Degradatiespook dwingt staartclubs tot grotere activiteit Spurt in 't kirt Vetsnlgde SMm Kappie in het Kloosterbos Anderhalf jaar tegen pyromaan JIMMY BROWN AL AUTORENNER Elinkwijk gaat zijn laaisie kans tegen Haarlem verdedigen Ajax gaat een bezoek aan VSV brengen ysv gaat op eigen terrein proberen Ajax één of twee punten afhandig te maken. Het wil ons voorkomen dat een gelijkspel wel tot de mogelijkhe den behoort. Wageningen, dat op een fout van Ajax zit te wachten, krijgt het ook niet gemakkelijk, daar Vitesse een bezoek komt brengen. RCH moet in staat worden geacht met de volle winst bij Achilles vandaan te komen en ook voor Be Quick zal de uitwed strijd tegen Oosterparkers vermoede- Het Radioprogramma De Ruyter verloor v. Oosterhout van Slijkhuis niet naar de Volledige bekentenis door vreemd toeval HcMtyw-o-ad ^ACE^srEUiLiETOH;. BELGIE ZENDT RADIUM NAAR AMERIKA Een Kerstboodschap van Prinses Wilhelmina VARKENSTROUW I Geeft Uw haarden e VRIJDAG 21 DECEMBER 1951 26. Meneer Giebel en Jimmy Brown besloten samen een nieuwe race-auto te bouwen, waarin de door Jimmy ge vonden principes, die volgens meneer Giebel énig in hun soort waren, in toe passing zouden worden gebracht. En reeds de volgende dag maakten zij met het grote werk een aanvang. Ook Dorus Draadnagel, een kleine, dikke man met een fameuze hangsnor, keek wel even verbaasd op, toen hem Jim my werd voorgesteld als zijn nieuwe baas, maar lang bleef hij er zich niet over verwonderen. Dorus was een monteur, die helemaal op ging in zijn werk en zolang hij maar met een Engelse sleutel mocht spelen, was hij in zijn knollen tuin. Meneer Giebel zou de volgende Zondag met zijn nieuwe Betha Parisia deelnemen aan de Grote Prijs van Be renburg, maar hij gunde zich daar de tijd niet voor. Hij liet Dorus Draadna gel een telegram naar het postkantoor brengen. „Zet er maar in, dat ik ver hinderd ben", zei hij tegen Dorus. „Ik heb op 't ogenblik wel wat anders te doen". QNGEVEER VIJFTIG PROCENT van de uitslagen van j.l. Zondag waren ver rassingen, in ieder geval minder voor de hand liggende uitslagen. Toch is het niet zo dat wij ons over die uitslagen behoeven te verbazen. Het is een bekend verschijnsel dat de zwakke broeders in de tweede helft van de competitie heftige pogingen in het werk stellen uit de buurt van de rode lantaarn te komen cn, vooral met de automatische degradatie in het vooruitzicht, levert dat voor som mige elftallen goede en verrassende resultaten op. Daar komt bovendien nog bij dat sterke clubs uit de middenmoot hun kampioensadspiraties reeds in rook zagen opgaan en thans minder geladen in het veld verschijnen. Als wij met deze factoren rekening houden is ook het programma voor Zondag, waarin vrijwel geen enkele wedstrijd tussen kampioenscandidaten is opgenomen, interessant. lijk wel d„ volle winst opleveren. Sneek doet het dit seizoen wel bijzon der slecht en o.i. bestaat er weinig kans dat de voormalige club van Roozen- burg opgewassen zal zijn tegen het be zoekende Enschede. DOS komt voor de opgave zich in de uitwedstrijd tegen Leeuwarden te herstellen van de ne derlaag tegen Ajax. Het is een zware, maar geen onmogelijke opgave. QP min of meer fortuinlijke wijze heeft Willem II de laatste weken een gro te voorsprong op zijn concurrenten ge kregen. Hoewel de Tilburgenaren met Quick geen moeite zullen hebben, is het niet waarschijnlijk dat Zondag de voorsprong wuer zal worden vergroot. MVV brengt namelijk een bezoek aan ADO en Juliana moet in staat worden geacht de uitwedstrijd' tegen RBC tot een goed einde te brengen. De voetbal liefhebbers in de lichtstad staat een spannende strijd tussen Eindhoven en SW te wachten. Een gelijkspel is een voor de hand liggende uitslag. NAC gaat Sittardia een warme ontvangst bereiden. De bezoekers zullen vermoe delijk zonder winst kunnen vertrekken. Als BW nog iets van zijn reputatie wil redden, zal de wedstrijd tegen DHC gewonnen moeten worden. Feijenoord is er de matste weken vol komen uit en het is niet onwaarschijn lijk dat Bleyerheide hiervan gaat pro fiteren. pi Amsterdam-Noord komen Zondag de tWee hoofdstedelijke clubs uit IA tegen elkaar in het veld. Met zo'n der by is van alles mogelijk en het zou ons niet verwonderen als Volewijckers kans zou zien een gelijkspel uit het vuur te slepen, te meer daar DWS vo rige week zijn meerdere' in Frisia moest erkennen. Van groot belang is de wedstrijd ElinkwijkHaarlem. Als de Utrechtenaren van de roodbroeken verliezen is hun, thans reeds zeer klei ne kans op de eerste plaats verkeken. De discipelen van Kick Smit dienen dus op hun tellen te passen, hoewel wij hen toch de beste papieren toeden ken. Dat 't Gooo zich door Theole zal laten dwarsbomen is niet waarschijn lijk en evenmin ligt het voor de hand dat EDO op eigen terrein de punten aan Go Ahead zal laten. Als Velocitas het degradatiespook niet nader wil 'ia- ten komen zal de thuiswedstrijd tegen GVAV gewonnen moeten worden. Van Heerenveen verwachten wij een over winning in de uitwedstrijd tegen En- schedese Boys. ZATERDAG 22 DECEMBER HILVEK.SJM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.35 Radio Philharmonisch Orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Grssn.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsorkest en solist. 13.50 Klassieke en moderne muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Mannenkoor. 15.00 Jongenskoor. 15.30 Kroniek van Letteren cn Kunsten. 16.08 Radio Philharmonisch Orkest. 16.20 „De vliegende Hollander", causerie. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Omroeporkest. 18.45 Commentaar uit Frankrijk en uit Duitsland. 19.00 Film programma. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gemengd koor. 19.52 Actualiteiten. 2C.OO Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 .Lichtbaken", causerie. 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Radio Philharmonisch Orkest. 21.20 Voordracht. 21.35 Kamer muziek. 22.05 Strijkorkest, klein koor en golisten. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.00 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram. muziek. 9.50 Voor de vrouw. 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Alt en piano. 12.00 Amusementsmuziek, 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zonden", hoor spel. 13.30 Promenade Orkest. 14.10 Film programma. 14.35 Gronings programma, 15.00 Gevarieerde muziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Dans muziek. 16.10 Sportpraatje. 16.25 Kamer orkest en soliste. 17.15 Voor de jeugd, 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzen ding: „Zoeklicht op de Westerse Defen sie". 19.00 Kinderdienst 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro grams. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Metrepole Or kest, koor en solisten. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 VjÊAN de grote voorsprong van VW is nog maar weinig overgebleven. De ploeg uit Venlo heeft Zondag ech ter kans dat zij weer iets kan uitlopen, daar de concurrenten Hermes DVS en Limburgia het elkaar lastig gaan ma ken. VVV zelf ontvangt het vrij zwak ke Brabantia. PSV gaat, na een zeer slechte start, toch nog meetellen voor de kampioenstitel. Het is /iaarom niet waarschijnlijk dat de Philipsmensen zich door NEC een stroobreed in de weg zullen laten leggen. NOAD geven wij een goede kans met de volle winst bij Chevremont vandaan te komen. Tussen Emma en Sparta kon het wei eens tot een puntenverdeling komen. Nederl. kampioenschap 47|2 In de grote zaal van de IJsbreker te Amsterdam zijn gistermiddag de wed strijden om het kampioenschap van Nederland kader 47/2 aangevangen. De grote verrassing van de eerste partijen was de nederlaag van Kees de Ruijter tegen Oosterhout. Waarschijnlijk heeft de Waalwijker nog geen gelegenheid gehad om bij te komen van het tour- nooi te St. Etienne. De belangrijkste uitslagen luiden: Eichelsheim Kruythof De Leeuw Sweering Van Oosterhout De Ruyter Teegelaar Van der Pol Sweering Teegelaar Kruythof Van Oosterhout Van de Pol De Leeuw Eichelsheim De Ruyter 400 30 64 13.33 271 30 40 9.03 135 22 26 6.13 400 22 93 18,18 400 21 93 19 04 305 21 98 14,52 197 ,14 49 14.07 400 14 162 28.57 400 26 114 15.3§ 344 26 8$ 13.23 347 20 71 17.35 400 20 69 20.— 400 9 146 44.44 20 9 12 2.22 400 31 51 12.90 323 31 74 10.41 Kerstverrassing voor mannen van de wegenwacht De inspecteurs van de Wegenwacht van de ANWB kunnen voor Kerstman gaan spelen, want gisteren ontvingen zij van het kerstactiecomité voor de Wegenwacht ruim honderd kerstpak ketten om aan de manschappen uit te delen. Deze pakketten, die gevuld zijn met allerlei versnaperingen, sigaretten, tabak, een shawl etc., zijn een stoffe lijke blijk van waardering van de weggebruikers voor de ijver, de toe wijding en de vriendelijke correctheid, die de gele rijders van de Wegenwacht ten toon spreiden. Evenals Zatopek, Reiff en nog en kele lopers van de Europese topklasse heeft Slijkhuis een uitnodiging gekre gen deel te nemen aan de indoorwed- strijden, welke binnenkort in de Ver enigde Staten zullen worden gehouden. Naar wij vernemen heeft onze landge noot deze invitatie niet geaccepteerd. Henry Oeverby won tijdens schaatswedstrijden te Hamar de 500 meter in 44,9 sec. Ivar Martinsen no teerde een tijd van 45,6 sec. De laatste reed de 1500 meter in 2 min. 26,6 sec. Hij werd daarbij geslagen door de jeugdige Johannes Pedersen uit Aren- dal, die de 500 meter in 46,5 sec. afleg de en de 1500 meter in 2 min. 26.1 sec. De organisatie van de Ronde van Frankrijk 1952 heeft de heer R. de Grood in diens kwaliteit van vertrou wensman van die organis9tie in Ne derland gevraagd zich opnieuw te wil len belasten met de vorming van een Nederlandse ploeg van acht renners voor de Ronde van Frankrijk, die het komende jaar van 25 Juni tot en met 20 Juli zal worden verreden. Indien hij de leiding van deze ploeg niet zelf op zich wenst te nemen, is hem tevens verzocht een ploegleider aan te wijzen. De heer De Grood heeft beide verzoe ken voorlopig in beraad gehouden. Al geruime tijd zijn verschillende Engelse voetbal-experts van mening, dat er wijzigingen in de voetbalspel regels moeten komen om het spel snel ler en dus antrekkelijker te maken. Naar bekend wordt gemaakt zal van Engelse zijde een voorstel bij de Inter national Board (het hoogste college op het gebied van de voetbalregels) wor den ingediend het over de zijlijn trap pen van de bal op andere wijze te re glementeren. In de kringen, welke een wijziging voorstaan, is men van me ning, dat een speler, die de bal moed willig over de zijlijn trapt, zich schul dig maakt aan een overtreding, welke met een vrije schop dient te worden bestraft. Door verzwaring van de straf denkt men het tempo van het spel te kunnen bevorderen aangezien spel- onderbrekingen minder zullen gaan voorkomen. Over het algemeen geeft men de Engelse voorstellen goede kans te worden aangenomen. f Pirn. Pain en Pom in Zwitserland^ 25. Moeder Woeffi had niet over dreven, toen zij tegen Pim zeide, dat zij een goede speurdersneus had. Want de tijd, die meneer Waffl nodig had om met zijn gasten het hotel te bereiken, was door Moeder Woeffie ook niet onbenut gelaten. Het begon inmiddels heel zachtjes te sneeuwen en als je naar de lucht keek, zag je duidelijk, dat er nog heel wat meer sneeuw te verwachten viel. „Ik ben blij, dat ik meteen ben teruggegaan" mompelde Moeder in zichzelf, „als we allemaal naar het hotel waren gegaan, waren we vast te laat gekomen om die arme meneer Knorremans nog te vinden". In haar medelijden was Moeder helemaal vergeten, dat die „arme" meneer Knorremans het alle maal aan zich zelf te wijten had. Trouwens, als er iemand in gevaar verkeerde, dan telden zulke' bezwaren ook helemaal niet mee bij Moe««» Woeffie. Ze repte zich zo vlug mogelijk voort, vooral toen de sneeuw in steeds dikkere vlokken naar beneden viel. „Mannen zijn ook altijd zo hulpeloos", mompelde Moeder weer, die nu snel de helling afdaalde, naar het dal, waar meneer Knorremans achter gebleven was. „Ze hebben 'altijd een heleboel praatjes", vervolgde Moeder haar al leenspraak, „tenminste zolang alles goed gaat, maar zet ze niet voor on verwachte gebeurtenissen. Hemeltje- lief, dan worden ze zo hulpeloos als een pasgeboren baby". Moeder wist natuurlek niet, dat de hoteleigenaar al hulp aangevraagd had van meneer Bernhard. Trouwens het zou niet veel verschil voor haar uitgemaakt hebben. Ze was van plan om meneer Knorre mans te vinden en wel zo vlug moge lijk. Amsterdamse Officier van Justitie eist De Amsterdamse rechtbank zag gis termiddag weer een bekend gezicht voor de groene tafel: de pyromaan Theo van M„ die ervan werd beschuldigd een groot aantal branden te hebben ge sticht in auto's cn huizen. Hoewel in de afgelopen zomer we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken, heeft men hem toch een volledige be kentenis kunnen ontwringen en wel dank zij een bijzonder toeval. Kort nadat Van M. was vrijgelaten ontstond er brand in een hotel op de Oudezijds Achterburgwal in Amster dam. Bij het onderzoek bleek, dat twee jaar geleden ook al brand was uitge broken en dat destijds was komen vast te staan, dat één der gasten, een zekere de Groot, de brand had gesticht. Men had de man toen niet kunnen vinden. In het oude dossier tegen deze onbe kende dader vond de politie echter een hotelbricfje, waarvan het handschrift grote overeenkomst vertoonde met dat van Theo van M„ terwijl ook diens ge boortedatum klopte met die van de duistere „De Groot". Zo werd Van M. opnieuw gearres teerd en bekende weldra alle brand stichtingen. De officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank eiste gis termiddag anderhalf jaar gevangenis straf met ter beschikkingstelling van de regering, daarbij de aandacht ves- op weg naar 37. „Een parachute!" mompelde Kap pie, terwijl hij verwilderd om zich heen keek. Gelukkig was er nog één in het vliegtuig. Kappie greep het ding met een en trok vervolgens de maat met geweld uit het vliegtuig. De maat was te suf van ellende om precies te De- grijpen wat er gebeurde en dat was maar gelukkig voor Kappie, want an ders zou hij vast hebben tegengestrib beld. De parachute waaierde netjes uit en Kappie en de maat daalden er mee op een van de hoge bergpieken. Nu was het heel toevallig, dat Trol de Trooster net op een bergpiek aan de overkant was terecht gekomen en dat die twee pieken met elkaar ver bonden waren door een zwevende brug, die over de kloof er tussen hing. „Kijk eens!", zei Kappie. „Daar staat die akelige kerel weer! We moeten bij hem zien te komen, want ik zal en moet die diamant weer hebben! Maar hoe komen we bij die kerel? Over de brug, dat is het enige!" „O-o-over d-d-die b-br-brug?" stot terde de maat en hij barstte in snikken uit. „D-dat d-durf ik-ikkik-nie-niet!" „Stel je niet aan, klont! Hou op met je gemekker en gegrien!", zei Kappie boos. DOOR MARJORIE VERNON 121) Het zou te ellendig zijn om hem geregeld te ontmoeten als hij Peta's echtgenoot is, en daar die haar vriendin was, zou ze het niet kunnen vermijden. O, ik kan dat vooruitzicht niet verdragen hen samen in hun huis te zullen zien, en bij Iedere bocht van de weg het gevoel te hebben hem tegen te zullen komen. „Als die kerel haar nu weer in de steek heeft gelaten zou er misschien later toch nog wel hoop voor mij zijn geweest", dacht Neville onwillekeurig. „Je ]e gaa' zeker al gauw trou: wen?" polste Nan. Als ik vóór die brui loft maar weg kon gaan, dacht ze. En toen kwam er opeens een verpletterend idee bij haar op. Er was grote kans dat Peta haar zou vragen om bruidsmeisje te zijn per slot van rekening was ze Peta's beste vriendin, dus dat moest wel haast, „O, hemel, dat kan ik niet, dat kan ik niet", dacht ze in paniek. „Ik moet hier zo gauw mogelijk vandaan en Broad Paddock verhuren". Ze was doodsbleek toen ze besefte, dat ze niet alleen de man die ze lief had nooit zou kunnen krijgen, maar bo vendien het verdriet zou moeten dra gen haar geliefde huis, het dorp en de omgeving en de paarden waar ze zo dol op was, te moeten verlaten. Wanhopig beet Nan op haar lip, en worstelde met haar tranen. Ze mocht niet huilen o ze mocht niet huilen. Als hij nu maar even niet tegen haar wilde spreken, zodat ze ook niet hoefde te antwoorden, dan kon ze die waterlanders misschien bedwingenMaar toen schoot het plotseling door haar heen, net zoals op dat tuinfeest, dat, als ze Broad Paddocks verliet, dat een laffe vlucht zou zijn. Haar vader zou bitter in haar teleur gesteld zijn als hij wist dat ze erover dacht Broad Paddocks in de steek te laten en de paarden bovendien om dat ze geen tegenslag kon incasseren. „Ik weet het nog niet", kwam Ne villes antwoord na een stilte van enige seconden, want al deze overwegingen waren in een flits door Nans hoofd ge gaan. ,,Ik denk het wel. Peta en haar moeder zijn bezig met de voorbereidin gen". „Dat weet ik. Ik ben gisteren op de Manor geweest". Hij ziet er niet gelukkig uit, dacht ze met een zelfzuchtig maar zeer mense lijk gevoel van vreugde. Helemaal niet als een stralende bruidegom.. Maar o, waarom kan ik hem niet haten? Hij heeft met mij gespeeld, zodat ik meer dan eens heb gedacht dat hij van me hield maar al die tijd was shet Peta. hield maar al die tijd was het Peeta. niet laten om van hem te houden. En het doet me meer pijn dan ik had ver moed te weten dat hij aan Peta toebe hoort. „Hoe gaat het met Starling en ouwe Black?" informeerde Neville. „O, best". Nan kon met de beste wil van de wereld niets anders bedenken, en Neville probeerde het nog eens. „Je hebt het zeker geweldig druk op Broad Paddocks, met de paarden en je leerlingen en de tuin en alle andere dingen die je te doen hebt?" „Ja, er is altijd een hoop te doen", antwoordde Nan en dacht onderwijl wanhopig: Ik ga zo meteen gillen als hij doorgaat met zo vriendelijk en be leefd te zijn. „Het is goed om het druk te hebben", merkte Neville op en hield toen zijn mond omdat hij opeens het holle van deze conversatie inzag. Het is hopeloos, dacht Nan. Hier «tonden ze als twee volslagen vreem den die niets met elkaar gemeen had den, hardnekkige pogingen te doen om beleefd te converseren. Een niet te overbruggen kloof scheen zich tussen hen gevormd te hebben, ze waren te gengestelde polen en niet in staat con tact te krijgen. Zelfs vriendschap scheen niet meer mogelijk, en Nan's hersens pijnigden zich met de \raag hoe dit zo kwam. Per slot van reke ning had ze van de aanvang af gewe ten dat hij voor Peta bestemd was waarom had ze zich daar niet bij kun nen neerleggen? Dan zou ze nu de aan kondiging van het engagement en het naderende huwelijk gemakkelijk en rustig kunnen opnemen. En ze was er ook niet boos om dat hij zich zo te genover haar had gedragen ze hield te veel van hem om vijandig tegen over hem te kunnen staan of hem niet te vergeven. Maar het feit lag er nu eenmaal en Neville besefte dat even goed als zijzelf, dat wist ze, dat er iets was gebeurd waardoor elke warm te en intimiteit tussen hen was gedood, zodat ze niet eens meer in staat wa ren vrienden te zijn. Ze verlangde er naar dat hij bij haar zou blijven, maar tegelijkertijd was elk moment een kwelling. „Ik moet weer verder", zei ze ten slotte met de linkse verlegenheid van een schoolmeisje. „Dag". „Dag", antwoordde Neville ernstig Hij deed geen moeite om haar te weer houden en Nan draaide zich om met tranen in haar ogen. (Wordt vervolgd) tigend op de andere straffen, die Van M. nog w.achten. De ljj jaar gelden alleen voor de brand in het hotel, in 1949. Immers, nadat de rechtbank verdach te in de afgelopen zomer had vrijge sproken, tekende de officier hoger be roep aan en dat is hij ook van plan in deze zaak, zodat het Hof te zijner tijd deze zaak tegelijk met de andere kan behandelen. De verdediger van Theo van M. be toogde, dat verdachte verminderd toe rekeningsvatbaar is en een therapeu tische behandeling zal moeten onder gaan om van zijn abnormale kwaal t« worden genezen. Hij stelde voorwaar delijke ter beschikkingstelling van de regering voor en adviseerde verdachte onder psychiatrisch toezicht in de maatschappij te laten terugkeren. België zal binnenkort vijftig gram ra dium naar Amerika zenden. Het za' voor kankerbestrijding worden ge bruikt in het Rooseveldt-ziekenhuis t( New York. De stof zal worden verpakt in een loden buis van drie ton, en in een volgens geheel nieuw principe ont worpen bestralingsapparaat worden ge plaatst. Tijdens een kerstzangdienst in de Haarlemse Sint Bavokerk, die door de N.C.R.V. werd uitgezonden, sprak H. K. H. Prinses Wilhelmina een kerst boodschap, waarin ze wees op de vol heid van het kerstgeluk, dat volgt op de innerlijke leegte en armoede van thans. In het besef van die leegte en armoede gaan wij straks naar Bethle hem en als zodanig zullen wij de op lossing vinden van alle vraagstukken, die zowel ons persoonlijk leven als die het grote gezin der volken thans be nauwen. „Gezegend zij onze gang naar Bethlehem", zo besloot de Prinses. Chauffeur krijgt zware straf voor autodiefstal Een jaar gevangenisstraf, waarvan j zeven maanden voorwaardelijk, is op gelegd aan een 25-jarige Amsterdamsel chauffeur. Deze heeft zich voor <J<" rechtbank in de hoofdstad moeten ver antwoorden, omdat hij in Augustus i» beschonken toestand een garage waf binnengelopen, een auto had wegge haald om met zijn meisje te gaan rij den, en de employé's van de garage had neergeslagen. De auto vloog tijdens de woeste rit in brand. De Noorse minister van verbin dingen, Langhelle, zal op 1 Januari de j minister van defensie, Hauge, opvol gen. Langhelle zal op het departement van verbindingen worden vervangen door Petersen. Dat een hond zijn baas overal navolgt, is niets bijzonders. Maar als een varken dit gaat doen, is dit wel opvallend. De gebr. D. in het Zeeuwse dorp Vrouwenpolder zijn eigenaar van een varken van 400 pond, dat steeds netjes meeloopt achter de boerenwagen. Wanneer er geploegd moet worden, gaat ook het varken meo. Het ligt dan aan het begin van het land braaf te wachten tot het ploegen ge daan is. Nu het slachttijd is, vraagt men wel eens aan de eigenaars of het beestje niet geslacht moet wor den. Neen, verklaren zij, wij zijn er zo eigen mee. Misschien kan zijn trouw hem oud doen worden. LIKEURSTOK BESSEMERSTRA per J/l Liter flei per Liter fles Samos Wijn Moscatel Valenc Vin Llqeur Dorê Oude Malagawiji RenWConralezPc R en W Bordeau wijnen vanaf Zoete Spaanse Wl per 3/f Liter fles e e e e

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6