CHIEF WHIP Nederland op de Stad en Omgeving illfj Kerstmis 1951 Een bijzonder huwelijk IS HET LEVEN DUUR? Alkmaar hield een bijzondere raadsvergadering AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN DE ALKMAARSE COURANT KERSTSTUKJES M. KLEVERLAAN's HEKELSTRAAT 16 Geniet extra op dit msSiï) feest der feesten! Gen/et van Chief Whip .^j de sigaret der sigaretten VICTORIA THEATER: Tarzan en de Slavin HARMONIE THEATER: „Ben je vrij vanavond? Berg en REX THEATER: Het licht dat verdween CINEMA AMERICAIN: De Prinses van Samarkand Producenten ei voor g Strenge keuring van Ook Van de Pol te st voor De Ruyter ZATERDAG VI DECEMBER 1951 Een agenda van hamerstukken met emotioneel slot De directeur van Sociale Zaken met verlof gegaan Het was ditmaal wel een ongewone raadsvergadering, niet alleen wat dag en het aanvangsuur betrof, maar ook omdat de agenda eigenlijk alleen maar hamer- bukken bevatte welke nog vóór het begin van het nieuwe jaar de goedkeuring der raadsleden vereisten. Wanneer het laatste punt geen oponthoud had gebracht zou de eigenlijke agenda binnen drie minuten afgehandeld zijn, maar de raid had meer iets van een vuurpijl, die met grote snelheid naar boven schoot om daar met een formidabele klap uiteen te spatten. Juist het laatste punt was oor zaak van een felle discussie, een scherpe critiek, zo fel zelfs, dat de burgemees ter de hoop uitsprak, dat eventueel volgende besprekingen van deze aard in een minder emotionele sfeer zullen worden gehouden. Natuurlijk heeft ook het Verslag van de verzekeringskamer, betreffende de gedragingen van het bestuurs lid de heer P. de volle aandacht van het college getrokken omdat de heer P. tevens directeur is van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken. Blijkbaar was er een interpellatie op komst, die niet gehouden is nu B. en W. hebben toegezegd het onderzoek der justitie te zullen afwachten, en ter zake diligent te zullen blijven. De heer P. is inmiddels zoals in dergelijke zaken te doen ge bruikelijk is met verlof gezonden. Het onderhoud van dienstwoningen Gistermiddag om 4 uur vergaderde de Raad onder voorzitterschap van de burgemeester. De heer Venneker had bericht van verhindering ingezonden. Dir. Soc. Zaken De burgemeester deeldt bjj de ope ning der vergadering mede, dat B. cn B. met ontsteltenis kennis hebben ge nomen van hetgeen gepubliceerd werd in verband met de persoon van de di recteur van de dienst van Sociale Za ken. B. en W. wilden zich nader bera den, maar vernamen inmiddels, dat de justitie zich reeds met deze zaak be zig houdt. In verband daarmede heb ben B. en W. het beter geoordeeld de heer P. met verlof te zenden tot de no dige klaarheid in deze kwestie is ge bracht. Uiteraard blijven B. en W. ter zake diligent. Na kennisneming der notulen werd overgegaan tot behandeling van de in gekomen stukken. De minister van Binnenlandse Zaken had mededeling gedaan betreffende een uitkering ineens van netto 5. aan een deel van het personeel der la gere publiekrechtelijke lichamen en gaf in overweging voor het gemeente- personeel een zelfde maatregel te tref fen als t.a.v. het rijkspersoneel is ge schied. De heer Torenvlied (com.) verzocht deze toelage ook aan het personeel van de Bad- en Zweminrichting uit te ke ren wat door wethouder Coerts werd toegezegd. B. en W. werden gemachtigd aan de hierbij betrokken leden van het ge- meentepersoneel een uitkering te doen van netto 5. In handen van B. en W. werd ge steld een adres van het bestuur van de Ver. St. Joseph voor de R.K. jon gensscholen met verzoek om financiële medewerking voor de inrichting van een bij te bouwen noodlokaal van de St. Wiiiibrordusschool en tevens voor de aanschaffing van schoolmeubelen, boeken enz. ten behoeve van deze school. Ingekomen was een brief van het bestuur van de R.K. woningbouwver eniging „Goed Wonen", alhier, waar bij wordt verzocht een grondvoorschot van ƒ24.750.en een bouwvoorschot Van f 151.198.te willen toekennen voor de bouw van 15 woningen aan de Anna Bijnsstraat. Dit werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Geloofsbrieven goedgekeurd. Ten slotte was ingekomen een schrij ven van de heer B. B. van den Berg, alhier, waarbij hij onder inzending van zijn geloofsbrieven mededeelt, dat hij zijn benoeming tot lid van de gemeen teraad aanneemt, welk schrijven in handen werd gesteld van een commis sie tot onderzoek der geloofsbrieven. In deze commissie werden benoemd de dames Holszmüller en Kamphuis, benevens de heer Kirpenstein. Bij terugkeer werd door de heer Kir penstein namens de commissie mede gedeeld, dat de stukken in orde waren bevonden, waarna tot toelating van de heer V.an den Berg werd besloten. Verhuur van grond aan het Zeglis. Besloten werd aan de N.V. Tegel- en Cementfabriek „Alkmaar" alhier met ingang van 1 Januari te verhuren 'n terrein aan het Zeglis, groot 4095 m2, benevens een terrein aldaar gelegen ter grootte van 1428 rr.2 voor 'n huisprijs van 1134.75 per jaar. Een en ander voor de tijd van een jaar met recht op stil zwijgende verlenging. Als het haven- plan is uitgevoerd moet voor een deel van het terrein ter grootte van 2025 m2 een hogere huur worden betaald. Verpachtig gemeenteviswater. Besloten werd het gemeenteviswater weer op de oude voorwaarden te ver pachten aan de heren C. M. van der Stok Jr. en J. Hersing. Aangaan van een rekening- courant-overeenkomst. Met de Amsterdamse Bank N.V. werd voor 1952 een rekening-courant- over.eenkomst aangegaan. Het maxi- mum-crediet blijft gesteld op 500.000. SNEEUWWATTEN - FLITTER MOS en KAARSEN Alle materiaal voor het zelf vervaardigen van Kerstversiering. Firma JAN KUHNE Verdronkenoord 133, achter de Vismarkt (Advertentie, Ing. lied.) Conversie van een geldlening. De Raad besloot met de regerings commissaris voor het radiowezen te Hilversum een overeenkomst van geld lening aan te gaan ten bedrage van ƒ300.000 tegen een koers van 100%, tegen een rente van 3%% per jaar. De lening bij deze regeringscommis saris groot 300.000 tegen een rente van 2i/, per jaar is door de geld gever opgezegd. Wijziging der toelagever ordening. Gewijzigd werd de verordening hou dende voorzieningen t.a.v. de bezoldi ging van het gemeenteper yrn eel, ver band houdende met de stijging van de kosten van levensonderhoud. (Toelage- verordening 1951). Verlichting St. Aloysius- school. Medewerking werd toegezegd voor een betere verlichting der St. Aloysius- school. Gemeentelijke vergoeding 1950 in de kosten van vakonderwijs. Besloten werd aan diverse bijzonde re scholen voor U.L.O. toe te kennen de reeds door ons vermelde gemeente lijke vergoedingen in de kosten van vakonderwijs. Goedkeuring van reke ningen. Goedgekeurd werd de rekening over 1948 van de gem. instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon met een gem. subsidie van f 383,669.24 en die van bet Centraal Ziekenhuis met een gem. sub sidie van f 204.489.12. Begroot waren aanvankelijk resp. f 465.200 en f 209 940 Voorlopige vaststelling rekeningen. B. cn W. stelden voor o\ er te gaan tot voorlopige vaststelling van de re- rekeningen der gemeentebedrijven en van de gemeenterekening over 1948. De heer Ven der Borden (C.H.) in formeerde naar de hoge onderhouds kosten van twee woningen van de ge meentelijke lichtbedrijven, waarbij nog enige kosten niet achterhaald konden worden. Hoe is het mogelijk in twee jaar tijd aan twee dienstwoningen f 7700 aan onderhoudskosten te beste den? Is de begrotingspost daarmede niet overschreden? Volgens het rapport van de accountantsdienst is bij het eleetrisch bedrijf een derde kracht aangesteld zonder enige sanctie. Men regeert daar blijkbaar zonder B. en W. De heer Sietsma (Arb.) zeide, dat ook de commissie, welke de rekening had nagezien op deze uitgaven gestuit was. Men overwoog echter, dat de kos ten voor het onderhoud van dienstwo ningen in één enkele post op de be groting staan. Specificatie is voortaan zeker gewenst. De wethouder van de Lichtbedrijven, de heer Leesberg (KVP) deelde mede, dat het tot dusver altijd gewoonte was deze onderhoudskosten in één bedrag op de begroting te brengen. Aan het beleid van de directeur wordt overge laten hoe hij dat geld in een bepaald jaar wil besteden. De gebouwen ver keren in uitstekende staat. Laat men zich daarbij niet te veel in kleinighe den verdiepen zolang da accountants dienst constateert, dat de-post niet is overschreden. De Raad heeft het be drag van die post zelf goedgekeurd. Spreker deelde mede, dat hij destijds een bezoek bracht aan de woning van de nieuwe directeur. Sinds de oorlog was er niets aan het huis gedaan en het bleek, dat er een bedrag van f 2395 nodig was om het behoorlijk bewoon baar te maken. De herstellingswerk zaamheden zijn door het eigen bedrijf met inachtneming van de grootste zui nigheid uitgevoerd. Alles is thans voor treffelijk in orde en men kan zelf wel begrijpen wat een dergelijk karwei zal moeten kosten. Spreker is een sociaal voelend man en toen hii in deze woning een kopje thee dronk is hem gebleken, dat het huis dat op het Noord-Oosten ligt bijzonder koud was. Hoewel de lei dingen van de gasfabriek onder de vloe ren doorgaan was er geen centrale ver warming. terwijl men toch nooit goed koper verwarmen kan dan door de eigen stoom. Ook bleek er geen bad kamer te zijn. Snr. beloofde daarin te zullen voorzien. Er zijn enkele radia toren geplaatst en op zolder is een bad gezet. Later is trouwens van Ged. Sta ten een aanschrijving gekomen, dat de eigendommen der gemeente goed on derhouden moeten worden. De heer Van der Borden betoog de dat het aan deze woning uitgegeven bedrag nog wel veel hoger kan zijn -onder dat iemand dat kan controleren. Hoe hoog is de huurprijs? Hier heeft men gemeentegelden onrechtmatig uit gegeven'. De burgemeester achtte deze laatste bewering ontoelaatbaar. Als de Alle prijzen Vanaf t 0.60 Bloemenmagazijn Teletoon 2653 (Advertentie. Ing. Med.) heer Van der Borden zoiets zegt moet hij het kunnen bewijzen. De heer Van der Borden zeide zich aan de gemeentewet te houden. Laat men maar eens onderzoeken wie er gelijk heeft. Spreker kan zijn goed keuring aan deze uitgaven niet verle nen. Het bliikt nu wel. dat de accoun tantsdienst niet eens kan uitmaken hoe de relden besteed zijn. Wethouder Leesberg achtte het onmogelijk aan ieder raadslid een spe cificatie te geven Wanneer het werk in eigen beheer „uitgevoerd wordt is niet elke loonpost afzonderlijk na te gaan. al worden alle werkzaamheden bii het bedriif geboekt. Van een aanstellen van een derde kracht, waarvan het raoport spreekt, is geen sprake. Dit betreft een juffrouw, die de vloeren schoon houdt en reeds jaren in dienst is. De burgemeester sprak de hoop uit dat volgende besprekingen van deze aard niet in een dergelijke emotionele sfeer worden gevoerd. De rekeningen werden daarna goed gekeurd met de stem van de heer Van der Borden tegen waar het de onder houdskosten van de gebouwen der licht bedrijven betreft. De Raad ^ing daarna, ter behandeling van enkele onderwijsvraagstukken, in besloten vergadering. De Van Gogh-tentoonstelling Deze prachtige tentoonstelling in het Stedelijk Museum, Breedstraat, zal op de komende Zon- en Feestdagen telkens 's middags van 25 uur geopend zijn. Wegens de grote belangstelling de 2000ste bezoeker is inmiddels geboekt wordt de tentoonstelling verlengd tot en met 1 Januari 1952. Ook 's avonds van 79 uur zal de expositie voor net publiek toegankelijk zijn, met uitzon dering van Kerstavond en Oudejaars avond. De zeer goede reproducties van wer ken van Vincent van Gogh, die in de Bruinviskamer vrkrljgbaar zijn vinden gretig aftrek. Bezoekt in de komende dagen Uw Stedelijk Museum- U zult er geen spijt van hebben. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: De prinses van Samarkand (14 j.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Tarzan en de slavin (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Bright Victory (14 jaar)Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: Ben je vrij vanavond? (tot 10 jaar o.g.). Gulden Vlies, 8 uur: Toneelvereni ging „Voorwaarts" met „Moeder". Café Tom. Waagplein, 8 uur Jiu Jitsu- en Judo-festival ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Dans- orkest o.l.v. Rinus v. d. Broek. MAANDAG Bioscopen ais Zaterdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 en 8 uur. Har monie Theater, 8 uur: Van een bruiloft komt een bruiloft (tot 10 jaar o.g.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag. 22 Dec. 9.47 vm, 10.17 nm. Zondag 23 Deo. 10.49 vm, 11.23 nm Maandag 24 Dec. 11.52 vm 12.10 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 9.52 22.22 3.52 16.12 Zondag 10.54 23.28 4.54 17.28 Maandag 11.57 0.15 5.57 18.15 ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen met hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Wanna op het Ritse voort. Niemand, die 's morgens tegen een uur of elf door de Langestraat loopt, zal verzuimen even stil te staan, als voor het stadhuis een pasgetrouwd paar de trouwcoupé binnengaat. Toen gistermorgen de 33-jarige heer L. M. Snijders, vergezeld van mejuffrouw M. Beets het stadhuis verliet, was de belangstelling echter ongewoon groot. Immers, de heer Snijders is militair en het gebeur: nu eenmaal niet zoveel, dat de Alkmaarse ambtenaar van de burgerlijke stand aan een drager van 's konings wapenrok het „Ja, ik wil" mag ontlokken. die vooral militaire roem heeft verwor ven door de gewaagde luchtlanding op het vliegveld van Djokjakarta. Sergeant Snijders was commandant van de commando-sectie van de le Com pagnie. Hij landde op „Maguwo", het vliegveld bij Djokja, tegelijk met en kele andere groepen en kreeg opdracht om zich naar Klaten te begeven, ten einde contact op te nemen met de Tij ger-brigade, die uit deze richting na derde. Onderweg werd er plotseling op de kleine troep gevuurd. Het vuur bleek van eigen troepen te komen, die in de veronderstelling verkeerden met vijanden te doen te hebben. Snijders aarzelde geen moment, verliet zijn dek king en ging rechtop, midden op de weg staan. Toen de vurende soldaten zijn gestalte zagen, en begrepen tegen over kameraden te staan, staakten zij het vuren. Later hoorde Snijders dat enkele kilometers verder een bende bezig was met het in brand steken van een suikerfabriek. Vergezeld van een kor poraal ging hij onmiddellijk op weg en slaagde er in een bende van zestien man uiteen te jagen, waardoor het zeer belangrijke fabriekscomplex behouden bleef. De vijand leed flinke verliezen aan mensen en wapenen. Het meest geruchtmakende wapenfeit van sergeant Snijders was wel het bui ten gevecht stellen van een vijandelijke geschutsopstelling en het tot stoppen brengen van een colonne van dertien vijandelijke auto's. Snijders had hierbij alleen zijn sectie ter beschikking, ter wijl er bovendien munitiegebrek was. De inzittenden van de wagens werden over de kling gejaagd. Mede door deze daden van moed, be leid en trouw, maakte hij snel promo tie en repatrieerde ten slotte als eerste luitenant. Op 17 Februari van dit jaar werd hem bij Koninklijk Besluit de Militaire Willemsorde der vierde klasse toegekend; een waardige erkenning van zijn verdiensten voor het vaderland. Ir De heer Snijders, of beter, luitenant Snijders, is om nóg een reden een bij zondere bruidegom. Hij is drager van de Militaire Willemsorde, Vierde Klasse en ieder, die weet op welke gronden deze hoge onderscheiding wordt toege kend, zal begrijpen, waarom wc op juist dit bruidspaar even het licht laten val len. De MWO wordt toegekend „wegens Moed, Beleid en Trouw", de drie schoonste eigenschappen, die een sol daat bezitten kan. De heer Snijders heeft deze eigenschappen getoond, toen hij tijdens de tweede politionele actie srgeant was bij de le Para-compagnie, -x". (Advertentie, log. Med.) ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 23 December zijn beschikbaar de huisartsen H. C. A. Koppejan, Oude gracht 200 (telefoon 2382) en J. Lourens Oudegracht 295 (telefoon 2892). „Ben je vrij vanavond" vertelt de geschiedenis van een Amerikaans honkbalteam, dat zich verheugt in het bezit van een zeer charmante (én spor tieve) vrouwelijke financier (Esther Williams). Gene Kelly en Frank Sina tra behoren tot de beste spelers van het team en zijn natuurlijk evenals hun collega's in voortdurende training en moeten vroeg onder de wol. Buiten het speelseizoen treden zij echter sa men in een show op en boeken ook daar successen. Een en ander leidt tot allerlei complicaties, die door een be ruchte'gokker, die er belang bij heeft, dat de beste speler van het honkbal team niet meespeelt, op de spits wor den gedreven. Alles heeft ten slotte een zeer happy ending. Deze M.G.CJ.- film in vrolijke kleuren is opgewekt en pretentieloos en brengt zowel boeiende sport- als showscènes. Indien u vrij bent vanavond, is „Ben je vrij vanavond?" een aardig tijdverdrijf. Het voorprogramma brengt een gees tig muzikaal tekenfilmpje en een vrij weerzinwekkend filmpje over jive en jitterbug. In het Harmonie-Theater wordt Maandag het hoofdnummer: Ben je vrij vanavond? vervangen door een van de beste en vrolijkste gekleurde musical- en show-film, die de MGM. heeft uitgebracht. In deze zeer ver zorgde film, die gedeeltelijk in Ame rika en gedeeltelijk in Londen speelt tijdens het huwelijk van prinses Eliza beth, vervullen de beroemde Fred Astaire en de charmante Jane Powel! de hoofdrollen. Fred Astaire toont hierin, dat hij als danser op de film nog niet overtrof fen is. Wat hij op dit gebied presteert, is buitengewoon fijn en beschaafd en zijn spel is ditmaal niet minder. Jane Powell heeft zich ontwikkeld tot een prima zangeres, danseres en vlotte speelster en zij vormt met Astaire een duo, dat de gehele film draagt. De aandacht wordt ook getrokken door Sarah Churchill, die op zeer innemen de, sobere en beheerste wijze de sym pathieke rol speelt van Anne Ash- mond, die als danseres in Astaire's revue in Londen wordt aangenomen en evenals Jane Powell op zeer aan trekkelijke wijze haar geluk vindt. De film biedt tal van bijzondere en ver rassende scènes op revuegebied en boeit door spel en fraaie opnamen van 't begin tot het einde. Een film vol kleur en charme met dubbele romantiek en verrassende zang- en dans-scènes. „Royal Wed ding" of „Van een bruiloft komt een bruiloft". ZONDAGSDIENST ARTSEN. Zondag 23 December wordt de me dische dienst waargenomen door dok ter Lugtèn, Russenweg, tel. K 2208— 2700. Nog steeds zijn er tallozen, die er een genoegen in scheppen om het geesteskind van Edgar Rice Burroughs ten strijde te zien trekken tegen sadistische inboorlingen, angstaan jagende tijgers en leeuwen of geheim zinnige godsdienstige' secten. Ditmaal geniet Lex Barker de eer om als triomphator in een R.K.O.-product te mogen optreden. Deze moderne Tar zan is iets meer geciviliseerd dan des tijds Johnny Weismuller in zijn crea tie van deze machtige natuurmens. De bravour, demonstratie van imponeren de kracht en ook de liefde zijn echter het zelfde gebleven. Het zal niemand verwonderen, dat Tarzan op wonder baarlijke wijze het avontuur met de slavinnen te boven komt. Een groot aandeel in dit succes mag ook dit maal op het debet van zijn vrienden de olifanten en apen worden geschre ven. Als Tarzan's kreet door de mach tige wouden klinkt, snellen zij hem te hulp en met grote zekerheid weten zij zijn vijanden te treffen. Cheeta de prachtig gedresseerde chimpansee, zorgt voor de geestige noot in deze spannende avonturenfilm. De Amerikanen hebben er slag van hun hygiënische modelinrichtingen op een bijzonder prettige wijze te tonen. Ze vlechten door de gebeurtenissen, die zich daarin afspelen, een liefdes historie en rijgen daardoor een draad door allerlei episodes, die zich anders moeilijk lieten verbinden. Kortgeleden heeft de film ons hier getoond, wat in een bijzonder Ameri kaans ziekenhuis gedaan wordt om de gevolgen van kinderverlamming te verzachten. Thans toont de film ..Bright Victory" onder de Holland se titel ..Het licht dat verdween" he» in grote militaire inrichtingen blin den, de oorlogsslachtoffers, die het licht uit hun ogen moesten missen, op nieuw zonder vrees door het leven leren gaan. Sergeant Larry Nevins (Arthur Ken nedy) wordt in Tunis door de Duit sers gewond en in het hospitaal wordt hem verteld, dat hij voor altijd blind zal blijven. Na de eerste vreselijke dagen van verbittering leert hij zich aanpassen bij de veranderde omstan digheden. De film demonstreert, hoe men deze blinden weer in het leven zet en welke goede vooruitzichten hun daar nog wachten. Het filmverhaal, waarin Peggy Dow als Jury Greene een zeer goede vertolking van het zelfopofferende meisje geeft, heeft door de grote zorg waarmee deze rol- nrent gemaakt werd vele uitsteken de momenten. Een film, die men niet spoedig zal vergeten. In de geschiedenisboekjes kunnen we het nodige vinden over het optreden van de beruchte Gouden Horde de dood en verderf zaaiende Tartaarse en Kalmukse legerscharen van de wereld veroveraar Djenghis Khan. Deze periode van de Middeleeuwen moei; een gruwe lijk harde tijd zijn geweest, een tijd met veel spanning en veel sensatie. Voor de film, welke van deze moeilijk heden altijd de romantische kant weet te vinden, valt uit de belevenissen van de mensen dier dagen een kleurig en boeiend -verhaal te brouwen. Een stof als deze is voor haar „gefundenes Fres- sen". De film „De Prinses van Samarkand" is het resultaat van een poging om zulk een verhaal tot leven te brengen. Over het resultaat van hun streven zul len de makers stellig niet ontevreden zijn geweest. De bioscoopbezoekers zai het zonder enige twijfel behagen. Span ning en sensatie zijn er te over. Roman tiek ontbreekt evenmin, al mag men hier niet rekenen op het overigens ge bruikelijke happy ending. Dat kon hier trouwens worden gemist. Wat hier aar« intrigues en onderlinge strijd op het doek wordt gebracht, wettigt een min der gebruikelijke afloop. Zo zullen we dan ooggetuigen kunnen zijn van de wijze, waarop Djenghis Khan zowel door de Kruisvaarders als door Samarkand, de grote stad aan de grens van Perzie, in zijn veroverings zucht wordt gedwarsboomd. Tezamen dwingen zij hem tot wijken op een mo ment, dat hij een nieuwe grote buit dacht binnen te halen. Het is een kleu rig en met vakmanschap gecomponeerd beeld van een bijzondere periode. Luchtiger voorspijs bereidt de toe schouwers op deze hoofdschotel voor. Woody Woodpacker beleeft een van getekende avnturen. Verder toont Har ry James, dat hij" nog steeds uitstekend trompet speelt, en dat zijn band er eveneens mag zijn. De journaals Het journaal van over de grenzen brengt deze week onder meer opna men van het bezoek van de grijze Britse premier Churchill aan Parijs, van een overeenkomst, welke wordt gesloten tussen Joegoslavië (met een imponerende Tito) en de V.S., van oude, veroverende volkskunst in 4e Poolse stad Krakau, van Koreaanse weeskinderen, die tezamen met Ame rikaanse matrozen hun eigen weeshuis bouwen en van een aantrekkelijke Esther Williams, die repeteert voor haar nieuwste zwemfilm en er een extra'tje bijverdient door meteen bad pakjes te demonstreren voor een be roemde firma. Verder ziet men enkele aardige tafereeltjes uit Engeland en Canada, waar men zich als overal voorbereidt op de blijde dagen van Kerstmis en Oud en Nieuw. In het Nederlandse nieuws ziet men enkele shots van de neergestorte D C l van de Swissair en men verbaast zich weer, dat dit ongeluk zo goed is afge lopen. De Marine beëindigde haar mij- nendienst in het zuidelijk deel van de Noordzee en in Arnhem ziet men de opening van het zeer mooie nieuwe protestantse jeugdcentrum. In Den Haag wordt de spits gesloopt van de Jacobskerk, die topzwaar begon te worden en in Tilburg wordt de groot ste kanarie-show van Europa gehou den. Ten slotte ziet men opnamen van de expositie, die in Amsterdam wordt gehouden ter ere van de zeventigste verjaardag van Jan Siuyter en kal men de Bergense kustenaar Jaap Mi' bezig zien met het ontwerpen en dot' vervaardigen van kerstfiguren vott de kerststal van de R.K.-kerk in Ber gen. Behalve de journaals wordt week bovendien een nieuw filmpje voor het Bio-vacantieoord vertoond, dat zowel filmisch als wat het gespro ken woord betreft aanzienlijk beter i' dan het tekenfilmpje, dat tot nog toe in de bioscopen rouleerde. ledereen zal dit beamen De huisvrouw moef wikken en wegen, vóór zij gaai in kopen. Dagbladadvertenties geven haar dagelijks een overzicht wat er te koop" is. Zo kan zij thuis reeds overzien, welke prijzen haar „het best liggen". Dit is één der redenen, waarom dagblad reclame het altijd doet I Bedenk wat Dagblad-reclame vermag I BRENGT DE NAAM ER IN QISTERMIDDAG hield het Bo bouwhuis te Alkmaar een al zei de voorzitter, de heer E. D de Nederlandse producenten behoorlijk was, hetgeen een goed gens spreker in het buitenland ook het vlees, zoals dat reeds met zou komen, zodat de export van op de buitenlandse markt, wegens MINDER prettig vond voorzitter vers 't feit, dat in het voorjaar 1951 het aantal fabrieken dat het van Zuivel Kwaliteits Controle had mogen behouden, was terugg Enkele leden van deze zeer ma zochte vergadering konden zich zienswijze van de voorzitter nii enigen. Er werd de vraag gesteld, hoé 1 gelijk was dat de positie van de landse boter op de buitenlandse zo rooskleurig was en velé fab: niettemin het kwaliteitsmerk niet den kunnen krijgen. Met andere den, hoe is het mogelijk dat de landse boter in het buitenland wordt gevraagd, terwijl diezelfde in het binnenland wordt gediskv ceerd. De heer Govers zei hierop alleen boter met het kwaliteits voor export in aanmerking komt- üus,_ die allerminst in het binnen] wordt gediskwalificeerd. De heer Hofstra uit Wieringerw merkte echter op, dat een belangr hoeveelheid boter zonder kw: merk werd geëxporteerd. Deze king was voor de heer Govers ding om te zeggen dat hem dat want dat alles wat wij exporteren de hoogste eisen moet voldoen. Nadat de heer Govers de verg ring van het Botercontróle-station gesloten, vonden achter de bestu tafel enkele veranderingen plaats was nu de beurt aan de heer G. de vergadering van het Kaascont station te openen. Tussen het open en sluitingswoord werden weinig kende dingen gezegd. Van belan alleen dat t bestuur evenals jaren, het entrée-geld voor 1952 nieuwe leden op 1,per koe 300 kg in het afgelopen boekj reide kaas, wilde stellen. De heer Nobel drukte de verga op het hart om alle aandacht steden aan het produceren van EXCLUSIEVE MEUBELEN IN DE 14 ETALAGES VAN WONINGINRICHTING 120 modelkamers - Beverwijk (Advertentie, Ing. M< Nederl kampioenschap 4 Niettegenstaande het feit dat de Ruijter in het tournooi om he derlands kampioenschap kader ook in Piet van de Pol zijn mee moest erkennen, heeft hij op de dag toch bewezen tot Nêerlands biljarters te behoren. Met een pr ge serie van 212 leverde hij een re prestatie in dit tournooi. De L die op de eerste dag met het be vende gemiddelde van 5 speelde tegen de jeugdige Van Oosterho zijn beste vorm. Met een hoogste van 137 en een partijgemiddelde 20 bracht hij deze partij op zijn Zijn tegenstander was zo geschn dat deze zelfs in zijn partij tegen gelaar faalde. De uitslagen luider Kruythof Sweering Eichelsheim Teegelaar Van de Pol De Ruijter De Leeuw Van Oosterhout Van Oosterhout Teegelaar Kruythof Van de Pol De Ruyter Sweering 383 24 106 400 24 90 307 19 70 400 19 102 400 9 135 315 9 212 400 20 137 243 20 50 167 20 35 400 20 103 95 8 28 400 8 156 400 10 189 131 10 83

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2