Stad en Omgeving AGENDA Aard en bestrijding van mond en klauwzeer Voortreffelijke uitvoering van 't Voetlicht DAW-zwemmers speelden waterpolo in Zaandijk Bouw van te Egmom Gesel voor het vee Er kwam een schim op de auto „heel anders en stukken beter Vrijdag worden de eerste wedstrijden gespeeld wintertijd Chauffeur uit Beemster reed agent omver De Rijp Langendijk Oudkarspel Bergen Castricum Aanrijding te Bakkum voor de rechtbank WOENSDAG IA NOVEMBER 1951 fnieressanie lezing voor Holl Mij van Landbouw Het belangrijkste gedeelte van de algemene vergadering van de afdeling Alk maar der Hollandse Mij. van Landbouw, die gisteravond in „Het Wapen van Haarlem" werd gehouden, was ongetwijfeld de boeiende en interessante lezing, die de bekende dierenarts G. J. Stokreef uit Heiloo hield over infectieziekten. De spreker, die een vlotte en duidelijke trant van vertellen heeft, roerde hiermee een zeer actueel probleem aan. Menige veestapel wordt weer geteisterd door het mond- en klauwzeer en van zeer recente datum zijn de plannen voor het tbc-vrij maken van de Nederlandse veestapel, door verwijdering van de met de tuberkel-bacil besmette runderen. In grote trekken vertelde de heer Stokreef iets over de infectieziekten in het algemeen, hoe ze tot voor enkele eeuwen als een geesel Gods werden gezien. De kennis en de leer van de infectieziekten begon pas, toen de grote Louis Pasteur het verband legde tussen bepaalde ziek ten en onzichtbaar kleine kiemen, die de ziekten teweegbrachten en ove-- brachten. een nieuwe voorzitter voor de afdeling en een bestuurslid, door het aftreden van de heren Jn. Borst en C. Kluft. Respectievelijk werden gekozen de beren P. Swaag en J. Laan. Naar de algemene vergadering zullen worden afgevaardigd de heren Govers en Bruin. De heer Govers richtte zich met enkele welgekozen woorden tot de scheidende voorzitter, de heer Borst. De vergadering bood de heer Borst het ere-lidmaatschap aan, eventueel (in verband met de wijziging van de wet der maatschappij) te vervangen door het praedicaat „Lid van verdienste". De heer Borst sprak enkele dankwoor den tot de aanwezigen voor de mede werking, die hij in zo ruime mate heeft mogen ontvangen. Besmetting kan op drieërlei wijze worden veroorzaakt. Door dierlijke en plantaardige micro-organismen en door Virussen. De wetenschap omtrent de laatste ziekteverwekker dateert pas van de laatste jaren, met name sedert de in voering van het electronen-microscoop. Het is duidelijk, dat de bestrijding van door virussen verwekte ziekten nog in de kinderschoenen staat. Mond- en klauwzeer is een van deze virusziekten. Dank zij de moder ne wetenschap zijn tegen deze gesel van het vee afweerstoffen gevonden, die wanneer zë onderhuids worden ingespoten de ziekte kunnen be dwingen. Men zou het mond- en klauw zeer ongetwijfeld doeltreffender kun nen bestrijden, als de vaccinatie van alle runderen, door de overheid ver plicht werd gesteld. Overigens zal op deze verplicht-stelling bij de komende algemene vergadering van de Hollandse Mij. van Landbouw worden aange drongen. Drie stammen De aard van het mond- en klauwzeer is veelzijdig en gemeen. In tegenstelling tot bijvoorbeelded dé mazelen, bij mensen, heeft mond- en klauwzeer drie stammen, die men respectievelijk met „A", „O" en „C" aanduidt. In ons land hebben we voornamelijk met beide eerste stammen te maken, terwij! een afsplitsing van de „A"-stam, de zogenaamde „A-5 variant" sedert kort slachtoffers begint; te maken. De beide hoofdgroepen kunnen reeds doeltref fend met vaccins te lijf worden ge gaan. De heer Stokreef deelde echter mede, dat deze maand een nieuw vac cin zal verschijnen, dat anti-stoffen tegen de „A-5 variant" in het dier op- Wekt, waardoor het tegen deze afsplit sing van de gevreesde veeziekte im muun wordt gemaakt. De „A-5 vari ant" kenmerkt zich op het besmette dier voornamelijk door blaren op de spenen en de klauwballen, terwijl zich in de mond merkwaardigewijs weinig verschijnselen voordoen. Een groot gevaar is de „A-5 variant" echter, doordat ze aan z.g.n. secundaire ziekten" de gelegenheid geejt in het dier „wakker te worden", doordat het verzwakt geraakt. Ook infecties, ont slaan door vuil, dat in kapotte blaren aan spenen en klauwballen komt, vor men een grote bedreiging voor het rund. Zo kan tbc haar kans krijgen, als het dier tengevolge van zijn ziekte, ge brek aan weerstand krijgt. De heer Stokreef besloot zijn belangrijke in leiding met op te merken, dat het mond. en klauwzeer onder het Neder landse vee een belangrijke oorzaak is van de huidige exportmoeilijkheden. Bestuursverkiezing Het officiële gedeelte van de verga dering bestond uit de verkiezing van In de nacht van 18 op 19 Juni was er een „schim" op de auto van de Alk maarder Anton van E. afgevlogen. An ton wist niet goed wat het was ge weest. Hij dacht van een hond of iets dergelijks en was rustig door gereden Gistermorgen tijdens de zitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar bleek het dat die „schim" de berijder van een fiets met hulpmotor was geweest. De president van de rechbank informeer de of verdachte die bewuste avond niet te veel had gedronken. Het antwoord luidde ontkennend. „Edelachtbare, ik drink nooit als ik nog moet rijden" Volgens verdachte, die de aanrijding bij de Friesebrug had veroorzaakt, had de aangeredene hem voorrang moeten verlenen. De zaak waar het echter om ging was het feit, dat verdachte na de aanrijding was doorgereden. De Offi cier meende dat deze man strafbaar was, tot een boete van f 200 subs. 40 dagen veroordeeld diende te worden en dat de berijder van de fiets met hulpmotor zijn eis tot schadevergoe ding 145) ingewilligd zou moeten krijgen. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Het was gisteren de tweede maal dat de aanklacht tegen de Alkmaarder Eil- dert B. werd behandeld. Hij werd er van beschuldigd zijn werkgever voor een bedrag van f 250 te hebben bena deeld. Bovendien legde de officier hem oplichting van f 10 ten laste. De in lichtingen over B. waren verre van rooskleurig en de officier meende da' slechts een gevangenisstraf van tien maanden op haar plaats zou zijn. In verband met de gezinsomstandigheden bepleitte de raadsman clementie. Ook in deze zaak zal over veertien dagen uitspraak volgen. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Louise-Lotte (14 jaar)Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Erop of eronder (14 jaar); Cine ma Americain, 2.30 en 8 uur: Ellen (18 jaar); Victoria Theater 2.30 en 8 uur: Morgen ben ik rijk (Alle leeftijden). DONDERDAG Bioscopen als Woensdag Aanvang 8 uur; Rex Theater 2.30 en 8 uur. Gulden Vlies 8, uur: Abonnements concert H.O.V. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag, 14 Nov. 3.57 v.m. 4.12 n.m. Donderdag, 15 Nov. 4.37 v.m. 4.50 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 4.02 16.17 10.02 22.17 Donderdag 4.42 16.55 10.40 22.55 Zilveren ambtsjubileum Dr Hemelrijk Dr. Hemelrijk zal, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum, gehuldigd worden in de aula van het Murmellius- Gymnasium op Zaterdag 17 November, 2 uur precies. Om half vier vindt een reünie plaats, uitsluitend toegankelijk voor oud-leerlingen, oud-leraren, oud curatoren, curatoren en leraren. 's Avonds om 8 uur wordt Sophocles' Trachiniae gegeven door leerlingen van het Gymnasium, onder auspiciën van „Autoi Esmen", eveneens in de Aula. Wegens de grote belangstelling wordt deze voorstelling herhaald op Woensdag 21 November, 8 uur. Daarvoor zijn nog introducties verkrijgbaar bij het be stuur va nde gymnastiekvereniging g „Autoi Esmen". (Advertentie, ing. Med.) Schandaal in de groene Kakatoe werd succes Voor een stampvolle Gulden-Vlies zaal heeft de toneelgroep 't Voetlicht gisteravond de klucht „Schandaal in de Groene Kakatoe" van de bekende ra diospreker en publicist R. Feenstra op gevoerd. De aanwezigheid van de schrij ver en zijn echtgenote moet de spelers een grote eer zijn geweest. Nog meer voldoening moet het hun echter hebben gegeven dat de heer Feenstra over hun prestaties vol lof was en grote belang stelling voor hun werk aan de dag legde. Nu was die lof volkomen verdiend. Zonder over de waarde van het stuk des heren Feenstra in breedvoerige be schouwingen te willen treden, moeten we er toch van zeggen, dat het een zeer amusant geval is, met vaart en vakmanschap geschreven. Een stelletje kostelijke typen ontmoeten elkaar in een reeks dwaze situaties, die overigens alleen maar tot hun recht komen, wan neer het vereiste tempo wordt volge houden. Het stuk blijkt dus allerminst licht te zijn, wanneer men het bekijkt' op de eisen welke het aan de spelers stelt. Daaraan hebben de executanten over het geheel genomen uitstekend voldaan. Het tempo wisten zij, behoudens een kleine inzinking in het tweede bedrijf, goed vol te houden, hun typen werden meer dan een van buiten geleerd rol letje. De uitspraak, vaak het zwakke punt bij het amateur-toneel, bleek ook hier niet geheel in overeenstemming te zijn met het milieu, dat moest worden uitgebeeld, al benaderden de meeste spelers het ideaal zeer dicht. Wat nu de tonelisten afzonderlijk aangaat: bovenaan op de lijst onzer waardering staat mej. R. Bouma, die de rol van Claire fris en natuurlijk over het voetlicht bracht. Knap werk lever de ook de heer W. A. Pieters als ba ron Aristide de Montpellier. Mevrouw H. H. Narold-Bas paste zich als tante Valerie uitstekend bij het peil van deze twee aan, evenals Jean, de huisknecht Penningmeester Postharmonie nam afscheid De Postharmonie heeft dezer dagen op de repetitie afscheid genomen van haar penningmeester, de heer Schoen maker, die naar Zuid-Afrika zal emi greren. Op verzoek van de vertrekkende functionaris had deze plechtigheid niet op een donateursavond plaats. De beschermheer van het corps, de heer Groeneveld, directeur van het PTT-kantoor alhier, was met zijn echt genote aanwezig, evenals de referenda ris, de heer Bakker en diens echtgenote. Ook gaven enkele genodigden blijk van hun belangstelling. De Voorzitter van het corps, de heer Koster, heeft de scheidende penning meester met een hartelijk toespraakje een polshorloge overhandigd als aan denken aan de Postharmonie. Ook de heer Groeneveld sprak enkele vriende lijke woorden. Het corps speelde en kele marsen. De heer en mevrouw Schoenmaker vertrekken Zaterdag naar hun nieuwe bestemming. (J. Dogger). Germaine (mevr. J. Mole naar-Van Vliet) slaagde er niet geheel in ons te overtuigen van de doorleefd- heid van haar vertolking. Clementine had voor deze rol zowel haar leeftijd als haar uitspraak tegen; zij (d.i. mevr. A. G. Pieters-Schut) maakte er echter van wat ze kon. De heer B. Verhagen maakte van Joujou een waarlijk „ra zende" reporter; bij al zijn (prijzens waardige) vaart verloor hij echter nog al eens uit het oog, dat de tekst ver staanbaar dient te blijven. Het publiek liet het aan hartelijke en volkomen verdiende bijval niet ont breken. De spelers hebben zich ten slot te in hun kleedkamers kunnen terug trekken met het voldoening gevende ge voel, dat hun werk een groot succes had opgeleverd. De heer R. Feenstra werd met een hartelijk speechje door de heer Pieters een kaasje overhandigd. Verkeersopstopping Tussen 9 en 11 uur vond gistermor gen op de Laat een verkeersopstop ping plaats, doordat een trekker met oplegger, beladen met acht ton hout vezelbetonplaten, ter hoogte van de Schoutenstraat zijn linker achterwiel verloor. De wagen moest hierdoor worden overgeladen met het gevolg, dat twee uur lang het verkeer vanaf de Ridderstraat tot de Koorstraat moest worden omgelegd. (Advertentie, Ing. Med.) Bedrijf s-schaakcompetiiie Negen vijftallen zullen in het komen de winterseizoen de strijd aanbinden om 't bedrijfssehaakkampioenschap van Alkmaar. Tijdens een gisteravond in café „De Vriendschap" gehouden bij eenkomst van afgevaardigden der be drijven werd door de voorzitter van schaakclub DOS, de heer Van Wezop, medegedeeld, dat de Rijksambtenaren en Het Hooge Huys ieder twee vijftallen zullen afvaardigen. De PTT, Sabelis en Kerrebijn, Hulskamp en de Alkmaarse Courant zullen ieder met één vijftal uit komen. Aan deze eerste krachtmeting zal ook worden deelgenomen door een vijftal van DOS, dat echter buiten mededinging meespeelt. Het zal worden samengesteld uit jeugdige spelers. Door de afgevaardigden werd gister avond besloten, dat om de veertien da gen Dinsdags of Vrijdags zal worden gespeeld. Aanstaande Vrijdag wordt de competitie geopend met twee wedstrij den. Dan treedt DOS in het strijdperk tegen Hulskamp en speelt RASA I te gen Hooge Huys I. Dinsdag staan even eens reeds twee wedstrijden op het programma. Hooge Huys II speelt dan tegen Sabelis en Kerrebijn en RAZA II bindt de strijd op de vier en zestig velden aan met Alkmaarsehe Courant. De PTT is de eerste ronde vrij. Bij de bestuursverkiezing spraken de afgevaardigden de wens uit, dat schaak club DOS, die het initiatief tot deze bedrijfscompetitie heeft genomen, voor het eerste speelseizoen de leiding zou behouden. Als commissaris werd aan 't bestuur toegevoegd de heer Schaaps (RAZA). Na de bedrijfscompetitie, wel ke begin Maart zal zijn afgelopen, zul len wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap worden georganiseerd. Na afloop van de vergadering kwa men de schaakborden op tafel en speel den de afgevaardigden alvast een on derling, vriendschappelijk partijtje. (Advertentie, Ing. Med.) Een gelijkspel 3—3 In het Sportfondsenbad te Zaandijk is gisteravond de polowedstrijd Nereus IIDAW I gespeeld. Het was de eer ste keer, dat DAW als pas gepromo veerde zijn intrede deed in de winter competitie van de kring. Het was goed gezien, dat men in deze periode in elk geval de veelbelovende jeugdspelers een kansje wilde geven en hen in het eerste zevental liet uitkomen. Op deze wijze werden zij gewend aan het veel snellere speltempo en leerden zij zich aan het competitiespel aanpassen. Deze proef is niet in alle opzichten geslaagd. DAW zou deze wedstrijd normaliter ongetwijfeld heb ben gewonnen. De jeugdspelers, die thans uitkwamen, waren De Jong, Haakman en Bloothoofd, van wie de eerste en de laatstgenoemde het best voldeden. Haakman was te traag in zijn speluitvoering. Niettemin mag men over hun eerste optreden tevre den zijn. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (3—3). Vóór de rust werd door goed op- zwemmen en afgeven via De Jong door Van der Horst een tweetal uit stekende doelpunten gemaakt. Daarbij werd hij beide keren door midachter Van der Toorn zwaar gehinderd. Even daarna werd Van der Toorn voor dit zware spel uit het water gezonden. Ten onrechte ontging DAW hiervoor een strafworp. De midvoor Schoen van Nereus zorgde voor een verdiend te- genpunt. In deze periode hadden Van Straaten in het doel en Van de Pol als midachter het zwaar te verantwoor den. Zij kweten zich echter uitstekend van hun taak. Na de rust werd het door een goed doelpunt van Slikker al spoedig 31. Wegens zwaar aanvallen werd Bloot hoofd van DAW naar de kant verwe zen. Hij moest toezien, dat Nereus zijn achterstand verkleinde. De eindstrijd was vinnig; het resultaat was, dat Ne reus verdiend gelijk maakte. Ook de dames van DAW I hebben een wedstrijd gespeeld tegen hun sexe- genoten van Neptunus. Ook hier was de uitslag 3—3. De wedstrijd had een wat rommelig verloop. Damkampioenschap van Noord-Holland Te Amsterdam werd de negende ronde gespeeld van het tournooi om het persoon lek damkampioenschap van Noord-Hol land. De uitslagen waren: J. H. BeekeF. Slot 1—1; J. Steenhuis—D. Veen 1—1; IJ. de Jong—J. Koppies 2—0; H. Willemse P. Beers 11; H. VeenstraJ. Oud 11; H. v. RavensteinJ. Stroo 02. De stand is thans: IJ. de Jong, 14 pnt uit 9 partijen; P. Beers en F. Slot, 13 uit 9; J. Beeke en J. Steenhuis, 12 uit 9; H. v. Ravenstein, 8 uit 9; D. Veen en H. Willeme, 7 uit 9; J. Koppies, J. Out en H. Veenstra, 6 uit 9; J. Stroo, 4 uit 9. GEVOLGEN VAN ONOPLETTEND HEID Omstreeks 6.45 uur reed gister avond een 23-jarige wielrijdster op de Laat tegen een aan de rechter zijde van de weg geparkeerd staande handwagen. Zij kwam te vallen en klaagde over pijn aan haar hoofd. Na in een winkel te zijn binnengebracht is zij per taxi naar huis vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren Jacobus A. J., z. van J. G. Schoon en G. Dekker. Petronella H. M., d. van P. Ruiter en A. M. C. Schil der. Petrus A. M., z. van J. L. Boots en J. C. Gremmen. Frans H., z. van P. Elzinga en H. Albers. Anneke, d. van J P. de Jongh en C. A. M. Hof. Yke H., d. van W. A. Booij en J. C. Klomp maker. Johanna E. M., d. van P. T. B. Ris en G. Molenkamp. Geboren Martinus H. A. M., z. van M. H. van de Pavert en C. M. Slisser. Rudolf G., z. van A. W. Haller en J. Smit. Hermanus, z. van J. Brinkman en P. J. van Putte. Getrouwd: Maritnus Th. ten Broeke en Johanna C. Smit. Arie Stam en Maart je de Ruijter. René de Cock en Maria L. van Hecke. Overleden: Gerritje Vet, 77 jaar, gehuwd met J. de Jong. Gerardus H. van der Laan, 68 jaar, gehuwd met A. v. Asperen. Klaas Steeman, 81 jaar, wed. van G. Brugman. Jacobus Ruis, 72 jaar, gehuwd met G. Godijn. Zakkenroller voor de balie De Beverwijker Johannes van der K. stond gisteren voor de zevende maal voor een misdrijf te/echt. Hij verscheen ditmaal voor de Meervou dige kamer te Alkmaar, beschuldigd van het feit dat hij op de Alkmaarse Kaasmarkt de portemonnaie van een dame had gerold. Hoewel uit de rap porten bleek, dat verdachte in ver minderde mate toerekeningsvatbaar moest worden geacht, eiste de officier een gevangenisstraf van achttien maanden. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Uitspraken Meervoudige Kamer De Alkmaarder Jacob B. werd gis termorgen door de Meervoudige Ka mer te Alkmaar veroordeeld tot veer tien dagen gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de duur van een jaar. B. was destijds ten laste gelegd dat hij onder invloed van sterke drank een auto had bestuurd. Een andere Alkmaarder, Dirk M., van meineed beschuldigd, werd vrijgespro ken. Vier maanden voorwaardelijk met drie proefjaren en een boete van 75 subs. 23 dagen was de uitspraak tegen de Alkmaarder Gerrit W„ die zich aan verduistering had schuldig gemaakt. Wie heeft deze hond? Er zwerft te Alkmaar of omgeving een donkere blauwgrijze keeshond. De hond, die reeds per radio omgeroepen is als zwervende, hoort thuis te Lutjebroek. Een beroep wordt gedaan op allen, die inlich tingen kunnen verschaffen mede te wer ken om de oude baas, die Dinsdag de reis naar Alkmaar maakte, weer in het bezit te brengen van zijn lievelingshond. Het is een teef, die luistert naar de naam Miep. Adres Inspecteur: C. Verver, Baan- straat, Alkmaar. Zwervend is aangetroffen op het sta tion Heiloo een langharige hond. reu, hals band met kettinkje, witte tenen. Te Alkmaar zwerft nabij de Vlotbrug een licht bruine hond met staande oren. AUTO'S BOTSTEN Voor het stationsgebouw vond gis teravond omstreeks 6.30 uur een ver keersongeval plaats. Een personen auto reed langs het trottoir bij de uit gang der tunnels en wilde de weg over steken. Op dat moment nader de uit de richting der Helderse weg een vrachtwagen, waarvan de be stuurder de personenauto niet op merkte, met het gevolg, dat deze in de linker flank aangereden werd. De carrosserie van de luxe wagen werd volkomen ontzet. De vrachtwagen liep geen schade op. De schade vaa de andere auto werd onderling ge regeld. RUIT GESNEUVELD Gisteravond omstreeks zes uur is op onverklaarbare wijze in onze stad weer een groot winkelraam gesneu veld. Ditmaal was het een raam van 3.27 m. bij 2.05 m. van een lederzaak in de Huigbrouwerstraat. De bedien de, die in de winkel stond, toen het raam brak, hoorde er iets tegen aan vallen of stoten. Buitengekomen was er niets van een dader te bekennen. BAZAR TEN BATE VAN DE T.B.C.-BESTRIJDING De afdeling Alkmaar van de Vrou wenbond NVV organiseert Zaterdag en Zondag, evenals vorige jaren, een ba zar ten bate van de t.b.c.-bestrijding. De leden hebben tal van artikelen ver vaardigd die zullen worden verkocht. Verder biedt de bazar attracties als touwtrekken, een grabbelton, speer werpen en 'n theèschenkerij. De bazar wordt gehouden in het ABB-gebouw aan de Koningsweg. DE HEER VAN DER MAATEN OVERLEDEN. Op 10 November is overleden de heer S. van der Maaten, die bij leven gedurende lange tijd directeur was van A. B. Svenstra Gasverk te Stock holm. De heer Van der Maaten be reikte de leeftijd van 65 jaar. In hoger beroep voor het Hof Voor het Amsterdamse Gerechtshof stond gisteren in hoger beroep terecht de 30-jarige expediteur G. v. d. S. uit Beemster. Verdachte had op 21 Novem ber van het vorige jaar zonder een aanwijsbare porzaak een politie-agent, die juist kinderen op de Amsterdamse Straatweg te Utrecht naar de overkant had gebracht, aangereden. Hierdoor liep de agent een hersenschudding op, terwijl enige ribben, alsmede een dij. been werden gebroken. Een half jaar had de agent geen dienst kunnen ver richten. Voor het Hof kon verdachts geen enkele verklaring geven, die de aanrijding enigermate begrijpelijk kon maken. In 1948 had hij reeds een wiel- rijder doodgereden. Verdachte was in hoger beroep gekomen, omdat hij de tijd van een jaar, dat zijn rijbewijs zou worden ingetrokken, te lang vindt. De procureur-generaal, mr. J. F. Hoeffelman, eiste twee maanden hech tenis en een jaar intrekking van het rijbewijs, overeenkomstig het vonnis Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Johannes Jozef, z. van G. P. Boos en A. C. Bom- mer. Dirk Martin, z. van L. Smit e J. B. van der Hulst. Overleden: Lobke Bonne, 80 j, wed. van P. Koeman, wonende te Pur- merend. Arie Klomp, 83 j., wedn. van G. Bommezij. AUTOMATISCHE TELEFOON- De volgende week Woensdag krijgt onze gemeente een automatische telefooncen- rale. Dan wordt het telefoonnet Groot- Schermer opgenomen in het net van De Rijp. Deze gemeente krijgt het netnum mer 02997. VROUWENVERENIGING NED. HERV. KERK ORGANISEERT BAZAR De vrouwenvereniging van de Ne derlands Hervormde Kerk organiseert vandaag en morgen een bazar in de kolfbaan van huize De Brederode. Een keur van nuttige en fraaie artikelen is in deze bazar tegen lage prijzen te koop terwijl natuurlijk de gebruikelijke at tracties niet ontbreken. Ouderavond van de kleuter school Volksonderwijs Hoogtepunten op de druk bezochte ouderavond waren de lezing van de heer Schekkerman over „Angst in het kleuterleven" en de film over de kleu terschool, opgenomen door de heer Finkensieper. Angst, aldus de heer Schekkerman, speelt een grote rol in het mensenleven en vooral in het leven van de kleuter, die juist leeft in de gevoelige periode. Indrukken, in die periode opgedaan, zijn blijvend voor later. De taak van de opvoeder is een gevoel van zekerheid te scheppen, zo dat het kind zich veilig voelt. Ten slotte pleitte spreker voor een goede Sinterklaasviering. De filmvertoning werd een onver deeld succes: het was bijzonder aardig de kleuters in en vooral buiten de school in hun spel gade te slaan. Ver schillende interne zaken waren vooraf behandeld. De verkiezingen brachten enige wijziging in de samenstelling van het bestuur. Voorzitter werd de heer J. C. van Zoonen. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen mevr. Beeldman, mevr. de Graan en de heer Posthuma. De Castricummer Cornelis D. had in de maand Juni te Bakkum een wielrijder aangereden, waarvoor hfl zich gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar moest verant woorden. Verdachte merkte op dat de aanrijding volkomen buiten zijn schuld was gebeurd, maar twee oog getuigen beweerden daarentegen dat hij, bij zijn poging een autobus in te halen, geheel naar de linkerkant van het wegdek was gereden. Een derde getuigeverklaring was minder bezwa rend, maar niettemin eiste de officier een boete van f 60.— subs. 30 dagen. De rechtbank zal over veertien dagen vonnis wijzen. Toeslag op witte kool Van 24 September tot 27 October zal aan de verbouwers van witte kool een toeslag van f 1,04 per 100 kg gegeven worden. BURGERLIJKE STAND Geboren Hendrik, z. van J. de Groot en G- Glas. Pieter, z. van D. Slot en G. de Groot. - Inge, z. van J. Knegt en J. M. L. Oberhaus. Catharina M.. d. van A. M. Bruijn en W. H. Bruin. Getrouwd: Jan Meester en Cornelia Komen. Pieter Kalverdijk en Wikke van der Hoek. Overleden: Antje Strijbls, 68 jaar, gehuwd met J. Kaas. OPBRENGST COLLECTE De collecte, die gehouden is ten bate van het Protestants Christelijk Thuis front, heeft in deze gemeente een bedrag van f 252,27 opgebracht. Raad Belangrijke resulia korte vergad De raad van Egmond a Maandag in spoedvergade verband met besprekingei gelijke bouw van tien voorzitter, burgemeester klaarde een ander nad< en W. gelukt een lening de bouw van tien woni: zou maken. De lening hee van dertig jaar met gel aflossingen. De rente bedr en de lening, die 92.9 wordt afgesloten tegen raad zou nu moeten beslis lening vóór 15 November geaccepteerd en dan dus c Gedeputeerde Staten mo gekeurd. Het college van B. en I aan de woningbouwveren aan Zee, die de tien woni zetten, het d< artoe benodi te verlenen en hiervoor minderde Rijksbijdrage" s Verder werd voorgesteld a bouwvereniging een perc< de Zuidkant van de P. J. af te staan. Dit perceel is er de verlangde prijs is J De firma Apeldoorn Binnen heeft de bouw tegen een zodanige prijs, som per week niet meer c hoeft te bedragen. Het K doeling de grond aan dt Zijde van de P. J. Troelst het perceel naast dat waai zen zullen verrijzen ooi wen, nadat deze grond is Als er weer geld te krij gemeente doorgaan met enige discussie werden d Woningzoekenden adresseren B. en W. hebben beslo ningzoekenden voortaan lelijk hun wensen aan het baar zuilen kunnen mak zich dus voortaan niet r wenden tot de burgemee wethouder Zwart zal nie Woensdagavond voor woni zitting houden. Evenmin nog kunnen wenden tot c voor sociale zaken ter sec: Een en ander betekent g het woningprobleem in or is opgelost en dus bezoel overbodig geacht worden, ook in onze gemeente bl ningvraagstuk voorlopig i oplosbaar probleem. Omda noemde heren dit problee kunnen oplosser, en steeds overbodig lastig worden besloten tot deze nieuws waardoor veel overbod wordt voorkomen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2