Fin. Pain en Poin in Afrika LEKAS1N De wagen in het Kloosterbos toï&i Ook A.l Kappie. HMy.ujLO-0-d JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Geenkoeha Honderd jaar geleden verschenen de eerste postzegels in ons land Ons economisch leven in cijfers Nederlands 1 in E.B.U. ge Belgische p< internat Ook de afstand bepaalde het porto Het gebruik was nog niet verplicht Het Radioprogramma zenuwpijnen... neem De balans over tweede kwartaal van 1950 Vijf jaar geeist tegen candidaat-notaris Europese ondernemers bezoeken de VS Architect' vrijgesproken SmerAen éeeeff Me/port Coetf! Problemen MM...AUEMAAt ZWMENBERGSROOKWORST..KOiOSSAAi EEN 6E2EU/SE PAG /SRAS SMAKEl'JK BESTEED. ..MS# 2MN£NSeRGS ROOKWORST b'jhwmactweheet! BESCHOU} Lof en critiek minister Lieftii UieeA&ebicfo WOENSDAG 14 NOVEMBER 1951 ""'I M— 106. Pim, Pam en Pom kunnen niet begrijpen, waarom Koning Samba helemaal geen haast maakt om weg tc komen. „Kom toch", roept Pim zenuw achtig. „Straks ontdekken de Kwassie- negers, dat wij ontsnapt zijn en wat moeten wij met ons vijven tegen al die r.egers uitrichten? Ik weet, dat wij vandaag aan de koningin overgedra gen zouden worden ter ere van haar verjaardag. „Geduld, mijn vriend", zegt koning Samba lachend. ,Ik zei je toch al dat ik eerst nog een karweitje moest opknappen? Kijk eens naar deze twee heren!" En dan zien Pim, Pam en Fom tot hun grote verbazing Billie en Kareltje op de grond liggen. „W-w-wat doen die hier?" stamelt Pim. „Oh deze heren zijn de gast van de Kwassienegers en zij hadden de speciale eer om jullie te mogen halen", antwoordt Samba vrolijk. „Maar nu zal ik, Samba de Grote, voor 'n spe ciale verrassing zorgen! Hier met die twee heren!" En met een forse greep pakt hij Billie en Kareltje in hun nekvel en stopt hen in de kooi. „Zo, de koningin zal opkijken, als zij die twee heren in de kooi ziet, inplaats van haar drie schoothondjes". Samba grinnikt vrolijk en buigt met één greep de tralies weer naar elkaar toe. Pim, Pam en Pom kunnen niets anders doen, dan sprakeloos toekijken. op weg naar 5. „Kom mee!" zei de journalist tegen de maat. „Ik moet je even onder vier ogen spreken, vrind!" Hij duwde de portier weg en hij trok de maat mee naar een bank, die in de brede gang De maat voelde zich zeer gevleid en Kappie zat intussen in de kamer van mers, soms drie tegelijk en Mr. Bad. stond.' Hij pakte haastig een opschrijf- hij deed zijn best om de gebeurtenissen Mr. Badluck, achter diens machtig luck had het te druk om het woord tot boekje en een potlood uit zijn zak. van de laatste tijd op de kortst moge- bureau. Er bevonden zich ettelijke tele- Kappie te richten. „Vertel maar op!" zei hij. „Van het lijke manier te vertellen, wat erg foontoestellen op het bureau en Mr. „Tjonge, dat is me hier een kantoor!" begin tot het eind, zo kort mogelijk, moeilijk voor hem was, want hij had Badluck was druk doende met daar dacht Kappie bewonderend. „Tjonge, i| want er is haast bij. Over tien minu- het aardiger gevonden om het verhaal om beurten korte, driftige bevelen me dat een drukte! Dat is nog eris zj. ten moet ik op de krant zijn!" tot in de kleinste details op te lepelen, door te roepen. Steeds gingen er zoe- ken-doen! Alle walvissen-nog-an-totP (Van onze Haagse redactie) QP 12 NOVEMBER was het honderd jaar geleden dat koning Willem III een Koninklijk Besluit tekende, waarin „de dag der invoering van het gebruik van postzegels" hier te lande werd bepaald op 1 Januari 1852. De postzegel was bijna twintig jaar vroeger uitgevonden door een Schot, James Chalmers, ter wijl een Engelsman, Rowland Hill de eer toekomt haar metterdaad ingevoerd te hebben. Op 6 Mei 1840. Behalve Engeland waren verschillende andere Euro pese staten, o.a. Belgie, Frankrijk en Oostenrijk, ons voor met de invoering van de postzegel. Op 12 April 1850 kwam hier de postwet tot stand, die de wijze van uitgifte bepaalde, dewelke tegen het einde van dat jaar een feit werd. Tevoren was het postwezen slecht georganiseerd en de brieven werden vervoerd tegen betaling, als regel door de geadresseerde. De postzegel werd dan ook allereerst gezien als een middel om de port vooruit te kunnen betalen. De verschuldigde port was niet al leen afhankelijk van het „gewigt van de brief, zodra hetzelve meer dan 15 wigtjes bedraagt", maar ook van de afstand. Een brief die van Utrecht naar Gouda moest, kostte 5 cent, van Utrecht naar Den Haag 10 cent, van Utrecht naar Groningen 15 cent, voor brieven die „enkel" waren, dat is: niet boven 15 wigtjes. Van 1530 wigtjes was twee maal het port verschuldigd, van 3050 drie maal, van 50100 vier maal en verder voor iedere 150 wigtjes één maal het bedrag van het porto. Het verschuldigde port kon men vin den in de z.g. portlijsten (nogal inge wikkeld vanwege de verschillende af standen) die men op de postkantoren kopen kon. Plakte men te weinig op een brief, 'ALS volgend jaar ter viering van het honderdjarig bestaan van de Ne derlandse postzegel in Utrecht een grote philatelistische- en posthistorl- sche tentoonstelling wordt gehouden, dan zal deze een eeuw afsluiten, waar in het postwezen zulk een enorme vlucht heeft genomen, dat het ons he den ten dage moeilijk valt ons te rea liseren, welke 'n revolutionnaire novi teit het voor onze grootvaders is ge weest, toen zij in het Koninklijk Be sluit te lezen kregen: „de postzegels worden door onze Minister van Finan ciën (dat was de heer Van Bosse) op alle post- en hulpkantoren der brieven- posterij voor een ieder verkrijgbaar ge steld, tegen betaling van niet meer dan de daarop uitgedrukte geldswaarde. Zij dragen Onze beeltenis en het opschrift „postzegel". Er verschenen zoals de philatelis- ten maar al te goed weten, want ze zijn zeldzaam drie postzegels, een blauwe van 5 cent, een rode van 10 en een oranje van 15 cent. Ze waren in vellen verkrijgbaar, dooh die waren nog niet geperforeerd, zodat die oude zegels niet getand zijn. Ze waren in hoofdzaak voor binnenlands gebruik bestemd. Voor het buitenland konden ze alleen aangewend worden, als er met het betrokken land speciale af spraken waren gemaakt. Blijkbaar verwachtte men dat vele brievenschrijvers afkerig zouden staan tegenover de noviteit, want „de voor uitbetaling in gereed geld in handen van de ambtenaren der postkantoren" bleef toegelaten. Gebruiksaanwijzing rjE Minister van Financiën gaf een boekje uit, waarin het gebruik van de postzegels haarfijn werd uitgelegd. „De postzegels zijn een middel om brie ven te frankeren", zo begint het boek je en zegt dan verder: „ze zijn op de keerzijde voorzien van eene klevende stof, waarmede zij door middel van een weinig vocht op de brieven wor den vastgehecht". Merkwaardigerwijze werd toen voorgeschreven dat ze moes ten worden vastgehecht „in den boven sten hoek aan de linkerzijde van het opschrift der brieven". Voor alle ze kerheid werd er bij verteld dat er meerdere van dezelfde zegels of meer dere verschillende zegels op één brief „geplaatst" konden worden, mits zij tezamen het bedrag van de verschul digde port aangaven. Een verkoudheid is zó gevat... maar ook zó weer onderdruk* als U een paar Aspirin- tabletten neemt S/ Sinds 50 jaar is Aspirin met (Advertentie, lag. Med.) Een uit de serie van de drie eerste postzegels, die 100 jaar geleden in Nederland werden uitgegeven. dan werd deze als geheel ongefran- keerd beschouwd. De strafportzegel is pas in 1870 ingevoerd, tegelijk met de expresse- en aangetekende brieven. De nieuwe postwet van dat jaar heeft de zaken eigenlijk pas definitier goed ge regeld (zij vigeert met enkele wij zigingen nu nog). Ook het afstands tarief werd toen afgeschaft. Het is moeilijk na te gaan hoe onze voorouders de noviteit hebben opgeno men en er is ook niet bekend hoeveel exemplaren van die eerste zegels zijn gedrukt, maar zeker hebben de men sen van toen niet kunnen denken dat wij thans in Nederland per jaar zo on geveer voor een milliard gulden aan postzegels gebruiken! Het is de hon derdjarige voor de wind gegaan! Binnenkort zal bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp tot vereenvou diging van de burgerlijke procedure voor het kantongerecht worden inge diend. DONDERDAG 15 NOVEMBER HILVERSUM I,. 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting, 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws en katholiek niei 13.20 Omroeporkest. 13.40 Gram.mu; 14.00 Promenade-Orkest en solist. 14. Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 „Op de stelling", causerie. 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.20 Verzoekprogramma. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Hoorn en piano. 23.3524.00 Gram.muziek. HILVERSUM H. 298 m.: 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muz"-ik 9.30 De Groenteman. 9.35 Gram.muziek 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 „Van de hak op de tak", causerie. 12.00 Orgel en viool. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en TNiinbouwmede- delingen. 12.33 Pianoduo. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Amuse mentsmuziek. 13.55 „U kunt het geloven of niet". 14.00 „Huis en wereld: Lezende kinderen". 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengymnastiek. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 Gram.muziek. 18.52 Avro- allerlei. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Mili taire acuserie. 19.15 Orkestconcert. 19.40 Het Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 22.05 Actualteiten. 20.15 Radio Philharmo- nisch Orkest. 21.25 „Gevaarlijke Witte- broodsdagen", hoorspel. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuali- teiten. 23.3024.00 Tetropole-Orkest. (Advertentie, Tng. Med.) 96. De sprong, die de leeuw Piet deed, kwam voor Jimmy niet onver wacht. Bliksemsnel ontweek hij zijn tegen stander, maar voordat de leeuw Piet met zijn vier klauwen weer op de grond was neergekomen, nad de vuist van Jimmy hem precies op zijn rech teroog getroffen. Maar zelfs de tijd om „au!" te zeggen ontbrak hem, want als een roffel daalde een serie nieuwe vuistslagen op hem neer. De laatste slag die hem midden op zijn neus trof, deed de deur toe. Hij probeerde nog eenmaal te brullen, maar veel meer dan een erbarmelijk gekreun vermocht hij niet voort te brengen. Toen zakte hij als een mislukte pudding in elkaar. De leeuw Piet had zijn bekomst en was voor de tweede maal die dag naar het land der dromen vertrokken. Jim my Brown grijnsde tevreden. Resoluut pakte hij de leeuw Piet bij zijn staart en zo sleepte hij zijn verslagen tegen stander naar de hoofdingang van de dierentuin. Toen hij met zijn vreemd vrachtje de dierentuin binnen kwam, trok dit de aandacht van alle dieren die inmiddels in hun domein waren teruggekeerd, ,,'t Is de leeuw Piet", zei Zebedeus de zeehond fluisterend tegen Gerrit de giraffe. „Die schijnt ook zijn portie beet te hebben! Die Jimmy is toch voor geen kleintje vervaard" „Vooruit, naar jullie hokken!" com mandeerde Jimmy kwaad, terwijl hij zelf de leeuw Piet aan zijn staart zijn eigen hok binnenzwiepte. door marjorie vernon 89) Het zou haar hart sneller voor hem hebben doen kloppen als hij het had begrepen en had toegegeven, dan was het een soort samenzwering tussen hen geworden. Peta was niet zover gegaan zich in te denken wat haar werkeijke gevoelens zouden zijn geweest wanneer de man, die ze lief had er in had toegestemd dat ze met een ander trouwdeZover was ze met haar gedachten niet gekomen, niet verder dan haar verlangen zich met Blake te verzoenen en weer lief en har telijk voor elkaar te kunnen zijn. En nu waren ze weer heviger aan het kibbelen dan ooit te voren en spoedig, akelig spoedig, zou hij haar vaarwel zeggen en voor goed uit haar leven ver dwijnen. Toch kon ze geen woorden vinden om de kloof tussen hen te over bruggen en haar trots verbood haar nogmaals een beroep op hem te doen. Ze had zich al te veel voor hem ver nederd en het had haar weinig gehol pen, dacht ze bitter. „Ik heb al reeds een fout gemaakt", zei hij ten slotte. „Zoals ik al zei dacht ik, dat je de moeite waard zou zijn als dat uiterlijke vernisje er af ging. Maar dat ben je niet, Peta. Je kunt niet tip pen aan je vriendin Nan Sylvester". Een steek van jalouzie doorpriemde Peta's hart. Dat was nu al de tweede maal, dat hij Nan had genoemd en haar had geprezen; op zijn minst was dat toch vreemd. Was hij erg dol op Nan, was hij misschien zelfs verliefd op haar geworden? Plotseling besefte Peta, dat Blake en Nan een heleboel gemeen had den, ze hielden beide van eenzaam heid en de vrije natuur en de eenvou dige genoegens van het leven. Beide waren eerlijk en oprecht met een sou- vereine minachting voor conventies. Geen van beide scheen enige eerzucht op het gebied van geld of een goede positie te hebben, o, ze zouden heel goed bü elkaar passen. En blijkbaar besefte Blake dat. Hij wendde zich op dat ogenblik naar haar toe en ze zag, dat hij even glimlachte. „Je maakt een lelijke vergissing, weet je". Ze kreeg een diepe kleur. „Blake, ik mag niet alleen met me zelf rekening houden. Ik ik ben tot dit huwelijk gebonden. Er is geen mo gelijkheid om er aan te ontkomen". „Onzin", sprak Heritage ruw. „Pro beer nu geen uitvluchten te bedenken. (Wordt vervolgd) Blijkens het twaalfde verslag van de Nederlandse regering over de werking van het Europese Herstelprogramma, lopend over de periode van 1 April tot 30 Juni 1951 is de hoeveelheid geld in omloop verminderd met 119 millioen gulden. Dat kwam, doordat bijna zes honderd millioen werd weggezogen door het tekort op onze betalingsbalans, en ongeveer 76 millioen In omloop werd gebracht door de overheid. De produc tie van onze industrie daalde van 150 op 147 pet van de productie van 1948. Deze was i 1950 gemiddeld 139 pet. Er kwamen in het eerste halfjaar van 1950 26.423 woningen klaar tegen 21.563 in de eerste helft van het vorige jaar. Op 30 Juni waren 47.305 woningen in uitvoering, tegen 54.089 op 31 Maart, in welke daling de werking van de bouw- stop tot uiting komt. Het tekort op de handelsbalans nam toe. Van onze invoer werd slechts 66 pet door de uitvoer gedekt, tegen 68 in het kwartaal ervoor. De invoer werd tien procent duurder, de uitvoer zeven procent, zodat het tekort op de balans thans f 931 millioen beloopt, tegen f 781 millioen in het kwartaal ervoor. Het prijspeil steeg in deze drie maan den met vier procent. De consumptie beperking komt tot uiting in de stijging van de kosten van het levensonderhoud Verduistering en valsheid in geschrifte Tegen de 48-jarige candidaat-notaris E. L. M. P. uit Den Haag, die gistermid dag voor de Haagse rechtbank terecht stond, eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van vijf jaar met af trek, daar hij hem schuldig achtte aan de hem ten laste gelegde meermalen gepleegde valsheid in geschrifte en ver duistering. Het geblokkeerde kapitaaltje van de 82-jarige schaapherder K., wiens belan gen hij behartigde, had P. successieve lijk op zijn eigen giro-rekening laten overschrijven. Later vertelde hij, dat het geld grotendeels naar de belastin gen was gegaan. Ook op andere wijze had P. deze oude man weten op te lichten, o.a. door ouderdomsondersteu- ning voor hem aan te vragen, welke in zijn eigen zak verdween. Ook een Haagse weduwe was op ver schillende manieren door P. opgelicht, die er bovendien in was geslaagd zich in haar testament tot enige erfgenaam te laten verklaren. Over veertien da gen zal de rechtbank uitspraak doen. Nederland rapporteert over public relations'' Op initiatief van de ECA zullen bin nenkort circa 300 ondernemers uit 16 Europese landen, waaronder Nederland, een bezoek brengen aan de Ver. Sta ten. Het bezoek begint op Maandag 19 November en beoogt een gezamenlijke bezichtiging, gedurende tien dagen, van Amerikaanse industrieën en een ge- dachtenwisseling over de problemen, die de Europese werkgevers op het ogenblik bezighouden. De Nederlandse delegatie bestaat uit twintig personen, vertegenwoordigend vele prominente industriële bedrijven, en zal geleid worden door de heer T. J. Twijnstra, voorzitter van het Verbond van Nederlandse werkgevers. De delegaties zullen samen komen in Washington, waar zij In contact zullen treden met de hoogste Amerikaanse re- gerings-autoriteiten. Vervolgens nemen zij deel aan een internationaal indus trieel congres, waar onder meer Neder land rapport zal uitbrengen over „Pu blic Relations". Het zal de eerste maal zijn, dat dit onderwerp op internatio naal niveau besproken wordt voor de inkomens van f 50 tot f 60 pet week. Deze liepen op van 117 tot 122 pej vafi 1948. Overigens trad na 15 April geen stijging meer op en viel tegen het eind van het kwartaal zelfs een daling met 1 pet waar te nemen. Er ls der. halve een stabilisatie van het prijspeil opgetreden. Tweeduizend gulden boete werj veertien dagen geleden geëist tegen dl architect H. uit Den Bosch, die verant- woordelijk werd geacht voor de dood van zes verpleegden uit het St. Jozefs, gesticht te Beneden-Leeuwen. Men weet, dat deze mannen op een slaap, zaal om het leven zijn gekomen, door. dat kolendamp uit de verwarmings. kelder in het vertrek doordrong. Bi architect werd ervan beschuldigd, dat hij de verwarming had laten aamm ken, zonder dat de rookafvoer gehef in orde was. Hij is door de rechtbaa te Arnhem vrijgesproken. Churchill ook naar Canada Winston Churchill heeft een uitnodi ging van de Canadese regering om twee tot drie dagen in Ottawa door te bren gen na zijn besprekingen met president Truman, aanvaard. Dr. ir. M. H. Da mme 75 jaar Vrijdag 16 November wordt dr. ir. M. H. Damme, oud-directeur-generaal van de PTT, 75 jaar. Na in Indië bij da Staatsspoorwegen te hebben gewerkt, werd dr. ir Damme in 1925 directeur- generaal der PTT in Nederland. Dit staatsbedrijf heeft hij geheel gereorga niseerd en gemoderniseerd. In '39 is hij gedurende korte tijd minister geweest in het vijfde kabinet-Colijn. MEDICINAAL TOEBEREID MET INGREDIËNTEN VAN VICKS VAPORUB (Advertentie, Ing. Med.) INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Naar aanleiding van uw hoofdartikel Duitsland blijft het probleem" zou ik het volgende willen opmerken: Zolang de V. N. geen democratische In stelling is, zullen er problemen z(jn. Pri maire taak is om van deze instelling iets goeds te maken. Te oordelen naar sl hun zoet gefluit van vrede, maar tevens oor logsinspanning tot het uiterste, zouden al de vertegenwoordigers er vóór zijn om do V. N. tot een democratische volkeren organisatie om te bouwen. Ondergetekende ziet die ofganisatie als volgt: „Uitgaande van het tiendelig stelsel, zou ik voor elke tien millioen inwoners der aarde één vertegenwoordiger in de V.V.O. Verenigde Volkeren Organisatie) zitting doen nemen. Elke tien vertegenwoordigers zouden er één uit hun midden moeten kiezen om zitting te nemen in de Veiligheidsraad. De Veiligheidsraad zou derhalve de naam kunnen dragen van Wereldregering. Ver tegenwoordigers voor de V.V.O. worden door het volk gekozen, zonodig door com- binatie van staten. Toetreden zou voor deze staten vrij moeten zijn; doch wie toetreedt onderwerpt zich aan de richtlijnen door V.V.O. te geven. Beslissingen worden genomen bij een voudige meerderheid van stemmen. Afschaffing van het Veto-recht." Momenteel zijn er meer dan vijfentwin tig staten in de V.N., die tezamen op pl.m. honderd millioen inwoners kunnen bogen en dus ook vijfentwintig stemmen hebben. Terwijl landen van 150 millioen— 190 millioen 50 millioen er elk ook één stem uitbrengen. Hetgeen voor democratische beslissin gen zeker foutief is. Elk land, dat tegen zulk een instelling is, is zeker geen democratie. Jt K (Naschrift van de Redactie: Het plan, dat inzender op papier heeft gezet, is niet nieuw. De tegenwoordige orga nisatie der verenigde volkeren en de Vei ligheidsraad zijn inderdaad bedoeld als supra-nationale organen met een eigen uit voerende macht. Degenen, die ijverig streven naar een Wereldfederatie, grijpen het pro bleem weliswaar van een andere kant aan. Zi] bedoelen van onder op een instelling ie vestigen, waarin nationale souverelni- teit bijna geheel opgaat. Hoe loffelijk dit streven moge zijn, de gebeurtenissen ln Parijs tonen aan, dat de tijd er nog niet UJP voor is. Men behoeft om met Wil- iem van Oranje te spreken nog niet te Blagen om te blijven ondernemen!) BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 332( Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 554 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN (Van c rtE HEER SCHOUTEN, vo V en lange tijd een der co: de Tweede Kamer in zijn bt oordeel van velen, die hem nog in 1948 met vuur het kwestie tegenover de regeri schouwingen over de Rijkst terug en sprak zijn bezorgd] regering, wanneer men tot h rentte mocht overgaan. Well de eventueel gewijzigde ovei treft, wilde hi) van marcha: voorwerp van overleg zijn. Van Dis van de S.G.P. gespt nooit haar steun verlenen a; nea". Deze afgevaardigde ve gesteld heeft om Indonesië v tegenover de Ambonezen ei Schandaal voor ons land. r\AT de verkiezingen in aai bleek ook uit de speed Schouten. Enige afbrokkeln AR. Partij aan de Staatki reformeerde kant is altijd Vandaar waarschijnlijk, dal de Zondagsheiliging betreft stokpaardje van de S.G.P. - politieke organisatie van probeerds op te bieden. Hi Zondag strenger geëerbiet ook in het leger, een wen: de heer Zandt (S.G.P.) zich aansloot. „Het afglijden var having van de Zondagsrust gepaard gaan met zegen op van de regering", zo waars heer Schouten. De politiek dingen in ons land besprek felde de anti-revolutionnan voerder niet aan de machts de K.V.P., wat betreft de van staatssocialistische ten. onze wetgeving. In het daf stuursbeleid van de regeri hij die tendenties echter baar: een gevolg van het s de P.v.d.A., dat volgens di staatssocialistisch is. Tussen de fractie van de die van de P.v.d.A. heeft kortsluiting gedreigd, zo t hij verder. Het gaat in ons niet om progressief of c maar om de vrijheid van duen tegenover de staat; i vrijheid in gebondenheid, Romme gezegd had, maar i heid in onderwerping aan die God voor de mensen ht Het tekort van Nederla Europese betalingsunie, dat ruim 300 millioen dollar w is thans teruggelopen tot 1 Het gevaar voor overschi het quotum ad 355 milliot voorlopig dus geweken. Wagens werden te R verhandeld De Antwerpse politie is c gekomen van een internat! autodieven. Een onderzoek 1 toond, dat verscheidene 1 gens naar Nederland ges daar aan de man gebracht z Naar het Belgische blad weet te melden is de politii dam erin geslaagd, zeven at terhalen. Een Belg is gearrt De Antwerpse politie he ontdekt, dat de gestolen aut garage in de Scheldestad sleept, waar ze dan gehet werden. Met authentieke pa den ze daarop naar Nederl bracht. De politie onderzoc welke wijze de autodieven documenten gekomen zijn! Verwachting tot morgem Half tot zwaar bewolkt r lijk enige regen. Matige t tige wind tussen Zuid en Zacht voor de tijd van 1 VRIJDAG: zon op 8.00, on maan op 17.59, onder 11

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6