VERVOLG STADSNIEUWS Alkmaarse-dumpstore-houder berecht fa. ypma Alkmaarse huisvrouwen Flora's kinderen en ïeemt toe ctieve i Reclame Afscheid van de heer D. van Barneveld Films ter nagedachtenis aan Louis Jouvet Wisseling van garnizoens commando Alcmaria-voorhoede enigszins gewijzigd Drie aanrijdingen HEILOO Graft Korte raadszitting Ter bestrijding van de woningnood Weekoverzicht Langedijker veilingen DONDERDAG 1 NOVEMBER 1951 Ing. Med.) Kruis verzorging ïstellenden gaf gister- lene ledenvergadering /an het hoofdbestuur 11 te Alkmaar en Hil- >tel werd reeds eerder iden discussies waren g aan dit onderwerp en van de heer D. G. mer heeft gehanteerd, i van de heer Marga- :maar. heeft gehanteerd, iet oog op zijn vvsti- nte Haarlem, niet her- ■acature van de heer benoemd de heer G. ■penningmeester, de »e, zeide, dat, hoewel at in functie blijft tot toch de laatste leden die de scheidende erde. „Met u", aldus ;e, „gaat een van de Kruismensen heen. s is groot geworden zr initiatief. Wij kun- wat u voor onze af- lan, maar we weten zegenrijk is geweest, afdeling zijn u grote V'. dant antwoordde, dat was geweest, tot het ten. Hij zeide steeds inneringen aan Alk ewaren en hij sprak ie grondslag van Het particulier initiatief, iet zal worden aange- iauffeur veroor- elijk ongeluk auffeur J. W. S. heeft rechtbank terecht ge- door roekeloos rijden n dodelijk ongeval. de heer S. de vijf en S. Huisman aan- had Jang geaarzeld van de rijweg tussen chthuislaan. Verschil heen en weer tus- achtheuvel. Door roe- Alkmaarse chauffeur aangereden, hetgeen had. de Haagse rechtbank boete van f 80,of tenis en de intrekking voor de tijd van één op 13 November. IS' >ot succes nog November sn iKKUMMER RK CADEAU sau-reclame in onze atd. idalenenstraai 11 Ing. Med.) KSPOLITIE SLOEG HERMANDAD eelde Alkmaar R.P. Heiloo tegen de Ge- erdam. Dit was de de halve beker-com- de score met een ehalte. t een tijdlang geheel kwartier vóór de maarders, welke met veld waren versche- te scoren, de stand 11. beide zijden hard winnende goal te zijden werd hard as in sterkere mate einde slaagde de erin op vijftien ts4erdamse heiligdom geven, dat voor de te machtig toen 21 voor Alk- de goed leidende iet einde. Eigenaar heeft geen vergunning Voor de Alkmaarse politierechter, mr. P. M. J. Nolet, stond gistermiddag de eigenaar van de winkel in tweede hands legergoederen aan het Ver- dronkenoord terecht. De heer W. F. W. uit Amsterdam was vóór de oorlog marktkoopman, in de oorlog maakte hij zich verdienstelijk in de illegaliteit en na de bezetting had hij verschillen de betrekkingen, o.a. in rijksdienst. In Ket begin van dit jaar is hij echter in Alkmaar een z.g. „dump-store" begon nen, een zaak in legergoederen, zoals we die overal in den lande vinden. W. is echter overgegaan op de verkoop van nieuwe textielgoederen, waarvoor hij geen vestigingsvergunning heeft. Verdachte beriep zich op zijn rol in de illegaliteit en had een schrijven tot de koningin en prinses Wilhelmina ge richt, om in verband hiermee clemen tie voor zijn zaak te vragen. De officier van Justitie vond, dat zitfh beroep op de illegaliteit niet op ging en daar verdachte voor hetzelfde feit reeds door de kantonrechter was ver oordeeld meende hij, dat W. al met de zaak had moeten ophouden. Hij vond de beste oplossing, dat verdachte thans zijn zaak zou sluiten, waarop deze re pliceerde „Moet ik dan maar steun gaan trekken?" De officier raadde hem aan zijn oude beroep weer op te ne men. Dit stuitte echter op tal van be zwaren. De officier meende zich niet langer met de zaak te moeten inlaten en eiste f 40 of 20 dagen en 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar, waarmee de politierechter zich kon verenigen. Verdachte besloot ech ter hoger beroep aan te tekenen. C. G. K. uit Bergen werd ervan be schuldigd zonder de vereiste vergun ningen een kruidenierszaak te hebben gedreven. Verdachte had des zomers kampeerders op haar terrein en daar zij ver van het centrum van het dorp verwijderd woont, kwamen de kam peerders dikwijls bij haar om wat sui ker, zout of andere levensmiddelen. Met het oog hierop had zij iets meer levensmiddelen gekocht dan gewoon lijk, welke waren zij zonder enige winst, doch uit het oogpunt van ser vice aan haar kampeerders doorver kocht. De officier vond, dat hier wel sprake was van „zaken doen", om wel ke reden hij dan ook f 30 of 15 dagen eiste. De politierechter zag het echter meer als een vriendendienst en hij achtte het ten laste gelegde niet be wezen. Hij sprak verdachte vrij. P. V. uit Limmen werd bij verstek veroordeeld tot f 15 of 5 dagen, omdat hij als teler van aardbeien en bloem bollen het beschrijvingsformulier voor de landbouwinventarisatie niet had op gestuurd. P. v. B. hoorde zich voor eenzelfde feit veroordelen tot f 10 of 5 dagen. C. H. uit Schoorl had broden voor de verkoop in voorraad gehad, die niet voldeden aan het vereiste gewicht. In verband met het feit, dat verdachte dit jaar reeds eerder voor eenzelfde feit was veroordeeld kreeg hij thans bij verstek f 50 of 25 dagen. C. R. uit Alkmaar werd voor eenzelf de feit conform de eis ook tot f 50 of 25 dagen veroordeeld. Gistermiddag om 4 uur nam de heer D. van Barneveld, hoofdcommies le klasse, chef van de afdeling Onder wijs ter gemeente-secretarie, afscheid wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, na bijna 50 jaar in gemeentedienst te zijn geweest, waar van ruim 44 jaar bij de gemeente Alkmaar. Vergezeld van zijn echtgenote en fa milie werd de heer Van Barneveld in een bijeenkomst in de trouwzaal van het Stadhuis ontvangen door het col lege van B. en W., leden van de com missie van bijstand voor het Onder wijs, het bijna voltallige secretarie- personeel en vele belangstellenden. Na toegesproken te zijn door de bur gemeester, door wethouder Bakker na mens de commissie van bijstand voor het onderwijs, door de gemeente secretaris, de referendaris ter ge meente-secretarie, de heer mr. K. L. de Ronde en vele anderen, waarbij de grote verdiensten, nauwgezetheid, plichtsbetrachting en de welwillend heid van de heer Van Barneveld in het licht werden gesteld, welke dank woorden veelal vergezeld gingen van stoffelijke blijken van waardering bedankte de scheidende hoofdambte naar in welgekozen woorden voor de hem gebrachte hulde. Mevrouw van Barneveld werden bloemen aange boden. Na afloop had een druk bezochte receptie plaats en bleef men nog ge zellig bijeen. Zoals de filmliefhebbers en zij, die zich interesseerden voor het Franse to neel zullen weten, heeft dat Franse to neel en ook de film onlangs een zeer groot verlies geleden door de dood van de grote acteur Louis Jouvet. Deze heeft lange tijd in het Franse en wel bijzonder in 't Parijse toneelleven een zeer hoge en voorname plaats ingeno men. Hij bracht door zijn zeer sterk spel menig stuk en ook menige film tot een groot succes. Als toneelspeler heeft men hem in ons land niet zoveel gezien, maar hij heeft de Nederlanders op buitengewo ne wijze van zijn sterk talent doen ge nieten als filmspeler. De allerbeste krachten uit Frankrijk hebben met hem samengespeeld. De directie van de Cinema Ameri- cain heeft de grote artist willen ge denken, door in de komende week twee van de beste films van Jouvet te vertonen, n.l. De Politie volgt het spoor en de grote succesfilm: Het Bal boekje. Deze films zullen in de komen de periode afwisselend in de Cinema Americain draaien. Een pracht gele genheid voor de liefhebbers om een zeer grote figuur van het witte doek nog eens in zijn volle kracht te zien. Reeds in Heldenkermis schitterde Jouvet naast Frangoise Rosay, maar niet minder sterk was zijn spel in: „De voerman", de oude Zweedse legende, en „De Man in Duplo", in De „Reder van Venetië", in „Het Hart ener Na tie" en in „Ontmoeting met het ver leden". De films „Het balboekje" en „De Po litie volgt het spoor" hebben veler be wondering gewekt. Men verzuime deze films niet, want zij, bieden u een pracht kans een groot acteur nogmaals in zijn kracht te zien. Erfelijkheid en bevolkings peil Zondag 4 November om 10 uur spreekt in Valk's Lunchroom voor de afdeling Alkmaar van „De Dageraad" de heer A. E. van Tol over „Erfelijk heid en bevolkingspeil". Spreker gaat uit ifan de gedachte, dat de waarde van de individuële mens, ofschoon beïnvloed door opvoe ding en milieu, in de eerste plaats be rust op de aanleg. Deze bestaat uit een combinatie van erfelijke factoren, wel ke alle afzonderlijk afkomstig zijn van de eigen voorouders en weer worden doorgegeven aan de nakomelingen. Burgerlijke stand Geboren: Gerardus A. C. M., z. van G. L. den Nijs en A. M. Mul. Getrouwd Hendrik Klepper en Geertje de Ruijter. Koenraad van Duin en Margaretha M. Ravensti;n. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeui van de statuten der N.V. Naco, alhier. De Luitenant-Kolonel van de Gene rale Staf G. Dijkstra is met ingang van 1 November overgeplaatst bij de Staf van de Bevelhebber Nederland te 's Gravenhage. Als garnizoenscommandant van Alk maar treedt met ingang van 1 Novem ber op de Luitenant-Kolonel D. J. ter Haar. De garnizoenscommandant Dijkstra is slechts korte tijd in Alkmaar ge weest .30 Augustus van dit jaar kwam hij uit Groningen naar de kaasstad over. In de Mei-dagen van 1940 was de heer Dijkstra chafstaf van de territo riale bevelhebber van Overijssel en Gelderland. Na de bezetting, in Juli 1945, stak hij over naar Engeland, waar hij deel uitmaakte van de Expedition- naire Macht. In Juni 1946 vertrok hij in de tijdelijke rang van brigade-com mandant naar Sumatra, waar hij deel nam aan de eerste politionele actie. In 1948 werd de heer Dijkstra toegevoegd aan de vierde militaire afdeling in Groningen. Hij trof niet lang geleden onder meer de voorbereidingen voor de oefening „Achilles". Adjudant Timmers eervol ontslagen Met ingang van 13 December 1951 is op zijn verzoek aan de adjudant.- onderofficier-administrateur A. J. Timmers eervol ontslag verleend uit de dienst als beroepsmilitair wegens langdurige dienst. Van April 1947 was hij plaatselijk adjudant van het garni zoen Alkmaar. Zijn opvolger is de re serve-kapitein H. Dik. Volksuniversiteit Maandag 5 November zal de beken de schrijver A. den Doolaard in 't Gul den Vlies voor de V.U., in samenwer king met de N.R.V., het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de Ver. van Huisvrouwen een lezing houden over het huidige Amerika. Den Doolaard heeft een kampeer- autotocht van meer dan 20.000 km ge maakt door de Ver. Staten en heeft op deze tocht honderden kleurenfoto's ge maakt. Aan de hand van dit fotomate riaal zal de schrijver, die, zoals men weet ook een boeiend spreker is, van zijn ervaringen vertellen. Verdere bijzonderheden werden ge plaatst in ons nummer van Dinsdag. VENNOOTSCHAP „CONCORDIA" ONTBONDEN De directie van de naamloze ven nootschap Maatschappij tot Exploita tie van Melkinrichtingen „Concordia", gevestigd te Alkmaar, deelt mede, dat in een te Alkmaar gehouden buiten gewone algemene vergadering van aandeelhouders, waarbij het gehele ge plaatste maatschappelijk kapitaal aan wezig was, met algemene stemmen is besloten tot ontbinding der vennoot schap. VERNIEUWING of reparatie van piano's en vleugels kan niet met mechanische arbeid afge daan worden, het is KUNSTHANDWERK Alleen gedegen vakkennis, een intens gevoel voor het vak, jarenlange er varing, dewil omhet aller beste te bereiken, en liefde voor de muziek, stellen in staat een instrument wer kelijk mooi van toon en goed in aanslag te doen worden. Pianowerk als topprestatie, kunt U verwachten van de A'LKMAAR DE PIANOSPECIALIST SINDS 1856 LANGESTR. 77, IEL. 2626 (Advertentie, Ing. Med.) Het Alcmaria-team, dat Zondag een bezoek aan A.F.C. gaat brengen, komt met enkele wijzigingen in de voor hoede uit. De opstelling is als volgt: doel: Vasbinder; achter: Maasen en Paulissen; midden: Van Meene, Helder man en Wassink; voor: Hjllenius, Web ster, Untied, Eversteyn en De Buyzer. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester om de eerstvolgende raads vergadering te beleggen op Donderdag 8 November 1951 om 14 uur. BLOEMEN EN VLINDERS Het is één November en wie door de Hout wandelt, loopt op een ritselend tapijt van dorre bladeren, maar ziet toch vrijwel alle boomkruinen nog in volle herfsttooi met een wisseling van kleuren in geel, groen en bruin, die een fantastisch effect geeft als de zon er haar stralen door heen stuurt. Het is een zeldzaam mooi najaar ge weest en laten wij het voorzichtig heidshalve maar afkloppen het is nog veel mooier dan we hadden durven voorspellen. De Octobermaand was een prachtige herfstmaand zonder regen, een maand met zonnige luchten en een milde temperatuur die het niet nodig maakte onze schaarse kolenvoorraden al duchtig aan te spreken. De herfst vergoedt wat we deze zo mer weer gemist hebben en het is al leen maar jammer, dat men zoiets niet kan voorspellen om er zijn vacantie naar te regelen. Inderdaad, de natuur is in een milde bui, Zij speelt nog een beetje „zomer", en een bewijs daarvan was ook het jampotje dat Klaas en Nelie Appelman uit de Eikelenbergstraat 64 hedenmor gen op ons bureau lieten bekijken. Er zat een prachtige gekleurde vlin der in, zo fris en zo kwiek of zij door het zonnetje gewekt pas uit haar cocon was gekropen. Als voedsel waren haar twee kleu rige viooltjes toebedeeld. Wij weten met of dat het meest vitaminerijke voedsel is, dat men een vlinder kan verstrekken, maar deze fleurige bloe metjes versterkten nog de indruk van ■een zomers tafereeltje. Toen keken wij op de kalender: 1 November. Het behoort koud en guur of mistig en nat te zijn. Laten wij dankbaar zijn, dat de zomer zo schoor voetend van ons heengaat. Drie verkeersongevallen werden gis teren bij de politie genoteerd. Het eerste gebeurde 's morgens. Een 14-ja- rige scholier fietste door de Lange- straat diep gebogen over zijn stuur, vanwege de regen onderwijl meer aandacht bestedend aan een vriendje, dat voor hem reed, dan aan het ver keer. Toen er uit de Sint Laurens- straat een auto naderde, die in de richting van de Koorstraat ging, zag de jeugdige wielrijder deze te laat. Een botsing was niet te voorkomen. De jongen werd het politiebureau binnen gedragen, waar een broeder van het Centraal Ziekenhuis de eerste hulp verleende. Hij bleek een been gekneusd te hebben. Zijn fiets was grondig be schadigd. Om kwart over elf reed een brom fietser met. een matige vaart over de Laat in de richting van de Koorstraat Toen hij het Vlaanderhof passeerde kwam hieruit onverwacht een auto, die links door de bocht ging. De brom fietser kon geen voorrang verlenen en botste tegen de auto aan. De bromfiets werd beschadigd en de auto bekwam een deuk. Er is procesverbaal opge maakt. 's Middags vond het derde ongeval plaats. Uit de poort naast het kantoor van de Lichtbedrijven op de Kelderse- weg wilde een auto de weg oprijden. Daar de bestuurder geen zicht op de weg had door een lange file geparkeer de auto's, wachtte hij even. Een be hulpzaam iemand gaf daarop het sein aan de chauffeur, dat de weg vrij was. De auto zette zich in beweging, om prompt in botsing te komen met een motorrijwiel, dat uit de richting Den Helder naderde. De behulpzame waar nemer had dit motorrijwiel niet ge zien. De motor werd ernstig bescha digd, terwijl zijn bestuurder een wond aan de rechterknie opliep. Schaakwedstrijd Hoogovens —VVV II Voor de N.H.S.B., eerste klasse, werd gisteren door deze clubs hun eerste wed strijd gespeeld. HOSC I, gedegradeerd uit de Overgangsklasse, moest het opnemen tegen het pas gepromoveerde tweede tien tal van de Alkmaarse VW. Het ls een spannende strijd geweest, welke na drie uur spelen nog niet was beslist. Slechts vijf partijen werden uit gespeeld. waaruit HOSC 3Vs punt scoorde. Om het zilveren bord Hedenavond begint in hotel De Nachtegaal het biljarttournooi om het Zilveren Bord, waaraan acht bekende sterke Alkmaarse spelers deelnemen. Het zijn de heren M. de Haas, P. Schouten, W. Watertor, J. Burger, C. Haakman, C. Boendermaker, B. Wijk huizen en W. de Vries. Morgenavond zal het tournooi worden voortgezet, terwijl Zaterdag en Zondag des mid dags en des avonds wordt gespeeld. Tafeltennisnieuws Het tweede tafeltennis-team vanDSS heeft door een uitstekende overwinning op WGW 2 de leiding in zijn afdeling genomen. Geen enkele partij konden de Helderse gasten in hun voordeel be slissen. Ook het eerste dames-team heeft een zeer verdienstelijke 10-0 overwinning geboekt. Slechts enkele spannende partijen hebben deze ont moeting enigszins interessant kunnen maken, daar de Alkmaarse dames over het algemeen sterker waren dan hun tegenstandsters. NIEUWS UIT BERGEN Bloemenschikken lijkt zo eenvoudig De afdeling Alkmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen kwam gister middag naar Bergen om daar in de dancing van de Rustende Jager door mej. G. P. Zimmermann te 's Graven hage te worden ingewijd in de gehei men van het „bloemenschikken". Mevr. D. M. v. Riet-Top heette de dames welkom en sprak er haar vreug de over uit, dat zovelen naar Bergen waren gekomen. Zij deelde mede, dat de dames in November een interessan te filmmiddag wacht. Mej. Zimmermann, deze tovenaarster met bloemen en groen, waarschuwde de aanwezigen er voor zich geen illus- sies te maken, dat ze over een paar uurtjes als volleerde vakmensen naar huis zouden terugkeren. Om vakbe kwaam te worden is opleiding en rou tine vereist; de leek heeft dit vóór, dat hij een grotere keuze van materi aal heeft dan de vakman, die afhanke lijk is van de markt, endat hij aan het werk een meer persoonlijk cachet kan geven. Het moderne bloemenschikken is ge baseerd op Japanse bloemencultuur. Van de Japanners heeft men ook het decoratieve element overgenomen. Met vaardige vingers toverde zij vervol gens uit weinig materiaal bloemstuk- BOUW VAN HOFJE EN HUIZEN TE SCHAGEN AANBESTEED De Raadszaal te Schagen was gister middag overvol met belangstellenden voor de aanbesteding van de bouw van 22 woningen voor bejaarden en vier normale woningen te Schagen. Er wa ren 31 inschrijvingen ontvangen. De laagste inschrijfster voor het ge heel was de firma J. Henselman uit Noord-Scharwoude, met f 204.610. Ook voor het hofje was deze firma het goedkoopst: f 154.429. Hoogste in schrijfster voor het geheel was de fir ma J. Wittebrood uit Beemster met f 250.000. BENOEMD TOT SCHOOLHOOFD De gemeenteraad van Venhuizen heeft gisteravond de heer R. Veenman, onder wijzer hier ter plaatse, benoemd tot hoofd der openbare lagere school aldaar. HET NIEUWE POSTKANTOOR Het nieuwe postkantoor zal waarschijn lijk op ZateK'dag 17 November in gebruik worden genomen. Dinsdagavond kwam de laad van Graft bijeen. In de kortst mogelijke tijd werd de agenda afgewerkt. Slechts 10 minuten duurde de openbare zitting. Na opening door burgemeester Da- lenberg werd z.h.st. besloten tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de coöp. boerenleen bank te West-Graftdijk, met een ma ximum op te nemen crediet van f 10.000. Dit geld is benodigd voor het uitvoeren van de verstrating te West- Graftdijk. Verder werd in deze raadsvergade ring besloten het crediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten te verhogen van f 55.000 tot f 80.000, ten behoeve van de aflossing van twee kasgeldleningen. MERKWAARDIGE VONDST Dezer dagen vond de heer Jac. Zaal, bij het ploegen een geheel complete koker met mitrailleurkogels. Vermoe delijk zijn deze tijdens de oorlog op de een of andere wijze uit een vlieg tuig gevallen. DE „ALKMAAR" WEGGEVAREN Uit Zaandam is gister de derde boot van de N.V. Alkmaar Packet in liq. uit de Voorzaan naar Rotterdam vertrok ken, waar het gedokt zal worden. Hoe wel daarover geen mededelingen kon den worden verstrekt, is het waar schijnlijk dat ook deze boot thans in andere handen overgaat. OPBRENGST SIMAVI-COLLECTE De Simavi-collecte heeft f 2142. opgebracht. Voor dit prachtige resul taat worden de medewerksters en -werkers en alle milde geefsters en gevers, ook de anonieme, hartelijk be dankt. Beroep op inwoners Ook het gemeentebestuur van Langedijk heeft een beroep gedaan op de ingezetenen dezer gemeente om mede te helpen in het bestrijden van de woningnood door deel te nemen aan een ten behoeve daarvan uit te geven geldlening. In een circulaire zegt het gemeente bestuur dat het op deze wijze „bijeen garen" van financierings-middelen slechts in uiterste noodzaak moet plaats hebben. Het gemeentebestuur meent evenwel dat deze noodzaak er thans is. „U kunt er van overtuigd zijn", zo be toogt het, „dat wij al het mogelijke heb ben gedaan om op normale wijze in de behoefte aan financierings-middelen te voorzien. De grote geldgevers zijn echter niet bereid een geldlening aan de ge meente te verstrekken tegen een percen tage, dat de regering als maximum heeft gesteld voor door de gemeente aan te gane geldleningen. Indien de gemeente echter geen geld lening kan sluiten, heeft dit tot gevolg, dat er geen woningen gebouwd kunnen worden. Geen woningen bouwen wil zeg gen: nog meer samenwoningen, nog meer inwoningen, nog langer wonen in krotten, nog langer wachten voor jonge mensen, die willen trouwen. Het gemeentebestuur roept op om bur gerzin te tonVi door deel te nemen: óf in een lening, na 15 jaar in zijn geheel af te lossen, koers 100, rente 4%; óf in een lening, met een looptijd van dertig jaar (ieder jaar loot 1/3 gedeelte uit) koers 100, rente 4%. Ouderavond in de Christ, school Gisteren werd in de christelijke school te Broek op Langendijk een ouderavond gehouden, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Het hoofd van de school, de heer J. Gideonse, benutte de gelegenheid niet alleen tot kennismaking met de ouders der leerlingen, doch zette tevens zijn werkwijze uiteen. Spreker zeide. dat het in de bedoeling ligt meer contact met de ouders der leerlingen tot stand te bren gen, dit door middel van contactavonden. In de lagere klassen zullen rapporten worden uitgereikt. De kinderen zullen zelf voor een schoolreisje kunnen sparen. De zomervacantie zal vroeger beginnen. Ver der zal er ook een herfstvacantie worden ingevoerd. In de pauze bestond er gelegenheid tot het bezichtigen van werk, dat door de schoolkinderen was gemaakt, waarna en kele schoolfilms werden vertoond. De grote aanvoeren van witte kool konden vrijwel geheel geplaatst wor den, waarbij tot 4.70 per 100 kg be taald werd. Maandag kwam de eerste aanvoer van Succeswitte, die vlot ge kocht werd. De minimumprijs voor de ze soort is 4.50. De hoogste prijs die hiervoor werd besteed was 4.90. Dage lijks worden verscheiden wagons verla den voor Duitsland, terwijl ook België wat witte kool blijft kopen. Rode kool was wat luier, de kleine kool, die nogal ruim wordt aangevoerd kon met moeite tot 11 cent per kg ma ken en ook de grote kool voor Enge land was een halve cent lager. Er wor den al verscheidene partijen verkocht voor koelhuisopslag. Gele kool wordt weinig aangevoerd, waardoor deze soort zich ongeveer op hetzelfde peil kon handhaven. Voor groene kool was de markt on regelmatig. België en Duitsland bleven op de markt, terwijl aankopen voor de legers de prijs af en toe doen oplopen. Andijvie was ongelijk, bij wat rui mere aanvoer bleef een groot deel staan en ging op de belt. Uienprijzen liepen weer wat op, export uien kwamen tot boven 28 ct. Peen voor export noteerde 13 a 14 ct en voor afwijkende partijen werd voor binnenland 7 a 8 cent betaald. Voor bieten A werd van 9 tot 10 cent be taald, wat iets lager is dan de vorige week Bloemkool werd vlot verkocht, voor B1 betaalde men van 35 tot 45 cent en voor B 2 van 15 tot 30 cent. Verladingen van pootaardappelen verlopen traag. De handel in eerstelin gen is wat trager dan enkele weken geleden. Vooral op de Duitse markt schijnt de handel moeite te hebben om de prijzen te maken waarvoor men heeft gekocht. ken, die de bewondering van de aan wezigen wegdroegen. Duidelijk werd het verschil tussen de ouderwetse en de moderne opmaak van een vaas ge demonstreerd. Het gebruik van kippen gaas en stopgroen was voor de meesten iets nieuws. Ook met fruit en groen ten kon men, zoals bleek, wonderen doen. Gevolgd door applaus van de aan wezigen bracht mw. v. Riet-Top mej. Zimmermann dank. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat wordt overwogen om in de naaste toekomst een cursus in het bloemenschikken te .organiseren onder haar leiding. Vegetatiekartering in de Verbrande Pan De Contact-Commissie voor natuur- en landschapsbescherming ontving van de Provinciale Planologische Dienst Noord-Holland om advies de plannen voor diep waterwinning in het gebied van de Berger Duinen, dat enige jaren Beleden is aangekocht door het Prov. Waterleidingbedrijf van Noord-Holland. Gezien de grote botanische betekenis van de Berepr Duinen en in het bijzon der van het gebied van de Verbrande Pan en omgeving, werd hierover door enkele bestuursleden van de Contact commissie een bespreking gehouden met de directie van het P W N.. ten pindp een nadere toelichting te krijgen op de plannen. Hierbii bleek, dat de reeds gegraven droge kanalen met pompputten zich bevonden buiten het gedeelte van het terrein waarvoor de meldingsplicht van het Nationale Plan geldt. Er zal uitsluitend dienwaterwin ning plaats vinden, welke geen directe invloed behoeft te hebben on het water peil van de bovenste bodemlagen, wan neer daaronder een kleilaag aanwezig is. Hoewel deze kleilaag bij een aantal boringen kon worden vastgesteld, is nog niet voldoende zekerheid verkre, gen, dat deze kleilaag ononderbroken is, zodat het niet uitgesloten is. dat de diepwaterwinning ook rechtstreeks zijn invloed nn het tprrein doet gelden. Het P.W N. heeft aan het Labora torium voor Plantensvstematiek en Plantengeografie van de Landbouw hogeschool te Wageningen opdracht ge geven in het gebied van de Verbrande Pan een vegetatiekartering uit te voe ren en op basis daarvan in de toekomst regelmatig eventuele verdrogingsver- schiinseien te registreren Bij het door dr. V. Westhoff in samenwerking met mej. M. Hoffmann uitgevoerde vegeta- tieonderzoek bleek, dat het gebied ook nu reeds aanmerkelijk minder vochtig is dan 20 jaar geleden, maar dat de wetenschappelijke waarde ervan nog steeds groot is. Bazar voor kerkelijke doeleinden De Vrijzinnig Hervormde Vrouwen vereniging organiseerde Maandag en Dinsdag een bazar in de openbare school aan het Spaansepad. De op brengst is bestemd voor kerkelijke doeleinden. De bezoeksters konden haar hart ophalen aan een prachtige verzameling handwerken. Spreien, kleedjes, kussens, sjaaltjes, pitriet- en raffiawerk, corsages, kraalwerk en ba byartikelen wekten algemeen bewon dering. Er werd dan ook druk ver kocht en vele artikelen werden nog nabesteld. Verschillende vermakelijk heden als sjoelbak, bussengooien, een klok, spijkerslaan en een rad van avontuur enz. hielpen verder ijverig mee om de bezoekers te ontlasten van overtollige dubbeltjes, waarvoor het provinciaal centrum „De Haaf" en de kerkvoogdij wel een goede bestem ming weten. Bij sluiting van de bazar bleken de ontvangsten 1150 te zijn. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 31 Get. Snijbonen kas 1,061,15; komkommers 927; tomaten: A 3268 en bonken 1628; witlof 63 83; bloemkool: I 30—-18, II 28—28 en III 816; rode kool 514,50; savoye kool 9 10,50; groene kool 6,508,50; spruitkool 3273; boerenkool 48; spinazie 2865; sla 3,5010.50; postelein 2729; andijvie 58,50; radijs 35; bieten 812; winter peen 1316,50; waspeen 818; uien 7— 30; prei 917; soepgroenten 3—6 peter selie 7; knolsoepgroenten 3—14; druiven: Alicante 70—87. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 1 Nov. 2500 kg aardappelen: Alva 8,80 en Meerlanders 9,10; 15.000 kg rode kool: A 8,60—10,60 en B 7,60—8,10; 6000 kg gele kool: A 9,60—10 en B 6,80—8,30; 16.000 kg groene kool 9,2010,10; 70.000 kg witte kool 44.50; 50.000 kg Succes witte kool 4,50—5; 6500 kg uien 28,80— 30.40, drielingen 25,8027,30 en nep 22,70 —25,80: 6500 kg bieten: A 9,50—10,20; 1200 kg peen: B 13,80—14,10 en C 12,90— 13.40; 3500 kg andijvie 5—6,10; 800 stuks bloemkool: BI 4151 en BII 3136. Doorgedraaid 2500 kg witte kool. 6ft*G£-/<5 „Mag ik even onderdoor

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3