De kaarten liggen thans duidelijk Sport in 't kort De keus is tussen twee wegen In Enkhuizer drukkerij dekten valse facturen „zwart" papier Raad van ministers der NATO komt 24 November bijeen Bespreking van vele en belangrijke zaken in een huiselijke sfeer De Katholieken en Socialisten voor het ontwerpde andere fracties er tegen Communisten spraken zich nog niet uit niet bewezen WEINIG VOORUITGANG TE PAN MOEN DJON Kunstverzameling van Leon Degrelle onder de hamer Eisenhower zal overzicht geven De bond nog steeds „Venster op wereld' H°e breed de blik is in deze kring, mevr. C. W. Willinge PrinsVis ser legde er op haar manier getuigenis van af door te vertellen over haar reis van twee maanden naar Amerika, waar zij met een aantal deskundigen een studie maakte op het terrein van de huishouding, het huishoud- en landbouwhuishoudonderwljs, de huis houdelijke voorlichting en het huis- houdwetenschappelijk onderzoek. Wat mevr. Willinge Prins gezien en ge hoord heeft op deze reis, ook in het veelomvattende organisatorische werk van de" Ned. Bond van Plattelands vrouwen zal 't aanstonds ongetwijfeld in velerlei opzicht tot uitdrukking ko men. Andermaal zal zij voor de leden kunnen bevestigen, hoezeer de Bono is en blijft „het venster op de we reld", zoals het bondswerk al eens eer der genoemd werd. Engelse razzia in een Egyptisch dorp Arts vrijgesproken van moord op 80 kinderen Ernstige ongevallen in het Noorden des lands VEEHOUDER STAK EIGEN BOERDERIJ IN BRAND DONDERDAG 8 NOVEMBER 1951 Debat Credietcontröle voortgezet •rlDAX de Tweede Kamer gistermiddag korte metten had gemaakt met de moties, die de heer Gortzak (C.P.N.) Dinsdag in de loop van zijn interpellatie had ingediend, heeft zij het debat over het wetsontwerp inzake de crediet contröle voortgezet. Thans kwamen in hoofdzaak tegenstanders van het ontwerp aan het woord. De kaarten beginnen duidelijker te liggen; het ziet er naar uit, dat uiteindelijk slechts de katholieken en de socialisten het ontwerp zullen steunen maar dat de andere partijen vrijwel unaniem tegen zullen zijn. Slechts de communisten zijn nu nog niet aan het woord geweest. een ernstige discussie niet heeft kun nen opbrengen en vond, dat de agitatie tegen het ontwerp de toets van een za kelijke critiek niet kon doorstaan. Het ontwerp is in wezen een dood onschuldige zaak, een maatregel, welke eenvoudig door de ontwikkeling der dingen moest komen. Aanvaarding is nodig, zo betoogde deze spreker en hij beriep zich daarvoor op het bij de for matie van de regering opgestelde uro gram. De wijzigingen, die in het oor spronkelijke ontwerp waren aange bracht, vond de heer Hofstra allerminst nE Christeüjk-Historische heer Van V de Wetering had veel liever een voorstel tot herziening van de Bank- wet gezien dan dit ontwerp, dat hij aderminst in overeenstemming met de huidige financiële moeilijkheden acht te Ook uit internationaal oogpunt acht te hij de voorgestelde regeling onge wenst Hij meende, dat het beleid meer moest zijn afgestemd op de concrete situatie en vond een definitieve rege ling in hoge mate ongewenst. Trouwens een tijdelijke wet is vaak moeilijk ongedaan te maken In zeer scherpe bewoordingen gesel de de heer Hofstra, de financiële ex pert van de Socialistische Kamerfrac tie, de critiek, die van vele kanten op het ontwerp is geoefend. Hij noemde het een nationale schande, dat het land Truman licht plan toe (Vervolg van pag. 1) Na een uiteenzetting te hebben ge geven van de inhoud van dit plan en van de wijze, waarop het zou moeten worden uitgevoerd, vervolgde de pre sident met te zeggen, dat een meerder heid van de statenleden der V.N. reeds haar goedkeuring heeft gehecht aan een plan voor controle op de atoom kracht. Dit valt geheel in het kader van het huidige voorstel. Elk stadium van het ontwapeningsprogram zou pas moeten worden uitgevoerd, nadat het vorige zou zijn voltooid. De controle zou voortdurend gehandhaafd moeten blijven en elke schending zou onmid dellijk moeten worden gerapporteerd En toch.... Over de verhouding tot Moskou zei Truman: „Het is juist dat wij in de af gelopen zes jaar in onze onderhande lingen met de Sowjet-Unie veelvuldig te maken hebben gehad met kwade trouw, misleiding en verbroken belof ten. Het is waar dat wij, sinds de dag waarop wij hebben voorgesteld, ons destijds bestaand monopolie van de beheersing der atoomwapens op te ge ven en in te stemmen met een stelsel van internationale controle, waarbij het gebruik van deze wapens verboden zou worden, niets dan onheuse beje geningen en weigeringen van de zijde der Sowjet-Unie hebben ondervonden. Niettemin moeten wij, als van onze verantwoordelijkheid bewuste mannen en vrouwen, blijven pogen, ondanks alle moeilijkheden, ontwapening te- fveeg te brengen. Wij kunnen ons niet veroorloven dat latere geschiedschrij vers van ons zullen zeggen dat wij in gebreke zijn gebleven. Truman besloot zijn radiotoespraak met de woorden: „Indien de Sowjet Unie en de van haar afhankelijke sta ien werkelijk bevreesd zijn- voor df voornemens van één of meer der vrijf landen, zoals zjj zeggen te zijn, dar hebben zij hier een plan dat zij zondei risico kunnen aanvaarden. Het zoi hun, in elke fase van zijn tenuitvoer legging, op dezelfde wijze beschermen als elk ander land en aan de andere kant zouden ook wij het ons kunnen veroorloven met een dergelijk plan in zee te gaan, daar wij dan over waar borgen zouden beschikken indien de wederpartij van kwade trouw zou blijk geven." een verbetering. Niettemin zegde hij zijn steun aan het ontwerp toe. In tegenstelling tot deze spreker vond de heer Weiter (KNP) het rege ringsvoorstel allerminst onschuldig. Het behelst immers de verwezenlijking van een oud socialistisch programma punt. De voorgestelde regeling achtte spreker niet onvermijdelijk. Wel waren er vele verbeteringen aangebracht, maar zij maakten het wetsontwerp voor spreker niet aanvaardbaar. Ook de heer Van Dis (SG) had be zwaren tegen de vergaande bevoegd heden, welke aan de regering zouden worden opgedragen. Hoewel de heer Oud (VVD) geen bezwaar had tegen bedrijfseconomisch toezicht, bestreed hij, dat overheids toezicht op de banken nodig was. Ook bestreed hij de urgentie van de voor gestelde maatregelen. Bij dit ontwerp, zo zei hij, botsten twee overtuigingen, de socialistische en de niet-socialisti- sche. Daarom verklaarde hij zich er tegen. Het debat wordt hedenmiddag voort gezet. Vijf maanden geëist tegen boekhouder en firmant Verdediger achtte opzet Vijf maanden gevangenistraf eiste de officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vel- linga, gisteren tegen de boekhouder VV. de J. en de firmant J. B„ beiden ver bonden aan een bekende drukkerij te Enkhuizen, die voor de economische politierechter te Alkmaar respectieve lijk ter zake van valsheid in geschrifte en ontduiking van de belastingen terecht stonden. Het aantal knoeierijen dat in deze zeer verwarrende zaak kon worden nagegaan was zo groot, dat de officier er slechts enkele van in de dag vaarding had opgenomen. De moeilijkheden begonnen reeds in 1946, toen er bij de drukkerij opdrach ten binnenkwamen van het Centraal Distributiekantoor. Daar men voorzag dat men het CDK binnen kortere of langere tijd als klant zou verliezen, werd besloten het voor de Distributie- dienst gereserveerde (schaarse) papier ter beschikking te stellen van een vaste klant. Hierdoor ontstond echter een tekort in de papiervoofraad, welke teniet moest worden gedaan door zwar te aankopen. Het geld dat voor deze manipulaties nodig was, moest even wel in de boeken worden verantwoord en ook moest kunnen worden aange toond hoe men aan het papier kwam. Daarvoor had De J. de beschikking over een aantal blanco facturen van de firma Van Gelder, welke hij naar eigen goeddunken kon invullen. Ver der stond deze firma geheel buiten het geknoei. Het zwart gekochte papier be trokken De J. en B. van andere firma's, welke zij echter niet met name wens ten te noemen. Ook vloeide er geld naar de privé-rekening van de heren. B. genoot in 1948 aldus een extra inko men van 10.000, waarvan hij geen opgave deed aan de belastingdienst. Het requisitoir De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, achtte de manipulaties hoogst ernstig. Spreker vond het vreemd dat de verdachten niet wilden opgeven van welke firma's zij zwart papier betrokken. Nu kan in het geheel niet worden nagegaan hoe groot het be drag is, dat zjj werkelijk voor hun clan destiene aankopen besteedden en hoe groot het verschil is dat voor hun eigen rekening overbleef; dit kan gemakke lijk ten kwade worden uitgelegd. Mr. Vellinga zeide beide verdachten over één kam te willen scheren en eiste tegen ieder van hen vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. A. van Waar den, meende dat op juridische gronden Pierre Braine is overleden Joe Louis naar Indonesië De bekende oud-Beerschotspeler Pierre Braine een broer van Raymond, is op 50-jarige leeftijd aan een embo- lie overleden. Pierre Braine was één der grote figuren van de Belgische voetbalsport. Hij werd in 1924 voor het eerst in het vertegenwoordigend elftal gekozen en heeft in totaal 46 maal de Belgische kleuren verdedigd, meestal als kanthalf ofschoon hij zien ook in de voorhoede thuis voelde. Tegen Ne derland heeft hij tal van voortreffe Ijjke wedstrijden gespeeld. In zijn speciale racewagen, die de vorm heeft van een dubbele torpedo, heeft de Italiaanse coureur Taruffi een aanval gedaan op de wereldrecords voor de 50, de 100 en de 200 kilometev, de 50 mijl en de 100 mijl, en het uur record in de klasse 15002000 c. Bij de proefritten had Taruffi al deze records ruim geslagen door met een gemiddel de snelheid van 242 k.m. te rijden De officiële recordpoging is evenwel mislukt. Tengevolge van het onklaar raken van de luchtpomp reed TarofS met in zijn mond een rubberslang waardoor hij blies om voldoende ben zine van de tank in de carburateur te krijgen. Naar P.I. Aneta van de zijde van de boksbond in Djakarta verneemt heeft deze bond het plan opgevat boksers en worstelaars uit Amerika, Engeland Australië en India naar Indonesië te laten komen. Hiertoe zal de bond zich spoedig met betrokkenen in verbinding stellen. Zo zal een schrijven worden gericht aan de Amerikaanse bokser Joe Louis. Het Luxemburgs elftal, dat Zondag 11 November in het stadion te Vliert te Den Bosch tegen Zuid-Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Magnini (National, Schiff- lange). Achter: Wagner (Fola, Esch) en Mond (Jeunesse, Esch). Midden: Bettinger (Spora, Luxem burg), Fickinger (Progres. Nieder- corn) en Guth (Union Sportive Luxemburg). Voor: Muller (Red Star, Merl), Nü- renbeig (Progres, Niedercorn), Gales (Spora, Luxemburg), Revenig (Spora Luxemburg) en Dahm (Progres, Nie dercorn). geen veroordeling zou kunnen volgen. Volgens een arrest van de Hoge Raad van 1904 is een factuur geen bescheid dat dient als bewijs van enig feit, zodat niet van valsheid in geschrifte kan worden gesproken. De J. zou dus moe ten worden ontslagen van rechtsver volging. Ook B. achtte de raadsman niet strafbaar, daar hij niet bewezen achtte dat deze met opzet 10.000 te weinig had opgegeven voor de belas tingen. Mr. Van Waarden betoogde, dat de valse facturen slechts moesten die nen om bij controle aan te tonen hoe men aan de voorraad papier kwam; deze methode werd en wordt door zeer vele firma's gevolgd. Spreker was van mening dat alle knoeierijen een logisch gevolg waren van het manipuleren met deze valse facturen. Er was, volgens hem, bij B. geen sprake van opzet om de fiscus te benadelen. De opgaven voor de belastingen werden opgesteld door een accountant, welke staat van inlichtingen door B. slechts werd on dertekend. Dat B. drie jaar later ver gat 10.000 bij de verantwoording op te tellen, was volgens spreker geen be wijs van kwade trouw. Mr. Van Waar den zeide het te kunnen waarderen dat de beide verdachten weigerden de na men te noemen van de firma's, waar zij hun clandestiene inkopen deden. Ook dit mag men niet slechts ten kwade uitleggen. Nadat verdachte De J. nog uitdruk kelijk had verklaard dat hij nooit de bedoeling heeft gehad iets of iemand te benadelen, noch zichzelf te bevoor delen, sloot de economische politie rechter het onderzoek. Op 14 November om tien uur zal uitspraak worden ge daan. Op de ochtendzitting van gisteren te Pan Moen Djon, hebben de communis ten hun nieuwe voorstel uiteengezet, dat de vijandelijkheden „de facto" langs de huidige frontlijn zonder enige wij ziging wil laten staken. Generaal Nuckols verklaarde giste ren, dat voortdurende militaire druk de enige prikkel voor de communisten was om in Korea tot een overeenkomst te komen. „De communisten schijnen te willen, dat de linie wordt vastge steld vóór andere punten van de agen da zijn afgehandeld", aldus Nuckols. In de nacht van gisteren hebben nachtjagers, door radar geleid, de Chi nese linies gebombardeerd. De activi teiten bleven over het algemeen door het slechte weer beperkt. Anti-communistische bond van Russische emigranten De afgevaardigden van elf organisa ties van Russische emigranten hebben gisteren toen men in Rusland de revolutie herdacht te Wiesbaden besloten tot de oprichting van een anti-communistische bond. Deze con ferentie is de grootste in haar soort sedert het uitbreken van de revolutie. Op de conferentie is in een verklaring de oprichting bekendgemaakt. Deze verklaring is mede-ondertekend door Kerensky, premier van de eerste Rus sische republiek in 1917. Het „Ameri kaans comité voor de bevrijding van ce volken van Rusland", steunt de nieuwe beweging. Op een te Brussel gehouden kunstvei ling is gisteren door het Belgische Be heersinstituut een aantal waardevolle kunstvoorwerpen, afkomstig uit de ver zameling van de vroegere rexistische leider Leon Degrelle, onder de hamer gebracht. De veiling bracht meer dan 150.000 franken op. Twee hoofdproblemen te Rome in discussie Op 24 November zal de volledige raad van ministers van de organisatie van het Noordatlantische Pact (NATO) te Rome bijeengekomen. De ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk hebben hiertoe Dinsdag te Parijs besloten, nadat zij overleg hadden gepleegd met hun ambtgenoten van de andere NATO- landen, die de Algemene Vergadering der V.N. bijwonen. De vergadering zal bijgewoond wor- .den door de ministers van buitenland se zaken, defensie en financiën van de twaalf bij het Pact aangesloten landen, en door waarnemers van Griekenland en Turkije. De toelating van deze twee landen moet nog door de ledenstaten van het Pact worden goedgekeurd. Het is niet onwaarschijnlijk dat Chur chill een plaatsvervanger zal zenden met het oog op de vele werkzaamhe den, die hij te Londen heeft te ver richten. De raad zal zich bezighouden met de verdediging en de economische toe stand van de organisatie, alsmede met het aandeel, dat Griekenland en Tur kije als leden van het Pact in de werk zaamheden van de NATO zullen heb ben. Verwacht wordt, dat generaal Eisenhower een overzicht zal geven van de toestand der defensie en van de resultaten van zijn recente bezoek aan Truman. Zijn mededelingen zullen waarschijnlijk leiden tot wijziging in de plannen voor de organisatie der strijdkrachten; men zou reeds tegen het eind van het volgende jaar beter en doelmatiger uitgeruste legerscharen ter beschikking willen hebben. Op 9 November vertrekken naar West-Indie in verband met de voorbe reiding van de Ronde Tafel Conferentie de heren v.l.n.r. Mr. J. R. H. van Schaik (lid van de Raad van State), Mr. W. H. van Helsdingen (hoofd van de Juridische afdeling van het ministerie van Overzeese Rijksdelen), Mr. H. G. Verhoeff (oud staatssecretaris van Economische Zaken). Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Medeleving met alles wat aan goeds te doen is (Van onze speciale verslaggever) 08 VERGADERINGEN van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kenmerken zich hoe kan het anders? door een prettige huiselijke sfeer. Zo ook weer die algemene najaarsvergadering van de bond gisteren in Utrecht. Mevr. C. W. Willinge PrinsVisser leidde de debatten, en wel op zo bekwame wijze, dat ieder niet anders van haar kon getuigen dan: „Een goed presidente". Er kwamen in deze vergadering geen in het oog lopende belangrijke kwesties aan de orde. Het was een gemoedelijke huishoudelijke vergadering, die de leden in aan raking bracht met het rijkgeschakeerde werk, dat men onderhanden heeft ge had, of onderhanden zal nemen. We beluisterden, dat het aantal afdelingen van de bond gegroeid is tot 480, en het ledental tot 36.000. Zowel in de afdelingen, als provinciale sectoren wordt een grote activiteit ontplooid. En vanzelfspre kend in de kring van het hoofdbestuur eveneens. Het maandblad „De Platte landsvrouw" zal in 1952 tienmaal verschijnen. De kosten zijn zo enorm gestegen, dat de abonnementsprijs van ƒ1.25 onvoldoende is, om maandelijks met een uitgave te komen. yERSCHEIDENE dames betreurden deze beperking. „Waarom is men nu niet bereid een kwartje per jaar hiervoor mèr te offeren?", vroegen ze de vergadering. „Het gaat niet, dames", stelde de presidente na ampele discussie vast „Ter vergadering vind ik altijd de meest enthousiaste leden. Maar er zijn ook minder enthousiaste leden, met wier stem het hoofdbestuur ook ter dege rekening te houden heeft. Er is nu eenmaal een besluit gevallen, dat het bedrag van f 1.25 gehandhaafd zal blijven. Daar houden we ons nu aan". En zo bleef het. Een batig saldo. 0E tentoonstelling „Goede kleding' heeft een batig saldo van zo'n twaalf duizend gulden opgeleverd. Het hoofdbestuur stelde voor f 500.hier van te reserveren voor het Hermien van der Heidenfonds, dat gesticht is om het studiegeld te betalen van min der draagkrachtige platte tandsmeisjes, die Volkshogfeschoolcursussen zouden willen volgen. Van het resterende be drag wilde het hoofdbestuur f 50U0.— in een reservefonds doen, en het ove rige geld beschikbaar houden voor de ontplooiing van de nodige initiatieven. Mevr. V. VisLeguit, presidente van de afdeling Noord-Holland, alsmede de provinciaal vertegenwoordigster voor N.H. mevr. BurgerLeeuw uit Oostwoud, hadden dit voorstel kiach- tig ondersteund. Activiteiten ER zal het komende winterseizoen weer grote activiteit ontplooid worden. Het is mogelijk een cursus Engelse taal te volgen, weer deel te nemen aan een handwerkwedstrijd, deel te nemen aan cursussen over ge- zins- en opvoedingsproblemen, kennis te nemen van de provinciale mappen, die samengesteld worden, alsmede pro fijt te trekken van devele uitgaven, die door het hoofdbestuur bezorgd werden, en een schat van wetenswaar dige gegevens bevatten. Niet alleen wat op stapel staat, maakte in deze vergadering punt van bespreking uit, ook dat wat verricht werd. Zo kwamen interessante versla gen aan de orde over de gehouden cur sussen Woninginrichting, over het werk op een Franse boerderij, een uit wisseling FrieslandNoorwegen, en een bezoek van plattelandsvrouwen aan Engeland. Intensief medeleven JJIT alles wat ter tafel kwam, bleek maar al te duidelijk hoe intensief in dit milieu wordt meegeleefd met alles wat er nationaal en internatio naal aan goeds te doen valt. Ja ook hoe men daarin zelf een belangrijk aandeel neemt op een eigen, en altijd weer oorspronkelijke wijze. Actief medeleven met alles wat er in de maatschappij te doen valt. Was daar ook geen getuigenis van de met zoveel instemming gehoorde roep om ook in deze kring ervoor te gaan ijve ren, dat de huisvrouwen voortaan zul len weigeren het mooie blanke kalfs vlees te gebruiken. Het blanke kalfs vlees, dat geleverd wordt door het kistkalf. Een kistkalf is een pasgeboren dier, dat in een donker hok wordt opgeslo ten, dat veel te klein is, en dan gevoed wordt met uitsluitend melk. Een jong dier, dat rachitis-achtig gemaakt wordt om de consument maar te laten smul len. Er werd een hartgrondig protest tegen deze „beschavingsvorm" te ho ren gegeven, en het hoofdbestuur zeg de toe te overwegen, wat gedaan zal kunnen worden om aan deze misstand een eind te maken. Studiereis naar de V.S. GENERAAL EISENHOWER ....sprak met Truman.... Van Franse zijde wordt tegengespro ken, dat de datum reeds zou zijn vast gesteld. Eisenhower zal in Europa conferen ties houden over productievraagstuk ken, teneinde een inzicht te krijgen in wat de Europese landen zelf hebben en wat zij nog van Amerika aan hulp nodig hebben. Britse militairen hebben gistermor gen een groot opgezette raziza gehou den in het dorp Abu Gamoos, nabij Ismalia. Na drie uur zoeken vond men één revolver en één stengun. De razzia vond plaats, omdat in de afgelopen twee dagen in het dorp vijf maai op Britse voertuigen was geschoten. De Egyptische politie heeft de En gelse kapitein van een Egyptisch schip gearresteerd, nadat Egyptische leden van de bemanning hadden gezegd, dat de kapitein „een hooggeplaatste Egyp tische persoonlijkheid had beledigd". De gouverneur van Suez heeft een on derzoek naar de belediging gelast. Gisteren zijn de Britse torpedoboot- jagers „Corunna" en „Agincourt" naar Port Said vertrokken. Beroep op „Natuurrecht" De Duitse psychiater, dr. Leu, die tijdens de oorlog op bevel van dé Nazi- regering tachtig geesteszieke kinderen heeft vergiftigd is yoor de rechtbank te Keulen vrijgespfoken. Men beriep zich op een bevel van staatswege en op natuurrecht,De staat had het bevel tot doden gegeven en heeft daar om het recht verloren om te straffen", aldus de rechter. Dr. Leu was sedert 1933 lid van Hit- Iers partij en yerkte nauw samen met het bureau voor rassenpolitiek van de NSDAP. Het was de bedoeling van de regering geweest, dat Leu 180 onge neeslijke patiëntjes zou ombrengen. Hij heeft er honderd weten te redden. Had hij de tachtig kinderen niet ge dood, dan zouden ongetwijfeld de SS- „artsen" gekomen zijn om alle 180 kin deren om het leven te brengen. Op grond hiervan achtte Leu zich niet schuldig. De uitvoering van het bevel tot deze tachtigvoudige moord had vol gens de arts bij het personeel het res pect voor het beroep en voor de mens gedood. Op de weg tussen Wildervank en Bareveld reed gisteren een personen auto, bestuurd door een arts uit Wil dervank op een andere luxe wagen. De eerste wagen had geen voorrang verleend. De arts werd met ernstige verwondingen 'naar Wildervank ver voerd. Op dezelfde weg reed een politie- jeep met zes agenten uit Veendam tegen een stilstaande auto. Twee agen ten werden hierbij zwaar gewond, In Ter Apel stak een elfjarig kind cn ver wacht de rijweg over en werd door een passerende autobus gegre pen. Het slachtoffertje was op slag dood. Voor de Leeuwarder Rechtbank stond gisteren een veehouder uit Ku- baard terecht, die op 19 Juli de door hem bewoonde boerderij in brand had gestoken. De boerderij, die zeer ouder wets was, behoorde verdachte niet toe. Hij stak de rode haan op het dak, om dat hij een nieuwe boerderij wenste. De officier van Justitie eiste acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Verdachte was niet geheel toereke ningsvatbaar. Uitspraak over veertien dagen. AMELAND UIT ISOLEMENT De postboot, die de dienst Nes-Hol- werd vice versa onderhoudt, heeft gis teren weer langs de normale route ge varen, zodat het isolement van Ame land is verbroken en post en passagiers weer geregeld kunnen worden.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5