D.W.S. zal te zijn tellen erenveen danig op moeten passen Pim, l'ain en l'wii in Afrika Kappie. in het Kloosterbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN DE ELFDE VOETBAL RONDE Wag eningen, Willem I! en V. V. V. kunnen hun positie verstevigen Weinig kans op winst voor VSV te Groningen Het Radioprogramma Boeiende roman van het land Nieuw station op tweede Sluiseiland Donderdag 22 November opening HET KAN VRIEZEN EN HET KAN DOOIEN Ho-êly.ut-0-o-d Pakjes voor militairen in Korea DAGELIJKS FEUILLETON Qg Wa^GD VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951 98. Gierend kwam de motorspuit tot staan. Twee mannen sprongen er af en schakelden vliegensvlug een slang aan een standpijp. Een derde stond al gereed om de kraan met een ruk open te draaienNog een paar slagen en toen zat het ding vast. „Waaaterüü" commandeerde opperbrandmeester Flip van Vonken. En op hezelfde ogenblik kwam er een geconcentreerde regen bui op Trien en Toos af.... Die twee hadden eerst niet eens in de gaten wat er ging gebeuren. Zij hadden de mo torbrandspuit wel zien aankomen, maar dat 't om hen te doen was, daar van hadden zij geen flauw begrip. De hoosbui, die daar eensklaps op hen af kwam, hielp hen echter spoedig uit de droom. „Trien!!!! gilde Toos. „Tóós!" kermde Trien. Méér konden zij niet uitbrengen, want zij werden als het ware door het water opgenomen. Het kletste tegen hen op, het drong in hun neus, in hun oren. Toos probeerde nog zo iets te zeggen, dat 't een zonde was van d'r goeie goed, maar wat zij aan klanken voortbracht, leek meer op het gepruttel van een verstopte goot. Zij begonnen te vluchten, maar het water achtervolgde hen, wéar zij ook liepen. WAARSCHIJNLIJK zal de elfde ronde van de voetbalcompetitie voor de eerste klassers op zeer gladde velden worden gespeeld. Dat betekent dat het aantal verrassende uitslagen nog groter zal zijn dan gewoonlijk. Toch ziet het er niet naar uit, dat de leiders, uitgezonderd DWS, in moeilijkheden zullen komen. De Amsterdammers gaan een bezoek aan Heerenveen brengen. De ploeg uit het Friese Haagje had een slechte start in deze competitie, maar in de laatste wed strijden is gebleken dat Abe Lenstra en zijn makkers zich langzamerhand aan het aanzienlijk veranderde milieu hebben aangepast. Hoewel wij niet direct aan een nederlaag voor de gasten denken zullen zij toch danig op hun tellen moeten passen. Van de andere leiders verwachten wij zonder meer overwinningen. Wageningen gaat een bezoek aan Oosterparkers brengen, Willem II ontvangt ADO en VW moet in staat worden geacht op eigen terrein het hoofd te bieden aan Xerxes. feit en hun overwinning van vorige week, maakt hen voor Juliana tot ge vaarlijke tegenstanders. Quick, met zijn nul onder de kolom gewonnen wedstrij den, heeft een kleine kans om die nul in één te veranderen. RBC, eveneens één van de zwakke broeders uit deze afdeling, komt namelijk op bezoek. MVV en BW hebben in negen wed strijden volkomen gelijkwaardige pres taties geleverd. Het enige verschil is, dat de Bossenaren twee goals meer op hun credit hebben staan. Toch zou het ons niet verwonderen als de ploeg uit Maastricht op eigen terrein de punten aan BW moest laten. Eindhoven moet in de uitwedstrijd tegen Bleyerheide proberen zijn positie te verbeteren, een lastige maar niet onmogelijke opgave. Van DHC en Sittardia verwachten wij een puntenverdeling. TN Zuilen wordt het een treffen tus- sen twee ploegen die beide uit tien wedstrijden dertien punten verzamel den. Het zijn Elinkwijk en EDO, twee elftallen dus met een stevige defensie. Wij kunnen moeilijk anders dan een punten verdeling voorspellen. De an dere Haarlemse ploeg, de roodbroeken, krijgt het in de thuiswedstrijd tegen Velocitas gemakkelijker, 't Gooi zal al les in het werk stellen om zijn tweede plaats op de ranglijst tegen de aanval len van Enschedese Boys te verdedigen. Hoewel wij de thuisclub de beste pa pieren toedenken, zullen de spelers uit de textielstad de punten niet cadeau geven. Voor AGOW zal Theole geen al te grote hindernis betekenen. De twee resterende wedstrijden in IA zijn ont moetingen tussen gelijkwaardige tegen standers. Go Ahead verleent namelijk gastvrijheid aan Frisia en in Amster dam Noord komt GVAV bij Volewij- ckers op bezoek. UITGEZONDERD de wedstrijd Ooster parkers—Wageningen, heeft de com petitieleider ons, wat de wedstrijden in IB betreft, voor een moeilijk probleem gesteld. Normaal gesproken zou men van Blauw Wit een overwinning ver wachten op het bezoekende Sneek. De Amsterdammers hebben echter al zo vaak niet aan de normale verwachtin gen voldaan dat het ons niet zou ver wonderen als de Friezen met een winst punt de hoofdstad zouden verlaten. DOS, dat met zijn internationaal Van der Bogert ongetwijfeld in de wolken zal zijn, gaat in Arnhem tegen Vitesse een zware wedstrijd tegemoet. Op pa pier heeft Ajax de beste kansen in de wedstrijd tegen Enschede. Het zou ech ter niet de eerste maal zijn dat En schede in deze competitie voor een ver rassing zorgde. Zelfs met de laatste (goede) resultaten voor ogen durven wij VSV geen overwinning voorspellen in de uitwedstrijd tegen Be Quick. RCH zal ervaren dat Leeuwarden een lastige tegenstander kan zijn. ^jOOR Willem II zijn de vooruitzichten gunstig. In de eerste plaats is het zeer waarschijnlijk dat de leider van IC ADO met lege handen laat vertrek ken en in de tweede plaats ligt het voor de hand dat de concurrenten Feyen- oord en Juliana één of zelfs twee ver- liespunten moeten incasseren. Feyen- oord moet namelijk zijn krachten meten met NAC en Juliana krijgt bezoek van SVV. Weliswaar zweven de Schiedam mers nog gevaarlijk dicht in de buurt van de rode lantaarn, maar juist dit Als een van de spelers van PSV een gesprek heeft gehad met een speler van HBS, is het waarschijnlijk dat de Philips-fnensen met angst en vreze de reis naar Chèvremont aanvaarden. HBS heeft namelijk na de wedstrijd van vo rige week tegen de benjamins uit 1D, twee spelers met bloeduitstortingen op de ziekenlijst staan. Chevremont is be zig zich een minder prettige reputatie te verwerven. Het moet een (te) harde ploeg zijn, die hevige pogingen in het werk stelt om de rode lantaarn kwijt (Advertentie, Ing. Med.) te raken. Van groter belang is intus sen wat Limburgia, Hermes DVS en Emma gaan doen. Deze ploegen, die in middels reeds zeven punten achterstand op VW hebben, zullen vrijwel geen wedstrijd meer mogen verliezen, daar anders de strijd om de titel in deze af deling geen enkele aantrekkelijkheid meer zal bezitten. Limburgia ontvangt NOAD, Emma brengt een bezoek aan Longa en Hermes DVS gaat een reis naar Maurits maken. Veel kans dat deze „concurrenten" van VW dus verlies gaan boeken is er niet. Van Brabantia en Sparta mogen wij overwinningen op resp. NEC en HBS verwachten. ZATERDAG 17 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. -9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsorkest. 14.00 „Theo Casion". hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Militair Orkest. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.48 Volksliederen. 16.13 Gram. muziek. 16.20 „Wij maken een Kerst groep". 16.30 De Schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Opera-concert. 18.40 Regeringsuit zending: „Zoeklicht op de Westerse De fensie". 19.00 Filmprogramma. 19.20 Par- lementso verzicht. 19.30 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 Amusements muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Concertgebouw-orkest en solist. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram. muziek. 9.50 Voor de vrouw. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Metropole Or kest. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zon den", hoorspel. 13.30 Dansmuziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Lichte muziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 15.45 Accordeonmuziek. 16.15 Sport - praatje. 16.30 Kamerorkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Orgelspel. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passe partout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Tiroolse muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instrumentaal Sextet. 22.30 „Onder de pannen", hoorspel. 22.50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. muziek. 23.45—24.00 Orgelspel. 108. Samba heeft keurig en vlug zijn werk verricht. Zo vlug zelfs, dat de ne gers nog geen tijd hebben gehad om zich af te vragen of er misschien iets gebeurd zou zijn! Terwijl hij het plein nadert waarop alle Kwassienegers zich hebben verzameld, ziet hij al hoe alle zwartjes zijn richting uitkijken. Alle negers zijn in vertrouwen genomen en allemaal zijn ze even nieuwsgierig om te zien hoe hun Koningin op het bui tengewone geschenk zal reageren. Maar nu verandert de uitdrukking op hun ge zicht. De blijdschap, die er op stond te lezen, verandert in ongeloof. Want wat zien zij daar? Wie komt daar aan? Een grote aap met een tropenhelm komt langzaam hun richting uit en aan zijn hand trekt hij de kooi voort. Maar waar zijn de twee ere-gasten? Waar zijn Billie de Spinner en Kareltje Kat gebleven? Niémand begrijpt wat dit te betekenen heeft. Ook de koningin niet, die vragend haar echtgenoot aanziet. Maar tijd om iets te vragen krijgt ze niet, want vlak bij de kring aange komen, geeft Samba de kooi een ge weldige zwier, zodat deze op volle kracht de kring van negers binnen schiet! RODE, RUWE GESPRONGEN Dr. E. J. SWAAB's W VER. FABRIEKEN (Advertentie. Ing. Med.) J. VISSER-ROOSENDAAL: „DE ENKELE DAAD" Men mag bewondering hebben voor de productiviteit van mevrouw Visser-Roosendaal, die maar steeds doorgaat met het scheppen van haar streekromans en die niet alleen tel kens weer het boerenmilL'eu op voor treffelijke wijze weet te tekenen, doch bovendien ook telkenmale weer aan andere personen in dit milieu gestalte en karakter weet te geven. In dit ip- zicht is zij èn wat haar productie-ver mogen èn wat de kwaliteit van haar romans betreft zonder overdrijving de meest vooraanstaande Westfriese autri- ce. Thans ligt voor ons haar nieuwste boek „De enkele daad", wederom een op en top Westfriese roman, en wa rempel niet haar slechtste. Dit boek schetst het leven van Klaas Spijker, telg van een boerengeslacht in onder gang, die blijkbaar uit ander hout is gesneden dan de generatie, waaruit hij werd verwekt en die als jong-kerel reeds z'n stoere kop tegen wind in gooit om alle tegenslag ten spijt te volharden in zijn taaie pogen om het geslacht-Spijker het aanzien en de glorie te hergeven van weleer. De taak, welke deze jonge boer zich stelt, is een schier onmogelijke, doch zijn ideaal, dat hij mede ziet in geldelijk gewin, stuwt hem voorwaarts, daar waar anderen reeds lang het moede hoofd in de schoot zouden hebben ge legd. Naast en met hem in deze moei lijke strijd staat Marie Veld, het een voudige dorpsmeisje, dat hij zich tot vrouw verkoos boven de mooie en be haagzieke Sijtje, de rijk met aardse goederen gezegende kermispop. Het harde leven van Klaas Spijker en zijn vrouw, hun voortdurende worsteling om "ar de grauwe armoe de te ontkomen, hun onknakbaar idea lisme, dit alles beschrijft mevrouw Visser-Roo-endaal op eminente wijze en de zielestrijd van deze hoofdfigu ren verkrijgt een passende entourage door de tekening van het dorp met zijn bewoners in blijde en droeve da gen op de achtergrond. Met dit boek bewijst de schrijfster weer eens een keer te meer, hoe zeer zij bekend is met de sociale toestan den in dit gewest van een halve eeuw her, met de zeden en gebruiken om kort te gaan, met de gehele sfeer van het boerenleven uit die tijd. Des te meer valt het te betreuren, dat zij aan haar taal meer in het bijzon der aan de streektaal zo weinig zorg heeft besteed; ware dit wel het geval, de waarde van dit boek zou er slechts door zijn verhoogd. Nochtans, aan de feitelijke inhoud van de roman doet dit geen afbreuk ♦wor de talloos velen, die reeds met het werk van mevrouw Visser-Roosen kennis maakten zal „De enkele daad" ongetwijfeld een welkome verrassing zijn, terwijl voor de enkelen, die tot dusverre van deze kennismaking ble ven verstoken, juist dit boek zich er bij uitstek toe leent om in het boe renland en het boerenvolk op te gaan. De uitg. Mij. „West-Friesland" te Hoorn verzorgde overigens de uitvoe ring op een wijze, welke de toets der kritiek volkomen kan doorstaan. JAC. BROERSEN Scheveningen-Radio in IJmuiden (Van onze speciale verslaggever) „Uier Scheveningen-Radio!" Hoeveel keer zal dit vertrouwde geluid al niet door de aether getrild hebben en blijdschap of droefenis hebben gebracht aan boord van een eenzaam schip? Het is niet meer na te gaan. Alleen weten we, dat Scheveningen-Radio in het scheepvaartverkeer een onmisbaar element ls ge worden dat scheepvaart en visserij niet meer kunnen missen. Hoe jong het eigen lijk ook is! Kordate, maar ongetwijfeld lieftalli ge juffers zitten aan de microfoon. Ver standige jonge vrouwen, die weten een stuk verantwoordelijkheid te dragen, en het met opgewektheid doen. Wij plaatsten haar in onze fantasie ergens op een stille post in het Sche- veningse duingebied. Een stevig gefun deerd huis met rondom ramen, die aan de Westkant een praehtig uitzicht lie ten op de instuimige zee met haar witte schuimkoppen. De werkelijkheid is, dat alleen het zendstation van Scheveningen-Radio in Scheveningen is gevestigd. IJmuiden is de plaats van „Ontvangst- en Bedie ningsstation", waar de ontvangtoestel len staan en ook het bedienend perso neel zit, zowel voor telegrafie als tele fonie. Langs kabels wordt het gespro ken woord en het morse-teken naar Scheveningen geleid. En dan pas gaat het de lucht in. Juist bij die telkens optredende tempe ratuurswisselingen herinneren Uw gevoe lige spieren en gewrichten U eraan dat Uw als het ware sluimerende rheumatiek- en lendenpijn op onverwachte ogenblikken in alle hevigheid weer komen opdagen. Wrijf Uw pijnen weg, Uw spieren weer soepel en Uw gewrichten weer lenig met de beroemde Akker's Kloosterbalsem, waarvan al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed". (Advertentie, Ing. Med.) op weg naar 7. Dus mr. Badluck had Kappie ver teld, dat die de steea persoonlijk per expresse-trein naar Hollywood moest brengen. „Tjonge!" zei Kappie. „Maar m'n schip dan.... dat kan toch zo maar niet.dat is me ja een tegenvaller! Ik Zorg, dat de steen u niet ontstolen van het Centraal-station!" zei mr. Bad- dacht, dat ik van die beroerde diamant wordt. Praat er met niemand over! Er luck haastig, want er gingen weer vier af was!" zijn hier gevaarlijke gangster-benden, zoemers tegelijk. „Bye, bye! Geluk er „Alle onkosten worden betaald en in die op zulke dingen als die diamant, uit mee!" Hollywood zult u door Miss Sybilla zijn! Zwijg dus!" Mr. Badluck was weer hard aan het Siebinga ruim beloond worden voor uw „Tjonge.dót ook nog!" zei Kappie schreeuwen1- door twee telefoons tege- moeite, zoals ze mij zei. Zaken zijn za- geschrokken. „Gangster-benden". lijk, toen Kappie met een ongelukkig ken! Maar nu nog één ding, captain. ,Dus precies één uur gaat de trein gezicht zijn kamer verliet. De maat had intussen zo goed en kort mogelijk zijn verhaal gedaan en de journalist holde met zijn opschrijf boekje zwaaiend, als een wervelwind het gebouw uit. De maat zwaaide blij terug en voelde zich heel voldaan en trots. „Wat zal Kappie opkijken, wan neer ik hem dat vertel!" dacht hij nog. En nu dat „uitzicht" van het bedie nend personeel! Wat hebben we daarin misgetast. Ergens in een schoolgebouw in de doodgewone Houtmanstraat van IJmuiden hebben we die vertrouwde stemmen gehoord. In een schoolgebouw, dat behalve schoolgebouw (voor B.L.O. en huishoudonderwijs) ook nog nood- postkantoor en G.G.D.-post is. En dan verder ook nog een klein beetje in het voormalige hoofdpostkan toor aan de Kanaalstraat. Het is alles zó primitief, dat de be zoeker zich vêrbaasd afvraagt, hoe van hieruit het dagelijkse wonder van een toch altijd dunctionerende dienst ge beurt. Dit behelpen heeft evenwel de lang ste tijd geduurd. Donderdag 22 Novem ber zal minister Wemmers het nieuwe ontvang- en bedieningsstation van Sche veningen-Radio te IJmuiden officieel openen. Daar wordt het radiocontact met de schepen op zee verzorgd. Het is gelegen op het Tweede Sluiseiland tussen Noordersluis en Middensluis in IJmuiden: een straklijnig betonnen gebouw met gelijkvloers gelegen afde lingen en een kelderruimte. Zestien ontvangmasten met een groot aantal antennes zullen aanstonds in werking komen. En verder natuurlijk een hyper moderne apparatuur. Zo zal aanstonds onder meer in plaats van door vele in gewikkelde manipulaties, met behulp van een z.g.n. knieschijf één van da veertien zenders van Scheveningen- Radio geselecteerd kunnen worden. En verdernu ja, het is natuurlijk maar bijzaak, maar het doet ons toch genoegendat uitzicht op de zee! Wie ooit wel eens op de sluizen van IJmuiden gestaan heeft en zijn blik westwaarts heeft gericht, weet dat er aan dat uitzicht op de zee dan niet veel meer mankeert. Van dat uitzicht zullen de vriendelijke stemmen van Scheveningen-Radio straks kunnen ge nieten! Gedurende het tijdvak van 15 tot 28 November 1951 kunnen aan de mili tairen van het Nederlands Detache ment Verenigde Naties in Korea we derom niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost mogen worden verzon den tegen betaling van het normale internationale tarief. De luchtrechten behoeven derhalve niet te worden be taald. De pakjes dienen als volgt geadres seerd te worden: rang, naam, voorlet ters, legernummer, ND VN NAPO 5100, Amsterdam, Schiphol, militair. 'Door. Wariorie VERNON 91) "Die zullen dan wel afkomstig zijn geweest van schooiers zoals ik, waar niets van te halen viel! Maar niettegen staande al lie aanzoeken, meisjelief, heb je er too» maar geen van Neville gehad. En daar krijg je er ook geen van". Peta stampte met haar voet en keek hem met boze ogen aan. Wat weet jii daarvan? Dat zeg je alleen maar om me treiteren om zo onaangenaam mogelijk te zijn en ie doen alsof ik niet aantrekkelijk ben. Het is alleen omdat de druiven zuur zijn en je me zelf niet kunt krijgen „Integendeel, ik vind dat ik gelukkig ontsnapt ben", was het minzame ant woord en Peta snakte naar adem. Ze had zin om hem te slaan en zou het gedaan hebben als ze het had gedurfd. Ze was nooit eerder bang voor iemand geweest, maar ze moest toegeven dat ze bang was voor de man die ze als Blake Holdcroft kende, bang voor zijn mee dogenloze onverbiddelijke kracht, ztjn ijzeren vastberadenheid. Ze zou zich te pletter kunnen lopen tegen zijn hard heid, maar het zou hem niet deren en hem niet tot enige vriendelijkheid jegens haar nopen. „O, je bent onmogelijk!" riep ze met een vreemde gesmoorde stem en draai de zich met een ruk om opdat hij de tranen in haar ogen niet zou zien; en zijn trage onbewogen stem vervolgde haar, terwijl ze blindelings wegrende. „Natuurlijk, ik ben een buitenstaan der. Dus je- verliest iemand die de moeite niet waard is, is het niet?" Ademloos en diep geschokt rende Peta door het bos totdat ze dacht dat hij haar nu wel niet meer zou kunnen vinden of Inhalen, en toen wlern ze zich neer op het mos en barstte in hartstochtelijk snikken uit. Hij was verschrikkelijk, maar het akeligste was nog dat ze hem er niet om kon haten. Hoezeer ze zichzelf ook wijsmaakte dat ze het land aan hem had, haar opstan dig hartje verzette zich tegen trots en rede. Nooit tevoren was iemand zo on aardig tegen haar geweest als Blake Holdcroft en het was wel merkwaardig, dat hij nu juist de enige man ter we reld moest zij op wie ze verliefd moest worden, dacht ze. Maar ze had ook geen vrije keus gehad, het Noodlot had haar dit aangedaan en zijzelf had niets meer te zeggen. Na een poosje werden de snikken minder hevig, en ze ging zitten en droogde haar ogen. Dit was dus het einde, ze besefte dat ze tot op het laatste ogenblik onbe wust nog een hoopje had gehad dat al les goed zou aflopen, met andere woorden had ze gehoopt dat ze Blake zou krijgen, maar door het een of an der wonder tevens al die materiële voordelen zou kunnen verwerven waar aan ze zo gehecht was. Maar nu wist ze dat het nooit goed zou kunnen aflopen. Blake had haar wreed meegedeeld dat wat zij had aan te bieden voftr hem geen waarde had, hij beschouwde haar liefde blijkbaar als iets armzaligs zonder betekenis. Peta had nooit gedacht dat een man haar zo iets nog eens zou zeggen, haar charme en schoonheid van zich zou stoten en haar vol verachting zou ver tellen dat dit niets voor hem beteken de. Niet dat ze zichzelf aan Blake had aangeboden, verzekerde Peta zichzelf nadrukkelijk; integendeel, zij had hem te kennen gegeven dat er geen plaats voor hem in haar leven was. Maar hij had haar verteld dat wat zij had aan (e bieden niet de moeite waard was, aan dat feit was niets meer te veranderen. En bovendien had hij op die misselijke spottende toon van hem gezegd, dat h(J van oordeel was gelukkig te zijn ont snapt. Peta sloeg met haar gebalde machte loze vuisten woedend op het mos, toen ze zich dat alles herinnerde. H(j had haar telkens opnieuw beledigd, en, wat nog erger was, was er zelf zo goed afgekomen in de woordenstrijd tussen hen. Zijn brutaliteit maakte haar spra keloos van verontwaardiging, zodat ze niet tot enig ad rem antwpord in staat was. Peta haalde een kam en een poeder doosje uit haar zak en trachtte de spo ren van haar verdriet uit te wissen en haar haar in orde te brengen. Er blonk een vastberaden lichtje in haar goud bruine ogen en haar mond stond jtrak. Eén ding stond haar heider en duidelijk voor ogen: ze moest nu met Neville trouwen. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 11