeente voor de hulp van de ontsmettingsinrichting wil uittrek ken, zijn veel te klein. De heer Dokter betoogde, dat als ieder lid vijf cent per jaar méér wil betalen, de kosten ruim schoots gedekt zullen worden. Dr. Lourens: Nieuw inzicht Nadat nog tal van leden hun ziens wijze hadden kenbaar gemaakt, waar bij men zich over het algemeen aan sloot bij het betoog van de heer .Dok ter, gaf dr. J. Lourens een ander beeld van de zaak. Deze zette uiteen dat de wetenschap van vijftig jaar geleden gelijk is aan die van de leek thans, In die tijd zijn er allerlei medische vond sten gedaan, waarmede de gemeen schap zich slechts met moeite ver trouwd maakt. Spreker noemde het een tragiek, als de deskundigen na ver loop van jaren gedwongen zijn hun me ning te wijzigen. Zo is het ook ge weest met de leer van de besmettelij ke ziekten. Dank zij Robert Koch en Pasteur leerde de mensheid het be lang van micro-organismen als ziekte verwekkers kennen. Eerst naderhand is gebleken dat het directe contact van zieken met gezonden van groot belang is en dat het overdragen van een be smettelijke ziekte door dode voorwer pen waarop ziektekiemen voorkomen, nauwelijks van enige invloed is. De heer Lourens stelde de principiële kwestie als volgt: Is het 'n volksbelang dat dode voorwerpen ontsmet en geste riliseerd worden, zoals aanvankelijk is gedacht? Dit vraagstuk staat thans in het middelpunt van de belangstelling. Algemeen zjjn de deskundigen van me ning dat het contact van de gezonde mens met dode voorwerpen van zeer ondergeschikt belang is. De apparatuur, waarmede een operatie wordt uitge voerd, moet gesteriliseerd zijn; voor het bed, waarop de zieke ligt, wordt dat niet nodig geacht. In tegenstelling tot ontsmetting wordt desinfectie, het doden van insecten, wel als hoogst belangrijk beschouwd. Spreker noemde het een tragiek, als veel geld wordt uitgegeven voor een ontsmettingsinrichting, die in wezen overbodig moet worden geacht. Beter kan men thans een commissie van des kundigen vragen, nauwgezet te onder zoeken in hoeverre instandhouding van de ontsmettingsinrichting noodzakelijk moet worden geacht en welke werk wijze men er dan in de toekomst zal moeten volgen. De beste manier om de mensheid te behoeden tegen besmettelijke ziekten noemde de heer Lourens een grondige inenting. Wil men een krachtige be volking krjjgen, dan zullen alle kin deren tijdig moeten worden ingeënt tegen t.b.c., pokken, diphterie en even tueel kinkhoest. In tijden van oorlog zal toch geen geregelde aan- en afvoer van goederen naar de ontsmettings inrichting kunnen worden verzekerd. Dan zal men wederom de toevlucht moeten nemen tot D.D.T. De vergadering besloot hierna het voorstel van dr. Lourens over te nemen en het hoofdbestuur te verzoeken een deskundige commissie in te stellen die een rapport moet samenstellen over de ontsmetting en desinfectie en de mo gelijkheden tot exploitatie. Wegens groot succes nog tot half November en 6 daarbij MAKKUMMER AARDEWERK CADEAU Deze cadeaureclame geldt ook in onze afd. Vakkleding Magdalenenstraat 11 (Advertentie, Ing. Med.) voorzittershamer heeft gehanteerd, stelde zich met het oog op zijn vfsti- ging in de gemeente Haarlem, niet her. kiesbaar. In de vacature van de heer Margadant werd benoemd de heer G. Kruisinga. De secretaris-penningmeester, de hr. G. A. de Lange, zeide, dat, hoewel de heer Margadant in functie blijft tot 31 December, het toch de laatste leden vergadering was die de scheidend» voorzitter presideerde. „Met u", aldus de heer De Lange, „gaat een van d» oude, goede Witte Kruismensen heen. Het Witte Kruis is groot geworden door het particulier initiatief. Wij kun nen niet schatten wat u voor onze af deling heeft gedaan, maar we Weten wel, dat uw werk zegenrijk is geweest. Het bestuur en de afdeling zijn u grote dank verschuldigd". De heer Margadant antwoordde, dat het hem moeilijk was geweest, tot het afscheid te besluiten. Hij zeide steeds de prettigste herinneringen aan Alk maar te zullen bewaren en hij sprak de hoop uit dat de grondslag van Het Witte Kruis, het particulier initiatief, in de toekomst niet zal worden aange tast. Alkmaarse chauffeur veroor zaakte dodelijk ongeluk De Alkmaarse chauffeur J. W. S. heeft voor de Haagse rechtbank terecht ge staan wegens het door roekeloos rijden veroorzaken van een dodelijk ongeval. In Den Haag had de heer S. de vijfen zeventigjarige voetganger S. Huisman aan gereden. De laatste had lang geaarzeld bij het oversteken van de rijweg -tussen Calandbrug en Slachthuislaan. Verschil lende malen liep hij heen en weer tus sen trottoir en vluchtheuvel. Door roe keloosheid van de Alkmaarse chauffeur werd de voetganger aangereden, hetgeen de dood tengevolge had. De officier van de Haagse rechtbank eiste tegen S. een boete van f 80,of veertig dagen hechtenis en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van één jaar. De uitspraak volgt op 13 November. ALKMAARSE RIJKSPOLITIE SLOEG AMSTERDAMSE HERMANDAD Dinsdagmiddag speelde Alkmaar R.P. op haar terrein te Heiloo tegen de Ge- meente-Politie Amsterdam.' Dit was de tweede wedstrijd in de halve beker-com petitie. Amsterdam opende de score met een doelpunt van goed gehalte. De ploegen wogen een tijdlang geheel tegen elkaar op. Een kwartier vóór de rust wisten de Alkmaarders, welke met twee invallers in het veld waren versche nen, de gelijkmaker te scoren. De rust ging in met de stand 1—1. Na de rust werd aan beide zijden hard gevochten om de winnende goal te maken, doch van beide zijden werd hard nekkig verdedigd. Het natte veld was in sterkere mate van invloed op het sptl. Eén minuut vóór het einde slaagde de R.P.-middenvoor Jager erin op vijftien meter van het Amsterdamse heiligdom een hard schot af te geven, dat voor de verdediging van Amsterdam te machtig was. De stand was toen 2—1 voor Alk maar R.P. Kort hierna floot de goed leidende scheidsrechter voor het einde. Eigenaar het vergum Voor de Alkmaarse mr. P. M. J. Nolet, stoi de eigenaar van de wil hands ledergoederen dronkenoord terecht. De uit Amsterdam was marktkoopman, in de hij zich verdienstelijk ii en na de bezetting had ie betrekkingen, o.a. in fcet begin van dit jaar Alkmaar een z.g. „dum nen, een zaak in ieger we die overal in den la is echter overgegaan van nieuwe textielgoed hy geen vestigingsver) Verdachte beriep zich o illegaliteit en had een koningin en prinses 1 richt, om in verband hl tie voor zijn zaak te vra De officier van Justitie beroep op de illegaliteit en daar verdachte voor reeds door de kantonrei oordeeld meende hij, dat zaak had moeten ophou de beste oplossing, dat zijn zaak zou sluiten, w, pliceerde „Moet ik dan gaan trekken?" De offici aan zijn oude beroep w men. Dit stuitte echter zwaren. De officier mei langer met de zaak te en eiste f 40 of 20 dage voorwaardelijk met een 1 jaar, waarmee de poli kon verenigen. Verdacht ter hoger beroep aan te C. G. K. uit Bergen sehuldigd zonder de ningen een kruideniersz gedreven. Verdachte hai kampeerders op haar zij ver van het centrum verwijderd woont, kwan peerders dikwijls bij haa ker, zout of andere Met het oog hierop had levensmiddelen gekocht lijk, welke waren zij winst, doch uit het oog] vice aan haar kampeer kocht. De officier vond sprake was van „zaken ke reden hij dan ook f eiste. De politierechter meer als een vriendend achtte het ten laste gel wezen. Hij sprak verdacl Zoals de filmliefhebbei zich interesseerden voor 1 neel zullen weten, heeft neel en ook de film oh groot verlies geleden doe de grote acteur Louis heeft lange tijd in het bijzonder in 't Parijse zeer hoge en voorname men. Hij bracht door spel menig stuk en ook tot een groot succes. Als toneelspeler heeft ons land niet zoveel gez heeft de Nederlanders ne wijze van zijn sterk nieten als filmspeler, krachten uit Frankrijk hem samengespeeld. De directie van de cain heeft de grote arti denken, door in de kc twee van de beste films vertonen, n.l. De Polit spoor en de grote succes boekje. Deze films zullen de periode afwisselend Americain draaien. Eei genhei'd voor de liefhi zeer grote figuur van nog eens in zijn volle Reeds in Heldenkermi Jouvet naast Frangoise niet minder sterk was z: voerman", de oude Zw en „De Man in Duplo" van Venetië", in „Het tie" en in „Ontmoeting leden". De films „Het balboek, litie volgt het spoor" hel wondering gewekt. Men films niet, want zij. biede kans een groot acteur nc kracht te zien. Erfelijkheid en b peil Zondag 4 November spreekt in Valk's Lunch afdeling Alkmaar van de heer A. E. van Tol heid en bevolkingspeil" Spreker gaat uit (fan dat de waarde van mens, ofschoon beïnvloed ding en milieu, in de eer; rust op de aanleg. Deze combinatie van erfelijke ke alle afzonderlijk afkoi de eigen voorouders en doorgegeven aan de nak Burgerlijke Geboren Gerardus van G. L. den Nijs en A Getrouwd: Hendrik Geertje de Ruijter. Koe; en Margaretha M. Raven- goedgekeurde De Staatscourant meldt van de statuten der N.V.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2