Stad en Omgeving MODEL-WONING SintNicolaas-AANBIEDING Pim, Pam en Pom CORPULENT Sint Maartensdag voor jeugd èn ouderen een waar festijn AGENDA Goed geslaagde propaganda-avond HILCKMANN ..BUURMAN IS DRONKEN" Glundere snuitjes en kauwende kindermonden Geld geven is verkeerd Overijselaren kwamen bijeen Uitstekende avond van Pacivolo „De Ingebeelde Zieke" nu ook in Alkmaar OVERHEMDEN 11.50 E R AR D WORM en ïïletijeb! bleken gisteren in Erfhuizen een enorm succes De jongens en meisjes hebben geweldig genoten en.... ge'achen. Koopt vandaag nog kaarten voor de voorstelling in jullie woonplaats. „Billijk man", Langestraat 22-23, Alkmaar Kappie. HcMyw-acul Belegering Alkmaarse Sc 1 DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 Er was brand in de lantaarn en ze hebben ieders buurman dronken gemaakt, terwijl we nu toch zeker weten, dat de ouwe wijven schorteldoeken dragen. Alkmaar heeft zijn Sint Maarten-viering weer gehad, tot grote vreugde van hon derden kinderen, tot wanhoop van de onderwijzers en de ouders, en tot financiële steun van een flink aantal tandartsen. De stad had iets van een kabouterland gekregen. Overal dansten de kleurige lampions, klonken de ijle of schreeuwerige kinderstemmen en stonden de huisdeuren open. Overal werd kond gedaan van het feit, dat de torens klokken dragen en dat het zo koud was. De uitnodigend voorgehouden tassen en zakken bewezen, dat het niet ging om „turrefies of wat hout", maar om snoepgoed. Zoetigheid in alle grootten, alle kleuren en alle smaken. Hoe genoot de jeugd, vooral die uit de arbeiderswijken! Dagenlang soms, was er gewerkt aan de lampions. De één deed het met een koolraap, die op de grote dag met gloeiende ogen ver schillende huisgangen binnenkeek; an deren hadden veelvormige lampions, zoals je ze in de winkels kunt kopen en een enkeling paradeerde met een zijden lampekapje: kennelijk een buit van moeders rommelzolder. In alle straten dansten en huppelden de lichtjes. Met kauwende kaken ver schenen de kinderen soms aan de huis deuren en dreunden hun liedjes. Hele kleine kleuters waren vergezeld van een oudere broer of zus, of soms door moeder. Deze klantjes moesten uitge breid gesouffleerd worden en tot grote afgunst van de wat oudere zangertjes kregen ze meestal de dikste stukken uit de gevulde koektrommel. Bezocht U reeds onze 3 modelwoningen SPIEGHELSTRAAT 12 Daar is het „GOED WONEN" Ingericht volgens de moderne eisen en.... voor elke beurs. Te bezichtigen: WOENSDAG en VRIJDAG van 25 en 79 uur. ZATERDAG en ZONDAG van 25 uur. (Advertentie, Ing. Med.) „Rochdale" bouwde eerste woningcomplexen met warmwatervoorziening Het zo juist verschenen November nummer van het Mededelingenblad der Woningbouwvereniging „Rochdale" be gint met een woord van de onlangs be noemde administrateur der vereniging, de heer P. Keesen, die tevens dezelfde functie bij de Vereniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" heeft ingenomen. Door moeilijkheden in de bouwvak ken als gevolg van de bouwstop en de vooralsnog niet voldoende financiering van de nieuwbouw, valt te vrezen, dat het aantal werkloze bouwvakarbeiders eerlang 25.000 zal bedragen. Alleen een massale nieuwbouw kan hierin uitkomst brengen. Een verheugende mededeling is het bericht, dat indien het weer medewerkt, het eerste- en tweede complex van de in aanbouw zijnde woningen resp. pri mo en ultimo Dec. a.s. zullen kun nen worden betrokken, gevolgd door het derde in Februari a.s. Het bestuur vraagt bij de vele teleur- gestelden, die ditmaal geen nieuwe woning kregen toegewezen, begrip voor de grote moeilijkheden waarvoor h't bij deze verdeling stond (één kwart van het aantal moest reeds aan de gemeente en het Rijk worden afgestaan) doch heeft daartegenover gegronde hoop. drt binnenkort met de bouw van een blok van 75 woningen zal kunnen worden aangevangen. Het nummer sluit met een zeer le zenswaardig artikel over „Waterbescha ving", waarin de voordelen van de warmwatervoorziening in de thans ge reedkomende woningen der vereniging wordt uiteengezet. Rochdale kan er zich op beroemen hier ter stede de eerste vereniging te zijn, die een dergelijke Voorziening tot stand heeft gebracht. We zagen kinderen, die een bepaald systeem afwerkten. Ze stelden zich op bij reeds geopende huisdeuren, 'waar dus al enkele zangertjes uit naam van de heilige om mededogen vroegen. „Dat werkt effies gauwer", zeiden de zakelijke luidjes. Anderen verschenen meermalen attn dezelfde huisdeuren, soms met de lampion van een ander of met het mutsje van een vriendje op het hoofd. Wie zelf kinderen heeft, zal onge twijfeld deze problemen gehoord heb ben op het moment, dat de buit van de Sint Maartensavond over de tafel werd uitgestort. Het feit, dat de grote dag ditmaal op 12 November werd ge vierd. heeft geen afbreuk gedaan aan de glorie van de heilige: tenminste als we de gulheid bekijken waarmee ge geven werd. Sommige stadgenoten gaven de kleine zangertjes geld. Dit nu, is jammer. Het bederft iets van de genoeglijke sfeer van het kinderfeest. Immers: Sint Ni- colaas is ook niet gewend de kinderen geschenken in harde valuta te geven. Verder was dit festijn van lichtjes en blijde kinderogen een groot succes. Dat bewezen niet alleen de glundere kindergezichtjes, die we vanmorgen zagen, toen de jeugd kauwend en wel op weg was naar school, maar ook de gulheid en d° vreugde, waarmee ge geven werd. Want ook de ouderen vonden dit een feestdag en velen wa ren weer kind-met-de-kinderen. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Erop of eronder (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Ellen (18 jaar); Vic toria Theater, 8 yur: Morgen ben ik rijk (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur „Schandaal in de groene kakatoe" door toneelgroep ,,'t Voetlicht". WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag, 13 Nov. 3.18 v.m. 3,34 n.m. Woensdag, 13 Nov. 3.57 v.m. 4.12 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 3.23 15.39 9.23 21.39 Woensdag 4.02 16.17 10.02 22.17 Jeugdconcerten van de HOV De Haarlemse Orkestvereniging heeft het plan opgevat om voor de jeugd van ae middelbare scholen uit Alkmaar en om geving een serie orkestconcerten te geven tegen zeer billijke condities. Het eerste concert zal Donderdag 15 November, kwart over vier in „Het Gulden Vlies" plaats vinden (leiding Toon Verhey, inlei ding Marinus Adam). Een commissie heeft zich met de nadere organisatie van deze concerten belast. i i"i i t BESTE KINDEREN Nu Sint Nicolaas niet in de gelegenheid is, zoals andere jaren, 'om jullie persoonlijk te ontvangen, moet ik je namens hem uitnodig en om je schoentje of klompje bij de grote schoorsteen op de Ze etage van V D te komen zetten. Voor 25 cent haal je een label bij de cassa, schrijft daar duidelijk je naam en adres op en bevestigt die aan je klompje of schoentje (doe hier zo mogelijk wat hooi of een wortel in voor 't paard). De volgende dag haal je 't weer terug en dan vindt je er ongetwijfeld een aardige verrassing in, persoonlijk door de Sint er in gedaan. Zwarte Piet P.S. 't Bovenstaande geldt alleen voor kinderen tot en met 8 jaar. (Advertentie, Ing. Med.) De hier ter stede reeds een elftal ja ren bestaande vereniging van Over ijselaren heeft de laatste tijd wat bloedarmoede en hield met het oog daarop Zaterdagavond in zaal „Tom" een propaganda-avond. Dank zij goe de voorbereiding voornamelijk door enthousiast huisbezoek kon worden bereikt dat de zaal geheel gevuld was. Onder de aanwezigen bevonden zich ook provincie-genoten uit Haar lem en Amsterdam, leden van de al daar bestaande verenigingen. De voorzitter van de vereniging, de heer H. Kiewiet, heeft de feestavond (zo mogen wij deze avond wel noemen geopend met een korte toespraak, waarin hij het ontstaan, het doel en het verdere plan van de vereniging besprak. Dit doel is samen te vatten als „een streven om een intieme fa milieband te leggen tussen alle Ove rijselaren in Alkmaar en omgeving". De heer J. G. Selhorst, de secreta ris der vereniging, die later in de avond een gezellige grotendeels in het Zwols dialect gehouden propaganda- speech uitsprak, legde op een en ander nog de nadruk. Hij schetste hoe de Overijselaren „in den vreemde" zich veel gemakkelijker op hun plaats gevoelen, als zij zo nu en dan ook ver van hun geboorteplaats nog eens in hun eigen taal kunnen spreken. En aangezien overal oud-Overijselaren wonen spr. noemde in dit verband verschillende aardige voorbeelden ligt het voor de hand dat zij zich sa- senschaarden en daardoor nieuwe vrienden kregen met als machtige PAARD OP GEVANGEN BIJ FRIESEBRUG Bij de Friese brug werd gistermid dag, ongeveer halfvijf, een paard op gevangen. Het dier had blijkbaar een grote afstand afgelegd, want het was zeer bezweet. Het is voorlopig over gebracht naar het gemeentelijk abat toir. De eigenaar is nog onbekend. binding de eigen taal. De heer Sel horst deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt om een klaverjasclub te vormen, waaraan ook zij, die dit spel nog niet kennen, zeer zeker kunnen deelnemen, want zij zullen het op ge zellige wijze leren. Voorts wees hij nog op de geslaagde St. Nieolaasvie- ringen die de vereniging al heeft ge houden en ook straks weer zal orga niseren. Natuurlijk besloot hij met een krachtige opwekking om als lid toe te treden. Uitgezonderd een verloting met tal van prijzen (door leden en midden standers beschikbaar gesteld) was het overige deel van de avond gewijd aan muziek en vrolijkheid, een en ander met een gezellig praatje aaneengerijd door de jonge conferencier Rudi Kes- selaar, die zich ook ontpopte als een goed voordrager in het komische gen re. Verder waren er twee jongelieden, die zich de prozaïsche naam van The Gehaktbalbilly's hadden aangemeten en met zang en muziek veel vreugde zaaiden; The Kona Islanders uit Am sterdam met hun veelsoortige muziek en gezellige zang met goede mimiek; voorts een jonge goochelaar, die zijn kunst, waarmede hij veel applaus oogstte, bracht met een gezellig bab beltje en ten slotte nog het zeer ge animeerde bal, zodat gerust gezegd kan worden, dat deze propaganda- avond goed geslaagd is. De naam van de vereniging „Loat 't mer kuulen, 't 'ön wel lös" is hier volkomen van toe passing: het zal met de resultaten van de avond wel 'oslopen. (Men vertelde ons dat reeds een 35-tal personen zich had opgegeven als lid). Dat de Handëlsschoolvereniging „Pa civolo" onder haar leden een aantal goede acteurs en actrices heeft, werd gisteravond bewezen in een uitstekend geslaagde feestavond in het Gulden Vlies. De keuze der sketches liet niets te wensen over en ook het blijspel in 2 bedrijven van Godfried Bomans „De huistyran", dat na de pauze werd op gevoerd, was uitermate geschikt voor een avond als deze. Na een kort openingswoord door de voorzitter der schoolvereniging, de heer K. van Amstel, werd een drietal goed gespeelde sketches ten tonele gebracht. In „Kwestie van tact" maakten zich vooral de heren J. Mol, K. ten Brug- gencate en J. Elzas zeer verdienstelijk. Ook „Blufwater" en „Mopsie" werden zeer gewaardeerd. Het grootste succes vóór de pauze werd echter wel geoogst door het orkest „The Toemoek Hoe maks" dat in de stijl van Max Woiski enige Zuidamerikaanse top-songs ten gehore bracht en daarmee een oorver dovend applaus oogstte. Het blijspel „De huistyran" van de bekende literator en humorist God fried Bomans werd op voortreffelijke wijze voor het voetlicht gebracht door enige goede krachten van „Pacivolo". De beste typering vonden wij die van van de tyran, of de kolonel-huis-vader door W. de Vries, die een uitstekend geslaagde vertolking gaf van zijn lang niet eenvoudige rol. Van de twee aan bidders, die uiteraard in het spel voor kwamen, was E. Vlessing als de heer Wittebol ongetwijfeld de beste, doch ook W. Biesheuvel kweet zich voor treffelijk van zijn taak. Wij zouden niet volledig zijn, als we de heer J. Oudhoff vergaten, die met zoveel suc ces de rol van Hendrik, de huisknecht speelde. Ook de dames A. Beentjes en N. van Twuyver respectievelijk in de rollen van Anna, de moeder van het huisgezin en Maria haar dochter, speelden aardig. Dat men er een écla tant succes mee oogstte behoeft geen betoog. Met een geanimeerd bal onder leiding van de studentenband „The fa vourites" werd deze geslaagde feest avond besloten. Na de onweerstaanbare promotie tot Doctor medicinae van de inge beelde zieke zelf, barstte bij de pre mière van dit onsterfelijke blijspel van Molière in de Stadsschouwburg te Amsterdam, een ovatie los, die aller eerst Saalborns vertolking van de titelrol gold. De regisseur, Van Iersel, heeft ge broken met de traditionele, historisch verantwoorde Molière-opvoeringen, met de zes stoelen op een rij, maar liet zijn stuk in ultra-moderne trant spelen. Dit experiment heeft in krin gen van critici nogal stof doen op waaien, doch achteraf is gebleken, dat de interessante poging van Van Iersel volkomen geslaagd mag heten. Maandagavond geeft het Amsterdams Toneelgezelschap in het Gulden Vlies een opvoering van deze veelbesproken voorstelling. Naast Louis Saalborn werken o.a. mede Loudi Nijhoff, Johan Schmitz, Jenny van Maerlant, Ben Groenier en Hans Tiemeyer. GEHEUGEN VERLOREN Gisteravond om half elf stond de politie te Alkmaar voor een moeilijk geval. Er was een heer binnenge bracht, die alle contact met het verle den had verloren. Hij herinnerde zich niets. Na onderzoek bleek het een in woner van Bergen te zijn, die later door zijn familie werd opgehaald. DIPLOMA JEUGDLEIDERS ATHLETIEK Bij het Zaterdag te Velsen gehouden examen voor het diploma jeugdleider ath- letiek slaagden van de vereniging A.V.A. te Alkmaar de heren A. Meier en M. Sluyter. KERKO FABLO met vaste boord tf, moderne herfstkleuren ff- 2 mouwlengten nieuw model boord in de Houttil HERENMODES HERENHOEDEN HERENKLEDING Fiets dook van de vlotbrug in Kanaal Een beetje verkeers-discipline zou velen onzer sieren. Dat ontdekt men vooral bij de Vlotbrug, waar verschil lende haastige lieden proberen nog de brug over te gaan, als de slagbo men reeds gesloten zijn. Gisteren, om ongeveer halfzes, kreeg een wiel rijder een gevoelige les. Ook hij pro beerde na het sluiten van de slag bomen nog snel de brug te „nemen", doch op het moment dat hij het mid den zou passeren gingen de beide „vlotten" van elkaar. De fietser sprong snel van zijn rijwiel, dat met een plons in het Noordhollands Ka naal verdween. Bijna was het kleine avontuur ook voor de wielrijder zelf met een duik geëindigd. De brug wachter snelde gelukkig met een dreg te hulp, teneinde de fiets weer op het droge te brengen. Izijn en feilloos gekleed gaan HILCKMANN'S JAPONNEN en MANTELS zijn daar letterlijk voor geknipt! Onze collectie is in topvorm: de mooiste WOLLEN STOFFEN in zeer modieuse beschaafde herfsttinten en zéér veel prachtig diepzwart, voor prijzen billijker dan ooit! HILCKMANN weet raad voor de grootste maat (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) De slachtveemarkt van Maandag De beste kwaliteit koeien was giste ren goed verkoopbaar. In de overige soorten is het verloop maar matig ge weest, grotendeels als gevolg van de ruime aanvoer. De noteringen voor de laatstgenoemde dieren kwamen dan ook lager te liggen. Er was een stugge handel in de kal veren, met iets lagere prijzen. Het sterk gedaalde verbruik van varkensvlees blijft steeds remmend werken voor de animo op de markt. Zo was er bij een betrekkelijk kleine aanvoer een matige handel. Spekvar- kens wil men nog wel kopen; de lich te varkens werden stugger, de zeugen zelfs slecht verhandeld. Met uitzonde ring van de prijzen voor de lichte var kens en de zeugen, waren de overige noteringen vrijwel gelijk aan die der vorige week. Interkerkelijke opwekkingsconferentie In het gebouw „Waakt en Bidt" te Alk maar zal van Dinsdag tot en met Don derdag een aantal samenkomsten worden gehouden, waarvan het onderwerp zal zijn: „Jezus is Overwinnaar". De volgende evangelisten, allen in dienst van de Ned. Christ. Gemeenschapsbond, zullen spreken: de heer J. Dammuller van Alkmaar, mej. M. Gene van Utrecht, de heer J. H. v. Oostveen van Voorburg, de heer G. B. v. Prattenburg van Driebergen en de heer H. Veldkamp van Hengelo. Verschillende actuele vragen, o.a. over geestelijke epwekkingen, genezing van ziekten e.d., zullen in verband met het onderwerp worden beantwoord. De samenkomsten beginnen om 3 en 8 uur. Ieder is hartelijk welkom. Uit het zakenleven In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe Inschrijvingen opgenomen: J- van Dok (E.), Heiloo, Kennemerstraat- weg 256. Vervaardiging van plastic arti kelen voor technische doeleinden, plastic gebruiksvoorwerpen en souvenirs. „Het Wapen van Heiloo", Heiloo, Nic. Beetsweg 49. Rijwielbedrijf. Eigenaar: C. Snip. P. Biersteker (E.), Egmond aan Zee, Wil- helmnastraat 104. Algemeen adviesbureau belastingzaken Indische en Sociale aan gelegenheden. „Perfecta", Alkmaar, Scharloo 29. Kousenreparatie-bedrijf Eigenaar: J. J. M. Hageman. Th. N. Brouwer (E.), Alkmaar, Snaarmanslaan 29. Meubelstoffeerdersbedrijf. (Overname verboden) op weg naar 4. „Of er belangrijke vreemdelingen zijn aangekomen?" vroeg de portier. „Nee, niet wat je de moeite waard zou noemen. De kapitein van een klein sleepbootje en zijn stuurman zijn hier, maar die hebben jou vast niets te ver tellen!" De portier wees naar de maat, die al half was opgestaan. „Die?" vroeg de journalist. „Nee, dat lijkt me niks. Die ziet er niet uit, of hij iets bijzonders heeft meegemaakt Nou, dan ga ik maar weer." „Ik niets heb meegemaakt!" riep de maat verontwaardigd uit. „Het was een reis vol ellende en narigheid met een kostbare diamant aan boord en een de tective en een madame, die de diamant probeerde te stelen, en een orkaan, en met brieven in flessen! Het was de vreselijkste reis, die ik ooit heb mee gemaakt! Mijn eksteroog steekt er nóg van! En we zijn die diamant nog niet kwijt! Daarom is Kappe hier. Ik voor spel, dat de ellende en narigheid nog niet is afgelopen! Ik heb in geen we ken mijn koekoeksklokken kunnen sme ren en m'n la ligt vol met sokken, die ik nog moet stoppen! En voor m'n prentbriefkaarten heb ik helemaal geen tijd gehad! Nooit eens rust!" De journalist had aandachtig naar het relaas van de maat geluisterd en er was een vurige blik in zijn ogen ge komen.... Als goed Noordhollander zijn wég van Sint Maarten, van lampion en de bijbehorende zakjes snoep. Hoe herinneren we ons nog van de pril!, jeugdjaren onze triomfen, als we fa. genlang de onderwijzers tof tua-nhooji I brachten door onze voortdurend kan. I reende kaken. En de slotfase speelde altijd bij de tandarts, zo herinneren wij ons nog. En toen, terwijl wij onze lampion zwaaidennamen we ons telken jure weer voor eenmaal zelf behorende tot de klasse der volwassenen alles, I maar dan ook alles aan Sint Maarten te doen. De kinderen, die ons zouden bezingen met hun liederen als „bratij I in de lantare" en „sintere Maarte 't it I zo koud", zouden met welgevulde hm. den vertrekken en onze naam zegenen Zo hadden we ditmaal gebakjes in huij gehaald. Heuse gebakjes, want op Sint Maarten viert onze echtvriendin tevens I haar verjaardag. En wat doet men don! Wel, dan komen er wat meer gebakjes In onze straat, waar de kinderen nojt! i voorlijk zijn, begon het gezang on kwart voor zes. De eerste klantjes ren om en bij de vier jaar en ze kvi men samen met een ouder zusje. schoven met kloppend hart naar ii. voordeur en presenteerden ieder I het gezelschap een gebakje. Vóór ze het hekje uit waren, was de lekkernij verdwenen. Blijkbaar maakten de zangertjes I reclame voor ons huis, want na enkele I minuten zagen we tien kinderen, die jammerden over de kou en de ouwe wijven met schorteldoeken. Ook zij kregen een gebakje. Het werd steeds drukker en listiglijk besloten we de gebakjes aan de beste zangers uit te reiken, want het werd toch wel duur, nietwaarDe anderen kregen harde balletjes. Tegen acht uur rumoerden er enkele opgeschoten jongens in het voortuin- tje. Er was één waarlijk mooie stem bij, hoorden we vanuit de huiskamer 'Hij zou een gebakje krijgen, wisten we toen al. We gingen met de doos naar voren en wilden de deur opentrekken, Maar wat was dat? Merkwaardiger wijs ging deze niet open. We trokken I nogeens, nu wat harder. Weer bleef de hoofdpoort, zoals de deur bij ons thuis heet, gesloten. Wat te doen? Buiten zong men dreigend: „De vonke vliege d'ruit!" Aan de stemmen hoorden we, dat het opgeschoten goed je wat ongeduldig werd. We trachtten door de brievenbus te roepen, dat de deur niet open kon, maar de stemmen klonken té luid. Het Ked werd halver wege gestaakt en nu hief men met waarlijk sombere stem het lied „Sin- tere Maarte de deur is vast" aan. En wij stonden daar maar. „Jongens!", riepen 'we door de brievenbus, „de deur kan niet los! Duw eens even!" Hef werd gehooord. Zeven potige kna pen zetten de lampions even neer en persten de schonken tegen de deur. De scharnieren kraakten, maar de deur bleef onwrikbaar. „Hij staat te liege", klonk het buiten en nog somberder klonk het: „Geef die kerel op ze bast, geef die vrouw een dikke zoen, dan zal ze de deur wel opedoeh!" Och ja, wij j wilden wel, hoewel het zoenen van ge trouwde vrouwen in onze jonge dagen j nog geen gebruik was. Het kwetste ons, dat beledigend ge zang in het tuintje. Ten einde raad I openden we de klep van de brievenbus en toierpen wat harde balletjes naar buiten. Ze graaiden ze kennelijk vlug weg en onze vingers raakten tussen de klep van de brievenbus bekneld. Nóg waren de heren niet tevreden. „We motte taretjes hebbe", schreeuwden ze. Zielig keken We naar de doos, die op de vloer stond. Er schopte iemand tegen de deur, die pas geverfd is. „Hou op", kreten we gemarteld. Een zwart gezicht keek ons door de brievenbus aan. „Taretjes!!!", riepen ze buiten. Jammer genoeg waren de tompoezen al weg. Die zou men nog door de ope ning in de deur kunnen schuiven. Nu namen we maar een roomsoes, die we bezorgd door de brievenbus begonnen te wringen. Buiten Werd het uitsteken de gedeelte kundig verwijderd. Iemand beet ons in de duim en als we ons niet vergist hebben werd er aan onze vin gers gelikt. Hoe kan een mens gevan gene in eigen huis zijn! Onze verschij ning zou ontzag genoeg hebben inge boezemd. Nu konden we alleen een vinger naar buiten steken, waar dan nog op gebeten werd! Het tuintje stond blijkbaar vol klanten en in spreekkoor riepen ze om meer „taretjes". De jon gen met de mooie stem hoorden we al lang niet meer. Een buurman heeft ons eindelijk ontzet. En dat euvel aan de deur? Onze echtvriendin had er per ongeluk de knip op geschoven. Het was echter niet om haar te honen, dat twintig jongens voor ons hekje stonden te zingen: „Geef die kerel op ze bast!" MARIUS Voor het station Uitge de laatste hand gelegd ken van de zware, vett weg van dit dorp r Arbeiders hebben met i ren van de grondwerke lage hermen geplempt, al sinds enige weken i: het scherpe steenslag, tige hand over de ond Btrooid, nog maar nauv reden. Dit is evenwel m van tijd en dan zal h( de nieuwe verbinding t nooit anders is geweest, Het is echter wèl anc dat is niet eens zo het Nog tot voor zeer kort VERVOLG STAI Het bestuur van V\ uitgebreide wedstrijdprogr wintercompetitie van de Schaakbond zo vlot mogel Gisteravond waren Scl Noordscharwoude en Haar om resp. te spelen tegen V VVV 3 won met 64 woude, terwijl de uitslag remise zal worden. De st Alkmaar. Maar één partij worden met kans op wira VVV 3Noordscharwouc C. Witsmeer 01; A. Scb blom 1—0; G. Groenewc Vr—V«; H. DageletJ. Le A. HolK. Bierman bergF. Scholtes 10 J. Bouwens 1/tlh', C. Rus F. BoschS. Ootjers 0 Schelhaas 10. VVV 5—Haarlem 5: H. S. Timmerman 00 Suurdonk 01; mevr. D lings V*VtF. FaberH C. da JongJ. v. d. Leei kerG. de Graaf 10; W 0—1; Van Vliet—H. v. Sti ae JongH. v. d. Plaat 0 H. Slenters 1—0. In de wintercompetitie gende resultaten behaald Hoofdklasse: D. Appel sen 10; P. Deugd—E. G N. TermaatP. Hoekstra Eerste klasse: D. Appel afgebr.; P. v. d. Strays— gebr. Tweede klasse: L. Wj 1—0. Derde klasse: mej. I Wolf 1—0; H. v. Minner 0—1; A. MeiboomW. P. HolzmannI. Wortel EkerenJ. Bastiaanse 0 Ooyevaar 10. Vierde klasse: B. Vei mayer 1—0; N. Breebaart K. Zijp—G. Molenaar afe Openbare lees bibliofhe WIJSBEGEERTE, Z1 OCCULTE WETENS 110 V54m Ter Braak, te; 130 F47.3 Frets, De e normale geestelijke eigi de mens; 133 N44 No! Nostredame) De profet Post Houwens. Bergson, der intuïtie. GODSDIEN 200 W87.5 Woytt-Se Schweitzer; 201 K47 K Credo quia absurdum? tuurgeschiedenis van he deel 4. Verval en herli Obbink, De godsdienst i: ningsvormen; 210 037, den van een Christen N36 Nigg, Grote heilig Munk. Actuele eeuwigh Spelberg, Voordat de r F10 Faber, Gedachten oi het vrijzinnig Christen Vermoeten en De Vries, maatschappij; 282 M49v wateren van Siloë; 283 werff, Hendrik Pierson; cius, Gesprekken. Dame „kocht" vl te betale „De geest is gewillig vlees is zwak". Dat wa val bij een Alkmaarse d bovendien nog zeer beg Ze bezocht verschillend slagers, die ze een aar haal wist te vertellen, crediet vlees- en vleesw huls kreeg. De rekenin slagers komen aanbiede de dame opgegeven adi Was echter steeds verki een procesverbaal gekr gers, die het op deze ma den vleze ging, hadden wijs geprotesteerd. Alkmaarse kameri vangt winterseia Op 20 November zal Kamermuziekvereniging seizoen beginnen met ei geven door de violist Na de pianiste Alice Hekscl naarspaar heeft overal j cessen en komt ons hier pracht programma voorsj maarse Kamermuziekvei zich in ons stedelijk muzi( tig aan bij de H.O.V. Daai de muziekminnaars bijzo concerten attenderen. In krijgen we nog te hor Theo Bruins, de zanger man en het vermaarde Sw kwartet.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2