ONZE SPEELGOED-AFDELING „HEI PARADIJS J. W. A. HEUSEVELDT Bijzondere vergadering Berger IJssport Vereniging VOOR UW KINDEREN Van de Noordhollandse velden Wieringer L. Bood kampioen bij ritten georganiseerd door NMC-N. Niedorp Club bestond vijf jaar Groot-Schermer De Rijp Harde wind, morgen weer regen Uif de KNSB getreden Noord-Scharwoude Ernstig verkeersongeval Obdam Langendijk DINSDAG 30 NOVEMBER 1951 Door in deze laatste rit acht wedstrijdpunten te verzamelen is Lou Bood van de motorclub Wieringen kampioen 1951 van het district Noord-Holland-Noord der K.N.M.V. geworden. De bloem van de motorrijders heeft in deze wedstrijd te Nieuwe Niedorp eikaar de eer op felle maar sportieve wijze betwist. Het was een kamp, de kampioenstitel waardig. De weersomstandigheden maakten deze rit zeer zwaar en ieder der 54 gestarten die de rit tot een goed einde heeft gebracht, kan een prima motorrijder genoemd worden. ker, J. Bossen en J. Blokker met 60 punt. De M.C. Alkmaar werd derde. De eindstand is nu: Zware klasse. Kampioen L. Bood, Wieringen 36, A. Plevier, Oterleek en J. Bossen, N. Nie dorp 29, J. Middelkoop, Westgrafdijk en J. Blokker N. Niedorp 27, C. Blok ker, Texel 25, M. Barsingerhorn, Koe dijk 21, A. Smit, Lutjewinkel 17, C. Metz, Texel en C. Rozing, Alkmaar 14 pnt. De bijna 84 kilometer lange route was voortreffelijk uitgezet en het moet de organiserende vereniging, de jubileren de N.M.C. een vreugde zijn geweest, dat er geen enkele klacht werd verno men. Bij de prijsuitreiking wenste de dis trictsvoorzitter, de heer Bockweg, de N.M.C. geluk met haar eerste lustrum. Voor de M.C. Schermeer bood de heer p. Plevier een fraai bloemstuk aan. Voor de N.M.C. dankte de heer Versluis voor deze attenties. Hierna ontving de kampioen, de heer L. Bood, uit handen van de heer Bock weg een pracht-bos chrysanten, even als de kampioen der lichte motoren, de heer P. Kuiper. Voor hun vele werk ontvingen ook de heren Bockweg en A. Wagenaar bloemen. Hier volgen de resultaten van de kamp: Zware klasse: A. Plevier, Oter leek 7 strafpunten, een prachtige pres tatie; J. Blokker, N. Niedorp 11; L. Bood, Wieringen 12; J. Stammes, N.- Niedorp 16; J. Bossen, N. Niedorp 20; J. Middelkoop, Westgraftdijk 21; M. Dekker, N. Niedorp 29; H. Hemke. Schermer 29 en J. Tieleman, Alkmaar 38 strafpunten. Lichte klasse: Met lof als eerste P. Kuiper, Heerhugowaard 15 strafpunten; J. Schermer, Lutjewinkel 34; P. Waij- boer, Ewijcksluis 37; J. Kooij, Heerhu gowaard 39; L. de Wit, O. Niedorp 52 strafpunten. J. Vierstra, Schermeer, 116 strafpunten. Teamwork: M. C. Schermeer met A. Plevier, J. Middelkoop en K. Hemke eerste met 57 pnt., op de voet gevolgd door N.M.C. met de rijders M. Dek- Groof-Schermeir verloor onverdiend van Graftdijk De derby tegen Graftdijk is na een slecht gespeelde wedstrijd door Graft dijk gewonnen, zij het dan ook dat twee der drie doelpunten reglementair niet door de beugel konden. Na onge veer een kwartier schoot W. Ouweltjes een bal zacht in, en via het lichaam van G. Kwakkel, waardoor de bal van richting werd veranderd, verdween de bal tergend langzaam in de uiterste hoek. Vijf minuten hierna maakte rechtsbuiten Wiedijk op fraaie wijze gelijk tl1). Nog vóór de rust scoorde G. Kwakkel uit buitenspelpositie het tweede doelpunt voor Graftdijk. Na ongeveer een half uur spelen in de tweede helft stelde Joop Kroes met een schitterend doelpunt de partijen weer op gelijke voet (22). Acht minu ten vóór het einde hield G. Kwakkel een door Prins uitgeschoten bal met beide handen tegen en schoot daarna de bal over Prins heen in het net (2—3). Hoewel het spel van de Grootschermer stukken minder was dan vorige week. verloor het hierdoor geheel onverdiend. Plattelandsvrouwen bijeen De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zuid- en Noord-Schermer kwam dezer dagen in café P. Lakeman in vergadering bijeen. Mevrouw Driessen Bakker opende deze bijeenkomst, waarna het Bondslied werd gezongen. Medegedeeld werd, dat voor het geld dat voor de capsules wordt verkregen, een auto beschikbaar wordt gesteld voor de leden uit Driehuizen. Het geld dat de postzegels opbrengen is voor de afd. Schellinkhout, voor het uitzenden van een patiënte naar Zwitserland. De volgende bijeenkomst, welke in het teken van de Kerstviering zal staan, werd vastgesteld op 20 Decem ber. Dan zal worden opgevoerd het toneelstukje „Twaalf in een postkoets". Na de mededelingen besprak mevr. Rinsema—Schipper het boek „Waken in de Nacht". mooie avond voor de ouden VAN DAGEN Het deed de voorzitter van het comité voor het organiseren van tochten voor pU hU Vcin da§en' groot genoegen, dat zo goed als alle deelnemers aan de steeds met veel succes gehouden tochten, Don- dagavond in de zaal van de heer Blok- QJk aanwezig waren, iQ^i«0rullet eers* *n nu ruim achttien en a t gestaan had het comité gemeend wint zomertochten een avond in de cr te moeten organiseren voor de m ouderen. Dat dit goed gezien uit de opkomst. Het was wer kelijk een aardige avond. ponrfni- "le^fwerhing van een oud-plaats- nnriiirri'o 6 f" Jb' Sieswerda, die de be- nitffpsn a materiale0 bezorgde, werd de nn do wclke deze zomer gehouden was het ^werd vastgelegd. Jammer ciat nipt Weer 00r2aak is geweest film gemaakt. °PZiCMen geslaagd° i,rV»etwlgenS werd door de fa' Zijp te -ekbtoe eu ilaneobmmal0952cg.chore tP Purmerend, die deze film projecteerde, een aardige kleurenfilm gedraaid. V001 na Pauze had men gezorgd voor een uitgebreid en afwisselend film- anima. Gesloten werd met een verto- ng van defilm „Marktstand Purmerend' nii 6 v°orzi"er» de heer De Moes, was aller tolk toen hij de fa. Zijp hartelijk ank zegde voor het gebodene en voor- amelfil: de heer Hooyberg dankte, die eiangeloos de verafwonende ouden van dagen met een van zijn bussen bad ge baald, evenals de heer Blokdijk voor het gratis bzschikbaar stellen van zijn zaal. Iu de lichte klasse werd P. Kuiper, H.H.waard met vlag en wimpel kam pioen met 44 pnt. Op hem volgden J. Vierstra, Schermeer 15, A. ten Brug- gencate, Broek op Langendijk 14 en P. de Groot Schermeer 13 punten. Een krachtige tot harde wind waait vandaag in het kustgebied van Noord- Holland. In de Oostelijke helft van ons land viel gisteren vier tot negen millimeter regen, terwijl het in onze omgeving ongeveer droog bleef. Tot winden van stormsnelheid komt het nog steeds niet. Vandaag kunnen naast opklaringen ook nog enkele buien op treden. Ten Zuidwesten van Ierland nadert een nieuwe depressie. Deze zal morgen de wind opnieuw aanwakke ren en ook later op de dag ook weer regen veroorzaken. De aangevoerde lucht heeft een iets lagere tempera tuur, maar voor de tijd van het jaar blijft het nog zacht. Het wisselende weer zal ook de ko mende dagen blijven voortduren en na vandaag zullen de regenkansen weer sterk toenemen. Rond het Alpen gebied vallen weer geweldig zware regens. In Zuid-Frankrijk werd giste ren in de omgeving van Marseille op verschillende stations ruim honderd millimeter regen gerre-n. Slechts een twintigtal van de vijf honderd leden toonde enige belang stelling voor de in Hotel Spoorzicht ge houden algemene vergadering van de B.IJ.V. Wij Hollanders lopen nu een maal in de winter eerst warm als de Oostenwind de wateren verstijft, maar de voorzitter, de heer P. Blankendaal, had gaarne gezien, dat deze avond de zaal van de heer de Lang te klein was om alle ijssportliefhebbers te ontvan gen. Er is namelijk een omwenteling, een revolutie in 't schaatsenrijderswereldje. Ontevreden met het beleid van het hoofdbestuur van de K.N.S.B. hadden 12 grote ijssportverenigingen zich ver enigd in de Ned. IJsclub Bond en ge tracht, de hardrijsport in andere hanen geleid te krijgen. Toen de K.N.S.B. hiertoe niet genegen bleek en de proce dure niet in overeenstemming met de Statuten achtte, traden de verenigingen uit de K.N.S.B. Ook het bestuur van Bergen volgde dit voorbeeld, ofschoon het overtuigd was, hiermee een sta- tuair onwettige handeling te verrichten. Het bestuur had echter gemeend, dat het geen zin had om in de zomer een ledenvergadering uit te schrijven en was daarom eigenmachtig opgetreden. Mocht de vergadering van oordeel zijn, dat het bestuur verkeerd had gedaan, dan, aldus de voorzitter, stelde het gaarne zijn mandaat ter beschikking. Nadat het bestuur elke gewaagde toe lichting had gegeven, keurden de aan wezigen unaniem het door het bestuur gevoerde beleid goed. De secretaris memoreerde in zijn uit voerig jaarverslag de belevenissen van de B.IJ.V. in het wintertje '50-'51. De kinderen hadden acht dagen van het ijs kunnen profiteren, de ouderen vier. Eén van de hoogtepunten was het prov. kampioenschap voor heren, waarbij Kees Broekman triomfen vierde op de 500, 1500 en 5000 meter. Uit het financieel verslag van de pen- ningmeesterresse bleek dat de inkom sten hadden bedragen f 3507,45 en de uitgaven f 3399,44. Er was een batig saldo van f 108,01. Nadat de financiële commissie bij monde van de heer Dek ker rapport had uitgebracht, volgde déchargering onder dankzegging voor het accurate beheer. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden mevrouw BosEyssen en de heren P. Blankendaal en Jac. Zwaag werden herkozen. Allen aanvaardden Maandagavond, omstreeks 7 uur, vond bij het nieuwe viaduct nabij het station Noord-Scharwoude een ernstig verkeersongeval plaats. De oorzaak moet wellicht gezocht worden in het weifelende optreden van beide be stuurders. Uit westelijke richting naderde een truck met aanhangwagen. De wagen was beladen met een groot model drai- neerbuizen, terwijl uit oostelijke rich ting een personenauto kwam aanrijden De vrachtwagen draaide vlak voor het viaduct de zijweg in die naar Waar land leidt, waar de buizen bezorgd moesten worden. Terwijl hij reeds van de provinciale weg de zijweg indraaide merkte de bestuurder de personenauto pas op. Hij remde uit alle macht, waar door de aanhangwagen kantelde. De bestuurder van de personenauto is hier door waarschijnlijk van zijn stuk ge bracht. Daardoor kwam zijn auto in botsing met de aanhangwagen. De luxe auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder met lichte verwondingen vrij kwam. De aanhangwagen kreeg weinig schade, doch vele buizen wer den vernield. Nadat de wagen weer op de wielen was gezet en de personen auto was weggesleept, kon het verkeer doorgang vinden. GEMEENTEAVOND NED. HERV. GEMEENTE Woensdag zal in de Ned. Herv. kerk te Obdam voor de kerkelijke gemeen ten Obdam en Hensbroek een gemeen teavond worden gehouden. Vertoond wordt de film „Geen grenzen meer", een film van het Ned. Bijbelgenoot schap, welke laat zien wat al vast zit aan het vertalen, drukken en verspreiden van de bijbel, wie hem ge bruiken, etc. hun herbenoeming. We hebben de schuit in het riet gestuurd, aldus de voorzitter, we zullen hem er ook weer uithalen. Bij de in dit winterseizoen te houden wedstrijden, zal het bestuur re kening houden met geopperde wensen. Bij de rondvraag kwamen verschil lende interne aangelegenheden ter sprake als verhoging entrée's het schoonhouden van de baan enhet op 20 Februari a.s. feestelijk herdenken van het dertigjarig bestaan van de B.IJ.V. Kerkeroadsverkiezing In een druk bezochte bijeenkomst van stemgerechtigden van de Ned. Herv. Gemeente, die gisteravond, onder leiding van ds. Bekius, in de Ruïne- kerk werd gehouden, heeft de gemeen te zich uitgesproken op welke wijze de zesjaarlijkse stemming voor kerke- raadsleden zal plaats hebben. Met 42 van de 78 stemmen besloot men de kerkeraad te machtigen, na mens de tot stemming bevoegde lidma ten, de verkiezing van ouderlingen en diakenen uit te oefenen. Bij een tweede stemming, over de wijze waarop de kerkeraad deze mach tiging zal uitvoeren, werd met 58 stem men vóór besloten, dat de verkiezing zal plaats hebben door de lidmaten, op voordracht van de kerkeraad. Tenfoonsfelling „Nut en Sport" Op de kleinveeshow van „Nut en Sport" zijn nog de volgende prijzen toegekend: VI. Reuzen, wit, P. Kos en B. Scholte; VI. Reuzen, konijn grijs, A. W. Geluk 2 x; VI. Reuzen, geel, J. v. Gulik; Fr. Hangoor, konijngrijs, K. J. Stins; Fr. Hangoor, konijngrijs, J. IJpma; Fr. Hangoor, bont, J. Brammer; Fr. Hang oor, ijzergrauw, K. Stins; Fr. Hangoor, ijzergrauw, J. Brammer; Groot Chin- cilla, D. Bogerd; Weeners, wit, Jb. Schuijt; Weeners, wit J. Weil; Weeners, blauw, K. J. Stins; Belgische Haas, J. Weil 2 x; Zilvervos, W. C. Rentenaar 2 x; Havanna, G. B. J. de Barbangon; Rex, blauw, J. v. Gulik; Rex, blauw, C. Kooy; Rex, marter sepia, J, van Gulik: Rex marter seal, G. B. J. de Barbanoon; Rex, Castor, J. v. Gulik; Rex, wit, D. Bogerd; Rex, wit, J. van Gulik; Rex, Havanna, Joh. Kieft; Triantha, J. Weil; Klein Zilver, G. B. J. de Barbargon 2 x, Black and Tan, D. Bogerd; Hollanders, blauw, Fl. Kei zer; Hollanders, blauw, C. Kooy; Hol landers, Gouwenaar, J. v. Gulik; Rus, zwart, Fl. Keizer; Rus, zwart, H. Kui per; kleurdwergen, G. B. J. de Barban- gon; kleurdwergen: K. J. Stins; Lotharingers, J. Groothuizen; Lotha- ringers, W. Hieltjes; Rijnlander, J. Homan; Angora's, H. Kuiper. Duiven: O. K. Meeuwen, J. Oortwijn; O, K. Meeuwen, C. Keeman; Pauw staarten, J. Brammer 2 x; Goudvinken, E. Vonkeman; Goudvinken, J. Oort wijn; Nonduiven, J. Oortwijn; Helm duiven, E. Vonkeman; Brünner Krop- pers, E. Vonkeman; Eng. Eksters, J. Bouwens; Norwich Kroppers, J. Sou- tendijk 2x; Schoorsteenvegers, G. Mali. Intrede ds M. Nolthenius Gistermiddag heeft ds. M. J. Nol- thenius, voorheen predikant te Aar denburg, zijn intrede gedaan bij de doopsgezinde gemeente te Broek op Langendijk. In de geheel gevulde kerk waren o.m. aanwezig de doopsgezinde predi kanten uit de omgeving, de overige predikanten, da Schepman, ds. Banga van Purmerend, ds. M. R. Pliester, Ned. Herv. predikant te Noord-Schar woude. Ds. Nolthenius las Lucas 7 36—50, terwijl hij als tekst had gekozen Lu cas 7 40 „Ik heb U iets te zeggen". Na de predikatie werd de nieuwe predikant togegesproken door ds. v. d. Sluis van Alkmaar, da Schepman, ds. Banger, die 40 jaar geleden deze ge meente diende en namens het gemeen tebestuur door burgemeester H. Schel haas. Namens de kerkeraad en ge meente richtte tenslotte de voorzitter van de kerkeraad, de heer S. de Boer, zich tot de nieuwe leraar. Tot .slot werd ds. Nolthenius toege zongen lied 194 uit de doopsgez. bun del: „God roept ons broeders tot de daad". IN DIVERSE UITVOE RINGEN en KWALITEIT reeds vanaf 3.90 NECOBO-MECANO werktuigbouwkunde voor jongens. Het VLIEGMACHINES metalen constructiespeelgoed met 1000 in metaal- en plastic-uitv. mogelijkheden. Reeds vanaf 2.45 resp. 35 ets. en 45 ets. ZIET ONZE SPECIALE SPEELGOED-ETALAGES LANGESTRAAT20 - ACHTERSTR. en HOUTTIL LANGESTRAAT 20 ACHTERSTRAAT HOUTTIL TELEF. 4170—5059 Ledenvergadering LSVV Deze vergadering, gehouden bij ge legenheid van het 25-jarig bestaan van LSVV, droeg een feestelijk karak ter. Alle aanwezigen zaten aan een ge meenschappelijk ontbijt, dat door vlij tige dames voor de leden van LSVV was bereid. De voorzitter der feest commissie feliciteerde de vereniging en deelde mede, dat van verschillende herenigingen felicitaties waren bin nengekomen. Dit ging vergezeld van bloemen. Van de directie van hotel „De Burg" ontving de jubilerende ver eniging een nieuwe hal, welke surpri se zeer in de smaak viel. Nadat allen zich te goed hadden ge daan aan het heerlijke ontbijt ving de eigenlijke vergadering aan. De heer Machielsen, voorzitter, open de de vergadering met de Christelijke groet en bracht het belang naar voren van deze mijlpaal in de vereniging. Vervolgens gaf de secretaris verslag van het verloop der competitie en de positie der verschillende elftallen. Het eerste, dat momenteel de twee de plaats bezet met slechts één punt achterstand op de leider heeft nog kampioenskansen. Ook het tweede elftal droomt ervan kampioen te wor den, daar het bovenaan de ranglijst staat en tot nu toe nog ongeslagen is. Het derde elftal en de junioren elftal len bezetten goede plaatsen op de ranglijst. Ook de adspiranten elftallen doen het voortreffelijk. LSW neemt in het geheel met 9 elftallen aan de competitie van de afdeling Noord- Holland deel. Aan het verslag van de penningmeester ontlenen wij, dat de ontvangsten over het afgelopen ver enigingsjaar f 2315.33 bedroegen en de uitgaven f 2276.93, waardoor een batig saldo resteert van f 38.40. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden F. Wekker en J- Snee- kes. Beiden werden met grote meer derheid van stemmen herkozen. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de kerkeraadsverkiezing van de gereformeerde kerk te Noord-Schar woude werd tot ouderling gekozen de heer P. F. Slot en tot diaken de heer P. Gootjes. BEROEPEN. Bij de Chr. Ger. Kerk te Doesburg is beroepen dr. D. Henstra te Broek op Langendijk. EÉN VAN DE DELFTSE DRIELING OVERLEDEN Marius, een van de kinderen van de drieling, welke op 29 October j.l. werd geboren in het gezin van ds. H. van Leeuwen te Delft, is dezer dagen overleden. Koedijk werd in eigen huis verplet terd. Zes maal haalde doelman Bloot- hoofdt de bal uit zijn kooi, terwijl zijn eigen voorhoede machteloos bleef. De kampioenskansen van Nieuwe Niedorp zijn in Bergen sterk gedaald. Met 40 bleef Berdos in de meerderheid. Tot aan de rust wist Schoorl thuis tegen Hugo-Boys stand te houden. Daarna was het hek van de dam en scoorden de Hugowaarders nog vier maal, 15. In de laatste minuten sleepte Vios nog een gelijk spel uit het vuur tegen SRC. Vios 9 6 3 0 20—9 15 Hugo Boys 9 5 2 2 29—11 12 Berdos 9 5 1 3 14—10 11 WGW 8 5 0 3 28—17 10 Nieuwe Niedorp 9 4 2 3 17—20 10 SRC 8 4 1 3 31—16 9 Alkmaar 8 3 2 3 15—20 8 Schoorl 9 2 2 5 6—18 6 Kaagvogels 7 1 3 3 6—10 5 Foresters 8 1 2 5 12—22 4 Koedijk 10 1 2 7 9—34 4 2A: Voor Berkhout was het een bes te dag. Zelf wisten zij PSCK er met 4—2 onder te houden, terwijl concur renten Jisp en WBSV punten verspeel den tegen Westzaan en Zaanse Boys. 53 werd het voor St. Bavo in de uit wedstrijd tegen RKSVS. Graftdijk kreeg wat meer lucht, door een krappe zege op de buren Grootschermer. Jisp 10 6 4 0 24—11 16 Purmerland 9 7 1 1 28—15 15 Berkhout 10 6 3 1 41—22 15 WBSV 10 5 4 1 25—14 14 Zaanse Boys 10 5 1 4 30—19 11 St. Bavo 10 4 3 3 24—26 11 Kolping Boys 9 4 1 4 18—24 9 Graftdijk 10 3 3 4 18—31 9 Grootschermer 10 3 1 6 17—34 7 Westzaan 9 0 4 5 17—24 4 RKSVS 10 1 2 7 22—34 4 PSCK 9 0 1 8 12—25 1 2C: Duinranders is weer spoedig van het goede pad af. Thuis werd het een 2—0 nederlaag tegen Geel Zwart. Hol- landia had weinig plezier van het reis je naar Texel. Met een 4—1 nederlaag werd de boot weer opgezocht. Het is Petten niet gelukt zich bii de kopgroep te voegen, daar van JVC werd verlo ren. JVC LSVV Hollandia Geel Zwart Petten Flevo Zeemacht Texelse Boys Dirkshorn Duinranders Oosterend De Koog 10 9 0 1 38—6 18 9 7 1 1 35—15 15 10 7 1 2 41—17 15 10 7 0 3 30—16 14 10 5 1 4 26—15 11 8 5 0 3 24—25 10 10 3 2 5 22—34 8 10 3 1 6 22—21 7 9 2 2 5 22—26 6 9 2 1 6 16—35 5 10 2 0 8 14—36 4 9 0 1 8 11—58 1 3A: Voor SSV, dat zelf de kansen weer gestegen, de St. Adelbert met lege Egmond terug 32. vrij was, zijn SDOB stuur- handen naar SSV St. Adelbert SDOB Oudendijk Ursem WVSV Kwadijk Oosthuizen Zuiderwoude 7 6 8 5 4 23—7 17—7 19—16 14—10 17—15 19—15 12—15 11—16 3—34 Res. 3 D: RKAFC 3, met enige oud gedienden versterkt, heeft de eerste wedstrijd gewonnen van de SRC-re- serves. ZAP en Vios deelden de pun ten. Texel 2 Watervogels DTS 2 Oudesluis 2 Vios 2 Kaagvogels SRC 2 HRC 5 ZAP 2 RKAFC 3 27—11 21—11 20—14 18—22 8—7 17—17 24—28 18—23 17—27 18—27 13 13 11 10 8 8 7 6 6 4 In Res. 3F brak een mooi record van de Ëanders reserves. In de vroege mor genuren bracht Vrone 2 hun de eerste nederlaag toe. RKAFC 4 sneuvelde met 13 tegen de reserves van Hugo Boys. Vrone 2 Randers 2 RKAFC 4 St. Victor 2 SVW 2 Bergen 2 Hugo Boys 2 Schoorl 2 Alkm. Boys 5 Hollandia 3 9 8 8 4 9 5 8 5 8 4 9 4 9 2 9 3 8 2 9 0 22—8 19—15 23—21 18—9 19—14 31—21 10—14 13—30 15—19 10—29 16 11 11 10 9 8 8 6 5 2 PURMEREND, 20 November. Het aanbod van de runderen was ongeveer 800 stuks. De handel in de vette koei en was in de vroegte heel goed, maar het aanbod hield aan, zodat de handel langzamerhand stroever werd. Op de gelde markt was ook een vrij levendige handel en er werd flink ver kocht. Op de verse markt was het vrij stil. Op de nuchtere kalverenmarkt was de handel iets vlugger, en de prijzen lagen nogal vast. De handel in de vet te kalveren was iets beter en vlugger. Op de schapenmarkt was de handel kalm en de prijzen waren goed. Op de vette varkensmarkt was in het begin een groot aanbod, maar een stroeve handel. De inzet van de prijs was f 2.06, maar liep later al spoedig een paar centen terug. De minder zware werden verkocht voor f 2.10 tot f 2.12. De biggenmarkt was beter. Het aanbod was niet zeer groot, maar de prijzen waren veel vaster. De handel was er zeer goed.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7