Têkasin Gemeentefonds doet nuttig werk I Pirn, Para en Pom in Ifrika Nivellering van de belastingdruk JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN 3Cappie De wagen in hef Kloosferbos hoofdpijnneem 4-1e',aa/n de „SLAKKE ZJJM GEDAAN? aiee,eem corset vanTEKORA aam.' JaE.ten KORTE/naar mie/nt 21 - az.kmaar Nog wensen voor de toekomst De Wijze Uil GRIEP! INEENS, TERWIJL GIJ EEN KRANT OPRAAPT Het Radioprogramma Oplossing van Egyptisch conflict zal lang op zich laten wachten <Spookóteen VRIJDAG 3 NOVEMBER 1951 96. Billie de Spinner en Kareltje Kat wisten niet hoe gauw zij weg moesten komen, zodra ze merkten dat Pepi weer tot bewustzijn kwam. Vlug hebben ze de koning der apen de hand gedrukt en hem nogmaals bedankt „Waarom blijven jullie hier niet een paar dagen?" heeft Samba hen uitge nodigd, maar Billie heeft de koning verklaard dat zij nu geen tijd hadden, maar beslist eens terug zouden komen Koning Samba vindt het allemaal goed. Hij is veel te blij dat zijn zoon weer bij hem terug is. Maar zijn blijdschap ver andert al gauw in gramschap, wan neer Pepi in staat is om zijn belevenis sen te vertellen. Samba kan het alle maal niet geloven. „Wil je me vertel len, dat die Billie en die Kareltje je helemaal niet gered hebben?" „Nee, pa pa, dat zei ik u toch al, Pim, Pam en Pom hebben mij uit het circus gehaaid en we waren al bijna in Apenland toen die Billie met behulp van een stelletje negers ons achterhaalde. Het was Bil lie alleen maar om de beloning te doen. Daarom gaven ze mij ook een klap op mijn hoofd. Voelt u die bult maar!" „Nou maar dan hebben ze toch mis- gerekend", rept Samba woedend. „Nee dan kennen ze Samba nog niet, als ze denken, dat ik dat erbij laat zitten. Mijn kostelijke goudstukken in handen van zo'n stel schurken." En meteen heeft hij zich al in de bomen geslin gerd om de achtervolging te beginnen. één van (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie. Ing Med.) Overjas mei geschiedenis Ter gelegenheid van de wolweek in Londen wordt thans in één van de winkels van Regent Street een heren jas uitgestald, die 140 jaar oud is. Deze jas is het onderwerp geweest van een weddenschap om 1000 pond sterling. Sir John Throckmorton, een landjonker uit het graafschap War wickshire, wedde in het jaar 1811 met enkele vrienden, dat hij een overjas op één dag, tussen zonsopgang en zons ondergang, kant en klaar zou kunnen laten maken van de vacht van twee schapen. Op 25 Juni, om vijf uur 's morgens, werden de schapen geschoren, om vier uur 's middags was de wollen stof klaar. Een kleermaker had toen twee uur en twintig min. nodig om de jas te maken. Precies om twintig over zes stapte Sir John Throckmorton in zijn jas de deur uit, nagestaard door hon derden mensen, die getuigen wilden zijn van de uitslag van deze wedden schap. De jas ziet er nog zeer goed uit en zou, als de mode niet veranderd was nog dienst kunnen doen. (Van onze parlementaire redacteur). JJIJ de jongste debatten in de Tweede Kamer over de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten is duidelijk gebleken, dat slechts enkele afgevaardigden de stof zodanig beheersten, dat zij er vrijmoedig en met ken nis van zaken over konden spreken. Zelfs hadden wij de indruk, dat minister Iiiefttnck, wiens grote bekwaamheid en wiens gedegen inleving in de mate rie, die tot zijn speciaal domein behoort, door ieder erkend en gewaardeerd worden, enige moeite had met zijn verdediging van het desbetreffende wets ontwerp en dat hj| wel eens als een sterkere figuur achter de regeringstafel gestaan heeft. yjAAR de plaatselijke overheden zo nauw bij het gemeentefonds betrok ken zijn, is het begrijpelijk dat in hun kringen de wens leeft enig toezicht op het fonds uit te oefenen. De bestaande wet voorziet daarin niet. Bij de tot standkoming van een definitieve rege ling van de financiële verhouding tus sen het Rijk en de gemeenten zal het o.i. zaak zijn een dergelijk toezicht serieus in overweging te nemen. Minister Lief'inck of zijn eventuële opvolger zal dan verstandig doen zich vooraf met de gemeentebesturen te verstaan. Bij het wetsontwerp tot het treffen van enkele voorzieningen aan gaande de financiële verhouding, dat dezer dagen in de Tweede Kamer tn bespreking is geweest, had prof. Lief- tinck dit verzuimd. Hij heeft de wran ge vruchten ervan geplukt. Want nu kreeg hij met zijn voorstel om een be drag van 280 millioen, dat uit ach terstallige belastingen voor de gemeen ten was vrijgekomen, apart te houden in een reserve-fonds, de kous op de 'pjDENS het gegoochel met amen dementen, sub-amendementen en nota's zijn toch wel een paar princi piële kwesties naar voren gekomen. Zij betroffen het gemeentelijk belasting gebied en de bestemming van de gel den van het gemeentefonds. Wat dat laatste aangaat, was de ^Kamer onver murwbaar. Minister Lieftinck kon re deneren als Brugman, men liet hem praten, zodat hij een zware nederlaag leed. Na de to'standkoming van de Ge meentewet in 1851 putten de gemeen ten hun inkomsten hoofdzakelijk uit door hen geheven accijnzen. Aangezien deze echter onevenredig zwaar druk ten op de lagere volksklassen, werden zij in 1865 verboden. Er kwamen ande re gemeentelijke belastingen voor in de plaats. Bij de heffing hiervan ont stonden vaak grote verschillen tussen de afzonderlijke gemeenten. Gemeentefondsbelasting f)M hieraan verder te ontkomen, ver dween bij de regeling van de fi nanciële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten de bevoegdheid van de plaatselijke overheden om een gemeen telijke inkomstenbelasting en opcen ten op de rijksinkomstenbelasting te heffen. Er voor in de plaa.s kwam 'n tweede, door het Rijk geheven inkom stenbelasting, waarvan de opbrengst gestort wordt in het gemeentefonds en die daarom gemeentefondsbelasting ge noemd werd. Uit het fonds ontvingen de gemeenten voortaan volgens zeer ingewikkelde formules, bij welker op stelling zoveel mogelijk met de draag kracht en de behoeften van de ge meenten was rekening gehouden, hun uitkeringen. Het fonds krijgt verder gelden uit grond- en personele belas ting, de aflopende ondernemingsbelas ting en de saldi van een vorige dienst Wel kunnen de plaatselijke overheden op de gemeentefondsbelasting opcen ten leggen, doch slechts tot een be paald aantal, zulks ter voorkoming, dat opnieuw een groot onderscheid in be lastingdruk zijn intrede zou doen. Het gemeentefonds heeft in de afge lopen jaren in het algemeen gunstig gewerkt. In elk geval is bereikt, da' de beschikbare gelden gelijkmatigei óver de gemeenten verdeeld werden dan tot 1929 het geval was geweest. StAAPAOVIEZEN VAN Het allerbeste slaapadvies dat ik U kan geven. Is 'n MATRAS Slaap er geen nachtje óver, slaap er eens 'n nachtje óp! (Adv-rtentie, Ing. Med.) kop. De bewindsman wilde de ge meenten blijkbaar beschouwen als een collectiviteit, doch zij vinden in de Kamer enkele bekwame pleitbezorgers, die hem duidelijk maakten, dat de f 280 millioen geld van de gemeenten was en dat een verdeling dus niet ach terwege mocht blijven. Het bedrag zal nu inderdaad worden omgeslagen, doch in zoverre kreeg de minister nog zijn zin, dat de gemeenten hun aandeel op een geblokkeerde rekening krijgen toe gewezen. Een volgende stap van de bewinds man zal toch moeten zijn, dat hij dit geld wanneer daarvan althans geen nadelige monetaire gevolgen zijn te duchten zo spoedig mogelijk vrij geeft, opdat het gebruikt kan worden voor verantwoorde investeringen. mSsSSm 86. Op de Grote Markt hielp Jim my Brown bij het opladen van de leeuw Piet. Karei Klabak kreeg het ene eind van de ijzeren staaf op zijn schouder en bode Biesjes het andere eind en daar4ussen bungelde de leeuw Piet met zijn vier poten naar boven. „En nu zo gauw mogelijk naar zijn hok", zei Jimmy. „Ik kom straks met de rest van de dieren". Jimmy ver dween in de Kerkstraat en liet de twee mannen met de leeuw alleen. Ach'er elkaar, de agent Karei voorop, begon nen zij aan de locht naar de dieren tuin. Het ging niet zo héél gemakke lijk, want af en toe struikelde bode Biesjes over de staar4 van de leeuw Piet, welke over de straat sleepte. „Wacht even", riep hij tegen de agent Karei. Klabak durfde niet goed naar de leeuw Piet te kijken. Hij leek nu wel zo mak als een lamme'je, maar een leeuw blijft toch een leeuw. Hij heef4, geloof ik, wel een flinke tik op z'n kop gehad, hè?" zei hij om zich zelf wat moed in te praten. „Een tik op zijn kop!" antwoordde bode Biesjes. „Méns, 't zou mij verwonderen als hij nog ooit van z'n leven een bek open zou doen." Op dit ogenblik begon de leeuw Piet weer tot z'n posi'ieven te komen. Voorzichtig deed hij het ene oog open, waarover hij nog beschikte.... b§* Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 47 ct. wBEmÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊOÊÊÊaÊamÊÊm (Advertentie. Ing Med.) schiet de pijn in Uw lenden en kunt ge U niet meer oprichten. Omstanders heb ben moeite om U te geloven en denken dat U overdrijft, zo snel overvalt U wat men „spit in de rug" noemt. Laat U niet kwellen door de hevige pijn die de geringste beweging U veroorzaakt. Driemaal daags flink wrijven met Akker's Kloosterbalsem, het onvolpre zen middel waarvan de warmte-op- wekkende bestanddelen diep in de weefsels doordringen en de oorzaak van de pijn snel verjagen. In korte tijd zult gij zeggen: Akker's Kloosterbalsem „geen goud zo goed". (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano-duo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 14.00 „Theo Casion", hoorspel voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Ge mengd koor. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.48 Accordeon-vereniging. 16.02 Promenade-Orkest. 16.30 „De Schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianospel. 18.40 Re geringsuitzending: „Zoeklicht op de Wes terse Defensie". 19.00 Filmprogramma. >9.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gram. muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken" causerie. 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 Amu sementsmuziek. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws en Esperanto. 23.22—24.00 Concertgebouw orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram.mukiek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Metro- pole-Orkest. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Dansmuziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gram.muziek. 16.1c Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en solis ten. 17.15 Voor de jeugd. 18 00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Hawaiïanmuziek. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. jl9.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Tiroolse muziek. 20.45 „Grafin Ma- jitza", operette. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Worksongs, spirituals en blues. 22.20 „Onder de pannen", hoor spel. 22.35 Instrumentaal Sextet. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 Amusements muziek. 23.40-^24.00 Gram.muziek. Azzam Pasja's droom (nog) niet verwezenlijkt (Van onze correspondent in Cairo) TERWIJL onder de fanatieke massa aan de monding van de Nijl de geestdrift over het optreden van Egypte hoog oplaaide .stegen aan de horizon donkere wolken op: de illusie van het Groot-Arabische Rijk, waarvan Azzam Pasja sinds de ondergang van het Osmaanse Keizerrijk gedroomd heeft, is misschien reeds in rook vervlogen, juist nu men meende, dat zij haar verwezenlijking tegemoet ging, nadat het „juk der imperialistische uitbuiters" was afgeschud. voor Caïro uit alle Arabische hoofd- Arabische Liga werd losse gemeenschap 7IJN hele leven heeft de temperament volle Egyptische soldaat en diplo maat Azzam Pasja, de oprichter en se cretaris-generaal van de Arabische Liga gestreden voor de vereniging van alle Arabische landen. Nadat hij in de eer ste wereldoorlog met de Senoessi's in Libye tegen de Italianen gevochten had, werd hij afgevaardigde van de Wafd. Tot het uitbreken van de tweede we reldoorlog vertegenwoordigde hij Egyp te als gezant bij alle Arabische staten. Kort vóór 't einde van de oorlog slaag de hij er in de Arabische Liga op te richten, toen zijn pan-Arabische plan nen in de lijn vielen van de Engelse politiek. Daarna kwamen echter de moeilijkheden, zowel van binnen uit als van buiten af. Azzam Pasja's droom was de her leving van het oude, glorierijke Arabi sche Rijk. Wat hij bereikte, was een los verband van op elkaar jaloerse ko ningen en onontwikkelde woestijnvol keren, die slechts één keer en dan nog maar voor korte tijd door de gemeen schappelijke vijandschap tegen Israel verbonden waren; om in de strijd te gen een kléin leger een smadelijke ne derlaag te lijden. In ieder geval was gebleken, dat al bestond er ook geen cvereenstemming als de belangen van èenenkeling op het spel stonden, toch een soort gemeenschap tegenover derden aanwezig was, zoals nu ook weer blijkt uit het opvlammende Ma rokkaanse nationalisme. Iraks eis om revisie en de solidariteitsbetuigingen (Advertentie, ing. Med.) en de 42. „Wat drommel", mopperde Kappie boos, „het lijkt ja wel, of het schip niet meer vooruitkomt. Ik hoor ook de ma chines niet meer! Ze zullen toch niet dat is ja muiterij in open zee. Ik geloof, dat ik maar eens een hartig woordje met die klonten van kerels moet gaan praten!" Inderdaad had de Meester, bang ge worden door de verhalen van de Maat, de vuren gedoofd en de machines laten stoppen. Daar dreef de „Kraak" nu! „Ik zal het Kappie wel even gaan vertellen", zei de Maat moedig, terwijl hij naar boven klom. „Het is tenslotte de enige manier om een einde aan al die ellende te maken! Hij moet die steen overboord gooien dan zijn we van alle narigheid af". De Meester zei niets. Hij had een sigaretje opgestoken en wachtte nu maar af, wat er verder zou gebeuren. Nog steeds in zichzelf mopperend was de Maat aan dek gekomen en hij wilde juist het trapje naar de brug opklim men, toen plotseling de d<mr van Kap- pie's hut openging en Madame Mirabel- le naar buiten trad. Ze slaakte een ver schrikt gilletje, toen ze daar opeens tegenover de Maat stond, doch deze was alleen maar "eibaasd. steden. Wat echter niet aanwezig is, is een werkelijke Arabische macht. EyAT Egypte's kabinet en parlement de voorstellen van Londen om de Britse bezetting van de Suez-Kanaalzone door een verdedigingsorganisatie voor het Midden-Oosten te vervangen zouden verwerpen, kon allen maar een verras sing betekenen voor iemand, die op de tegenwoordige aardverschuiving iri het Nabije Oosten niet voorbereid geweest is. Het tijdstip, waarop Egypte de bom heeft laten ontploffen, was op de grootst mogelijke uitwerking berekend. Het gevaar voor Londen ligt in de kop peling van Suez- en Soedankwestie. Over Suez had Engeland nog kunnen praten, vooral omdat het deze zone vol gens het bestaande verdrag toch over vijf jaar had moeten verlaten, maar over de Soedan was het niet bereid op een voor Egypte aannemelijke basis te onderhandelen. Hier ligt de voetangel voor de Atlantische machten. Londen verklaart, dat de Britse troepen de kanaalkazernes niet zullen verlaten, in dien deze niet door internationale troe pen bezet worden Caïro staat op het standpunt: als Khartoem niet vrijge geven wordt, komen er geen internatio nale soldaten in Ismaila of Fayid. MAAR dit Is niet de enige knoop, die ook een Amerikaanse Alexander niet gemakkelijk zou kunnen ontwar ren. Zelfs zonder de Soedankwestie is het Suez-probleem al ingewikkeld ge noeg. Het Egyptische nationalisme eist eerst de souvereiniteit, dan zou er over een eventuele gemeenschappelijke ver dediging van de Kanaalzone te spreken zijn. De Westelijke machten willen ech ter eerst het algemene verdedigings pact ondertekend zien en dan enige Britse troepen door andere vervangen. De Egyptenaren beschouwen dit als een handig trucje, waardoor de kwestie van de souvereiniteit elegant ontweken en op het uithangbord „Brittannie" slechts Co." wordt toegevoegd. Niet voor niets dreigt Egypte met een algemene neutraliteitspolitiek van alle Arabische staten. Een oplossing van het Egyptische conflict is nog in de verste verte niet te zien. Het raadsel, dat de sfinx op geeft, is voor de leeuw niet gemakke lijk op te lossen. De regering in Caïro heeft zich evenals Mossadeq in Per- zie tegenover de nationaal opge zweepte massa's te sterk gebonden om nog een belangrijke stap terug te kun nen doen. En alleen op een voegzame re regering te hopen, heeft ook in Per- zie geen succes gehad. Wanneer men echter de verdediging van het Nabije Oosten met geweld te gen de wil van de inheemse Arabisch- Islamitische volkeren wil opbouwen, zou dit betekenen, dat de aardverschui ving een lawine werd, waaronder het hele Atlantische Systeem als een kaar tenhuis bedolven zou kunnen worden. Het zou betekenen, dat de man in het Kremlin alle nog beschikbare troeven gratis in zjjn hand gespeeld kreeg. DOOR MARIORIE VERNON „Ik begrijp het natuurlijk best dat Neville geen haast heeft", vervolgde Peta. „Hij heeft nog maar net zijn er fenis ontvangen, en het is niet meer dan natuurlijk dat hij eerst een beetje van zijn vrijheid wil genieten alvorens de verantwoordelijkheid van een hu- we.ijk op zich te nemen en zich als huisvader te installeren." .Geloof je werkelijk dat je op deze wijze gelukkig zult worden?" vroeg Nan aarzelend. „Natuurlijk" Peta's toon klonk on verschillig. „Wat Kan ik méér wensen? Geld, een goede positie, vastigheid' „En Neville?" onderbrak Nan, gedre ven door iets uat sterker was dan zij zelf. „Ben je erg op hem gesteld, Peta? Denk je dat je hem ook gelukkig kunt maken?" „Natuurlijk ben ik op hem gesteld," antwoordde Peta dadelijk. „Ik vind hem verreweg de aardigste man die ik ken." „En dat is volkomen waar", sprak ze fel in zichzelf. „Hij is aardiger dan Blake hij zou nooit zulke onaardige onhebbelijke dingen zeggen als Blake Hij zou nooit expres onvriendelijk of kwetsend zijn, ik zou me aan hem nooit zo stoten als ik me aan Blakes meedo genloze granieten hardheid zou doen." „En geloof je dat jullie sam'en ge lukkig zullen zijn?" drong Nan aan. „Daar ben ik zeker van." Peta dacht aan de manier waarop Neville haar een paar maal had gekust, aan zijn kenne lijke trots wanneer ze samen in een restaurantje of een andere gelegenheid met veel mensen waren en ze glimlach te even bjj die herinnering. Ja, ze zou Neville heel gemakkelijk tevreden kun nen stellen, misschien des te gemakke lijker omdat ze niet in het minst ver liefd op hem was, dacht ze met plotse ling inzicht. Liefde doet je hart heer sen over je verstand en maakt je ge voelens zoveel intenser, dat je of in de wolken of diep in de put bent; maar zo'n gezonde, rustige sympathie als ze voor Neville had, maakte alles veel ge makkelijker. Het zou haar heel gemak kelijk vallen om lief en aardig voor hem te zijn, om hem in feite op de plaats te houden waar zij hem wenste. „O ja, Neville en ik passen uitstekend bij elkaar", sprak ze hardop. „Ik ben tot de ontdekking gekomen dat zijn rustige vriendelijkheid mijn onbereken baar temperament in toom houdt en hij vindt mijn wispelturigheid boeiend. We zullen een ideaal paar vormen." „Dan is het goed," zei Nan. Ze zucht te diep, want dat kon ze niet laten, maar Peta was zo in haar eigen ge dachten verdiept, dat ze 't niet metkte. „Ik wou alleen dat hij een beetje op schoot met zijn, aanzoek", ging Pela na een ogenblik voort. „We zullen hope loos in de knoop raken als hij dat niet doet. Hij is onze enige hoop en het zou werkelijk ontzettend zijn als er een schandaal om die vermaledijde schul den ontstond. Ik zou het ellendig vin den om Lynford te moeten verlaten, maar dan zou ik de mensen hier toch niet meer onder de ogen durven komen. Je weet dat we de naam hebben van trots te zijn en ons een heleboel te ver beelden, dus het zou 'n ontzettende val zijn. De helft van de mensen zou een voudig genieten." „Ik zou me maar geen zorgen ma ken", ried Nan haar. „Ik denk dat al les nog wel terecht zal komen. Nou, hier moet ik afslaan, ik neem de af snijding door de velden." ,Dag Peta, kom je gauw eens een kopje thee halen?" „Graag, Nan. Daag!" De meisjes wuifden elkaar toe en gin gen toen ieder haars weegs. Terwijl Nan het pad afliep, over een hekje klom en over de velden naar Broad Paddocks liep, nam ze voorgoed afscheid van de droom die ze in haar gedachten had gevormd. Het waren Peta en Neville het was al Peta en Neville geweest voordat ze elkaar zelfs nog hadden gezien, zelfs voordat hij nog in Lynford was aangekomen Peta had openlijk te kennen gegeven, dat ze met hem wilde trouwen. „En als ik daar maar voldoende aan had gedacht en uit zijn buurt was ge bleven en geweigerd had om hem rij lessen te geven, was er niets aan de hand geweest", dacht ze bij zich zelf. „Ik had verstandiger moeten zijn, moe ten bedenken dat hij van het begin af aan van Peta was. Ik heb me allerlei illusies gemaakt door me de dingen te verbeelden die.nou ja, die ik me heb verbeeld". De regen was opgehouden en de wol ken werden ijler. Weldra scheen er een waterig zonnetje, dat de regendruppels aan de heg in myriaden fonkelende dia manten omtoverde. Toen Nan de oprijlaan insloeg zag ze een man achter het huis vandaan ko men. Hij wuifde haar toe en vanzelf wuifde ze terug, terwijl haar hart wild begon te kloppen. (Wordt vervolgd) t

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7