Nieuwe PULLOVER en VESTEN Alkmaar en omgeving Stad en Omgeving PAM POM J B. en W. van Heiloo doen een beroep op de burgerzin i Verzet tegen vordering van woning ongegrond verklaard Knuppelwraak AGENDA GEHAKD WORM 'islaan op de grote trom! te komen, om naar hun avonturen te kijken. De kaartverkoop begint Maandag a.s. Zorgt, dat je er tijdig bij bent en wacht dus niet tot de ^ig van de voorstelling, want dan kan het wel eens te Iaat zijn. Entrée 0.50 bel. inbegrepen. Biljartkampioenschap district Alkmaar Weekoverzicht Langedijker veilingen St. Pancras Petten Sport voor Zondag Heer-Hugowaard Noord-Scharwoude Berg en LAATSTE NIEUWS Vijftig vrijwilligers per KLM-vliegtuig naar Korea DONDERDAG 8 NOVEMBER 1951 Zoals uit de jongste interpellatie van het raadslid mr. dr. C. Berkhouwer is gebleken, zijn B. en W. overgegaan tot vordering van de woning Nic. Beets- kade 41, zulks in afwijking van het advies van de Commissie als bedoeld in art. 8 der Woonruimtcwet 1947. B. en W. baseerden de vordering op de circulaire van de minister van Bin- Ziwulandse Zaken van 30 Augustus 1947, tVèarin wordt bepaald, dat wanneer een woning, die tot dusverre door een ambtenaar van een bepaalde overheids instantie werd bewoond, vrij mocht ko men en deze overheidsinstantie op ver dere bewoning van het perceel door een andere ambtenaar prijs stelt, de betref lende woning bij voorkeur ten behoeve van die andere ambtenaren zal dienen te worden gevorderd. De eigenaar van de woning Nic. Beetskade 41 bleek evenwel niet bereid zijn medewerking te verlenen om de woning vrijwillig aan de door het ge meentebestuur aangewezen ambtenaar, i.e. een nieuw benoemde ingenieur van de Dienst van Openbare Werken, te verhuren, aangezien hij er de voorkeur aan gal het pand door één van zijn ken nissen te doen bewonen, die op zijn beurt een z.i. gelijkwaardige woning achterliet. Hij was een man van het type, dat 's nachts om drie uur bij het omslaan van een hoek, zijn hand zou-uitsteken. Een Man van Houvaist en zuiver in de Leer. Als huisvader moest hij tot de soort behoren, die is als een helder brandende vlam, die het ganse gezin verlicht We zagen hem op de Kneppelbrug, met zijn zesjarige zoon, die er uitzag als een jongmens, dat zwh aan de Vader lijke Vlam eer zou schroeien dan BB armen. Kennelijk werd de zoon Siempie, hoorden we hem noemen voor het eerst met die pittoreske Alk- maarse brug geconfronteerd. Ten minste, we zagen papa bij de oprit aan de Vest-zijde, profetisch naar de brug wijzen en ive hoorden hem uit roepen: „Kijk nou, Siempie. Daar.heb je nou de jokkentjes-brug. Alle jon getjes, die ooit gejokt hebben en over die brug gaan, worden door al die honderden knuppels vreselijk gecla gen! Zeg nou 'ns, Siempie, voor we die brug overgaan, hèb jij die kat van Vergaai aan z'n staart getrokken of niet?" Siempie aarzelde en deed *alsof hij diep nadacht. „Nei", zei hij eindelijk. De vader trok een gemeenteraadslid gezicht en nam zijn zoon bij de hand. „Dan kennen we wel over die brug gaan ook", zei hij. Siempie zond angstige blikken naar de grillige knuppels, maar toen ze een paar meter op de brug waren, deed hij wat gezelliger. Hij aaide een knoestige boomstronk, die er nogal verteerd uitzag. Zo had hij waarschijn lijk ook al eens een Sinterklaas inge palmd. „Sie je nou wel", sprak hij tot zijn vader. „Ik hèb die kat niet an ze staart getrokke. Anders souwe nou die knup pels wel op me af komme!" Met een schok stond de vader stil. „Gut Siempie", riep hij geschrokken. „Hoe kon ik dat nou vergeten. Ik moet eerst de toverwoorden uitspre ken. Anders doet de brug 't niet" Siempie wou plotseling terug. Ze stonden net bij een heel dikke knup pel. „Laat nou maar, pa!", zei hij liefjes. Maar de vader had lont geroken. Hij stelde zich martiaal midden op de brug op, hief de linkerarm ten hemel en riep gedragen: „Bippel, bappel. buppel. Geef de leugen met een knup pel!" Laten we u verzekeren, dat zelfs wij even huiverden, hoewel we de baby box toch reeds lang ontgroeid zijn Hoe moest het Siempie dan wel ver gaan! Hij keek met panische blikken rond zich en greep met de linkerhand naar vaders jaspand. „Nouvroeg de Heldere Vlam. „Nou, Siempie? Hèb je die kat van VergaaiAan de Singel-zijde van de brug klonk het gebel van een fiets. Een oud dametje laveerde over de smalle plankskens en schouwde bezorgd naar de twee mensenkinderen midden op de brug. Ze hing helemaal scheef van de inspanning; zozeer pro beerde ze het tweetal te ontwijken. Het lukte niet. Onder een pesterig getingel van het belletje reed ze de vader pal tussen de twee jaspan den, die gelijk zwaluwstaarten vaneen weken. Een, weinig heroïeke plaats om aangereden te worden. De vader slaakte een kreet en greep wild in de lucht. Toen zat hij op het spatbord van de infiltrerende fiets. Er kwamen heel Wat mensen om heen staan en een meneer, die voor zijn plezier aan EHBO had gedaan, zei, dat de vader rustig huiswaarts kon keren. Siempie leunde knusjes tegen de knoestige leuning van de brug. Toen zijn vader de eerste schre den huiswaarts zette, hoorden we hem duidelijk zeggen: „Dat kwam goed-an, vader! Had je soms gelogen MARIUS De eigenaar tekende daarom tegen de vordering verzet aan bij Ged. Staten van Noord-Holland. Deze hebben thans liet verzet tegen de vordering ongegrond verklaard en derhalve B. en W. in het gelijk gesteld. Vrouwelijke advocaat geïnstalleerd Het aantal advocaten dat gistermor gen bij de zitting van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar aanwezig was, was wel ongewoon groot. Hier voor was dan ook een bijzondere reden. Mej. mr. Marietta van Holst Pellekaan werd namelijk tot advocate-procureur beëdigd. Nadat de griffier van do rechtbank de bul had voorgelezen en de vice-president mr. J. Krabbe de ge bruikelijke eedsformule, legde mej. mr. M. van Holst Pellekaan de eed af. Na dit kleine ceremonieel kon dus weer een meester in de rechten aan de rol der advocaten, ingeschreven bij de ar rondissementsrechtbank te Alkmaar, worden toegevoegd. Een bijzonderheid is dat op deze rol na de oorlog nog niet de naam van een vrouwelijke advocaat heeft geprijkt. Een welvoorziene bazar In het huis van mevr. P. E. Degenaar ^de Lange aan de Wilhelminalaan werd gisteren de jaarlijkse bazar ge houden van de verenigingen „Tessel- schade" en „Arbeid adelt". Het doel van deze vereniging komt vrijwel overeen en betreft het verlenen van steun aan b.v. meisjes, die door onver wachte financiële moeilijkheden hun studie niet kunnen beëindigen, het bieden van de mogelijkheid aan inva lide dames om een bijverdienste te krijgen door haar handwerk te laten maken en dit op een bazar in den lande te verkopen. In alle opzichten dus een zeer mens lievend streven. De verenigingen be zitten in de grote steden depóts en de gefabriceerde artikelen zijn er in win kels te koop. Ook worden vanuit deze depóts allerlei artikelen naar ver schillende bazars gestuurd om deze zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Zo had de bazar hier ter stede artike len ontvangen uit Baarn en Amster dam en zij was dan ook overladen met de meest uiteenlopende soorten hand werken. 's Middags was hiervan ech ter al het grootste gedeelte verkocht en het bestuur was geenszins ontevre den over de goede opbrengst. De moordzaak ABC Wim Kan, die de naam heeft Neder lands grootste cabaretier te zijn, heeft weer een allergezelligst geval samenge steld dat onder de titel ,,De moordzaak ABC" overal met groot enthousiasme ontvangen is. Morgenavond treden Wim Kan en Corry Vonk in Alkmaar op met hun ABC-cabaret in het Gulden Vlies met een uitgelezen schaar van mede werkenden. Maandag 19 Nov. wordt het Amster dams Toneelgezelschap verwacht met een opvoering van het momenteel zo veelbesproken toneelwerk van Molière „De ingebeelde zieke" met Louis Saal- born in de hoofdrol. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater 8 u.: Schipper naast God (14 jaar); Cinema Ameruain, 8 uur; Het balboekje <18 jaar; Victoria Theater, 8 uur: De dochter van Rosie O'Grady (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Openbare bijeenkomst met film van Int. Ver. Bellamy. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Rode Kruis-corps. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Erop of eronder (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Ellen i(18 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Morgen ben ik rijk (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: ABC-Cabaret met „De moordzaak ABC". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 8 November 11.37 0.10 Vrijdag 9 November 12.14 0.45 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 11.42 0.15 5.42 18.15 Vrijdag 12.19 0.50 6.19 18.50 Steeds ontvangen wij nieuwe pullovers en vesten Mooie modellen en uitsluitend goede kwaliteiten Hoek Houttil Kousen Lingeries (Advertentie, ing. Med.) Militair pleegde verzet Omstreeks half één in de afgelopen nacht zag een surveillerende agent van politie op het Verdronkenoord een sergeant-majoor fietsen die luid keels zong en hevig slingerde. Daar de militair zodanig onder de invloed van sterke drank' bleek te verkeren dat verder rijden niet verantwoord werd geacht, gelastte de agent hem te voet verder te gaan. De militair weigerde en toen de politieman hem wilde overbrengen naar het Kerk plein, pleegde hij verzet. Na een korte worsteling is de sergeant-majoor niet temin naar het bureau van politie ge bracht, waar hij is ingesloten. HANS EN GRIETJE IN ALKMAAR. Op de bekende geanimeerde wijze voerde het Rotterdamse Kindertoneel gistermiddag in „Het Gulden Vlies" het sprookje van „Hans en Grietje" ten tonele. De kinderen genoten als gewoonlijk van het kostelijke spel van dit voortreffelijke kindertoneel, dat in al zijn voorstellingen een grote paedagogische waarde heeft. Dat het aantal kinderen niet zo groot was als andere keren moet geweten worden aan het slechte weer. nieuwe president van de 6e Alg. Vergadering der V.N., Luis Padilla Nervo, tijdens zijn rede. Tryve Lie zit aandachtig te luisteren. en roepen de kinderen uit op Zaterdag 17 Nov. a.s. naar „Het Gulden Vlies" Gisteravond werden in café „De Ge kroonde Valk" van de heer Koelemey de eindstrijden in de 3e kl. voortgezet. Het beste resultaat werd behaald door H. v. d. Schilden, die zijn partij in 23 beurten won (gem. 4.16) van de even sterk spelende Dekker (gem. 3.79) met 100 tegen 91. Verder kwamen ook Kloosterboer en P. te Bos boven de 3'/s gem. Verschillende partijen waren zeer spannend. De uitslagen waren: P. te Bos 100 30 14 3.33 Kuiper 96 30 11 3.03 Dekker 100 33 29 3.03 Kloosterboer 96 33 12 2.90 P. te Bos 100 27 14 3.70 C. Burger 57 27 7 2.11 v. d. Schilden 100 36 20 2.77 Kuiper 89 36 12 2.47 Kloosterboer 100 28 21 3.57 Burger 79 28 18 2.82 v. d. Schilden 100 23 15 4.16 Dekker 91 23 20 3.79 Biavatsky Loge Men verzoekt ons opname van het volgende: Verscheidene geleerden van formaat, zowel biologen als chemici, die een diepere studie hebben gemaakt over de „Grond der Dingen" hebben bij het telkens weer terugvinden van de spe ciale grondtypen, die we „de regel matige veelvlakken" noemen, gezegd: „God geometriseert". Dr. Naber geeft o.a. in zijn boek „Mystiek der meetkun de" de frappante overeenkomsten tus sen de bouw van edelstenen, bloemen, vormen van kristallen, ijsfiguren en de door 't geluid ontstane stofschiklcin- gen bij 't bestrijken van een met leu- copodium bestrooide plaat. Hierbij her kennen wij de analogie van molecu laire groeperingen om een kern die we bij chemische verbindingen zien optre den. Ditzelfde principe kan vanuit de materiële wereld doorgevoerd worden naar de innerlijke constructie van de mens: karakter, aanleg enz. Mevrouw E. van den Berg-Boldingh zal in haar lezing hierover op 12 No vember een interessante uiteenzetting geven. Men zie voor bijzonderheden elders in dit nummer. ONWEL GEWORDEN. De 63-jarige heer W. uit Oudkarspel werd gistermorgen tijdens een bezoek aan de Alkmaarse veemarkt onwel en zakte op het Waagplein in elkaar. De direct gewaarschuwde G. G. D. ver leende de eerste hulp, waarna de man per taxi naar zijn woning werd over gebracht. Nieuwe telefoonaansluitingen Komen, P., Veehouder, 't Woud 501. Pension Ten Anker, H. Dekker, Binnen Boulevard. Rijnierse, Jac., café Duinzicht, Herenweg 91, Bergen. Speeltuin De Egmonden, Voet Uitkijktoren. IN HET TELEFOONNET TJRSEM 324 Knijn Fr., slager, Walingsdijk U 31. 481 486 471 495 PEPPINGS MEUBELINDUSTRIE. In „Uit het Zakenleven" is medege deeld, dat op Koningsweg 27 gevestigd zou zijn Peppings meubelindustrie. De Gebr. Yssels, die op dat adres een meubelfabriek hebben, verzoeken ons mede te delen, dat hem van een meubelindustrie van de heer Pepping niets bekend is. Evenmin is dat in het naastgelegen pand het geval. NED. LEGER DES HEILS Maandag 12 November zal er in het gebouw Sliksteeg 4 een zeer bijzondere bijeenkomst worden gehouden welke zal staan onder leiding van komman- dant en mevr. F. Favre-Cranston uit Groningen. Het belooft een pracht avond te worden. De zaal is verwarmd en de bijeenkomst vangt aan om half 8. Bode kool was goed gevraagd, de aan voeren namen toe en de prijzen konden zich handhaven op het peil van de vorige week. Grote kool bracht 78.5 cent op en kleingoed tot f 11.80. Gele kool-aan voeren blijven beperkt, waardoor de prijs ongeveer staan bleef; A-gele konden 9 10 cent opbrengen. De witte kool-aanvoeren zijn onregel matig, doch nog steeds omvangrijk. Door draai komt nog slechts voor op dagen met zeer grote aanvoer. De veilingen zullen hier iets aan dienen te doen. Overigens wordt de aanvoer vlot afgenomen voor 4 4.5 cent per kg. De aanvoer van Succes witte is nog niet groot. Ze worden graag voor export gekocht en ook de fabrieken slaan partijen Succes witte op. Betaald wordt f 4,60f 5,30. Groene kool, dit jaar van uitstekende kwaliteit, wordt ruim aan gevoerd en vlot verkocht tegen schomme lende prijzen. A-groene noteren meest tus sen 10 12 cent. De uienprijs liep nog wat hoger. Voor middelsoort exportuien werd tot f 31,50 betaald en voor grove één of twee cent minder. Bieten waren eveens hoger in prijs, bieten A liepen tot f 11,20. Ook andtfvie trok wat meer de aandacht en kon de prijs aantrekken tot boven 12 cent. Bloemkool BI moest on geveer 3540 cent kosten. De oogst van de bewaarkool, die de telers momenteel bezig zijn binnen te halen valt tegen. De kool is onder de maat gebleven, terwijl verscheidene akkers rode kool nog heel wat uitval geven. Voor rode kool zal de gemiddelde opbrengst maar weinig boven de 250 kg per are liggen. Ook de Deense witte zijn klein van stuk gebleven. De af wijking van een normale oogst zal even wel kleiner zijn dan bij de rode kool.' Een gemiddelde oogst van 350 kg per are zal echter wel aan de hoge kant zijn. Van gele kool kan waarschijnlijk een normale oogst verwacht worden, die men gemiddeld schat op 300 kg per are. (Advertentie, Ing. Med.) B. en W. van Heiloo delen de Raad het volgende mede. Zoals u wellicht bekend is, is in overeenstemming met de van hoger hand opgestelde richtlijnen voor de in vesteringen, door de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting be paald, dat geen goedkeuring voor de tenuitvoerlegging van woningbouw plannen zal worden verleend vooraleer het gemeentebestuur heeft kunnen aan tonen, dat het over de nodige geldmid delen op lange termijn beschikt. Aangezien alle pogingen om de no dige gelden op de kapitaalmarkt te verkrijgen zijn mislukt, hebben wij het plan opgevat een beroep te doen op de burgerzin van de Heilooër bevol king, ten einde haar te bewegen de gel den bijeen te brengen voor de bouw van elf woningwetwoningen, voor de stichting waarvan de plannen reeds geruime tijd gereed waren. Tot onze vreugde hebben wij mogen ervaren dat BURGERLIJKE STAND (Over de maand October 1951) Geboren Arie, z. van R. M. van Westerop en Th. M. Nierop. Sijtje J., d. van J. Wiedijk en A. Kiewiet. Jacob, z. van A. Wognum en M. Steijn. Anna C., d. van G. Booy en T. J. Bruin. Ondertrouwd: P. Groen en J. E. Boode. Kl. van der Werff en G. Duif. C. Wiedijk (won. te Schoorl) en B. G. Kloosterboer. N. H. Stoorvogel (won. te Alkmaar) en E. Roosloot. D.' J. Hart man en Tr. Gootjes. Kl. Oud (won. te Langedijk) en M. Bobeldijk. Nic. Wie dijk en H. Biesheuvel. Getrouwd: N. H. Stoorvogel (won. te Alkmaar) en E. Roosootl. j Overleden Tr. Ruys, 84 jaar, wed. van C. Groen. Jann. Smit, 50 jaar, echt- gen. van H. Knossen. M. Remmers, 64 jaar, wed. van H. Kouwen. D. Groen, 5 wk, z. van C. Groen en N. M; Boot, LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: K. J. Post van Gene- muiden naar Kerkelaan 16. Tr. Meijer van Heerhugowaard naar Noordeinde 17. Kl. J. Oud van Koedijk naar Stuimel- laan 1. A. M. Reus van Hoogkarspel naar Achterweg 1. Vertrokken: G. Glas van v. d. Vijzellaan 6 naar Vries (Dr.). J. Hels- dingen van Achterweg 1 naar Amsterdam. E. Roosloot, echtgen. van Stoorvogel, van Kerkplein 6 naar Alkmaar. SINT-MAARTENVIERING In verband met het feit, dat 11 Novem ber dit jaar op Zondag valt, heeft de bur gemeester dezer gemeente bepaald, dat de Sint-Maartenviering in de gemeente St. Pancras zal worden gehouden op Maan dag, 12 November 1951. De ouders van de in St. Pancras woon achtige kinderen dienen er dus op toe te zien, dat zij slechts Maandag met hun lampions langs de huizen trekken. Het traditionele dorpsfeest St. Katrijn zal dit jaar worden gevierd op Maandag 26 November. Het feest zal op de scholen gevierd worden. Ook dan zullen de vroede vaderen dezer gemeente met hun tractaties de scho len bezoeken. Alleen het tweede elftal van Petten speelt Zondag en gaat HOSV bekam pen in de volgende opstelling: J. Ra ven, J. de Waard, B. Kutterink, N. Zwakman, A. van der Vlies, G. Rade maker, D. Weijgertse, J. Vriesman, T. de Waard, J. de Graaf, G. Kramer Reserves: D. Vorst en T. Watertor. Vertrek 12.45 per auto. De dames spelen om twee hur een handbalwedstrijd tegen DOSKo. Daar is de opstelling als volgt: M. Kuiper, R. van der Vlies, M. Kutterink, C. Quak, I. Kutterink, A. Bakker, L. Kui per, L. Quak, A. Klaver en T. Quak Reserves I. Rademaker, E. Bellis en A. Waiboe.r dit plan goeddeels is geslaagd. Of schoon voor en na nog inschrijvingen binnen komen, is op dit ogenblik reeds ingeschreven voor een bedrag van ca. f 100.000,Wij hebben goede verwach ting, dat het ontbrekende nog na zai komen. B. en W. stellen uw Raad voor een geldlenirtg aan te gaan voor de bouw van elf woningen tot een bedrag van f 125.000,tegen een rente van 4% en met een looptijd van 15 jaar. OPVOERING VAN „PRO JUSTITIA" Een moeilijk te vertolken stuk werd Zondagavond door de r.k. toneelvereniging „Pius XI" ten tonele gebracht. Een crama, dat door goed spel eer». di«pe .te- druk heeft nagelaten. Voor een geheel gevulde zaal sprak pastoor Bangert zijn openingswoord uit. Nadat een kleine toelichting op het stuk v/as gegeven, werd het doek gehaald. Het is Pius XI ook ditmaal gelukt de talrijke bezoekers te grijpen door zeer goed spel. Vooral de rol van Mia, de vrouw van de heer Schraven, werd door mej. A. Jongkind zeer goed vertolkt, ok mej. Oudeman slaagde er in de rol van privé-secretaresse zeer goed uit te beel den. De vermelding van deze spelers doet echter niets af aan het spel van de andere tonelisten. De afwerking van de décors en de grime, resp. door de heer Van Egmond en Groothuizen, was zeer verzorgd. LAATSTE UITVOERING VAN „MASKER IN BLAUW" Op Zaterdag 17 November zal de Operette-vereniging „Caeciliia" in „Con cordia" te Noord-Scharwoude voor de derde en laatste maal de melodieuze operette „Masker in blauw" ten tonele brengen. De twee eerste uitvoeringen hebben een buitengewoon succes ge had, zodat verwacht mag worden, dat ook voor deze laatste voorstelling veel belangstelling zal bestaan. GESLAAGD Geslaagd is te Tilburg aan de r.k. leergangen voor paedagogiek M.O. mej. M. Hoek te Bergen (met lof). (Ongecorrigeerd) Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal Zondag met een speciaal KLM-toestel een vijftigtal Nederlandse vrijwilligers naar Korea vertrekken, als aanvulling voor het Ned. detachement Verenigde Naties. Met ditzelfde vliegtuig zal zuster Van der Plas naar Korea terugkeren voor de verzorging van onze gewonden. Bij dit detachement bevinden zich voorts enkele oud-leden van het oorspronke lijke Korea-detachement. In totaal heb ben tot nu toe twaalf gerepatrieerde Koreastrijders zich wederom voor uit zending aangemeld. Begin volgend jaar hoopt men weder om per troepenschip een contingent ter sterkte van 2 300 man voor aanvul ling en aflossing naar het Verre Oosten te zenden. •V. N. verwerpen het jongste communistische voorstel Te Panmoendjon is bekend gemaakt, dat de verbondenen vandaag het jong ste communistische voorstel voor een wapenstilstandslinie langs de huidige frontlijn „vierkant hebben verworpen".

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2