Kappie- HMyuw-ad Stad en Omgeving Kapel voor woonwagenkamp werd Zondagavond ingezegend NOG SLECHTS 4 DAGEN Adjudant Timmers met pensioen Gebouw steekt al tegen zijn armelijke omgeving Sint Nicolaas Tournooi B.V, „De Molen" AGENDA GRATIS VOETBEHANDELING „Excelsior" gaf een donateurs-concert Iets dalende kaasprijzen Alkmaarse schaakclub V. V. V. Dame van Zuid-pier te IJmuiden geslagen Limmen Gebouw krijgt Geslaagde expositie N.K.J.B.-gebouw MAAN'DAG in DECEMBER 1051 Wie is die Meesier?" Het Alkmaarse woonwagenkamp bood gisteren een trieste aanblik. De storm huilde om de verveloze wagens, waarin kleine lampjes brandden en de avondhemel klom traag op, als een vale mantel. Toch waren er veel mensen op de been op dit modderige terrein: de woonwagenbewoners, die op weg wa ren naar hun nieuwe kapelletje, dat gisteravond door de Hoogeerwaarde Heer Deken Th. Jacobs is ingewijd. Het kleine kerkje stond als een baken naast het carré van de wagens en door de vensters scheen licht naar buiten. Het is geen imposant bouwwerk, deze kapel, maar in deze gehele steer is het Snoeier dan een kathedraal, omdat het achoon is door de dankbaarheid waar mee de woonwagenmensen het gister avond hebben aanvaard. Tegen vijf uur werd de kerkdeur geopend. Er drom den reeds veel kinderen rond het ge bouwtje. Kleine, haveloze joggies en oude-vrouwachtige meisjes. Toen de deur ontsloten werd holden ze naar hun wagens om moeder te waarschuwen en de broertjes. Dan zag men, hoe het licht lager werd gedraaid in de rollen de huisjes en hoe de mensen naar het kerkje kwamen. En niet alleen de vrouwen, neen, ook mannen, fiere, ste vige kerels, met een blik in de ogen, die men brutaal noemt, doch die alleen maar vrij is. Het was goed in dat kerkje. Buiten gilde de wind. Aan de zolder zwaaiden benzinelampen en alles rook naar nieu we verf. In de kleine banken zaten de woonwagenbewoners; alle aandacht gericht op de priester, die volgens het R.K. ceremonieel de inzegening ver richtte. Het was alles even isober, maar zuiverder dan wij ooit zagen. Men moest die gezichten zien. Zoveel geloof en vertrouwen als er in die oger. lag! Toen een baby op moeders schoot een kreetje liet horen, riepen vijf, zes stemmen: „Stil!" Na de inzegening werd een plechtig Lof opgedragen. De Hoogeerwaarde Heer Deken hield een korte preek. Simpeler woorden hoorden we zelden, doch ze hoorden hier zo echt. De Deken vertelde iets over de spreuk, die op het altaar staat: „Ma gister est, et vocat te": „De Meester is hier en roept U!" Toen de Deken de vraag stelde: „Wie is die Meester?" antwooi'dde een kinderstemmetje „Dat is God". En zulke fijne momenten waren er veel. Dat -voelden allen, die de plechtigheid bijwoonden: genodig den en de leden van het comité voor woonwagenliefdewerk. En na afloop zei een zanger van het koor der Lau- rentiuskerk: „Gek is dat: we-kunnen practisch niet zingen zonder orgel, dacht ik wel eens, maar hier hebben we mooier gezongen dan waar ook!" De eerste dopeling. Kapelaan B. Voets, een goede be kende van deze mensen, verrichtte na het Lof de doop van ci-n klein kamp- bewonertje: het kind van Thomas van Wanrooy. De vrouw, die het kind in de armen hield, stond voor het altaar, zacht bewegend om het schreiende klnu tot bedaren te brengen. De eerste doopplechtigheid in deze kapel werd Zaterdagavond is dit tournooi waar voor veel belangstelling bestond, beëin digd. Doordat de deelnemers Kay en Slotboom met een gelijk aantal pun ten eindigde was een beslissingspartij nodig, dat het slot vormde van dit tournooi. De heer Kay zag zich ge plaatst voor een zware taak, daar al gemeen verwacht werd dat de ijzig kalme Slotboom de beker in de wacht zou slepen. Doch met een verbeten vechtlust wist hij Slotboom met een miniem verschil (4 car.) te verslaan en de beker te winnen. Na afloop werden door de heer Breed, die ook de beker als wisselbeker ter beschikking had gesteld, de prijzen aan de spelers over handigd. De heer Slotboom, in zijn functie van secretaris van het district, prees de organisatie van „De Molen" en het prima materiaal, waarna de heer v. d. Schilden namens de spelers mevr. Breed een bouquet bloemen aanbood. De einduitslag was: J. Kay 8 gesp., 583 caramb., 264 brt., 20 h.s., 2.20 moy., 14 pnt.; H. C. Slotboom, 8, 625, 209, 18, 2.99, 12; J. v. d. Aakster 7, 526, 169, 25, 3.14, 8; R. de Waard 7, 412, 199, 12, 2.07, 8; G. Lut 7, 685, 183, 31, 3.74, 5; D. Jon ker 7, 417, 203, 10, 2.05, 5; G. H. Louter 7, 330, 175, 17, 1.88, 4; A. J. v. d. Schil den 7, 492, 200, 20, 2.46, 2. Mr. dr. Roos spreekt over onderwijs problemen Hedenavond spreekt mr. A. de Roos, wethouder te Amsterdam en voorzit ter van „Volksonderwijs" in het ABB- gebouw over „onderwijsproblemen". Velen wie het onderwijs ten harte gaat zullen ongetwijfeld belangstelling hebben voor de inleiding van deze bij uitstek deskundige spreker op on derwijsgebied. Deze bijeenkomst, die belegd wordt door de P.v.d.A. afdeling Alkmaar, is voor iedereen toegankelijk. met intense aandacht gevolgd. De mensen stonden op in de banken, om toch maar niets van dat aandoenlijke tafereel voor het altaar te missen. En velen bogen eerbiedig het hoofd, toen de priester de noorden sprak: „Ik doop u in de Naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest". Het slot van alles was een tractatie voor de kampbewoners. Dat was niet vreemd in deze kapel. Dan begaf men zich weer door de modder van het kampterrein naar de wagens. Als een baken, uit al haar vensters en deuren licht uitstralend, stond daar de kapel, een geestelijk en vast middelpunt voor deze mensen, wier woning over enkele maanden weer ergens anders zal staan. Mensen zonder enig zeker doel in dit leven en wellicht zonder een gehecht heid aan een bepaald plekje op de wereld. Maar in dit kapelletje en ho- penlijk in vele andere, zullen ze de be stemming kunnen zien, die de laatste halteplaats is op iedere levensweg. Het kapelletje, dat onder bescher ming van de H. Johannis Vianney zal worden gesteld, steekt vreemd-nieuw af tegen zijn armelijke omgeving. Het heeft een pannendak en frisse, gele wanden. In de toekomst zal er be planting omheen komen. Het interieur is zeer sober; kleine, gebeitste ban ken en een rode tegelvloer. Het altaar is evenwel in alle eenvoud opvallend mooi. Er kunnen zestig mensen in 't gebouw. Achter de kerkruimte komen een sacristie en een spreekkamer, waarin tweemaal per week vertegen woordigers van het comité zitting zul len hebben. De blijdschap waarmee de kampbe woners het hebben aanvaard, doet nog eens duidelijk voelen hoeveel behoefte er in het kamp is aanalles, 's Win ters is de grond er modderig en dras sig, want er is geen spoor van enige verharding. Zouden enkele vrachtwa gens steenslag of puin een te grote aderlating vormen voor de gemeente kas? Hiermee noemen we slechts één van de primaire behoeften (Ontleend aan onze» advertentie-rubriek) MAANDAG Cinema Amcricain, 8 uur: „De zoon van Zorro", deel I: „Levend begraven" (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Losprijs (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leeft.) Harmonie Theater, 8 uur: Kim (tot 10 jaar o.g.) Gulden Vlies, 8 uur: N.R.V. met „Een avond over Parijs", lezing met kleu renfilm. Café Tom, 8 uur: I.v.A.O. Willem van Iependaal. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Hoofdstad-operette met Ich küsse ihre Hand Madame". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 10 Dec. 1.36 v.m. 1.57 n.m. Dinsdag 11 Dec. 2.25 v.m. 2.40 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 1.41 14.02 7.26 7.47 Dinsdag 2.29 14.45 8.14 20.30 Politie hoorde om hulp roepen Zaterdagavond omstreeks kwart vóór tien hoorde een agent van politie op de Westerweg nabij de Egmonderstraat iemand om hulp roepen. Hij stelde een onderzoek in en trof onderaan de berm van de Hoevervaart een 65-jarige heer aan, die half in het water lag. Het bleek, dat de man onwel was gewor den en van de berm was gerold. Hij had al een uur om hulp geroepen, doch door de storm had niemand hem ge hoord. geven wij een fer waarde van f 1 50 bij aankoop v. e. abonnement Langesiraat 15 Te. 3080 (Advertentie, ing. Med.) Het beste amateursconcert van dit seizoen Met onverdeeld genoegen hebben we Zaterdagavond in „Het Wapen van Heemskerk" geluisterd naar het donateursconcert van „Excelsior", dat deze avond concerteerde o.l.v. zijn nieuwe dirigent Alb. Mcijns. De muzikale inten ties van de leider inspireerden het ensemble dermate, dat men wat de prestaties aanging, als liet ware zichzelf overtrof en wel het beste ama teursconcert van dit seizoen wist te geven. Op het programma kwam een werk voor, dat niet alleen buiten, maar ook boven de'gebruikelijke gang van muzi kale zaken stond, n.l. de „Sinfonia" van Joh. Chr. Bach. Voor deze keuze kan men even erkentelijk zijn als voor de wijze waarop dit stuk werd uitge voerd n.l. met behoorlijke techniek en stijlvolle voordracht. Het was het hoogtepunt van het concert. Rond dit boeiende werk groepeer den zich andere stukken, waarvan we de volgende in het bijzonder willen vermelden. Rossini's ouverture L'Italienne a Alger met vaart en vitaliteit gespeeld. De aantrekkelijke Serenade Neapo- litaine van Winkler vol contrasteren de nuancering. Een zeer fraai klank gehalte o.m. ook in Judex van Ch. Gounod. Dat de Strauss-wals Les Roses du Midi en enkele marsen met medewerking van het tamboercorps bij het publiek zeer in de smaak vie len, behoeft geen nader betoog. Laten we niet vergeten de zéér mooi gespeelde hobo-solo van de heer v. d. Berg in Bach's Sinfonia. Na de pauze werden enkele blaas instrumenten als solo-instrument be speeld. Een uitstekende gedachte, want dit gebeurt niet al te veel. De ama teur-solisten hadden een verdiend succes. E. Kleijmeer speelde met goede voordracht o.a. een Menuet van Mozart voor clarinet aan de vleu gel goed begeleid door mevr. Kleij meerVan Münster. Verder hoorden we een verdienste lijk gespeeld clarinet concertino van Weber door J. van der Horst en een technisch vaak goed gespeelde piston-solo van B. Boots (geheel uit het hoofd gespeeld). Het meer feestelijk gedeelte van de avond begon met het optreden van „De kleine kapel" in populair genre en ten slotte kwamen de tonelisten van „Excelsior" opvoeren de klucht in twee bedrijven „Professor Daantje", regie Robert Sr. (Veel applaus en waardering.) Dit concert zal voor Excelsior een stimulans zijn het bereikte muzikxa' peil niet alleen te handhaven, maar zo mogelijk nog op te voeren. M. S. De notering voor Noordhollandse Edammer werd te Alkmaar verlaagd met 1 cent per kg en gebracht op f 2.03. Toen later de Leeuwarder note ringen bekend werden, bleek men daar minder opgewekt gestemd te zijn. Die voor de Edammers werd met niet min der dan 5 cent verlaagd en gebracht op f 1.97 f 1.98. Omzetten bleken tegen deze prijs echter niet mogelijk deze kwamen tot stand tegen ongeveer f 1.93 f 1.94. De volvette Goudse werd met f 2.15 f 2.16 2 cent per kg lager genoteerd dan de vorige week en tegen deze prijs van f 2.15 f 2.16 werd ook de kaas verkocht. Is dus de Edammerprijs, vergeleken bij de volvette Goudse aanzienlijk meer gedaald, daartegenover staat, dat de boter met ongeveer 25 cent per kg om hoog liep. Van deze verhoging profite ren uit de aard der zaak de bereiders van Edammers, omdat bij deze kaas epv deel van hei rr»'kvet beschikbaar blijft voor de boterfabricage. Bij de Volvette Goudse, die uit niet afgeroom de melk wordt gemaakt, is dit natuur lijk niet het geval. De vraag uit het binnenland was ge ring, een normaal verschijnsel in de laatste maand van het jaar. Daarnaast viel echter ook de vraag uit Duitsland niet mee. De prijzen van oude kaas blijven goed. ook die van kaas van vijf weken oud. die gebruikt mag worden voor export naar de verschillende buurlan den. Van militair tot evangelist In veertig jaar dienst blanco strafregister Dinsdagmiddag om half drie zullen de officieren, onderofficieren en man schappen op plechtige wijze afscheid nemen van de adjudant-onderofficier A. J. Timmers, die na een diensttijd van veertig jaren de Koninklijke Land macht gaat verlaten. Met de heer Tim mers gaat een uitzonderlijk onder officier heen, die in zijn veertigjarige dienstvervulling nimmer enige straf, zelfs niet de geringste berisping kreeg, doch die daarentegen meerdere onder scheidingen heeft ontvangen. De heer Timmers was eerst van plan bij het onderwijs te gaan. Het onder richt aan de Normaalschool had hij drie jaar met succes gevolgd en als kwekeling had hij reeds zelf voor de klas gestaan. Ook de gemeente-secre taris van zijn geboorteplaats, Willem stad, had hem gaarne als volontair in dienst genomen, doch de heer Timmers wenste geen „pennelikker" te worden. Vijf jaar later ech- f ter zou hij zijn intrede doen bij de militaire admi nistratie! Om ge zondheidsredenen bleek ook een loop baan als onderwij zer minder gewenst en zo meldde zich op 13 Decem ber 1911 de des tijds 17-jarige Adri- driaan Johannes Timmers aan als kanonnier 2e klasse bij het vroegere 4e reg. vestingartillerie te Hellevoet- sluis. Nog geen jaar later werd hij reeds korporaal en in die rang werd hij op 2 Mei 1913 overgeplaatst naar 5-1-IV V.A. in Den Helder. Mobilisatie Bij de mobilisatie op 1 Augustus 1914 werd de korporaal Timmers op het fort Oostoever te Den Helder gelegerd, waar hij tot het einde van de eerste wereldoorlog zou blijven. Op 13 De cember 1915 volgde zijn promotie tot sergeant en op 1 September 1922 werd hij overgeplaatst naar het pas opge richte Regiment Kustartillerie. Eerst na 23 dienstjaren als sergeant en ser geant le klasse volgde op 16 December 1938 de bevordering tot sergeant administrateur, in welke functie de beer Timmers op 15 November 1940 op wachtgeld werd gesteld. Eerst vijf jaar later werd hij weer onder de wa penen geroepen. Spoedig daarna volg de zijn overplaatsing van Den Helder naar Alkmaar. Oudere bewoners van de Anna Paulownapolder weten zich nog te herinneren hoe bij de ernstige overstroming in 1916 de sergeant Tim mers met 150 man prachtig werk heeft verricht. Onderscheiding In zijn vijf Alkmaarse jaren heeft de adjudant Timmers liefst negen gar nizoenscommandanten meegemaakt. Niet alleen de officieren, maar ook de soldaten deden nimmer tevergeefs een beroep op hun adjudant. Ook bui ten de dienst ging hun lot hem zeer ter harte. Voor zijn arbeid oneer hen en voor het werk dat hij verrichtte voor het Militaire Tehuis in Den Hel der, werd hij door Koningin Wilhelmi- na in 1937 begiftigd met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Voorts was de heer Timmers jaren lang 4id van het school-en kerkbestuur der Gereformeerde Gemeente, van de Armenraad, voorzitter van de stichting „Tehuis voor Ouden van Dagen" en twintig jaren voorzitter van de afde ling Den Helder van de Nationaal Christelijke Onderofficierenvereniging. Van Augustus 1913 tot de Meidagen in 1940 hield hij dagelijks Bijbellezingen in de kazerne. Vanaf 1937 heeft adju dant Timmers steeds een officiers functie waargenomen. Het spreekt vanzelf, dat hij na een zo werkzaam leven niet op zijn 57ste jaar op zijn lauweren wenst te rusten. Terstond nadat hij de uniform voor goed zal hebben uitgetrokken, treedt deze vitale militair in actieve dienst als evangelist der Gereformeerde Ge meente te Alkmaar, waaronder ook de gemeenten Heiloo en Egmond aan Zee ressorteren Naaimachinehuis heropend Zaterdagmiddag heeft de heer Jh. de Boer zijn geheel gemoderniseerd Naai machinehuis aan de Geestersingel te Alkmaar geopend. Voor dames zal deze show-room van de nieuwste modellen een waar lustoord betekenen. Klein» handnaaimachines staan daar tussen de grootste electrische apparaten, waaraan technici de modernste snufjes hebben verwerkt. Bij deze opening bleek wel duidelijk dat de heer De Boer zich in de dertig jaar dat hij zich op het ter rein van de naaimachinehandel heeft begeven, een uistekende naam heeft verworven. De belangstelling was uitermate groot en tegen het einde van de middag waren de machines onder een schat van bloemen bedolven. FEESTAVOND VAN DE JEUGD VAN HET C.N.H.V. Zaterdagavond vond de feestavond der Jeugd van de afd. Alkmaar van het C.N.H.V. plaats in verband met het 10-jarig bestaan. Het gezelschap Kesselaar heeft de jongens enige uren vermaakt met goo chelen, gitaar- en accordeonspel en voordracht. In de pauze werd getracteerd en wer den vijf prijzen verloot. In het slot woord maakte de Voorzitter bekend, dat wie het 110de lid aanbrengt een mooie prijs krijgt. DAMCLUB D.D.D. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde partijen luiden: M. J. Langras Jr.—M. Hemels 2—0; L. Ver verM. A. Langras 20; N. Visser—J. Schuit 02; N. Hiebeek—N. Oud 11: T KornP. Booy 0—2; C. BalderJ. Mek ken 0—2; M. Langras Sr.M. Oud 02; D. Stam—G. Woon ijk 02; P. de Wijn D. Bruggeman 20; N. LengersD, Brug- geman 2—0. Voor de competitie van de K.N.S.B. werd gisteren de competitie-wedstrijd ge speeld tussen „Bussems Schaakgenoot schap" II en VVV I. Zaterdag werden er al drie partijen gespeeld, die alle drie door VVV gewonnen werden. De partijen van Zondag leverden voor VVV nog drie punten op, zodat VVV met 64 won. Door deze overwinning plaat ste VVV I zich midden in de ranglijst. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt (BSG II—VVV I): H. v. Hartings- veltE. G. Kaiser 01; SmitsSeewald 01; P. L. DekkerR. W. Leddy 10; J J. SombroekW. Kwak 10; H. A. KoenD. Appel Jr. 01; W. Wiegers R. Pijning 1—0; J. Gielen—J. Veis 1—0; H. Schreuder—A. Beemsterboer 0—1; G. HardonkP. Hoekstra 01; L. Schrijver —Ir. G. F. Cool 0—1. tBedrijfsschaakcompetitie De uitslagen van de voortgezette Be drijf s-Schaakcompetitie zijn als volgt: Sabelis en Kerrebijn—RASA I: F. Hol C. P. Woutersen 01; J. FrankA. G. Schaaps 0—1; S. C. Kroon—C. Visser 01; W. G. BloeminkD. Kroon 01; A. J. KampJ. de Mik 0—1. Totaal 0—5. Hoge Huys IDOS: E. KayserA. Nij- man 10; J. HoekstraR. v. Wezop VlVa; G. BoonA. Burgert 01; J. ValkenierA. v. d. Horst 1—0; F. Faber —F. J. de Rijk 10. Totaal 3Vj2Va. Alkm. Courant IIHoge Huys II: J. BijlsmaR. Faber '/aVa; T. N. Adema— N. Verhoeven 01;C. H. AdemaJ. Kusch C1; niet opgek.—G. Dijkstra 1. To taal Va31/;. Tibet, het veel omstreden gebied Woensdagavond houdt de heer Dr. P H. Pott, conservator van het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden in Het Wapen van Heemskerk een lezing over Tibet, heb veel omstreden gebied. Elders in dit nummer vindt men daarover nadere bijzonderheden. VOETGANGER ERNSTIG GEWOND Zaterdagavond omstreeks half zeven is op de Bergerweg nabij de Water toren een wandelaar door een motor fiets aangereden en daarbij' vrij ern stig gewond. De 47-jarige wandelaar kwam uit het tunneltje onder de spoor wegovergang vandaan en wilde naar links de Bergerweg oversteken. Van de richting van het Scharloo naderde juist een motorrijder, die geen kans zag de man te ontwijken. Deze kwani te vallen en liep daarbij een beenfrac tuur op. Hij moest per ziekenauto naar het Centraal ziekenhuis worden over gebracht. De motorrijder kwam er met enkele schaafwonden af. MUUR OMVERGETROKKEN In de Spanjaardstraat bleek gister middag een ruim twaalf meter lange muur van een in afbraak zijnd pak huis door de storm gevaarlijk heen en weer te worden bewogen. De poli tie achtte het daarom raadzamer de Spanjaardstraat voor het verkeer af te sluiten en de muur omver te trek ken. JEUGDIGE DIEF AANGEHOUDEN Door de gemeentepolitie te Alkmaar is een 13-jarige jongen aangehouden, die in enkele maanden tijds verschei dene bedragen aan geld, een paar vul pennen en een rijwiel heeft gestolen. Het geld bleek grotendeels op te zijn. Er is proces-verbaal opgemaakt. op weg naar 27. Kappie had verwacht, dat er iets met de spoorbrug zou gebeuren, toen liij de handle overhaalde. Zijn verwachtin gen bleken juist te zijn, want de brug begon te draaien. „Nu het water in!" commandeerde Kappie ..Zwemmen, jong!" „Waarom?" vroeg de maat nog. Maai maat durfde niet alleen te blijven. Hij was zo radeloos van angst, dat hij het ma6r het beste vond om Kappie te vol gen. Met een rauwe gil liet hij zich in Kappie had de sprong al genomen. Dg het water vallen. Trol de Trooster zag net voordat hij in de diepte verdween. Zo was Trol mët de locomotief bij de brug kwam. Hij liet zich niet zo gauw var, de wir dat die begon open te draaien. Hij brengen door een open-draaiende brie klemde zijn mes tussen zijn tanden en Hij had wel voor hetere figuren ge sprong er uit, net voordat de locomotief staan! Waer wert opregbter trou... Hoe reageert een man als hij zijn vrouw over de rand van het huwelijksbootje in het water ziet tuimelen? Voor een Alkmaarse wachtmeester trotse bezitter van het diploma reddend zwem men die Zaterdagavond zijn vrouw met fiets en al in de Baan- singel zag waaien, was dat geen probleem. „Zwemmen", randde hij met luide stem aan, doch dat hielp weinig, omdat de drenke linge met haar voet achter de fiets bleef haken. Toen nam de politieman een kloek besluit. Hij dacht niet meer aan de stel regel, dat de vrouw de man moet volgen, doch keerde voor dit uit zonderlijke geval de rollen om en sprong eveneens in te water. Beiden kwamen drijfnat doch be houden op de wal terug. Zij blijken geen nadelige gevolgen van het onvrijwillige bad te heb ben ondervonden. Ondanks de borden die waarschu wen tegen- het betreden der pieren bij stormweer, zijn er nog steeds mensen, die deze goede raad in de wind slaan. Zo ook gisteren een Amsterdamse dame. Zij had zich nog maar ongeveer hon derd meter op de pier gewaagd, toen zij reeds door een overkomende golf werd weggeslagen en in de buiten haven terecht kwam. Gelukkig waren er een paar mensen in de buurt, dis haar met gevaar voor eigen leven wis- ten te redden. Zij werd in een con sumptietent ondergebracht, waar een arts constateerde, dat zij geen letsel had opgelopen. Nadat zij van droge kleren was voorzien, is zij per auto naar de hoofdstad teruggebracht. De vergunning voor de „noodwinkels' aan de Oosterduinweg te IJmuiden, die in 1946 voor de tijd van vijf jaar is ver leend, is afgelopen. De betf-okken winkeliers is indertijd door de gemeente aangezegd, dat ze één jaar na het verstrijken van de vergunning verhuisd moeten zijn, omdat het complex de overheidsplannen daar in de weg staat, Er wordt aangenomen, dat er aan de zuid kant van de Oosterduinweg woningen ge bouwd zulen worden, aldus verneemt de „IJm. Crt". De provinciale subsidie voor „De Speelwagen" Bij het afdelingsonderzoek van de provinciale begroting voor 1952 is de subsidie aan het folkloristisch tijd schrift „De Speelwagen" ter sprake gekomen. De bijdrage was oorspron kelijk slechts voor één jaar bedoeld; zal nu 1952 het laatste jaar zijn? vroe gen enige leden. De subsidie zou orer- bouig zijn, indien het aantal abormfe's nog enige stijging zou vertonen en een blad van deze aard heeft geen reden van bestaan, indien het niet selfsup porting kan zijn. Het blad was selfsup porting, voerden andere leden aan, maar het heeft tegenslag ondervonden door de slechte tijdsomstandigheden en is nu weer op de goede weg. Zij 8chtte de uitgave een cultureel belang, nuttig voor de herleving van de ge bondenheid aan eigen streek en eigen sfeer. Vele leden bleken met de sub sidie toekenning voor nog één jaar dan ook accoord te kunnen gaan. V. en D. in Cassatie Namens de directie van de N.V. Vroom en Dreesmann alhier heeft haar raadsman, mr. D. H. Buiskool, cassatie aangetekend tegen het vonnis van de kantonrechter d.d. 30 Novem ber, waarbij genoemde N.V. werd ver oordeeld tot een boete van £6 wegens overtreding der Alkm. Politieverorde ning Sinterklaas-verordening') Burgerlijke stand Geboren René, z. van P. van der Hulst en B. Elias. Yvonne T„ d, van N. C. Dekker en T. D. Stougje. Overleden Guurtje Nierop, 68 jaar. wed. van M. Wonder. Antje van 't Hof, 92 jaar, wed. van W. Water drinker. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister werden de volgende nieuwe inschrijvingen opge nomen: „Faur.a-Victoria", Alkmaar, Schou tenstraat 3. Kleinhandel in pluimvee, aquarium- en terrariumdieren en be nodigdheden en hengelsportartikelen. Eigenaar: J. Bordewijk. C. Doesburg (E.),,, De Rijp, Rechte- straat 180. Hèrenmaatkleermakersbe- drijf. (Overname verboden) „HET MEISJE VAN BUITEN" Bij de opvoering van „Het meisje van buiten" was het niet Bob van Leersum, die onverstaanbaar sprak, doch Piet Bron, die de rol had overgenomen. Men had verzuimd het publiek van deze verandering in kennis te stellen. OMZET BEDROEG 50.000,— De Sint Nicolaas-actie te Limmen, waarbij de klanten voor iedere gulden die zij bij de plaatselijke middenstand be steedden een lot ontvingen, is uitstekend geslaagd. Tijdens de actie blijkt de om zet namelijk ongeveer f 50.000,— te heb ben bedragen. Zaterdagavond werden in 'afé Zwart de drie-en-zeventig fraaie prij zen verloot. De hoofdprijs, een rijwiel, werd gewonnen door de heer A. Dekker, alhier. De heer P. de Jager i van verdienste beno Er was weinig belangstelling jaarvergadering van de Ijsbaan die Zaterdagmiddag in de Ou( berg te Heiloo werd gehouden, min stroomt er gezond bloed vereniging, die naast hechte bi met de Scliaatsenrijdersbond, o contact heeft met verenigingen, op andere takken van sport to In deze vergadering werd de hei Jager benoemd tot lid voor he wegens zijn grote verdiensten i Ijsbaan. Hij zal een oorkonde gen, waarop een en ander is itaafd. De voorzitter, de heer W. v. i bracht verslag uit van de verg van het Gewest N.H. van di Schaatsenrijdersbond. In deze b< een organisatie zijn opgericht, welk feit protest was aangetekei werd gereleveerd wat er op de vergadering Je Amersfoort obe: is. De voorzitter roemde de voor vende geest en de solidariteit v heer Vlieger, waardoor het tra fonds voor uitzending van har tot stand kon komen. Het bestuur nam een afwijzeni ding aan op de informatie van W., of het terrein van de IJsba bruikbaar gemaakt kon worde: de DUW. Het terrein levert, volg bestuur, geen ernstige moeilij op. Besloten werd advies te vraj de Ver. tot behoud van Natuu menten, in verband met een i van de athletiekver. Doves, die 1 rein in de zomer wil gebruiken. In de bestuursverkiezing weri heren P. Greeuw (Heiloo) en J. man (Alkmaar) herkozen. De penningmeester gaf een van de financiële toestand van baan. Er waren 2198 leden. Aa; kaarten was ontvangen f 644^5 i kinderkaarten f 207.50. Aan de zijde stond het bedrag van f 320! aan credit: f 53.35 aan landhuur, f 170, telefoon f 80 en saldo f 2946.29. tl50.- voor „De Ligha Tientallen postduivenhouders v; In de Rustende Jager hun jaa feestavond en het hoogtepunt vai bijeenkomst was wel de medet dat er f 750 kon worden afgedrag< het bestuur van de Alkmaarse I len. Dit bedrag was bijeengebrac deelnemers aan de vlucht van 1 1951, vanaf Zevenbergen. Een c der geschiedde onder auspiciën t Alkmaarse Concourscommissie, de overdracht van de som, bi voor de T.B.C.-bestrijding, kondc deelnemers aan de vlucht van 1 fraaie prijzen, bestaande uit lakei kens en slopen en ook luxe-vo» pen, in ontvangst nemen. De prys, buiten de wisselbeker en ee: inneringsmedaille, een wollen een stel lakens en slopen, plus f vattende, ging naar de heer P. Veld van „Steeds in Spanning" ui maar. De heer P. Jongkind van Victrix ontving de 2e prijs: een J wollen deken en een stel lakens pen. De heer Zwankhuizen van dc vereniging kreeg de derde prijs. In het openingswoord door de W. Mooij van de A.C.C., werd noj de nadruk gelegd op het verheu van het feit, dat de Alkmaarse L len uit deze vlucht een flink bati do konden ontvangen. Daarna rees het doek voor de 3 Pyama", opgevoerd door de t ver. „Falkland", onder regie va Hoed. Er werd onbedaarlijk gel om de dolkomische situaties, die vooral in de eerste twee bedrijver wikkelden en het applaus na groeide aan tot een ovatie. Een vlotte verloting ging aan hi vooraf, dat o.l.v. de heer G. P. land en met muzikale medewerkin, „The Ragtime Boys", buitenge slaagde. Goed beeld van hetgeen in vrije uren kan bereil Zaterdagavond werd de tentoo ing van werkstukken, vervaardig liefhebberij en in vrije tijd, in het B.-gebouw te Heiloo geopend, tallen -werkstukken van de meest eenlopende soort waren ingeleveri jeugdige bezoekers vonden in de sitie wellicht een aanmoediging o vrije tyd op nuttige manier te t en, terwijl de ouderen hier ko zien wat in paedagogische zin de i de van huisvlijt e.d. is. Het initiati deze tentoonstelling, die uitging v£ afdelingen van de K.A.B. en de J B. verdient een woord van lof. Er waren verschillende stands de Jeugdverenigingen in Heiloo. groot deel der werkstukken was komstig van individuele inzenders waren schilderstukjes, gehaakte k 3 es, schemerlampjes, smeedwerken etc. Bijzondere vermelding ver een in opdracht gemaakt schilderij C. Admiraal. Veel bewondering Dien voor het grote Smyrna-tapijt maakt door mevr. Josephus Jitta. bijzonder imposante en kunstzir stuk is bestemd tot priesterkoork Het vergde twee jaar arbeid. Een deskundige jury, bestaande Zr. Virginie, broeder Fulbertus, n Josephus Jitta. meester G. Beentje de heer Jo Smit had de prijzer punten gewaardeerd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2