avi Verloofde paren De Sint denkt.,,. Speciale Jeugdboeken Sïad en Omgeving A. T. G. bracht Molières Ingebeelde Zieke" De P.0.A, n.v. - PAYGL0P Non-stopavond van het Centraal Genootschap Nederlandse zeehelden redden 10.000 drenkelingen het leven 4 DEMONSTRATIES 4 CADEAUX Woensdag 21 Nov. 1951 MODELWON5NGEN van 7 tol 9 uur n. m. Alkmaar aan de kop in „Baas boven baas-actie" X PER DAG GRATIS KOPEN Bij VET AGENDA De Molleboonen Zonderling zakenman pronkte met de veren van een ander Vrouw gewond door kaasschaaf en rond vliegend huisraad I75 E.V.C.-propagandist tot één maand veroordeeld DINSDAG 80 NOVEMBER 1951 Louis Saalborn was de grote figuur Een goed bezette zaal In het Gulden Vlies heeft gisteravond een zeer vlotte opvoering gezien van Molière's laat ste stuk „Le Malade Imaginaire", dat hij in 1672 schreef en waarin hij 17 Februari 1673 optrad, hoewel hij zich mindêr goed gevoelde. Hij zakte onder de voorstelling in elkaar en overleed weldra. Het is zeer juist gezien van het A.T.G. dit beroemde stuk van Mo lière nog eens in goede bezetting op te voeren. En onder regie van Kees v. Iersel heeft „De ingebeelde zieke" hier 'n hartelijke ontvangst gehad. De ver schillende menselijke zwakheden wor den duidelijk naar voren gebracht. Ar- gan, die zich lijdende voelt aan vele kwalen en een goed melkkoetje is voor dokter Diafoirus, wil zijn dochter la ten trouwen met de zoon van deze dok ter. Maar dat is de zin niet van An- gélique en Toinette, de meid, die ook in dit stuk van Molière een zeer be langrijke rol speelt, heeft de zaak spoe dig door. Maar geheel aan de kant van Angélique staande, helpt zij deze in alle opzichten. Cléante heeft de liefde van Argélique, terwijl Béline, Argan's tweede vrouw, een heel slecht spel speelt. Zij krijgt echter geen kans, want op vernuftige wijze weet Toinette alles voor de jongelui in orde te brengen, Argan te genezen en Béline een wel treurig figuur te doen slaan. Op een vlotte wijze is dit stuk ge speeld. Diverse beproefde krachten traden er in op, maar het was verheu gend te zien, met welk een ambitie di verse jongeren de geboden kansen in dit stuk benutten. Louis Saalborn was in alle opzichten het middelpunt en wist de geest van Molière, die in al diens stukken spreekt, wel zeer juist uit te beelden. Een succes was dit stuk ook voor Jen ny van Maerlant, die de belangrijke rol van de gedienstige Toinette uit stekend speelde. Loudi Nijhoff speelde haar dubbele spel als vrouw van Argan zeer goed. Mies Hagens als de dochter en Johan Schmitz als Argan's broer toonden hun grote routine. Jan Mod derman, één der jongeren, verraste door voor Bezichtig dan onze aan de Spieghelstraat 14 LANGE SIR AAI AIKMAAB (Advertentie, Ing. Med.) Singer vestigt filiaal in Alkmaar Op de Dijk no. 32 is Zaterdag een filiaal geopend van de Singermaat- schappij. Een soort garage is op bui tengewoon smaakvolle wijze omge bouwd tot filiaal en ingericht met al lerhande „Singer"-naaimachines, als eleetrische- en trap-, zig-zag- en koffermachines. De filiaalhouder, de heer P. Vogtschmidt, heeft bovendien de beschikking over een reparatie-in richting voor het bieden van de nodige service. Grotere reparaties zullen ech ter naar de hoofdvertegenwoordiging in Amsterdam worden gezonden. Het interieur van de kleine zaak is bekleed met plastic-behang en blank-eiken hout, terwijl de verlichting bestaat uit twee T.L.-buizen. De vele bloemen, die dit interieur nog opvrolijken, getuigen van een hartelijk welkom in onze stad. een het zijn heel goede uitbeelding van Cléan te. Hans Tiemeijer vormde met Johan Walhain (ook één der jongeren) een prachtig duo, terwijl ook de kleine rol len van Ben Groenier, Theo Kling, Ed- w;n Thomas en Tme de Vlies hun juis te plaats in het geheel kregen. Aan het slot was er een hartelijk ap plaus, dat niet alleen de hoofdfiguur Saalborn, maar ook de overige mede spelenden gold voor jongens van 10 tot 16 jaar. TH. HAAKMAN. De jongens van Beukenrode ƒ2.25 CAREL BEKE! De Schatten Che Tsuan ƒ1.90 REIN VALKHOFF. Raginard ƒ2.00 Gebonden in halflinnen band met illustraties van E. WENINGER. (Advertentie, Ing. Med.) De „Baas boven baas-actie" ten bate van de militairen, waartoe R.K.A.F.C. hier ter stede het initiatief nam, Is thans reeds een prachtig succes. In to taal zijn al 1300 „stemkaarten" ver kocht en met dit aantal heeft Alkmaar in de landelijke actie de leiding. De dertienhonderd kaarten betekenen ech ter nog geenszins het maximum. Juist dezer dagen is besloten de propaganda niet alleen voort te zetten, doch nog te intensiveren, zodat alle kans bestaat, dat Alkmaar aan de kop zal blijven. Zoals bekend, kunnen de deelne mers aan de „Baas boven baas-actie" via een „stemkaart" hun voorliefde te kennen geven voor een bepaald onder deel van het KRO-programma. De „stemkaart' dient evenwel vergezeld te gaan van minstens f 1,welke niet alleen ten goede komt aan de R.K. mi litairen, doch ook aan de andersden kenden. Op de KRO-avond, welke op 26 November in het „Gulden Vlies" ge houden wordt, zal Ger de Roos de be zoekers opwekken aan de actie deel te nemen. In de zaal zal een stembureau worden ingericht. De besturen van de R.K. Middenstandsvereniging en de ver eniging „St. Adelbertus" zullen zich per circulaire tot hun leden richten en tevens contact opnemen met particu lieren, die niet bij deze beide organisa ties zijn aangesloten. Verder mag ver wacht worden, dat ook in de kringen v. d. R.K. Onderwijzersvereniging „St. Augustinus" en het Alg. R.K. Werkge versverbond de belangstelling voor de „Baas boven baas-actie" gestimuleerd zal worden. Balleigroep had bijzonder succes In het Wapen van Heemskerk werd gisteravond door het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies, afdeling Alk maar, een non-stop-avond gegeven. In haar openingswoord memoreerde mej. dr. A. G. Schoo het heilzame werk, dat door het Centraal Genoot schap wordt verricht. Jaarlijks wor den achtduizend kinderen zes weken lang in de herstellingsoorden en ge zondheidskolonies opgenomen en lief derijk verpleegd. Zij worden hierdoor enige tijd uit het stadsleven genomen en doen veel gezondheid op in de heerlijke natuur, waarin deze oorden en kolonies zijn ingericht. Het programma werd geopend met een optreden van het ensemble „De Vrolijke Jammerhoutjes", die met eni ge gezellige kampliedjes de stemming erin brachten. Mevrouw Pranger voer de met een jeugdgroep, waarin kin deren speelden van 8 tot en met 14 jaar, de balletdansen „Hoogmoed komt tot de val" en een Lentedansje van Gade op, waarmee zij uiteraard zeer veel succes oogstte. Het is inderdaad bewonderenswaardig welke prestaties zij met deze jonge kinderen reeds bereikte. Buitengewone waardering vond ook het accordeonorkest „Vita Nova" on der leiding van de heer A. v. d. Wolff, dat in zijn optreden o.a. de Ouver ture in A dur van Wölki, de Espana van Waldteufel en de Balalaika van Kok ten gehore bracht. Ook mogen wij niet vergeten de uitstekende declama tie van mevrouw v. d. Meulen, de sketch „Het nieuwe hoedje" en het optreden van het VCJC-koortje. Na een korte pauze werden enkele films vertoond, waarvan de eerste een beeld gaf van de roem der Nederland se bollen in het buitenland. Dit was een Amerikaans filmpje, dat buiten gewoon mooie kleurenopnamen te zien f van de wijze, waarop de Neder landse bollen in de V.S. worden ge toond. De volgende film behandelde de C.G.-huizen na de oorlog en tot slot werd de Zeehuis-film vertoond. Door deze beide rolprenten werd een goed beeld verkregen van het werk, DIERENBESCHERMING. Sinds een paar weken zwerft jong poesje in de omgeving van Klein Nieuwland. Kenteken: zwart-wit, kopje half zwart, half wit. In de tuin van het Centraal Zieken huis zwerft een zwart poesje, witte te nen, wit streepje over de kop. Zaterdag is zwervend aangetroffen in de omgeving van de Ridderstraat een mooi cypers poesje, >pl.m. een haif jaar oud. Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. gratis kooptijden van Maandag dat hier verricht wordt en waardoor het doel van deze avond zeker be reikt zal zijn. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven is het faillissement van P. Th. Blom te Oudorp wegens gebrek aan actief. Geëindigd is het faillissement van C. A. Beers te Egmond aan den Hoef, door het verbindend worden der enige uitdelingslij st. (Advertentie, Ing. Med.) Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Zaterdag van 910 uur en Maandag van 1112 uur. (Adv.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Tot ziens in New Orleans (alle leeftijden)Cinema Americain, 8 uur: Het teken van Don Marcos (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Havenratten van San Diego (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pad der zonde (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Alkmaarse Ka mermuziek Vereniging. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Voor drachtskunstenaar met „De geschiede nis van Saul van David", voor Comité Winterlezingen. WOENSDAG Harmonie Theatet, 2.30 en 8 uur: Tot ziens in New Orleans (alle leeftijden) Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Het teken van Don Marcos (14 jaar); Vic toria Theater, 2.30 en 8 uur: Havenrat ten van San Diego (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pad der zonde (18 jaar) Kleine zaal Harmonie, 8 uur: Dieren van nabij; voordrachtavond voor Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 20 November 7.46 vm 8.06 nm V/oensdag 21 Nov. 8.37 v.m. 9.04 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 7.51 20.11 1.51 14.11 Woensdag 8.42 21.09 2.42 15.09 PAR AP LUI ES ook opvouwbaar Een ruime collectie HOEK HOUTTIL KOUSEN LINGERIES Geopend van 9 tot 6 uur. (Advertentie, Ing. Med.) Verkeersstremmingen De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland, te Haarlem, brengt, onder in trekking van zijn bekendmaking van 29 October 1951, ter openbare kennis, dat de vlotbrug over het Noordhollands Kanaal te Alkmaar (Schermervlotbrug) wegens de uitvoering van herstellings werkzaamheden voor het landverkeer zal zijn afgesloten op 22 November '51 van 8 tot 17 uur en dat dè Koogerpol- dervlotbrug over het Noordhollands Kanaal, gemeente Akersloot, wegens de uitvoering van herstellingswerken, in gaande 19 November 1951, des v.m. te 6 uur, voor het landverkeer zal zijn af gesloten voor de tijd van 10 dagen of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk mocht blijken. Overtreding van de leer plichtwet In ons nummer van 7 November maakten wij melding van het hoger beroep van de heer J. B„ die door de kantonrechter veroordeeld was tot 6 boete wegens overtreding van de leer plichtwet. Hij was in beroep gekomen omdat ook zijn vrouw was veroordeeld en het z.i. niet aanging, dat twee per sonen voor het zelfde delict gevonnist werden. De officier meende, dat slechts bevestiging van het vonnis kon volgen De rechtbank heeft hedenmorgen in aansluiting daarop het vonnis van de kantonrechter bevestigd. Jaarlijks zijn kapitalen nodig Reeds meer dan honderd jaar staan langs de gehele Nederlandse kust on verschrokken zeehelden gereed om bij het eerste noodsignaal eigen leven in de waagschaal te stellen om dat van anderen te redden. Dat in die reeks van jaren ruim 10.000 mensen voor een ver schrikkelijke verdrinkingsdood werden behoed, was het werk van de mannen van de Koninklijke Zuidhollandse Maat schappij tot het Redden van Drenkelin gen en van de Noord, en Zuidhol landse Reddingmaatschappij. Zij waren het die zich, ongeacht de grote gevaren, steeds weer vrijwillig beschikbaar stel- Succesvolle toneelavond. De Groningse vereniging „De Molle boonen" heeft Zaterdagavond voor een zeer talrijk publiek de zaal van 't Gulden Vlies was geheel bezet een prachtig geslaagde uitvoering gegeven van Fabricius' toneelspel in drie be drijven „De Koekoek". Er waren deze avond vrij veel ge nodigden al 'dan niet op eigen ver zoek geïntroduceerd waarvan ver schillenden nog in de loop van de avond als lid toetraden. Geen wonder dat de voorzitter bij de opening zijn vreugde uitsprak over de grote op komst en een speciaal welkom had voor de „nieuwen". De eigenlijke ope ning was natuurlijk het gezamenlijk zingen van het „Grunnens Laid". En dan kwam het toneelspel, waarvoor al die mensen waren gekomen, het optre den van de toneelclub ,,'t Gebelskop" (onderdeel van „De Molleboonen") met „De Koekoek", een voor dilettan ten werkelijk zwaar stuk. Desondanks heeft het kranige groepje onder regie van de heer J. Maats van Heiioo een uitvoering gegeven, die aller lof ver diende en getuige het daverend ap plaus dat na het derde bedrijf aan zwol tot een ovatie ook oogstte. Grote instemming verwierven de woorden van voorzitter Bos, toen bij aan het einde de spelers toesprak. Dat hij daarbij een paar hunner bij name noemde (mevr. Ferwerda voor de ver tolking van de rol van de boerin en mej. M. J. Maats die slechts één repe titie kon bijwonen doordat mej. Groo- tes haar rol van dienstbode niet kon vervullen tengevolge van ongesteld heid) was zeer begrijpelijk, gezien hun voortreffelijk spel. Overigens traden nog een paar nieuwelingen in het stuk op (de heer en mevr. Olthof en de heer De Vries—Maats), die zich alles zins op hun plaats toonden en graag nog eens weer op het toneel gezien worden. Verder speelden nog mee de hertn Ten Berge en Wagenborg (twee bij de Gronigers zéér gewenste spe lers, al had dan de eerstgenoemde zich ook een paar jaar ontrokken aan het toneel), die hun rijk aan gevoelige momenten zijnde rollen van dokter en losbol op zeer verdienstelijke wijze speelden. Een ganimeerd bal hield de aanwe zigen nog een paar uren gezellig bij een. Voor de goede begeleiding werd op de musici Gebr. Dekker een hoera uitgebracht. Burgerliike Stand Geboren Godfried A., z. van J. S. Bartels en W. C. Dingerdis. Anton, z van A. B. de Betue en G. Hittema. Overleden: Jan Joosten, 76 jaar, wed. van A. Hartog. Fa. Herm. Plas breidde uit De firma Herm. Plas in het Payglop heeft haar zaak een aanzienlijke uit breiding laten ondergaan, waardoor deze ruimte nogmaals zo groot is ge worden en nu een diepte heeft van omstreeks 12 meter. De nieuwe afde ling is ingericht voor Gerozilver en Zilmeta-artikelen. Voorts zijn er een aantal pendules opgesteld. In enige wandkasten staat een uitgebreide col lectie wekkers en klokjes opgesteld, terwijl ook een speciale stand met koekoeksklokken is ingericht. Door middel van een buitengewoon handige kast met monsterladen is de firma Plas in staat haar cliënten de grootst mo gelijke service te bieden. In deze laden heeft zij namelijk monsters van alle mogelijke soorten cassettes, waardoor een gemakkelijk overzicht wordt ver kregen. Bovendien kunnen de koop lustigen op een zitje rustig het ge wenste artikel uitzoeken. Waarlijk een hele verbetering en modernisering, die door de bezoekers op hoge prijs zal worden gesteld. 10.17-10.32 12.43-12.58 15.26-15.31 (Advertentie, Ing. Med.) UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: Mevr. A. FafianiDe Boer (E), Egmond aan Zee, Smidstraat hoek Parallelweg. Vervaardiging van handgebreide artikelen. Alkmaars Automobielbedrijf „C. Rijke' (E Alkmaar, Oudegracht 102. Automo biel-, garage- en motorrijwielbedrijf. (Overname verboden) Voor de Alkmaarse politierechter Ketels werden verkocht en eigenaar wist van niets yFRDACHTE Anthony P. uit Alkmaar, die gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. v. d. WallBake, terecht stond, slaagde er niet in, een buitengewoon gunstige indruk te maken, hoe nadrukkelijk hij ook be weerde van goeden wille te zijn. De afgelopen zomer had hij aan de opkoper G. P. v. B. twee grote metalen ketels verkocht voor een bedrag van 375,Dit zou in orde geweest zijn als de ketels inderdaad van hem geweest waren, maar dat was nu juist niet het geval. De ketels, die op een terrein aan de Bergerweg lagen, behoorden aan iemand anders, die van de prins geen kwaad wist. Niette min toonde P. de ketels aan Van B., verkocht ze en kreeg er zijn geld voor. Toen de opkoper ze echter wilde ophalen, kwam de zaak aan het licht, maar het geld was inmiddels reeds over de balk geworpen. gen was geweest, werd zij conform de eis veroordeeld tot vijf-en-twintig gul den subs, tien dagen. Nicolaas H. uit Langedijk had enige gevulde visfuiken weggehaald en voor zichzelf gebruikt. De officier eiste veer tig gulden subs, twintig dagen. H. werd veroordeeld tot dertig gulden of twaalf dagen. r\EZE zaak is in Augustus in eerste instantie behandeld, maar hoewel P. toen sprak van terugbetalen, verklaar de Van B., die gistermiddag als getuige optrad, dat verdachte later hierover met woord meer gerept had. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meisehke, eiste vier maanden gevangenisstraf wegens oplichting. De uitspraak van de politie rechter luidde: drie maanden. Johannes T. uit Oudkarspel had in Bergen op straat iemand een paar forse klappen gegeven. De officier van Justi tie eiste hiervoor veertig gulden subs, twintig dagen. De politierechter ver oordeelde T. tot vijf-en-twintig gulden of vijftien dagen. De Alkmaarse werkster Johanna van H. was tijdens haar werkzaamheden in de textielzaak P. bezweken voor de ver leiding van zes paar nylon-kousen. Daar er nog nooit iets van haar te zeg- Johannes B. uit Limmen kwam op een avond onder de invloed van sterke drank in het huis van een kennis bin nenvallen, die evenwel zelf niet thuis was. Toen deze kennis V„ gevolgd door diens vriend H., even later thuis kwam, sommeerde hij B. om het huis te verla ten. Toen B. hieraan geen gevolg gaf, werd hij door V. en. B. de deur uitge zet. De officier van Justitie eiste zestig gulden of veertig dagen. De raadsman van verdachte, mr. Berkhouwer, be twijfelde of hier wel van huisvrede breuk gesproken kon worden, aange zien verdachte slechts goede bedoelin gen heeft gehad en vroeg zich af, of de houding van de heer des huizes wel juist was geweest. De uitspraak van de politierechter luidde ten slotte: vijf-en- twintig gulden subs, vijftien dagen, be nevens een voorwaardelijke straf van een maand met een proeftijd van twee jaar. Hardhandige jeugd. £)E jeugdige kaasknecht Cornelis S. uit Alkmaar had met enkele jongens en meisjes staan praten en na een paar speelse uitdagingen waren er scheld woorden en klappen gevallen. Cornelis had de zestienjarige fabrieksarbeidster M. J. S., die overigens ook niet op haar mondje was gevallen, zo hard geslagen, dat zij op de grond terecht was geko men en was blijven liggen. De eis van de officier luidde vijftien gulden of tien dagen. De politierechter veroor deelde C. S. tot vijf-en-twintig gulden of vijftien dagen. Julius de G. uit Schoorl had steeds moeilijkheden met de hoofdbewoonster van zijn huis gehad en dit had ten slotte een climax gevonden in een wil de smijtpartij. Hij had haar zijn eigen huisraad toegeworpen, onder meer een keukenkastje en een droogrek. Ten slotte werd zij gewond door een rond vliegende kaasschaaf en een soepter- rien. Het bleek dat Julius de G. reeds vijfmaal voor vrij ernstige feiten was veroordeeld. De officier van Justitie eiste veertig gulden of twintig dagen. De uitspraak luidde: veertig gulden of zestien dagen. De Alkmaarder Johannes v. d. L. had na een Zaterdagse markt tien borrels en vijf glazen bier tot zich genomen en was vervolgens vol goede moed op de fiets gestapt. Dit resulteerde in 'n bot sing met een andere wielrijder, waar door beiden gewond werden. Nadat v. d. L. verbonden was, steeg hij zo goed en zo kwaad als het ging wéér op en reed ten slotte in de armen van de Hermandad. Thans eiste de officier van Justitie honderd gulden of veertig dagen. Conform de eis werd hij veroor deeld tot honderd gulden subs, dertig dagen. den om uit te varen als een schip vooj de gevaarlijke Hollandse kust in nood verkeerde. Hoe geweldig inspannend en riskant deze tochten zijn, bleek overduidelijij uit de voordracht die de heer J. q Wittpen uit Amsterdam gisteravond ij het ABB-gebouw hield voor het Insti. tuut voor Arbeidersontwikkeling. Dj heer Wittpen toonde zich een uitne. mend spreker, die er volkomen slaagde de aandacht van zijn toehoor, ders gespannen te houden. Hij vertel^ hoe tot het jaar 1600 nog geen sprane was van reddingtochten, doch eerder van strandroof. Door valse vuren t» ontsteken trachtte men toen de sche. pen op de kust te laten lopen, om ziel; vervolgens meester te kunnen maken van de lading. De eerste poging, De eerste poging tot het redden vaj drenkelingen werd gedaan in 1824, toen bij Huisduinen het schip „De Vseede" aan de grond liep. Tien vissers uit Den Helder waagden zich in een roeibootje naar het wrak en namen de opvarenden over. Op de terugweg verongelukte d« sloep echter, zodat op een na alle red. ders en drenkelingen omkwamen. Korts tijd later ontstonden door particuliet initiatief de twee verenigingen welks zich ten doel stelden het redden va# drenkelingen beter te organiseren. Dezs verenigingen zijn geheel in handen ge. bleven van particulieren, die jaarlijks de grote sommen gelds bijeen brengen die voor het werk noodzakelijk zijn. Alleen al de N.Z.H.R.M. heeft voor het goed functionneren van haar apparaat jaarlijks f 300.000 nodig. Hoewel door het gebruik van motor, reddingboten het gevarenrisico de laat. ste jaren aanzienlijk is verminderd, blijft iedere redding die bij nacht en ontij wordt uitgevoerd nog steeds een geweldig waagstuk, dat de grootste be wondering afdwingt. Ter illustratie van het gesprokene vertoonde de heer Wittpen enkele films waaronder één van een werkelijke red ding. 1. Heeft U wel eens een vulpen zien fabriceren? Dit kunt U op onze le etage tot 28 No vember a.s. Tevens repareren wij in deze week Uw vulpen gratis. De hier gefabriceerde vul pennen, met 14 krt. gouden pen worden als speciale attractie in deze week "J90 gebracht voor slechts 1 jaar garantie. Een waardevol cadeau waar U succes mee zult hebben. 2. Op de parterre bij de lift wordt U een nieuw artikel gedemonstreerd. De „EVERY DAY" rol, het ideale hulpmiddel waarbij U van Uw shawl een sportief of elegant hoedje kunt maken. Dit welkome J 25 cadeautje voor slechts 3. Eveneens op onze parterre toont een demonstratrice U als vorige jaren de bekende „DOUBLÉ D'OR" ringen voor dames en heren. Zo'n prachtige ring, massief of met fraaie steen bezet brengen wij in deze cadeautijd al vanaf Heren zegelringen met garantie 00 4. De beroemde „VALDELIS" eau de cologne wordt U in een grootse sortering tijdens deze speciale St. Nicolaas-verkoop op onze parterre gebracht. Overtuigt U van de prima kwaliteit. GRATIS KEUREN. Wilt U een mooi presentje geven, dan heeft U hier een ruime keus. (Advertentie, Ing. Med.) Hedenmorgen werd de Alkmaarder J n cob us J. H. door de Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeeld tot een maand gevangenistraf. Veertien dagen geleden eiste de offi cier een gevangenisstraf van twee maanden. Zoals bekend werd H. er van beschuldigd in Juni tijdens een staking in de Wieringermeer beledi gende uitdrukkngen te hebben geuit aan het adres van de rijkspolitie, die in de stakingsperiode de orde moest hand haven. WARMENHUIZEN. 14000 kg Rode kool 5.50—9.40; 23P0 kg Gele kool 7.90; 27300 kg Witte kool, succes 4.50; 700 kg Biet 11.60—11.80; 3700 kg Uien 30.7032; grove Uien 29.7031.90: drielingen 29; 1250 kg Andijvie 0.70- 7.80.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2