LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving CRITISCH rMLCKMANN Van de mm Tal van wielrijders wagen zich dronken in het verkeer Amsterdamsche Bank wil aandelen N.V. Noorder Bank overnemen Gunstig advies van de N.V. Noorder Bank SURPRISE-VERPAKKING Zo juist weer ontvangen verpakt in VERKADE ONTBIJTKOEKEN FIRMA Th. KRAAKMAN ZOON, ALKMAAR AGENDA Honderd personen verbrand In het middelpunt van de belangstelling Sini Nicolaas bij Westfriese burgemeesters Ook het schilderij van Jan van Herwijnen gereed gekomen 4 x per dag GRATIS kopen bij VET Kerstinzameling van het Leger des Heils Hogere noteringen op de slachtveemarkt Verhoging van de strafmaat is waarschijnlijk „Billijk man", Langestraat 22-23, Alkmaar Kwestie Nieuw Guinea los van Uniebespreking De K.N.V.B.-ri Zaterdagmiddag Langendijf DINSDAG 4 DECEMBER 1951 Als aanbod voldoende wordt aanvaard kunnen aan delen tegen de koers van 155 pet verkocht worden De Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam deelt mede, dat zij bereid is de aandelen N.V. Noorder Bank te Alkmaar te kopen tegen een koers van 155 verminderd met de gebruikelijke effectenprovisie inclusief omzetbelasting, 1 o/00 Waarborgfonds en het effectennotazegel, mits voor 18 December a.s. naar het oordeel van de Amsterdamsche Bank N.V. voldoende aandeelhouders hebben ver klaard van deze aanbieding gebruik te willen maken, zulks onder deponering tegen ontvangstbewijs der desbetreffende aandelen, voorzien van dividendbewijs no. 52 e.v., bij één er kantoren van de Amsterdamsche Bank N.V. of de kantoren Alkmaar, Hoorn of Bergen van de N.V. Noorder Bank. Indien aan deze voor waarde is voldaan zal de koopsom van 21 December a.s. af beschikbaar worden gesteld ten kantore van inlevering. Het desbetreffende commmunique der N.V. Noorder Bank luidt als volgt: Commissarissen en directie van de N.V. Noorder Bank te Alkmaar heb ben van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam mededeling ontvangen dat deze bereid is aan aandeelhouders van de N.V. Noorder Bank een aan bieding te doen tot aankoop van hun aandelen N.V. Noorder Bank tegen een koers van 155%, onder aftrek van de effectenprovisie inclusief omzetbe lasting, 10/00 Waarborgfonds en het effectennotazegel. Commissarissen en directie zijn van oordeel, dat deze aanbieding aan trekkelijk is en zulks te eerder, omdat met de belangen van het personeel tot hun tevredenheid rekening is gehou den. Naar hun mening brengt het be lang van aandeelhouders mee deze aanbieding te aanvaarden. De mening van de Amsterdamse Bank Bij informatie b\j de directie van de N.V. Amsterdamsche Bank is ons geble ken, dat men er daar van overtuigd is, dat diverse overheidsmaatregelen de taak van een bank zo moeilijk en in technisch opzicht zo groot kunnen maken, dat kleinere banken daardoor gedupeerd kunnen worden. Deze kun nen in mindere mate dan de grote banken over specialisten op velerlei gebied beschikken, die met eigen gro te ervaring kunnen adviseren. De opvatting bij de N.V. Noorderbank Wij hebben ook bij de directie der N.V. Noorderbank naar haar opvat ting geïnformeerd, die ons het volgen de mededeelde: Het verschijnsel van de concentratie in het bankwezen dateert niet van deze tijd. Reeds tientallen jaren neemt men waar hoe langzamerhand vele kleinere banken in de provincie in grotere eenheden werden opgenomen. In het gedenkschrift dat door de N.V. Noorder Bank ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan in 1946 werd uit gegeven, worden de namen vermeld van vier toentertijd te Alkmaar ge vestigde banken die in de loop der ja ren allen in grotere instellingen zijn opgegaan. De oorzaken van dit concentratie verschijnsel zijn velerlei. Het vraag stuk van de rentabiliteit speelt een voorname rol. De fusie tussen twee van de „grote" Nederlandse Banken, enkele jaren geleden, werd o.m. gemo tiveerd met de belangrijke kostenbe sparingen die hierdoor bereikt zouden kunnen worden. Terwijl men zich bij de N.V. Noor der Bank geen zorgen behoefde te ma ken over de liquiditeit die meestentijds zeer ruim was, gaf de rentabiliteit daarentegen wel reden tot zorg. De economische gecompliceerdheid van onze tijd eist van de banken een administratieve verfijning en speciali satie van vakmensen, waarvan de kos ten alleen bij een zeer breed uitge bouwde organisatie opgevangen kun nen worden. Een tweede belangrijke factor vormt de credietcapaciteit die althans bij de N.V. Noorder Bank niet overeenkom- stig de credietaanvraag kon worden uitgebreid: het behoeft geen betoog dat deze omstandigheid een bank van zeer gewaardeerde relaties kan beroven. De koers waartegen thans de aande len der N.V. Noorder Bank door de Amsterdamse Bank N.V. worden over genomen, is, vooral indien men de huidige beurskoersen van de aandelen der grote bankinstellingen hier te lande in aanmerking neemt, dermate gunstig dat er niet aan getwijfeld be hoeft te worden dat het overgrote deel der aandeelhouders van dit aanbod ge bruik zal maken. Personeel wordt overgenomen Naar de directie van de N.V. Am sterdamsche Bank ons mededeelde ligt het in de bedoeling het gehele perso neel van de N.V. Noorderbank over te nemen. De heer mr. W. van Dijk, di recteur van de N.V. Noorderbank, deel de ons desgevraagd mede, dat hij als directeur naar de N.V. Amsterdamsche Bank zal overgaan. Zijn mededirecteur, de heer N. Bos, zal met pensioen gaan. Dit alles geschiedt natuurlijk alleen als aandeelhouders der N.V. Noorder bank het aanbod aanvaarden, waaraan evenwel weinig twijfel behoeft te be staan. DE HEER PLAS IS NOG VOORZITTER In onze tijd valt een staatsgreep meer of minder niet op. Toch zullen ver schillende lezers van ons verslag van het St. Nicolaasfeest der Stichting 1940 —1945, niet vernomen hebbende van zijn verkiezing tot voorzitter, de heer Pierre de Bie van iets dergelijks ver dacht hebben. Deze verzoekt ons ech ter te willen mededelen, dat hij nog steeds vice-voorzitter en de heer Plas voorzitter van de Stichting 1940-1945 Alkmaar is. Hij spreekt daarbij de hoop uit, dat de heer Plas nog lang voorzit ter zal blijven. i/i LITER OUDE GENEVER I 3.75 H Vï LITER JONGE GENEVER I 3.40 V, LITER OUDE GENEVER I 2.10 1/1 LITER JONGE GENEVER I 1 90 m Platte Steenenbrug 114 (Verdronkenoord) Tel. 2604^ (Advertentie. Ing. Med.) In November werd meer gespaard dan vorig jaar In de loop van de maand November is er bij de Nutspaarbank op de spaarbankboekjes f 102.939,34 (v.j. f 24.774.17) meer ingelegd dan terug betaald. Aan kleine besparingen lever de de afgelopen maand door de ledi ging van 674 busjes (v.j. 1182) een be drag van f 10.279.83 op (v.j. 11.699.24). Het aan inleggers verschuldigde be drag bedraagt thans f 10.911.854,39 (v.j. f 11.340.302,35) Op de spaarbankboekjes werd inge legd f 468.275,89 (v.j. f 384.845.61) en te rugbetaald f 265.336.55 (v.j f 360,071.44) Het aantal in de loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 627 (v.j. 560), waaronder 479 (v.j. 413) aan de school sparende kinderen. Ingetrok ken werden 151 boekjes (v.j. 175). Het aantal in omloop zijnde boekjes bij het begin van het jaar 27.800, bedraagt thans 28.240 (v.j. 27.804). Van dit aan tal behoren 17.241 (v.j. 17,458) aan per sonen of instellingen te Alkmaar ge vestigd 6696 (v.j. 6603) aan personen of instellingen eldefs gevestigd en 4.123 (v.j. 3.743) aan schoolspaarders. Onder de in November nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 20 (v.j. 21) boekjes voor pasgeborenen (op le ze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. SinT Nicolaas op het- bal Dat St. Nicolaas van vrolijke ge zichten houdt is eens temeer geble ken, toen hij met zijn knecht zelfs een bezoek bracht op een balavond van Dansinstituut Arendsen, dat deze voor haar leerlingen in het Gulden Vlies had georganiseerd. De stemming zat er goed in en het werd nog beter, toen de Sint en zijn knecht binnenkwamen en deze laatste met kwistige hand pe pernoten begon te strooien. Alle leer lingen kregen een surprise, waaron der niet alleen leuke maar ook fraaie cadeaux waren te bewonderen. Dat de heer en mevrouw Arendsen niet wer den vergeten spreekt vanzelf. Nadat aan mevrouw een fruitmand was aan geboden, kreeg de heer Arendsen een mooie actetas, welke blijken van waardering natuurlijk op hoge prijs werden gesteld. Na het bezoek ging het bal in nog betere stemming door. Het was een alleszins geslaagde avond. VAN GOGH-TENTOONSTELLING Op Sint Nicolaas-avond (5 Decem ber) zal het Stedelijk Museum geslo ten zijn. Op de overige avonden heeft men van 7—9 uur gelegenheid de bij zonder mooie collectie te bezien. Zon dags is het museum van 25 geopend. lOntleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur, De berg dei- verschrikking (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Ik wil leven (14 jaar); Victoria Theater, 8 ..ur: Mijn held, ge neraal Skelton (10 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De gesloten deur (14 j.) WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Cinema Americain en Rex Theater, 2.30 en 7 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 4 Dec. 7.40 v.m. 8.08 n.m. Woensdag 5 Dec. 8.40 v.m. 9.11 n.ip. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 7.45 20.13 1.30 13.58 Woensdag 8.45 21.16 2.30 15.01 Cinema Americain en Rex-Theater Woensdagavond aanvang der voorstelling 7 uur (Advertentie, Ing. Med.) ZWIJNTJESJAGERS UITGELEVERD Door de brigade „Swalmen" van de Koninklijke Marechaussee is gisteren aan de politie alhier een 30-jarige bloe mist uit Haarlem uitgeleverd, verdacht van rijwielverduistering in onze stad. (Ongecorrigeerd) Een lionderdial personen is levend verbrand tengevolge van een plotse linge uitbarsting van de vulkaan Hi- bok, die hedenochtend heeft plaats ge had. De vulkaan ligt op het eiland Camiguin, ten noord-westen van Min danao. Wagen vernielde dakgoot Gistermorgen omstreeks 8.50 uur reed een trekker met oplegger, bela den met 10 ton boardplaten, door de Bloemstraat naar de Oudegracht, waar de lading gelost moest worden. De grote wagen liep in dit smalle straatje echter gedeeltelijk vast. Doordat de bestuurder op een gegeven moment voor een lantaarnpaal moest uitwijken reed hij tegen de percelen 34, 36 en 38 op, waarvan de gemeenschappelijke dakgoot werd afgereden. Ook een aan tal dakpannen werd vernield. De schade wordt vergoed. De man die zo onverwacht in het mid delpunt van de belangstelling was ge komen, was Johannes K. uit Broek op Langendijk. Hij had in de avond van de negende October met een bromfiets over de Nieuwesloot in Alkmaar gere den en was daarbij komen te vallen. Toen een agent toeschoot om hem over eind te helpen, bleek dit nauwelijks mo gelijk. K. wankelde namelijk hevig, sprak wartaal, rook naar drank etc. Zijn bloed bleek 3.11 promille alcohol te bevatten, terwijl wordt aangenomen dat 1.5 reeds te veel is. Alkmaarse schaakclub VVV Gisteravond werden diverse partijen voor de clubcompetitie gespeeld. Bo vendien werd weer schaaktheorie ge geven. Ditmaal door de heer E. G. Kayser, daar drs. Vreeken door ziekte verhinderd was. Op duidelijke wijze toonde de inleider op het demonstra tiebord aan van welk groot nut de spoedige ontwikkeling der stukken is, evenals het bezetten van het cen trum en het openen van de lijnen voor torens en lopers. De uitslagen der partijen waren: Hoofdklasse: E. G. KayserR. Pijning BeemsterboerN. Termaat afgebr. Eerste klasse: D. Appel—G. v. Brenk A. W. Tegel—A. Haksteen V2—V2) J- de Waal—J. Maats 1—0. Tweede klasse: P. GroenenbergD. Oudes afgebr. Derde klasse: J. Hofstee—I. Wortel 1—0; P. Ge- neeJ. Meiboom 01; C. v. Oorschot P. Ooyevaar 10; F. v. d. Vliet— C. v. Oorschot 01. Vierde klasse: F. Fabermevr. Veis 10; C. de JongB. Veltman 01; M. Wolters mevr. de Jong 01. A.s. Zondag speelt V.V.V. 1 voor de hoofdklasse-competitie in Bussum te gen B.S.G. 2. B. en W. van Alkmaar delen mede, dat thans ook het schilderij van H.K.H. Prinses Wilhelmina door de kunst schilder Jan van Herwenen is afge leverd. Het college heeft ook over dit schilderij het oordeel gevraagd van de commissie van advies en bijstand voor Kunsttentoonstellingen in het Stedelijk Museum,dat berichtte, dat zij het schilderij artistiek zeer ge slaagd en aanvaardbaar acht, vooral ook als pendant van het door mr. D. Vis geschilderde portret. B. en W. stellen dan ook voor het door Jan van Herwijnen geschilderde portret te aanvaarden. gratis kooptijden van Maandag 10.03—10.18 11.50—12.05 17.47—18.02 20.19—20.34. (Advertentie, Ing. Med.) BURGERLIJKE STAND Geboren Maria N. J., d. van J. Nellen en J. Put. Arie, z. van M. Ver ver en T. Visser. Robert J., z. van J. Jes en G. Adams. Getrouwd: Andries B. en KI. Mul der. Cornells Pauw en Dieuwertje Bar- .(ingerhorn. Overleden Jan Hes, 75 jaar. ge huwd met A. Rood. -r- Andries B. Kruiden burg, 73 jaar. gehuwd met J. Koreman. Jacob Langedijk, 58 jaar, gehuwd met B. Pais. Dirk de Bóer, 85 jaar, wed. van M. Haringhuizen. Het was gisteren een veelbewogen dag in het gemeenteleven van Span broek. De Verening van Burgemeesters en Secretarissen in West-Friesland hield een vergadering in het Pas gerestaureerde raadhuis en hoewel dit al een heugelijke en vermeldenswaardige gebeurtenis genoemd mag wor den, zorgde Sinterklaas er voor dat deze dag bijzondere luister verkreeg door de persoonlijke aanwezigheid van de Goedheiligman. De verrassing was' echter groot toen er nog een tweede Sint arriveerde, die zich niet ontzag de baard van de eerste af te rukken en deze te identificerén als een oplichter. De enige echte Sint heeft toen de vergaderde burgervaders toe gesproken en hun allerlei fraaie geschenken geoffreerd. HULP AAN NOORD-ITALIë De Zaterdagmiddag te Alkmaar ge houden collecte voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood in Noord-Italië, heeft een zeer bevredi gend bedrag aan geld opgeleverd. Hoe de tijd van voorbereiding maar kort was en slechts weinig collectante be schikbaar waren, werd niet minder dan f 1437,18 opgehaald. Dit is het beste bewijs, dat ook nu weer het streven van het Rode Kruis de volledige in stemming had van de bevolking. De Secretaris van de Sociale Raad (Armenraad) wijst er op, dat de Kerst inzameling van het -Leger des Heils weer bemoeilijkt wordt door het feit, dat colporteurs van het „Kruisleger", wier uniform veel gelijkt op dat van de Heilsoldaten, met blaadjes colpor teren en daarbij gaven in ontvangst nemen, ofschoon het Kruisleger geen vergunning heeft tot het houden van een openbare inzameling. Hun uniform wekt echter bij velen de indruk, dat zij namens het Leger des Heils optreden en zo komt het, dat giften, die men feitelijk aan het Leger des Heils had toegedacht, in andere handen komen. Men geve dus niets, dat voor het Leger des Heils is bestemd, aan per sonen in uniform, die niet een bewijs kunnen tonen, dat zij namens het Leger des Heils collecteren. De aangebroken staltijd, zowel als het heersende mond- en klauwzeer on der het rundvee hebben de aanvoer op de veemarkt in ongunstige zin beïn vloed. Het gevolg hiervan was, dat er een matige tot vlugge handel in de koeien was, met verhoogde noteringen, die zeker ƒ0.10 per kg boven die van de laatste weken kwamen. Het aangevoerde kwantum kalveren is voor de bestaande vraag te gering. De slagers die dit vlees dringend nodig hebben, zijn wel genoodzaakt de hoge prijzen te betalen. Wellicht door het kleine aanbod van koeien bestond er meer animo voor de varkens. De handel was dan ook vlug, terwijl de prijzen 6 cent per kg ho ger waren dan verleden week. Zoals bekend geschiedt verhandeling van var kens te Alkmaar met| korting op het levende .gewicht. Als er tjjdens een zitting van de politierechter sprake is van een jubileum, zal dit slechts zelden aanleiding blijken te zijn voor het houden van waarderende toespraken en het overhandigen van sigaren. In verreweg de meeste gevallen zal er eerder reden zijn eens extra met de roe te zwaaien of waarschuwend met de handboeien te rammelen. Zo was het ook gisteren, toen tijdens de zitting van de Alkmaarse politierechter een hoogtepunt werd bereikt dat tot nadenken stemde. Het was namelijk sinds enkele maanden geleden de nieuwe Verkeers wet van kracht werd de vijf en zeventigste maal dat een wielrijder terecht moest staan wegens het in gevaar brengen van het verkeer door een overmatig gebruik van alcohol. De officier van Justitie, mr. J. C, V. Meischke, was van mening dal het vas te tarief f 100 subs. 30 dagen ge zien het grote aantal delinquenten, blijkbaar niet zwaar genoeg is. Hij eis te daarom f 150 subs. 40 dagen. Mr. R, W. J. C. van den Wall Bake wilde ech ter niet zonder waarschuwing tot ver hoging overgaan, mede omdat hel de eerste keer was dat K. terecht stond, en maakte er f 100 subs. 30 dagen van. Over veertien dagen zal K. nogmaals voor eenzelfde delict terecht moeten staan. Johannes T. uit Stompe toren werd eveneens wegens het rijden onder de invloed van sterke drank veroordeeld tot f 100 subs. 30 dagen. Looddiefstal Maarten N. uit Amsterdam en R. de R. uit Groet, die samen voor een waar de van f 85 aan lood hadden weggeno men en verkocht, hoorden ieder f 100 subs. 40 d. tegen zich eisen. Hoewel N. zich wat zijn schuld betreft achter zijn collega probeerde te verschuilen, von niste de politierechter overeenkomstig de eis. Gevolg van staking Jan W. uit Oudkarspel had het maar beter gevonden verstek te laten gaan. Hem werd verweten dat hij in de vroe ge ochtend van de negende October zijn plaatsgenoot P. S. had bedreigd en diens fiets in een sloot had gegooid, „zonder dat deze daarvoor toestemming had gegeven", zoals dat in ambtelijke termen heet. De achtergrond van dit bruut optre den bleek een stakingskwestie le zijn. Overeenkomstig de eis werd W. bij ver stek veroordeeld tot f 40 subs. 16 dgn. Hardhandige scheidsrechter Hendrikus R. uit Castricum, die wat al te hardhandig had ingegrepen bij een kinderruzie en ook de moeder van een der betrokken kinderen op ongepaste wijze had bejegend, werd overeenkom stig de eis veroordeeld tot f 10 subs. 5 dagen. Koppigheid Johannes van R. uit Alkmaar, die in de nacht van één op twee September met zijn auto de Friesebrug was opge reden zonder voorrang te verlenen en die daarna een ambtelijk bevel had ge negeerd om alsnog zijn tegenligger eerst te laten passeren, werd veroordeeld tot f 40 subs. 16 dagen. De politierechter zeide dat naar zijn mening eerder spra ke was geweest van koppigheid dan van verzet tegen de politie. De eis was f 100 subs 40 dagen. Belediging Mevr. T. E. uit Catrijp, die in het openbaar op geringschattende toon had gesproken over de arbeidsprestaties van een plaatselijke kunstschilder, werd bij verstek ter zake van belediging ver oordeeld tot f 40 subs. 16 dagen. De eis was f 60 subs. 30 dagen. Mishandeling zonder pij 11 Anna E.K. uit Oudorp, die bij een ruzie tussen twee buurmeisjes wat al te hardhandig als arbiter was opgetre den, hoorde f 15 subs. 10 dagen tegen zich eisen. De officier achtte hierbij be wezen dat zij een negenjarig buurmeis je in arm en keel had geknepen. De politierechter was evenwel een andere mening toegedaan. Daar het kind ver klaarde dat het knijpen in de arm geen pijn had gedaan (waardoor dus geen sprake kon zijn van mishandeling) en de politierechter het wettig bewijs van het knijpen in de keel niet geleverd achtte, besloot hij tot vrijspraak. De moeder van de „mishandelde", die als getuige was opgeroepen, was het met deze uitspraak in het geheel niet eens. Zij wilde direct in hoger beroep gaan, doch dat is natuurlijk niet mogelijk. Ongeloofwaardige domheid Minder goed kwam Catharina B. uit Alkmaar er af. Haar was ten laste ge legd dat zij in de jaren 1950 en '51 vele malen textielgoederen had opgekocht van haar neef, die werd verpleegd in de St. Willibrordusstichting te Heiloo en die de goederen daar had gestolen. Hoewel reeds geruime tijd schoenen, broeken, onderkleding etc. werden ver mist, kon pas kort geleden met zeker heid worden vastgesteld wie als heler fungeerde. Toen de politie eens een kijkje ging nemen in de woning van de nicht, trof ze daar vele van de vermiste kledingstukken. De houding die de vrouw ter rechtszitting aannam, was uitermate vreemd; zij ontkende name lijk practisch alle schuld, Zo zou ze niet hebben geweten dat haar neef in St. Willibrordus werd verpleegd, ze zou niet hebben kunnen weten dat hij textiel had gestolen en ze had er geen idee van wie de rechtmatige eigenaar was. Haar geheugen friste maar weinig op toen de politierechter haar toonde dat vrijwel alle door haar gekochte goederen het monogram „W.St." droegen en op sommige kledingstukken zelfs voluit „Willibrordusstichting" stond. Onder deze omstandigheden achtte de politierechter de eis van f 75 subs. 25 dagen veel te laag. Hij maakte er daar om f 150 subs. 30 dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar van. gfl als U bent, zult U met belang- I stelling HILCKMANN'S nieuwe H koers volgen: een beter genre H JAPONNEN, MANTELS en I SWAGGERS voor beslist billijke H prijzen. U HANDEL EN WANDEL naar HILCKMANN. 't Is een I prettige wandeling: U wordt er H beter van! Ira „Mijn baas is een billijk man" Sinds 1887. (Advertentie, Ing. Med.) Zaandam veroverde de Oterleker brandweerstaf De mannen van kring zeven van de Zaandamse Vrijwillige Brandweer aan de Czaar Peter straat zijn er hedennacht in ge slaagd de beroemde Oterleker brandweerstaf te bemachtigen. Zij hebben daarvoor een nachte lijke tocht naar Bergen gemaakt, alwaar de staf, ingevolge het „reglement van diefstal", een plaats had gevonden in de Berger brandweerkazerne. Reeds eerder hebben de Zaandammers gepro beerd de door alle Noordholland se brandweerkorpsen zo fel be geerde staf in bezit te krijgen. De pogingen faalden evenwel immer, totdat de reis van hedennacht met succes werd bekroond en de stok in triomf naar Zaandam werd ge bracht. Rijksbehoudvraagt: De stichting „Rijksbehoud" heeft een ernstig beroep op de regering ge daan om het vraagstuk Nieuw Guinea niet te koppelen aan 'de komende Unie besprekingen. Rijksbehoud dringt er op aan, dat on omwonden wordt verklaard, dat Nw. Guinea onder. Nederlandse souverei- niteit is en blijft. In 1 A is een begin gen returnprogramma. USVU verrast door SVA. Uitgee er in de uitwedstrijd bet< een punt van RCZZ af te mondia klopte ODISZ vo maal en Zeevogels wc Knollendam. De stand is RCZ USVU SVA Egmondia Uitgeest Zeevogels ODIZ Knollendam Beemster DREO Nicolaas-verrassing. Vios 41 klop. WGW werkt zie omhoog; nu werd de klij goed omzeild, met de cijfe laatste minuut scoorde de winnende goal tegen (43) en blijft door deze meedingen naar de bov De stand is: 10 7 1 10 7 1 10 6 1 10 6 0 10 5 2 10 5 2 10 3 1 10 2 2 9 1 1 9 1 1 zorgde x Vios 10 6 3 WGW 9 6 0 Hugo Boys 10 5 2 Berdos 10 5 2 Nw. Niedorp 10 5 2 SRC 8 4 1 Alkmaar 8 3 2 Schoorl 10 2 3 Foresters 9 2 2 Kaagvogels 8 1 3 Koedijk 10 1 2 Stand 2 B: Volendam 2 10 7 2 Blauw Wit 4 10 6 1 EDO 2 10 5 1 KFC 2 10 5 1 WFC 2 10 5 1 Alcmaria 2 10 4 2 West-Frisia 2 10 4 1 Stormvogels 2 10 3 3 OSV 2 10 3 1 Helder 2 10 1 1 Res. 3 A. ZFC 3 10 8 1 OSV 3 10 5 3 WSV 2 10 4 4 Hollandia 2 10 4 2 WFC 3 10 4 2 Alw. Forw. 2 9 3 3 KFC 3 10 4 1 Alkm. Boys 2 9 2 3 HRC 3 10 3 0 ZW 2 10 2 1 Voor KMVZ was het eei dag. Weliswaar kwam dez< Jong Holland met de hak sloot, maar hun concurrer Dindua verloren resp. va Blauw Wit. Marken haald punt binnen tegen AGT De stand is: KMVZ 11 8 2 PVF 9 6 1 NDSM 10 6 1 Dindua 10 4 4 AGT 10 5 2 Kromhhout 9 4 1 Blauw Wit 10 4 1 Jong Holland 9 2 1 Zwaluwen 9 2 0 Marken 9 0 1 DE STAND IN Na de voetbaluitslagen is de stand in de vierde 1 de KNKVB als volgt: EVC Purmersteyn Assendelft HSV Randers Zouaven De Rijp Monnikendam WW Meervogels Limmen MFC St. George 11 8 ril 8 11 6 12 10 11 11 10 11 11 11 11 11 Gratis boopuur HILCKMANN Dit was Maandag van 12.30—13.30 (Advertentie, Ing. Med.) Minimumprijzen koolsoorien ver Met ingang van Maanda ber zyn de minima voor lende koolsoorten verhoog gangsregeling naar de v Voor rode kool geldt een pi en per 1 Januari van 7. Voor witte kool is -een p van f 5.en per 1 Januar Gele kool 5.50, na 1 Jai Groene kol A 6.50 en B Januari 7.50 per 100 kg. De heffing voor alle k( vastgesteld op vijftig rent Weer wifie kool Verenigde Sf, Verenigde Staten, die in h zo'n flinke omvang had is thans in beperkte mate 1 "wel het nog slechts een kleine partij betreft van e is de kans niet uitgesloten, goed prijsverloop de omvai nen toenemen. De grote uil begin van dit jaar was mo men zich kan herinnering, binnenlandse productie in door de vorst voor een nie rijk gedeelte teloor was Noordscharwoude wordt th tij verladen. De helft is on zonden.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2