Vlijt gepaard aan grote zuinigheid Pirn, Pain m Pom in Afrika *n een zin Met grote parade in Moskou het De wagen Kloosterbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Genie en uitvoerders werken onder hoogspanning m appie ^pookóteen waard rwoude sllEUWS ligers per naarKorea Efficiency opgevoerd tot grens van volmaaktheid Provincie en Amsterdam subidiëren Iets wat U bijzonder welkom is! Perzië moet neutraliteit afkondigen zegt Makki DAGELIJKS FEUILLETON KOM DE NATUUR TE HULP EN „ONTLAST" UW INGEWANDEN Laaiende Pijn van Zunrbrand op de maag - Het Radioprogramma DONDERDAG 8 NOVEMBER 1951 Ing. Med.) geslaagd. Of- ig inschrijvingen it ogenblik reeds bedrag van ca. goede verwach- inde nog na zal Raad voor een i voor de bouw een bedrag van i rente van 4% i 15 jaar. »RO JUST1TIA" tolken stuk werd k. toneelvereniging gebracht. Een ;pei een <diope In vulde zaal sprak uit. op het stuk doek gehaald, ditmaal gelukt de door zeer rol van Mia, de iraven, werd door goed vertolkt, ok er in de rol van goed uit te beel- deze spelers doet van de andere décors en de Van Egmond verzorgd. I! ERING VAN BLAUW" vember zal de laeciliia" in „Con- irwoude voor de ,1 de melodieuze lauw" ten tonele rste uitvoeringen woon succes ge- nag worden, dat voorstelling veel aan. :n GD Iburg aan de r.k. gogiek M.O. mej. met lof). eerd) ligheden voorbe- met een speciaal Stal Nederlandse •a vertrekken, als 4ed. detachement ig zal zuster Van terugkeren voor ze gewonden. Bij inden zich voorts het oorspronke- at. In totaal hëo- If gerepatrieerde iderom voor uit loopt men weder- en contingent ter an voor aanvul- het Verre Oosten het jongste 'e voorstel bekend gemaakt, indaag het jong- oorstel voor een ings de huidige iben verworpen". pi. Toen het Trien en Toos was duidelijk geworden, dat de opstand der dieren falikant was mislukt, ko ten zij eieren voor hun geld. Zij had- Jen eerst een tijdje vrij mistroostig op de stoep bij notaris Van Duyten zitten bijkomen van alle emoties, maar z» begrepen heel goed, dat zij daar met konden blijven. „We zullen op han gende pootjes naar de dierentuin 'erug moeten Trien", zei Toos. „Wat zal die Jimmy zich in z«n handen wrijven van plezier...." „In zijn handen wrij ven", antwoordde Trien. „We gaan minstens voor een half jaar op water en brood en 't zou me niets verwon deren, als hij ons eigenhandig een pak slaag kwam geven". De twee chimpan sees lieten treurig de hoofden hangen bij het lot, dat hun scheen te wachten. Maar eensklaps gaf Toos haar vrien din een peut in haar zij. „Ik krijg een geweldig idee", zei ze. „Ik heb straks even staan kijken in de étalage van dat modehuis op de Hoogstraat. Als we daar nu eens samen naar toe gin gen". „Wat moeten wij daar nu doen?" vroeg Trien verbaasd. „Begrijp je dat nou niet, uilskuiken?" vroeg Toos. „We zoeken allebei een aardig jurkje uit met een bijpassend hoedje en leuke schoentjes en we kleden ons zo fleurig mogelijk aan. Dan lopen wij niet zo in de kijkerd en we kunnen dan altiid nog zien waf we daarna gaan doen". Trien knikte en op een drafje liepen de twee apen naar het „Damesparadijs" van de firma Kant Klosmans. Het leger bouwt in ijltempo (II) (Van onze speciale verslaggever). r*E defensie vraagt enorme sommen gelds. Daar is de burger al aan gewend. Het verwondert hem dus niet, dat hij getallen hoort noemen van vele millioenen als hij de grote bouwwerken bezoekt, die op het ogenblik voor het leger op de Veluwe en in Steenwijkerwold worden uitgevoerd. Eerder ver wondert het hem, dat h(j bij zulk een bezoek herhaaldelijk geconfronteerd wordt met een rationeel streven naar zuinigheid. Er wordt daar bij die bouw werken, waar omgesprongen wordt met getallen waar een gewoon mens van duizelt, op de kleintjes gepast. Niet alleen, dat de administratie voortdurend onder controle staat van de accountantsdienst van het Ministerie van Oorlog, dat er een scherp toezicht wordt uitgeoefend op lonen en prijzen, dat er een particulier bureau voor efficiency is ingeschakeld; ook de wijze waarop het werk wordt aangepakt getuigt van het ernstig streven de kosten zo laag mo gelijk te houden. (Het werk wordt in regie uitgevoerd, omdat een aanbeste ding om verschillende redenen onmogelijk was). Generaal-Majoor J. J. Kok, Inspecteur der Genie en Kolonel J. C. Stumphlvs, Hoofd Centraal Bouwbureau, bestuderen de vordering van het werk en Zijn blijkbaar nogal optimistisch gestemd. De uitvoering geschiedt met grote snelheid en met inzet van veel mate riaal. Op elke bouwplaats treft men grote machines die enorm veel werk verzetten. Niettemin zijn op elk werk een kleine duizend arbeiders aan de arbeid. En er wordt hard gewerkt! Zo veel materiaal is er nodig, dat van te voren uitvoerig moest worden nage gaan of de capaciteit van de Neder landse industrie voldoende was om al les te kunnen leveren. In Ermelo wordt gebouwd in een skelet van tevoren gereed gemaakte onderdelen van ge wapend beton. Daartoe moesten zeven fabrieken worden ingeschakeld. Graag had men meer projecten in staal opgetrokken (vanwege het snelle tem po dat daarmee bereikt kan worden) doch de industrie durfde het niet aan. Dat bleek later mee te vallen. De ex port viel tegen maar nu kan men na tuurlijk niet meer veranderen. Nu wordt alleen de kazerne te Oldebroek in staal opgetrokken. In één week tijd verrees het staal-skelet voor een ge heel logiesgebouw van twee verdiepin gen en souterrain. Steenwijkerwold en Nunspeet worden gebouwd als een ske let van gewapend beton. Scherpe controle. Het gehele werk wordt gecontro leerd door een centraal kantoor, waar ongeveer 90 mensen werken. En hoe gecontroleerd! Op tekeningen en sta ten wordt precies bijgehouden hoever de verschillende werken vorderen en welke onderdelen dus eventueel priori teit moeten hebben bij de toewijzing van materialen en arbeidsvermogen. Van alle machines, bulldozers, dragli nes, trilmachines, stoomwalsen, kra nen, van alle vrachtauto's en karren wordt van dag tot dag bijgehouden waar ze ingezet zijn en wat er mee ge presteerd wordt. Behalve de hoogoven slakken voor de wegen (die uit Duits land komen) worden uitsluitend Ne derlandse materialen gebruikt. Waar terwille van het bouwwerk tij delijke voorzieningen getroffen wor den (waterleiding, electriciteit, toevoer wegen en magazijnen) heeft men ge tracht die meteen een definitief karak ter te geven. Na anderhalve week was het hoogspanningsnet gereed en direct daarna de waterleiding. Op het ogen blik is men reeds bezig de centrale verwarming te monteren. Dat betekent voor sommige bouwwerken zes weken na de aanvang van het werk! Met men sen is al het zelfde gebeurd. Er lopen opzichters rond, die na de oplevering der gebouwen met het toezicht op het onderhoud zullen worden belast. Zij kunnen nu al beginnen met de inrich ting van een archief en zijn meteen van alle details op de hoogte. Er wordt gewerkt is ons verzekerd op de goedkoopste wijze die voor zulke grote objecten gepresteerd kan worden. Als men zich realiseert dat er sinds 1939 geen genie-officieren meer opgeleid zijn en dat de eerste nieuwe officieren de dienst pas in 1953 zullen komen ver sterken, dan kan men begrijpen dat de Genie op het ogenblik onder hoog spanning werkt. Maar het is dankbaar werk. Het is in werkelijkheid een stunt die geleverd wordt. Vanaf de vorm der aannemerscombinatie tot en met de omvang van het werk en het tempo van de uitvoering, is dit alles voor Ne derland geheel nieuw. Het weer heeft tot nu toe zeer meegewerkt en als de winter niet als spelbreker optreedt, kan alles inderdaad op tijd klaar zijn. Het werk te Ermelo is het meest spectaculaire op het gebied van uitvoe ring. Het is werkelijk imposant om te zien hoe de betonnen balken en por talen soms duizenden kilo's zwaar als een blokkendoos door de grote kranen in elkaar worden gezet. Die kranen zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag op het werk gebracht, want zij moesten een spoorlijn passeren en de electrische bovenleiding moest tij delijk afgebroken worden. In Oldebroek wordt men getroffen door ,de snelheid, in Steenwijkerwold imponeert de bouw omdat de kazerne daar op een vlakte ligt, in Nunspeet is de ligging en situatie zeer merkwaar dig. Hier moest een hoogteverschil van acht meter overwonnen worden en het was dus van het grootste belang het peil juist te kiezen. Daardoor kon men bereiken, dat er geen grond aan of afgevoerd behoeft te worden. Wat op de ene plaats teveel is kan elders weer worden gebruikt. Werk met werk maken, noemen de bouwers dat. Ook valt het op dat men een zeer rationeel gebruik weet te maken van het werk materiaal. Doordat op ieder werk de stadia der uitvoering voor de afzonder lijke gebouwen met opzet verschillend zijn, kan men dezelfde bekistingen b.v. meerdere malen gebruiken. Ongetwijfeld heeft men op deze wij ze in deze tijd van gebrek aan bouw materialen, aan werkkrachten en aan kapitaal bij de aannemers, de juiste vorm en de juiste werkwijze gevonden om deze geweldige opdracht uit te voe ren en als er geen onverwachte moei lijkheden komen, zal de Genie en zul len de uitvoerders er alle eer aan be halen. Artis heeft 285.000,— tekort Op de tweede gewone zitting van 1951 van de Provinciale Staten van Noord-Holland, 13-15 Nov a.s„ zal onder andere worden beslist over het subsi die aan Artis te Amsterdam. Twee voordrachten komen in behan deling t,w.: a. voor het jaar 1951 aan „Natura Artis Magistra" tot dekking van het tekort, dat de exploitatierekening over dat jaar zal aanwijzen een subsidie te verlenen ten bedrage van 1/3 van dat tekort, tot een maximum van f 60.000, onder voorwaarde, dat 2/3 van dat te kort, tot een maximum van f 120 000, door een bijdrage van de gemeente Amsterdam worden gedekt. b. voor het jaar 1952 aan „Natura Artis Magistra" tot dekking van het tekort, dat de exploitatierekening over dat jaar zal aanwijzen een subsidie te verlenen ten bedrage van 1/3 van dat tekort, tot een maximum van f 72 000 onder voorwaarde, dat 2/3 van dat te kort, tot een maximum van f 144.000. door een bijdrage van de gemeente Amsterdam worden gedekt. „Het door overheidssubsidien te dek ken tekort is op f 285.000 te becijfe ren. Indien de provincie en de ge meente Amsterdam dit naar de ge bruikelijke verhouding te hunnen las te nemen zal de provincie daarvan 1/3 dat is f 95.000 moeten dragen. Dit be tekent voor de provincie een hogere uitgave van f 72.000. Immers werd tot dusver reeds met jaarlijks f 23.000 ge subsidieerd. Ged. Staten blijven het betreuren, dat Artis geen rijkssubsidie geniet. Juist deze weken vóór Sin terklaas moet U ervoor zorgen, dat U het Snoepje van de Week krijgt. U kunt immers best wat extra snoepgoed gebruiken om de schoentjes te vullen voor weinig geld! En dan nog wat: er zijn bij (iet Snoepje verpakt aller aardigste kaarten met ver rassend geïllustreerde Sin terklaasliedjes. Zo kunt U 4 kaarten met acht liedjes in Uw bezit krijgen. De Gruyter's Snoepje van de Week kost ook n u nog slechts 10 cent U krijgt het elke keer als U 4 gul den aan De Gruyter-arti- kelen besteedt Dat gaat vlug genoeg bedenk maar eens wat U per week alleen al aan margarine uitgeeft 511108 (Advertentie, Ing. Med.) 101. In afwachting van de dingen, die komen gaan, zitten de koning en koningin, omringd door hun trouwe on derdanen in een grote kring. Maar wie zitten daar nog meer? Ik zie ook Billie de Spinner en Kareltje Kat als gasten van Koning Boko. Ofschoon Biiiie er niet erg over te spreken was, toen hij bemerkte, dat de gids van de Kwassie- negers hem in de steek had gelaten, heeft hij toch besloten om een bezoek aan de kwassie-negers te brengen. „Voorlopig zullen we maar even uit de buurt van de bewoonde wereld blij ven", heeft hij tegen Kareltje gezegd. „En ik ben ook erg nieuwsgierig om te vernemen, wat er van die „stillen" geworden is. Nu, Billie en Kareltje kwamen juist op tijd om het feest mee te maken. Maar zij zijn niet de enige gasten. Kijk maar eens in die bomen daar. Is dat niet Samba de Grote met zijn zoontje Pepi? Zijn zij ook ter ere van het feest gekomen? Oh nee, ze zijn helemaal niet uitgenodigd en houden zich daarpm maar een beetje op de achtergrond. Maar ze 1 /.eren even in gespannen als de feestvierenden naar de rede, die de gids thans afsteekt. De Octoberrevolutie werd herdacht Stalin ontbrak ook hier Woensdag heeft radio-Moskou een verslag uitgezonden van de traditionele militaire parade, die ieder jaar ter ge legenheid van de herdenking van de October-revolutie in Moskou op het Rode Plein wordt gehouden. De parade werd afgenomen door maarschalk Mali- nowsky, volgens de laatste gegevens bevelhebber van alle Sowjet-strijd- krachten in Mandsjoerjje. De secretaris van de Perzische olie commissie, Hoessein Makki, heeft ver klaard, dat Perzië zijn neutraliteit moet, afkondigen en zich niet moet aan sluiten bij een defensie-organisatie voor het Midden-Oosten. Perzië zal verder kunnen instemmen met de aan stelling van een buitenlander als direc teur van de Anglo-Iranian, doch slechts indien deze tot een neutraal land behoort. De 120 buitenlandse technici, die de maatschappij nodig heeft moeten ook bij voorkeur burgers van neutrale landen zijn. Perzië eist een vijfde van de tankervloot Kier Anglo Iranian op, daar het een vijfde van de aandelen dezer maatschappij bezit. De Perzische delegatie te Parij's heeft opdracht gekregen „de vrijheids strijd van Marokko tegen de Fransen" te steunen. DOOR MARJORIE VERNON 84) Toen kuste hij haar en al het onder drukte verlangen naar Nan, zijn te leurstelling en verdriet, lag in die kus. Peta, wier techniek volmaakt was als ze dat wilde, kuste hem terug. Ze was erg dol op Neville, ze vond het niet naar omhem te kussen of door hem gekust te worden, wat maar heel ge lukkig was, dacht ze. Ze had nu niet bepaald behoefte aan een vrijpartijtje vanavond, maar aan de andere kant was ze te mat om er zich veel van aan te trekken. Neville boezemde haar in het geheel geen afkeer in, integendeel, hij was wer kelijk erg aardig. En al kon hij haar niet tot ontroering brengen en haar hart sneller doen kloppen, zij van haar kant speelde haar rol, dank zij die perfecte techniek waar ze zo trots op was, zeer overtuigend en veinsde een hartstocht, die zowel vleiend was als voldoening aan hem gaf. Als ze Blake Holdcroft maar nooit had ontmoet, zou ze hier volkomen tevreden mee zijn geweest en er zeker van zijn, dat dit de ware liefde was, of daar althans zo dicht bij kwam als aan het gros der mensheid was beschoren. Ze verwacht te dat hij zou zeggen: „Peta, wanneer wil je met me trouwen? Laat me niet te lang wachten!" Maar eindelijk liet hij haar los en merkte met weliswaar trillende stem op, dat het tijd voor hen werd om verder te gaan. „Hij gaat bepaald niet over één nacht ijs", sprak ze half-verdrietig bij zich zelf, terwijl ze zich in haar bontmantel nestelde en de wagen weer voortgleed. „Maar tochhet zal nu niet lang meer duren. Het gaat de goede kant op, daar is geen twijfel aan. Alles komt best in orde". Met dit prettige gevoel van zelfver zekerdheid ging Peta er eens gemak kelijk bij zitten om van het ritje te ge nieten en was zich gelukkig niet be wust van de donkere wolken in het verschiet. HOOFDSTUK XI. Het was een stralende dag, witte wolken zeilden langs de diepblauwe hemel en er woei een fris briesje, dat heerlijk opwekkend was. Peta wandelde snel verder, alsof ze door sneller te lopen meer kans had aan haar gedachten te ontsnappen. Het liep allemaal best, zoals ze haar moe der ongeveer een week geleden na die avond in Haverton had verteld. Welis waar had Neville nog steeds geen echt aanzoek gedaan, maar sindsdien bracht hij haast iedere avond en ook nog een deel van de middag met haar door en dat zei genoeg. O, ze had redenen te over om tevreden te zijnen in dat opzicht was ze ook tevreden. Als ze nu Blake ook nog maar kon vergeten, zou alles in orde zijn. Peta zuchtte toen ze over een hekje klom dat naar een bos voerde, dat haar aan het Kloosterbos deed denken. Maar ze ging nu hooit meer naar het Kloos terbos dit was het Bramenbos, twee of drie kilometer er vandaan en van de Manor uit in tegenovergestelde rich ting gelegen. (Wordt vervolgd) Het is een gebiedende eis de natuur te helpen, wanneer Uw ingewan den niet met de vereiste regelmaat werken. W%nt dan ontstaat ver stopping met als gevolgen: hoofd pijn, een vale gelaatskleur, on welriekende adem, neerslachtig heid. Zorg dat de giftige stoffen ttjdigen regelmatig uitUw lichaam worden afgevoerd. Eens per week één of twee Laxeer-Akkertjes zuiveren vlug en veilig Uw inge wanden. Ook bij chronische ver stopping het aangewezen middel want Laxeer.Akkertjes veroorza ken geen kramp en geen gewenning (Advertentie, Ing. Med.) en de 47. De Maat was naar beneden ge gaan en een beetje verlegen had hij de Meester verteld, dat het nu uit was met alle spokerijen en dat de „Kraak" toch met naar de kelder zou gaan. „Had dat dan eerder gezegd", brom de de Meester een beetje boos, maar hij ging toch aan het werk en even later stampten de machines er weer lustig op los, zodat de Kraak nog die zelfde nacht de haven van New York binnenvoer en langs de verlichte wol kenkrabbers zich een weg zocht naar de aanlegsteiger. Vrolijk zingend stond de Maat achter het stuurrad en beneden, in zijn hut, haalde Kappie, nadat hij voor alle vei ligheid toch nog maar eerst zijn deur op slot gedraaid had, het kistje met de kostbare steen voor de dag. „Ziezo", zei hij met een tevreden lachje. „Maar goed, dat ik hem wegge stopt had! We hebben het hem toch maar weer geleverd! De steen is er en nu moet ik alleen nog weten, waar ik hem moet afleveren. Maar één ding staat vast: Nooit meer een reis met vrouwvolk aan boord"'. EINDE Bij het voorbijtrekken der zware ka nonnen zei de radio-verslaggever, dat „het kaliber van de kanonnen zodanig is toegenomen, dat geen motorvoertuig ze kan trekken". De militaire parade, die een uur duurde, werd gevolgd door rijen arbei ders, die banieren met spreuken met zich voerden. De parade van de lucht macht stond onder leiding van Stalins zoon, generaal Wassily Stalin. Toen de parade begon zei de radio verslaggever, dat „op dit ogenblik onze gedachten uitgaan naar Stalin", het geen een aanduiding kan zijn, dat Sta lin niet aanwezig was, aldus Reuter. Noch Stalin, noch Molotof woonden de bijeenkomst van Dinsdag in het Bol- sjoi-theater bij. een kwelling voor velen. Maar talloze lijders aan brandend maagzuur wapenen zich daar tegen met Digestif Rennie. Een prettige afdoende remedie: één of twee Rennieslaten smelten op de tong, dadelijk na tafel. Dan van zuurbranden geen spoor meer. Eigenlijk hoorde iedereen Rennies bij zich te steken, als 't niet voor eigen ge bruik is, dan voor een disgenoot, want o zo velen lijden aan deze pijnlijke angstaanjagende kwaal. (Advertentie. Ing. Med.) VRIJDAG 9 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 9.45 Radio Philharmonisch Orkest. 10.15 Symphonette Orkest en soliste. 10.45 Instrumentaal Dub- celkwartet. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Pianospel. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Pianorecital. 14.45 Klein koor en solisten en Instrumentaal Ensemble. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 „Opbouw in Liefde", cau serie. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Causerie over de Stichting „Bejaardenzorg". 18.50 Lichte muziek, 19.05 „Uniformen van de Kon. Marine", causerie. 19.15 Regerings uitzending: Verklaring en Toelichting. 19.35 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Omroeporkest en solist. 20.50 Klankbeeld. 21.35 Promenade- Orkest. 21.55 „Om de toekomst van Neder land", problemen van de studerende jeugd. 22.15 Metropole Orkest. 22.35 „De Nota- Rutten én het Kleuteronderwijs", causerie. 22.45 „Ik geloof In ene, heilige, Katho lieke kerk". 23.00 Nieuws. 23.15 Amuse mentsmuziek. 23.55—24.00 Lichte muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 190.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichen. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw, 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Cello en piano, 11 10 Radiofeuilleton. 11.30 Orgel en zang. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Zang en orgel. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gram. muziek. (Om 15.15 Voordracht). 15.55 Re portage. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Mannenkoor. 17.20 Muzi kale causerie. 13.00 Nieuws. 18.15 Felici taties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 .Eenheid en Eendracht", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Be nelux". 20.40 „Een sterk volk", causerie. 21.00 „Ernsni", opera. 21.50 Buitenlands overzicht. 22.05 Populair muziek. 22.40 „Vandaag". 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30—24.00 Orgelspel. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.1521.45: 1. Actualiteiten: 2. „Sloten en sleutels in de loop der eeuwen", causerie. Pauze. 3. Spelen en volksdansen; 4. Dagsluiting

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3