VERVOLG STADSNIEUWS De gemeentebegroting van Alkmaar Alkm. Volleybalkring draait op volle toeren Egmond aan Zee Vrolijk blijspel van de „Flierefluiters" Egmond-binnerr Bouw van acht woningen thans verzekerd Egmond a.d. Hoef Groot-Schermer Philips bij 5 Mei-vereniging Driehuizen MARKTBERICHTEN Warmenhuizen De heer H. Rijs kampioen gewest 4de klasse libre DINSDAG 18 DECEMBER 1951 MAATSCHAPPELIJKE STEEN EN VOORZORG De raming voor de kosten van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken bedraagt voor 1952 143.673. De stijging 28.527) ten opzichte van de raming voor 1951 is in hoofdzaak toe te schrij wmt aan de ingevoerde salarisverhogin gen, alsmede aan de uitbreiding van het personeel met een maatschappelijk werkster en een gezinsverzorgster en met twee kantoorbedienden van de volkscredietbank, terwijl voorts een jongste bediende is aangesteld. B. en W. hebben onlangs een onderzoek naar de personeelsbezetting en de taakverde ling doen instellen, waarvan de uit komsten hen hebben doen besluiten tot een reorganisatie van de taakverdeling, welke een verdere vergroting van de personeelsbezetting zoveel mogelijk zal moeten voorkomen. Echter zal de uit breiding van het werkgebied van de volkscredietbank wellicht nog tot aan stelling van personeel in beperkte mate aanleiding geven. Op de begroting van de bank is hiervoor 4000 uitgeti okken. De kosten van verpleging van gees teszieken zijn wederom aanzienlijk ge stegen; de verhaalsraming is daaren tegen lager dan voor 1951 wegens enige verzachting van de normen van het verhaal. Het tekort van het Centraal Ziekenhuis. De begroting van het Centraal Zie kenhuis sluit met een door de ge meente te dekken tekort van 238.911. De hogere lasten kunnen na genoeg door stijging van de verpleeg- gelden en van de overige baten worden gedekt; het geraamde tekort is in ver band hiermede slechts f 606 hoger dan waarmede in de gemeentebegroting voor 1951 rekening werd gehouden. Omdat nog steeds geen overeenstem ming is bereikt met de commissie uit de buitengemeenten over de aan te gane regeling van de bijdragen van die gemeenten in het exploitatietekort van het ziekenhuis, moeten B. en W. de raming van de bijdragen in de begro ting beperken tot de aanvankelijk toe gezegde bedragen. Nadat zij het met deze commissie eens waren geworden over de wijze van berekening en ver deling van het tekort tussen Alkmaar en de buitengemeenten, bleek dat de opvattingen van de commissie en die van B. en W. terzake van de bestuurs vorm zo ver'uiteenlagen, dat een toe nadering nog heel wat besprekingen zal vereisen. De begroting van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke hulp betoon wijst 'n tekort aan van 672.000, waarvoor de dekking in de gemeente begroting is opgenomen. Dit tekort is f 48.500 hoger dan voor 1951 werd ge raamd. De oorzaak hiervan ligt hoofd zakelijk in de stijging van het aantal ondersteunden en in de verhoging van de brandstoffentoeslag in verband met de stijging van de brandstoffenprijzen. De raming voor het verhaal van uitge keerde onderstand is verlaagd in ver band met de verlaging van de toege paste normen. De ramingen voor de verpleging van bejaarden en gebrekki- gen in gestichten en voor de uitbeste ding van kinderen zijn gestegen. Voorts zijn de voor rekening van de instelling komende personeelslasten hoger. In de begroting is een raming van 10.000 opgenomen voor de tewerkstelling van werkloze hoofdarbeiders aan werk- objecten van administratieve aard. Hei rijk verleent een subsidie van 75 °/o in de hieraan verbonden kosten. De ho gere ramingen voor de verdere sociale hulpverlening bij werkloosheid zijn te wijten aan de toeneming van het aantal werkzoekenden. De invoering van de werkloosheidswet zal de raming van overbruggingsuitkeringen echter gun stig beïnvloeden. Voor de verdere voor bereiding van de stichting van een te huis voor bejaarden is op de kapitaal- dienst van de gemeentebegroting een raming opgenomen. B. en W. streven er naar in de loop van het begrotings jaar het definitieve plan aan de Raad voor te leggen. In de begroting is ver der gerekend op een verhoging van het aan de stichting „De sociale werkplaats" als werkkapitaal verstrekt renteloos voorschot. GOEDKEURING VAN REKENINGEN B. en W. bieden de raad ter goed keuring aan de rekening 1948 van „Maatschappelijk Hulpbetoon" en van het Centraal Ziekenhuis. Die van M.H. sluit met een gemeentelijk subsidie van f 383.669,24, die van het C.Z. met een gem. subsidie van 204.489,12. Be groot was aanvankelijk f 465.200 en f 209.940. De noodwet ouderdomsvoor ziening deed de ondersteuningsuitgaven belangrijk teruglopen. Bij het Centraal Ziekenhuis bleek de met 1 April 1948 ingevoerde verhoging van de verpleegkosten met f 0.50 per dag voldoende om de hogere perso neelslasten op te vangen, terwijl"" de stijging van exploitatielasten kon wor den opgevangen door meegevallen ba ten. De buitengemeenten dragen f 36.884.09 bij. Voorgesteld wordt de re kening van M.H. goed te keuren in ontvangst en uitgaaf op de gewone dienst f 695.412,91 en op kapitaaldienst f 2.010,64 en die voor het Centraal Zie kenhuis in ontvangst en uitgaaf op de gewone dienst van f 799.456. VERHUUR VAN GROND AAN HET ZEGLIS De N.V. Tegel- en Cementwaren- fabriek „Alkmaar" alhier wil van de gemeente een terrein huren aan het Zegiis groot pl.m. 5523 m2 voor uiter lijk 5 jaar, ingaande 1 Januari 1952 voor 1.134.57 per jaar met dien ver stande, dat, zodra het havenplan „Overdie en Aehtermeer" is uitgevoerd voor een deel van het gehuurde ter rein, groot pl.m. 2025 m2, een hoger huur moet worden betaald. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. Voor hei misdeelde kind Men schrijft ons van het comité voor Kinderzegels en kaarten: Het Kerstfeest, het feest van vrede en licht, nadert het feest waarop onze gedachten vooral uitgaan naar verwan ten en bekenden. Hen allen zouden we wel de hand willen schudden of op andere wijze blijk geven van onze echte genegenheid. Hoe zouden we dat beter kunnen doen dan met een der unieke Kerstkaarten „Voor het Kind?" Wist U dat deze kaarten nog in rui me sortering te bewonderen zijn aan de stand in de hall van het Postkan toor en verkrijgbaar bij de depots van het Comité? Ook voor de jaarswisse ling zijn fraaie kaarten aanwezig met opdruk „Gelukkig", en „Zalig" Nieuw jaar. Maar vergeet vooral niet Uw wensen en brieven te frankeren met de Kin derzegel. En het misdeelde kind zal U er dankbaar voor zijn. Koopt daarom Kinderzegels en -kaarten; zij brengen geluk voor U zelf en het misdeelde kind. Zoals verwacht mocht worden is de volleybal-ontmoeting tussen 't Hooge Huys en het Jong Holland I-team de belangrijkste wedstrijd van de vorige 5week geworden. De punten werden hierbij gedeeld. Er werd voor beginnen de volleyballers zeer behoorlijk ge speeld. Het Jong Holland I-team ver diende een pluim voor de wijze waar op het de waarschuwingen van de scheidsrechter uit de vorige wedstrijd, de bal te spelen in plaats van te duwen, ter harte had genomen, 't Hooge Huys- team had met veel pech te kampen, waardoor het spel niet tot ontplooiing kwam. Enkele spelers konden zichtbaar de tegenslagen van 't ontbreken van de aanvoerder, de vreemde zaal, het luid ruchtige publiek en daardoor gebruik van de geldende scheidsrechtertekens niet verwerken. Het voornaamste wat deze wedstrijd ons leerde was wel dit, dat de spelers er goed aan doen alle spelregels en de gebruikelijke scheidsrechtertekens eens uit het hoofd te leren. Zijn doen er dan ook goed aan niet te veronderstellen, dat voortaan bij een dergelijke „zenu- wen"wedstrijd onbeleefdheden tegen officials en tegenstander ongestraft kunnen blijven plaatsvinden. De stand in deze competitie is thans: Catapult I 2 2 0 0 8—0 4 Hooge Huys 2 110 62 3 Catapult II 2 10 1 4—4 2 Jong Holland I 2 0 2 0 44 2 Rijks Pol. I 2 0 2 0 4—4 2 Home Runners 2 0 11 26 1 Rijks Pol. II 2 0 11 2—6 1 Jong Holland II 2 0 11 2—6 1 Uit het zakenleven In het Handelsregister werden inge schreven: Centraal Verkoopkantoor voor de Zuurkoolhandel N.V, Broek op Langen- dijk. Dorpsstraat 58. Groothandel in zuur kool, verse en gezouten groenten, conser ven en andere levensmiddelen. Direct. A de Waal. Gedel. Comm. H. Stenneberg. Comm. H. Hart en W. Kramer. Maatsch kapitaal f 100.000,—, waarvan f 26.400,— geplaatst. Firma Gebr. Groenendal, Bergen, Kerkelaan 28. Electrotechnisch reparateursbedrijfVenn.: A. L. en W. A. Groenendal. Handelsonderneming „Hol- landia", Alkmaar, Jan van Scorelkade 62 Import, export, grossier, commissie- en groothandel in warenhuisartikelen, tevens vervanging van kunstnijverheidsartikelen. Eigenaar: P. G. J. Hollander. Opgeheven werden: „Imjomar", Schoorl, Duinweg D 20. Pensionbedrijf. Bartel Hoogland, Alkmaar, Westerweg 272. Chocolaterie, koffie en thee, was- en reinigingsmiddelen. Gemeentelijke vergoedingen voor het onderwijs Jaarlijks v ircu door de gemeenteraad een bedrag per leerling vastgesteld ter bestrijding van de kosten als bedoeld in artikel 55 bis der Lager Onderwijs wet. Voor het jaar 1952 worden door B. en W. de volgende bedragen voorge steld: Voor het openbaar gewoon lager on derwijs f 34,40, vermeerderd met f 1 per meisjesle ;rling voor aanschaffing van handwerkbenodigdheden; voor het openbaar gewoon lager onderwijs, zon der kosten van het instandhouden van schoolgebouwen, op f 27,05, vermeerderd met fl.— per meisjesleerling; voor het openbaar vc rtgezet gewoon lager on derwijs-f 42,62 en voor het openbaar u.l.o. f 49,87, vermeerderd met f 1.50 per meisjesleerling. Bij de aanvang van het schooljaat 1951/1952 bedroeg het aantal leerlingen voor het ge voon lager onderwijs 1831, voor het voortgezet ge woon lager onderwijs 169 en voor het U.l.o. 264. Het bedrag per leerling voor het openbaar buitengewoon lager onderwijs zal f 99,37 bedragen, vermeerderd met f 1.per meisjesleerling. Bij de aan vang -an het leerjaar 19511952 be droeg het -antal leerlingen 109. Voor de bijzondere scholen voor ulo Worden voor het jaar 1950 de volgende gemeentelijke vergoedingen in de kos ten van va1 derwiis voorgesteld: Df R.K. Jongensschool St. Joseph f 3447.22, de R.K. Julianaschool voor meisjes i 1483.26 en de Chr. Julianaschool f 2126,73. Finale hoofdklasse libre Gisteiavuiid is onaer g.o.e oeiong stelling de iïnale hoofdklasse libre be gonnen van het district Alkmaar. Al vorens de partijen een aanvang namen, heeft de voorzitter van het district Alk maar, de heer M. de Haas, de acht deelnemers welkom geheten. Hij sprak de wens uit dat het een sportieve strijd zou worden. Hierna heeft de voorzitter van de organiserende vereniging „Volharden", de heer Uytenbogaart, de spelers in het café van de heer Brouwer een welkom toegeroepen. Daarna namen de partijen een aanvang. De eerste avond bracht reeds een verrassing, doordat Wijkhui zen won van Kramer. Ook Boender maker wist zijn partij tegen Visser te winnen en wel met het hoge moyenne van 13.88. De pas gepromoveerde spe ler P. Timmerman van Schoorl wist zijn eerste partij met een moyenne van 6.94 te winnen. De gedetailleerde uitslagen van de eerste avond waren. B. Wijkhuizen 250 26 35 9.61 J. Kramer 236 26 27 9.07 C. Boendermaker 250 18 54 13.88 W. Visser H2 18 19 6.22 P. Timmerman 250 36 19 6.94 J. Smit 228 36 28 6.33 Hedenavond wordt 't tournooi voort gezet met de partijen Timmerman Kramer en WijkhuizenSmit. WARMENHUIZEN 43900 kg rode kool 8.7012.20, 4200 kg gele kool 5.70 —8.50, 7200 kg witte kool, Deense witte 5.907.40, Succes witte 5.70, 3600 kg uien 2727.50, grove 26.5027.30, 1000 kg peen 12.30—12.90, 3000 kg andijvie 5.10—6.20. Oierleker siat in een snel tempo verhuisd Slechts twee weken heeft de Oterleker commandeursstaf in de Zaandamse brandweerkazerne ge hangen, want m de nacht van Zondag op Maandag hebben le den van de gemeentelijke vrij willige brandweer uit Koog aan de Zaan de staf meegenomen na dat zij de deur van de kazerne met een sleutel hadden geopend. De Koger brandweer borg de sta f op ten kantore van commandant Dil, echter maar voor korte tijd, want gistermorgen om half twaalf meld de zich een als telefoonmonteur verklede Wormerveerse brand weerman, die volgens mededeling de telefoon even kwam nakijken. Toen hij wegging nam hij de staf en bracht hem naar de Wor merveerse kazerne. Zal de staf daar veilig zijn? Schaakclub VVV Gisteren werd de belangrijke com petitiewedstrijd gespeeld tussen VVV II en Oppositie I uit Heiloo. Beide tien tallen streden fel voor een overwin ning om zich te kunnen handhaven in de le klasse van de NHSB. Maar VVV bleek toch iets sterker te zijn; de uit slag werd 64 voor VVV II. Minder goed verging het 't vijfde tiental van VVV, dat naar ASC IV moest, de club van dr. Max Euwe. De spelers kwamen met een grote nederlaag terug, 9'/, y voor ASC. De uitslagen waren als volgt: VVV IOppositie I: R. W. Leddij (VVV II)—C. Wouter- sen (Opp. I) yy,G. v. BrenkN. Termaat 10; D. AppelF. C. Laas 01; A. TegelJ. Alleman 01; A. Vis W. Ligthart 10; J. de RuiterW. Breeuwer 10; A. Haksteen—A. Holtes y,P. v. d. StruysJ. v. Charldorp VzVz', J. de WaalC. Meyer Sr. 10; C Meyer Jr.J. Zander Vz—Vz. Totaal 6—4. ASC IV—VVV V: P. Snoek (ASC IV)—B. Veltman (V VV V) 10; R. OosterveldJ. Hofstee 10; E. KuiperF. Faber 10; T. Oos terveldP. Ooyevaar 10; J. Braak manP. Genee 10; Mevr. Vinke Mevr. Veis 10; J. LobatsM. Wolters 10; D. KoolMevr. de Jong 10; T. SpitaalF. Schutz Vz', L. Meyer H. Lansen 10. De toneelvereniging De Flierefluiters voerde in De Vergulde Valk met groot succes het blijspel „De ridder van de kouseband" op: iiitbun-.be heeft men gelachen om de verwikkelingen, aie dit stuk te zien geeft, doordat mensen ge- cc.mpromitteern worden en daarom een particulier detective-bureau in de arm nemen, totdat blijkt, dat dit bureau de gehele zaak in scène zette, om er als detective voor betaald te worden. Nog verwarder wordt de situatie, wanneer een loodgieter aangezien wordt voor de detective, zich daartoe ook prompt leent en tenslotte als de oplichter-de tective gearresteerd wordt. De rol van schoonmoeder van de ge compromitteerde heer Hofstede was bij mevrouw Zwemmer in zeer goede han den. Maar ook de heren W. Visser en A. Visser, resp. als haar echtgenoot en schoonzoon, kweten zich uitstekend van hun taak, al zien wij laatstgenoemde liever in een wat meer komische rol. Van de kleinere rollen (er waren liefst 12 medespelenden), kweten zich voor al de heren J. van Elsland, als de zen deling Pilger en J. Braak, als de neger bokser Tim Boots, op buitengewone wijze van hun taak. Natuurlijk viel er hier en daar ook wel een kleine aanmerking te maken. Een rechercheur, die b.v. me' zijn hoed op, in de kamer blijft zitten, valt wel wat uit de toon..Maar als geheel was het een vlotte opvoering, waar oer alle hulde toekomt aan de medespelen den, maar ook in niet geringe mate aan de regisseur, de heer Stobbe, die er bij zonder in geslaagd was, de juiste ty pen voor de verschillende rollen te vin den. Hem bracht de voorzitter, de heer Koelink, dan ook na aflodp een bijzon dere hulde, met aanbieding van een schitterende fruitmand, waarna velen zich nog lang bleven amuseren op een gezellig bal. De laatste raadsvergadering van dit jaar, die tot de kortste gerekend kan worden, is zeker niet de onbelangrijkste geweest. Er stond voor de gemeente heel wat op het spel, immers er dreigde bouwvolume voor acht woningen verlo ren te gaan. Ware plaatsing van een geldlening mogelijk geweest, wellicht zouden de acht woningen (vier te Eg- mond-Binnen en vier te Egmond aan den Hoef er reeds hebben gestaan. Ten slotte is de gemeente, zoals reeds elders is gebeurd, overgegaan tot het uitschrijven van een z.g. obligatie lening onder de ingezetenen. Aanvanke lijk wilde het met de inschrijving niet vlotten, doch na persoonlijk bezoek kwamen de bedragen los. Bij de aan vang van de vergadering bedroeg de inschrijving nog f 55.000, hetgeen tij dens de vergadering steeg tot f 73.000. Door deze gunstige wending is de voor genomen bouw van 8 woningen verze kerd. In de beste stemming kon de raad dan ook mat algemene stemmen be sluiten tot het aangaan van een geld lening op onderhandse schuldbekente nissen, ten bedrage van elk minstens f 100. in totaal bedragende f 82.694, waarvan f 75.000 benodigd voor de bouw van woningen, en het restant voor de aankoop van de bouwterreinen te Egmond-Binneri en Egmond a/d Hoef (Julianaweg). De rente is vastge steld op 4 °/o per jaar, terwijl de koers van uitgifte 100 bedraagt. De alge hele duur van de geldlening is 15 ja ren, lopende van 1 Januari 1952 tot 31 Dec. 1966. Rentebetaling zal geschieden jaarlijks op 31 December. ONTSLAG VERLEEND De heer D. de Haan, besteller der PTT is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De 5 Mei-vereniging te Groot Scher mer belegde Vrijdagavond in café v. Truijen een culturele avond, waarbij tegenwoordig was de heer De Jong, die de Philipsfabrieken vertegenwoordigde. Deze demonstreerde de kunstlichtfoto- grafie en flitscamera. Getoond werd de groei van het Philipsbedrijf Aan getoond werd dat met de Philips-appa- raten het fotograferen voor een leek geen moeilijkheden oplevert. De voor zitter de heer P. Cornielje dankte ten slotte voor de interessante causerie. WERKTUIGEN AANGEKOCHT De Landbouwwerktuigencoöperatie kwam in café v. Truijen in vergade ring bijeen, om te beslissen over de aankoop van enkele werktuigen. Weinig leden hadden aan de oproep gehoor ge geven, doch de aanwezigen besloten tot aankoop over te gaan van een grep- pelschoner en een baggerapparaat. wel ke beide op de motortrekker gemon teerd kunnen worden. MOTORCLUB BIJEEN De motorllub „Schermer en Omstre ken" kwam in café P. Lakeman bij een. Mede aanwezig waren de heren Goverts, Noordermeer en Wezemer van de AMC, den Helder, die het film technische deel van deze avond ver zorgden, en de heer Coljee, afdelings voorzitter van de KNMV die een wedstrijd in hersengymnastiek zou lei den. Voor de pauze werd een drie tal motorsportfilms vertoond. Na de pauze werd de hersengym- nastiekwedstrijd gehouden, welke door de dames werd gewonnen. Hierna werd een aantal komische lilmpjes ge draaid, alsmede één over de verleden iaar gehouden Sint-Nicolaasrit. De heer Bockweg .dankte ten slotte de verzor gers van deze avond en liet zijn dank woord vergezeld gaan van een klein blijk van waardering. GROOT SCHERMER—BERKHOUT 3—13 Op een glad, doch goed bespeelbaar terrein heeft Groot Schermer een zwa re 13-3 nederlaag geleden en deze is niet geflatteerd te noemen. Het mag waar zijn dat Groot Schermer dit jaar tot de zwakkeren behoort, het spel dat Berkhout deze middag demonstreerde, hoort in de vierde klas KNVB thuis. Met de rust was de stand 0-6 en na de rust werd deze tot 0-9 opgevoerd, al vorens linksbuiten De Groot en rechts buiten Wiedijk deze tot 29 reduceer den. Na 210 werd het 310 en toen was het met Groot Schermer gedaan en werd de score tot 313 opgevoerd. LANGEDIJKER GROENTENCENTRA- LE 17000 kg rode« kool 6.8012.10, 30000 kg gele kool 5.50—7.50, 35000 kg groene kol 6.508.20, 70000 kg witte kool 57.90, 4500 kg uien 26.3028.20, grove uien 26.80, 1000 kg biet a 13.70, 13000 kg andijvie 59.50. 2500 kg wit lof I 2022, 225 kg spruiten 2123, 600 kg bloemkool BI 3540; doorgedraaid 4000 kg witte kool. In de Minerva haven te Amsterdam, kwam de Russische Houtboot „Iman- dra" aan die in de Noordzee de opvarenden van een in nood verkerende Belgische trawler aan boord heeft genomen. Na aankomst van het schip maakte de Belgische consul, de heer J. H. Verbruggen zyn opwachting bij de kapitein de heer Barbarchuck, om namens de Belgische regering zijn dank aan kapitein en bemanning over te brengen Uitvoering van de Nuts- vereniging De Nutsvereniging „Nut en Genoe gen" te Driehuizen gaf in café K. Sloo- ten een opvoering voor haar leden van het toneelstuk „Gekocht en betaald", in vier bedrijven van George Broadhurst. „Nut en Genoegen" is er in geslaagd, dit moeilijke stuk op goede wijze voor het voetlicht te brengen. Als men de moeilijke omstandigheden waaronder het stuk moest worden ingestudeerd in aanmerking neemt, kan men niet an ders dan lof hebben voor de mede spelenden. De vereniging beschikt over weinig werkende leden, zodat men slechts een stuk met een kleine bezet ting in studie kan nemen. Deze spelers hebben het extra moeilijk. Met lof kan gesproken worden over het spel van de heer Jb. Ouweltjes, Mej. A. Ouweltjes, mej. A. Langsdaan de heren K. Ouweltjes, A. Schermer en mej. G. de Groot. Resumerend kunnen we zeggen, dat „Nut en Genoegen" op een goed ge slaagde avond kan terugzien. Ten slot te dankte de heer K. Ouweltjes voor het aandachtig gehoor. Een speciaal dankwoord kregen zij, die zich voor de vereniging verdienstelijk hadden ge maakt. De slachtveemarkt van Maandag De na verleden week tamelijk ver hoogde rundvee-prijzen op vrijwel alle markten in het land, rechtvaardigden de verwachting, dat dit verschijnsel zich in Alkmaar zou herhalen. De no tering zou ook hier de f 3 per kg en meer wel halen! Het is echter anders uitgekomen, want het aantal dieren dat voor f 3,— per kg van de hand ging. was uiterst gering. We kunnen derhalve volstaan met als hoogste notering f 2,90 per kg te vermelden, onder mede deling dat alleen de allerbeste koeien voor f 2.96 a f 3,— per kg van de hand gingen. Deze laatste soort werd vlot verhandeld, terwijl bij een ruim aan bod de overige dieren matig verkocht werden tegen ongeveer dezelfde prij zen als -verleden week. Ofschoon er niet zulke abnormaal hoge prijzen voor de kalveren en scha pen werd bedongen als vorige week, zijn deze dieren toch nog zo duur dat er van een vlugge handel totaal geen sprake was. Een bevredigend aantal varkens is tijdens de gehele duur der markt door lopend goed verkocht, waarbij een kleine daling van de prijzen werd ge constateerd. Vooral de lichte varkens waren beduidend goedkoper. De veemarkten van 24 en 31 Decem ber gaan normaal door. ALKMAAR, 17 Dec. 1951 Tomaten A 23 37, Witlof 1026, Bloemkool II 18, Rode kool 612 Savoyekool 5,507. Groene kool 6.509, Spruitkool extra 37, 12—30, Boerenkool 4—9, Sla 2, An dijvie 5—17, Bieten 6—14, Winterpeen 6—16,50, Waspeen 16—32. Uien 8—30 Prei 14—23, Soepgroenten 24 Peter selie 3.50—6, Bramley Seedling 16—25 Goudreinetten 22—30, Present van Enge land 2232, Knolsoep 216. Winterjan 12—32. De heer Rijs heeft het bestaan om vorige week ais reserve het districts kampioenschap te behalen, in de wed strijden die in café Groot werden ge houden en die gingen om het kam pioenschap van het gewest 4de klasse libre, heeft hij de kroon op het werk gezet, door ook het gewestelijk kam pioenschap op zijn naam te zetten. De wedstrijden die werden georgani seerd door Ons Genoegen, kenmerkten zich door een uitstekende organisatie en een zeer sportieve geest. De heren Quant, Mosch en Pronk daarvoor alle hulde evenals zaalhouder Groot. De strijd om de leiding was ze»» spannend, wat wel uit het gemiddelde blijkt. De heer Rijs werd op de voet gevolgd door de heer Borst met even eens tien matchpunten, zodat het ge middelde de beslissing bracht. Van de heer Rijs was dat 0.03 hoger dan van de heer Borst. Was de heer Borst in zijn partijen tegen de heren Cabri en Luca, die nu in remise eindigden, iets gelukkiger geweest, dan had Imm het kampioenschap practisch niet kunnen ontgaan. De voorzitter van het gewest, de hr. Ellerbroek, reikte met toepasselijke woorden de bondsmedaille uit, en deelde mede, dat de kampioen nu zal kunnen deelnemen aan de nationale kamp.oenschappen die in Februari in Friesland of Groningen zullen worden gehouden. De heer Luca die het hoog ste gemiddelde behaalde ontving een paar boekwerken, terwijl de heer Pater aan de overige deelnemers de prijzen uitreikte. Alle deelnemers zullen van „Ons Genoegen" nog een souvenir ont vangen. De eindstand was: car. brt. gem. m.p. 1. H. Rijs 498 206 2.41 10 2. J. Borst 517 217 2.38 10 3. J. Cabri 461 233 1.97 9 4. M. Druif 477 198 2.41 8 5. H. Kromhout 451 203 2.22 6 6. J. B. Schoos 413 213 1.93 6 7. A. P. H. Luca 500 190 2.63 5 8. D. Joker 408 222 1.83 2 Mooie avond van ,,De Eendracht" De propagandabijeenkomst die door de coöperatieve zuivelfabriek „De Eendracht" in het Patronaatsgebouw werd gehouden, heeft zeker aan haar doel beantwoord. Zowel door de film die vertoond werd, als door de rede van de vporzitter van de Noordhol landse zuivelbond, ir. Krane. Er was voor deze avond zeer grote belangstelling. Ongeveer vierhonderd personen waren aanwezig, toen de heer Vader de bijeenkomst opende en er op wees, dat het nuttig kan zijn, dat we ons eens bezinnen op de grote voor delen die de coöperatieve wijze van verwerking biedt. We zijn zo spoedig geneigd om te geloven, dat het altijd zo is geweest en dat er niets aan vast zit. Uit de film die de toepasselijke naam droeg „In eigen handen", zagen we dat het anders is geweest dan te genwoordig en dat er een harde strijd is gevoerd, om tot de tegenwoordige toestand te komen. Een prachtige film, die een helder beeld gaf van de macht van de coöperatie op het gebied van de verwerking van zuivelproducten. Ir. Krane wees op het nut van der gelijke bijeenkomsten. Het is niet al len maar de bedoeling om de vriend schapsbanden te verstevigen. De coöperatieve gedachte moet sterker worden gemaakt en de mensen moeten "r meer en meer van doordrongen ra ken, dat ze niet buiten coöperatie kun nen. In 1946 is een dergelijke bijeen komst gehouden en het resultaat was dat het aantal leden met tientallen steeg. Laat ook deze avond weer de nodige vruchten afwerpen. Als wij onze prducten zo goed mogelijk willen verkopen, is coöperatie nodig, anders worden we weer afhankelijk van enkele grote trusts. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 18 Dec. - Er werden vanmorgen ongeveer 800 stuks runde ren aangevoerd. De handel in vette koeien was in het begin heel goed, maar het aanbod bleek te groot. De betere soorten waren goed gevraagd. Ook op de gelde-markt was handel, maar ook hier was het aanbod groot, zodat de afloop stugger was. De han del in verse melkkoeien verliep iets beter; er was een behoorlijke vraag Op de markt van nuchtere kalveren was in het begin een goede handel, doch de afloop was vooral voor de lichtere soorten minder goed. De vette kalveren waren goed gevraagd. Op de wolveemarkt was de handel heel kalm en de prijzen waren niet vast. Er was minder aanvoer dan de vorige week. Bij de vette varkens was de aanvoer groot; de inzet van f2.24, maar deze liep al gauw vier cent terug. De vette zeugen brachten f2.04, f2.08, f2.10 op. Op de biggenmarkt was de handel in het begin heel goed, maar later nam de aanvoer steeds toe, zodat de prijzen iets lager werden. NOORDERMARKTBOND, 18 Dec Aangevoerd: 2000 kg aardappelen: Meerlanders 8.50, 22000 kg uien 26.70— 27.80, grove 26.90—27.60, drielingen 25— 26, 2900 kg bieten A 11.90—13.10, B 10.70—11.20, 1800 kg peen B 13.70—14.60 C 14.7014.80, 17000 kg andijvie 59.50, II 56 40, B 55.50, 17000 kg rode kool 8.60—12.70, 18000 kg gele kool 6.60—9.10 4800 kg groene kool 5—8. 60000 kg Suc ces witte kool 5—5.60. 57000 kg Deense witte kool 5.508. Doorgedraaid 3000 kg andijvie, 6000 kg witte kool, 1000 kg afw. rode kool.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3