G. SOECKER HOV gaf twee prachtige concerten Stad en Omgeving Een jongetje uit Egmond aan Zee over de gehele wereld bekend PELS'BOUNTY AGENDA Lnngestraat 39, Tel, 2485 SINT NICOLAAS-AANBIEDING SJAALS 650 GEfL&ÜD WORM Heel het dorp leeft met de visserszoon mee PELS' Wijnhandel GERARD WORM DE KAASMARKT Verkeersongelukken door glad wegdek Moderne schatgravers Amandel Banket Room Borstplaat Speculaas Marsepain De verzwaarde motor belasting Technisch Engels Ouderen hoorden boeiende noviteiten Scholieren toonden zich gevoelig voor muziek Hei lam pie VROOM DREESMAIV1V Burgerlijke Stand VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951 Jouw postzegel slaai op n postzegel Andries Zwad: benijd en van 'n bijnaam voorzien Er is een negenjarig jongetje uit Egmond aan Zee, wiens conterfeitsel binnen enkele dagen over de gehele wereld bekend is geworden. Het is een doodgewoon jongetje, tenminste voorzover u een frisse visserszoon „gewoon" wilt noemen, en het geluk greep hem op een goede dag zómaar in de kraag. Andries Zwart heet dat knaapje en omdat er zoveel Zwarts in Egmond aan Zee wonen, zeggen we erbjj, dat zjjn huis staat aan de Zuiderstraat no. 14. Wat is er dan met onze Andries aan de hand? Wel, niets minder dan dat zijn olijke, frisse snuit op elke enveloppe, die nu van kinderzegels 1951 wordt voorzien, de gehele Nederlandse jeugd moet vertegenwoordigen. Tezamen met vier andere Hollandse kinderen is hij op de foto geweest en die kiek is zoveel maal verkleind op de kinder postzegels gedrukt. Andries is daardoor op slag een bekend personage geworden, vooral op zijn school. Nou! Zijn kameraadjes zeggen een beetje jaloers natuur lijk „Joi, jouw postzegel staat op 'n postzegel". En geen Egmondse postzegel verzamelaar zo arm, of hij zal in elk geval direct een zegel van 6 cent gekocht hebben waarop Andries' leuke snuit staat afgebeeld en hij zal hem een apart plaatsje in het album hebben gegeven. Zo gaat 't in Egmond aan Zee. dries Zwart noemen. Een reporter vroeg hem: „Hoe oud ben je?" en An dries antwoordde fel: „Neige!' En hij komt voor de televisie ook, weshalve een groot deel van de inwo ners van Egmond aan Zee wel zal sa mendrommen voor de winkel van een plaatselijke radio-handelaar die zo'n toverkast in z'n etalage heeft staan. En danja dan wordt Andries Zwart, Zuiderstraat 14, weer een ge woon jongetje. Eigenlijk is hij het steeds gebleven, maar we bedoelen: dan is de kinderzegel-actie weer voor bij. Alleen in ontelbare postzegelal bums zal zijn micro-foto prijken en zal zijn grappige, frisse snuit bewijzen, dat Neerlands jeugd, die Andries ver tegenwoordigt, gezond is en levend. Och ja, roem vervliegt sneller dan sigarenrook. Geen medailles of een vette spaarpot zullen aan Adries-van- de-zegel herinneren. Vader Zwart kon zelfs niet naar Amsterdam komen, Maandag, want hij werkt momenteel in de DUW en een dag loon laat men zomaar niet lopen. Maar Andries is geen Marker jon gen, die zich voor geld laat kieken. Hij is een échte Hollandse knaap, die een paar dagen beroemd is geweest. En daarna zegt zo'n knaap tegen z'n maats: „Komop joi, we gaan naar 't doin!" En zo is 't goed, Andries! We hoefden niet lang te zoeken naar het huis van Andries. De eerste de bes te, die we tegenkwamen wist het al direct. „Bedoelt-U Andries Zwart-van- de-Postzegel? Den mot-u in de Zoider- straat weze!" Ja, in Egmond aan Zee, waar men zo'n zwak voor bijnamen heeft, zal Andries wel tot zijn laatste snik „Postzegel" genoemd worden, want zo gaat 't óók daar, in dat kleine vissersdorp. Gelukkig is Andries niet de zoon van de een of andere autoriteit. Zijn vader is visser en van diens trekken heeft Andries veel meegekregen. Dat maakt hem juist tot een echte Hollandse jon gen en niet omdat ie-nou uit Eg mond aan Zee komt maar we vin den Andries heus de beste represen tant voor Neerlands jeugd, van alle vijf kinderen, die ons van de nieuwe kinderpostzegels aankijken. We hoeven niet te zeggen, dat half Egmond aan Zee het hiermee eens is, vooral zijn ouders en het bijna zeven jarige zusje Corrie. „Fain, naar Amsterdam!" Andries had het nooit kunnen ver wachten. In de zomer logeerde in Eg mond aan Zee de bekende fotograaf Cas Oorthuys, die toen reeds zjjn vak kundige blikken liet gaan over de kin deren, die hjj zo hier en daar zag. Hoe veel jongens en meisjes volgens hem ongeschikt waren, weten we zeifs bü benadering niet, maar in Egmond aan Zee zei hij plotseling: „Daar is-ie! Dat is het joggie waarnaar we zoeken." Hij nodigde Andries uit voor een plaatje, waaraan de jongen natuurlijk graag voldeed. Andries werd in verschillende houdingen en met allerlei gelaats-uit- drukkingen gefotografeerd. En toen volgde er een hele tijd niets. Eerst verleden week Woensdag kwam hét bericht. De kleine huiskamer van moeder Zwart stond opeens vol heren, die kwamen zeggen, dat Andries op de kinderpostzegel stond en dat zijn ge zicht nu over de hele wereld zou wor den gezien en dat hjj zelf naar Amster dam mocht komen om zélf zijn post zegels te verkopen en Het was een gloriedag. Toen An dries hoorde van dat gratis reisje naar Amsterdam maakte hij voor het front van de heren van het Kinderzegel- comité een luchtsprong, wreef de han den en gilde: „Hè fain! Lekker naar Amsterdam! Lekker!" En het derde hoofdstuk speelde Maandag. In Amsterdam, in de „Vier de - Openbare - Lagere - Montessori school", wat toch een hele mond vol is. Er waren daar loketten gemaakt waar de vijf kinderen, wier snoeten op de kinderzegels staan, hoogstpersoonlijk de eerste exemplaren verkochten. Het wemelde er van journalisten, een me neer van de radio, één van de televisie, twee meneren van de film En overal, zowel in Heerhugowaard, in Washington, als in Berlijn, in Dja karta en Den Helder zal men nu het „ezicht van het jongetje uit Egmond aan Zee zien. Andries Zwart, uit de Zuiderstraat 14. De massaverspreiding van zijn portret begrijpt Andries mis schien niet zo goed, maar wel herin nert hij zich die Maandag in Amster dam. Daar was me toch burgemeester Niele van Egmond aan Zee aanwezig! En de meester van zijn klas, meneer Banning en de bovenmeester, meneer Gorter. En hij verkocht zélf postzegels. Aan meneer Neher, de directeur-gene raal van de PTT en aan zijn moeder, die een hele serie kocht: allemaal die van zes cent (plus vier cent voor het kind). Nou! Die zegels gingen thuis in een koffiestroopbusje en daar vind-je ze over tien jaar nog, net als de kran tenknipsels. Wat een dag, wat een dag! Maandag avond hoorde iedereen in de radio An- En dit is dan Andries Zwart, zoals hij u aankijkt van alle kinderze gels van zes cent (met toeslag voor het kind.) Andries kreeg van Cas Oorthuys een prachtige af druk van de foto en die gaat natuurlijk in een lijstje. De bekende Oude Klare met zijn zachte smaak en pittig aroma. per liter f 7.15 TELEFOON 2585 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Tot ziens New Orleans (alle); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Het teken van Don Mar cos (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Havenratten van San Diego (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pad dei- zonde (18 jaar). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag, Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30, 7 en 9.30 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag, 16 Nov. 5.14 v.m. 5.26 n.m. Zaterdag, 17 Nov. 5.50 v.m. 6.03 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 5.19 17.31 11.19 23.31 Zaterdag 5.55 18.08 11.55 24.08 öxtfc dt^e, w-tdL ontvingen wij weer een mooie buitenlandse aanvulling in onze pullover-collectie, zodat wij nu in alle mode- tinten goed gesorteerd zijn. Pullovers en vesten Hoek Houttil. KOUSEN LINGERIES (Advertentie, Ing. Med.) Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 1700 kg. aangevoerd. Er waren vier stapels boerenkaas, die f 2.08 per kg. noteerden. Er was een betrek kelijk vlugge handel. Dinsdag waren er in Bodegraven 102 partijen aangevoerd. Ie soort 2.28 2.32; 2e srt 2.24—2.27; extra tot 2.38. De handel was kalm. In Woerden waren er Woensdag 203 partijen, le soort 2.292.34, 2e soort 2.24—2.26, zware tot 2.60. De handel was matig. Gisteren waren er in Gouda 117 par tijen, le kw. 2.29—2.34, 2e kw. 2.24— 2.28, extra kw. tot 2.60 met een kalme handel. Gisteravond omstreeks kwart over zeven moest op de Helderseweg nabij de Kruseman van Elteweg 'n personen auto stoppen voor de Berger tram, toen die de weg overstak. De bestuurder van een van achteren naderende vracht auto, die de tram te laat opmerkte, wil de de stilstaande wagen passeren, doch moest toen krachtig remmen om een botsing met de locomotief te ontgaan. Door het gladde wegdek slipte de vrachtauto echter en kwam daardoor in aanraking met de personenwagen, welke ernstig werd beschadigd. Een in deze wagen zittende dame klaagde over pijn in de rug en moest per taxi naar haar woning worden overgebracht. De personenauto is later door een kraan wagen weggesleept. Op de Kanaalkade moest gistermid dag omstreeks tien over vijf een perso nenauto remmen voor een bakfiets van een melkslijter,' die uit de Paternoster straat kwam en de Kanaalkade over stak. Door het natte wegdek gleed de auto door en kwam in botsing met de bakfiets. Een hoeveelheid melk en eni ge eieren gingen verloren. De auto werd licht beschadigd. De politie heeft dezer dagen vijf mo derne schatgravers uit Alkmaar aange houden, die als werkterrein de vuilnis belt te Krommenie hadden gekozen. Vier van hen waren voorzien van gre pen, waarmede zij het vuilnis omkeer den en zakken om de buit (oude me talen) in te bergen. Daar het voor onbe voegden verboden is de belt te betreden, werd proces-verbaal opgemaakt. De grepen, zakken en reeds verzamelde metalen werden in beslag genomen. De schatgravers bleken woonwagenbewo ners te zijn, die met een oude vracht auto naar Krommenie waren gekomen. Het was voor de politie aanvankelijk een raadsel hoe de mannen op de belt waren gekomen, daar de vuilnisopslag plaats wordt afgescheiden door een sloot. Het raadsel werd opgelost toen de politie in het water een roeibootje ontdekte, waarin een vijfde Alkmaarder zat. Bij onderzoek bleek, dat het boot je speciaal voor deze expeditie was ge huurd. Ook de roeier is geverbaliseerd. Non-stopavond ten bate van het zwakke kind Onder het motto „Weest mild gezind voor 't zwakke kind" organiseert de afd. Alkmaar van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge zondheidskolonies een non-stop avond op Maandag 19 November in het „Wa pen van Heemskerk". Aangezien er vele bleekneusjes op de wachtlijst staan en de nodige gelden ontbreken, zocht het bestuur naar een gelegenheid om te trachten een deel der financiën bijeen te brengen. Verschillende personen zeg den spontaan hun medewerking aan deze avond toe. Zo zullen o.a. optreden de balletgroep van mevrouw Pranger, het accordeonorkest „Vita Nova", de vrolijke jamerhoutjes, mevrouw v. d. Meulen met declamatie, terwijl na de pauze films over het C.G.-werk zullen worden vertoond. Voor nadere bijzon derheden verwijzen we naar elders in dit nummer. £indi 1793 (Advertentie, Ing. Med.) VERLOTING ALKM. VER. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE Bij de op Donderdagavond gehouden trekking kwamen niet minder dan 377 prijzen uit de bus. De hoofdprijs viel op lot no. 1547. Deze en de overige prijzen kunnen afgehaald worden bij de heer Fr. C. Oudejans, Bierkade 15, Administrateur der Vereniging, dagelijks van 9-12 en van 2-5 uur. Zaterdags alleen tot 1 uur. Voor de verdere uitslag zie men elders in dit blad. lANGtSTRAAT 16-10 (Advertentie, ing Med.) Het motorrijtuig leent zich bij uitstek voor extra hettmgen Op 7 September plaatsten wij een ingezonden stuk van de heer F. Cheizo alhier, waarin deze mededeelde, dat hij voorheen voor een motorrijwiel met duo f 3.86 per kwartaal betaalde en thans f 7.25 wat dus veel meer zou zijn dan de verhoogde motorbelasting, welke 40 pet zou bedragen. Het bleek dat men hen, die de belasting niet in eens per jaar kunnen of willen vol doen, een extra premie van f 2 per drie maanden in rekening brengt. Dat is een belangrijke verhoging en inzen der wees er op, dat men zijn andere belastingen toch ook niet ineens moet voldoen. Wij hebben er. toen aan herinnerd, dat deze motorbelasting thans van f 15 tot f 21 verhoogd was, dat vroeger bij 3 maandelijkse betaling 3 pet extra v/as verschuldigd, dat dit thans op een minimum van f 2 was vastgesteld en er op gewezen dat hier een taak had gelegen voor de A.N.W.B. of de K.N.A.C. om op deze onevenredig zwa re verhoging te wijzen. De heer D. J. Scheffel, consul van de Koninklijke Ned. Toeristenbond, heeft daarna onze courant aan het be stuur dezer organisatie toegezonden en op de daarin voorkomende klacht van inzender thans een antwoord ontvan gen. Hierin wordt vermeld, dat de kwes tie van de wijziging der Motorrijwiel belastingwet, waardoor hier en daar onevenredige verhogingen zijn ont staan, door Centraal Overleg, waarin ook de A.N.W.B. is vertegenwoordigd, herhaaldelijk is opgenomen zowel met de Staten Generaal als met de rege ring, zonder dat enig resultaat kon worden geboekt. Er moest geld zijn voor de defensie- lasten en het motorrijtuig aldus wordt gemeld is voor het doen van extra heffingen nu eenmaal het ge makkelijkst en daarom het meest ge liefde object. (Een schrale troost voor de motor rijder, maar misschien behoort hij tot die categorie der bevolking, die tot de conclusie komt dat zijn geld ten minste goed is. Red.). fCT— 11 zuiver wol nieuwe herfstkleuren prachtige dessins alleenverkoop voor Alkmaar luxe verpakking in de Houttil HERENMODES HER :NHOEDEN HERENKLEDING (Advertentie, Ing. Med.) Voor een groot aantal belangstellen den werd door het Instituut voor Tech nisch Taalonderwijs uit Amsterdam in samenwerking met de United States In formation Service gisteravond in pavil joen Kinheim een filmavond georgani seerd, welke ten doel had de studie van technisch Engels speciaal voor het auto- en motorbedrijf te propageren. Vele termen in het autobedrijf zijn ont leend aan het Engels of Amerikaans, zodat voor iemand die goede, geïmpor teerde vakliteratuur wil lezen, kennis van het technisch Engels noodzakelijk is, aldus de heer H. G. Labaot, leraar aan het instituut. Van de films welke werden vertoond, waren speciaal die over het gebruik van jeeps en over de werkwijze in een groot Amerikaans transportbedrijf, van belang. Via de gramofoonplaat hoorden de aanwezigen een toespraak van Mrs. Margaret R. Parkin, directrice van de United States Information Service en vice-consul van de Verenigde Staten, die sprak over automobilisme in Ameri ka. Zij deelde hierbij o.m. mede, dat in de States thans 36.000.000 personenauto's in gebruik zijn; dat is één auto voor iedere vier personen. De helft van deze wagens is uitgerust met radio en een een groot gedeelte heeft ook televisie, die speciaal bestemd is voor de inzit tenden op de achterbank, die anders „mee-ehaufferen". Tot slot van de bijeenkomst werd een film vertoond over de fabricage en toe passing van kogellagers. Het tweede concert van de Haarlemse Orkestvereniging in dit seizoen, gister avond in het Gulden Vlies gegeven, kan tot de merkwaardigste en meest artistieke worden gerekend, welke het orkest hier ooit heeft gegeven. Dirigent Toon Verhey heeft ditmaal geen paradepaardjes van stal gehaald. Hij maakte geen keuze uit gagarandeerde successen. Wat het publiek te horen kreeg, waren alle noviteiten uit de klassieke en de moderne orkestlitteratuur. no in d kl. t. van de moderne Neder landse componist Robert de Roos, m 1907 in Den Haag geboren. Vele luis teraars zullen zich bij het horen van dit werk nog wat onwennig hebben gevoeld. Het bevat prachtige vond sten. De Roos schijnt er alle moderne klankformaties in te hebben willen verwerken. Deel II en deel III zijn wel het boeiendst. Uiteraard kan men geen conclusies baseren op een eerste kennismaking. Het kwam ons echter voor, dat de componist althans in dit werk nog niet geheel zijn eigen stijl heeft gevonden. Willem Noske speelde zijn solopartij phenomenaal knap. Zijn suc ces was groot en gul liet hij dirigent en orkest in de hem gebracht hulde delen. Zowel in dit werk als in het con cert van Hurlebusch was het orkest zeer volgzaam in zijn begeleiding. Het sloot zich goed bij de solist aan. De oudere Nederlandse componisten generatie kwam ten slotte aan het woord in de bekende ouverture van dr. Joh. Wagenaar „Cyrano de Ber gerac". Het werd een brillant roman tisch slot, door het orkest met „Schwung" gespeeld. Al met al was het een concert, dat de luisteraars om zijn vele kwaliteiten nog lang in het geheugen zal blijven. Daar was om te beginnen de prach tige Suite in b. kl. t. van Joh. Seb. Bach, zeer doorzichtig door het orkest gespeeld. De fluitpartij werd door Ma- rius Ruysink zeer stijlvol uitgevoerd. Het resultaat was een wel verdiend succes voor dit zeer artistiek musice rende orkestlid. Solist was ditmaal de violist Willem Noske, die ons een concert in a. kl. t. van de nog zo goed als onbekende componist Hurlebusch (16951765) voorspeelde. Hurlebusch was een tijd genoot van Bach en Handel, en een geniaal componist, wiens werk althans naar de structuur gelijkenis vertoont met dat van de grote Cantor. Het door Noske gespeelde concert werd door zijn schoonheid een openbaring voor ons. Het werk ademt een frisse en vi tale geest. Wij mogen Noske dankbaar zijn, dat hij dit concert op zijn reper toire heeft geplaatst. Hij koos het stel lig niet om der wille van het persoon lijke succes, doch slechts uit zuiver artistieke overwegingen. De vertolking was kortweg meesterlijk. Na de pauze beleefden we een gro te muzikale koersverandering. Toen hoorden we namelijk nog het concerti- Des middags was voor een zaal vol jeugdige scholieren het eerste jeugd- concert onder auspiciën van de ICA gegeven. Uiteraard had men hiervoor een aantal romantische werken geko zen, welke de jeugd gemakkelijk aan spraken, en waarin de vele mogelijk heden van het orkest op instrumentaal gebied duidelijk tot uitdrukking kwa men. Marinus Adam lichtte de werken beknopt en duidelijk toe. Om te beginnen werd de klank kleur van de verschillende blaasin strumenten gedemonstreerd. Daarna vertelde de heer Adam iets over de bouw van een symphonie, waarna het orkest zijn auditorium in de ban sloeg van de klanken van Schuberts Un- vollendete. Het werk werd door een ontijdig applaus onderbroken, waarop de dirigent, de heer Verhey, zijn luis teraars duidelijk maakte, dat bijval 'tussen de delen van een werk niet ge bruikelijk is. Marinus Adam gaf nog enig com mentaar op de Eerste Peer-Gyntsuite van Edv. Grieg en op l'Arlesienne- suite van Bizet, waarna ook deze wer ken ten gehore werden gebracht. Na afloop hiervan maakte de inleider de jonge luisteraars een compliment voor hun aandacht. Inderdaad kon men tij dens de uitvoering der beide suites een speld horen vallen. Het is zeer verheugend, dat de jeugd op deze wijze in aanraking wordt ge bracht met de Kunst met een grote K. Dit eerste jeugdconcert is een volko men succes geworden. We hopen de HOV npg vaak voor onze scholieren die zich voor muziek zeer ontvanke lijk toonden te zien optreden. Ms. Wie niet ambtenaar is, tegenwoordig of zelf geen ducaten slaat, die likt dj plavuizen af, vrienden, en dat zie j( nou ook weer met dat geval van hei lampie. Zie eens: ganse middenstandsbonden klagen steen en been en iedere goede burger moppert over de bouwstop en de dure tijd. Alzo niet bij de Posle. rijen, althans niet bij het Postkantoor te Alkmaar, waar dan toch maar een lampie is opgehangen bij de rijwiel. bewaarplaats van het personeel, dat zich op het telefoonkantoor verdien- stelijk maakt. Het lampie'.... och ja, de dagen worden korter en in de zomer reedt zeiden technische PTT-mensen „D'r mot een lampie bonen 't fietsrek ko. men". En een paar dagen geleden be. gonnen ze al. Er kwam een man met een pilow pak, die na uitvoerig te hebben gepast en gemeten een lampje aan de muur bevestigde. Een knus dingetje, zo'n baken in duistere 'lagen, zoals je weieens in kerstver halen leest. Nou, precies zo'n lampie was 't. En het branddeDat werd vastge steld door een iets hogere ambtenaar, dan de monteur, die het ding ophing. Een ambtenaar dan, die de volgende dag kioam kijken, enkele notities maakte en weer wegging. Misschien was Het Baken toch niet helemaal goed, want er kwam weer een ambfe. naar, die erg bedenkelijk deed en iets mompelde over „Zuid-West en 'n tik- kie hoger". Ook hij schreef het een en ander op en vertrok weer. Toen kwam er een meneer op een motor. Echt iemand, dip van efficien. cy houdt, een Succes-Man. zouden we haast zeggen. Hij mat en bekeek de afstand tussen lampie en grond, tussen de hoek en 't lampie, maakte uitvoerig notities, blijkbaar voor het kaarts steem bestemd, keek héél bedenke!}! en snorde weg. En er kwam nog een ambtenaar, om vast te stellen of het licht niet te fel was aan het oog van de rijwielbe waarder en niet te zwak voor het oog van de klanten. Het zal u zeker be long inboezemen, dat hij zijn conclu sies eveneens schriftelijk heeft vastge legd en dat het laatste woord over 't lampie nog zeker niet gesproken zal zijn. Ze gooien 't hogerop, reken maar! Tenslotte moést het ding meer naar het Noordwesten schijnen en er schijnt met het merk van 't lampie ook iets niet te kloppen. Voorlopig brandt het, maar owee als de zaak bij meneer Neher terecht komt. Want ze zijn grondig bij de post. En efficient en economisch Maar aan onze deur geen PTT ambtenaren, als er een lampie moet worden opge hangen MARIUS. „O, kom 'r eens kijken, wat ik in mijn schoentje vind Dit zongen reeds honderden kinderen hg de grote schoor steen op de 2e etage van V&D en zij haalden er een aardige verrassing uit en tevens een kleurenplaat waarmede zij in de gelegenheid zijn nog een fraaie prijs te winnen. Sinterklaas heeft met al die schoentjes handenvol werk, maar Zwarte Piet helpt hem trouw en hoe meer schoentjes ze bij de schoorsteen zien, hoe prettiger zij dat vinden. Haal dus maar vlug voor f 0.25 een label bij de cassa en plaats je schoentje of klompje bij de grote schoorsteen. De volgende dag vindt je dan een leuke verrassing. ALKMAAR (Advertentie,, Ing. Med.) Geboren Yvonne B. M., d. van R Talsma en S. P. Berkhout. Ondertrouwd Adrianus J. G. Mo lenkamp en Agnes H. v. d. Weijde. Johannes Schotten en Catharina M. van Gijsen. Franciscus J. Weber en Helena F. Evers. Andries Bernard en Klaasje, Mulder. Berendjan van Arem en Marrij H. Oostwoude* Overleden Johannes Bouman, 75 jaar. wed. van E. Woudstra. ALKMAARDERS EN DE BONTE DINSDAGAVONDTREIN Dinsdag 20 November start de derde Bonte Dinsdagavondtrein. Dit zal een nieuwe „amateur-trein" zijn waaraan o.a. zullen medewerken Didi de Vries- Deutekom en „Die Alpenmadel", allen afkomstig van Alkmaar. i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2